Lev 23. 7. - 22. 8.

 

 

Charakteristika Lva

Lvi, to jsou rození vůdci a nepřehlédnutelné osobnosti s dávkou hrdosti, sebevědomí, ale i arogance a nabubřelosti. Rádi na sebe poutají pozornost a jsou středem zájmu společnosti.  Obvykle jednají s rozmyslem a diplomacií a i když se zlobí a hádají, většinou se přes tyto roztržky také rychle přenesou. Bývají skvělými přáteli, ale zákeřnými a silnými nepřáteli. Jsou idealisté, mají velké ambice a bývají plni tvůrčí energie. Do života si nenechají mluvit, mají své názory, které jsou neochvějné. Jejich negativem je neschopnost kompromisu a arogantní chování, propadnou-li svým negativním vlastnostem, pak následky mohou být katastrofální, jak pro jejich okolí, tak ve výsledku pro ně samotné. „Děti Slunce“ pak zůstávají neoblíbené a samotné. Jejich pozitivem je však jejich dobré srdce a touha pomáhat těm, kterým je ubližováno. Rádi si s opačným pohlavím zahrávají a flirtují, v lásce touží být obdivováni a respektováni takoví, jací jsou. Jsou skvělými milenci, ale jakožto dlouhodobí partneři poněkud problematičtí právě pro svoji sebestřednou povahu. Lásku však prožívají naplno a dramaticky a chtějí, aby o ní také všichni věděli. V práci se dobře cítí v řídící pozici. Mají dobrý organizační talent a jsou dynamičtí. Vyhledávají pracovní kontakty s dalšími ohnivými znameními. Neztrácejí sebevědomí a rozvahu ani v kritických situacích.  

Lev, král zvířat, toto znamení dokonale vystihuje, Zrozenci ve znamení lva bývají výrazné osobnosti, které na sebe rády poutají pozornost, chtějí být středem pozornosti a nedělají kompromisy. Jsou vůdčí, ale zároveň i ochranitelští. Pokud na jejich bedra dopadne opravdová krize, pak jsou schopní ji nést s neuvěřitelnou silou a jakoby lehkostí. Lvi jsou dobří přátelé, ale velmi nebezpeční nepřátelé. Bývají originální, tvořiví a vitální. Jejich negativy jsou nesnášení kritiky, arogance a někdy nesnesitelné ego. V lásce jsou okázalí a nápadní, milují však naplno, všichni jim musí závidět. Mají rádi luxus a blahobyt, někdy jsou pro ostatní tak trochu směšní svojí marnivostí.

 

Lev žena

Tato žena má dost sebedůvěry i pýchy. Bývá arogantní, ale toto chování jí často prochází, protože si Vás nakloní svojí hravou povahou. Je rafinovaná a bývá obklopena houfem obdivovatelů.  Tyto ženy pečují o svůj zevnějšek, jsou rády obdivované, zbožňované a středem pozornosti. Jsou skvělými hostitelkami a milují komplimenty. Rády flirtují, ale na svého partnera jsou žárlivé. Jsou tvořivé, mají organizační a umělecké schopnosti, umí jednat s lidmi. Jsou temperamentní, energické a sebedůvěra jim rozhodně nechybí.

 

Lev Muž

Muži Lvi rovněž poutají ve společnosti pozornost a jsou vůdčími osobnostmi. Touží být uznávaní, obdivovaní a životě něco znamenat.  Tito muži o sobě zpravidla nemají žádné pochybnosti a dávají to také najevo. Mají rádi luxus, bohatství a touží po dobré životní úrovni. Umí tvrdě pracovat, děsí je však nuda a stereotyp. Jsou obvykle dobrosrdeční a štědří. Pro ženu, která se stane jejich publikem a nekriticky je obdivuje jsou schopni snést modré z nebe. 

 

Ohlédnutí za rokem 2014

V roce 2014 měli Lvi za úkol vylepšit svůj domov, nebo se přestěhovat. V případě nespokojenosti v souvislosti s bydlením udělat kroky vedoucí ke změně. Důležité téma roku bylo pracovat na vztazích. Naplánovat si budoucnost, mít jasnou představu čeho chtějí dosáhnout, kam směřovat a dojít. Černá Luna od března 2014 začala Lvům dělat pořádek v jejich životě a v prosinci 2014 se nadobro přesunula do dalšího znamení a tím přestala brzdit a škodit. Jupiter, planeta rozmachu, od léta 2014 připravovala Lvům situace k budoucím posunům a otevřel dveře novým možnostem. Nejprve bylo však důležité udělat si pořádek ve vztazích, a to jak pracovních, tak partnerských. Rok 2014 byl přípravným rokem na vzestup a úspěch v roce 2015, který se opakuje každých 12 let díky planetě Jupiter, která bude ještě první polovinu roku ve znamení Lva.

