Když vstupujeme do nového roku, má každý z nás své naděje, cíle a sny.

Někdy nám pomůže osud a náhoda, někdy budeme zoufale zápasit, přesto však musíme jít dál.

Neboť ti, kteří kráčejí dál a kteří své sny udržují při životě, mají největší šanci, že získají to, oč usilují.

Vstupte do nového roku rozhodně a vaše rozhodnost bude jistě nějakým způsobem odměněna.

Neil Somerville

 

https://cestakduze.webnode.cz/_files/200010378-86e68889f9/Rok-Hada-big.jpg

Rok černého Hada 2013 v čínském horoskopu

Podle čínského horoskopu je rok 2013 rokem Hada. Začíná 10. února 2013 a končí 30. ledna 2014. Had je šestým znamením čínského horoskopu a lze jej popsat jako záhadné, intuitivní, introspektivní a rafinované zvíře. Starověká čínská moudrost tvrdí, že had v domě je dobré znamení, protože vaše rodina nebude hladovět. Lidé narození v roce Hada jsou mazaní, inteligentní a moudří. Jsou dobří prostředníci a velmi zdatní obchodníci. Jaký nás tedy čeká rok 2013 ve znamení Hada? Čínský horoskop vám prozradí detaily.

Nastává zvláštní období, rok 2013. Podle věštce Stanleyho Bradleyho skončila dvanáciletá etapa prvního tisíciletí, ve které se každé znamení z čínské astrologie opakovalo a mohlo získat šanci na dobré období po dobu dvanácti let, což je situace, která se opakuje pouze jedinkrát za století. V příštím roce však toto období výhod končí a u většiny lidí se budou střídat špatná a dobrá období tak, jak je to v životě běžné.

Rok 2013 je rokem Hada, umělce. Následující období proto bude přát kreativcům, malířům, grafikům, fotografům, designérům a architektům. Budou vznikat nové věci, nové návrhy, nové plány, a to samozřejmě nejen od lidí narozených ve znamení Hada, ačkoliv tito by měli mít obzvláště úspěšné období. V následujícím roce by se těmto zrozencům mělo podařit získat zpět to, o co v minulosti přišli. Mají také šanci narovnat a napravit své chyby. To ale nebude zdaleka všechno.

Rok 2013 se bude ubírat ve znamení nepřetržitého pokroku a pozornosti k detailu. Pokud máme být úspěšní, bude soustředění a disciplína zcela nezbytná. Had je pilný tvor, v čínském zvěrokruhu je často přezdívaný jako “malý Drak”. Preferuje klidnou předvídatelnost před kraválem a chaosem. Mírumilovná samota je tím, co zrozenec Saturnu upřednostňuje. Není proto žádný div, že právě Saturn bude na nás mít silný vliv po celý následující rok.

Saturn je navíc v harmonickém vztahu k Merkuru, planetě, která přímo souvisí s komunikací, dále k Neptunu, který signalizuje spojení s vesmírem, a k Chironu, který podporuje léčení ran. Do uspořádání zasahují i další planetky, nicméně vliv Saturnu je nejsilnější. Znamená pro nás tvrdou práci a nutí nás převzít zodpovědnost stejně jako znamení Hada.

V roce 2013 se budeme cítit tak trochu na nejisté půdě. Žádné usazení a stabilita nás nečekají. Uran nám z očí sejme růžové brýle a odhalí falešnou realitu, ve které jsme žili. Mnozí z nás zažijí horké chvilky a nečekané situace. Přežít a vytěžit z těchto velkých změn to nejlepší nám pomůže Mars. Díky němu budeme moci růst a pohybovat se kupředu ještě větším tempem, než tomu bylo doposud.

V roce černého Hada bychom měli být obzvlášť opatrní v práci. Podepisování jakýchkoliv dokumentů vyžaduje velmi důkladnou pozornost. Horoskopy předpovídají, že je to skvělý rok, pokud hodláme začít s důležitou a detailní prací, ať už se jedná o výzkum nebo vývoj. Had je obdivuhodným znamením, které v těchto oblastech můžeme beze zbytku využít ve svůj prospěch.

