Váhy (23. 9. - 23. 10.)

https://cestakduze.webnode.cz/_files/200010015-b5ebbb6e58/v%C3%A1hy.jpg

Charakteristika Váhy

Váhy jsou většinou intelektuálně založení, citliví a jemní lidé. Právě jejich zranitelnost bývá někdy uschována pod slupkou siláckých řečí, u některých Vah tomu tak skutečně je. Jsou ovládány živlem vzduchu a v životě touží po souladu a harmonii. Pro lidi narozené ve znamení Vah je příslovečná jejich nerozhodnost, často nejsou schopni rozhodnout se mezi dvěma a více názory, jakkoliv jsou třebas i protichůdné. Tito zrozenci bývají velmi tvořiví, baví je kultura a umění, v životě touží po klidu a harmonii, což se jim ledaskdy právě pro jejich rozkolísanost příliš nedaří. Nemají v oblibě stres a spěch, všeobecně nesnášejí komplikace jakéhokoliv druhu. Váhy bývají velmi taktní, raději se nechají sami zranit, než aby ranily druhého. Mívají dobou intuici a představivost, vyhovuje jim řád, ale ne samota. Samoty se obávají. Mají porozumění pro druhé. Váhy jsou skvělými týmovými hráči, umějí skvěle spolupracovat s ostatními, málokdy se však sami za sebe do něčeho vrhnou. Pro Váhy je velmi důležité partnerství a souznění v blízkých vztazích.

 

Horoskop 2013 pro Váhy

V roce 2013 budou čekat Váhy mnohé životní zkoušky. Přestojíte-li je však v klidu, s rozmyslem, pokud možno chladnou hlavou a bez zbytečných depresí a stresování se, pak by se v příštím roce mělo dařit dobře. Hvězdy vám v tomto roce přejí, tak neváhejte a zkuste jim alespoň trochu vyjít vstříc. Pravdou je, že minulé dva roky pro vás byly náročnou zatěžkávací zkouškou. Pravděpodobně se vám v životě dělo velké množství změn, se kterými jste byli nuceni se někdy i obtížně a zdlouhavě vyrovnávat. Letos by ale konečně měla pozitiva pro váš osobní i pracovní život převažovat nad negativy. Vaše situace by měla být relativně stabilizovaná a záležitosti života veskrze uspořádané. Celý rok 2013 je pro Váhy protkán nepředvídatelnými událostmi a osudovými zvraty. Podobně jako je to se samotným astrologickým znamením Vah, i v roce 2013 se štěstí pro toto znamení nakloní jednou na jednu stranu, podruhé na druhou, štěstí v roce bude pro Vás Váhy vrtkavé. Začátek tohoto roku možná zas až tak slibně vypadat nebude, protože vás čeká velké vytížení v práci a komplikace v dlouhodobějších partnerských vztazích. Nezoufejte však a vydržte! Nejpozději během jara by se tato situace již měla významně změnit k lepšímu. V první polovině roku  je lepší řešit soudní spory a právní spory, v druhé polovině roku 2013 bude lepší věnovat se spíše lásce a milování. Váhy se svými diplomatickými schopnostmi dokáží odložit všechna vážná životní  rozhodnutí z dubna na jiný čas s výjimkou operace, kterou je podle hvězd lépe realizovat v první polovině roku 2013.

