Býk (21. 4. – 21. 5.)

https://cestakduze.webnode.cz/_files/200010020-b2adcb3a7d/b%C3%BDk.jpg

Charakteristika Býka

Jako ve všech znameních, i zde existuje několik býčích typů. Býci mohou být mírumilovní požitkáři, kteří se s oblibou obklopují luxusem. Na stranu druhou, můžeme se setkat i s Býky, kteří se nejlépe cítí v roli organizátora, který sice zvládá těžké úkoly, ale zároveň u něj hrozí nebezpečí, že míra organizování druhých může přesáhnout zdravou mez. Samozřejmě se nevylučují různé kombinace obojího. Býci bývají velmi společenští. Pokud Vás nějaký Býk pozve na svoji party, pak můžete očekávat oslavu ve velkolepém stylu. Dávejte si však především pozor na vytýkání nedostatků, býci jsou na takovéto chování citliví. Nekritizujte, je to totiž stejné, jako byste v tu chvíli mávali červeným praporem v býčí aréně. Naopak pokud se vám něco zalíbí, chválou rozhodně nešetřete. Obzvláště v mladém věku (a ledaskdy nejen v něm) se býci vyžívají v probdělých nocích, které tráví buď se svou polovičkou, nebo na tanečním parketu v barech. Jako správní životní požitkáři si dopřávají i dostatek spánku, a když na to přijde, prospí klidně i celý den. I přes to všechno mají býci rádi stabilní základy, na kterých budují svůj rodinný krb nebo pracovní zázemí. Zřejmě jim k tomu napomáhá i element země, se kterým bývají Býci spojováni. Jsou schopni se příkladným způsobem postarat o rodinu, i přes to, když se jejich pracovní nasazení zvrátí ve workoholismus. Pokud se chcete Býkovi zavděčit či omluvit, pozvěte ho na dobrou večeři s kvalitním vínem.

                                                                                                                     

Horoskop 2013 pro Býka

Po materiální stránce se Býkům v roce 2013 bude dařit dobře bez výrazných výkyvů směrem nahoru nebo dolů. Ať se jedná o zaměstnavatele, blízkou osobu z kruhu rodiny nebo kamarádů, je jisté, že nad Vámi někdo drží pevnou ochrannou ruku. I přesto však ne všichni Býci budou v roce 2013 spokojení stále, hvězdy naznačují, že hrozí oslabení Vašich fyzických sil anebo ztráta někoho z Vašeho okolí, na kom Vám velmi záleží. Mladší ročníky se se ztrátou vyrovnají pravděpodobně lépe, starší mohou však mít problém s rodiči nebo s vlastním zdravím, ba dokonce jsou možné i občasné deprese. Podle hvězd lze říci, že v roce 2013 bude Býkům v každém týdnu smutno pouhé dvě hodiny – podívejte se tedy na hodinky a v tomto čase nedělejte žádná důležitá rozhodnutí. Pamatujte na to, že v tomto čase je nevhodné činit závažnější rozhodnutí, vše nepříjemné, zlé a náročné pomine. Obraťte se na sousedy, známé a kamarády a žádejte je o podporu, zejména psychickou. Je vysoce pravděpodobné, že ji v roce 2013 budete potřebovat. Začátek roku může Býkům připadat romantický, a to i vzhledem k tomu, že přežili pomyslný konec světa. Mají pocit, že by měli oslavovat a více se radovat ze života a udělají to rádi a s nadšením. První polovina roku jim dovolí jet v poklidnějším tempu. Leden přímo vybízí k dokončení doposud otevřených projektů a k uskutečnění nových plánů. Ačkoliv se Býkům bude hromadit práce, neměli by se příliš přepínat, jinak jim hrozí zdravotní problémy, ať už ve formě bolestí zad či virového onemocnění. Od srpna by se měli mít Býci na pozoru, do jejich života může vstoupit nečekaný vítr, který by mohl rozházet jejich pečlivě urovnané karty. Hlídat by si měli i své finanční výdaje a neměli by se spoléhat jen na své pracovní postavení. Je vhodná doba na investice, které se dají dlouhodobě uložit (např. koupě bytu). Co se týče fyzických aktivit, tak by se Býci měli v srpnu zdržovat příliš náročných akcí a místo nich by měli svému tělu dopřát pořádnou regeneraci. Při přehnané aktivitě by je mohla potrápit záda nebo by si mohli způsobit zlomeniny. Letní měsíce tedy přejí poklidným dovoleným, které uvolní napětí a připraví organismus na nadcházející podzim. Rok 2013 bude pro Býky příznivý, pokud se nenechají strhnout pocitem, že jim nic nehrozí, protože mají své jistoty. Pokud se nebudou přetěžovat, čeká je příjemný rok, ve kterém mohou poznat mnoho zajímavých lidí a přijít ke slušným výdělkům.

