Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

https://cestakduze.webnode.cz/_files/200010019-6cc416dbe0/bl%C3%AD%C5%BEenci.jpg

Charakteristika Blíženců

Blíženci jsou znamení dvojčat, to se projevuje v proměnlivosti jejich složité osobnosti. Vnitřní rozpolcenost jim nedovoluje dosáhnout duševního klidu a pokoje. Pro okolí někdy bývá složité je pochopit a odhadnout. Někdy tito zrozenci skutečně působí, jako by jejich tělo obývaly dvě naprosto rozdílné duše. Blíženci bývají intelektuálně založení, baví je objevovat nové a nepoznané, chtějí přijít věcem na kloub. Je to vzdušné znamení, Blíženci bývají nepokojní až roztěkaní, tito zrozenci nevydrží chvíli na místě, jsou neposední a často mění pravidla hry za pochodu. Jsou však také flexibilní, rychle se učí dovednostem a ty pak nadále zdatně rozvíjejí. Disponují skvělou intuicí a neomylnou pamětí. Jejich neustálé vnitřní pnutí jim příliš nedovoluje soustředit se na jednu záležitost, jejich pozornost často těká od jednoho k druhému, koncentrace není jejich příliš silnou stránkou. Z tohoto důvodu někdy nedotahují úkoly do konce. Neustále se ženou za nedozírnými obzory a pátrají po něčem novém. Blíženci jsou idealisté. Jsou schopni rychlých reakcí, myšlení a usuzování je jejich silnou stránkou, s realizací už to ale často bývá horší. Jsou všestranní a zajímá je vše, co se kolem nich aktuálně děje. Jejich přednostmi jsou kamarádská družná povaha a dobrosrdečnost, své okolí si získávají nenuceným chováním, fantazií a smyslem pro humor. Jsou také energičtí a nezřídka mají velice dobré organizační schopnosti. Pokud se už vyloženě nedopálí, jsou i poměrně diplomatičtí. To z nich činí dobré vyjednávače, třeba i pro celou skupinu jsou schopni se bít za svá práva. Jsou poměrně dost tolerantní k druhým, svého životního partnera nevyjímaje, dostatek svobody a volnosti však vyžadují i pro sebe. Nebývá na ně příliš velký spoleh, právě pro jejich věčné nadšení pro novosti a pro změnu. Pokud si s Blížencem kamarádem domluvíte plán na večer, počítejte s tím, že během domluvy nebo večera se jejich rozhodnutí ještě několikrát změní.

 

