Panna (23. 8. - 22. 9.)

https://cestakduze.webnode.cz/_files/200010023-a5146a60ed/panna.jpg

Charakteristika Panny

Panny patří mezi zemská znamení a je pro ně typické, že dokážou stát pevně nohama na zemi. Je jim vlastní logické myšlení, trpělivost, pořádkumilovnost a pečlivost. Panny bývají velice pracovité, mají smysl pro detail. Tato vlastnost je přínosná, na druhou stranu to ze zrozenců ve znamení Panny však někdy činí perfekcionisty a pedanty. Právě svým pedantismem, puntičkářstvím, nezřídka až přehnanou kritikou a vysokými požadavky na výkon, dokážou druhé rozpalovat do běla a připravit jim nejednu nepříjemnou chvilku. Jejich sklon ke kritičnosti často podkopává i jejich vlastní sebevědomí. Častují se totiž obvykle až nemístně přehnanou sebekritikou. Když však nakouknete pod tuto poněkud znepokojující a i nepříliš jednoduše prostupnou slupku, zjistíte, že ve skutečnosti se jedná o dobrosrdečné a milé lidi, kteří o druhé s radostí a zájmem pečují a pomáhají jim. Jsou spolehliví a také nenápadně přizpůsobiví, tato jejich vlastnost pramení z potřeby vyhýbat se zbytečným napětím a konfliktům. Jsou něžnými a křehkými bytostmi, které zpočátku raději stojí opodál a nejdříve důkladně a pečlivě promýšlejí své další kroky. Panny mívají vrozený respekt k pravidlům, systému a řádu. Jsou výborní v analýze pracovních záležitostí svého okolí, rovněž i osobních záležitostí. Často je najdeme v povoláních, které nějakým způsobem souvisí se službou bližním, a to ve zdravotnictví, farmacii, v ošetřovatelství i sociálních službách. Dále se hojně objevují v povoláních, které vyžadují přesnost a preciznost, tedy mezi IT odborníky, hodináři, v administrativě.

 

Horoskop 2013 pro Panny

Již v posledním půlroce 2012 se Pannám poměrně dařilo. Mílovými kroky postupovaly jak na poli kariéry a financí, tak zřejmě i v soukromém osobním životě a vztazích. Nebuďte zbytečně a falešně skromní, daří se vám a dařit by se mělo i nadále. Vaše projekty budou zřejmě pokračovat i relativně slibně, jako v předešlé době. Čeká vás příznivý rok, vhodný k zúročení předchozí práce i k rozjetí nových projektů. Třebaže se v únoru a březnu budete potýkat s nějakým novým neočekávaným, nebo starým zapomenutým problémem, vše se po hektickém a zamotaném roce 2012 obrací k lepšímu. Doznívání starých problémů, ať již zdravotních nebo finančních proběhne v první polovině roku a od dubna či června můžete, milé Panny, pozorovat obrat pozitivním směrem a od července do konce září můžete prožít doslova ráj na zemi. Skutečností zůstává, že nárokům Panen je obtížné se zavděčit již z jejich astrologické povahy. V roce 2013 se na Panny řítí štěstí doslova na každém kroku, avšak plně se projeví až v roce příštím. Již nyní je však třeba kout železo dokud je žhavé a najít si přátele, kontakty a příležitosti, aby bylo z čeho vybírat, až tato situace nastane, možná koncem roku 2013, spíše však až v první polovině roku 2014. Před Pannami se otevírají nové příležitosti a perspektivy, objevují se noví přátelé, ovšem jedině tehdy, pokud pro to něco udělají. Pannám se vyplatí v roce 2013 žít společenským životem.

Všechny hodnoty, které nabudete, milé Panny, v roce 2013 budou trvalé a s vysokou pravděpodobností Vám zůstanou k dispozici po dlouhé následující období. V roce 2013 však Panny přece jen jeden problém mají, totiž je nutné, abyste si ověřovali zdroj informací a informace jako takové, to, o čem se domníváte, že víte jak ve skutečnosti je pravděpodobně tak nebude. Pro Panny se jeví ostražitost a ověřování na každém kroku jako nejlepší činnost, kterou pro sebe mohou v roce 2013. Do nových projektů se však raději pouštějte až od měsíců května a června roku 2013, dříve by mohlo docházet ke zbytečným nejasnostem a komplikacím. K problémům přistupujte s chladnou hlavou, rozumně, v klidu a s analytickým porozuměním sobě vlastním. Všechny záležitosti dotahujte do konce a buďte systematičtí. Jste sice obvykle schopní orientovat se i v chaosu, ale tentokrát by vám chaos a ukvapené a závěry mohly zlámat vaz. Dejte si pozor na náhlé soudy a neověřené informace od kolegů. Od měsíce ledna budete fungovat na plné obrátky, jste totiž plni elánu a sil. V únoru a na začátku března se však budete možná cítit zahlceni vším, co jste započali. Od května se situace opět trochu uklidní a v létě si určitě dopřejte nějakou příjemnou odpočinkovou dovolenou s rodinou či přáteli. Ke konci roku se vám opět bude dařit vše, na co sáhnete. Vaše nálada bude skvělá a svůj úspěch si náležitě užijete.