 

Domov a rodina

Mnoho nepříjemných rodinných událostí se nakumuluje v lednu, únoru a listopadu. Pokud tyto nahromaděné problémy alespoň z větší části vyřešíte, končí tím Vaše starosti v roce 2013. V této oblasti se může jednat o rozluku s někým velmi blízkým – život však jde dál a  Býkům přinese novou inspiraci, pravděpodobně se bude jednat o stěhování, přestavbu nebo dostavbu či o vybavování bytu něčím novým. Skutečnou idylku zažijete v rodinném kruhu v letních měsících, a pokud plánujete dovolenou, letní měsíce budou pro Vás rovněž naprosto ideální. Po možných menších nedorozuměních v říjnu a listopadu proběhnou přípravy na Vánoce 2013 opět v příjemné atmosféře plné pochopení.

 

Láska a vztahy

Ač na to Býci nevypadají, mají rádi stabilitu a to i ve vztazích. Chtějí mít kolem sebe někoho, kdo s nimi sdílí jejich životní styl, a přesto jim dává přiměřenou svobodu. Někdy se stane, že to býci s tou volností trochu přeženou, ale ať už provedli cokoliv, tak sklopí rohy a přesvědčí svého partnera o tom, že už to nikdy neprovedou. A že Býci přesvědčovat umí. Pro nezadané Býky by mohlo vysvitnout světlo už v lednu. Přejete-li si, milí Býci, navázat novou známost, nejvhodnějším měsícem je leden. Když už nic jiného, tak si užijete alespoň flirtování, což patří k vaší další oblíbené aktivitě. Jarní měsíce jsou sice přímo stvořené k seznamování, ale v tomto roce nejsou pro Býky příliš příznivé. Rozhodně se však do nových vztahů od února do května, kdy byste se mohli setkat s nepochopením až kritikou, nehrňte. Měli byste si dát pozor i na červen, kdy sice vše vypadá nadějně, ale raději byste měli odjet na pořádnou dovolenou a vypnout. Další výstraha se rozsvítí v srpnu. Druhá polovina roku 2013 přináší pro Býky spíše pozitivní období na lásku a je tedy možné, že mnozí z Vás promění svůj vztah ve svátost manželskou. Podle hvězd je však vysoce pravděpodobné, že partner či partnerka Býků to s Vámi nebudou mít v roce 2013 rozhodně lehké, Vy jim to rozhodně nebudete, ať vědomě či nevědomě, ulehčovat.

Nejvhodnější období na lásku, umění a kreativní tvorbu vůbec čeká zrozence ve znamení Býka v době od 09.01.2013-01.02.2013; 26.02.2013-21.03.2013 a především v období od 15.04.2013-09.05.2013, kdy vládkyně Vašeho znamení, Venuše, prochází přímo Vašim znamením a dodává Vám mimořádný šarm, fluidum, nápaditost, touhu po lásce a erotice a přináší Vám úspěchy v umělecké tvorbě. V tomto čase rovněž procítíte krásu a umění lépe a hlouběji než kdy jindy, takže je vhodné v těchto obdobích věnovat pozornost umění a kreativitě.

