Beran (21. 3. - 20. 4.)

https://cestakduze.webnode.cz/_files/200010018-2fc5830bfd/beran.jpg

Charakteristika Berana

O Beranech se říká, že jdou hlavou proti zdi, což o většině z nich platí. Samozřejmě jsou i rozvážnější Berani, kteří díky propočtům přes zeď přeskočí, nebo jí bez mrknutí oka projdou. Pak jsou tzv. typičtí Berani, kteří do zdi mlátí hlava nehlava, dokud nepadnou a za chvíli to zopakují znovu. Milují dobrodružství ať už ve formě změn nebo spontánních rozhodnutí. Když s Berany komunikujete, měli byste se vyvarovat slova „musíš“. Je to kouzelné slovo, které promění berany v běsnící bestie. Mírnější povahy se spíše zarazí a dál s nimi nehnete, ty temperamentnější předvedou scénu z italské domácnosti, aby demonstrovali, že nemusí nic. Berani dokážou být velmi prozíraví a praktičtí, ovšem na druhou stranu dokážou být stejnou měrou jako utržení ze řetězu a jednat v návalu momentálního rozpoložení. Až uvidíte někoho s rozsvícenýma očima a oblečeného v teplákové soupravě, jak vychází ze starožitnictví s nádhernou vázou, tak si můžete být jisti, že jde o berana, který zrovna uklízel byt a napadlo ho, že do toho rohu by se hodila krásná váza.

 

Horoskop 2013 pro Berana

Berany čeká vcelku příznivý rok, o čemž se někteří mohli přesvědčit i v průběhu roku 2012, kdy se začali podílet na nových projektech. Beranům se bude dařit v podnikání i v zaměstnání, v obchodování i na cestách, výrazně se budou Berani pozitivně uplatňovat v mezilidské komunikaci, a to ať již té oficiální a úřední, tak i té neoficiální, přímé a přátelské. Podle čínského horoskopu byl rok 2012 tzv. rokem vodního draka. Drak ve spojení s vodním živlem přinesl příval emocí, výkyvů a velké množství někdy jen těžko uvěřitelných změn. I přes střídání různých bouřlivých období se přeci jen mnohým podařilo množství úspěchů, které by měly pokračovat i v roce 2013, kdy dračího vládce vystřídá vodní had, který podle čínské tradice převezme vládu 9. února. Pokud mají někteří Berani pocit, že sice investovali energii do mnoha projektů, ale patrnější výsledky se nedostavují, tak v novém roce je čeká sklízení plodů jejich práce. Ovšem i za předpokladu, že nebudou ignorovat svou intuici a budou více naslouchat sami sobě. V první polovině roku by si Berani měli připomenout, co je to trpělivost, aby zvládli příval změn, které mohou zamávat s jejich emocemi. Mnohým Beranům přinese na obzor rozcestí řešení zdravotního problému radikálním způsobem – naskytne se možnost situaci vyřešit jednou provždy anebo nechat věci svému přirozenému vývoji, který ovšem, je-li negativní, můžete vlastním přičiněním, milí Berani, zvrátit.  Velmi příjemné období čeká Berany okolo narozenin, kdy budou zažívat neobyčejné štěstí v lásce a mezilidských vztazích, rovněž pak ve všech jednáních budete v tomto přibližně třítýdenním období velmi úspěšní. Pokud Berani vyvinou dostatečnou iniciativu, již od konce února mohou začít prožívat neobyčejný úspěch, na jehož vlně se povezete minimálně do konce června roku 2013.

Druhá polovina roku slibuje postupné uvolňování napětí, to však jen za předpokladu, že se Berani nenechají zatáhnout do konfliktů, které s nimi ani nemusí přímo souviset. Podle hvězd je do konce srpna správnější volba radikálního lékařského řešení Vašich zdravotních problémů, které se mohou objevit, avšak vždy záleží jen a pouze na Vás. Od podzimu se většina ran hojí pomaleji a mohli bychom najít spousty dalších argumentů, které hvězdy nabízejí, proč je druhá polovina roku 2013 pro Berany z hlediska závažných lékařských zákroků méně vhodná. Milí Berani, neodkládejte tedy návštěvu lékaře a rovněž tak neodkládejte možnosti léčby čehokoliv v první polovině roku 2013, která je právě Beranům v oblasti zdraví výrazně nakloněna. Čím více se bude blížit konec roku, tím více se bude beranům dařit v rovině vztahové a především kariérní. Jak se říká, nejlepší na konec, proto se Berani mohou těšit na prosinec, kdy budou zářit jako vánoční stromeček. Rok 2013 bude pro Berany výzva, stejně jako zdolávání překážek. Ale nejsou výzvy právě to, co Berany motivuje k činům? Budeme jim tedy držet palce, aby zvládli krotit své rozbouřené emoce a sklidili zasloužený úspěch.

