Rak (22. 6. - 22. 7.)

https://cestakduze.webnode.cz/_files/200010011-3dbd73f3aa/rak.jpg

Charakteristika Raka

Zrozenci ve znamení Raka jsou velice emocionální lidé, melancholičtí někdy až flegmatičtí, často poměrně zdrženliví. V práci i životě jsou tito lidé vytrvalí. Mají silnou vůlí a značně vyvinutý smysl pro zodpovědnost a spolehlivost. Jejich neoblíbenou a pro okolí špatně stravitelnou stránkou bývá jejich značná náladovost a citová rozkolísanost. Raci bývají pro ostatní často jen těžko pochopitelní, žijí pod vlivem měsíce, což jim přináší úžasné intuitivní schopnosti, horší je to už však s jejich změnami nálad a tendencí k couvání. Rak bývá tajemný až záhadný, ale když se s ním blíže seznámíte, naleznete pod tvrdou ochranou slupkou laskavého a pečujícího tvora. Lásky a vztahy prožívají intenzivně a naplno, to i v případě, že se jedná o lásky platonické. V lásce jsou velmi citliví, obětaví a romantičtí. Pokud mají umělecký talent, často se stávají mistry ve svém oboru. V zaměstnání je pro ně důležitý aspekt pocitu jistoty a bezpečí. Vhodné je pro ně zaměstnání se stálou pracovní dobou.

 

Horoskop 2013 pro Raka

Přísloví říká, že „Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe“, což lze chápat jako tak, že nejlepší nebude přímo začátek, ale konec. Do roku 2013 vstoupíte v pohodě, klidu a poměrně uvolnění. Vaše energie na počátku roku možná ledaskomu vezme dech. Dostatek energie Vám vydrží až do konce března, pak dojde k jejímu drobnému poklesu. Tento rok Vám nabízí skutečně velké šance na poli práce, kariéry i vztahů. To, zda je výtečně využijete, či si je jen tak necháte protéci mezi prsty, záleží už jen na Vás a Vaší aktivitě a pracovitosti. Samotný leden zdánlivě poukazuje na všední rok, možná snad až podprůměrný, ale opak je podle hvězd pravdou. Všechny připravované a promyšlené akce přinášejí v roce 2013 postupně své ovoce, neboť štěstí se konečně výrazně obrací na Vaši stranu. Vyplatí se dát na vnitřní hlas, který říká, že přichází Vaše chvíle. Opatrnosti jistě nezbývá, rychlý bezmyšlenkovitý pohyb jakýmkoliv směrem (a to je samozřejmě i jízda autem), může oddálit splnění Vašich snů.  Jisté však je, že eventuální zranění či jiný problém budou mít šťastný konec. Druhá polovina roku 2013 přinese některým Rakům štěstí v lásce, někomu v zaměstnání, v novém bydlení, nebo v lepší rodinné pohodě. Nejlepší zprávou pro Raky je, že koncem roku 2013 štěstí tohoto znamení nekončí, ale stupňuje se a v roce 2014 bude s velkou pravděpodobností ještě lépe. V roce 2013 mohou Raci vyhrát vleklé soudní spory a budou mít úspěch v přesvědčování druhých – problémy mohou nastat v oblasti komunikace se znamením Blíženců, zejména v poslední třetině roku. V tomto roce budete vzdáleni obvyklé račí náladovosti a přecitlivosti, budete se cítit pokojně a harmonicky, což ale na stranu druhou může způsobit přemíru Vaší pohodlnosti a možná i trochu té lenivosti. Pokud necháte věcem až příliš velmi volný průběh, nemusí se Vám to úplně vyplatit. Pokud však budete přiměřeně aktivní a snaživí, můžete v tomto roce zažít velké úspěchy jak na poli kariéry, tak i Vašeho zisku. Uvědomte si nyní Vaše šance a možnosti, nepropásněte je a chytněte je pevně do svých rukou! Pozor na stres a přivození si jím naprosto zbytečných potíží. Tím, že se budete přehnaně pozorovat, byste si také mohli způsobit zbytečná psychická rozkolísání. Psychika totiž s Vámi může pěkně zamávat.

