Beran 21. 3. - 20. 4.

 

 

Charakteristika Berana

Berani jsou ohnivé znamení, plní energie, elánu a života. Jsou to obvykle silné, ambiciózní a průbojné osobnosti. Jsou odvážnými zastánci nových myšlenek a směrů a díky svojí povaze jsou často schopni i své názory prosadit. Berani jsou bojovníci s nespoutanou a nevázanou povahou. Negativem je jejich tvrdohlavost a umíněnost. Jak si Beran něco usmyslí, nic s ním nehne, aby svůj názor změnil. Za každou cenu si vždy hledá svoji cestičku, i kdyby mu přátelé a rodina chtěli poradit sebevíc a co nejlépe, tyto rady nejspíše nepřijme. Beran se často obětuje a nehledí na překážky, jde hlavou proti zdi. Lidé narození v tomto znamení bývají nebojácní a často se zdá, že se nedokážou poučit ze svých chyb. Je to však spíše jejich důvěřivost a v jistém slova smyslu i naivita, která je vede k tomu, zkoušet neúspěšný pokus zase a znovu. Sebevědomě se prosazuje, jako by nedbal pocitů druhých, ve skutečnosti je však dobrosrdečným a upřímným jedincem.

Zrozenci ve znamení Berana bývají věčnými dětmi, obdivují vše kolem a dokážou Vás upozornit na detaily, kterým byste sami nikdy nevěnovali pozornost. Snesete-li jejich občas zlostné výbuchy nálady, které je však velice rychle přejdou, pak vedle sebe můžete mít toho nejpozornějšího a skvělého partnera, kamaráda nebo přítele. Jejich temperament je silný, na druhou stranu se však s nimi nikdy nebudete nudit.

 

Beran symbolizuje nové začátky a iniciativu. Lidé narození v tomto znamení mívají dobrosrdečnou nekomplikovanou povahu, pevnou vůli a ctižádostivost. Nebojí se překonávat překážky a případné neúspěchy je nikdy neodradí od dalších pokusů a snažení. Bývají tvrdohlaví paličáci, kteří chtějí jít v životě svojí vlastní cestou a jak si něco usmyslí, pak s nimi jen tak něco nehne. Někdy působí sobecky a podrážděně, ve skutečnosti ale mají dobré srdce a pro druhé se dokážou obětovat.  Milují objevování všeho nového a neznámého. Nesnášejí rutinu a omezování své svobody.

 

Beran žena

Ženy zrozené ve znamení Berana bývají okouzlující, jedinečné, ale také umíněné a odvážné. Chybívá jim trpělivost a dostatek rozvahy. Bývají vtipné a přátelské, ale někdy přespříliš upovídané nebo drzé. Jsou smělé a bojovné, nemají však smysl pro kompromis a ústupky a neumějí spolupracovat, očekávají, že ostatní se budou přizpůsobovat jim. Jsou nevypočitatelné a netrpělivé. Rády flirtuje a to, co se musí v partnerském soužití naučit je, že není vše v životě jen o soupeření.

 

Beran muž

Berani muži bývají plní energie, elánu a nápadů. Jsou odvážní a rozhodní, nechybí jim bojovnost a vůdčí energie. Potřebuje mít autoritu, jak v práci tak doma, pokud se mu jí nedostává dostatek, pak bývá tento jinak životní optimista nespokojený a náladový.  Příkoří a nespravedlnost si Berani dobře pamatují. Do vínku dostali řádný temperament a také tvrdohlavost. V partnerském vztahu bývají oddaní a věrní.

 

Ohlédnutí za rokem 2014

V roce 2014 se Beranům otevřel svět nevídaných možností. Téma vlastnění  je přimělo k zamyšlení, a také k jednání v bankách a na úřadech. Mohlo mít takové podoby jako např. potřebu mít vypořádáno spoluvlastnictví, bydlení prošlo obměnou, možná u vás došlo k přestěhování, či vylepšení domova - zde měly planety na znamení Berana vliv. Nebo jste se možná rozhodli vložit finanční prostředky do svého domova nebo zázemí. Řešili jste peníze a vztahy s lidmi v úzkých vazbách, tato témata jste s koncem roku úspěšně dořešili a dokončili. Velké změny vám přinesly do vašeho života větší stabilitu a naplnění, také zkvalitnily a obohatily váš život.

 

Berani v roce 2015

Rok 2015 bude pro Berany mnohem lepší, než ten předchozí. Rok 2015 a další dva roky budou mít na proměnu Berana vliv. Saturn ovlivní jejich duchovní, politický, filosofický náhled a budou ujasňovat postoje a myšlenky.

