Lev (23. 7. - 22. 8.)

https://cestakduze.webnode.cz/_files/200010022-60b2a61acb/lev.jpg

Charakteristika Lva

Lev ve volné přírodě je považován za zástupce krásy, síly a sebevědomí. Ne nadarmo tedy existuje přirovnání, že je někdo lvem salonů. Lidé narození ve znamení lva působí dominantně a v žádném salonu je nepřehlédnete. Jsou rádi středem pozornosti, proto se někdy mohou chovat výstředně. A pokud je záměrně ignorujete, tak se připravte na velký nápor, kdy se lev bude stavět na hlavu, jen abyste si ho všimli. Lvi mají rádi lichotky a obdiv a velmi špatně snáší kritiku. Pokud jim něco chcete vytýkat, tak se snažte být opatrní, jinak budete mít příležitost spočítat lví tesáky. Ač mohou lvi působit nedostupným a nadřazeným dojmem, tak opak je pravdou. Dokážou být i velmi citliví, ale protože to není vlastnost, která by podle nich měla být příliš ukazována na odiv, tak se o ni dělí jen se svými nejbližšími a ani to ne vždy. Lvi mají dobré organizační schopnosti a jako správní králové se obklopují lidmi, kteří se od nich nechají řídit a obdivují je, to platí i v partnerských vztazích. Lev patří mezi ohnivá znamení, je tedy silně ovlivněn elementem ohně. Proto byste s ním měli podle toho jednat a být na pozoru, protože od ohně se můžete ohřát, ale i spálit.

               

Horoskop 2013 pro Lva

Pokud by se měl někdo radovat z roku 2013, měli by to být právě lvi. Někteří z nich si správně rozložili síly a zvolili cestu, která jim přinese nejméně rizik. A s tím vším vstupují do nového roku, který bude znamenat mnoho změn. Lvi se seznámí s novými lidmi, kteří jim budou pomáhat v dalším rozvoji. Známí z dřívějška nebudou zapomenuti, ale na nějakou dobu budou odsunuti do ústraní. Přátelské svazky budou stále pevné a rozpadnou se jen ty, které jsou udržovány z čisté pohodlnosti. První dva měsíce v roce 2013 nepatří pro zrozence ve znamení Lev k nejšťastnějším, možné je onemocnění, vážný rodinný problém či eventuální odluka od milované osoby. První polovina roku tedy vybízí Lvy, aby dbali na své zdraví a dostatečně rozložili své síly. Pokud podcení varovné signály těla, tak by si nějakou dobu mohli poležet v posteli, o což žádný lev nestojí. Na Lvy nebude příliš příznivě působit ani počasí. Od konce března do konce letních prázdnin můžete prožít relativně nejlepší měsíce v roce, kdy letní mohou být pro Lvy doslova famózně úspěšné, v tomto období se snažte vyřídit co nejvíce obchodních a úředních povinností. V červnu se mohou Lvi dostat do nepříjemných situací, pokud podlehnou své zlosti a na jejím základě se budou rozhodovat. Srpen bude pro mnoho znamení obtížný, ale pro Lvy bude pravým opakem. Bude jen na nich, zda se chopí příležitosti a využijí příval energie, nebo zda nechají do svého života vstoupit nové společníky, kteří se je budou snažit využít. Srpen bude pro Lvy měsícem rozhodování, takže by neměli příliš váhat a měli by poslouchat svou intuici. Pokud zvolí správně, pak je čeká úžasný měsíc. Začátek září může trochu zaskočit svými nároky, ale lví vytrvalost vše zažene a zvolna se přenese do října, který slibuje příjemné zážitky. Říjen bude naplněn milostným a společenským životem, takže je jako stvořený Lvy. V listopadu je nečeká odpočinek, ale příval práce. Proto by si měli Lvi přestat hrát se svou hřívou a rozplánovat si úkoly a vymezit si dost času, aby nepodlehli velkému přetížení.