Had také reprezentuje hlubokou transformaci, znovuzrození a uzdravení. Rok 2013 nám pomůže odhalit příčinné souvislosti, které jsme až dosud neviděli. Vliv Pluta poukáže na různé podvědomé reakce a dysfunkce. Stejně jako se had svléká z kůže i my se zbavíme těchto nevědomých vrstev, abychom se stali zářivějšími a novými bytostmi skrze uvědomění a bez tíhy naší minulosti.

V příštím roce bychom si měli vytvořit bezpečné a kreativní místo na práci. Had potřebuje ochranu, aby mohl využívat své famózní analytické schopnosti. Rok 2013 je ideální pro pokrok v pomalých dávkách a metodickými způsoby. Saturn je zcela nápomocen těmto snahám. Pokud se tedy na věci dostatečně soustředíme, bezpečně dosáhneme svých cílů.

Rok černého Hada bychom měli oslavit tmavým oblečením a pozitivními myšlenkami, které napomáhají hluboké transformaci. Hadí znamení symbolizuje větvička borovice, a proto by měla být umístěna v každém domě. V mytologii Had často reprezentuje hojení fyzického těla a jeho přechod na vyšší duchovní úroveň. Díky tomu můžeme očekávat skutečné uvolnění svých vnitřních blokád. Planety nám pomůžou udělat velký pokrok prostřednictvím malých krůčků a dodají nám dostatek energie na další věci, které nás v tomto záhadném roce černého Hada čekají.

Roky Hada: 1905 (Dřevo), 1917 (Oheň), 1929 (Země), 1941 (Kov), 1953 (Voda), 1965 (Dřevo), 1977 (Oheň), 1989 (Země), 2001 (Kov), 2013 (Voda)

Známé osobnosti narozoné ve znamení Hada: Audrey Hepburn, Elizabeth Hurley, Grace Kelly, Jacqueline Kennedy, Kim Basinger, Linda McCartney, Liv Tyler,  Oprah Winfrey, Queen Elizabeth I, Sarah Michelle Gellar, Sarah Jessica Parker. 

 

Převzato z: https://www.cinskehoroskopy.cz/clanky/cinsky-horoskop-2013-rok-hada/

 

***********************************************************

 

Energie roku 2013 - Rok Vodního Hada

Oslavili jsme příchod našeho nového roku a nyní nás čeká nástup nového roku dle čínského kalendáře.

9.2. začíná vláda Vodního Hada, který vystřídá vládce roku 2012 Vodního Draka.

 

Vodní Had nám přinese nové energie. Jejich potenciál můžeme využít na naší cestě, můžeme je ignorovat nebo můžeme jít proti nim. Záleží na nás, zda chceme mít naší cestu lehčí nebo si myslíme, že vše zvládneme nejlépe a žádnou pomoc nepotřebujeme. Ty energie však tady budou ať už se rozhodneme jakkoliv.

 

Roku 2012 vládl Drak, který si létal nahoře a vše nafukoval. Byl velmi rychlý a nezáleželo mu na detailech. Had ale nelétá, rychlostí neoplývá a má rád vše dokonalé. Takže určitě velikou změnou, která nastane bude zpomalení všech věcí kolem nás a způsob jejich řešení a uvádění věcí do života.

 

Had je velmi hloubavý a tak bude chtít vše, co jsme začali prozkoumat ze všech stran a hodně o tom přemýšlet. Vše, co jsme tedy rozdělali, budeme muset detailně propracovat a přivést k dokonalosti.

 

Had je velmi inteligentní, ví, vyzná se a chce si být jistý. Radí nám to tedy letos hodně využívat rozum a náš intelekt, chytrost a životní zkušenost.

 

Pokud sami nevíme a neznáme, je lepší se poradit nebo spojit s někým, kdo ví a zná a pomůže.

 

Had je velmi učenlivý a potřebuje stále něco studovat. Určitě to bude vhodný rok na to, abychom si rozšiřovali naše obzory, doplňovali vzdělání a prohlubovali naše znalosti.

 

Had je nejnáročnější zvíře zvěrokruhu, které vyžaduje dokonalost. Tuto dokonalost budeme vyžadovat i my, bude nám také v tomto roce přinášet naplnění. Ale pozor, bude vyžadována i od nás!