V druhé polovině roku 2013 podle astrologických konjunkcí pro Vás přichází sláva a popularita, možná, že se stanete známějšími, hvězdy ovšem nepraví, zda se bude jednat o popularitu v pozitivním nebo negativním smyslu a pravděpodobně vzroste více povinností a odpovědnosti v zaměstnání. Tato situace má za následek podstatně méně času na odpočinek. Možné je rovněž větší riziko infekčních onemocnění, rovněž i v souvislosti s vyšším náporem na psychickou stránku Vaší osobnosti. Od počátku léta mohou zrozenci ve znamení Váhy počítat s podstatně vyššími náklady na provoz domácnosti. Nejlepším měsícem v roce 2013 je pro zrozence v astrologickém znamení Váhy únor, ovšem ani tento skutečně „The Best Month“  nevymaže všechny zápletky, které na Váhy v roce 2013 čekají. Nejpříjemnějšími měsíci roku 2013 by pro Váhy mohly být letní měsíce červen, červenec a srpen. K velkým výkyvům, ať už pozitivním nebo negativním, by nemělo docházet. V červenci a prosinci sice astrologické konjunkce nejsou příliš komplikované jako v dubnu roku 2013, ale hvězdy radí nepodnikat žádné vážnější kroky ani rozhodnutí ani v těchto měsících. Rok 2013 však prozkouší vaši vytrvalost a trpělivost. Jen v tomto případě dosáhnete úspěchu. Buďte poctiví k sobě i ostatním. Nepodléhejte negativním myšlenkám, depresím a zkuste si více věřit. Uvidíte, že to půjde a bude vám fajn.

 

Domov a rodina

V domácnosti Vah zavládne v roce 2013 jistota a stabilita, rok 2013 je pro všechna znamení zvěrokruhu rokem přicházející stability, rokem, kdy dobré i zlé bude výrazně posíleno a záleží jen na nás, čemu dáme přednost a co pro nás jako lidstvo bude primárním cílem. Váš domov se stává hezčím a úhlednějším a o něco více návštěv než v roce 2012 se u Vás bude cítit podstatně lépe. Hlavní slovo v domácnosti však pravděpodobně nemáte Vy, milé Váhy, ale jiná, pravděpodobně energičtějši osoba. V roce 2013 je pro Vás nanejvýše možné, že Vás čeká nákladná investice do přestavby domu, bytu nebo budete situací „donuceni“ koupit nákladnější vybavení do místa, kde aktuálně žijete. Hvězdy však nedoporučují brát si půjčku, resp. nedoporučují jakékoliv zadlužení či cokoliv na úvěr, s vysokou pravděpodobností nebudete moci od poloviny roku 2013 splácet plnou výši dohodnuté sumy, tato situace pak vyústí v problém v roce 2014, důkladně si tedy rozmyslete, jak se svými financemi co se domácnosti týká, založíte. Nejvíce krásných rodinných událostí se ukazuje v lednu a v únoru, další příznivé období pro rodinné záležitosti pak následuje až listopadu a prosinci. Pokud plánujete zimní dovolenou, dejte pozor na sporty, zvýšené riziko úrazu hrozí právě v zimních měsících.

 

Láska a vztahy

Váhy ze své přirozenosti vždy touží po krásném a harmonickém vztahu, ve kterém jde o víc než sexualitu a živočišnost.  Váhy by se chtěly pořád k někomu tulit a mají rády romantiku. Z toho vyplývá i jejich potřeba a nutnost budovat si pěkné a pohodové zázemí a teplo domácího krbu. Nezadané Váhy mají v roce 2013 velkou šanci na seznámení a třeba i získání nového životního partnera. Ani zadané Váhy však v tomto roce nepřijdou zkrátka. V citové rovině může být situace nejprve rozkolísaná, ale pokud se svému vztahu budete dostatečně věnovat, můžete vše zvrátit ve svůj prospěch. Ve vztazích, které se nerozvíjely, nebo snad dokonce uvízly na jakémsi mrtvém bodě, zaplane znovu vášeň, radost a vzájemné porozumění. Využijte současných konstelací, které jsou vám pozitivně nakloněny a věnujte se svému partnerovi či partnerce. Dopřejte si společně prožitý odpočinkový víkend nebo společné adrenalinové zážitky. Tyto prožité chvíle přinesou spoustu smíchu a uvolnění a dají vás zase dohromady. Určitě s takovým rozhodnutím neotálejte! Bojujte o svou lásku a učiňte jasná rozhodnutí. Rizikovými by pro váš vztah mohly být měsíce září a říjen roku 2013.