 

Domov a rodina
V domácnosti Lvů se nedá v roce 2013 brát nic na lehkou váhu; vyžaduje se od Vás důsledný a seriozní přístup zejména ke starším členům rodiny, k nemovitostem, k přetrvávajícímu problému v rodinných vztazích či problému v zaměstnání – něco se Vašem Lvím životě si žádá akutní a odpovědné řešení. Neučiníte-li tak, v příštích letech se Vám tato situace vrátí jako bumerang a projeví se podobné problémy jako  minulosti. Všichni svědomití Lvi mají v domácnosti doslova na růžích ustláno, ovšem na růžích bez trnů, Vaše rodinné zázemí Lvům kvete v nejkrásnějších barvách, jaké jste si mohli představovat, a jaké jste si i koncem roku 2012 pravděpodobně představovali. Otevírají se Vám nové možnosti bydlení, případně koupě chaty, domu, bytu nebo zahrádky, u mladších zrozenců ve znamení Lva lze očekávat přírůstek do rodiny, starší Lvi se pravděpodobně potěší s vnoučátky, v tomto roce Vám budou dít malé zázraky klidu, štěstí a harmonie.


Láska a vztahy

Rok 2013 nepřináší Lvům žádné nové vášnivé lásky ani vzrušení. Milí Lvi, buďte rádi, že se Vám podaří udržet si vztahy, které v současnosti máte, některé se Vám možná povede neočekávaně prohloubit. Být dobrým partnerem není pro Lva úplně jednoduché a vychládajícím vztahům nepřinese zlepšení ani rok 2013. Lvi dostanou příležitost opustit své nevyhovující vztahy, bez toho aniž by propadali v zoufalství, protože jejich šarm kolem nich vytvořil širší okruh obdivovatelů již dávno. Jde jen o to, chopit se příležitosti a udělat rázná rozhodnutí. K těmto změnám bude nejpříhodnější již zmiňovaný srpen, který Vám bude nahrávat do karet. Pokud se nacházíte v neoficiálním vztahu, v partnerském svazku, který není státem či církví požehnaný, podle hvězd je možné počítat s výraznými nedorozuměními, ba dokonce možná až s rozchodem, v lepším krajním případě s dlouhodobým odloučením. Pokud by hvězdy měly radit, tak partnerovi více ustupujte a méně prosazujte své nároky a požadavky - takové jednání bude pro Vás v tomto roce velký význam, pokud budete vystupovat agresivně a prosazovat své názory za každou cenu, dejte pozor, aby si to partner nerozmyslel a nešel hledat někam jinam. Pokud se Váš vztah podobá více flirtu a nezávaznému „chození“ než vážné známosti či manželství, budete spokojeni především v lednu a pak od září až do konce roku. Rozhodně si zkuste se vztahem více hrát (nikoliv s nervy partnera), zkoušejte nové věci a více si partnera všímejte, jedině tak si můžete podle astrologických konjunkcí na letošní rok pro vaše znamení svého partnera udržet. 

Šťastné období pro lásku, vztahy a milování je pro Vás v době od 01.01.2013-08.01.2013; od 22.03.2013-15.04.2013 a od 10.05.2013-02.06.2013. Nejvhodnější období pro lásku, erotiku, sex a něžnosti je v době od 28.06.2013-22.07.2013, kdy Venuše přímo prochází znamením Lva a zvýrazňuje Váš šarm, půvab, fluidum a sexualitu, ale také rovněž i cit pro krásu a harmonii. V tomto období můžete také očekávat více návštěv, zejména žen či osob z uměleckého prostředí, více drobných pozorností a dárků a také intenzivnější prožívání krásy a umění. Další příznivé období na lásku pro Lvy přichází od 17.08.2013-10.10.2013 a 08.10.2013-05.11.2013. V tomto čase snadněji nakoupíte elegantní šaty, módní doplňky, šperky, umělecké předměty a výrazněji prožijete poezii života či umění, případně ji sami vytvoříte.

Lví vášeň se může naplno rozhořet v říjnu, kde se pro Vás otevírá mnoho příležitostí k seznámení na společenských akcích. Protože Vy Lvi často býváte středem pozornosti a jste zábavnými společníky, tak si můžete být jisti, že Vás nebude stát velkou námahu navázat kontakt s někým zajímavým. Lví energie k sobě vábí lidi, kteří hledají nějakou oporu a občas k činům potřebují popostrčit. Tito lidé jsou živnou půdou pro všechny sebevědomé Lvy, kteří mají cit pro organizování a vedení lidí. Když si Lev umane získat konkrétní kořist, tak se do lovu pouští se vší vervou. Ovšem svůj záměr umí velmi dobře maskovat. Se svou kořistí hraje hru, která za pomoci různým manévrům vyznívá tak, že Lev je ten, kdo je loven a zahrnut velkým zájmem. A díky své vytrvalosti dostane téměř vždy to, co chce. Tedy za předpokladu, že nenarazí na obdobně tvrdohlavé znamení, kterým je třeba Beran. To se pak hra může zvrtnout a je oheň na střeše.

