Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

https://cestakduze.webnode.cz/_files/200010021-0a3aa0bb62/kozoroh.jpg

Charakteristika Kozoroha

Kozorohové bývají samostatné, ambiciózní a také poměrně značně cílevědomé osobnosti. Jejich živlem je země. Kozoroh bývá pořádkumilovný, má rád svůj zavedený řád a do jisté míry i rutinu, kterou si ve svém životě vytvořil. Nebývá právě velkým příznivcem náhlých a nečekaných změn. Překvapení v životě mu přílišnou radost nečiní. Zrozenec ve znamení Kozoroha bývá disciplinovaný, zaměřený na výkon ve všech oblastech života, v práci pak především a je orientován na dosažení cílů, které si stanovil. Tito zrozenci jsou obvykle bystří a velmi schopní. Nedůvěra je však jejich druhým já. Nevěří příliš ničemu a nikomu, raději vždy vše prožijí na vlastní kůži, aby mohli sami za sebe zhodnotit, jak daná záležitost vlastně funguje. Někdy mohou na své okolí působit nepřístupně až arogantně a namyšleně, ve skutečnosti je to však jenom zástěrka, která skrývá jejich vnitřní pochybnosti o sobě samých a svých schopnostech. Tvrdě a vytrvale pracují, pochopili totiž, že jenom to jim umožní ulehčit si starosti každodenního života. Jsou dobrými rádci, pomohou druhým v nesnázích, ale nasnášejí vměšování se. Ctí osobní prostor každého jednotlivce a stejně tak si chrání i ten svůj. Bývají systematičtí a ve věcech života, zaměstnání i lásky postupují opatrně a s částečným odstupem. Jakkoliv se to na první pohled nemusí zdát pravdou, jsou velmi citliví. Když se cítí uraženi, zrazeni nebo zraněni dokážou mlčet a nevšímat si svého okolí i po dobu několika dní. Bývají velice konzervativní, ctí své morální zákony a zásady, které si stanovily. Těch se pak snaží celý život se držet a řídit se jimi. Prosazují disciplínu a mají rádi taktní a zdvořilé chování. V nadřízené pozici umějí dobře rozdělovat úkoly a hlídat časový plán. Bývají detailisté, velice nenápadně pozorují své okolí, ale žádná maličkost jim nesmí uniknout.

 

Horoskop 2013 pro Kozoroha

Rok 2013 by měl být pro Kozorohy veskrze velice pozitivní. Kozorozi, máte možnost přetvořit nyní svůj život. Nenechte si tuto příležitost utéct. Je vám přáno jak na poli osobním, tak pracovním. Letos byste si mohli velice polepšit ve všech těchto oblastech. Drobné obtíže se mohou objevit v oblasti financí, ale pokud si zavčas srovnáte své příjmy a výdaje, pak byste se jim měli zdárně vyhnout. Rok 2013 by měl být poměrně vyvážený, žádné extrémní skoky nahoru nebo dolů se konat nebudou. Krize i úspěchy budou přicházet, ale budou poměrně vyrovnané. Objevovat se budou v průběžném tempu, takže byste neměli mít větší obtíže je řešit. Nejvíce se vám bude dařit v květnu a červnu. Možná nestíháte všechno úplně tak, jak jste si předsevzali, ale i tak se vám vcelku daří a máte možnost zdokonalit sama sebe. Hledejte způsoby, jak realizovat vaše sny. Ve svém životě můžete v roce 2013 dosáhnout mnoha skvělých a žádaných změn. Nebojte se více zapojit fantazii a snění, pro Kozorohy není žádným problémem vrátit se opět nohama zpátky na zem a v tom je jejich velká výhoda. Díky těmto schopnostem jste schopni dosáhnout úspěchů a zlepšit i svoji současnou finanční situaci. Nedívejte se na svět přes růžové brýle, ale zůstaňte optimistou a úspěch na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