 

Domov a rodina

Vážný rodinný problém se starším nebo nemocným členem rodiny byl pravděpodobně vyřešen již koncem roku 2012, nebo se vyřeší v první polovině roku 2013, a to definitivně. Co se týká dlouhodobých problémů vlekoucích se pravděpodobně již od roku 2009, s těmito v roce 2013 stále nic výraznějšího nenaděláte, budou přetrvávat a Vaše snaha se mine účinkem. Očekáváte-li změny v bydlení, které jsou spíše pravděpodobné, rozhodně nepřispějí pozitivním způsobem k pohodové rodinné atmosféře ihned, ale jejich důsledky se projeví zejména v posledních dvou měsících roku. Je jisté, že eventuální zranění budou mít šťastný konec a jisté rovněž je, že pravděpodobnost zdravotní újmy je velmi vysoká. V druhé polovině roku budou mít Vaši blízcí spíše problém s Vaším egem, avšak ať se budou bránit jakkoliv, jejich snaha nedopadne podle jejich představ. V oblasti sebereprezentace všem Rakům hvězdy přejí a rovněž v oblasti mezilidské komunikace na tom budete v roce 2013 výborně a budete tedy udávat tón téměř ve všech domácích událostech, zkrátka v roce 2013 bude Rakům náležet největší kus dortu ze společného pečení a ostatní to budou muset akceptovat, budete to Vy, kdo bude určovat v roce 2013 chod událostí.

 

Láska a vztahy

Pro Raky je milostný život velice důležitý, nevyhýbají se sice krátkodobým úletům a nejistým citovým vzplanutím, pocit jistoty, bezpečí, budování harmonického vztahu jsou však pro ně více než zásadní a určující. Jsou dobrými a pečujícími partnery, pokud k tomu dostanou příležitost, mohou nabídnout mnoho čisté lásky. Raci jsou nenapravitelní romantici a snílci. Problémem v jejich vztazích s opačným pohlavím poměrně obvykle bývá jejich typická náladovost a velké nároky na pozornost partnera.  Na poli lásky by se Rakům v tomto roce mělo extrémně dařit. V první polovině roku se mohou objevit šance na získání nového partnera. Od dubna do září to však v manželství Raků rozhodně nebude lehké. Vznik nové lásky je možný, je však důležité se o ni skutečně snažit, v roce 2013 Raci nedostanou rozhodně nic zadarmo. Od začátku podzimu roku Raci neprohloupí, pokud se pokusí svůj vztah odlehčit nejlépe romantickými projevy lásky, úspěch této „akce“ je skutečně podle hvězd zaručen. Nejkomplikovanější to budou mít v roce 2013 ti Raci, kteří udržují vážný vztah i milostný poměr, ani jeden nebude dokonalý a spletence vzájemných vztahů se  ještě více zamotají a ony dvě osoby kolem sebe budou kroužit, aniž by o sobě věděly, možná, že v součtu skutečně dostanete více.

Milí Raci, cítíte se nyní plni vitální a erotické energie, která z Vás vyzařuje na všechny strany, kamkoliv se jen hnete. Opačné pohlaví toto Vaše rozpoložení a energetické působení jednoznačně vnímá a má na tyto vibrace pozitivní názor. V březnu se Vám ještě asi lásky nebude dostávat podle Vašich představ, avšak s příchodem prvních teplejších dnů se tato situace změní k Vaší všeobecné spokojenosti a radosti. Může se stát, že rok 2013 bude pro Vás Raky ve znamení partnerských změn. Ty by měly být v dobrém duchu a veskrze pozitivní. Jakkoliv z Vás sálá erotično, toužíte především po souznění a Vám blízké duši. Lásku vnímáte především v její psychické rovině. Nejvíce dynamickým obdobím pro rozvoj vztahů by měl být pro Raky měsíc srpen, který je zároveň vhodný pro budování rodinného zázemí, rovněž tak i v měsíci září bude račímu domácímu krbu dopřáno hvězdného kladného působení. Lásky, sexu a nových příležitostí by se Vám rozhodně mělo dostávat dost a dost. Horoskop však varuje před unáhlenými flirty a náhodnými známostmi. Nebojte se změn a přijímání do okruhu Vašich známých, přátel i rodiny nových tváří. Rozhodně by se Vám to mělo vyplatit! Jejich podněty pro Vás budou dobrou inspirací zdrojem dalších zisků v roce 2013. Ke konci roku zažijete překrásné a nezapomenutelné milostné chvíle. 