 

Domov a rodina

Hvězdy nenaznačují, že by v první polovině roku mohlo být doma podstatně lépe než v roce 2012, avšak s nástupem roku 2013 dojde k výrazné stabilizaci rodinných vztahů a k jejich viditelnějšímu semknutí. Sami Berani přináší do rodinného života největší vzrušení a postaráte se dostatečně o to, aby se Vaši blízcí právě s Vámi ani chvíli nenudili. Hvězdy praví, že některá osoba z Vašeho okolí, nemusí to však být přímý rodinný příslušník, přináší Beranům pomoc a ochrannou ruku ať již po  materiální, nebo po duchovní stránce. Měli byste si v roce 2013 uvědomit, že je dobré mít v rodině spolehlivého člověka, který dbá o dobrý chod věcí. Chystáte-li rodinnou oslavu nebo sešlost, její uskutečnění je podle hvězd vhodné naplánovat na období letních měsíců.

 

Láska a vztahy

Berani jsou jedni z mála znamení, kteří dokáží dobře snášet dlouhodobou samotu, a proto je asi nevyvede z míry, že by se v lednu a únoru měli zdržet navazování nových známostí. Ovšem v březnu může nastat pravý opak. S jarem se nebudou probouzet jen rostliny, ale i Váš beraní temperament, který byl značně utlumen zimním obdobím. Se svým šarmem a novým přílivem energie se rozhodně nezavírejte doma. Budete žádanými společníky, protože Váš optimismus bývá dost nakažlivý. Ve všech směrech se vám bude dařit i v dubnu, květnu a srpnu, proto je nasnadě, že i chronicky nezadaní Berani by mohli ze své energie těžit právě v těchto měsících. K navázání nových vztahů nepřispívá pasivita, kterou většina Beranů neoplývá. Ale na druhou stranu byste si měli dát pozor na svůj temperament, abyste Svůj bod zájmu nevyděsili dříve, než vůbec k seznámení dojde. To byste ale nebyli Vy Berani, aby to s Vámi nebylo jako na houpačce. Dokážete být pěkně mrzutí a často říkáte vše tak, jak si myslíte. Což může ve vztazích (nejen partnerských) vyvolat rozpory. Chvíli jste vášniví a bezstarostní, chvíli zas chmurní a nedůtkliví. To by se mělo zlomit ke konci roku, kdy se Beranům bude dařit téměř ve všem, na co sáhnou. Ovšem měli byste mít stále na paměti, že Vaši blízcí jsou živé bytosti, proto je nemůžete odložit do kouta s tím, že se jim budete věnovat, až na to prostě bude víc času.

V oblasti lásky a erotických vztahů si Berani užijí spíše velkých nadějí a drobných zklamání, než by tomu bylo naopak. Jsou-li, problémy v manželství nebo ve vážných vztazích odejdou nejpozději do konce září 2013, s velkou pravděpodobností však již dříve. Pokud to, milí Berani, zkoušíte v lásce znovu a se stejnou osobou, měli byste mít na paměti, že hvězdy předvídají návrat starých problémů v jiném světle. Se začátky to v této situaci rozhodně nebude snadné a lze předpokládat, že se bude jednat o strastiplnou cestu s nevýrazným koncem. Není třeba si slibovat od vztahu příliš mnoho, s velkou pravděpodobností se totiž bude jednat o záležitost několika měsíců. Přesto, že se na cestě objeví několik drobných zklamání, neuvěřitelně rychle se nalezne nové řešení situace, buď s někým jiným, nebo zcela jiným a neočekávaným způsobem.

Štěstí v lásce pro Berany, rovněž více harmonie a dokonalejší vnímání krásna a umění, je v roce 2013 v čase od 01.01 2013 – 08.01.2013; 02.02 2013 – 25.02.2013;2 2.03.2013-15.04.2013. V posledně jmenovaném období prochází planeta Venuše přímo znamením Berana a dodá jeho zrozencům ještě více šarmu, krásy, duševní i erotické přitažlivosti více než obvykle. Využijí-li zrozenci ve znamení Berana tyto pozitivní aspekty, mohou jejich budoucí i současné vztahy  nejen v těchto obdobích doslova vzkvétat. Účinky planety Venuše jsou výrazné od 10.05. 2013 – 02.06.2013;28.06-22.07.2013 a od 08.10.2013-05.11.2013.