Vy, milí Kozorozi, jste znamení, které nesnáší, pokud se mu neříká pravda, v roce 2013 Vás však tyto „drobnosti“ kupodivu nebudou příliš zajímat a nenecháte se jimi vyvést z míry. Vy si své povinnosti plníte podle svého, a je třeba říci, že nikoliv nejhůře, Vaše okolí však bude i přes všechny drobné problémy Vaši snahu a odpovědnost oceňovat. Právníci by Vám možná doporučovali, abyste převedli své nemovitosti na partnera, je velice těžké však v této situaci radit, je možné, že byste o svou nemovitost mohli nakrásně přijít. Jisté však je, že Kozorozi budou v roce 2013 spokojeni, a to zejména z toho důvodu, že láska znamená více než peníze a navíc Vás, milí Kozorozi, čeká nové zapojení. S velkou pravděpodobností se bude jednat právě o novou lásku či nový vztah, možné je nové zaměstnání či koníček nebo navážete nové přátelství, které Vám dlouho vydrží, a budete společně sdílet zážitky. S chutí tedy do roku a půl je hotovo, budete-li se v letošním roce příliš zabývat drobnostmi, nezapomeňte, že toho pěkného stihnete podstatně méně.


Domov a rodina
V domácnosti Kozorohů budou v roce 2013 příznivé tendence. První půlrok roku je ideální na stěhování, přestavbu bytu, koupi nového bytu, případně zahrádky či rekreačního objektu. V druhém půlroku roku vyjdou nákupy těchto věcí do Vašeho života podstatně dráž, ale Vy jste přesvědčeni, že činíte dobře, je tedy možné, že z krátkodobého hlediska přeplatíte, ovšem z dlouhodobého uděláte „dobrý kup“. Podobně, jako jsou jarní měsíce příznivé na rodinné akce, party a oslavy všeho druhu, zejména rodinné, naopak podzimní akce jsou spojeny s nedorozuměními, rodinnými hádkami, nevůlí a podobnými problémy. Pravděpodobně až prosinec vykouzlí úsměv na rtech Vašich nejbližších, a to nejen v souvislosti s vánocemi, ovšem počítejte s tím, že právě v této souvislosti se některým osobám z Vašeho okolí výrazně nebude líbit, pokud se vydáte na neplánovanou výhodnou zimní dovolenou.

 

Láska a vztahy

V lásce Kozorozi často pochybují, dlouho váhají, než někomu své city dají najevo. Ne, že by pro ně sama láska nebyla důležitá, přednost však dávají jistotě a důvěře ve vztahu. Nedovolí ostatním, dostat se k nim příliš blízko, možná je to jejich vnitřní nejistota, která jim v tom brání, možná obava ze zranění na duši. Nedávají v lásce příliš velkou váhu slovům, jsou raději, když za ně mluví jejich činy. Do vztahů se nikdy nepouštějí bez rozmyslu a bezhlavě, pečlivě zvažují každý další krok. I když svůj protějšek velmi milují, nechávají si vždy kousek soukromí pro sebe. I do manželství vstupují až ve chvíli, kdy mají kvality partnera dokonale prověřeny. Ve vztahu často usilují o dominantní postavení. Rok 2013 prověří kvality dlouhodobých vztahů Kozorohů. Ve vztahu se totiž vyskytnou obtíže, které nevyřešíte ale jinou cestou než komunikací. Rozhoupejte se a o vzniklých potížích si s partnerem promluvte. Uvidíte, že se uleví vám oběma. Kozorozi, kteří jsou v období hledání partnera, mohou mít štěstí a na toho pravého nebo pravou narazí. Měli by však trochu slevit ze svých přehnaných nároků a dát si pozor na své chování, které může na okolí působit arogantně. A to vám jistě kredit u opačného pohlaví nezvedne. Na lásku, manželství a partnerské vztahy a svazky je pro zrozence ve znamení Kozoroha rok 2013 více než dobrý, dá se říci, že výhodný. Třebaže je možná změna obsazení role milence či milenky, bude záležet na Vašem rozhodnutí – ovšem hvězdy Vám budou ve Vašich činech na poli lásky a vztahů přát, takže se rozhodně nebojte jít si za svou představou. Je pravděpodobné, že si v této oblasti najdete jiný objekt, který navíc bude opětovat Vaše city, a Vy se rozhodnete posunout své milostné vztahy na jinou úroveň.