Horoskop 2013 pro Blížence

S odchodem roku 2012 mohou Blíženci odhodit staré problémy za hlavu, kdy staré skutečně nejpozději do února 2013 pomine a zůstane jen a pouze to dobré ve Vašem životě. Zdá se, že Blíženci jsou slušně materiálně zabezpečeni a je rovněž možné, že na tom budete v oblasti financí lépe, ovšem za cenu delšího času stráveného v zaměstnání.  První polovina roku 2013 nebude pro Blížence úplně ideální. Pravděpodobně se budete nacházet pod vlivem a tlakem různých nepříjemných a zatěžkávacích událostí, se kterými bude třeba se nějak poprat a vyrovnat a nebude to zrovna jednoduché. Na druhou stranu tyto nesnáze a peripetie Vás mohou posunout blíže k Vašim dlouho vytouženým cílům. Do klína vám sice samo od sebe nic nespadne, ale zato vás přestálé události učiní odolnějšími a v mnohém schopnějšími. Dobře si vše časově zorganizujte, nepřeceňujte své síly, buďte rozvážní, ale ani se zbytečně nepodceňujte. Během léta si konečně trochu oddychnete. Situace by se aspoň na chvíli měla zklidnit a uvolnit, Blíženec se bude cítit dobře a spokojeně. Zkuste na chvíli odpočívat. Od této chvíle už na vás čekají odměny za předchozí dřinu a neúnavnou píli. Oporou vám po celou dobu krizovějšího a náročnějšího období budou lidé z vašeho nejbližšího okolí, vaši přátelé a rodina. Nebojte se a nebraňte se však ani navazování nových kontaktů a vztahů, ty pro vás budou jednoznačně rovněž přínosné. Z hlediska zdraví by měl být tento rok relativně vyrovnaný a klidný, vzniklé potíže však raději nepodceňujte. V oblasti milostné se mohou objevit některá zakolísání a výkyvy, ale žádné razantní negativní změny by se rovněž neměly ve vašem vztahovém životě dít. Blíženci narození v květnu mají velmi často omezený pohled a „zamlžené přední sklo“, nevidí dostatečně daleko dopředu, a tedy zcela jasně ani do budoucna, ale i přesto jsou s životem spokojeni. Podle hvězd jsou možné výhry soudních sporů, uzavření šťastného manželství, finanční výhra, výhodný obchod a dobrý konec problematickým okolnostem, zejména v první polovině roku 2013. Blíženci narození v červnu jsou samozřejmě pozitivně ovlivněni planetami, jak je popsáno u květnových Blíženců, rovněž, pouze v uvedených oblastech budou jejich šance poněkud slabší, ovšem hvězdy radí, že především bude v roce 2013 důležitá poctivá práce, která jako jediná začne nabývat na výrazné hodnotě. Ideální měsíce  jsou pro Blížence od začátku dubna do konce května, v tomto období roku 2013 by neměly existovat žádné problémy či nejasnosti. V tomto období je, zdá se, na Vaší cestě životem vše dopředu zameteno, naopak od poloviny října do konce roku 2013 byste raději přílišnou aktivitu neměli vyvíjet. Nenechte si zkazit náladu okolnostmi nebo lidmi,  rozhodně zachovejte chladnou hlavu a rozvahu a vyčkejte, až kritické okamžiky, které se Vám na obzoru mohou objevit, skončí. Pokud budete improvizovat a hledat nová východiska, bude se Vám po celý rok 2013 dařit

 

Domov a rodina

Kromě jarních měsíců, a především března, vládne ve Vaší domácnosti podstatně lepší atmosféra, než v roce 2012. Ustupují problémy, hádky a nervozita a v lednu a zejména pak od léta začíná přímo idylické období na rodinné akce, posezení i společnou dovolenou v zahraničí. Rodinné vztahy se, jsou-li napjaté, vyjasní a jsou-li ideální, nabudou nových rozměrů. Nový pohled na věci a situace ve Vašem okolí výrazně pozitivně ovlivní celou rodinnou atmosféru Blíženců. Vše, co v tomto období Blíženci podniknou s rodinou nebo pořídí do domácnosti, cokoliv co uděláte pro rodinné zázemí či Váš domov či zahradu přinese doslova sladké ovoce úspěchu.

 

Láska a vztahy

Pro Blížence je láska zábavnou hrou, radostí i seberealizací. V mládí bývají tito zrozenci poměrně nestálí a přelétaví. Původ má tato jejich vlastnost v jejich vrozené zálibě objevovat neustále něco nového a vše si vyzkoušet. V pozdějším věku však hledají stálost a dbají dobré pověsti. V roce 2013 se Blíženci stávají absolutními pány situace a strůjci a připravovači téměř veškerého dění v oblasti lásky a vztahů, ovšem pouze tehdy, pokud jejich partner není rovněž Blíženec. Třebaže je podle hvězd téměř jisté, že hlavními plánovači budete Vy, není jasně vidět, zda všechna Vaše rozhodnutí budou okořeněna úspěchem. V neoficiálních vztazích hvězdy hodnotí jako kritický duben, v manželství pak v květnu a červnu 2013, navíc hvězdy říkají, že rozbouřená hladina vztahů Blíženců se uklidní až v průběhu července ovšem pouze tehdy, pokud se rozhodnete pro další pokračování Vašeho vztahu. Lásce bude Blížencům přáno především v průběhu léta a pak také koncem zimních měsíců.  Léto roku 2013 je vhodné na sladké usmiřování a od začátku podzimu hvězdy hovoří o sladké pohodě. Další období pro vztahy přínosné, nastane v měsíci listopadu. Mějte odvahu vyjít na světlo se svými nápady a inovacemi. Vánoce roku  2013 budou bohaté a pravděpodobně dostanete od partnera mnoho zajímavých a hodnotných darů.