 

Zdraví a energie

Velkým problémem těchto jarních zrozenců je jejich nakládání s energií. Někteří by snad nejraději ze všeho zrušili i spánek, a to jen a jen proto, aby toho více stihli. Dokonce někteří z nich odpočinek berou jakožto nutné zlo. Relaxují, až když se jim zcela vybijí baterky. Jejich energii by jim mohl kde kdo závidět, ale dlouhodobá jízda na plný plyn s sebou nese i své následky. Červená kontrolka by se Vám mohla rozsvítit už v únoru. Do práce se vrhnete se vší vervou, ale další přetížení Vás může potkat v červnu a červenci.  Příhodné a důležité by bylo nejspíše odpočívat, ale jak dlouho Vám to Berani vydrží? Říkat Vám, že byste měli pravidelně odpočívat, je trochu jako házení hrachu na zeď. Téměř jako ve všem si na to opět musíte přijít Vy sami, ostatní Vám přeci nemají co radit a mluvit do života.

I přes Vaši neochotu poslouchat, jak máte se svým životem nakládat, je tu pár rad, které stojí minimum času a úsilí. Jedním ze zásadních doporučení je časově si rozvrhnout pracovní úkony (především pokud jste Beran, který je pánem svého času). Pak se mnohem snadněji hledá čas na odpočinek, který by Vám mohl pomoci vyrovnat úbytky energie. Je velmi důležité najít si čas na pravidelnou relaxaci. Berani jsou sice tvrdohlaví, ale jak jde o jejich zdraví, tak dokáží přibrzdit (někteří skřípavě jedou, i když zatáhnou svou ruční brzdu). Při velkém vypětí se doporučuje párkrát se zhluboka nadechnout až do břicha, vlézt si do teplé vany nebo si jít zasportovat (i mírnější sporty mohou vyvolat endorfiny). Jsou i tací z nich, kteří se svého stresu zbavují tím, že se pustí do kompletního úklidu celé domácnosti. Tím, že Vy Berani dokážete být i praktičtí, není tedy vůbec divu, že nejraději odpočíváte aktivní formou.

Riziko zranění je zvýšené od 12.03.2013-19.04.2013, kdy Mars, planeta válek, boje a soutěží, přímo prochází Vaším znamením. Mars však v dobrém ovládá i sexualitu a u mužů mužnost, chrabrost a udatnost, takže je vysoce pravděpodobné, že zrozenci ve znamení Beran budou vykazovat větší výkony ve sportu i v lásce. Zvýšené riziko zánětlivých a horečnatých onemocnění, infekcí, operace, případně i fyzických zranění nebo úrazu na cestách nebo při sportu mají Berani rovněž v době od 14.07.2013-27.08.2013 a v době od 08.07.2013-31.12.2013, kdy snadněji podlehnete běžným virózám či jakýmkoliv jiným, zpravidla infekčním onemocněním.

Každý z nás je jiný, proto je potřeba hledat takovou pracovní činnost, která Vám bude zcela, plně a ideálně vyhovovat. Pokud si dáte pozor na již zmíněné kritické měsíce a budete se o sebe více starat, měl by Vás čekat rok plný elánu a zdraví.

 

Práce a kariéra

Berani někdy mívají pocit, že pracují a pracují a stále se nikam nepohnou. Důvodem může být fakt, že díky své vytrvalosti se dokáží soustředit i na projekty, které jsou časově náročné. To by Vás ovšem mohlo brzdit v první polovině roku. Je paradoxní, že Vy Berani jste sice vytrvalí, ale nejste trpěliví. Pokud očekáváte, že hned začátkem nového roku nastane zlom, tak budete velmi zklamaní. Práce ještě nekončí, ale není důvod k nějakému velkému zoufalství. Trpělivější přístup a intuitivní vedení může Berany dovést k vytouženému cíli, ale na to, si budete muset ještě nějakou dobu počkat.