 

Milí Berani, v roce 2015 je pro vás připraven kalich plný zajímavých a výrazných chutí. Na příměs Urana a Pluta jste již v minulých letech zvyklí, přesto vám chtějí i tento rok připomenout, že vaše znamení je klíč, který spouští motor vesmíru a obdarovávají vás stále novými motivacemi, a to i tváří v tvář zastrašujícím situacím. Na rozdíl od roku minulého budete vychutnávat i doušky mocného Saturna, jejichž posilující vliv pocítíte ve všech sférách. Spolu s Jupiterem se postarají o obrovskou expanzi vašich myšlenek, nicméně ať jsou tyto doušky opojné sebevíc, pamatujte, že každý svůj krok a plán musíte pečlivě zvážit. Teprve potom mohou být mnohé dveře otevřené a váš život katapultován Uranem do nových sfér, ve kterých budete mít více jasno. Přilijte tedy křišťálové světlo do svého kalichu a s chutí připijte!

Jupiter se zabydlel v hezké trigonové konstelaci ve vašem znamení už minulý rok a ani v první polovině roku 2015 vás nemíní nechat na holičkách. Jeho dobrotivá zář vás naplní pohodou a zapálí ve vás ještě třpytivější jiskry vstřícnosti a přímosti, přičemž vám servíruje jedinečnou příležitost zlepšit své vyhlídky. Jste průkopníci pravdy s hřejivou a odvážnou duší a váš vládce Mars jako startovací pedál vašeho těla rozbíhá už v lednu a především v březnu vaše blesková jednání a rozhodnutí. Je vhodné, abyste realizovali své plány a také určili správný čas ke studiím, takže pokud již delší dobu zvažujete, např. vysokoškolské vzdělávání, ať denní či dálkové, neváhejte s přihláškami, přimlouvá se i sám uvážlivý a zodpovědný Saturn! Především vás, zrozenci 1.dekády (21.3. - 31.3.) vybízí, abyste svému životu položili solidní základy. Co se týče léta, tam mohou naopak saturnovské vibrace vašemu ohnivému znamení poněkud dusit plameny, přičemž hodlá tato planeta pomrkávat svým ledově modrým světlem především v oblasti bankovnictví, dědictví, daní, ale také v sexuálních záležitostech. Každopádně se jedná pouze o dočasnou stagnaci, takže žádný strach! Mars znovu vrhne svou nezastavitelnou ohnivou kouli a společně s pohotovým elektrickým buditelem Uranem ji zacílí na změny, jež vám přinesou více svobody.

Máte obrovský předpoklad potkat lidi, jež vám otevřou obzory a seznámí vás s novým způsobem života zcela odlišným, než na jaký jste dosud byli zvyklí. Hlavně vás, Berany 2.dekády (1.4. - 10.4), čeká prozření, že máte jisté možnosti, které dosud ležely ladem. Ať už jde o novátorské nápady, internetové prostředí či moderní elektrické přístroje, každopádně je silným motorem zvědavost a touha po změně, jejíž zárodky v sobě cítíte už z předešlých let. Tajemné Pluto, pojmenované po římském bohu podsvětí, vás má sice tendenci nahlodávat a klást před vás nové problémy, protože však má tato energie v oblibě plášť neviditelnosti, nemusí být hned rozpoznány. Zvýšenou opatrnost vyžadují měsíce červenec a prosinec. Ptáte se, jakou radu mají pro vás hvězdy? Odpovědí je -přerůst sami sebe-, což obnáší umět někdy i ustoupit autoritám a odhalit své slabiny.

 

 

Láska, vztahy

Berani, v roce 2015 budete muset bojovat s vlastní impulzivností. Pokud toužíte po harmonickém svazku s partnerem, musíte být v lásce méně vznětliví. Horoskop radí, obětujte alespoň trochu z Vaší přímočarosti, která někdy vede ke zbrklým slovům nebo činům. Nemusíte se však vzdávat vášnivosti v soukromém životě. Ta je pro Vás nanejvýš přirozená. Jen Vaši ohnivou povahu nasměrujte jedním a tím správným směrem.

Je o vás známé, že neradi prohráváte, přičemž v lásce toto rčení platí obzvláště. Připravte se na to, že rok 2015 pro vás připravuje velmi vzrušující zápas, kdy bude vaše srdce bít rychleji, než tomu bylo v obdobích minulých. Je to rok zúčtování v milostném životě a zároveň skvělá doba pro diskuse, které vás naučí hodně o vašem protějšku.