 

Lvi v roce 2015

Podle horoskopu bude v roce 2015 velmi důležité se koncentrovat na normálním životě a na plnění svých každodenních povinností. Nebude to čas snění a bláznivých plánů, důležité je jen to, co má racionální podklad a nějakou minulost i budoucnost. Budete mít schopnost celkem rychle řešit různé závažné problémy, neúspěch vás spíše posílí a ukáže vám různá nová řešení, která se dříve jevila jako nemožná nebo nesmyslná. Jupiter vám pomůže nastavit nové ambice a také vás podpoří v tom, abyste vytrvali. V průběhu roku by se vám mělo podařit najít řešení většiny z nedořešených problémů z minulých období. Během roku budete držet opratě pevně v rukou. Jak horoskop napovídá, závažná rozhodnutí jako svatba, nákup nemovitosti nebo založení rodiny Vám nakonec neudělají tolik vrásek na čele, jak si myslíte nyní. Pokud patříte mezi lidi, kteří již léta něco vyvíjí nebo budují, lze rok 2015 považovat za možný vrchol vašeho dosavadního snažení. Rok 2015 vám přináší úspěšné partnerské a pracovní spojení a také lásku. Kdo touží po lásce, dostane ji. Pod vlivem Jupitera mohou Lvi vytvořit velké věci. Uspět v pracovní oblasti, upozornit na svou osobu, prosadit se v pracovní rovině. Jupiter přináší nevídané možnosti, naplnění citů, uskutečnění plánovaných aktivit, které mohou proměnit v úspěšný projekt. Pracovní aktivity přejí podnikání a realizaci nápadů tak, jak tomu bylo v roce 2003, kdy také silně působila planeta Jupiter. První polovina roku 2015 je příznivá pro milování, tvoření a plození. Úplněk v únoru přinese ukončení situací, které jsou nefunkční, nebo nejsou života schopné, aby uvolnily místo novým situacím. Druhá polovina roku přináší téma finance, kdy bude důležité hlídat si vše, co souvisí s penězi a majetkem. Zde bude nutné zvážit priority. Další téma je nastartování nového směru v kariéře. V srpnu budou mít planety na Lvy nejsilnější vliv. Postavení planet bude přát zejména v oblastech mluvení, psaní a komunikace. Celý rok musí Lvi věnovat zvýšenou pozornost vztahům partnerským, rodinným. Vytvořit si domov a bydlení podle svých představ, vybudovat a uspět v práci.  

Planetární symfonie komponuje kouzelné melodie utkané každému znamení na míru. Která píseň univerza v roce 2015 zazní vám, milé hvězdné superstar? Kosmickým bonusem je hit o splynutí štěstí, od skvostného skladatele Jupitera, a životodárné energie, již vystihuje jiskřivým půvabem váš vládce Slunce. Úspěch, odvaha vytyčit si velké věci a zářivé nasazení, to jsou hlavní slova songu.

Rozdíl oproti minulému roku je v tom, že nyní máte navíc obrovskou vesmírnou posilu, a tím je Saturn. Jeho seriózní energie obdarovává silou, vytrvalostí a schopností dotáhnout věci do konce, váš hit pomůže udržet na předních příčkách hitparád! Jeho mottem je však: všeho s mírou, nepřidávejte decibely tam, kde stačí mezzoforte. Jste políbeni Sluncem a komety vám posílají v ústrety svůj světelný úsměv - máte zlatý rok, ve kterém můžete uskutečnit všechno!

V první polovině roku 2015 garantuje vlídný Jupiter, že se budete cítit velmi optimisticky a příjemně. Vaše vystupování je nenuceně elegantní a graciézní, rovněž nelze přehlédnout jemný plášť majestátnosti vznášející se nad vámi. Jupiter v konjunkci s vaším Sluncem pro vás znamená začátek nového dvanáctiletého životního cyklu zrání a růstu vaší osobnosti.

