Štír (24. 10. - 22. 11.)

https://cestakduze.webnode.cz/_files/200010014-953fa96397/%C5%A1t%C3%ADr.jpg

Charakteristika Štíra

Štíři bývají neuvěřitelnou zásobárnou energie. Symbolizují neuvěřitelnou vnitřní sílu, odvahu a nezdolnost. Pokud tyto vlastnosti tento zrozenec dokáže plně fyzicky i emocionálně využít, dobře je ovládnout a zvládnout, pak bývá pak velice úspěšný. Jestliže však není příliš schopen s touto jemu vlastní energií pracovat, může to následně vést k jeho typické rozmrzelosti, zádumčivosti a žárlivým scénám. Většina Štírů je schopna hlubokého, pronikavého a analytického myšlení. Mají potřebu přijít věcem a problémům na kloub. Chtějí všechno nebo nic, nedělávají kompromisy. Pro ostatní bývají atraktivní a vzrušující, disponují kouzlem osobnosti a obrovskou sexuální energií. Láska, sexualita a vztahy jsou pro Štíry velmi důležité. Tělesnou oblastí Štíra jsou genitálie, což může vysvětlovat jejich sexuální pověst, to však neznamená, že každý Štír by musel být nutně sexuálním maniakem. Pod jejich ohnivou maskou se často skrývá chlad, odstup a nedůvěra. Umírněnost není Štírům právě vlastní. Musí se jí učit jak ve stravě, tak v konzumaci alkoholu, v práci, sportu i milostném životě. Štíři mívají vyvinutou silnou vůli, jakmile si něco usmyslí, potom jen velice těžko jim to někdo může vyvrátit nebo je svést z jimi jasně vytyčené cesty. Štír nedělá nikdy nic polovičatě, v tom je jeho síla i slabost. Štír je nerad klamán, pokud už Vám dá svoji důvěru, pokuste se ji raději nezklamat. Zraněný Štír dokáže dlouho plánovat pomstu a ublížit na nejcitlivějším místě.

 

Horoskop 2013 pro Štíra

Pro Štíry bude tento nadcházející rok zřejmě hodně proměnlivý. Výkyvy nahoru a dolů, jako na horské dráze budou časté, nejsou však negativní. Problémy a potíže, které před Vámi nyní stojí, nejen že nejsou nepřekonatelné, ale také díky nim můžete získat obrovskou spoustu poznání a zkušeností, které Vás posunou výrazně kupředu na poli pochopení a lepšího zvládnutí sebe sama i okolního světa kolem Vás. Zažívat však zřejmě budete během roku celou směs nejrůznějších pocitů. Buďte opatrní a dbejte na své zdraví, hrozí Vám totiž riziko přepracování. Důkladně se věnujte prevenci plicních ochoření a prevenci chřipky. Myslete na své zdraví  i na poli sportovních aktivit. Pokud jste je tedy v minulosti zanedbávali, pak je nyní nejvyšší čas upnout svoji pozornost i tímto směrem a vybrat si sportovní aktivitu, které se budete pravidelně věnovat. Buďte kreativní a aktivní, nebojte se prosazovat své inovativní nápady. Tento rok Vám bude přát, dejte si však raději pozor na neuvážené podepisování smluv, nepozornost a zbytečně nadměrné riskování. Pokud o něčem již dlouho sníte, pak v roce 2013 máte velkou šanci si svoje sny vyplnit i reálně. Hvězdy jsou Vám v tomto směru rozhodně nakloněny více než v letech předchozích. Rok 2013 je také v tomto ohledu vhodný pro ukončení záležitostí, které si nesete z let minulých, ale v současnosti Vás již jen brzdí a berou Vám elán. Je na čase oprášit staré záležitosti a ty nehodící se již vyhodit někam hodně daleko od Vás. Rok 2013 vypadá po všech stránkách podstatně lépe než rok 2012. Máte  kolem sebe hodně přátel a kamarádů, kteří Vám pomohou řešit výrazné osudové zvraty. Tyto zvraty Vám, milí Štíři, pomohou řešit mezní životní situace, které se možná objeví v druhé polovině roku 2013. Od léta se konečně můžete věnovat svým zájmům a zálibám, neboť hvězdy a astrologické konjunkce jsou, milí Štíři, na Vaší straně. Po celý rok 2013 u Vás zůstává s nejvyšší pravděpodobností starost o staršího člena rodiny, nebo o zdraví někoho z Vašich blízkých. Pokud se domníváte, že by Vás právě tato starost mohla zbrzdit, nebo pokud se objeví zdravotní problém u Vás samých, nezoufejte a rozhodně se k celé situaci postavte pozitivně, znáte se a zná Vás i Vaše okolí, pokud problém nemáte, tak si ho zpravidla vymyslíte. Takže v roce 2013 nemusíte žádné problémy vymýšlet a budete tedy ve své kůži, budete tedy moci řešit i ve svém volném čase problém, který Vás bude po nějakou dobu provázet a Vy se budete moci cítit jako ryba ve vodě.