V roce 2013, především v jeho první polovině se Vám naskýtají nové šance v sexuálních a erotických zážitcích. Na jaře se jeví výborné hvězdné astrologické konstelace na upevnění vztahu, v dubnu a květnu můžete nalézt zcela novou lásku nebo partnera. V druhé polovině roku jsou sice podle hvězd některé dny a týdny vhodné na lásku, sex a milování, nicméně zde hvězdy ukazují mnoho omezení a překážek, které v jiné dny zpomalují kontakty a komunikaci, případně je podle hvězd zcela blokují. Pokud se chystáte rozejít se svým současným partnerem, rok 2013 Vám v této oblasti přeje, první půlrok dokonce dopadnete z hlediska materiálního zabezpečení podstatně lépe, než Váš partner. Pokud se rozhodnete setrvat, musíte, milé Váhy ppočítat s problémy a překážkami a problémy v komunikaci a s nedorozuměními, je dokonce možné počítat s rozchodem či odloučením na delší dobu z důvodu nedorozumění. 

Vhodné období pro lásku, seznámení, nákup, obchod a prodej pěkných věcí, šperků, kosmetiky, módních doplňků, návštěv divadel a koncertů mají Váhy od 01.01.2013-08.01.2013; od 02.02.2013-25.02.2013; od 10.05.2013-02.06.2013; od 28.06.2013-22.07.2013 a od 08.10.2013-05.11.2013; a zejména od 17.08.2013-10.09.2013, kdy Venuše přímo prochází znamením Váhy a ještě více zvýrazňuje krásu, půvab a životní energii, jakož i šanci potkat nebo upevnit velkou lásku. U starších zrozenců je třeba počítat s více dámskými návštěvami, lepším procítěním krásy a umění, hudby a především s vlastními uměleckými úspěchy. 

Snažte se být tolerantní, chápaví, otevření. Nevstupujte do zbytečných konfliktů se svým partnerem a určitě se nesnažte jej změnit. Když v klidu přestojíte toto období roku, zavládne ve vašem vztahu opět harmonie a přísun velké dávky vřelých citů. Vztah bude fungovat, pro uzavírání manželství však tento rok pro vás není úplně ideální. Co se týká rodiny, situace by měla být relativně klidná, avšak nepřizpůsobujte se stále nárokům rodiny. Myslete více také na sebe a své vlastní požadavky a představy.

 

Zdraví a energie

Pro zrozence ve znamení Vah je ze všeho nejhorší samota. Když procházejí obdobím, kdy se cítí opuštění, přidají se k tomuto jejich neradostnému stavu i zdravotní potíže typu bolesti páteře a zad, ledvinové a jaterní obtíže, problémy s kůží. Naopak ve chvílích a časech, kdy jsou obklopeni přáteli, milující rodinnou a oddaným partnerem, těší se vitalitě a dobrému zdraví, žádné neduhy prakticky nehrozí. Pokud vás v letech minulých potrápily ledasjaké duševní a fyzické potíže, pak v tomto roce by mělo dojít ke zklidnění takovýchto situací. Dosud nejasné zdravotní obtíže budou konečně správně diagnostikovány a v průběhu podzimu a zimy vyléčeny k vaší spokojenosti tak, abyste si už jaro a léto v tomto roce mohli užívat v plné síle a vitalitě. Nejvíce aktivní a energetičtí budete v průběhu měsíců května a srpna. Věnujte se procházkám na čerstvém vzduchu. Vhodné jsou také různá relaxační cvičení typu jóga, Tai-chi a podobně. Cvičte pro zdraví, sebeobranu i duchovní růst, prospějete tak svému fyzickému i psychickému zdraví. 