Jste diamantem zvěrokruhu, k němuž patří atribut dokonalosti, ale jak víte, surový diamant připomíná spíše kousek skla, teprve dokonalým vybroušením se z něho stává úžasný skvost s vynikající brilancí. Je vhodné začít s novými projekty a chcete-li například rozšířit svou činnost, máte k dispozici skvělé období! Vaše oblíbenost raketově stoupá, jste společenské tornádo schopné neustále bavit lidi kolem sebe, což vám otvírá nové možnosti.

Velkorysý Jupiter se chce oslnivě předvést i ve finanční oblasti a v červnu a červenci s ním spouští krasojízdu i přejícná Venuše, jejíž vliv se díky její retrograditě protáhne až do začátku října. Do popředí vystupuje zájem o krásná místa, cestování, studia, právní otázky a zvyšuje se i četnost vyřizování na úřadech, kde díky své okouzlující a laskavé auře sklidíte úspěch. Zjišťujete, že se vám daří vymanit se z určitých omezujících a brzdících okolností, které vám bránily, abyste se plně realizovali podle svých představ.

Lvíčci 2.dekády (3.8. - 12.8.), přednostně vás nabíjí pokušitel Uran magnetickou energií a vystřeluje jiskry zájmu o vše nové. Měli byste se zaměřit na doplnění svého vzdělání, zejména v cizích jazycích a technických oborech, abyste mohli být svobodnější ve svém rozletu. Územím vaší královské esence je celý svět, v němž uspokojujete své touhy, ať jde o zábavu, lásku či třeba například velebení zázemí pro své děti, není tedy divu, že se vám někdy může zdát den příliš krátký. Přijde i období, kdy vlivem této expanze pocítíte i určitou zátěž a pocítíte chuť na nějaký svůj cíl dočasně rezignovat, trpělivý Saturn zde našeptává, abyste se nedali odradit případnými překážkami a šli kousek po kousku dál. Když se nakonec vyšplháte na poslední kopec, otevře se před vámi nádherný, trvalý výhled. Být na výsluní máte přece napsáno ve svém rodném listě!

 

Láska, vztahy

Horoskop praví, že během roku 2015 se v lásce vrátíte zpět do mladistvých let. Pokud máte pocit, že vám partnerský závazek přerůstá přes hlavu a růžová pouta vás příliš tlačí na rukou, zvolníte a začnete brát život více jako hru. Problémy přicházejí a zase odcházejí, nepouštějte si je všechny jen tolik k tělu, dejte si však pozor na lehkomyslnou nevěru. Ta pravá změna přístupu k životu se musí odehrát uvnitř vás. Výměna protějšku sama o sobě nic neřeší. Pokud se během roku náhodou s partnerem rozejdete, stanou se vaši důvěrní přátelé zdrojem podpory, díky které snadněji přečkáte období vedoucí k další romantické etapě života. Horoskop také radí, abyste v tomto roce hlídali vaši štědrost a dobrosrdečnost. Budete totiž doslova milovat celý okolní svět. Na tyto vaše pozitivní vlastnosti však můžete doplatit, pokud si jich všimnou vypočítaví jedinci z vašeho okolí.

Copak má rok 2015 připraveno pro vaše slunné znamení v období lásky? Pro své obrovské charisma a vrozenou nenucenost jste miláčky hvězd i bohů a Afrodita pro vás splétá třpytivé nitky touhy do kouzelného závoje lásky. Hřejivý Jupiter ve vašem znamení je velkým hráčem a svou šachovou královnou míří do vytyčeného cíle, svým kouzlem dáváte jednoznačně MAT! Lidé okolo vás pociťují magnetismus vaší Lví osobnosti obzvlášť silně a především pro 2.dekádu (3.8. - 12.8.) může být první polovina roku obdobím těch nejkrásnějších zážitků. Co se týče přitažlivosti, pro celé vaše znamení je nejsilnějším a nejatraktivnějším obdobím léto. Venuše vám žehná svými paprsky, přináší radost, štěstí v lásce, opojnou touhu a krásná seznámení. Přidává se taktéž aktivní Mars, přičemž společný signál těchto dvou planet může být výchozím bodem pro nový závratný příběh, jenž se má s pomocí hvězd narodit v srpnu. Jste-li součástí milostného trojúhelníku, můžete právě teď vzhledem k sokovi či sokyni prosadit své já a trvat na svém. Je vám dáno období expanze, užívejte ho plnými doušky! Nechte se hýčkat vkusnými hotely, módními atrakcemi, dobrým vínem, hudbou a vším, co dělá život luxusním, nepotlačujte vášeň a odhodlání, vždyť přece vyúsťují ve vaše Lví motto CHCI, uznáte, že to nelze popírat? Zejména vy, zrozenci 3.dekády (13.8. - 22.8.), se snažte povznést nad překážky, které může osnovovat opatrný Saturn, a to například v podobě váhání, pustit se do vztahu kvůli dětem. Hvězdy radí, abyste to nepřeháněli s vytvářením virtuálního ochranného štítu, životní šance v lásce by se pak mohla ztratit ve zlaté mlhovině!