 

Při jednání na úřadech, při zkouškách, předkládání projektů, žádostí, výběrových řízeních si musíme dávat pozor a být vždy dokonale připraveni po všech stránkách. 

 

Had a tudíž ani nějaká komise nám neodpustí, pokud bude náš projekt bez chyb, ale třeba náš zevnějšek bude neupravený.

 

Obsah a forma zkrátka musí ladit za všech okolností. Pozvete li někoho na oběd, tak ať je to se vším všudy. Dobré jídlo, hezké prostředí, hezké šaty a příjemná konverzace.

 

Had je docela odtažité zvířátko, tak si na počátku vztahů, jednání apod. dávejme pozor a buďme raději více formální. Začít někomu hned tykat nebo používat příliš uvolněnou mluvu by nám asi neprošlo.

 

Had nás povede i k většímu přemýšlení a přemítání o dalších krocích, což může znamenat naše zpomalení v čemkoliv, co děláme. 

 

Kdo zná svůj astrotip a ví, že je Had, by si měl dát pozor, aby ho to přemýšlení příliš nepohltilo a nestalo se jen přemýšlením pro přemýšlení.

 

Had má sklon k depresím. Na to si dejme příští rok pozor všichni. Je trochu složitější doba, spousta lidí tvrdí, že nemá dobrou náladu a když se k tomu přidají negativní vlastnosti Hada, může být na depresi zaděláno.

 

Had nesnáší prohry. Takže pokud se nám letos něco nepovede, může to mít velké následky. Je proto lepší se na vše opravdu detailně připravit, abychom případné prohry minimalizovali.

 

Stejně tak konflikty. Raději se jim vyhýbejme a řešme vše komunikací v hezkém prostředí.

 

Had nesnáší hloupost, takže když si nejsme jisti odpovědí, je lepší mlčet než plácnout hloupost. Pro Hada je setkání s blbcem opravdu velmi vyčerpávající.

 

Had, i když to na první pohled tak vůbec nevypadá, je veliký introvert. Povede nás to k tomu, že si budeme hodně věcí řešit sami v sobě. Koneckonců všechny odpovědi stejně máme sami v sobě, tak nám tento rok může pomoci se napojit na naši vnitřní moudrost.

 

Element roku

 

Elementem tohoto roku bude voda, stejně jako v roce 2012. 

 

Rozdíl bude pouze v její kvalitě. Tento rok se jedná o hlubokou jinovou vodu.

 

Tato kvalita vody je spjata s moudrostí, což ve spojení s kvalitou Hada, který vše ví, nám může hodně pomoci. Jak již bylo řečeno, dojde ke zpomalení věcí, ale vše by se mělo pomalu pohybovat kupředu.

 

Dále k vodě patří informace. Jedná se hlavně o informace hluboké. Energie přejí tomu, aby se lidé odvraceli od rychlých informací, které jsou třeba povrchní, ale žádali hloubku, moudrost a pravdivost.

 

Komunikace by měla probíhat na vysoké úrovni, žádné hej, počkej…Vše co souvisí s plynutím by mělo jít pomalu kupředu.

 

K hluboké vodě patří také strach. Proto se opět na vše dobře připravujme, ať eliminujeme co nejvíce vlastní nejistotu. Tento strach související s energií vody a Hadova nesnášenlivost jakékoliv prohry by nás mohla i zastavit v nějakém našem konání a nemuselo by to pro nás být právě dobré. 

 

ZDRAVÍ

 

Letos bude z hlediska Hada větší zátěž zejména na psychiku. Toto se týká zejména období května, června, kdy dochází ke kumulaci energií ohně.

 

Pokud jde o energii vody, tak náchylné budou opět ledviny, močový měchýř, kosti, klouby, páteř. A zase opět v období listopad, prosinec, kdy dochází ke kumulaci energie vody.

 

Obecně se dá říct, že hodně přemýšlení jde na psychiku a přidá-li se oslabení ledvin, mohlo by docházet k velkým vyčerpáním organismu. Proto při jakémkoliv náznaku únavy je vhodné nezapomenout na odpočinek. Samozřejmě velký pozor na již zmíněné deprese

 

LETÍCÍ HVĚZDA 2013 

 

Letošní hvězda má energii Země. 