Zastáváte-li v práci odpovědné nebo vedoucí místo, Vaše pozice, milí Berani, zůstává po celý rok bez výraznějšího ohrožení. Naprosto vše, co jste udělali pro stabilizaci Vaší pozice v zaměstnání v průběhu roku 2012, se v roce 2013 ukáže jako výborný tah a projeví se jako užitečné.  V oblasti služeb, školství a zdravotnictví se výrazně vyplatí myslet na základy položené v minulých letech a v rámci případných konfliktů se z minulosti jak poučit, tak se zejména zaměřit na důvody, které k případné situaci vedly a pokusit se je analyzovat. V druhé polovině roku 2013 se Berani mohou cítit podstatně lépe. V zaměstnání, podnikání či na brigádě hvězdy ukazují stabilizaci a zvýšení příjmů. Posuny k lepším výsledkům se dají očekávat především v měsících srpnu a prosinci. V této době konečně Berani ucítí svoji vnitřní stabilitu a práce jim teď určitě půjde snadněji od ruky. Mohou získávat nové a zásadní kontakty na lidi, kteří jim mohou pomoci v jejich podnikání. Berani by si v tomto období měli dát veliký pozor na přílišné tlačení na pilu a to především v září. Pod jejich tlakem by mohlo vzniknout mnoho konfliktů, do kterých by mohli být, ač neradi vtaženi. Lidé v jejich okolí nejsou stroje a ne všichni zvládají jejich zběsilé beraní tempo. To by Berani měli mít na paměti, dříve, než se rozohní nad nějakým drobným nedostatkem.

Na závěr roku se mohou těšit i ti z Beranů, kteří byli se svou dosavadní prací nespokojení nebo hledají nové způsoby seberealizace. Emocionální výkyvy se vyrovnávají a pomalu se budou otevírat různé dveře, které se někteří Berani obávali otevřít. Objeví se nové možnosti a cesty, které možná byly dosud skryté. A protože Berani mají rádi změnu a rádi přijímají výzvy, tak pro ně bude konec roku jako pomyslná třešnička na dortu. Jste-li ve vedoucí pozici, v druhé polovině roku lze očekávat různé druhy kontrol, které mohou zasáhnout až do prvních dvou měsíců roku 2014. Buďte, milí Berani, skutečně připraveni a mějte všechny důležité dokumenty v pořádku a připravené, hvězdy praví, že v druhé polovině roku 2013, kdy je riziko těchto kontrol výrazně zvýšené, by se i drobná nepřesnost mohla ve zlém obrátit proti Vám.

 

Peníze a finance

Po celý rok 2013 se pro Berany najde dostatek příležitostí k drobným přivýdělkům i k velkým šancím na zlepšení majetkového zabezpečení – peníze se k Beranům, budou-li chtít, budou samy přitahovat. Nic však v roce 2013 nejen pro zrozence ve znamení Beran nezůstává stejné. Je docela možné, že zažité zdroje příjmů začnou ponenáhlu vysychat, ale objeví se nové a lepší z neočekávaných stran, které přetočí vyhlídky Beranů zcela novým směrem. Pokud se, milí Berani, spojíte s někým zodpovědným, Vaše úspěchy budou podstatně větší. Plánujete-li založení společného rodinného podniku, je rok 2013 pro zrozence ve znamení Beran tím nejlepším rokem, jaký si mohli po této stránce přát. Rok 2013 je nejen pro Berany vhodný na nový začátek a hvězdy rovněž praví, že je dosti možné, že zdědíte, budete obdarováni anebo vyhrajete větší finanční obnos, pokud se budete snažit. Na větší finanční transakce je vhodná druhá polovina roku 2013, pokud jste až doposud pracovní místa střídali, je vysoce pravděpodobné, že se v roce 2013 ustálíte a konečně zakotvíte na místě, kde budete spokojeni. Jak v oblasti práce, tak i v oblasti hospodaření s financemi se Vám vyplatí více přemýšlení a rozvahy, rok 2013 nepřeje zbrklým rozhodnutím.

Příznivé období na finanční transakce pro Berany, rovněž tak i na cestování a studium, na úřední vyřizování a různé formality je v období od 20.01.2013-05.02.2013; od 14.04.2013-01.05.2013 Merkur prochází přímo znamením Berana a zvyšuje tak pravděpodobnost příjmů, cest, studijních pobytů či úředních vyřizování, výrazně zvyšuje úspěchy v obchodování nebo při uměleckých činnostech. Oslavy narozenin zrozenců ve znamení Beran budou pravděpodobně velkolepé. Následují další tři značně příznivá období ve všech uvedených oblastech v době od 16.05.2013-31.05.2013; od 09.08.2013-23.08.2013 a od 05.12.2013-23.12.2013.

Méně vhodné období pro finanční záležitosti Beranů je v době od 01.01.2013-19.01.2013; od 01.06.2013-08.08.2013; od 09.09.2013-29.09.2013 a od Vánoc 2013 do konce roku, tedy v době od 24.12.2013-31.12.2013. Budete-li, milí Berani, v těchto obdobích provádět nutné finanční transakce, nebo cokoliv nakupovat, dbejte zvýšené opatrnosti a vše si dopředu pořádně promyslete, neboť Vám hrozí spíše ztráta než užitek.

