Býk 21. 4. - 21. 5.

 

 

Charakteristika Býka

Býk je zemské znamení, díky tomuto obvykle stojí pevně nohama na zemi, je racionální a na své okolí působí jako klidný a rozvážný. To také skutečně je, ale pouze do chvíle, než ho něco skutečně rozčílí, ne-li přímo rozzuří.  To se sice stává býkům hlavně v mladším věku, později už jen několikrát do roka, ale takové býčí zuření potom stojí za to. Jsou realisté a mívají pevné zásady. Lidé narození v tomto znamení bývají rovněž obdařeni velkou trpělivostí, vytrvalostí, odvahou, silnou vůlí a energií. Bývají dobrosrdeční a přes svůj realistický pohled na svět,  jsou často zároveň i umělecky nadaní. Jsou obvykle dobrosrdeční a nečiní jim potíže pomáhat slabším.

Zdravotní potíže si mohou přivodit svým nerozvážným chováním především v oblasti životosprávy. V jídle i pití bývají často nestřídmí a také odmítají pečovat o své zdraví. Jsou svéhlavý a nenechají si příliš radit, to patří k jejich negativním vlastnostem, které jim také často způsobují v životě ledasjaké potíže. Mají rádi svoji životní stabilitu a potřebují být finančně jištěni, aby se cítili klidně a spokojeně. Láska je pro ně v životě důležitá. Životního partnera či partnerku si vybírají obezřetně a s rozvahou, do vztahů se nevrhají po hlavě.  Rozhodnou-li se pro trvalý vztah, potom v něm obyčejně rádi setrvávají a ve vztahu hrají spíše pasivní roli. Jsou rádi opečováváni.    

 

Býk je silný a pevný jedinec, povětšinou působí i klidně, jakoby ho nic nemohlo vyvést z rovnováhy. Nenechte se mýlit, není tomu tak. Rozzuřenému býkovi se raději kliďte z cesty. Tento zrozenec sice vybuchne jen několikrát do roka, avšak potom to ale stojí za to. Jsou ovlivňováni živlem Země. Ten na ně působí tak, že jim zajišťuje smysl pro praktičnost a materiální záležitosti.  Když se nadchnou pro nějakou myšlenku, potom rádi a tvrdě bojují za její uskutečnění.  K životu se stavějí zodpovědně. Důležitá je pro ně rodina, zázemí a  finanční jistoty. Mívají skvělou paměť a jejich trpělivost je obdivuhodná, avšak ne nekonečná.

 

Býk žena

Žena zrozená v Býku je pravou dámou. Mívá vybraný styl oblékání i sebe prezentace, přitom je nadmíru soběstačná a jeli tomu tak nastavena situace, pak dokáže zastat i mužskou práci.  Je nekonfliktní a mívá rozvážnou a klidnou povahu. Její pohled na svět je konzervativní a bývá těžké ji přesvědčit o novotách a změně názoru na věc. Stojí nohama pevně na zemi, je realistická, ale má sklony k melancholii. Umí dobře hospodařit s penězi a také je umí získat. Ví, že peníze jí dokážou zajistit to, po čem nejvíce touží  – tedy osobní svobodu a život v pohodlí.

 

Býk muž

Býci mají trpělivou a klidnou povahu a také cit a kladný vztah ke všemu krásnému, co život nabízí. Bývají velice pracovití, často až se sklony k workoholismu.  Ke spokojenému bytí potřebují jistoty – pravidelný finanční příjem, zázemí, rodinu. Do milostných vztahů se možná někdy vrhají po hlavě, ale máte-li se stát Býkovou partnerkou nebo dokonce ženou, pak Vás bude zkoumat dlouhodoběji. Je realistický a má rád svoji svobodu. Dává si na čas a vybírá si. Je pozorným a milujícím partnerem, který však nesnese, aby otěže ve vztahu přebírala jeho partnerka.      

