Panna 23. 8. - 22. 9.

 

 

Charakteristika Panny

Zrozenci v Panně bývají obdařeni praktičností a rozvahou. V životě se snaží řídit se zkušenostmi, jak už těch druhých, tak svými vlastními.  Jsou to racionálními bytosti, které milují pořádek. Chaos a zmatky jsou jim z duše protivné a snaží se je ze svého života odstranit. Vše posuzují z určitého odstupu, realisticky, sledují dění okolo sebe a rozumně rozmýšlejí, jak rozložit své síly, mají rády systém a řád. Jsou inteligentní, zvídavé až zvědavé, zajímá je poznání všeho druhu. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi starostliví a vždy Vám rádi pomohou, na druhou stranu pomoc neradi přijímají, nechtějí se cítit zavázané. Panny jsou dosti složité znamení a dá Vám práci je pochopit.

Když se na ně podíváte, budete mít často pocit, že je něco trápí, ve skutečnosti tomu tak opravdu je, Panny nezřídka nad něčím dumají a přemýšlejí, řeší své vnitřní konflikty. Tyto konflikty jsou však hybnou silou jejich života a charakteru, které jim nedovolují příliš zabrzdit a povolit. Patří mezi největší perfekcionisty zvěrokruhu. Jsou přátelští a jeví se jako otevření. V životě mají touhu a odvahu zvládat vše na výbornou a snaží se působit vyrovnaně. Ve skutečnosti jsou velice sebekritičtí a nikdy si nejsou jistí, zda vše ve svém životě dělají dobře. Usilují o dokonalost a neustále se pozorují, ne ve smyslu narcismu, ale proto, aby se stali lepšími, než v tuto chvíli jsou. Panny se zaměřují na společnost a na službu. Nikomu nepatří, od nikoho nic nežádají, chtějí být volné. Panny jsou zemské znamení a mezi jejich pozitivní stránky patří usilovnost a spolehlivost, negativy občasná závistivost, kritičnost a malichernost.

Panna je typická svojí pracovitostí, pevnou vůlí a perfekcionismem. Mnohé, co je považováno za jejich talent bývá dosaženo usilovnou prací. Někdy se můžeme doslechnout, že Panny nemají fantazii, není to pravda. V tomto znamení se narodilo mnoho slavných umělců. Je však pravdou, že zrozenci v zemském znamení Panny stojí pevně nohama na zemi a jsou spíše realisté, než-li  snílci. Rádi pomáhají ostatním, najdeme je tedy často v pečovatelských pozicích a sociálních službách.  Pečlivost, čistota a pořádek ve všem, co dělají, je pro ně velmi důležitá.

 

Panna Žena

Panny jsou realistické a velmi inteligentní, mohou působit chladně, ale spíše schovávají své city pod pevnou slupkou. Žena zrozená ve znamení Panny bývá přátelská a společenská. Umí zapůsobit na své okolí a ovlivňovat jej. Mívá originální nápady a vlastní styl. Vše, co dělá, nese její  osobitý rukopis. Svého partnera si vybírají obezřetně a někdy uzavírají sňatky z rozumu. Jako partnerky bývají nápomocné a zvládají kariéru i domácnost.  Jsou pilné a dokážou usilovně pracovat. Jsou však poměrně náročné na své okolí a mají zálibu kritizovat druhé.

 

Panna Muž

Tito muži jsou plní elánu a odhodlání, jdou za svým cílem a neztrácejí zbytečně moc času sněním a sentimentalitou. Jsou založeni spíše rozumově, než citově, emoce ukrývají uvnitř. Mají rádi pořádek a systém. Jsou prozíraví a opatrní, nikdy neplýtvají náklonností tam, kde je vše předem prohráno. Sebeovládání je součástí jejich povahy. Bývají urážliví a dosti kritičtí, mají však dobré srdce a svým přátelům jsou vždy ochotni pomoci.  