 

Přinese nám realitu, objektivitu, fakta. Doporučuje nám nespoléhat se jen na pocity, ale vše si ověřovat. Kdo bude stát nohama na zemi, bude blíž k úspěchu než jedinec vznášející se v oblacích.

 

Měli bychom se udržovat v rovnováze ve všech oblastech. Na výstřelky a prudké zvraty jakýmkoliv směrem není právě nejlepší rok.

 

Negativní stránkou navíc v souvislosti s přemýšlivým Hadem je to, že může dojít k zacyklení v tomto přemýšlení a tudíž k našemu zablokování. Pokud to nastane, je dobré jít cokoliv udělat a vypnout hlavu. V tomto případě je lepší cokoliv udělat, učinit nějaké rozhodnutí než nedělat nic a stále přemýšlet.

 

Vše co budeme letos dělat, by mělo odpovídat našemu skutečnému Já, naší podstatě. A také by to mělo podporovat naší cestu, tedy ať už životní nebo to, za čím právě jdeme.

 

Pokud budeme neúspěšní a nebude se nám dařit, tak letos opravdu nemáme žádnou výmluvu a budeme se za to moci jen a jen my sami.

 

Přeji nám všem šťastné vykročení a nalezení vnitřní moudrosti...

 

Převzato z:  www.harmonie-zivota.cz

 

************************************************************

 

Rok Vodního Hada – 2013

 

Čínský kalendář, sledující den po dni ubíhání času již 4711 let, představí 9. února. 2013 ve 23 hodin rok Vodního HADA. Slavnostní průvody rozzáří čínské čtvrti velkoměst prakticky celého světa, obrovitý barevný drak východních tradic se proletí ulicemi a oznámí všem příchod nového vládce, vládce velmi zvláštního, jemného a charizmatického, příchod HADA, jehož přirozeností je OHEŇ. Spolu s ním bude vládnout přizpůsobivá, životodárná, ale jako vlna tsunami nelítostná, drsná, ničivá a nekompromisní – VODA. HAD přijme její jméno a pro příští rok ho budeme nazývat Vodním. Otevření času hmoty nebude od Vody daleko, přinese nám energii prvku Země - VLHKO.

V cyklu času světa kráčíme pod vládou VODNÍHO DRAKA do tajemného bezejmenného GUA středu. Toto GUA ovládne jin i jang, ve své syrové podobě bude škodit i pomáhat. Harmonizovat ho budeme muset my sami – naší životní cestou GUA KAN .

GUA (kua) znamená v tomto případě trigram Knihy proměn YI JING

 

Podívejme se, co nám předpovídal vládce roku 2012, Vodní Drak:

Vodní Drak zvedne vody, vyplaví na světlo světa vše, co dosud bylo našim zrakům skryto pod převislými břehy, kořeny stromů, nánosy bahna. Velmi pravděpodobně se můžeme těšit na aféry, které mohou dokonce zatřást zaběhlými zvyklostmi. Jako lavina se bude světem šířit boj o principy, boj, který začal dvojitý Kov roku Zajíce. Není to vůbec příjemná představa, urputnost a neústupnost draků známe z pohádek dětských let a Drak, jako vládce nastávajícího roku svou bezohledností a z určitého pohledu i krutostí za nimi nezůstane pozadu. Hodně se bude hovořit o vzdělání, pro tak charizmatického jedince, jakým je Drak, je studium velmi důležité.  Čeká nás úžasný rok. Ale nemylme se, ani náhodou to nebude rok odpočinkový.  Můžeme hodně získat, ale také neuvěřitelně mnoho ztratit.

 

Jeho prognózy se naplnily do dna, afér jsme si zažili, tolik, že by se daly rozložit na několik let. Politická reprezentace ve vězení, krutý dopad metanolové aféry, kdy jsme opravdu oplakali to nejcennější – život.  I další výživná sousta pro novináře položila spoustu otázek a ne na všechny jsme dostali odpověď.