Finančně se Vám daří stále lépe a lépe, neboť je, u znamení Štíra, v roce 2013 více možností, jak ušetřit nebo jak si zvýšit příjmy, zkrátka budete na tom finančně podstatně lépe než v roce 2012. S vysokou pravděpodobností za ušetřené peníze konečně pořídíte něco, co máte v plánu prořídit již delší dobu, ovšem nemohli jste nákup uskutečnit, ať již to bylo z důvodu právě finančního nebo z jiného, v roce 2013 si skutečně můžete pořídit pro sebe i rodinu něco, co jste možná delší dobu odkládali. Od září do konce roku budete cítit naprosto výborně, a to zejména po psychické stránce, v ostatních oblastech snad jako kdyby Vám vše hrálo do karet, konečně zažijete pocit životního naplnění. Možná, že zažijete drobné rozlady nálad v souvislosti se startem nového projektu, což je však samozřejmostí, nakonec si to uvědomíte a budete se cítit skvěle jak již dlouho ne. Nové zapojení do nových aktivit je u Štírů téměř jisté, pro některé Štíry to bude nová láska, pro někoho nové zaměstnání či odchod na odpočinek, pro některé nové přátelství či start nové pracovní či obchodní příležitosti. Štíři v roce 2013 zažijí i v oblasti kreativní tvorby a umění výborné období, inspirace a intuice jim bude dodána plnými hrstmi. Pokud s sebou táhnete svůj problém, často na něj zapomenete. Uvědomíte si, že Vám to vlastně do jisté míry vyhovuje.

 

Domov a rodina

V oblasti rodinných vztahů a situace ve Vašem domově, milí Štíři, přichází čas na rozloučení se s někým, nebo s něčím, k čemu jste byli citově vázáni. Možná se bude jednat o člena Vaší rodiny, blízkého kamaráda nebo přítele, může se rovněž jednat i o domácího mazlíčka. Možná to však budete právě Vy, kdo si najde nový domov či přechodný pobyt nebo strávíte přechodnou dobu pracovně v zahraničí podstatně déle, než obvykle. Ve druhé polovině roku 2013 Vám odcházejí možnosti něco změnit nebo vylepšit, je pravděpodobné, že v druhé polovině roku vymizí převážná většina šancí, nic se však neobrátí k horšímu. Snažte  se tedy, milí Štíři, pořídit co nejvíce potřebných a důležitých věcí v první polovině roku, rovněž tak se snažte v první polovině roku učinit důležitější obchodní rozhodnutí. Z hlediska finančního se v druhé polovině roku projeví méně příležitostí, Štíři budou něčím vázáni. Podle hvězd změna vypadá na možnost přestěhování se do lepšího a příjemnějšího prostředí, kde byste mohli být konečně spokojeni, může se však jednat i o kompletně nové zařízení bytu či výraznější přestavbu stávajícího.

 

Láska a vztahy

Štír je osoba plná energie, jež ve vztahu potřebuje vedení. Dobře se k němu pro partnerský vztah hodí další vodní znamení. Pokud Vás Štír bude milovat, pak bude jeho láska silná, žárlivá a majetnická. Usiluje o dominanci v partnerství, bývá však obětavý a věrný. Štír dokáže v partnerství druhého úplně pohltit, může Vám život převrátit a zkomplikovat. Žít se Štírem je někdy velice složité, ale poznáte-li intenzitu jeho prožitků, pak může být složité i žít bez něho. V osobních vztazích je pro Štíry důležité, aby partner nebyl chladný ani zdrženlivý. Co se týká sféry mezilidských vztahů, mají šanci navázat užitečné kontakty, čeká je spousta zajímavých nových seznámení a zážitků, na které budou ještě dlouho vzpomínat. Nezadaní Štíři se letos mohou těšit na nového partnera, který by se jim v životě mohl objevit již na počátku roku. Očekávejte zajímavé seznámení, které Vás překvapí pravděpodobně v měsíci březnu. Pro milostná dobrodružství budou nejpříhodnější měsíce květen, říjen a listopad. Pokud již máte dlouhodobý vztah, budou tyto měsíce zkouškou Vaší věrnosti. Vztahu a manželství se věnujte a pečujte o ně. Udělejte si čas na partnera, rodinu a přátele a nedávejte tentokrát tolik přednost práci, jak bývá Vaším zvykem. Dovedete získat vše, co si umanete a to pro Vás platí i v partnerských vztazích. Buďte opatrní na přemíru emocí, mohly by Vás zahnat do úzkých.