Pokud již máte svou polovičku, mohli byste svůj vztah utvrdit v září, kdy bude nejvhodnější příležitost se o sobě dozvědět více a vzájemně se podpořit. Jestliže máte o svém vztahu jakékoliv pochybnosti, tak vše se ukáže právě v září. Namísto toho, abyste se v krizi uchylovali ke svým příležitostným známostem, měli byste vyzkoušet, zda Vám mnohem lépe nemůže pomoci Váš partner.

Vztahové krize byste neměli řešit mlčením, protože pak se do problému můžete zamotat ještě více. S chladnou hlavou byste si měli s partnerem promluvit. Problémy mohou nastat i tehdy, když si Býci myslí, že když zůstávají delší dobu v práci, tak přece myslí na rodinu, protože přinesou více financí. V obou případech je důležité si otevřeně s partnerem promluvit a sdělit si své pocity, či stanoviska.

Možná, že Býci někdy působí jako introverti, ale jestliže dostanou příležitost, svými city nešetří a dokážou být opravdu dobrými posluchači i vypravěči. Nebojte se s Býky jednat otevřeně, určitě to ocení.

 

Zdraví a energie

V roce 2013 by měli zrozenci ve znamení Býka „půlrok dřít a půlrok se válet“, může se stát, že pracovní vypětí a nevyrovnané vztahy s kolegy se mohou výrazně podepsat na Vašem zdraví. V první polovině roku 2013 se pravděpodobně Vaše zdravotní situace nijak výrazně nezhorší, ale rozhodně se nedá říci, že byste se cítili skvěle, nějaký zdravotní problém či vleklý neduh na sebe bude upozorňovat stále.  Plní energie a plánů budete Býci už v lednu, kdy budete hýřit dobrou náladou. V únoru Vaše nadšení ještě potrvá, ale v březnu už byste měli být trochu opatrnější a nevrhat se ani do seznamování. Druhý půlrok roku 2013 však rozhodně nepatří v oblasti zdraví k těm nejlepším, dokonce od září hvězdy věští něco nepříjemného. Býci mají v sobě spoustu elánu během celého roku, pokud dojde k poklesu vaší energie, tak si dopřejte své oblíbené aktivity, jako je třeba spánek. Býčí energie může pramenit i z toho, že toto znamení je spojováno s elementem země, která zřejmě Býkům dodává nejen pocit stability, ale také rovnoměrný přísun životadárné energie. Ale je samozřejmě na Vás jak s ní naložíte. Když se energie vyčerpá, je nejvyšší čas, abyste si dopřáli pořádnou dovolenou. Nejlépe takovou, která podpoří Vaše zdraví. Týden v lázních plný rozličných procedur a masáží bude pro Vás Býky to pravé. Samozřejmě nás nepřekvapí, pokud si Býci zvolí dovolenou u moře, kde se s radostí ponoří do každodenního režimu místních obyvatel, kteří jsou bdělí hlavně v noci.

Na co by si Býci měli dávat pozor, je jejich oblíbené jídlo a alkohol. Pokud nemáte dostatek pohybu, může Vám způsobit nepřiměřené zaoblení postavy. Takže býci, jezte a pijte obezřetně a pokud si dopřejete i dostatek odpočinku, tak se vyhnete i virovým onemocněním, které vám hrozí při přepínání.

Riziko zranění či nepříjemného onemocnění je pro Býky zvýšené v době od 20.04.2013-31.05.2013, kdy Mars, planeta války a soutěživé bojovnosti prochází přímo znamením Býka. V dobrém však ovládá sexualitu a přináší pravděpodobnost větších výkonů v lásce a sportu. Nejvíce opatrnosti na cestách a při sportu si vyžaduje čas od 01.01.2013-31.01.2013 a od 28.08.2013-14.10.2013, kdy je zvýšené riziko zánětlivých a horečnatých onemocnění, infarktů, mrtvic a horečnatých onemocnění, případně fyzických zranění při sportu a na cestách. Příliv energie a odvahy pocítíte v době od 01.02.2013-11.03.2013; od 14.07.2013-27.08.2013; od 15.10.2013-07.12.2013. Tento čas je rovněž vhodný pro pěstování umění, aktivní odpočinek, turistiku a sportovní aktivity.