Příznivé období na lásku, více harmonie a procítění krásna, hudby, umění a souladu mají Raci v době od 26.02.2013-21.03.2013; od 15.04.2013-09.05.2013 a zejména od 03.06.2013-27.06.2013 a od 11.09.2013-07.10.2013, kdy planeta Venuše přímo prochází Vaším znamením a nejvíce zvýrazní Vaši krásu a šarm. V tomto čase zejména starší Raci mohou očekávat více ženských návštěv, drobných dárků a pozornosti, radosti z dětí, dobrého jídla a umění. Snáze si vyberete vkusné šaty, doplňky, šperky, kosmetiku, a pokud patříte mezi umělce, máte vysokou šanci vytvořit hodnotná umělecká díla.

 

Zdraví a energie

V oblasti zdraví zrozencům Rakům v roce 2013 nic vážného nehrozí, dráhy planet nejsou ovlivněny negativními konjunkcemi, drobná zánětlivá onemocnění nebo zdravotní problémy, které si způsobíte sami, hvězdy pravděpodobně neovlivní, starejte se tedy o své zdraví, jak nejlépe dovedete a v kritických obdobích se vyhýbejte rychlé jízdě či nebezpečným sportům, zkrátka, buďte opatrnější. Nejideálnějšími sporty pro Vás v nadcházejícím roce budou chůze nebo jízda na kolečkových bruslích. Doporučit lze i plavání a tanec. Silová cvičení v tělocvičně nejsou tentokrát nic pro Vás. V tomto roce byste mohli mít sklon k přibírání na váze a nestřídmosti v jídle a pití, proto na tento aspekt buďte zřetelní a mějte ohledy k svému fyzickému tělu.

V měsíci únoru můžete propadat stavům hypochondrie a nadměrného pozorování se. Raději s tím hned přestaňte, Vaše obavy jsou zbytečné, ale tímto psychickým rozpoložením byste si mohli ledasjaké potíže nechtěně přivolat. Únor může být pro raky rizikový i z hlediska duševního rozpoložení, navštívit Vás mohou chmury a deprese. Od května však již jistě najdete stabilitu a ztracenou rovnováhu. V květnu a červnu Vám Raci hvězdy doporučují více odpočívat, nebo se věnovat meditaci a duchovním aktivitám. S červencovými oslavami narozenin netřeba přehánět, Vaše imunita je v tomto období podle hvězd výrazněji oslabena a je pravděpodobné, že se Vám vymstí každé porušení zásad správné výživy. Dopřejte si více odpočinku a zvolte spíše oddychový program, a pokud to má být dovolená, dopřejte si klidné prostředí bez rušivých momentů.

Více energie a odvahy, případně sportovní bojovnost zvýšenou tělesnou aktivitu přináší Mars Rakům zejména v čase od 01.02.2013-11.03.2013; od 20.04.2013-31.05.2013 a od 15,10.2013-07.12.2013. Naopak zvýšené zdravotní riziko, riziko onemocnění či fyzických zranění při sportu či na cestách je zvýšené od 12.03.2013-19.04.2013 a 08.12.2013-31.12.2013, kdy snáze podlehnete epidemii či infekčnímu onemocnění. V této době můžete být rovněž mnohem více podráždění, což však může být zapříčiněno tím, že příliš mnoho času v tomto období budete věnovat práci a řešení neobvyklých a nových pracovních problémů a zápletek.

V roce 2013 se Rakům ukazuje jako výhodné držet na uzdě svou výbojnou povahu a výbušné nálady. Výrazné riziko zranění je možné očekávat v době od 14.07.2013-27.08.2013, kdy planeta soutěživosti a bojovnosti, Mars, přímo prochází právě Vaším znamením V dobrém však Mars ovládá sexualitu a přináší pravděpodobnost větších výkonů v lásce a ve sportu.

Ačkoliv se u Vás v následujícím roce mohou objevit různé zdravotní problémy a obtíže, neměly by nejspíše být nijak závažného charakteru. Váš zdravotní stav by měl být poměrně stabilní, bez závažnějších obtíží a výkyvů. K poklesu energie a horší fyzické formě může docházet vždy na koncích ročních období, kdy si Váš organismus bude maličko hůře zvykat na změny počasí a teplot. Naučte se více poslouchat své tělo, reagovat na jeho signály a dopřávat mu dostatek plnohodnotného odpočinku. Občas Vás může pozlobit zažívání, zejména ve spojitosti se stresovými situacemi. Uklidnit by ho měla pravidelná strava, bohatá na vlákniny, která ustálí Váš organismus. Doporučit lze zařazení dostatku ovoce, zeleniny a ryb do račího jídelníčku.