V lásce, sexu a erotice přichází vše krásné, možná, že jste něco započali budovat již v roce 2012 a teprve v roce 2013 se to bude mít možnost plně projevit. S nalezením nové lásky Štíři nebudou mít problémy, je však velmi důležité, alespoň podle hvězd, nepožadovat po svém budoucím protějšku ihned od začátku vázat slibem věrnosti a manželské oddanosti. Snažte se, milí Štíři, brát lásku jako citový vztah snad občas propletený sexem, krásnými zážitky a milými překvapeními. Druhá polovina roku přináší pro zrozence ve znamení Štíra ještě více štěstí. Nemějte na sebe navzájem příliš vysoké nároky a nesnažte se přizpůsobit se druhému za každou cenu, dbejte na své ego a sama sebe. Každý z nás je originál, svébytná osobnost, právě z důvodů sebetrýzně vzniká u zrozenců ve znamení Štír nejvíce manželských a partnerských problémů, nenechte si vztah zničit sami sebou.

Více štěstí v lásce, drobní dary, ale i úspěch při nákupu hezkých věcí, šperků, bižuterie a šatstva mají Štíra v době od 09.01.2013-01.02.2013, tedy téměř měsíc a dále od 26.02.2013-21.03.2013; od 03.06.2013-27.06.2013; od 23.07.2013-16.08.2013 a dále od 05.11.2013-31.12.2013. V tomto čase dostanete více drobných dárků a malých pozorností. Od 11.09.2013-07.10.2013 prochází přímo Venuše znamením Štíra, zvýrazní Vaše přednosti a přidá štěstí v lásce a posílí pozitivní životní energii. Tyto termíny jsou pro znamení Štíra rovněž vhodné na zásnuby a svatbu. U starších Štírů se spíše bude jednat o více ženské a umělecké společnosti a více radosti z umění, šatů, šperků.

 

Zdraví a energie

Štíři jsou pověstní tím, že mají rádi všeho mnoho a pokud se přepínají v zaměstnání, činí to důsledně podobně jako s množstvím vykouřených cigaret, alkoholem či léky. V roce 2013 Vám však hvězdy nedoporučují se v práci přepínat. Vaše zdraví není tak pevné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud nejste psychicky úplně v pohodě, pokud v duchu stále přemíláte nespokojenost v práci či zaměstnání, pokud se trápíte problémy v domácnosti, tyto myšlenky budou mít vliv na Vaše fyzické tělo a Vy byste se tedy neměli divit, objeví-li se znenadání nějaký neduh. V tomto roce ze sebe zřejmě vydáte opravdu hodně sil, aby dosáhli všech svých cílů. Milí Štíři, pokuste se svoji energii rovnoměrně si rozložit do celého roku, předejdete tak svému nadměrnému vyčerpání a kolapsu organismu. Často a upřímně řečeno někdy i velmi zbytečně se totiž stresujete. Tento opakovaný stres by Vás mohl dohnat v podobě nějaké nepříjemné nemoci a vleklých zdravotních potíží. Na toto nebezpečí si dávejte pozor především v průběhu měsíce září. Celkově pro Vás v tomto roce bude velmi vhodné a přínosné věnovat dostatek času a prostoru svému odpočinku a nabírání dostatku sil. Čerpejte energii z přírody, hudby, kultury, pravidelnou relaxací. Dobíjejte své baterky, zasloužíte si to. Rozhodně si rovněž dopřejte příjemnou dovolenou ve Vašem stylu (sedět a nic nedělat, to rozhodně není představa o odpočinku pro průměrného Štíra), a to jak v zimě, tak i v průběhu letních měsíců roku. Načerpaná energie se Vám na jaře a na podzim budou hodit, protože pro Vás budou dosti zátěžové. Objeví-li se u Vás vysoké teploty, nepřecházejte je, ani je raději nepodceňujte. Mohli by být signálem závažnějšího onemocnění. Vyhledejte proto raději radu a pomoc lékaře. Tentokrát se nespoléhejte jen na citron, česnek a svoji vnitřní sílu.