 

Práce a kariéra

Již mnohokrát zmiňovaný leden bude Býkům přát ve všemožných směrech. Je to ideální čas k dokončení započatých projektů. Realizace nových nápadů se bude zdát samozřejmostí a jednání s lidmi půjde až překvapivě hladce. Obtíže byste milí Býci, mohli čekat v únoru, kdy nebudou fungovat Vaše tradiční postupy při řešení problémů. Je to výzva, která si žádá nové přístupy a pružné inovace. Po trochu svérázném únoru přijde nadějný březen, kdy veškerá práce půjde opět jako na drátkách. Tento měsíc slibuje Býkům další úspěšná jednání a rozvíjení nových projektů.

Dalším výrazným měsícem je pro Vás září, kdy budete doslova zářit ve všech směrech. Můžete získat opravdu zásadní kontakty a to jak ve sféře pracovní, tak i v osobním životě. Vaši kvalitu práce může podpořit i fakt, že v září může dojít ke stabilitě Vašich vztahů. A co více může Býka podpořit v jeho jednání než kvalitní zázemí? V srpnu si proto odpočiňte na pořádné dovolené, čeká Vás toho na podzim opravdu dosti, tak udělejte něco pro své fyzické i psychické zdraví, abyste vše přestáli s úsměvem na rtech. Měli byste si dát pozor na svou občasnou pohodlnost a neusnout na vavřínech. Bylo by dobré si vytvořit pracovní plán, který by Vám zaručil, že stihnete vše, co potřebujete. Pokud zachováte své pomalejší tempo z první poloviny roku, tak byste se v listopadu nemuseli z nahromaděné kupy povinností vyhrabat. Dodatečné zpracování restů by vás stálo opravdu mnoho sil.

Býci patří k těm znamením, pro které se práce může stát hlavní náplní života. Samozřejmě to neznamená, že by kvůli své kariéře zcela zanevřeli na rodinu. Pokud již svou rodinu mají, tak udělají maximum pro to, aby ji zabezpečili. Mnohdy se stane, že se do své role živitele tak intenzivně ponoří, že se zařadí do skupiny workoholiků. Býci mohou svou pílí dosáhnout i vysokých postavení. To vše však za předpokladu, že zůstanou stát nohama pevně na zemi, protože země jim přeci poskytuje potřebnou energii.

 

Peníze a finance

V roce 2013 se pro Býky mohou otevřít stavidla přítoků bohatství. Pokud jste, milí Býci, vydělávali v předcházejícím roce  méně než Váš partner, věřte, že v první polovině roku se karta obrací a štěstí se přiklání, zejména v první polovině roku 2013 na Vaši stranu. Pokud se budete skutečně snažit a budete mít skutečnou víru v úspěch, dostaví se Vám neočekávaná příležitost, nebo se objeví někdo, kdo Vám Váš sen pomůže zrealizovat, ale je nutné vydržet! Spíše než se hnát nepřipravený za vidinou nejasných chimér, spíše si sedněte, napište, co očekáváte a pomalu ukrajujte ze získaných duchovních i materiálních „balíčků“, které jste si nastřádali za minulá léta, nemějte však obavy, rozhodně nevyčerpáte vše a rozhodně nezůstanete na mizině.

Příznivé období na drobné nákupy, cesty a návštěvy, cesty a psaní dopisů je pro Býky v době od  01.01.2013-19.01.2013; od 06.02.2013-13.04.2013 a zejména v době od 02.05.2013-15.05.2013, kdy planeta Merkur prochází přímo právě Vaším znamením, tedy znamením Býka a podporuje úspěchy tohoto astrologického znamení jak v obchodních stycích, tak i ve studiu, na cestách a zvýrazňuje Vaše fluidum při setkávání se a v komunikaci s lidmi. Další vhodné termíny na nákupy a cestování jsou v době od 01.06.2013-08.08.2013; od 24.08.2013-08.09.2013 a od 24.12.2013-31.12.2013