 

Práce a kariéra

Raci jsou většinou velmi inteligentní a mívají obchodnického ducha. Dobře se obvykle také cítí v povoláních, kde mohou o někoho pečovat, tedy učitelství, ošetřovatelství, medicína. Naplnění je pro ně důležitější než ambice. Typická je také jejich vytrvalost a odhodlání. Pokud nebyl pro Vás Raky rok 2012 na poli kariéry uspokojivý, pak vězte, že konec je těm dnům. Jestliže jste v minulém roce jen nevěřícně a možná i se skřípěním zubů přihlíželi tomu, jak Vás ostatní předbíhají, tak tentokrát je řada na Vaše úspěchy a uznání na poli pracovním. Největší množství dobrých pracovních příležitostí se Vám nejspíše naskytne do období konce měsíce července. Pracovní tempo, ve kterém vkročíte do nového roku, bude zřejmě poměrně rychlé, v tomto zápřahu vydržíte po poměrně dlouhou dobu. Hledejte nové výzvy a nebraňte se přicházejícím nečekaným šancím. Pokud hledáte novou práci, rozhlížejte se pozorně kolem sebe, šance na sebe jistojistě nenechá příliš dlouho čekat. Nejpříhodnější měsíce pro zvládání nových výzev a změn budou v roce 2013 jednoznačně březen, duben a květen. Na konci prázdnin odpočívejte a cestujte, plňte si své sny. Peněz si zřejmě v tomto roce docela užijete, nezapomínejte však šetřit. To by však pro Raka neměl být významnější problém, svojí náturou bývají spíše spořiví, než rozhazovační. Každopádně buďte raději skromnější, neutrácejte za zbytečnosti a chraňte si své finanční rezervy. Vyšší finanční investice důkladně a důsledně zvažujte a možná s nimi raději i počkejte do roku příštího, minimálně však do června roku 2013. Nacházíte-li se ve vedoucí pozici, bude se Vám pracovat lehce a s chutí, s čímž souvisí i příliv peněz, radosti a optimismu. Totéž platí, pokud máte tvůrčí nebo umělecké povolání – první půlrok Vám přinese více radosti a životního optimismu a možná i něco nového a pozitivního. Druhých šest měsíců roku 2013 přinese pozitivní energii naopak spíše všem těm, kdo vykonávají méně zodpovědnou práci, kdy rok 2013 těmto Rakům přinese stabilitu. V druhé polovině roku se bude dařit rovněž všem veřejným profesím, zejména zdravotníkům, ve službách, ve školství nebo zdravotnictví.

 

Peníze a finance

První půlrok roku 2013 drží zrozence ve znamení Rak nad vodou někdo z jejich okolí, snad dobrý přítel, sponzor či prostě někdo, kdo Vám dodává nejen materiální, ale i duchovní podporu. Množství malých výdajů může negativně ovlivnit Váš rozpočet, a to zejména v prvních třech měsících.  Na straně druhé však podle astrologických konjunkcí Rakům v zimě nejvíce pomůže nikoliv onen sponzor, ale právě partner, který jim dodá optimismus a nový úhel pohledu na spousty věcí v jejich okolí. Další čtyři měsíce, tedy doba až do konce prázdnin, jsou, co se finanční stránky Raků týká, nejlepšími v roce. Druhá polovina roku přináší silné finanční omezení, což může znamenat nejen méně peněz, ale také méně výdajů, je pravděpodobné, že mnoho Raků si ponechá své původní zaměstnání, ve kterém jsou delší dobu nespokojeni z nějakého výrazného donucení. Chcete-li si užívat dědictví nebo nenadálé výhry, budete moci, ale pravděpodobně budete muset přestat spát na vavřínech, pokud tak učiníte, milí Raci, s velkou pravděpodobností v roce 2013 promarníte nejednu šanci na zlepšení Vaší finanční situace.

Šťastné období na nákupy, prodej, obchody a finanční otázky vůbec se nachází pro Vás Raky v době od 06.02.2013-13.04.2013; od 02.05.2013-15.05.2013 a zejména v době od 01.06.2013-08.08.2013, kdy Merkur přímo prochází znamením Raka, a může tak mít pozitivní vliv na vydařenou předsezonní dovolenou, může přinést peníze, šťastné nákupy, návštěvy a kontakty se zajímavými lidmi. Pokud budete jednat s lidmi, budete mít úspěch, pokud se věnujete tvořivé činnosti, svému koníčku či tvůrčí činnost jako zaměstnání máte, podle hvězd máte vynikající šanci stvořit krásná a hodnotná díla. Další vhodné období na nákupy, prodej a finance je pro Vás v době od 24.08.2013-08.09.2013; od 30.09.2013-04.12.2013, tedy přes dva kalendářní měsíce v kuse. V těchto termínech jste více otevřeni svému okolí, snadněji vnímáte a vyjadřujete se, čas je vhodný na cestování a studia.