 

Ohlédnutí za rokem 2014

V roce 2014 jste si měli vyřešit smluvní dohody se společníky, v partnerství a v pracovní oblasti, řešili jste si tedy vztahy. Větší chuť po nezávislosti a touha po změnách vám pomohly, pokud jste je poslechli, pochopit priority ve vašem životě. Učili jste se odsunout vše povrchní ze svého života, a díky tomu jste mohli  výrazně změnit pohled na život a otevřít se síle sebelásky. Rok 2014 byl pro vás časem rozhodování, kdy bylo potřeba určit, kam se ve svém životě dál vydáte.

 

Býk v roce 2015

Jestliže se stavíte k životu spíše s lehce pasivním přístupem, nějak bylo a nějak bude, tak si v roce 2015 ušetříte mnoho nepříjemných stresů. Krátkodobému stresu se během roku nevyhnete. Když však budete dostatečně a pravidelně odpočívat, získáte dostatek sil vzdorovat nástrahám osudu. Vaše znamení bude mít během celého roku výjimečnou schopnost vybírat to, co je důležité. Podle horoskopu bysto to měli využívat i při pomoci svým blízkým a přátelům. Budete postaveni před pár důležitých rozhodnutí, které ovlivní váš další život a budoucnost. Je o vás známo, že rádi střádáte, sbíráte a hledáte výhodné nabídky. Neustávejte v tom ani v roce 2015. Podle horoskopu máte velkou šanci splnit si nejeden životní sen, naplno viditelná bude i vaše schopnost pracovat na plno. Vaše největší přednosti, jako je vytrvalost, stabilita a trpělivost vám v tomto roce přinesou ovoce úspěchu.

Rok 2015 prověří Býky, jak jsou na tom s finanční inteligencí. Majetek, vlastnictví a peníze se budou přetřásat v základech. Pod vlivem planet se otevře téma smluv a dohod ve finančním nebo úředním sektoru. Sdílení majetku s další osobou či institucí, zde přijdou změny. Býci budou nuceni obnovit smluvní ujednání. Doženou je problémy či dluhy z minulosti. Zde bude důležité dojednat nové podmínky a vše si řádně uspořádat. Rok 2015 přinese lásku nebo zamilovanost. Může jít o osobu z let minulých. Otevře se téma tajemno, intuice, duchovna a ezoteriky. V druhé polovině roku budou Býci řešit vztahy dítě – rodič, či rodič – dítě. Tedy rodiče a potomstvo. V oblasti kreativity a tvorby mohou Býci vyniknout, zde Jupiter přinese úspěchy. V partnerské oblasti se také bude Býkům dařit. Kdo hledá nový vztah, může jej najít. Ti, kteří potřebují zlepšit stávající vztahy, dostanou příležitost k upevnění. Jaro 2015, jako každým rokem, probouzí v Býcích energii vrhnout se do nových projektů a zrealizovat nové nápady. Začátek nové životní etapy. Říjen donutí Býky k zamyšlení nad vztahy. Podzim je vhodné období pro ukončení pracovních či partnerských vztahů. Uzavřít životní kapitolu a připravit se na následující období. Druhá polovina roku 2015 otevře důležité téma zdraví. Celý rok je o tématu finance, majetek a vlastnictví Býků. 

 

V roce 2015 pro vás vesmírná aréna rozehrává velmi přínosný match, kterým vám umožňuje rozšířit si svůj životní prostor. Excelentní hvězdní hráči Neptun s Plutem rozšiřují kosmické připojení, které máte s lidmi a otvírají nové dimenze vaší osobnosti.

Rozhodčí Saturn vás má na mušce a kontroluje čas, který máte vyměřen, abyste se vyrovnali s hodnotami druhých a slevili ze své neústupnosti. Skvostnou přihrávkou přispívá nadaný Jupiter, který zaměřuje vaše schopnosti správným směrem a obdarovává vás oproti předešlému roku dárkem navíc. Je to dar prozření a následného úspěchu, ke kterému máte v roce letošním vysokou tendenci. Vaše skóre vás vymrští ke slunci!

Svou nekonečně trpělivou, vlídnou povahou a vaší neocenitelnou poctivostí vynikáte nad všemi ostatními znameními. Vaše vládnoucí planeta Venuše přidává laskavost a hřejivost, lze se pak divit, že jste oblíbenými plyšáky zvěrokruhu?