 

Svět budoucí, svět v roce VODNÍHO HADA

Rok Vodního Draka byl v podstatě jednoduchý. Všechno odkrýt, vyzvednout, na vše poukázat, protože pak nezbude nic jiného, než to řešit. Had bude právě opačný. Všechno skrýt a vypořádat se s tím sám. Základním rysem roku bude niternost, vnitřní opravdovost stabilizace a zažití všeho, co otevřel Drak. Rok Hada bude výrazně klidnější, než rok Draka, ale nejsem si vůbec jistá, že bude jednodušší.

Podívejme se na charakteristiky jednotlivých vládců:

 

H a d (přirozenost – Oheň) 20. 4. – 19. 5., 09–11 hodin

Inteligentní, sečtělý Had je těžkým introvertem, ač z jeho dynamických reakcí odhadujeme pravý opak. Deprese mohou dosáhnout u Hadů ohromujících rozměrů právě pro to, že navenek se bude jednat o bujaré jedince. Prostě na tváři klaunův smích a v duši pláč. Vzhledem k jeho síle může končit hluboká deprese až sebevraždou. Pro Hady dokonce existuje speciální akupunktura.

Had má v křesťanských zemích špatnou pověst, v zemích Asie však je Had ctěn a vážen pro svou moudrost a ostrovtip. Had má vyvinutý instinkt, přemýšlí mnoho a hluboce. Had je ochoten pomáhat svým přátelům, ale ne penězi, nýbrž jen radou nebo činem. Bohužel všechny, kteří jsou mu povinováni, obtáčí tak, že se sotva mohou hýbat.

Voda dává značnou inteligenci, intuici, schopnost ovlivnit jiné, tichým, zato neúnavným úsilím dovede ohladit i nejtvrdší odpor, přináší přesvědčivost, schopnost komunikace, hluboké myšlení, soustředěnost, zdrženlivost, ale i pasivitu a přílišnou smířlivost.

 

515 – Slovy můžeme tyto cykly Letící hvězdy charakterizovat:

Čas  určený k návratu k sobě a k naší cestě.  Ovšem pozor na ublížené Já.

Působením na hmotu energizují a aktivují STŘED. Aktivity ze středu nám budou přinášet pozitivní působení, ovšem za určitých okolností je můžeme vnímat jako nepříjemné vměšování. Harmonie se bude soustřeďovat na SEVERU, negativní působení očekáváme opět ze STŘEDU.

Znamená to jediné. Je důležité vnímat, co se děje v našem okolí. Vyhodnocovat, ale význam dění ani nepodcenit, ani nepřecenit. Přílišné úsilí nebo zdůrazňování sebe sama, vlastních myšlenek či činů přinese místo úspěchu ztrátu.

Shrneme-li vše, co nám vládci přinášejí, vychází nám jediné: rok, který bychom měli využít k položení a hlavně zodpovězení otázek – kdo jsme, co jsme a kam jdeme. Had by měl doplnit detaily všemu, co Drak s nevídaným úsilím, nicméně často zbrkle a nepříliš realisticky začal. A hlavně by měl do dění světa zakomponovat slovo, které je Drakovi zcela cizí: přiměřenost.

Vládnout bude Oheň Hada, Voda a Země (otevření času hmoty). Pro nás to znamená jediné: pokud se dokážeme udržet ve středu, pokud se nenecháme vykolejovat zvenčí, pak Oheň a Voda umožní archetypální obnovu energie a věci – včetně našeho zdraví se budou řešit za nás. Představit si to můžeme jako mističku se živou vodou. Pokud nebudeme její stěny nachylovat, budeme se po celý rok vlády Hada koupat v její blahodárné tekutině.

 

Mimořádně důležité bude Já. Drak nás vláčel situacemi, často jsme měli problémy se v nich vůbec zorientovat. Had se bude muset zamýšlet nad svou životní cestou, řešení vyvozovat z ní. A samozřejmě za ně pak přebírat zodpovědnost. Had nás bude zastavovat a klást stejné otázky znovu a znovu, nespokojí se s odpovědí na půl pusy. Půjde ke kořenům a bude nás válcovat tak dlouho, dokud na jeho výzvu nepřistoupíme.