 

Zdraví a energie

Lvy čeká rok nabitý energií, která sice dává možnost smysluplného využití, ale také s sebou nese rizika spojená se zdravím. Opět je tu varování ohledně přeceňování svých sil a neúsporného plýtvání energií. Lvi by si neměli přetěžovat ani svá záda, ať už fyzickou prací nebo psychickým tlakem. Upozornění se vztahuje i na prochladnutí a možnost úrazů především v zimních měsících. Čeká Vás tedy v oblasti zdraví a zdravotní a duševní kondice období nápravy zanedbaného a stabilizace stávajícího stavu, je vysoce pravděpodobné, že si konečně vyléčíte zdravotní problém, který Vás sužoval již několik měsíců, možná i let; možná najdete po delší době toho správného lékaře či jinou medicínu. Rok 2013 je pro Vás Lvy vhodným časem na změnu zdravotních návyků. Zvýšené riziko zánětlivých a horečnatých onemocnění, infekcí, operace a případně i fyzického zranění při sportu a na cestách je naprosto minimální, a to pouze od 01.01. 2013- 31.01.2013; a od 20.04.2013-31.5.2013, kdy snadněji podlehnete epidemii, mrtvici, infarktu či infekčnímu onemocnění. V tomto období bude většina Lvů také podrážděnější, více nervózní a možná se objeví i bolesti hlavy, i v tomto případě je potřeba Vám zdůraznit, že bude lepší držet na uzdě svoji bojovnost. Riziko zranění je rovněž zvýšené v době od 28.08.2013-14.10.2013, kdy Mars, planeta války a soutěživé bojovnosti prochází přímo Vašim znamením. V dobrém však samozřejmě ovládá i sexualitu a přináší pravděpodobnost větších výkonů v lásce i ve sportu. Hodně energie a odvahy, případně sportovní bojovnosti přináší Mars také v době od 12.03.2013-19.04.2013; od 01.06.2013-13.07.2013 a od 08.12.2013-31.12.2013, kdy můžete podávat vyšší a kvalitnější sportovní výkony a samozřejmě můžete podávat vyšší tělesnou aktivitu.
Takže milí Lvi, neměli byste zapomínat na relaxaci a měli byste si dopřát trochu ze svého oblíbeného luxusu. Tedy občas zajít na skleničku, na masáže nebo vyrazit za kulturou. Užívat si péči, kterou Vám věnují jiní lidé, nečiní Vám to potíže, proto pro Vás splnění tohoto úkolu nebude velkým problémem. 
Pokud si vezmete k srdci všechny rady, tak se můžete směle pustit do svých projektů, na které máte tento rok neobyčejné množství energie. A jestli své tělo podpoříte i sportem (nedrastickým způsobem) můžete se těšit dobrému zdraví a vitalitě. S přiměřeným dávkováním můžete spojit příjemné s užitečným a vyhnout se tak nečekaným výbuchům. Vše půjde ruku v ruce a rovnoměrné rozložení sil pokryje jak pracovní záležitosti, milostné vztahy, tak i radost ze života.

 