I v tomto roce si tímto potenciálem razíte cestu k splněným přáním a nutno dodat, že Jupiter, velká Fortuna, nehodlá být rozhodně skrblík. V první polovině roku vás sice může tak trochu napínat svou neharmonickou kvadraturou, kdy vám přemírou energie dá pocit, že máte tolik sil, že můžete skály lámat, ale pozor, můžete si toho naložit více než jste schopni unést! Ve zmiňovaném období se jedná především o zrozence 2.dekády (2.5. - 11.5.), v červenci pak náleží vykřičník 3.dekádě (12.5. - 21.5.). Saturnova opozice se Sluncem potvrzuje zatížení a leccos nemusí jít, jak jste si představovali, ale ve skutečnosti se jedná o přechodné období. Milí Býci, existuje jednoduchá rada, jak z toho ven: vše přebytečné hodit stranou. Spolehněte se, že další tahy Jupiterova mistrovského štětce povedou ke spokojenosti a štěstí - ryzímu a nefalšovanému.

Do šířky se mohou rozmáchnout vaše tvůrčí schopnosti, koníčky, vlastní sebevyjádření a silnou parketou, na kterou si usmátý vesmírný Guru posvítí, je také potomstvo a milostné vztahy. Nabízejí se vám možnosti setkat se s novými lidmi, přičemž Neptun svým tajemným, magickým vlivem způsobuje, že celkově vaše vztahy k lidem se velmi mění.

Jako mávnutím kouzelného proutku vaše ego ustupuje do pozadí, což ale neznamená, že by ztrácelo na důležitosti. Dokáže projevovat solidaritu se slabšími jedinci, takže vás Neptunův soucitný vánek může zafouknout do nějaké skupiny soustřeďující se na lidi potřebující pomoc nebo aktivity směřující k nějaké terapeutické činnosti. Tato vibrace vás obdarovává taktéž touhou vnímat jemnější esence a krásy každodenního života.

Co se týče nejmocnější vesmírné energie, kterou je transformující Pluto, hřeje vás jeho vliv příjemně v zádech a dává příslib pozitivní radikální proměny vašeho nitra. Je to slib hvězd a vy máte sílu proměnit tento slib v pravou záruku!

 

Láska, vtahy

Milí Býci, v partnerských vztazích budete během roku 2015 muset čelit nejistotám a nástrahám osudu. I přes vaši klidnou povahu v sobě ukrýváte přirozenou citlivost a vášeň. Podle horoskopu obě tyto vlastnosti pocítíte při hledání pravé lásky. Máte ji nebo po ní stále jen toužíte? Budete muset nejprve zjistit, co vlastně od života chcete, abyste na tuto otázku dokázali odpovědět. Ohlédnete se do minulosti a zhodnotíte, jaké podoby partnerského soužití Vám nejvíce vyhovovaly a jakých chyb jste se dopustili. Horoskop na rok 2015 říká, že morální zásadovost a vytříbený charakter u vás budou sílit každým dnem. Tyto osobní vlastnosti dokáží Býkům přilákat skutečnou a nefalšovanou lásku nebo vám pomohou prohloubit vztah se stávajícím partnerem.

Obloha lásky v první polovině roku 2015 nemusí zejména pro vás, kteří jste v manželském svazku, zářit zrovna tím nejmazlivějším sametovým třpytem. Jupiter naznačuje přehnané požadavky na partnera, s čímž jdou ruku v ruce určité překážky v chodu domácnosti. V lednu se bohyně lásky a zároveň vaše vládkyně Venuše mračí, což mnozí z vás vnímáte jako větší touhu po soukromí a samotě, nechce se vám navštěvovat nová neznámá místa a nemáte náladu na společenský ruch, odmítáte případné obdivující vás protějšky, kteří holdují hlučným událostem. Tyto samé pocity vás mohou pronásledovat také v červnu, červenci a srpnu. Vy, kteří jste nezadaní, si můžete v této době dokonale porozumět jen s tím, kdo miluje přírodní krásy. Dáváte přednost romantické večeři se svíčkami a květinami, žádný spěch a rušno. Pozor však především vy, zrozenci 1.dekády (21.4. - 1.5.), abyste v tomto všem nehledali až maximální dokonalost, šibalský Neptun by vás mohl nakonec vést k deziluzi! Podobně i Saturn může vznést ze znamení Štíra námitky. Jste ještě pár? Pokud váš vztah vydržel, pak máte za sebou hodně krkolomné vibrace pro lásku a ve druhé polovině roku se už můžete dívat do budoucna s důvěrou. Případné bouře zklamání postupují rychle do údolí jemného potěšení, tiché radosti z nejjednodušších věcí a příslibů věrnosti, které se stávají vaším největším afrodiziakem. Neustále také živíte svůj sexuální apetit, přičemž máte obrovskou šanci, že právě nyní vám vstoupí do života protějšek, se kterým budete vše vychutnávat na stejné vlnové délce a to do všech detailů, užívejte Jupiterových laskomin hezky naplno!