Hned v lednu a únoru můžete pocítit zásah amorových šípů, které vystřeluje Jupiter s Venuší, a vy si uvědomujete, že jste poslední dobou nežili dost intenzivně. Temperament se nyní stává vaší zlatou žílou, Venuše osnovuje schůzky, které jsou velkým náporem na vaši smyslnost a spřádá své roztoužené nitky do kouzelného koberce lásky. Upřednostněni jste především vy, zrozenci 2.dekády (1.4. - 10.4.), Jupiter vám žehná nejvýrazněji a dává šanci, abyste se stali skutečnými mistry milostné scény. Žádné nekonečné námluvy, ale slavnosti, večírky, mnoho legrace a přímočarost. Zapněte senzory především v první polovině roku, v éteru je potencionální partner, který oplývá zvláštním smyslem pro humor a má srdečnou povahu, nepropásněte šanci! V létě se charakter vašich požitků a vnímání vztahů mírně mění, což je způsobeno postavením Saturna, který chce vnést do vašeho milostného a partnerského života důstojnost a řád. Pamatujte, že v případě nevěr a lhaní dá o sobě tento přísný velikán vědět hodně strohými paprsky, přičemž je zajímavostí, že se vše může odrazit i po zdravotní stránce. Nepokoušejte tedy osud a nechte do svého života vstoupit opravdovost a upřímnost!

Šťastné měsíce: leden, únor
Nepříznivý měsíc: listopad

 

Práce a peníze

Co se týče vaší profese a kariéry, čeká vás rušný a expanzivní rok. Váš vládce, dynamický Mars, má spoustu tónů a odmítá zůstat nečinný, pozor však na přílišné přehánění! Obzvláště vy, zrozenci 2.dekády ( 1.4. - 10.4.) a 3.dekády (11.4. - 20.4.), můžete na sebe brát jeden úkol za druhým, až vás to doslova pohltí a vyčerpá rezervy organismu. Lákadla na vás číhají hned v lednu, kdy vám vábivá Venuše přináší zalíbení v nějaké zajímavé spolupráci, která rozšiřuje vaši každodenní práci a váš rozvrh. Neposednému Uranovi to lahodí do noty a přizvukuje svou konjunkcí vlivu svých kosmických souputníků. Tryská novým pracovními příležitostmi - je tu šance na výhodnou práci, novou kancelář, anebo pokud pracujete doma, opustíte tuto práci a začnete pracovat mimo dům. Plodným měsícem se jeví duben, kdy Merkur s Marsem zdůrazňují vaše komunikativní schopnosti a signalizují vhodnou dobu, abyste si například pořídili webovou stránku. První polovina roku je příznivá i co se týče vašich příjmů, přičemž nejvýznamnější momenty se ukazují pro vás, kdo pracujete jako lékaři, psychologové či jinak působící osoby ve zdravotnictví, nebo také např. finanční zprostředkovatelé. Pro zrozence 1.dekády (21.3. - 31.3.) jsou od září velmi vhodné kurzy dalšího vzdělávání v oblíbeném oboru. Rok 2015 vám však přináší i období zkoušek, v nichž vystrčí růžky nesmlouvavé Pluto a vystaví vás konkurenčním střetům, nicméně jste rodilí bojovníci a přičteme-li vaše elegantní vzezření a pověstné ego, lze lehce odhadnout vítěze.

Šťastné měsíce: duben, červen
Nepříznivé měsíce: listopad, prosinec

 

Domov a rodina
Vaše srdečná a štědrá povaha se tento rok projevuje velmi brilantně, přičemž vás hřejivý Jupiter zaměřuje především na vaše děti. Chcete s nimi trávit více času, společně se věnovat zábavě, tvořivým koníčkům a sportovním aktivitám. Jupiter taktéž vnukává představu zajímavé dobrodružné dovolené. Představa, že byste ve volných chvílích nic nedělali, vás prostě děsí, potřebuje vzít batoh na záda a vyrazit na neznámá místa, adrenalin neplánované dovolené vás nesmírně přitahuje. Otázka velebení vašeho rodinného hnízdečka vás v tomto roce zrovna nadvakrát netíží, i když máte chvilkami sklon pustit se nadšeně do díla, rychle pak ztrácíte zájem. Stále se znovu a znovu do čehosi bezhlavě vrháte a vzápětí vyrážíte ven. Hvězdy radí, že nejméně vhodným měsícem pro tyto aktivity je květen, touto dobou je mezi vaším znamením a tvořivou, estétskou Venuší těžká domluva, takže jakákoliv snaha nepřináší potěšení. Pokud máte v plánu zajistit finance například na rozsáhlejší opravy či modernizaci vašeho domova, je zde i rada moudrého Saturna, který napovídá, abyste hypotéku či úvěr nevyřizovali v létě. Úspěšný výsledek vašeho jednání je nyní ohrožen průtahem či neschválením úvěru, rovněž se mohou dostat do popředí nějaké starosti ohledně dědictví. Tyto záležitosti tedy namiřte na jiné období roku!