Pokud se již delší dobu potýkáte s fyzickými projevy nemocí, je pravděpodobné, že v roce 2013 budete muset podstoupit chirurgický zákrok, který se jeví jako nejlepší řešení stávajícího problému. Pokud by tedy mělo právě ve Vašem případě k zákroku dojít, neodkládejte jej na podzim a raději jej podstupte na jaře, kdy se podle hvězd rány rychleji zhojí. Ve druhé polovině roku se budou mít podstatně lépe ti Štíři, kteří v první polovině roku šetřili. Štíři, co jsou psychicky přetíženi, mohou počítat s tím, že si jejich fyzické zdraví bude v roce 2013 vyžadovat zvýšenou pozornost.

Riziko zánětlivých onemocnění, případně fyzických zranění při sportu či na cestách, snažší podlehnutí epidemii a infekčnímu onemocnění, případně možnost operace bude Štíry v roce 2013 v době od 01.01.2013-31.01.2013; od 20.04.2013-31.05.2013 a v době od 28.08.2013-14.10.2013. Větší sportovní a fyzicky náročné výkony mohou Štíři podávat v době od 01.02.2013-11.03.2013; od 14.07.2013-27.08.2013 a od 15.10.2013-07.12.2013, kdy mají více energie a odvahy, ale i sportovní bojovnosti, letní termín je vhodný na operaci či menší chirurgický zákrok.

 

Práce a kariéra

Pro získání a udržení si svojí životní úrovně a úrovně rodiny jsou Štíři schopni a ochotni těžce a neúnavně pracovat. Bývají cílevědomí a nečinnost jen těžko snášejí. Rádi si v práci zkoušejí své duševní i fyzické možnosti. Zejména v únoru roku 2013 by měli Štíři nakumulovat své pracovní síly a vrhnout se do práce. Pokud budete dostatečně pracovití, Vaše snaha by se měla vyplatit už v měsíci březnu. Dejte si však pozor na stres, únavu a přepracování. Pouštíte se do spousty nových a nových úkolů, polevte, vše stihnout nemůžete. V práci se Vám tento bude určitě dařit. Lidé budou chtít znát Váš názor, proto važte každé slovo a promýšlejte odpovědi, abyste se nepotázali se zlou. Po finanční stránce se Vám bude v tomto roce dařit, neutrácejte však přespříliš a myslete na budoucnost. Tento rok je k  Vám příznivý ve veškerých záležitostech týkajících se jak kariéry, tak i vydělávání peněz a rozšiřování vzdělání. V roce 2013 máte také otevřené dveře možnosti změny práce nebo dosažení významnější pracovní pozice, než tomu bylo doposud. Věřte si, Vaše úsilí se Vám vyplatí. 

 

Peníze a finance

V oblasti finančního zabezpečení je v roce 2013 dobře těm Štírům, kteří žijí v partnerském svazku, mají sponzora nebo pracovní tým, který má při vydělávání peněz společný cíl a jehož jste Vy, milí Štíři, členy nebo vedoucími pracovníky. Pro Štíry se v roce 2013 situace dramaticky mění a s možností vysokých výdělků je prozatím konec. Naopak, možná Vás budou řídící nebo vedoucí pracovníci kontrolovat odkud jste měli peníze, které jste vydělali, nestyďte se tedy přijmout nějaký finanční obnos od těch, kterým jste doposud dávali. O Štírech se všeobecně ví, že mají svou hrdost, a bude tedy pro ně složité přijímat peníze od těch, které dříve považovali za ty, kterým jedině oni sami dokáží pomoci, ale je to tak. Nyní je na jiných pomáhat a dávat a v roce 2013 bude pomoci zapotřebí i Vám, milí Štíři. V druhé polovině roku 2013 se pro znamení Vás situace krapet upravuje, lze čekat pomoc z ciziny, nebo „shůry“, pravděpodobně se Vám přihodí nějaká „náhoda“, ke které se dopracujete vlastním úsudkem. 

Dobré období na nákupy, jednání, studium, cestování, obchody a finance je pro Vás v roce 2013 od 01.01.2013-19.01.2013; od 06.02.2013-13.04.2013; od 01.06.2013-08.08.2013; od 24.08.2013-08.09.2013; od 24.12.2013-31.12.2013.  V době od 30.11.2013-04.12.2013 a 24.12.2013-31.12.2013 prochází Merkur přímo znamením Štíra a přidává Vám na vtipu, výřečnosti, zlepšují se finanční i společenské otázky, zvýrazňuje Vaše úspěchy jak v obchodech, i při studiu, na cestách a při oslavách narozenin.

 Méně příznivé období je pro Štíry v roce 2013 v době od 20.01.2013-05.02.2013; od 02.05.2013-15.05.2013 a od 09.08.2013-23.08.2013. V tomto období je vysoká pravděpodobnost ztráty zavazadla na cestách, možná je krádež nebo vykradení auta či Vám podraží zboží, které se chystáte nakoupit. 