Méně příznivé období na nákupy pro Býky je v době od 20.01.2013-05.02.2013; od 09.08.2013-23.08.2013 a od 30.09.2013-04.012.2013, což znamená více než dva měsíce vcelku a bez přerušení. Cesty, nákupy a vyřizování, rovněž tak písemnou komunikaci raději odložte na jiný čas; pokud je v těchto obdobích něco z uvedeného nezbytně nutné, dávejte si pozor na Vaši peněženku, v těchto obdobích jsou zvýšené výdaje za cokoliv více než pravděpodobné.

 

Cesty a studia

Po náročném roce 2012, kdy Býci byli výrazně omezeni v cestování pro vlastní zdravotní problémy nebo pro onemocnění blízkého člověka nebo člena rodiny, v roce 2013 se v oblasti cestování či studijních pobytů problémy rozplynou a před Vámi se objeví jako duha cesta objevů a poznávání. Hvězdy doporučují všechny druhy dopravy kromě letecké, kde riziko z roku 2012 zůstává. Na cestování po vlastech českých, tedy v domovině, hvězdy doporučují únor, květen a červen, říjen a listopad. Mějte však na paměti, že opatrnosti nikdy není dost, zejména nacházíte-li se ve zdravotně rizikovém období. Pokud se rozhodnete studovat cizí jazyky, architekturu nebo archeologii, umění či historii, bude se Vám dařit a Vaše snaha se setkává s úspěchem. Dobře se bude dařit redaktorům a všem Býkům zabývajícím se literaturou.

 

Přátelství a plány do budoucna

Náročné zkoušky přátelství, které zrozenci ve znamení Býka prožívali v roce 2012, v roce 2013 pomalu končí a začíná skutečné období lásky a porozumění a pravděpodobně i ochrany některého z Vašich přátel nebo kamarádů. Falešní kamarádi s velkou pravděpodobností sami odešli a zůstaly Vám pouze opravdové přátelské vztahy. S oblibou se říká, že rodinu si člověk nevybírá, ale kamarády může, ti správní u Vás, milí Býci zůstali, nebo se navrací po delším odloučení. Co se přátel týká,  v roce 2013 si zrozenci ve znamení Býka rozhodně nemohou stěžovat na nepřízeň osudu.

 

V čem přeje štěstí Býkům

Je možné, že si finančně polepšíte a budete si moci, i díky minulým dvěma letům, dovolit nedělat co Vás nebaví a věnovat se tomu, co Vás baví. Když nejste pod časovým ani jiným tlakem, to, co děláte, děláte lépe, což všichni ocení a budou to obdivovat. Šťastnou ruku budete mít při vykonávání svých koníčků, při hře s dětmi nebo při společných aktivitách se svým partnerem či partnerkou. Budete šťastní a lidi ze svého okolí budete rovněž dělat šťastnými, neboť vše, co budete činit, budete dělat s láskou a budete ji ze své činnosti cítit. Nejvíce se bude dařit obchodníkům, podnikatelům, zdravotníkům, pracovníkům v pomáhajících profesích, vědcům a umělcům, zkrátka všem tvůrčím Býkům.

 

Dobrá rada na závěr

V roce 2013 mají Býci velkou šanci udělat cokoliv pro své zdraví, ať již budete vyvíjet jakoukoliv činnost směřující k tomu, abyste se tělesně či duševně cítili lépe. Pokud správně zvolíte domácí bylinkové čaje jako prvky přírodní medicíny, ovocné či zeleninové pokrmy, přírodní léčiva a doplňky, věřte, že spolu s pozitivní myslí a přístupem ke stávajícím složitostem, mohou udělat zázraky. Dejte si pozor na závistivce a tajné nepřátele a především se věnujte sobě, svým koníčkům. S každým členem rodiny se snažte upevnit vztahy, ať se jedná o zvířata nebo lidi. 

 

 

Části textů převzaty z: www.horoskop-2013.cz, www.horoskopyzdarma.cz. Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.