 

Velmi složité budou začátky. Směr působení bude zvenčí dovnitř, takže vše co začneme, se bude hromadit v nitru, Had jen tak něco nepustí. Vyrábět či psát můžeme do šuplíku, ven to dostane až KŮŇ, který převezme vládu napřesrok. Co ale stihneme do konce vlády Draka, ponese dál Had s veškerou seriózností a odpovědností.

Obrovský pozor si budeme muset dát na svou vlastní sílu a energii, na motivaci a chuť jít dál. Po dramatických výstupech Draka jsme velmi unaveni, a Had nám cestu nucenými zastávkami příliš neulehčí. Podíváme-li se na Hadovu charakteristiku, trochu nás mrazí: „Inteligentní, sečtělý Had je těžkým introvertem, ač z jeho dynamických reakcí odhadujeme pravý opak. Deprese mohou dosáhnout u Hadů ohromujících rozměrů“.

 

Rok Hada bychom měli skutečně zaměřit na vlastní obnovu. Měli bychom se poptat těla, jak se vlastně cítí, s dětmi si zahrát na babu či mimořádně aktuální „člověče, nezlob se“, spravit okap a natřít dveře, aby i dům se za sebe nemusel stydět, na zahradě i posedět, nejen do ní rýpat rýčem. V roce Hada máme na vybranou, buďto se dokážeme zastavovat sami, nebo to za nás udělá čas s razancí ohnivého Hada.

Rok Krysy, počáteční rok dvanáctiletí Země (2008), nás vyzval na cestu. V roce Buvola jsme měli překročit sebe sama. Tygr nás vyzval k uhájení svého světa. Zajíc začal budovat domov bez slitování se vším, co jeho noru ohrozí. Drak vložil do tohoto budování principy. A HAD po nás bude chtít to nejtěžší, abychom je zařadili do svého života, abychom se stali sami sebou.

 

 

Pokud budete mít zájem o celý text, konečně se nám podařilo vymyslet po krachu nakladatelství vydání Horoskopů pro rok Vodního Hada (2013) s energiemi dní na každý den. Lze je zakoupit jako CD na adrese vladopro@volny.cz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Cena je 100.- Kč + poštovné, nebo jako zaslanou přílohu na uvedenou e-mailovou adresu (100Kč). Zdravím a přeji s Vodním Hadem hodně trpělivosti.

Eva Joachimová

Převzato z: https://joachimova.cz

 

**************************************************************

 

Horoskop na rok 2013  - buďme připraveni

Čínský název pro Hada: She

Had představuje šesté znamení v čínském zvěrokruhu
Had ovládá denní dobu 9:00 - 11:00 
Shodné označení v západním zvěrokruhu: Panna
Prvek: Oheň
Polarita: Negativní

 

Had je považován za nebezpečného plaze vnášejícího strach. Had se rychle pohybuje, prudce chytá kořist a jed některých hadů je pro člověka smrtelný. Hadi však nejsou tak strašní, jak vypadají. Vždyť pohladíte-li si hada, nekousne vás a z jedu některých hadů se dokonce vyrábí léky. Mimoto je Had v čínském kalendáři symbolem moudrosti, inteligence a rozhodnosti. Dejte si však pozor - podstatou záludného tvora jsou často jen emoce a dojmy. Had neumí naslouchat radám okolí a proto mnozí z nás zažijí v nadcházejícím roce 2013 zklamání z ukvapených činů.

Had nemá rád marnotratnost. Dobře proto sledujte finanční vydání vaší rodiny – neutrácíte náhodou za zbytečnosti, které nakonec vůbec nevyužijete?

Láska a vztahy v roce 2013

V roce Hada nečekejte bouřlivé románky či romantická setkání. Solidnost především. Proto potkáte-li v tomto období svůj idol, je zde velká šance, že to bude na celý život, stejně tak úspěšná bude i snaha zpečetit vztah slibem manželským. Jestliže zastihnete svůj protějšek právě v roce Hada, čeká vás kromě seriózních záměrů též vydatná sprcha těch nejkrásnějších komplimentů a gest. Rok Hada je příznivě nakloněn k vytvoření pevného manželského svazku.