Práce a kariéra

Ti ze Lvů, kteří se chovali neopatrně a do nového roku vstupují v závěsu špatných rozhodnutí či lidí, kteří myslí jen na svůj prospěch se až do poloviny března budou potýkat s nepříjemnostmi. Chce to zatnout zuby a pokračovat v cestě, která se postupně vyčistí od všeho, co jste si na sebe nabalili. Při dostatečné trpělivosti na sebe úspěchy nenechají čekat dlouho. Co se pracovních záležitostí týká, čeká Vás úspěšný rok, který můžete podpořit pasivním i aktivním odpočinkem. Pak všechny nenadálé zvraty a rozhodnutí zvládnete bez mrknutí oka a užijete si i dost zábavy. Jen to chce vše držet v rovnováze a pak už nic nebude bránit tomu, aby si užívali své úspěchy. Jste totiž hvězdami předurčeni na vedoucí a odpovědné pozice, ať již se jedná o koníček, podnikání, nebo zaměstnání. Pro Lvy jsou nejspolehlivější kolegové a podřízení Kozorozi, Býci a Panny, tedy zemská znamení, která dokáží Vaši autoritu přijmout a akceptovat. V tomto roce si svou pozici udržíte, nicméně zde podle hvězd existuje určité riziko, že Vás přeřadí na jinou práci nebo Vám přiřadí kolegu, který část Vaší práci převezme. Pokud Vaši pozici něco ohrozí, s největší pravděpodobností to budete pouze a jen Vy sami, a to  zejména tehdy, pokud Vám nadřízení přijdou na drobné machinace, které na Vaši osobu hodí negativní světlo nebo na nesplněné sliby, což se Vám velmi často stává, tyto sliby mohou být již staršího data.

Pamatujte milí Lvi, že pouze Vy, hvězdy a Vaši nejlepší přátelé ví, že ve chvílích, kdy slibujete, myslíte své sliby smrtelně vážně, ovšem pokud si je nezapíšete, velmi často se Vám stává, že na ně zanedlouho zapomenete. Právě tento Váš sklon může mít za následek nepříjemné pomluvy, které by na Vás mohly v zaměstnání číhat. Nejpříznivějším obdobím je pro Vás srpen, na co v tomto měsíci sáhnete, to jen pokvete. Všechno se obrátí k lepšímu a plány rozjeté v tomto období budou mít zaručeně úspěch. Intuice a vytrvalost pomůže přiblížit, jak se věci vyvinou do budoucna. I přes to všechno by ve Vaší práci neměl chybět řád, který by předešel zmatenému vyřizování záležitostí a hromadění práce. Rozhodně nejste líní, ačkoliv vykazujete jisté prvky bohémství a rádi navštěvujete společnost. Do práce se vrháte se vší vervou (stejně jako ve vztazích) a do čeho se zakousnete, to jen tak nepustíte. Problémem někdy může být Vaší neústupnosti, která může vést k rozporům a hádkám.

Pokud si někdo dovolí hanit Vaši práci, pak ať rozježené Lvy někam zavře, dokud se neuklidní Vaše prudká povaha. Vy ostatní, nezapomeňte Lva občas pochválit, ne proto, abyste mu snad podlézali, ale abyste ho motivovali. Pochvala je pro něj velký motor, ačkoliv někdy ji bere jako samozřejmost a může být rozmrzelý, kdyže jí nedostává. Lev si potrpí i na svůj zevnějšek, takže pochvala jeho vzhledu může mít podobný účinek, jako kdybyste pochválili jeho práci. Chválu dávkujte rozvážně, a pokud si ji zaslouží, jinak si milého lva rozmazlíte a nebude s ním vůbec k vydržení.


Peníze a finance
Váš partner má v roce 2013 podstatně lepší finanční vyhlídky než Vy, a to především v první polovině roku 2013 – pokud bychom měli srovnávat, zkrátka, měli byste především v oblasti financí dále a hlouběji pracovat na všem započatém a snažit se upevnit základy toho, co jste vybudovali v minulých letech. Náročnější finanční rozhodnutí či obchodní transakce by bylo rozhodně lepší odložit na druhou polovinu roku a rozhodně tyto transakce žádným způsobem neprovádět v únoru a březnu. Od července do října uděláte největší a nejúspěšnější transakce a obchody, nejvýhodněji nakoupíte i prodáte, a to zejména cenná umělecká díla. Zbytek roku 2013 není pro Lvy nejhorší, ale rozhodně nelze říci, že by patřil k vysněným, možná budete cítit napětí a touhu po změně. Na nákup ozdob, šperků a bižuterie je nejvhodnějším časem srpen a září, pokud nakupujete či prodáváte nebo vyrábíte tyto předměty, právě toto období pro Vás bude doslova ideální.