 

Ohlédnutí za rokem 2014

Rok 2014 přinesl Pannám možnost v sobě objevit nějaké nové užitečné schopnosti,  řešení vztahů, zejména těch blízkých v rodinném kruhu. Měly jste přemýšlet o domově a svém zázemí. Rozšiřovat si obzory vzděláváním, cestováním. Nastartovalo se u vás téma mluvení a psaní. Měly jste se naučit být vidět a upozornit na svou osobu. Podařilo se vám najít řešení na staré, vleklé problémy a starosti, takže už se ve vašem životě nebudou opakovat. Pokud jste využili spoustu skvělých, nových nápadů, jistě vám přinesly nejen užitek a výdělek, ale i novou energii, pohodu a harmonii. Černá Luna se v prosinci 2014 přesunula na devět měsíců do vašeho znamení. Přinese jistá omezení, pokušení, a změny v životě v roce 2015.

 

Panny v roce 2015

V roce 2015 budou mít Panny otevřené téma bydlení a domova. Kdo není spokojen s bydlením, dostane možnost změnit a uspokojit své touhy a přestěhuje se. Budete dlouhodobě pracovat na svém zázemí, spokojené rodině a domovu.  Náhlé změny a nepříjemná překvapení, která moc nemusíte, by se vám měly až do začátku června spíše vyhýbat. První polovina roku přinese zdravotní problémy spojené s blízkou osobou, také vytáhne na povrch úřední záležitosti z minulého období. Do března 2015 se budete  připravovat na úplněk ve svém znamení, kdy byste měly ukončit vše nevyhovující, abyste se připravily na nástup Jupitera, který přinese váš vzestup. Měly byste zapracovat na svém životě a využít pozitivní postavení planet v tomto roce. Druhá polovina roku, zejména léto je ve znamení nových projektů a životních situací. Budete donuceni přehodnotit své minulé kroky a určit nový směr života. V srpnu opustí vaše znamení Černá Luna a pak už nic nestojí v cestě k vykročení za úspěchem a vzestupem. Tak, jako tomu bylo v roce 2004, kdy také silně působila planeta Jupiter. Podzim by vám měl odhalit mnoho zajímavého a novou cestu ještě výrazně zatraktivnit. Můžete mít trochu objektivních problémů s dodržováním slibů, proto by v celém roce 2015 bylo užitečné je omezit jen na naprosto nutné minimum.

Milé Panny, astrální leadeři vám tedy v roce 2015 otvírají bránu do velmi produktivního roku. I když si vás tito kavalíři nebes hodlají otestovat, nakonec jsou rozhodnuti dát vyniknout vašim obdivuhodným kvalitám. Ve srovnání s předešlým rokem pocítíte od Jupitera daleko intenzivnější přátelský stisk, svým přesunem do vašeho znamení vám otvírá nové dimenze, obdarovává vaši osobnost větší schopností expanze a nalézání štěstí, což se užitečně doplňuje s moudrostí Saturna, který navádí k radikální analýze některých oblastí vašeho života.

Šalamoun Neptun si ale neodpouští zpochybňující slova o pomíjivosti Fortuny a tiše našeptává, že štěstí je jako sklo - stejně se leskne jako láme, nenechte se však vtáhnout do jeho sítě nejistot! Máte na to, abyste svou čistotou a ryzostí duše překonali nepřekonatelné, získáváte vítr v zádech a svět u svých nohou!

V prvních sedmi měsících roku je pro vás vhodné přehodnotit některé jistoty a připravit se na vstup velkého optimisty Jupitera do vašeho znamení. Vyzařuje z vás aura jemnosti, decentnosti a inteligence a nepatří mezi vaše zvyky hnát se příliš kupředu. Místo expanze volíte důkladné zvažování, co tak ochutnat povzbuzující esenci Jupiterovy podpory? Po pár doušcích z jeho zázračného energy drinku pocítíte větší vervu a touhu rozšiřovat své obzory, ať už jde o přírodu, počítače, lékařství a péče o tělo či třeba publikování. Nutno však dodat, že než dojde k naplnění Jupiterových atributů, které s sebou nesou i výtečnou spokojenost ve světě informací, komunikace a slov, může klást nesmlouvavý Saturn zpočátku četné překážky.