V oblasti partnerských vztahů však hvězdy vidí ještě další důležitou věc, a to možnost přetrvání stávajícího svazku, ovšem na jiné úrovni, vztah milenecký se může přesunout do vztahu snoubeneckého a snoubenci se mohou rozhodnout pro uzavření manželství. Na volnou lásku je vhodnější první půlrok, pokud si tedy plánujete najít milence či milenku, v první polovině roku 2013 můžete začít směle hledat, pokud se však rozhodnete věnovat se spíše rodinnému krbu, k těmto „domácím“ aktivitám bude lepší dát čas v půlroce druhém. Můžete dělat doslova to, co chcete, ale hvězdy budou stát spíše při stabilnějších svazcích než při pouhém flirtování. Ideální společná dovolená s partnerem je pro Vás nejvhodnější od dubna do července. Pokud je Váš partner starší než Vy, je možné náhlé onemocnění či zdravotní komplikace, která se může nepříjemně protáhnout.
Štěstí v lásce, v uměleckém přednesu, více harmonie, procítění krásy, lásky a umění mají Kozorozi v době od 26.02.2013-21.03.2013; od 15.04.2013-09.05.2013; od 23.07.2013-16.08.2013; 11.09.2013-07.10.2013, kdy lze očekávat drobné dárky a je to rovněž vhodné období na seznámení, ale i nákup pěkných věcí či jejich prodej, jedná se o vhodný čas k návštěvě divadel, koncertů a kulturních akcí. U starších Kozorohů je třeba počítat s vyšším počtem dámských návštěv a uměleckou společností. Venuše prochází přímo znamením Kozoroha a ještě více zvýrazňuje Vaši krásu a šarm, ale i šanci potkat novou lásku či upevnit stávající v době od 09.01.2013-01.02.2013, tedy téměř měsíc, a znovu od 05.11.2013-31.12.2013, tedy ještě téměř dva měsíce, což je na lásku a vztahy doslova ideální čas, ne všechna znamení zvěrokruhu se mohou v roce 2013 pochlubit takto příznivými obdobími.

 

Zdraví a energie

Zdraví Kozorohů by mělo být v tomto roce poměrně dobré a stabilní, bez zásadních výkyvů a problémů, zejména  první polovině, až na jednu možnou náhlou zdravotní komplikaci, kteréžto se však povede využít jiným způsobem. V druhé polovině roku 2013 byste však měli nasazené tempo zpomalit a případně na krátkou dobu zcela vypnout – dejte na radu hvězd a zregenerujte se, po oddechové době budete pokračovat s podstatně větším elánem. Obecně je však pro Kozorohy jejich zdraví v roce 2013 doslova valutou, neboť budou pracovat podstatně lépe a kvalitněji a mohou se těšit z trvalého zdroje příjmů. Kozorozi budou oplývat elánem a energií a přes malé zádrhely, budou pracovat Věnovat mu svoji pozornost byste však raději měli. Nezatěžujte své tělo náročnými sporty, ale dopřejte si dávku pravidelného preventivního pohybu. Pro podporu svého zdraví se letos vyhněte kávě a alkoholu. Také zamyšlení se nad vaším jídelníčkem a ozdravění stravy vám jen a jen prospěje. Poznáte, že energeticky se na tom budete cítit o mnoho lépe. Ozvat se mohou bolesti zad a páteře. Těm nejlépe ulevíte horkou koupelí. Dopřejte si též masáž nebo pobyt ve vířivce. To vašim bolestem uleví a také vás nabije novou energií. Vitalitu čerpejte ze smysluplně tráveného volného času, vyhýbejte se špatné společnosti. Ta by vás letos mohla stát hodně sil i zbytečně vydané a ztracené energie. Rovněž práce a finanční otázky Vás mohou letos vyčerpat, zejména pak přemýšlení o budoucnosti. Nezapomínejte na oddych a odpočinek, naučte se relaxovat kvalitně a vytrvale.
 Riziko fyzických zranění či zánětlivých onemocnění  Kozorohům hrozí zejména v době od 12.03.2013-19.04.2013; od 14.07.2013-27.08.2013 a od 08.07.2013-31.12.2013. V tomto čase rovněž snadněji podlehnete epidemii či infekčnímu onemocnění, dejte si rovněž pozor na zranění na silnicích, zejména letní a zimní termíny jsou pro Kozorohy v roce 2013 doslova nebezpečné. Větší sportovní a fyzicky náročné výkony mohou Kozorozi podávat v době od 01.02.2013-11.03.2013; od 20.04.2013-31.05.2013; od 15.10.2013-07.12.2013, kdy máte více energie a odvahy, ale také sportovní bojovnosti. Tyto termíny jsou rovněž vhodné na výměnu názorů s přáteli, ve kterých budete mít to vítězné slovo právě Vy!