 

Cesty a studia

Na cestách se Beranům v roce 2013 mimořádně dobře daří, a to nejvíce v první polovině roku, avšak ani po celý jeho zbytek byste si neměli mít na co stěžovat. Jste-li studenti, či studujete-li, milí Berani, zájmově či dálkově, bude se Vám dařit více než v jiných letech. Pokud se rozhodnete navštívit vzdálené příbuzné, naplánovat a uskutečnit několik výletů nebo oslovit osoby ze vzdálenějšího sousedství, uděláte velmi dobře a je rovněž možné, že se na některé z cest seznámíte s osobou, která bude po dlouhou dobu blízká Vašemu srdci a Vaší mysli. Od března do června není pro Berany vhodné cestování do ciziny. Můžete-li, cestujte ještě teď do února nebo v průběhu letních měsíců, nebo až v zimních měsících. Pokud se rozhodnete seznámit s cizími zeměmi, studovat cizí jazyky či začít studovat obecně, Vašim nejvhodnějším obdobím pro tuto činnost je celé období od září do konce roku 2013.

 

Přátelství a plány do budoucna

Pro všechny Berany zůstávají nádherné světlé chvíle v kruhu přátel po celý rok 2013 ničím nenarušené, alespoň podle horoskopu na rok 2013. Speciálně však v roce 2013 mají přátelé Beranů starosti, a pokud ne všichni, minimálně jedna osoba, na které Vám velmi záleží. Ať již se jedná o kohokoliv, jde o člověka, který je Vašemu srdci blízký, a který může vážně onemocnět, možná je i dlouhotrvající nebo trvalá odluka. S mladými přáteli zažijí Berani mnoho radosti a pohodových chvil zejména v první polovině roku. Je zajímavé, že v roce 2013 pro Berany může dojít k přechodu mezi láskou a přátelstvím a naopak, hvězdy jsou k Beranům v roce 2013 v oblasti přátelství mimořádně přikloněny: utrpíte-li ztrátu, dostanete za ni více než plnohodnotnou náhradu, kdy do života Vás Beranů vstoupí někdo nový, tvůrčí a kreativní, vezměte si z něj, milí Berani, příklad, snažte se být více tvůrčí a více prosazujte své vlastní myšlenky a pokud budete nápady přebírat, existuje podle hvězd vysoké riziko, že se převzaté spíše nevydaří. Buďte sví.

 

V čem přeje štěstí Beranům

V roce 2013 se, milí Berani, nespoléhejte na zbytečně učenou mluvu, na rozumářství a nabubřelé nic neříkající fráze. Rok 2013 přeje přímému a rovnému vyjadřování a jasným myšlenkovým formulacím. Zamotáte-li se do zbytečných kliček, vystavujete se vysokému riziku nedorozumění a nepochopení. Cokoliv se ve Vašem životě stane v roce 2013, a může nastat i situace velmi vážná, je nutné to řešit s otevřenou myslí a čistou hlavou, rozhodně se neuzavírejte v případě smutků do sebe, neboť tím můžete podle hvězd výrazně uškodit nejen sobě, ale zejména někomu ve Vašem okolí. Berani mohou v roce 2013 skutečně přijít k nemalé částce ze zcela neočekávaného zdroje, avšak její získání se neobejde bez komplikací.

 

Dobrá rada pro Berany

Milí Berani, potýkáte-li se s problémy, jejich řešení směrujte na první polovinu roku 2013, od poloviny léta spíše odpočívejte. Pokud se Vám bude zdát, že jste v něčem zatížení více než ostatní, s pokorou si uvědomte, že právě Vy nejste středobodem Vesmíru, a že i mnozí jiní se mohou potýkat s něčím podobným, avšak nemluví o tom tolik na veřejnosti. Vy, milí Berani, však mluvte a proste o radu a pomoc, dostane se Vám jí v hojné míře, pokud budete chtít a budete jednat upřímně a podle svého srdce. Budete-li se však snažit situaci zlehčovat nebo ztěžovat, ba dokonce budete-li se snažit obelhat sebe nebo své okolí, ještě před koncem roku by Vás mohlo čekat velmi nepříjemné překvapení.

 

 

Části textů převzaty z: www.horoskop-2013.cz, www.horoskopyzdarma.cz. Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.