Hned lednem můžete cítit určité obtíže ve sladění osobního života a závazků, takže zvýšeně analyzujete veškeré každodenní dění a chcete se vyhnout variantě, že je potřeba něco odsunout na druhou kolej. Především vy, Panny 1.dekády (23.8. - 1.9.), nechcete za žádnou cenu spolknout tu hořkou pilulku omezení.

V březnu se obrňte proti nepříjemným emailům, zprávám a v neposlední řadě možným nesrovnalostem v různých smlouvách. Pokoutný Neptun vám vnukává podezření, že druhá strana nechce dostát slovu a že zkouší intrikovat, nicméně svou pečlivostí dokážete nakonec přijít věci na kloub. Navíc máte nad sebou neuvěřitelně silného spojence, mocného Pluta, jehož úkolem je odhalovat skryté pravdy a dodávat vám sebevědomí v případě potřebného prosazení se.

Pluto také klade z zvýšený důraz na vaše potomky, děti mohou začít zvýšenou měrou ovlivňovat váš život, přičemž se někteří z vás mohou právě skrze své děti snažit prosazovat. Vliv tohoto mocného Guru se rozprostírá přednostně nad vámi, zrozenci 2.dekády (2.9. - 11.9.). Celkově vás jeho energie obdarovává vzestupem, větším uvědoměním si osobního života a hlavně fakt, že přesně víte, kterou cestou jít, abyste nezabloudili.

 

Láska, vztahy

Panny, láska není jen mostem mezi dvěma blízkými lidmi, ale také nekonečná cesta do hlubin vlastní duše. Horoskop na rok 2015 předpovídá, že budete mnohdy čelit vlastním přáním a touhám. Je však otázkou, zda se vám podaří překročit vlastní stín a držet silné emoce na uzdě. Jistě přijdou chvíle, kdy získáte dojem, že nejlepším řešením by bylo odejít jako poustevník do ústraní a nechat celý ten složitý a náročný svět sám sobě napospas. Tyto myšlenky však překonáte, i když to bude stát hodně energie. Panny nejsou zvyklé prchat z bitvy bez boje. Horoskop však připomíná, v otázkách lásky nejde o výhru nebo prohru, ale o to, zda jste udělali opravdu vše, co bylo ve vašich silách. Rok 2015 hlásí větší nasazení v milostných vztazích a výraznější expanzi v oblasti sexuálních prožitků. Jupiter hodlá přivést na světlo vaše potlačované touhy a dá jim zazářit před navyklým pracovním nasazením a povinnostmi. Pluto ve své smyslné zbroji má na vás už velmi dlouho políčeno, a i když nasazovalo helmici neviditelnosti, nyní se přidává k Jupiterovi a oživuje vaše erotické fantazie. Hledáte protějšek s inteligentním třpytem a přednostně vy, zrozenci 2.dekády (2.9. - 11.9.), máte předurčení k osudovému milostnému vztahu. Člověk, který vám vstoupí do cesty, odemkne váš vnitřní oheň a může ovlivnit celý váš další život, hvězdy jsou vám nakloněny! Rčení -květen - lásky čas-, se u vás v tomto roce naplňuje a významnou roli může sehrát někdo, kdo miluje minulost, tradici, domov a rodinné zázemí. Jestliže chcete získat srdce této osoby, a to vy chtít budete, uplatněte svůj intelekt a znalosti historie, stanete se pak pro svůj vybraný objekt lásky vítaným protějškem. Obzvláště silným měsícem pro lásku je u vás také červenec a říjen, kdy jste zvýšeně obdařeni přitažlivým vyzařováním své osobnosti, které je hezky přijímáno. Jste výborně disponováni k získání lásky, je vám vlastní takt a šarm a ten vám pomůže vyvolat neobyčejně intenzivní prožitky a souznění v lásce. Může také ožít něco, co jste téměř vzdali jako ztracený případ. Ať je způsob vašeho vzplanutí jakýkoliv, jisté je, že má osud v záloze velmi sexy bytost (aniž by byla provokativní), která vám v roce 2015 ukrade vaše srdce!