Pokud patříte mezi Blížence, kteří se nacházejí ve volném vztahu, lze podle hvězd očekávat silné tlaky požadující změnu Vašeho rozhodnutí a nutnost „neoficální“ vztah uvést na oficiální úroveň. V případě, že zvažujete vstoupit do svazku manželského se svým partnerem, pak jistě vsaďte na letní měsíce. Ty budou pro tento rituál nejvhodnější a hvězdy jsou také nakloněny přát vašemu svazku i do dlouhé budoucnosti. Dlouhodobě zadané Blížence žádné velké změny a výkyvy zřejmě nečekají. Možná vás partner občas potěší milým překvapením nebo dárkem, jinak můžete očekávat zaběhlou rutinu. Pozor si dejte na některého člena rodiny, nepříjemnými řečmi a podezřeními by mohl váš dlouhodobý svazek podkopat a způsobit potíže, které byste pak poměrně časově náročně museli řešit a napravovat. Pokud patříte mezi ty Blížence, kteří svého vysněného partnera teprve hledají, pak hledejte aktivně. Neseďte doma u televize nebo u počítače, ale choďte za zábavou a mezi lidi. Můžete se dočkat spousty romantických chvil. Opačné pohlaví okouzlíte svojí uvolněností, nenuceností, radostí a optimismem. 

Štěstí v lásce, umělecké tvorbě, při nákupu pěkných věcí, při vychutnávání krásy a umění  mají Blíženci zejména od 02.02.2013-25.02.2013; od 22.03.2013-15.04.2013 a zejména od 10.05.2013-02.06.2013, kdy Venuše přímo prochází právě Vašim znamením. V tomto období roste Váš šarm a erotická přitažlivost výrazně roste a stáváte se neodolatelnými. Vše, co je v tomto období spojeno s láskou a energií života má nejvyšší šanci na úspěch. Další vhodná období pro znamení Blížence jsou od 28.06.2013-22.07.2013; od 17.08.2013-10.09.2013 – u starších Blíženců se bude jednat spíše o radosti rodinného charakteru.

 

Zdraví a energie

Všichni Blíženci, kteří v roce 2012 opomínali zdravotní stránky svého života, by se měli v roce 2013 výrazněji zamýšlet nad tím, co pro své tělo i duši  v minulosti udělali, třebaže to bude náročné spolu s vyšším pracovním vytížením, měli by věnovat více času právě těmto oblastem života. Je vysoce pravděpodobné, že všechny zanedbané zdravotní problémy a neduhy se v roce 2013 Blížencům projeví.  Podle zdravotního horoskopu na rok 2013 je pro Vás důležité navštívit ihned lékaře a v roce 2013 svůj zdravotní stav nepodceňovat, rovněž se zkusit zamyslet nad duchovními příčinami svých problémů a zkusit je odstranit nejen na tělesné, ale i na duševní úrovni. Je jasné, ž e každá případná nemoc se nejlépe léčí v jejím počátečním stadiu, nezanedbejte tedy ani den a vyhledejte odbornou pomoc. Hvězdy skutečně vidí na obzoru něco, co by Vám mohlo po zdravotní stránce výrazně zkomplikovat život. Rozhodně nepřepínejte své síly, i když se Vám možná bude v některých chvílích zdát, že jich máte nadbytek především tehdy, patříte-li mezi mladší ročníky, klid a rozvaha Vám v roce 2013 prospějí podstatně více, než zbrklé a rychlé jednání bez domýšlení důsledků.