Šťastné měsíce: červen, červenec, srpen
Nepříznivé měsíce: leden, březen

 

Práce a peníze

Po pracovní a finanční stránce vás čeká velmi zajímavý rok, pro jehož scénář spřádá zlatá vlákna váš samotný vládce - Slunce. Ve spolupráci s Jupiterem se rozhodně nejedná o žádnou Shakespearovskou tragédii, vaši profesní sféru nečekají ani srdceryvné výkyvy ani ztráty, naopak, vaše zářivá osobnost je předurčena svítit. Jste kreativní a dynamičtí, nestačí vám jen dělat svou práci - potřebujete být nejlepší. Na jaře se vám skýtají mnohé příležitosti pro zlepšení kariéry. Objevujete silnější motivaci a odhodlání, také cestování může být důležitější než je obvykle. Favorizováni jste vy, kteří svou profesi zaměřujete do světa zábavy, manažerství nebo oblast mezinárodního obchodu. Zrozenci 2.dekády (3.8. - 12.8.) a 3.dekády (13.8. - 22.8.), zbystřete pozornost, pro vaši afinitu ke zlatu a šperkům může být důležité i podnikání spojené s klenotnictvím. Energický Mars rozpumpovává hned v únoru a březnu vaši aktivitu na plné obrátky, co se týče letních měsíců, vyciťujete správný čas k investování do nových projektů, také se ve svém pracovním prostředí zvýšeně obklopujete věcmi, které máte rádi a zařizujete kancelář luxusními doplňky. Mobil zvoní neustále, společenská pozvání jen prší, ale pozor - Saturn může zamávat dočasnou únavou, spočiňte tedy, neodklánějte se však od svých záměrů! Přišli byste o příjemné zúčtování připravené na konci roku. Uznáváte, ambiciózní šelmičky se zlatou hřívou, že je nepřirozené nechat si uniknout kořist těsně před finále?

Šťastné měsíce: únor, březen
Nepříznivý měsíc: duben

 

Domov a rodina
Se svými organizačními schopnostmi hrajete v rodinném kruhu důležitou roli. Že nebude nuda, to si mohou být vaši nejbližší stoprocentně jistí, přičemž se v tomto roce jedná velmi často o neplánované novinky. Intuice je nyní vaší silnou stránkou a díky ní dokážete prosadit vše, co si umanete, navíc se vaše nápady rodině líbí. Jak máte v erbu svého znamení, jste pro ostatní sluníčkem, vyzařující štědrost a nesobeckost. I když chcete zahrnout své miláčky veškerými požitky, na přelomu března a dubna se zejména vy, zrozenci 2.dekády (3.8. - 12.8.) orientujete spíše na financování a zlepšení podmínek v oblasti svého povolání. Samozřejmě to pak hodláte všem vynahradit, takže na řadu přicházejí zahradní párty, výlety, také se s oblibou stáváte hostiteli na večírcích a jiných akcích. Vaší pýchou je váš dům a dáváte si záležet na líbivém zařízení. Pokud přece jen váš dům není podle vašich představ, například to není místo se spoustou slunce, zvažujete koupi příjemnějšího paláce, který jste si předtím nemohli dovolit. Díky Jupiterovi je v tomto roce vaše konto působivější a navíc máte nos na unikátní nabídku. Co se týče dětí, jako starostlivější období se signalizuje léto. Připravte se, hlavně Lvíčci 3.dekády (13.8. - 22.8.), že budete muset se svými koťátky vyřešit nějaký problém pravděpodobně kolem dalšího vzdělání či rozvíjení koníčků. Pokud budete přešlapovat na místě, nezoufejte, podzim vše vyřeší.