Pokud ke svému zdraví budete opatrní především v měsících únoru a červnu, pak byste měli být po zbytek roku v klidu a pohodě.  Možnost podlehnutí epidemii a infekčnímu onemocnění, zvýšené riziko zánětlivých onemocnění, případně fyzických zranění při sportu nebo na cestách bude pro Váhy  v době od 12.03.2013-19.04.2013; od 14.07.2013-27.08.2013. V této době potlačte agresivitu, nevybuchněte a slovně ani fyzicky nenapadejte. Vaší zbraní je láska, nikoliv fyzická síla, nebo verbální agresivita. Mars prochází přímo Vaším znamením v době od 08.12.2013-31.12.2013 a zvyšuje riziko zranění. V dobrém však zvyšuje sexuální potenci a přináší i větší nadšení pro milování. Naopak větší sportovní a fyzicky náročné výkony můžete podávat v době od 01.01.2013-31.01.2013; 01.06.2013-13.07.2013 a od 28.08.2013-14.10.2013, kdy máte více energie, odvahy a sportovní bojovnosti, užijte si ji na plné doušky.

 

Práce a kariéra

Váhy se skvěle uplatňují v celé řadě různorodých oborů. Jejich inteligence, přemýšlivost a cit pro spravedlnost z nich dělá skvělé soudce. Vhodná jsou pro ně rovněž úřednická povolání. Jejich vrozený cit pro krásu a estetično nachází uplatnění v uměleckých oborech. Váhy najdeme hojně zastoupené mezi herci, hudebníky, malíři a architekty. Najít je můžeme i v oblasti módy, módních doplňků, šperků a v tanečních oborech. Tento rok bude pro Váhy zaměřen hojně na témata peněz a práce. V tomto trendu budou pokračovat nejspíše i následující dva roky 2014 a 2015. Na úplném začátku tohoto roku budete mít s největší pravděpodobností skutečně hodně práce a budete rovněž muset vyvinout hodně úsilí, abyste dosáhly vytouženého cíle. Pozor, mohly by tím být narušeny vaše partnerské a rodinné vztahy, buďte proto obezřetní a nenechte na sebe hodit více pracovních úkolů, než je nutno a zdrávo. Váhy tento rok v oblasti práce, zaměstnání, brigád či přivýdělků uspokojí a i zdravotní stránka bude pro Vás pozitivní a hvězdy praví, že s vysokou pravděpodobností si i finančně polepšíte. Je možné, že na Vás čeká na nové zaměstnání, případně zůstanete na stávajícím místě, kde si výrazně upevníte pozici, je tedy možné, že pokud jste měli práci na dobu určitou, změní se Vám pracovní smlouva na dobu neurčitou. Dařit se Vám bude rovněž v umělecké činnosti, v politice, ve státním zaměstnání a od ledna i v justici. Výrazně se bude dařit osobám v archivnictví a knihovnictví, výborné podmínky pro svoji práci budou mít historikové, dějepisci a kronikáři. Třebaže Váhy oslní svou dobře odvedenou prací již první polovině roku 2013, uznání se dostaví až v druhé polovině roku 2013 a sklidí zasloužené ovoce. Někde se na obzoru objevuje osoba, která se v druhé polovině roku může pokusit některé Váhy tajně kompromitovat. Práce související s vysokoškolským vzděláním nebo s cizinou či náboženstvím přináší radost a samozřejmě i peníze zejména v druhé polovině roku 2013.

Rok 2013 je pro vás mimo jiné příležitostí naučit se správně hospodařit se svými penězi, zbytečně neutrácet a naučit se třeba i lépe spořit. Do vašich finančních otázek v tomto nadcházejícím roce planety přináší řád. Ve vašem zaměstnání byste se někdy v průběhu roku měli dočkat změn, které budou k lepšímu. Nejen nové pracovní příležitosti, ale i možnosti zvýšení platu, finančních odměn a podobných záležitostí, by se mohly v tomto roce objevit. Na případnou změnu svého zaměstnání buďte opatrní v průběhu měsíce července. Na první pohled lákavá nabídka by se brzy mohla změnit v noční můru se spoustou extrémních stresů a zbytečných zátěží. Stresům se pokuste v tomto roce vyhýbat, nebo je alespoň minimalizujte.