Šťastný měsíc: říjen
Nepříznivé měsíce: leden, červen

 

Práce a peníze
Počátek roku pro vás chystá mnoho lákavých možností a Jupiter chrlící energii s expanzí způsobuje, že nevíte, co dělat dříve. Postupně si však uvědomujete, že všeho moc škodí a nechcete se nechat zasypat lavinou povinností či omezujícími šibeničními termíny. Jste maximálně praktičtí, umíte se bravurně prosadit především v oblasti obchodu a ekonomiky, přesto vás však hektika prvních měsíců zatěžuje. Ve svém jádru jste pohodáři a zejména vy, zrozenci 3.dekády (12.5. - 21.5.), zatoužíte mimo atraktivního pracovního prostředí po déle trvajících labužnických obědech a klidnějším tempu. Co se týče oblasti podnikání, přísný Saturn prozrazuje nutnost opatrnosti a signalizuje, že je vhodné velmi uvážlivě našlapovat před podpisem jakékoliv smlouvy nebo partnerství. Nenechte na sebe vyvíjet nátlak hlavně ohledně finančních spekulací, výsledek by mohl mít velmi negativní dopad. Druhá polovina roku je k vám přejícnější, takže si můžete vychutnat mnohé zdařilé akce a posun ve financích. Pokud jste byli nespokojeni se svou pracovní náplní, v tomto období máte šanci získat práci, po jaké jste toužili, vaše výsledky se dostávají do správných rukou a jste ve správném čase na správném místě, přičemž jako nejvhodnější načasování se ukazuje říjen. Speciální bonus máte vy, kteří se věnujete zábavnému odvětví, čekají vás zajímavé možnosti, proměňte své příležitosti v kariérní zlato!

Šťastný měsíc: říjen
Nepříznivé měsíce: leden, únor

 

Domov a rodina
Domácí a rodinné hodnoty jsou pro vás téměř posvátné, tudíž pokud je to možné, věnujete svým nejbližším hodně času a zároveň k nim zaujímáte silný ochranitelský postoj. V tomto roce se váš pocit sounáležitosti s rodinou ještě více prohlubuje a obzvláštní něhu projevujete především ke svým dětem. Máte tendenci své milované hýčkat, zahrnovat je komfortem a luxusem, není tedy divu, že neodmítáte Venušiny výzvy na taneční parket plný potěšení, první pozvánu očekávejte v březnu! Je to vhodná doba i pro zateplení svého hnízdečka přírodními materiály a zkrášlením bytelným, oku lahodícím nábytkem. Líbí se vám role poradce v rodině a jste si vědomi přílišné zodpovědnosti, takže vaše ratolesti zjistí, že vyžadování důslednosti znásobené navíc působením trigonu Jupitera z Panny není ničím neobvyklým. Nejvíce se zaměříte na potomky v období puberty, přičemž srpen, čas prázdnin, se jeví jako nejzátěžovější. Chcete, aby v plnění svých povinností projevili určitou dokonalost a nepropadali jen sladkému nicnedělání, a že byla řeč o vaší štědrosti a hýčkání? To se přece nevylučuje, jen odmítáte schvalovat přehnané hédonické chování a víru v pečené holuby. Odměnou pro celou rodinu bude pečlivější přístup vašich miláčků a následně školní úspěchy, ke kterým mají od září vysoký předpoklad.