Zdraví by Vás letos mohlo potrápit zejména v oblasti pohybového aparátu. Pokud pocítíte problémy s chůzí, věnujte těmto potížím patřičnou pozornost a nepodceňujte. Od bolestí vám uleví masáže nebo bylinkové koupele. Od věci by jistě nebylo dopřát si dostatečný odpočinek, zvažte pobyt v lázních. Tím byste zvládli podpořit i své momentálně trochu pošramocené psychické zdraví a snížíte naakumulovaný stres ze zaměstnání. První měsíce nového roku budou zřejmě ve znamení opakujících se sezónních onemocnění, nachlazení, angín a chřipek. Přidat by se mohli i obtíže se zuby. Neopomínejte návštěvu praktického lékaře i svého zubaře. Když budete obezřetní a vzniklé problémy podchytíte zavčas, pak by měli mít hladký průběh a rychlou rekonvalescenci. Zdravotní potíže Vám mohou odčerpat část životních sil a vitality, ale neklesejte na mysli. Energie a životní elán se vám začne navracet v průběhu letních měsíců.

Zvýšená podrážděnost, riziko zánětlivých onemocnění, infekcí, případně fyzických zranění při sportu a na cestách, pokud byste nejezdili opatrně, je v době od 01.02.2013- 11.03.2013; a od 15.10.2013-07.12.2013. Riziko zranění je rovněž zvýšené v době od 01.0.2013-13.07.2013, kdy Mars, planeta války, bojovnosti a radikálních životních událostí prochází přímo Vašim znamením. V dobrém však samozřejmě ovlivňuje sexualitu, zejména u mužů, a přináší vyšší pravděpodobnost větších výkonů v lásce a ve sportu. Naopak více energie a odvahy, případně i sportovní bojovnosti Blížencům Mars přináší v čase od : 01.01.2013-31.01.2013; od 12.03.2013-19.04.2013; od 28.08.2013-14.10.2013; od 08.12.2013-31.12.2013. Jakákoliv Vaše aktivita se v tomto období ubírá správným směrem a lze očekávat úspěchy či pozitivní výsledky všeho, co jste se rozhodli uskutečnit, zejména v otázkách fyzické aktivity a péče o tělo, rovněž tak pokud Vás čekají jakékoliv „zápasy“ na poli pracovním, máte vysokou šanci zvítězit a založit si na úspěch.

 

Práce a kariéra

Blíženci ke štěstí potřebují takové zaměstnání, které jim nabídne změnu a pokud možno i dostatek vzrušení z poznávání všeho možného nového a neznámého. Mají rádi takové pracovní uplatnění, ve kterém mohou komunikovat s lidmi, využít své intelektové schopnosti i použít svoje tvůrčí předpoklady. Nemají rádi šeď a rutinu. Pokud jste měli minulý rok zaměstnání, je vysoce pravděpodobné, že v roce 2013 o svou práci či podnikání nepřijdete. Pravděpodobně však budete mít více práce a s ní související starosti, která Vás sice může naplňovat, ale zároveň s tím dosti unavovat. Pokud jste neměli stálé zaměstnání do konce roku 2012, v roce 2013 máte vysokou šanci nové místo získat. Výraznou nadějí je, že se podaří stávající pracovní svazky upevnit, přejít z brigádnické smlouvy na plný úvazek, ženy na mateřské dovolené mají výraznou naději najít práci z domova nebo přímo z dovolené nastoupit do stabilního pracovního poměru. Pokud zastáváte vedoucí pozici, bude se Vám v roce 2013 dařit dobře, nelze říci, že by se na obzoru objevil nějaký výrazný problém, spíše naopak, na obzoru se jeví postup, povýšení nebo stabilizace stávající pozice na blíže neurčenou dobu, v každém případě v pracovní oblasti nebudete mít v roce 2013 podle hvězd výrazná nedorozumění či problémy.  