 

Peníze a finance

V roce 2013 se Vám přilepší a Vašim partnerům skončí „zlaté časy“, kdy mohli v oblasti financí Vahám vyčíst jejich menší příjmy. Neznamená to však, že by neviděli peníze, ale bude třeba počítat s některými omezeními, případně změnou práce, formou práce nebo jejího obsahu, Vás však čeká něco nového, příjemného, můžete očekávat pozitivní změnu a hvězdy říkají, že naleznou nejen v oblasti financí nový zdroj, možná, že se bude jednat přímo o změnu v zaměstnání či v koníčku. Pokud se ke změnám postavíte pozitivně, milé Váhy, můžete vstoupit do zcela nové reality a změnit svou osobnost a spolu s tím i své příjmy. Příprava na Vánoce 2013 a vánoční nakupování dárků se jeví jako velkolepé, chystání a přípravy na prožití Vánoc 2013 hvězdy vidí jako nádherné a zcela jistě si je na plný výkon užijete.

Vhodné období na nákupy se jeví podle astrologických konjunkcí v době od 20.01.2013-05.02.2013; od 16.05.2013-31.05.2013; od 09.08.2013-23.08.2013. Nejvhodnější období na nákupy je pro Vás v době od 09.09.2013-29.09.2013, kdy Merkur přímo prochází Vaším znamením a zvýrazňuje na maximální míru úspěchy v nákupech, při cestování a jednání s lidmi. Další vhodné období na nákupy, jednání a cestování přichází v době od 05.12.2013-23.12.2013. V tomto období lze očekávat více návštěv, větší příliv peněz, úspěchy ve studiu a při vyjadřování se, a tedy samozřejmě i v literární činnosti nebo při hudebních kompozicích.

Méně vhodné období je v době od 01.01.2013-19.01.2013; od 14.04.2013-01.05.2013; od 01.06.2013-08.08.2013 a poslední týden v roce 24.12.2013-31.12.2013. V tomto čase tedy dávejte dostatečný pozor na omyly, krádeže a podvody, jste zkrátka více nakloněni nalétnout nepoctivým prodejcům či nevýhodným obchodním nabídkám.

 

Cesty a studia

Rok na cestách nebo nad poučnou knihou či sebevzděláváním přináší mnoho nových a překvapivých momentů. Měli byste upustit od stereotypu a pokusit se poznat něco nového a vzrušujícího, neprohloupíte. Dovolená u moře se zrozencům ve znamení Váhy vydaří v předsezonním období, zimní dovolená pak jak v lednu, tak i v prosinci. V roce 2013 by Váhy neměly vysedávat doma za pecí, neboť mohou poznat mnoho nových a zajímavých věcí. Rok je výborný na studia, a to jak středoškolská, tak i vysokoškolská a také na individuální učení se cizím jazykům. Zrozenci ve znamení Vah mají v roce 2013 skvělé předpoklady k tomu, aby se lépe naučili ovládat veškeré technologie souvisejícími s informacemi, což znamená, že za minimální námahy si mohou na maximum rozšířit obzory poznání. Je možné, že poznáte nové lidi v cizích zemích. Nepřiměřený strach z úrazu by sám mohl způsobit více škody, než úraz samotný. Doporučuje se Vám cesta letadlem jako nejzajímavější zážitek. Ať se však rozhodnete pro jakoukoliv alternativu, dejte si pozor na mlhu či mlžné opary v jakékoliv situaci, Vaše cesty zahaluje v některých okamžicích něco, co by mohlo výrazně nahrát nepříjemné náhodě.