Šťastný měsíc: březen
Nepříznivé měsíce: květen, srpen

 

Zdraví

Váš temperament, netrpělivost a impulzivnost vás může přivést k různým nehodám. V první polovině roku se mohou objevit infekční nemoci, které ale rychle odezní. V průběhu roku budou určitá období, kdy pocítíte únavu a úbytek energie, ale pokud odoláte stresům, zbytečným napětím a konfliktním situacím, vážnější nemoci se u vás neobjeví. Abyste byli celý rok ve formě, je důležité o sebe pečovat, dodržovat zdravější způsob stravování, nezapomínat na dostatek pohybu, vhodné jsou i masáže a otužování, to vše je přesně to, co potřebujete. Z hlediska ukazatelů fyzické kondice a vitality se především první polovina roku jeví velmi příznivě. Hřejivému Jupiterovi se, milí ohniví zrozenci, zamlouváte a tudíž svým trigonovým aspektem zažehujete pochodeň elánu, přívalu energie a celkové podpory organismu. Jste nasměrováni k tomu, že chuť do života vám přináší i zvýšené požitky, takže si neupíráte různé laskominy, vaše jazýčky jsou mlsnější, a jak přizvukuje v květnu Venuše ze znamení Raka, může se i leccos přehnat. Podpůrnou berličkou je však zmíněný Jupiter, takže případné žaludeční neduhy lehce setřesete, uznejte, není to skvostný ochránce? V žádném případě nelze opomenout ani stabilizujícího Saturna, který je ve své příznivé konstelaci taktéž obrovským přínosem. Jeho energie přináší silnější odolnost těla a může zastavit již probíhající nemoci. Ve druhé polovině roku se však situace může trochu změnit, protože ochranný vliv Jupitera polevuje a k moci se dostává působení Urana a Pluta, kteří vaše znamení okupují již několikátý rok. Jako mistři zkratů a nebezpečných stavů vysílení našeptávají tiché varování. Zejména vy, Berani 2.dekády (1.4 - 10.4.), chraňte svůj organismus před přílišným vyčerpáním, není radno jít do všeho hrr a snažit se všechno stihnout, i zítra je den! V tomto směru by mohl být v únoru a březnu, kdy se přidává impulsivní Mars, přehlušen i dobrácký hlas přejného Jupitera. Mars v této době zvyšuje napětí, často cítíte hněv, netrpělivost a jste více frustrováni - pozor, aby pak z toho nepramenily drobné nehody, migréna nebo hypertenze. Perfekcionismus může také skončit nervovým zhroucením. Ideálnější bude pěší turistika nebo cvičení bojových umění!

Šťastné měsíce: leden, duben
Nepříznivé měsíce: únor, březen, prosinec

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2015: V tomto roce je vaší šťastnou parketou nečekané objevení životního směru, který změní vaše další prožívání. Rok je taktéž příznivý pro svatbu a narození dítěte.

 

Rada pro Berany: čeká vás rok plný energie a dynamiky. Na co sáhnete, to se vám podaří. Příležitosti se na vás doslova posypou. Nebojte se projevit a ukázat své nové a inovativní nápady. Nechte své sny, aby se staly skutečností a dejte zelenou všemu, co by vás směrem k jejich vyplnění mohlo dovést. Planety jsou vám příznivě nakloněny, a pomohou vám v roce 2015 získat pomyslná křídla lehkosti. Budete jen muset zapojit iniciativu a cílevědomost, protože možností bude kolem vás  opravdu mnoho.Vaše klasická tvrdohlavost by měla ustoupit schopnosti najít kompromis i ve velmi náročných situacích. Nepřeceňujte vítězství ani porážky, nic netrvá věčně a důsledky vždy jde nějak vyřešit. Z minulých úspěchů také nelze žít věčně. Dejte si pozor, abyste zůstávali vždy nad věcí a nevrhali se do všeho bezhlavě. Jen pokud budete mít věci pod kontrolou, můžete si zachovat úsměv na rtech i klidný spánek. Vše přínosné můžete totiž využít i ve vlastní prospěch.

 

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, https://www.astrokarty.cz, https://www.horoskopy-na-rok-2015.cz, https://horoskopy.etarot.cz, www.horoskop-2015.cz, https://horoskop2015.7x.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.