V roce 2013 tedy soustřeďte svoji pozornost jen na jednu záležitost. Orientovat se na vícero různorodých pracovních záležitostí najednou vám neprospěje a nakonec byste ještě víc ztratili, než získali. V počátku roku se obrňte klidem a trpělivostí. Je pravděpodobné, že v prvních zimních a jarních měsících roku se vám pracovně příliš dařit nebude nebo budete mít minimálně ten pocit. Okolí vám bude připadat nevděčné a nesoudné, požadavky ze strany zaměstnavatele budou náročné a vysoké. Budete mít asi co dělat, abyste požadované tempo a výkony vůbec nějak zvládli a ustáli. Pomoci vám může to, že se budete věnovat detailům a nebudete při řešení pracovních úkolů povrchní. V prvních měsících roku se ke všem pracovním peripetiím mohou navíc přidat finanční problémy. Ty by mohly vzniknout z důvodu vašich nepromyšlených investic a další výdaje se na vás budou následně jen valit. V průběhu léta by však mohlo přijít několik zajímavých nových pracovních nabídek. Abyste nové zaměstnání získali, bude to od Vás vyžadovat precizní teoretickou i praktickou připravenost a také schopnosti prodat své zkušenosti. Držte se své intuice a ve svém snažení nepolevujte. Další období, které by pro vás mělo být pracovně přínosné, nastane v měsíci listopadu 2013. Mějte odvahu vyjít na světlo se svými nápady a inovacemi. 

 

Peníze a finance

Obchodníci, finančníci a podnikatelé Blíženci, těšte se! V roce 2013 se všem těmto povoláním podle finančního horoskopu pro znamení Blíženců na rok 2013 rozběhnou veškeré aktivity více než kdykoliv předtím, pravděpodobně budete vzpomínat na dobu před dvanácti lety, kdy se Vám dařilo podobně, jako letos, pokud jste již podnikali. Zejména druhá polovina roku 2013 Vám naplní kapsy penězi. Hvězdy v roce 2013 výrazně přejí umělcům, obchodníkům a podnikatelům, Blíženci mají výbornou intuici a navíc podporu od někoho s dostatečným finančním zajištěním. Vysokou šanci máte na nalezení nového zdroje příjmů, můžete se pustit do něčeho nového, a pokud se Vám něco v roce 2012 nevydařilo, v roce 2013 máte vysokou šanci to s úspěchem napravit. Příznivé období na nákupy, prodej, cestování a studia je pro Blížence v době od 20.01.2013-05.02.2013; od 14.04.2013-01.05.2013 a dále od 16.05.2013-31.05.2013, kdy planeta Merkur prochází přímo Vaším znamením. Planeta Merkur je vládcem právě Vašeho znamení, tedy znamení Blíženců a přináší mu hodně návštěv, cest, změn, pozdravů a financí a rovněž se zlepší komunikace zrozenců ve znamení Blíženců na absolutní maximum. Dejte tedy pozor na to, ať se zbytečně svou upovídaností, zejména v kombinaci s alkoholem, nedostanete do nepříjemností. Další příznivé období na nákupy, prodej a cestování je od 06.02.2013-13.04.2013; od 24.08.2013-08.09.2013 a od 05.12.2013-23.12.2013. V tomto období byste si měli dát pozor na zloděje a podvodníky, rovněž tak i na podomní prodejce.

 

Cesty a studia

Na cestách a při studiích, nejlépe při studijních či služebních cestách se cítíte jako ryba ve vodě a můžete říci, že se jedná doslova o Váš živel. Pokud jste novináři či redaktoři, pokud se zabýváte tištěnými masmédii, máte, bohužel, vysokou pravděpodobnost výrazných problémů v oblasti navazování nových obchodních vztahů, nebo se může stát, že zaměstnáte nesprávné lidi, které na služební i studijní cestě potkáte. Nejen pro zrozence ve znamení Blíženců, ale pro všechna znamení zvěrokruhu platí v roce 2013 skutečnost, že se na formu a zbytečnosti a nic neříkající zprávy nebude brát zřetel – dbejte tedy o kvalitu a jednoduchost. Ať je však Vaše volba jakákoliv, měla by být nasměrována do první poloviny roku. Blíženci by měli, zejména na zahraničních pobytech, jsou-li podepisovány jakékoliv smlouvy, dávat pozor na jejich obsahovou správnost či skryté formulace. Na cestách či studiích a studijních pobytech bude v roce 2013 Blížence něco omezovat a s těmito omezeními, bohužel, budete pravděpodobně muset počítat i v počátcích roku 2014. Ať však dojde k čemukoliv ve výše zmíněné oblasti, je pro Vás vhodné období na dovolenou či na cesty a pracovní pobyty měsíce červen a červenec, nejpozději srpen, kdy je třeba dát si již pozor na zvýšenou pravděpodobnost zranění na cestách. V zimních obdobích uděláte nejlépe, když budete odpočívat, vychutnávat si příjemnou atmosféru zimních měsíců za okny u krbu se sklenkou dobrého svařeného vína či na procházkách s pejskem. Rozhodně však hvězdy nedoporučují výraznou fyzickou aktivitu, zejména sportovní, která  by mohla vyústit v úraz.