Příznivé období na nákupy, prodej a podnikání či vyjednávání, ale i cestování a studium mají Lvi od 14.04.2013-01.05.2013; od 16.05.2013-31.05.2013 a dále od 09.08.2013-23.08.2013, kdy Merkur přímo prochází Vašim znamením a dodá Vám ostrovtip, humor, jasnou mysl a výhodnější postavení pro komunikaci v běžném životě i na úřadech. Merkur zvyšuje štěstí na cestách a na dovolené, při návštěvách, přináší úspěchy ve studiu, ve finančních záležitostech a  v literární práci. Další vhodné období je pro Lvy od 019.09.2013-29.09.2013 a od 05.12.2013-23.12.2013.
Méně vhodné období na nákupy, obchody, podnikání či vyjednávání je v době od 20.01.2013-05.02.2013; od 02.05.2013-15.05.2013 a od 30.09.2013-04.12.2013: Je velmi pravděpodobné, že v tomto období vyděláte méně, proděláte nebo prostě jen nakoupíte věci, o nichž zjistíte, že jste mohli nakoupit podstatně laciněji. Totéž samozřejmě platí i o dárcích na Vánoce 2013.


Cesty a studia
Cokoliv Vás Lvy v roce 2012 odrazovalo od cestování a podnikání delších cest, to v roce 2013 s vysokou pravděpodobností již pomine, což však ale neznamená, že na cestách Vám pokvetou růže kolem červených koberců. Do začátku léta jsou hvězdy ke Lvům milosrdnější, nicméně druhá polovina roku rozhodně pro Lvy nevypadá v oblasti cestování, služebních cest či studijních pobytů nijak zvlášť příznivě, ale i tak mají Lvi podstatně příznivější dobu na tyto aktivity spíše v zahraničí než  na krátké domácí výlety a dovolené. Co se týká plánování dovolených, vyjdou Lvy tyto aktivity podstatně dráž než před rokem či před dvěma, a to ať již doma, nebo v zahraničí, záležet bude především na Vás, je to pouze a jen na Vašem rozhodnutí.  Pokud plánujete dovolenu v cizině, nejlepší doba je od února do června, pokud dovolenou v domácím prostředí, nejlepší bude září a říjen. Do léta se Vám rovněž daří při lehčích studiích, od podzimu však pozor na všechny taháky a opisování, podle hvězd Vás přichytí přímo při činu. 


Přátelství a plány do budoucna
V roce 2013 si Vy sami můžete rozhodnout, zda zůstanete věrni starým dobrým přátelům nebo začnete s novými kontakty. Je velmi pravděpodobné, že si rozšíříte okruh přátel o  nové a inspirující známosti. Vaši přátelé a patroni Vám budou nápomocni a při řešení eventuálních problémů Vás pomohou dostat z nepříjemné situace. Pokud máte nějaký problém, nestyďte se na ně obrátit s jakoukoliv žádostí, v roce 2013 můžete díky přátelům výrazně stabilizovat svou životní situaci, velkou šanci na úspěch mají smělé plány a budoucí projekty, se kterými se výrazně právě Lvům vyplatí začít hned od začátku roku a nejpozději do června 2013. Ve druhé polovině roku 2013 se Lvům bude dařit v tajných plánech a neoficiálních jednáních, cokoliv co je spojeno s tajemstvím, tomu budou hvězdy v roce 2013 přát.


V čem přeje štěstí Lvům
Přichází čas ukončit jednu životní etapu a začít novou životní fázi. Říká se, že „život je změna“ a v roce 2013 přichází nejvhodnější doba na změnu vůbec. Odvážně plánujte a projektujte, připravujte se na realizaci Vašich plánů a v roce 2013,  je nejvhodnější doba k jejich uskutečnění. 


Dobrá rada
I když se změní situace, nevzdávejte se starých přátel, jeví se jako nejlepší se s těmito přáteli stýkat tajně a neoficiálně, k čemuž Vám hvězdy rovněž dopřávají vhodné konstelace, je možné, že na změnu ve složení osob ve Vašem okolí bude někdo důrazně naléhat. S nadhledem berte nemoci a rozluky, které můžete v roce 2013 zažít a důvěrou se obraťte na lékaře, přítele, kněze či astrologa, v roce 2013 rada od těchto lidí na adresu Lvů bude obzvláště užitečná.

 

 

 

Části textů převzaty z: www.horoskop-2013.cz, www.horoskopyzdarma.cz. Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.