 

Domov a rodina

Horoskop na rok 2012 Pannám doporučoval využít všech šancí na uspořádání rodinných záležitostí, domova, uskutečnili stěhování či pořídili pozemek, zahrádku či rekreační objekt, nám, astrologům zbývá jen doufat, že jste tak, milé Panny učinily, neboť v roce 2013 již šance takového rozsahu očekávat nemůžete. Je pravděpodobné, že se Vás osud zeptá, a to v jakékoliv formě, zda jste pro domov a rodinu učinili vše, co bylo ve Vašich silách, nebo zda jste tyto šance promarnili. Pokud jste neudělali aspoň část toho, co jste mohli, podle hvězd se zdá, že za svou liknavost a nezodpovědný přístup zaplatíte nepříjemnou daň. Nejvíce nedorozumění a eventuálních konfliktů v rodině můžete, milé Panny, očekávat především v květnu a červnu. Létem počínaje až do konce roku 2013 se situace Pannen zlepšuje, a doslova ideální je v říjnu a v prosinci, možná, že Vás na několik okamžiků někdo vychýlí z rovnováhy, ale v těchto měsících se máte na co těšit.

 

Láska a vztahy

V každém případě je třeba uznat, že v roce 2013 odchází ze života Panen skutečně hromada starostí. Milostný život se stabilizuje, ať již žijete v manželství, nebo ve volném vztahu. Začátek roku 2013 bude pro Vás ve znamení erotiky. Možná je to i tím, že úspěch je sexy a vám se nyní evidentně daří. Pro lásku budou nejpříhodnějšími měsíci jarní březen a duben. Máte i skvělou možnost změnit do této doby neformální vztah na svazek trvalý. I zbytek jara a léta může být pro Vás láskyplný nebo i ve znamení flirtu a vášně. Problémy by se mohly objevit u Pannen, které žijí ve velmi dlouhodobém vztahu a v manželství. Tyto vztahy by mohly vážně zaskřípat, dojít dokonce může i k nějaké té větší krizi.  V letních měsících se z pracovních nebo zdravotních důvodů  nebudete moci věnovat své lásce v takovém rozsah, jak byste chtěli, problémy však budou spíše na Vaší straně. Možná to budou děti  nebo jiné povinnosti v souvislosti s rodinou, pro které je na intimnosti podstatně méně času nebo příležitostí, manželství to však neohrozí. Od léta se Vaše partnerské vztahy vylepší a vyjasní, rodina se výrazněji upevní a vážné vztahy se budou vyvíjet pozitivním směrem. V srpnu si dejte převážně pozor na neuvážené vztahové a sexuální výstřelky a nepouštějte se do osobních sporů s blízkými osobami, zpětně by vás tato chyba mohla velice mrzet. Pokud se rozhodnete ve volném vztahu zůstat po létě, pravděpodobně to nebude tím nejideálnějším řešením, můžete výrazně počítat s konfliktními situacemi, se žárlivými scénami a „kontrolami věrnosti“; je dokonce pravděpodobné, že budete přistiženi „in flagranti“ s jinou osobou a skutečně bude zle,  podle hvězd je dokonce pravděpodobné fyzické napadení či hluboký dlouhotrvající konflikt, pořádně si tedy své zálety či flirty rozmyslete. 