 

Přátelství a plány do budoucna

V první polovině roku se stáváte králi situace a doslova lvy salonů a můžete si dovolit plánovat i podstatně  odvážnější projekty než tomu bylo doposud. Pokud jste pěstovali zištná přátelství do konce roku je pravděpodobné, že některé z těchto vztahů ochladnou z přátelských na „čistě pracovní“ a nová „ zištná přátelství“ již nebudou navazovat, neboť si uvědomíte jejich pomíjivou úroveň. Ve druhé polovině roku se můžete setkat s odmítnutími na mnoha místech, na kterých byste odmítnutí nečekali, zejména od lidí, kteří se nacházejí ve Vašem nejbližším okolí, ale nejsou Vašimi rodinnými příslušníky, Vaši přátelé pravděpodobně nebudou mít tolik času jako dříve, s větší pravděpodobností se dokonce dá očekávat, že budou požadovat pomoc přímo od Vás. „Tajná“ a neoficiální přátelství či projekty se podle hvězd zdají být po celý rok 2013 úspěšné až na jeden z nich, který s vysokou pravděpodobností zkrachuje nebo bude nenadálým zásahem přerušen či odložen na neurčito. V tajných věcech, v neoficiálních dohodách a úmluvách se vyskytnou překážky, které dříve nebyly viditelné a u některých Blíženců mohou přerůst až v déletrvající zábrany, máte však možnost volby, zaplatit pokračování penězi. Je to pro Vás opravdu natolik důležité?

 

V čem Vám přeje štěstí Blížencům

V roce 2013 je štěstěna na straně i Vašeho znamení, tedy znamení Blíženců, a to zejména v jeho první polovině. Máte vysokou pravděpodobnost vyhrát soudní spory, budete přesvědčiví a pozitivně komunikativní, pokud v prvním půlroce roku 2013 něco začnete, s výraznou pravděpodobností se setkáte s úspěchem, ať již se jedná o zasnoubení, uzavření manželství, rozvod či postup v zaměstnání, veškeré akce z jakéhokoliv soudku by pro Vás měly být výhodné. V práci si výrazně upevníte pozici, zejména pokud jste na vedoucích pozicích a pokud ne, objevuje se šance na změnu k lepšímu třeba i u jiného zaměstnavatele. Očekávané výsledky přinesou zejména jednání se staršími lidmi, případně spojená s historií, dějinami literatury, historií obecně a exaktními vědami, tedy matematiky a fyziky. V druhém půlroce 2013 Vám nebude chybět nápaditost a kreativita zejména co se týká oblasti vydělávání peněz.

 

Dobrá rada na závěr

V roce 20123 je pro mnoho znamení, nejen tedy pro znamení Blíženců, čas na změnu, a to zejména na změnu na duševní a duchovní úrovni. Změny jsou však v roce 2013 obecně vnímány pozitivně a cokoliv, co přinese něco dobrého, bude vnímáno s povděkem. Budete-li nakupovat, s velkou pravděpodobností nakoupíte dobře, budete-li prodávat, rovněž tak. Rozhodnete-li se, milí Blíženci, změnit partnera či naopak zoficiálnit svůj vztah, učiníte dobře. V roce 2013, který je skutečně unikátním rokem pro šanci na nový začátek, máte skutečně šanci změnit svůj život po mnoha stránkách, dejte na svůj vnitřní hlas, naučte se ho slyšet a naslouchat mu a zejména se podle něho řiďte. Rok 2013 Vám, znamení Blíženců, může skutečně přinést cokoliv, co s pozitivním přístupem očekáváte.

 

 

 

Části textů převzaty z: www.horoskop-2013.cz, www.horoskopyzdarma.cz. Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.