 

Cesty a studia

Pokud se opakovaně vracíte, milí Štíři, na dovolenou na stejná místa a známé lokality, bude Vám na těchto místech dobře i v roce 2013. Podobně pak budou vydařené služební cesty na místa, kam se pravidelně vracíte, i kdyby šlo o dlouhodobější pobyt v cizině, a to jak pracovní či studijní. Pokud chcete být, milí Štíři,  roce 2013 v oblasti zahraničních pobytů originální, nebo přejete-li si vyzkoušet něco nového, je podle hvězd vysoce pravděpodobné, že se setkáte se zklamáním, zejména u těch cest, které jsou plánovány na krátkou dobu, nebo jedná-li se o cesty na krátkou vzdálenost. Cesta vyjde Štíry v roce 2013 v těchto případech podstatně dráž a uspokojí Vás podstatně méně než obvykle. Na zahraniční pobyty u moře jsou v roce 2013 pro Štíry vhodné mnohé termíny, a to jak letní, tak i podzimní. Cesta lodí Štírům přinese spousty pěkných zážitků, cesta letadlem je v roce 2013 naopak značně problematická. Letadlo samozřejmě nemusí havarovat, spíše je možné, že ztratíte zavazadlo, nebo něco velmi důležitého zapomenete doma, možná Vám nebudou navazovat spoje nebo dojde k nepředvídatelné situaci, která Vaši cestu výrazně zkomplikuje. Ve studiích se v roce 2013 Štírům daří výborně, zejména pokud se jedná o studium cizích jazyků, vysokoškolské studium či postgraduální a ke konci roku 2013 budou Štíři s výsledky své práce spokojeni. 

 

Přátelství a plány do budoucna

Po krizi, která nastává pro Štíry na přelomu zimy a jara, se přátelské vztahy znovu zlepšují a utužují, až se na sklonku letních měsíců přiblíží do stadia dokonalosti. Prosinec 2013 bude pro Štíry v druhé polovině roku jediný měsíc, kdy bude vhodnější se věnovat domácnosti a rodině a méně se starat o své přátele a kamarády. V roce 2013 zůstanou Štírům pouze praví a skuteční přátelé a osvědčí se Štírům zejména v letních měsících a na sklonku roku 2013. Pokud jste, milí Štíři, bez partnera a žijete-li tedy mimo partnerský svazek, cestujte v létě roku 2013 do cizích krajů, je pravděpodobné, že se nevrátíte sami, můžete navázat nový vztah nebo hluboké přátelství, které může ještě v roce 2013 přerůst v něco víc. Osudové zážitky a osudová setkání můžete, milí Štíři, nalézt pokud si dopřejete delší dovolenou, s plány příliš nespěchejte, připravte si důkladně koncept, ale definitivní rozhodnutí učiňte až v létě či na podzim. 

 

V čem přeje štěstí Štírům

Štírům se v roce 2013 otevírají nové šance využít znalosti cizích jazyků, vyřešit úspěšný právní spor, najít si nového koníčka či zapojení v práci, není rovněž vyloučeno stěhování se do nového bytu, domova, nebo že se dokonce bude stěhovat Vaše firma, oblast zapojení je určena hodinou Vašeho narození, tedy ascendentem. Pokud jste typičtí zrozenci ve znamení Štíra, typicky věříte na tomto světě ve své určité poslání, no a právě v roce 2013 se může Vaše poslání či Váš sen naplnit, nebo se k němu můžete za pomoci některého z dobrých přátel výrazně přiblížit. Zejména v posledních měsících roku 2013 se Štírům podaří téměř vše, do čeho se pustí, vážnější životní rozhodnutí tedy hvězdy doporučují odložit na toto období.

 

Dobrá rada na závěr

V relativně úspěšném roce 2013 život Štírům předloží nějaký závažný problém, kterého se budou muset zhostit, ať je to starost o staršího člena rodiny či starost o vlastní zdraví či změnu v zaměstnání. Hvězdy doporučují přijmout tuto výraznou výzvu osudu a začít tento problém řešit. Ten Štír, který výzvu osudu nepřijme, nebo se jí bude snažit vyhnout, nesmí zoufat, že je vše za ním, Vaše laxnost se Vám, milí Štíři, v budoucnu vrátí i s úroky. Podle hvězd však, pokud zvolíte odpovědný přístup, vše nutné zvládnete a pozitivní životní přístup se Vám rozhodně vyplatí.

 

 

Části textů převzaty z: www.horoskop-2013.cz, www.horoskopyzdarma.cz. Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.