Šťastné měsíce: červenec, říjen
Nepříznivý měsíc: únor

 

Práce a peníze

Je všeobecně známo, že jste svědomitými a zodpovědnými včeličkami zvěrokruhu, nevrháte se okamžitě za výkonnostními rekordy, nýbrž pečlivě rozmýšlíte nad detaily a rozvržením práce. I tento rok víte, na co se přesně zaměřit a zejména v jeho druhé polovině máte vlivem rozmachujícího se Jupitera zvýšený apetit do odstartování nebo rozšíření svých pracovních projektů. Období od ledna do poloviny března vám poslouží spíše k důležitým přípravám, kdy vás váš vládce Merkur zároveň ovlivňuje schopností vynikajících organizátorů kolektivu, hlavním pomocníkem a převážnou pracovní náplní se stává počítač s internetem. Jste schopni nabídnout velmi tvůrčí, neotřelé nápady, to všechno se skromností a zdvořilostí, jež je vám vlastní. Kamenem úrazu mohou být dominantní jedinci, kteří se snaží vás omezovat, zde nastává velký problém ve vzájemné komunikaci. 1.dekáda ( 23.8. - 1.9.) nejvíce projeví svou nevoli a dokáže zchladit strohým ledovým krunýřem. Úžasnými měsíci jsou pro vás červenec se srpnem, kdy mimo jiné dokážete zazářit svým skvělým projevem uplatněným především v oblasti pedagogiky, dietologie, lékařství nebo také zahradnictví. Mnozí z vás mají velký předpoklad být povýšeni a tato tendence pokračuje i v podzimních měsících s ruletou roztočenou Venuší a Marsem. Že máte obavu, aby Neptun neškodil nejasnostmi? Na to přece znáte řešení ve známém hesle: -důvěřuj, ale prověřuj-.

Šťastné měsíce: srpen, říjen
Nepříznivý měsíc: květen

 

Domov a rodina
Sféra domova a rodiny vystupuje v tomto roce u vás do popředí a nabývá na důležitosti, nicméně planetární konstelace signalizují, že mohou převládat spíše starosti a důležitá rozhodnutí ve věcech rodinného zázemí nežli bujarý aplaus. Nejslabším měsícem pro atributy domova se ukazuje duben, který prozrazuje určitý střet mezi otázkami rodiny a oblastí povolání. Venuši se něco nelíbí a žádá kompromis, neochvějný Saturn je však silnější a zdůrazňuje, že zodpovědnost vůči svým nejbližším by měla hrát prim i za cenu určitého omezení. V této době můžete například řešit záležitosti kolem staršího člena rodiny nebo rodinného příslušníka, který vyžaduje zvýšenou péči. Naopak v létě zaznamenáváte spokojenost v řešení problémů a nalezení východiska. Je patrno solidní jednání s okolím, zodpovědnost za slovo a důvěra. Ke svým ratolestem zaujímáte velmi ušlechtilý postoj a dokážete s nimi do hloubky promlouvat o jejich touhách i strastech. Právě v tomto období můžete zásadně ovlivnit jejich nasměrování do dalšího dlouhého období a vaše působení spouští moment v jejich cestě ke štěstí. Jupiter v nádherné konstelaci s Plutem jsou neobyčejným požehnáním pro sepětí s vašimi miláčky a chtějí vám splnit jakékoliv přání.