Šťastné měsíce: květen, září
Nepříznivé měsíce: duben, červenec, srpen

 

Zdraví

Nepodceňujte varovné signály počínajících nemocí a svoje zdravotní problémy řešte včas, tak si po celý rok zachováte pevné zdraví. Po celý rok budete mít lehce oslabenou imunitu, s čímž souvisí častá virová onemocnění. Také pozor na přepracovanost a fyzické vyčerpání. Práce v kanceláři musí být vyvážena aktivním fyzickým cvičením. Již od začátku roku pravidelně cvičte a nezapomínejte na pravidelný pobyt v přírodě. Babí léto je pro vás ideální čas na dovolenou, načerpáte síly do náročnějšího závěru roku. Planetární energie aktivizující vaše znamení dávají jasně najevo, že pro rok 2015 se stáváte vyvolenými co se oblasti zdraví týče. Jiskřivý Jupiter má rozhodně daleko od skrblíka, naopak je velmi štědrý a vystřeluje k vám zlaté konfety perfektního fyzického i duševního zdraví. Venuše na přelomu února a března přihrává svůj souhlasný akord, takže se, zářní Lví zrozenci, můžete těšit na opravdový šlágr vitality, kdy bude každičká žilka ve vašem těle v harmonickém souzvuku. Je známo, že s vaším znamením je spojována srdeční oblast a buďte si jisti, že v tomto roce je excelentně podpořena. Pokud by ale přece jen někteří z vás měli pocit, že by měli udělat něco pro svůj oběhový systém, nabízí se aerobic, tenis a různé kolektivní sporty, jen směle do toho! Také sauna nebo masáž s prohřívacími éterickými oleji, především rozmarýnovým, zapůsobí blahodárně. Nejslabším obdobím roku se mohou jevit snad jen letní měsíce, kdy popichuje ze znamení Štíra morous Saturn a svou kvadraturou blokuje řádné pročišťování organismu. Touto dobou můžete pociťovat jakoby přepnutí těla na jiný režim, přičemž následkem zanášení a tím přetěžování může zmiňovanou vitalitu vystřídat pokles energie. Samozřejmě i zde existuje rada - co byste, přednostně zrozenci 3.dekády (13.8. - 22.8.) řekli na ovocno-zeleninový týden? Faktem je, že výborně pročistí stejně tak jako očistná hroznová kůra. Získejte tedy rychle svou energii nazpět, abyste opět mohli vzlétnout vysoko a bez těžších zavazadel!

Šťastné měsíce: únor, březen, říjen
Nepříznivé měsíce: červen, červenec

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2015: Štěstí se na vás skutečně usmívá, ať už v osobních záležitostech, lásce či financích. V tomto skvělém roce vás nic neodradí od vašich snů a tužeb.

 

Rada pro Lvy: tento rok bude bohatý na příležitosti k zahájení nových projektů, a celkového rozvoje vašeho života. Máte ideální podmínky v oblasti splnění dlouhodobých přání a vyřešení vleklých problémů. Podaří se vám vymanit se z určitých omezujících a brzdících okolností. Získáte sílu a potřebný odstup, abyste se vyrovnali s náročnými úkoly i citovou nerovnováhou, která vám zbytečně ubírá tolik energie. Přišel čas správných rozhodnutí vašeho profesního, ale i osobního života. Je čas hodit za hlavu křivdy minulosti a dívat se vstříc novým zítřkům. Pokud se pohybujete v umělecké sféře, pak je čas ukázat svoji práci někomu, kdo ji ocení. Úspěch a sláva jsou na dosah, můžete očekávat zajímavé léto plné zvláštních zážitků. Měli byste se zaměřit na doplnění svého vzdělání v oblastech, které vám mohou poskytnout větší rozlet a svobodu nebo uspokojí vaše touhy. Nedejte se odradit případnými překážkami a jděte kousek po kousku dál. Když se nakonec vyšplháte na poslední kopec, otevře se před vámi nádherný, trvalý výhled.  

 

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, https://www.astrokarty.cz, https://www.horoskopy-na-rok-2015.cz, https://horoskopy.etarot.cz, www.horoskop-2015.cz, https://horoskop2015.7x.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.