 

Přátelství a plány do budoucna

K upevňování přátelství je vhodný duben, červen a letní prázdniny. V kruhu přátel prožijete nejednu krásnou chvíli, přátelství však nejen pro Vás znamená pouze zábavu, je důležité, bude-li to nutné, zamyslet se nad osobními starostmi Vašich přátel, pokud si pak budete vědět rady, rozhodně byste jim měli pomoci. V roce 2013 Váhy s velkou pravděpodobností čeká rozluka s někým starším ze svého okolí. S někým se rozloučíte, dočasně nebo navždy, ale čekají Vás nová přátelství, zcela jiné impulzy a Vy, milé Váhy, opět pookřejete a potěšíte se. Psychickou stránku Vám výrazně ovlivňují nejen v roce 2013 výkyvy nálad, na které by si měli dát zejména v prvním půlroce pozor.  Mnohem lépe působí na Vaši psychickou a fyzickou kondici vyrovnaný stav a je tedy, zejména pro Vás vhodné snažit se zachovat klid a čistou hlavu. Zrozenci ve znamení Vah si prý rozumí v pozitivním smyslu slova s alkoholem, prý jim stačí pár kapek a nálada se jim výrazně zlepší, rozhodně  je potřeba si říct, že sklenka dobrého vína v podvečer a na usnutí bude rozhodně lepším řešením než antidepresiva. Pokud však pro Vás bude situace velmi náročná, obraťte se s důvěrou na psychologa či svého praktického lékaře, jedna dobrá rada odborníka je mnohdy lepší než stovky tabletek. Pokud Jste se Vy,  milé Váhy, svázaly s tajemstvím, nebo udržujete v tajnosti některá přátelství a známosti, v roce 2013 hvězdy všem tajnůstkářským aktivitám přejí, zejména v červnu, červenci, srpnu a říjnu.

 

V čem přeje Váhám štěstí

V roce 2013 se Vahám daří dobře ve vedoucích funkcích a ve svobodných povoláních, ale rovněž všem těm Vahám, které mají zaměstnání spojené s cestováním jak v domovině, tak v cizině. Váhy mají v roce 2013 výraznou šanci nalézt po delší době práci, která je bude bavit a může se stát na delší dobu zdrojem jejich obživy. Více však než na štěstí se mohou Váhy v roce 2013 spolehnout na svůj rozum a bystrý úsudek, zejména v druhé polovině roku. V případě eventuálního ohrožení Vaší pozice Vás mohou ochránit a zachránit tajní patroni, a to nejen po finanční stránce. Zdraví Vám bude sloužit podstatně lépe než v letech minulých, a bylo by tedy dobré tuto „devizu“ využít naplno. Pokud nejste, milé Váhy, činné v intelektuální oblasti nebo plánujete-li něco náročného do budoucna, můžete výjimečně dobrý rok, co se zdraví týká, využít i při manuálním zaměstnání. Starší Váhy mohou překonat déle přetrvávající nemoc z minulosti.

 

Dobrá rada

Rok 2013 mohou Váhy využít na zbavení se svých zlozvyků. Rozhodně zkuste něco ve svém životě změnit k pozitivnímu a lepšímu nejen pro Vás, milé Váhy, ale i pro Vaše okolí, ať se bude jednat o Váš domov, zahrádku, chalupu nebo pokojík, rozhodně učiňte cokoliv, co by Vás mohlo posunout kupředu. Vyházejte haraburdí a zaměřte se na to, co je užitečné a nutné právě dnes, život se stane o mnoho hezčím a lehčím. V druhé polovině roku 2013 je třeba si dát podstatně větší pozor na kontrolory v práci a v hromadných dopravních prostředích. Pokuty za nedodržení osvědčených pravidel se v roce 2013 mohou na sebe nalepit a nabalit, což by mohlo mít nepříjemný dopad na finanční situaci. V roce 2013 a zejména v jeho druhé polovině rozhodně nestojí za to pokoušet osud. 

 

 

Části textů převzaty z: www.horoskop-2013.cz, www.horoskopyzdarma.cz. Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.