Štěstí v lásce mají Panny v roce 2013 v době od 09.01.2013-01.02.2013, tedy téměř měsíc, 15.04-2013-09.05.2013; od 03.06.2013-27.06.2013 a zejména od 23.07.2013-16.08.2013, kdy Venuše přímo prochází Vaším znamením a dává Vašemu astrologickému znamení hodně šarmu, přitažlivosti a krásy; lze očekávat více dámských a uměleckých návštěv, pozornosti a drobných darů. Tato doba je rovněž výrazně vhodná pro zařizování bytů a domů. Znovu Vám přejí hvězdy v oblasti lásky od 11.09.2013-07.10.2013 a opět od 05.11.2013-31.12.2013, což je celkem šest měsíců , kdy je Vám v lásce od hvězd přáno, využijte toho tedy. V tomto čase rovněž výhodně nakoupíte či prodáte módní doplňky, bižuterii, kosmetiku, květiny a vše co je hezké a estetické. Pokud patříte mezi Panny, které svůj vztah teprve hledají, pak v tomto roce můžete partnera najít. K tomuto kroku budou nejvíce nakloněny letní měsíce. Zda se vám podaří vytvořit dlouhodobější vztah, či to bude jen letní krátký románek, už záleží jen na vás. V roce 2013 si dávejte velký pozor na nevěry. A to jak na vaše vlastní, tak vašeho partnera, raději si vše zavčas ujasněte, než přijdete o víc, než doposud. Naopak naplánujete-li si dovolené a časté výlety s rodinou, přáteli nebo partnerem, posílíte tak harmonizaci vztahů a posílení prostředí porozumění a lásky.

 

Zdraví a energie

Vzhledem k úkolům, které Vás v roce 2013 čekají jak na poli osobním, tak v oblasti pracovních povinností, byste měli od začátku roku zaměřit svoji pozornost na oblast zdraví, životosprávy a být obezřetní a opatrní. Zkuste skutečně více než v minulosti dbát na svoje stravovaní. Ozdravte svůj jídelníček a v případě nutnosti se raději poraďte i s výživovým poradcem. Nepodceňujte infekční onemocnění střev a břišní potíže, které vás mohou potrápit hned na počátku roku 2013 a raději hned a zavčas nasaďte zdravou životosprávu s dostatkem vláknin, ovoce a zeleniny. Celkově by vaše zdraví v roce 2013 mělo být relativně v pořádku, až právě na zažívání, oblast břicha, střev a vnitřností. Hlídejte si také svoji váhu, neboť máte sklon k přibírání (a to nejen letos). Zapomeňte však na drastické diety! Takovýmto přístupem byste si jen přitížili k již vznikajícím zažívacím potížím. Zaměřte se spíše na pohyb a sport. Prospějí vám dlouhé procházky a pobyt v přírodě, který vás rovněž nabije energií a pohladí psychiku. Sport zařaďte do svého denního plánu již na začátku roku a pokračujte v tomto nastavení. Sportujte pravidelně. Energeticky by na tom letos měly Vy Panny být poměrně dobře. Nabití silou a elánem vstoupíte v lednu do nového roku. K úbytku energie a sil by u Vás mohlo dojít v průběhu měsíce února a možná začátkem března. Nejpozději od května 2013 se však energie a životní radost začne opět vracet. V létě můžete použít svoje zásoby energie nejlépe tak, že je investujete nikoliv jen do práce, ale nyní především do odpočinku, rekreace a zahrnete pozorností svoji rodinu a partnera. Velkou zásobárnou energie, především pro pracovní oblast života, budete opět ke konci roku, konkrétně od listopadu.

Větší sportovní aktivitu a fyzickou námahu můžete podávat v době od 20.04.2013-31.05.2013; od 14.07.2013-27.08.2013, kdy máte více energie a odvahy a také sportovní bojovnosti a sklony k soutěživosti. Riziko zranění je zvýšené od 15.10.2013-07.12.2013, kdy Mars, planeta války a soutěživé bojovnosti přímo prochází znamením Panny, v dobrém však ovládá sexualitu a přináší pravděpodobnost větších výkonů v lásce a ve sportu.

Zánětlivá onemocnění, podlehnutí epidemii a infekčnímu onemocnění, zranění ve sportu či na cestách jsou možné od 01.02.2013-11.03.2013 a od 01.06.2013-13.07.2013, kdy byste měli dávat zvýšený pozor na fyzickou aktivitu, která by neměla přesáhnout běžnou míru, z roztržitosti či nepozornosti si téměř jistě přivodíte zranění. Červenec je pro Vás vhodný pro chirurgický zákrok a operace, které se vydaří a přinesou výrazné zlepšení zdraví.