 

Práce a kariéra

Tito zrozenci bývají v zaměstnání pilní a ctižádostiví. Jsou-li zaměstnáni nějakou činností, raději nerušte. Mohli byste totiž pracujícího Kozoroha naštvat a naštvaný Kozoroh bývá dosti nevrlý. Při zvládání úkolů a překonávání překážek bývají až obdivuhodně vytrvalí a usilovní. Neúspěchy je neodrazují, naopak jsou pro ně spíše motorem k další práci. Uplatňují se v zodpovědných pozicích, kde je důraz kladen na preciznost a přesnost. To jsou jejich silné stránky, avšak zároveň nejsou pedantičtí. V práci se v roce 2013 bude Kozorohům víceméně dařit. Práce bude sice náročná, ale budete v ní úspěšní. V roce 2013 se Kozorozi pravděpodobně nevyhnou určité změně nebo novému zapojení, pravděpodobně změníte práci nebo způsob obživy. Snažte se, milí Kozorozi, zajistit všechny finanční výhody rovněž po právní stránce, tedy pokud jste k tomu   takové situaci, že obchodní vztahy jsou u Vás předmětem obživy. Pro Kozorohy je dobré pracovat nebo podnikat s plným nasazením od začátku roku 2013, neboť nemoc či neočekávané zádrhele Vás mohou později přibrzdit v rozletu a bohatě využijete toho, co jste si v prvním půlroce 2013 připravili. Třebaže jste se ještě pevně nerozhodli, vypadá to, že část některých svých pracovních povinností chcete delegovat na někoho Vám v zaměstnání velmi blízkého, abyste se poněkud osvobodili, a proto Vám možná zdravotní svízel přijde vhod.


Peníze a Finance

Problémy by vás ale mohly dostihnout v pracovní oblasti, srovnejte si své výdaje a příjmy. Zbytečně se nezadlužujte a zkontrolujte si, zda neutrácíte víc, než vyděláte. Pokud s financemi nevycházíte, zkuste si raději najít přivýdělek. Peníze by vám mohly zamotat hlavu a přivodit další zbytečné starosti i v roce následujícím, proto si raději dejte své záležitosti do pořádku včas, než bude napravování chyb o mnoho náročnější. 
První skvělé období na nákupy, prodej a finanční otázky je pro Kozorohy v roce 2013 v době od 01.01.2013-19.01.2013, kdy Merkur přímo prochází Vaším znamením a přináší Vám peníze, šťastné nákupy, více návštěv, cest a komunikace s lidmi, přináší výborné období na psaní a tvůrčí literární a uměleckou činnost. Znovu Merkur prochází znamením Kozoroha v době od 24.12.2013-31.12.2013, kdy se zopakují nevídaná společenská setkání a finanční možnosti, rovněž zimní dovolená by byla v tomto období vyloženě vydařená.
Další vhodná období na nákupy jsou pro Vás v době od 06.02.2013-13.04.2013; 02.05.2013-15.05.2013; 24.08.2013-08.09.2013; od 30.09.2013-04.12.2013, tedy téměř dva měsíce v jednom zátahu. Vliv planety Merkur rovněž zlepšuje Váš postřeh a důvtip, jasnost mysli a komunikační schopnosti, snadněji se Kozorohům v těchto obdobích také studuje. Příprava na vánoce 2013 i samotné dárky Vám přinesou uspokojení. 
Méně příznivé období na nákupy, prodej, finance a studium či literární činnost je pro Kozorohy v roce 2013 v době od 14.04.2013-01.05.2013; od 01.06.2013-08.08.2013  a od 09.09.2013-29.09.2013, kdy je vysoce pravděpodobné, že utratíte za vše více peněz a možná ani vlastně nekoupíte to, co jste si původně představovali, zkrátka v těchto obdobích utrácejte co nejméně a pokud možno, odložte důležitá obchodní jednání.