Podle čínského kalendáře začne rok Hada 24. ledna. Z horoskopu na rok 2013 vyplývá, že rok Hada bude úspěšný  z hlediska  rozvoje vědy, průmyslu, výzkumů, pokusů a expedic. Obecně pak bude vzkvétat činnost zvyšující znalostní potencionál nebo vyžadující duševní výdaje. Politická situace nebude zrovna klidná.

Je více méně pravděpodobné, že rozbroje ve veřejném sektoru, časté výměny manažerů, probudí v lidech touhu po nové vládě, která bude řídit zemi jiným způsobem.

Pravidelně bude docházet k mezinárodním konfliktům, ale všechny země světa vynaloží veškeré úsilí k jejich urovnání. Vnitrostátní konflikty se nebudou odehrávat tak často jako mezinárodní, avšak budou značně intenzivní. Vládní sliby týkající se lepšího života se budou zakládat na hypotéze, že chudí dostanou to, oč přijdou bohatí.

Zdraví

Rok 2013 – rok Hada bude prosperující, pokud půjde o zdraví - avšak pouze pro ty, kteří se o sebe budou po zdravotní stránce náležitě starat, chránit se před nemocemi a čistit svůj organismus dle pokynů čínské medicíny, obzvláště po zimě od nahromaděných toxinů. Cca po třech měsících od začátku nového roku je taktéž zapotřebí změnit typ práce, případně vykonávat pracovní povinnosti zcela odlišným způsobem. Jestliže toto nebudete respektovat, smůle se nevyhnete. Sledujte pečlivě lidi ve vašem okolí a buďte ve střehu, abyste se jimi nenechali přespříliš ovlivnit. Had je přesvědčen, že by každý měl mít vlastní názor a svou pravdu. Buďte vyrovnaní.

Horoskop na rok 2013 přinese všem znamením zvěrokruhu rivalitu v kariéře a milostných vztazích, která se mj. odrazí i v domácím kruhu mezi členy rodiny. Had je mimořádně ostražitý a nepustí nikoho ke svému obydlí. Snažte se proto, aby nikdo nezískal to, čeho jste dosáhli - včetně úspěchů. Není nereálné, že vám někdo chce vzít to, co patří jen a jen vám. Obezřetnost je nasnadě - zejména je nutná u lidí, které považujete za opravdové přátele. V osobním životě je rovněž možné, že vám někdo odloudí milovaného člověka. Nezavdávejte příčinu k tomu, aby partner žárlil. Dospělí zaznamenají neradostný fakt, že je děti nečekaně přestanou poslouchat a jejich autorita tím utrpí. Starší lidé přijdou o svůj vliv na mladší generaci a vznikne mezi nimi komunikační propast. Ve vzdělávacích institucích je možné očekávat problémy s novými materiály. Vyskytnou se neplánované výdaje, někteří si budou muset hledat nové zaměstnání nebo další výdělek.

Tvořivost a rok 2013

Horoskop 2013 – rok Hada - bude příznivý především pro tvůrčí jedince. Stane se významným hlavně pro mnoho vědců, umělců, hudebníků, spisovatelů a básníků. Ti, kteří jenom snili o tvůrčí práci, si budou moci svůj sen nakonec splnit. Hvězdy jsou jim příznivě nakloněny a mohou očekávat úspěch ve svém konání. V sociálních vztazích nastanou nesnáze a konflikty kvůli lhostejnosti k blízkým a příbuzným. V podzimních měsících bude nutné zachovat disciplínu, pořádek, striktnost a stabilitu. Někteří budou muset zvýšit pracovní úsilí a pracovat do úmoru, aby nepřišli o pracovní místo. Předpokládá se, že v tomto období propuknou infekce, proto bude hodně důležité dodržovat pravidla hygieny.

Rok 2013 bude směřovat k vytříbení v duchovní oblasti ( filozofičnosti ). Lidem se musí konečně dostat odborného vysvětlení záležitostí, které se týkají současného světa. V opačném případě přestanou důvěřovat dosavadní vládě. Na sklonku roku nabídne Had nové zdroje financování, aby přilákal schopné obchodní partnery ke spolupráci. V manželství bude vládnout klid a harmonie, udržíte-li si zaběhnuté stereotypy a vynaložíte-li dostatek snahy získat finanční prostředky pouze a jenom vlastním přičiněním, nikoliv podvodným způsobem.