Šťastné měsíce: červenec, srpen
Nepříznivý měsíc: duben

 

Zdraví
Zdraví je pro vás nesmírně důležité a dá se říct, že je ve vašem životě prioritou číslo jedna. Nepovažujte každé píchnutí nebo bolestivý pocit v těle za vážný zdravotní problém, jarní deprese hoďte za hlavu, raději sportujte a jděte do přírody nebo do společnosti. Začátek léta je pro vás ideální čas na dovolenou, určitě si na ni udělejte čas. Závěr roku lze očekávat trochu hektický, nezapomínejte odpočívat a posilovat imunitu.Vaše energie se pojí s tělem i myslí, což vám umožňuje na sobě neustále pracovat a zdokonalovat se. Ve sféře zdravovědy a prevence se tudíž stáváte sami sobě velkým přínosem, umíte perfektně vnímat svůj organismus, jste odborníci na vitamíny a vyznáte se ve škodlivých látkách. Právě téma škodlivin se pro vás stává stejně tak jako v minulém roce i letos doménou. Který z planetárních velikánů je viníkem? Je jím omamný Neptun, který se už delší dobu k vám odmítá tvářit přátelsky a svou opozicí se snaží zadělávat na různé neduhy. Jeho působení ze znamení Ryb vám může zvyšovat tendenci ke stagnaci lymfatického systému a od toho jakékoliv znečištění, které může směřovat k nejrůznějším alergiím, především alergii potravinové. Horší vstřebatelnost v tenkém střevě signalizuje trávící problémy, pozor také na deficity různých minerálů. Naštěstí, důsledné Panny, jak již bylo popsáno, máte schopnost lecčemu předcházet a získat nad situací kontrolu. Je zapotřebí na tom zapracovat hned v lednu, pokušitelský Mars může v této době hodně pozlobit, buďte mu silnými protivníky! Správný výběr potravin, zaměření se na jejich kvalitu a hygienu, to jsou atributy vašemu znamení vlastní. Navíc nad vámi drží ochranu mocné Pluto, které je připraveno dodávat vám potřebnou sílu a schopnost regenerace. Na závěr ještě jeden vesmírný vzkaz - neživte v sobě nejistotu a strach z kritiky, mohlo by to mít taktéž vliv na vaše zdraví.

Šťastné měsíce: červenec, srpen
Nepříznivé měsíce: leden, únor

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2015: Radost a spokojenost vám v tomto roce přinese nástup větší expanze v osobním životě, jste také nakročeni potkat svou osudovou lásku!

 

Rada pro Panny: diplomacie obvykle nedělá Pannám problémy. Podle horoskopu však v roce 2015 bude třeba učinit nejeden kompromis. Kousnout se do rtu a jít chvíli s davem sice může trochu bolet a sebevědomí to rozhodně nepřidá, ovšem zbytečné hádky, které si tak ušetříte, jsou k nezaplacení. Tento rok vám přinese mnoho změn. Změny přinese nejen osobní život, ale také finanční stránka. Konečně se dočkáte odměny za vaše dlouhodobě vynaložené úsilí. Nic není v životě zadarmo, a pokud usnete na vavřínech, nemusíte se dočkat sladké odměny na konci cesty. Obvykle znáte svoji cenu a dobře víte, že vytoužený úspěch nespadne do klína sám od sebe. Horoskop radí, spěch se nevyplácí. Buďte proto celý rok vytrvalí a krůček po krůčku jděte za svým cílem. Není totiž důležité být první, ale úspěšně složitou cestu dokončit.Buďte kreativní a připravte se na řešení důležitých rozhodnutí. Buďte připraveni včas vykročit na vaši vysněnou cestu.

 

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, https://www.astrokarty.cz, https://www.horoskopy-na-rok-2015.cz, https://horoskopy.etarot.cz, www.horoskop-2015.cz, https://horoskop2015.7x.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.