Cesty a studia
Kozorohům to v prvním půlroce 2013 možná občas zaskřípe, zejména tehdy, pokud jste něco zanedbali a na svůj nedostatek ve vzdělání jste zapomněli. Již však v tomto období pro Vás jasná vyhlídka na poznání něčeho nového, a to ať již samostudiem nebo cestováním či něčím nečekaným, co se ve Vašem životě objeví, hvězdy praví, že se objeví jistý druh relaxace a odpoutání se od běžných rutinních úkolů a starostí. Druhá polovina roku  je však pro Vás Kozorohy přímo famózní. Snad by bylo lepší vynechat dlouhé cesty do ciziny v únoru a březnu, zato však na krátké návštěvy a cesty po domovině je to přímo ideální období, rovněž tak pro čtení, sebevzdělávání, pro středoškolské či základní studium. Letní dovolená u moře může přinést skutečně neočekávané zážitky, které si odtamtud ne každý přiveze. Celé září a první polovina října roku 2013 jsou pro tyto záměry doslova ideální období. Šikovnější a strategičtěji založení Kozorozi by se možná vyhnuli nejednomu problému, pokud by od léta na rok odcestovali někam do zahraničí, a to ať již na pracovní nebo na studijní pobyt, netřeba však nic lámat přes koleno, rozhodně nepodnikejte žádné kroky za každou cenu, mohli byste poškodit někoho, kdo by pro Vás mohl brzy něco znamenat. 


Přátelství a plány do budoucna
Pro zrozence ve znamení Kozoroha znamená rok 2013 především rok, kdy mohou přátelství psát s velkým „P“. V roce 2013 mohou Kozorohům přihrát hvězdy zcela nové kontakty, nová společenství nebo sportovní, politický, náboženský či duchovní klub, můžete si být, milí Kozorozi jistí, že budete v každém z nich vítání a budete přínosnou a oblíbenou částí celku. Vaši staří přátelé se možná budou dívat na Vaše plány do budoucna a nová přátelství poněkud střízlivějším okem, a tak Vás budou možná krotit, brzdit nebo Vás budou minimálně nutit k tomu, abyste se zamysleli nad svými rozhodnutími do budoucna. Ač se Vám to nebude zejména na začátku líbit, přinese Vám to zejména v budoucnu štěstí a neočekávané výhody. Vhodné měsíce na vydařenou oslavu s přáteli jsou březen a pak všechny tři poslední měsíce roku 2013, kdy nejdominantnějšími jsou prosinec a listopad.


V čem přeje štěstí Kozorohům
K tomu, abyste rok 2013 prožili šťastně a bez ztráty, je třeba krapet diplomacie. V roce 2013 si dávejte, milí Kozorozi, pozor na soudní spory a držte se osvědčených tradic, přátel a zvyků. Materiální, mentální či duchovní posila je Vám nablízku, nebojte se žádat, Váš šestý smysl Vám hodně napoví. Pokud se vydáte ve vhodných obdobích na cestu, stane se něco neočekávaného a Vám bude  skutečně nádherně. V roce 2013 budete mít hodně štěstí v lásce, a to ponejvíce v zimě, v květnu a v září. Studium literatury nebo historie Vás zavedou do krásných snových krajin, nebojte se podlehnout, možná právě zde naleznete toužebně očekávanou inspiraci či radu.


Dobrá rada

Připravte se na tři až čtyři náročnější roky, kdy se budete muset snažit více než doposud, abyste dosáhli stejného životního standardu, tato snaha však vždy neznamená více pracovat fyzicky, raději popřemýšlejte, kdo Vám může v té dané situaci nejlépe pomoci a obraťte se s důvěrou o radu, dostane se Vám jí. Pravděpodobně se potýkáte s nějakým právním problémem, vše si dejte co nejdříve do pořádku ve vhodných obdobích, přibývající měsíce otálení mohou situaci podstatně zhoršit.  

 

 

Části textů převzaty z: www.horoskop-2013.cz, www.horoskopyzdarma.cz. Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.