 

Práce a kariéra

Panny se v práci postarají o řád a pořádek. Jsou analytické a velmi praktické. Jsou náročné a na svoji práci bývají hrdé. Vždy se snaží úkoly dotahovat do konce a věnovat se jim s pečlivostí. V roce 2013 byste měli zažívat na poli kariéry a práce velké úspěchy. To však zároveň povede k tomu, že ve chvíli, kdy se něco nebude úplně dařit podle Vašich představ, budete propadat skepsi a možná až nemístným pocitům prohry a deprese. Záležitosti kariéry a vzdělání Vám tedy v tomto roce budou přinášet smíšené pocity. Od období jarních měsíců vám hvězdy doporučují chopit se nových příležitostí, které se vám naskýtají. Nebojte se ucházet se o práci, která je už dlouho vaším tajným přáním a snem. Pokud jste ve vedoucí funkci, nebo ve svobodném povolání, rok 2013 proběhne po pracovní i po zdravotní stránce bez závažnějších výkyvů. V první polovině roku se Vám dostane možná nečekaného uznání. Pokud však Vaše práce vyžaduje denně mnoho vypětí sil a nervů, tak drobné, opakující se starosti negativně ovlivňují Vaše zdraví a hlavně jeho psychickou stránku. Pokud by Vás chtěl někdo z nadřízených propustit z klasického zaměstnání nebo pracovního poměru, hvězdy radí, že by se příliš bránit neměli, rozhodně v roce 2013 nemáte co ztratit, pokud si dopřejete dovolenou nebo rok oddychu, svému zdraví a psychické pohodě spíše pomůžete. Pokud ovšem místo zůstane Vám, je možné, že Vás přeřadí na jinou práci, nebo ztratíte některého z nejoblíbenějších kolegů, který změní práci a bude Vám znatelně chybět.

 

Peníze a finance

V soukromém sektoru můžete vydělat peníze jednodušeji než v sektoru státním, ale může se Vám dařit i tam, zejména ve spolupráci  s Vaším sponzorem. Jistý vážný problém, který Vás omezoval a bránil Vám ve vydělávání peněz v roce 2013, přestává tolik dorážet a tím se zlepšují vyhlídky znamení Panny na úspěch. Je jisté, že se mohou objevit drobné nejasnosti, něco se může pokazit či změnit, že zasáhne někdo vlivný, aby prosadil své zájmy oproti Vašim, co se týká finančního zajištění, to bude docela finančně úspěšný rok. V otázkách finančních bude situace mírně rozkolísaná, na začátku roku bude finanční situace vypadat velmi růžově, ke konci roku 2013 by vás však mohl překvapit mírný úbytek a nutnost snížit své výdaje. V první polovině roku podstatně převýší příjmy Vaše výdaje, v druhém půlroce hvězdy praví, že se Panny pravděpodobně rozhodnou investovat do něčeho nebo někoho, co převýší Vaše příjmy. Vás partner na tom bude v oblasti vydělávání peněz pravděpodobně velmi podobně, jen výraznější úspěch se dostaví partnerovi spíše na jaře a Pannám spíše na podzim. Pro Panny typická schopnost analýzy a dlouhodobého plánování i ve finančních otázkách by měla zařídit, že se i přes tyto drobné peripetie bez větších obtíží přenesete. Panny bývají spořivé a finanční otázky a investice důkladně zvažují. I tato jejich vlastnost se jim v roce 2013 vyplatí. I přes to, že vám možná peníze začnou chybět, časem zjistíte, že nejsou až tak důležité.

Šťastné období na nákupy, prodej, obchody, cestování, smlouvy a jednání mají Panny v roce 2013 v době od 01.01.2013- 19.01.2013; od 05.05.2013-15.05.2013; od 01.06.2013-08.08.2013 a především od 24.08.2013-08.09.2013, kdy Merkur přímo prochází znamením Panny. V tomto období se Vám budou především materiální statky přímo pohybovat okolo rukou, takže Vám stačí, pokud si sáhnete, rovněž očekávejte více návštěv, pozvání na návštěvy a hosty či dopisy. V tomto čase přemýšlíte praktičtěji než obvykle, máte jasnější rozum a myšlenky, jste adresnější a zlepšuje se rovněž také Váš organizační talent. Snáze navážete nové kontakty a známosti. Další dobré období na nákupy a cestování máte od 30.09.2013-04.12.2013, tedy více než dva měsíce bez přestávky; a dále od 24.12.2013-31.12.2013. V roce 2013 mají Panny mimořádně úspěšný rok na cestování a obchody, může se Vám zejména v příznivých obdobích podařit skutečně velká věc, která se může projevit na konci roku 2013. V těchto obdobích se bude Pannám dařit při studiu, vědě, výzkumu a na konferencích, při spisovatelské, redakční a pedagogické činnosti. 