Znamení v roce 2013

Kůň ( 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002 )  -  vše opět padne za oběť lásce, která ale v roce Hada nebude ta pravá.

Koza ( 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003 ) – bude mít všestranné zájmy - pomluvy nebudou výjimkou.

Opice ( 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004 ) – je pro každého natolik užitečná, že si najde vždy své místo. Tato kariéristka se stane  klíčovou pro velmi vlivné osobnosti.

Kohout ( 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005 ) – bude velmi zaujat jistou perspektivou podnikání. Je možné, že se u něho v rodině vyskytnou problémy.

Pes ( 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 ) - nebude nešťastný. Bude přínosem, půjde-li o filozofii, vědu nebo vynálezy.

Vepř ( 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 ) - rok Hada mu přinese hodně úzkosti, a to zejména v citové oblasti. Bude šťastný po stránce finanční - nikoliv však v lásce.

Myš ( Krysa ) ( 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008 ) – s hady se má ráda jako kočka se psem, takže nic moc.. Měla by využít rok Hada pro odpočinek.

Buvol ( 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 ) -  může zaznamenat manželské a rodinné trable. Pozor na násilí a vstup do manželství právě v roce Hada!

Tygr ( 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010 ) – měl by podniknout výlet. Lenošení pro něj není to pravé - musí vyvíjet nějakou aktivitu.

Kočka ( Zajíc ) ( 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011 ) - dobrý rok. Rozjímání, filozofování a pochybnosti ... Manželská stabilita setrvá.

Drak ( 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012 ) – všechno půjde tou nejlepší cestou. Drak může nadále zářit pod spokojeným dohledem Hada.

Had ( 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 ) - bude šťastný, protože nastal jeho rok ... Může udělat prakticky cokoliv a není vystaven žádnému nebezpečí! Zažije nádherné milostné dobrodružství.

Had vynikne v každém davu

Had dobývá svět stejnou měrou díky svému jedu a okouzlujícímu šarmu. Vynikne v každém davu, neboť oplývá dokonalým stylem – ať už jde o oblečení nebo dovednosti. Takový člověk může získat libovolnou převahu nad kýmkoli, kdo se mu postaví do cesty, ale naštěstí se většinou chová celkem přátelsky a je ochoten podat pomocnou ruku obětem vlastního kouzla.

Hadi si nepotrpí na zbytečné tlachání - na to jsou příliš seriózní. Ostatním se tak mohou jevit jako pochmurní společníci. Na druhou stranu - potřebuje-li Had říci něco opravdu důležitého, je jeho výřečnost naprosto excelentní. Ví totiž dobře, jak přesvědčit druhé. Kromě toho, že mají výbornou paměť, dovedou také bez potíží zkreslit fakta, pokud si to situace žádá.

Mezi jedinci narozenými v roce Hada, najdeme mnoho senzibilů a okultistů, ale i pěknou řádku vychytralých šarlatánů, kteří těží z lidské důvěřivosti.

Had má pozitivní vztah k penězům – umí je vydělat, ušetřit a utratit - to všechno se mu skvěle daří a těžko říci, která z uvedených činností mu přináší větší potěšení.

Hadi milují jemnost, něhu a péči. Podle toho si také neomylně vybírají lidi, kteří jim tohle všechno dají. Je pravděpodobné, že mezi ně bude patřit Buvol nebo Kohout. Kromě jiného jsou Hadovi schopni poskytnout nezbytný pocit opory. Je zajímavé, že Hada nezneklidňuje, co bude zítra, ale prahne po pocitu jistoty tady a teď - těmito úzkostnými stavy trpí především v mládí.

Úkol pro Hada na cestě k úspěchu - naučit se dělit o svou popularitu a přát úspěch druhým.

Pro dítě narozené v roce Hada platí, že čím větší horko bude v den jeho příchodu na svět, tím více bude šťastné.

 

Převzato z: https://www.cinske-zbozi.cz/horoskopy-astrologie/331-horoskop-na-rok-2013