Méně vhodné období na nákupy, prodej a obchody je pro Vás Raky od 01.01.2013-19.01.2013; od 14.04.2013-01.05.2013; od 09.09.2013-29.09.2013 a nakonec od 24.12.2013-31.12.2013, kdy méně úspěšně nakoupíte a vyřizování jakýchkoliv záležitostí Vám bude trvat déle.

 

Cesty a studia

První půlrok roku 2013 je pro Raky doslova nebezpečný, chtějí-li se pustit do středoškolského studia, jakékoliv podobné studium rovněž není vhodné začínat, a pokud v něm pokračujete, dávejte, milí Raci, značný pozor na přípravu. Pokud se nebudete v roce 2013 v prvním půlroce svědomitě připravovat, zaděláte si na pořádný problém. Rakům v prvním půlroce roku 2013 zkrátka ve studiích hvězdy nepřejí, naopak v druhé polovině roku 2013 se vše obrátí lepšímu, a pokud zmíněnou přípravu nezanedbáte, budete mít ve studiích výrazné úspěchy. Pokud se však věnujete studiu cizích jazyků, nebo si přejete cestovat v cizině, máte v roce 2013 vynikající šanci si své znalosti rozšířit. Cestování a rovněž nová studia Rakům v roce 2013 budou prospívat po všech stránkách a otevírají se jim nové horizonty poznání. Na cestách můžete potkat rovněž novou lásku, a pokud Vás doma nic nebude držet, možná se usadíte někde jinde. Všechny cesty od července do září mohou být největší atrakcí roku. 

 

Přátelství a plány do budoucna

V roce 2011 a 2012 jste měli milí Raci ideální astrologické konjunkce pro navazování nových a upevňování starých přátelství, ale též na plánování své budoucnosti. V roce 2013 Vám přicházejí v přátelství zkoušky věrnosti a vytrvalosti a také v plánování budoucnosti, ale také problémy při snaze realizovat nové projekty a snad právě proto Vás nové otázky zajímají více, než tomu bylo doposud. Je třeba se psychicky připravit na to, že jeden přítel, patron či sponzor, který Vám po dlouhou dobu „kryl záda“ z Vašeho života zmizí, buď se fyzicky vzdálí, nebo vážně onemocní. Tato rozluka může být na poměrně dlouhou dobu, jisté však je, že pokud to nebude natrvalo, tato osoba bude potřebovat Vaši pomoc, což může výrazně napomoci vyřešení jejích problémů. V roce 2013 Vám mohou přibýt nové známosti z umělecké, politické, duchovní nebo sportovní společnosti. 

 

V čem přeje štěstí Rakům

Rok 2013 je pro Raky vynikající na stabilizaci získaných hodnot, na zbohatnutí, upevnění zdraví a společenských pozic. Ve druhé polovině roku dokonce také na úspěšné chirurgické nebo operativní zákroky, kterých se rozhodně není potřeba bát, upevní Vaše zdraví a možná, že se neočekávaně vyřeší i některé vleklé zdravotní problémy. Plánujete-li větší a náročné finanční transakce, na jejich uskutečnění je nejvhodnější střed léta, tedy červenec a srpen.

 

Dobrá rada

V roce 2013 mnozí z Raků prožijí zvláštní životní období spojené s mnohými změnami ve Vašem okolí i z Vašeho nitra. V druhé polovině roku se vyplatí poddat se vnitřnímu hlasu a dát na intuici, naopak v první polovině roku, zejména v lednu a únoru, by bylo nejlepší stěhování, operace či jednorázová studia odložit. V roce 2013 se Rakům zlepší vnímavost a intuice a i nehmotné a duchovní impulsy na ně budou doléhat podstatně hlouběji, snažte se tedy vycítit kdy je ten nejsprávnější okamžik a jednejte. Neptun, planeta umělců, romantiků i fanatiků a Váš instinkt Vám pomůže učinit správné rozhodnutí, v roce 2013 dejte, milí Raci, průchod svému vnitřnímu hlasu a intuici. 

 

 

Části textů převzaty z: www.horoskop-2013.cz, www.horoskopyzdarma.cz. Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.