Nevhodné období na nákupy, prodej, obchody, cestování, smlouvy a jednání mají Panny v roce 2013 v době od 06.02.2013-13.04.2013; od 16.05.2013-31.05.2013 a od 05.12.2013-23.12.2013. V tomto období pravděpodobně výdaje překročí Vaše příjmy, tento čas není vhodný na nakupování, prodej, investice a jednání. Pokud investujete, nemůžete očekávat brzkou návratnost. Nebezpečná jsou zejména první dvě kritická období, kdy Vám hrozí finanční ztráta, a to jakkoliv, podvodem, ztrátou, loupeží Buďte tedy, milé Panny, v těchto obdobích zvláště opatrné, hvězdy varují před nepříjemnou zkušeností.

 

Cesty a studia

Eventuální změna práce může přinést situaci, že budete muset velmi často cestovat na různá místa a objeví se i nová zátěž, která se však bude dát vydržet. Pravděpodobně však z jiných důvodů budete muset cestovat nebo navštěvovat jiné lidi či města, je možné, že budete cestovat po blízkém okolí, ale po místech, která jste předtím nenavštívili. S kontakty v cizině to bude o něco horší, kde hvězdy vidí přerušení spojení s minimálně jednou osobou nebo krajinou, v každém případě to bude osoba nebo země, na které Vám hodně záleží. Od podzimu roku 2013 může být cestování na krátké vzdálenosti po domovině velmi příjemným zážitkem.

 

Přátelství a plány do budoucna

Po celý rok 2013 u vás převládá tendence upevňování a stabilizace přátelských vztahů. Končí období starostí a již od května začíná idylické období, kdy jste v harmonii s Vašimi dobrými přáteli, kdy jste v něčem nápomocni Vy jim a oni jsou nápomocni naopak Vám, ať je to významná dobrá rada, nebo i finance. V okruhu svých přátel nacházíte podporu a pochopení, možná více než v kruhu Vašich nejbližších. V roce 2013 je však pro Panny nanejvýše důležité oddělit lásku od přátelství a skutečně dobré kamarády od povrchních známých, i když se to nedá snadno dodržet. Vztahy, o kterých si myslíte, že přetrvají a jsou možná jen na dálku, prostřednictvím médií byste je měli oživit a snažit se s nimi o osobní kontakt, po těžším období si konečně můžete svoji budoucnost začít plánovat odvážněji.

 

V čem přeje štěstí Pannám

Čtěte, studujte, komunikujte a dbejte na své sliby, bude se Vám dařit. V roce 2013 se výrazně zlepší Vaše vztahy se sousedy, sourozenci a blízkými příbuznými. Více se Pannám vyplatí navštěvovat jejich oblíbený klub, restauraci, náboženské, sportovní nebo duchovní společenství. Panny mají v roce 2013 šanci uspět v obchodě, v podnikání, obchodování a jednání, v bankovnictví či v realitách. Pokud věnujete čas studiu svých minulých zkušeností a nových materiálů, které Vám s velkou pravděpodobností někdo poskytne, a Vy se z nich poučíte se, bude Vám to prospěšné. Všechna vážná rozhodnutí raději odložte, milé Panny, na druhou polovinu roku. V lásce, sexu a erotice se Pannám bude dařit, pokud ji nebudou brát na lehkou váhu. 

 

Dobrá rada

Po období zkoušek, které skončilo v polovině minulého roku, a jehož drobné dozvuky jste ještě mohli zaslechnout v zimě 2012, Vám v roce 2013 začíná vhodnější období, kdy s menší snahou dosáhnete více. Nesmutněte nad tím, co jste v roce 2012 ztratili nebo nad tím, co se Vám nepovedlo v roce 2013, se ukáže mnohé z toho jako dobré, pusťte se s radostí do nového, co Vás očekává a očekávejte i Vy. Cesta, po které se vydáte v tomto roce, bude podle hvězd klidnější, šťastnější a úspěšnější než ta loňská. Využijte zejména letní období na implementaci Vašich snů a projektů do reálného života a hvězdy Vám přidají dostatečnou dávku štěstí a určitě se Vám zadaří! V únoru a březnu buďte maximálně opatrní a dbejte o své zdraví, nesmíte je zanedbat a postavit se i k drobným a zdánlivě banálním neduhům pevně a zodpovědně, nebo si ponesete delší dobu velmi nepříjemné následky, alespoň podle hvězd a planetárních konjunkcí.

 

 

Části textů převzaty z: www.horoskop-2013.cz, www.horoskopyzdarma.cz. Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.