Šťastný měsíc: březen
Nepříznivé měsíce: červen, srpen

 

Zdraví
Pečujte o své zdraví, zamyslete se nad svojí životosprávou, nezanedbávejte preventivní prohlídky a začněte s novým sportem. Začátkem roku vás mohou potkat drobné zdravotní problémy, které jsou způsobeny zimním obdobím s nedostatkem světla a tepla. Pozor na přepracovanost, fyzické vyčerpání, migrény a nedostatečnou hybnost páteře. Na podzim si naplánujte pobyt v lázních, utuží váš zdravotní stav a lépe zvládnete napětí, které lze očekávat koncem roku. Co je pro vás, vy labužníci zvěrokruhu, připraveno v tomto roce v oblasti zdravíčka? Oslovení -labužníci- není použito náhodně, protože právě váš přebujelý apetit může v 1.polovině roku signalizovat zvýšenou tendenci k zdravotním problémům. Jupiter se netváří nikterak přátelsky a jeho podporování tukových nárůstů rozhodně neznamená aplaus pro vaše srdce a krevní oběh, který se pak stává nepravidelným. Škodí zejména příliš sladkého, moučného a tučného jídla. Milí Býci, základní pravidlo zní: všeho s mírou. Pro vás především, zrozenci 2.dekády (2.5.- 11.5.) a 3.dekády (12.5.- 21.5.), je velmi přínosné, pokud podpoříte své zažívání například mátovým čajem, z bylinek lze doporučit majoránku a tymián. Během léta vystrkuje růžky Saturn, takže se může objevit zvýšená zátěž a stagnace, také horší pročišťování, které se může projevit v déle trvající zahleněnosti, chraplavosti, obtěžovat může i krvácení z nosu. Avšak žádný strach, milí Býci, máte v zádech posilující energii mocného Pluta a jeho regenerující vliv je skutečně vesmírným bonusem, kterým se nemůže pochlubit každé znamení! Znamená to, že i případný letní útlum přečkáte bez větších problémů, navíc se k vám ve 2.polovině roku příznivě obrací i Jupiter, jakoby si chtěl tento astrální fiškus napravit reputaci a dát do rovnováhy vše, co předtím napáchal. Vy, kteří jste starší a slabší nebo jste vyčerpáni důsledkem jiných zdravotních problémů z minulosti, můžete nyní očekávat výbuch ozdravující lávy! Dochází k obnově buněk, zlepšení činnosti a celkovému oživení organismu. Mnozí očekávajte také zvýšený sexuální apetit, takže vzhůru k omlazení se štědrým Plutem!

Šťastný měsíc: březen, říjen
Nepříznivé měsíce: únor, srpen

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2015: Příval potěšení a radosti v tomto roce prožijete v oblasti lásky, nových seznámeních a ve svých koníčcích. Užívejte si rozšiřování svého životního prostoru!

 

 

Rada pro Býky: vaše hlavní povahové vlastnosti, kterými jsou trpělivost a opatrnost, vám v tomto roce přinesou největší užitek. I přesto musíte být připraveni na okamžiky, které si vyžádají rychlé a bezodkladné rozhodnutí. Pokud zůstanete dostatečně ostražití, podaří se vám i v těchto nelehkých chvílích zúročit všechny nastřádané životní zkušenosti. Ne všechno se vám musí líbit, ale pamatujte na to, že život se neustále mění, po růstu musí vždy přijít nějaký menší pád a naopak. Můžete mít pocit, že některé vaše snahy nedopadnou na úrodnou půdu a nikam vás neposunou, ale neklesejte na mysli a vytrvejte. Úspěch se dostaví – sice později, ale o to větší. Máte plnou hlavu nápadů. Nebojte se je využít na vaší cestě za štěstím.

 

 

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, https://www.astrokarty.cz, https://www.horoskopy-na-rok-2015.cz, https://horoskopy.etarot.cz, www.horoskop-2015.cz, https://horoskop2015.7x.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.