Rak 22. 6. - 22. 7.

 

 

Charakteristika Raka

Raci jsou pod vlivem vodního živlu, který působí způsobem, který zrozencům v tomto znamení dodává velkou senzitivitu, citlivost a vnímavost. Typickou vlastností zrozenců Raka je rozkolísanost nálad, která koresponduje s fázemi měsíce.  Raci bývají většinou mírné povahy, hledají v životě silného partnera, o kterého se budou moci opřít a který je povede. Ve vztahu jsou ostýchaví a velice se obávají odmítnutí, proto bývají v navazování blízkých vztahů extrémně obezřetní. Láska pro Raka znamená hodně, přesto nebo však právě proto se často zamotává do milostných x-úhelníků. Bývá však pečujícím, starostlivým a oddaným partnerem, pokud je vztah naplněn k jeho spokojenosti a celkově má velice silně vyvinutou citlivost pro mezilidské vztahy. Pokud si někoho oblíbí, je schopen pro něj udělat prakticky cokoliv. Pokud však zraníte jeho citlivou duši a křehké srdce, pak se odcizí a bude se utápět v depresích.  Na lekce, které od života dostane, Rak nikdy nezapomíná. Dobře si rozumí s ostatními vodními znameními, tedy s dalšími Raky, Štíry nebo Rybami, oporu však nalézá spíše u rozumověji založených znamení Býka nebo Panny. Jakékoliv ztráty v mezilidských vztazích velmi silně prožívají, neboť do nich ze sebe hodně investují.  I přes svoji mírnou povahu se neradi podřizují, bývají rovněž nekonvenční.

Raci jsou typičtí tím, že se řídí svojí intuicí a nechávají se vést pocity. Cit u nich bývá na prvním místě před rozumem. To však neznamená, že by byli nepraktičtí nebo neuměli stát pevně nohama na zemi. Bývají opatrní ve finančních otázkách, stále myslí na zadní kolečka a mívají finanční rezervy. Raci rádi cestují, ale se stejnou radostí se opět vrací domů. Zajímají se o medicínu, esoteriku, umění. Dobře se uplatňují v zaměstnáních, kde mohou o někoho pečovat a kde využijí své citlivosti a empatie. Chcete-li pořídit Rakovi nějaký pěkný dárek, pak zvolte něco do domácnosti, dárek, který zkrášlí jejich byt či dům. Ocení starožitnosti, ale i moderní dekoraci do interiéru. 

Rak je vodní znamení, které je navíc pod vlivem měsíčních fází. Tyto aspekty způsobují jeho typickou melancholii, zádumčivost a střídání nálad. Jsou velice citlivými jedinci, lehce zranitelní a křehcí. Pod maskou tvrdosti a odmítání často skrývají své jemné nitro.  Jsou mistry v porozumění druhým lidem a bývají empatičtí. Nechodí obvykle prošlapanými cestičkami, často hledají svá vlastní, originální a kreativní řešení problémů a vzniklých životních situací. Mívají velkou fantazii, někdy před světem utíkají do své pevné ulity. Rakům se někdy stává, že zejména v náročnějších životních obdobích se upoutají na minulost více, než je zdrávo. Může to způsobovat jejich zádumčivost, netečnost, podléhání splínům a depresím. Cítí-li se však ve společnosti dobře a bezpečně, pak bývají zábavnými, milými a oblíbenými společníky.  Jsou ambiciózní, když se jim podaří jednat s větším nadhledem a liberálněji, než je jejich přirozenost, pak bývají i úspěšní. Přes svoji vrozenou skromnost bývají na své úspěchy náležitě hrdí.

 

Rak Žena

Ženy a dívky zrozené v Raku jsou citlivé a smyslné bytosti. Jsou zasněné, intuitivní, silně emotivní, ale zároveň dokážou být razantní a ženou činu. Bývají ekonomicky a finančně šetrné, neutrácí za zbytečnosti, svoje investice dobře promýšlí a často myslí na zadní kolečka. Sociálně preferují dlouhodobé ověřené vztahy, mají rády tradice. Pokud je partnerský vztah naplněn, pak jsou oddanými pečujícími a milujícími partnerkami, které ke svému protějšku silně přilnou.

 

Rak Muž

Muž narozený v Raku má silný ochranitelský instinkt. Tito muži se chovají spontánně, ale jsou stálými partnery vhodnými pro manželství.  O svoji rodinu se vzorně starají a rovněž mají snahu ji co nejlépe ji zabezpečit.  Jejich chování se někomu může zdát povýšenecké, drzé, ale pod ochrannou slupkou skrývají zranitelné srdce, které jen tak někomu neodhalí.  Nefungující vztah je pro ně katastrofou, pro nešťastnou lásku se dokážou trápit i několik let.    

 

Ohlédnutí za rokem 2014

V roce 2014 měli Raci díky mocného vlivu planety Jupiter odstartovat nové aktivity, získávat nové schopnosti a znalosti, udělat vše pro životní posun a nový životní směr. Tento rok vám přinesl odrazový můstek směrem vzhůru. Zjistili jste, jakým způsobem zhodnotit svou osobu, do čeho vložit vydělané peníze. Pokud se vaše vztahy otřásly v základech, jistě jste si ujasnili, s kým chcete žít, být a pracovat. Učili jste se ponořit hlouběji do vlastní duše, prohloubit si svou intuici, naslouchat vnitřnímu hlasu a také si uvědomovat dopad svých myšlenek ve formování vaší reality.

 

Raci v roce 2015

V roce 2015 pocítí všichni Raci velký přísun energie a elánu. Budete schopni jít až do extrému, jen abyste se ujistili, že jsou vaše myšlenky a ideály naplněny. Pozice planet vám pomůže najít správné cesty a příležitosti pro růst ve vašem životě. Vaše umělecké a kreativní schopnosti budou v tomto roce  výraznější než kdy dřív.

Rok 2015 vám přinese změny pracovních partnerů, spolupracovníků a kolegů. Budete mít možnost poznat spousty výjimečných lidí, a někteří z nich budou pro vás dokonce velmi vhodnými partnery do osobního, či profesního života. Budete se muset naučit diplomacii a toleranci ve vztazích, zejména v těch pracovních. Co se týče otázek lásky, budete v citech od protějšku vyžadovat silnou odezvu, které se vám podle horoskopu také dostane. V lednu  budou mnozí z vás ukončovat životní kapitolu, a to zejména vztahovou. Pokud vztah nefunguje, je dobré jej uzavřít a udělat si prostor pro budoucí nové možnosti. Tento rok přinese mnohým Rakům důležitou osobu či skupinu lidí, kteří sehrají v budoucnu ještě mnoho zajímavého.

Mars a Neptun se postarají o trošku rozruchu do vašeho poklidného proplouvání rokem. Budete postaveni před několik velice zásadních rozhodnutí, a právě Mars s Neptunem budou působit na temnější stránku vaší duše a nabádat vás k impulzivním a nepromyšleným rozhodnutím. Buďte tedy v takových situacích extrémně opatrní. Nadcházející období přeje službám a všemu v souvislosti se službami pro lidi nebo společnost. Měli byste vědět kam směřujete, kudy se ubíráte a jít krok po krůčku za svým cílem, nespoléhat se na jiné, být opatrní na peníze a majetek. Směřovat k pevné půdě pod nohama, nevěřit slibům a nereálným projektům a vizím. Jinak by pro vás mělo být celkově nejpozitivnější období kolem konce jara a také léto. Druhá polovina roku vám přinese opět posuny v životě a otevře záležitosti rodiny, vztahů a lásky. Rodina, domov, bydlení a děti či tvorba budou důležitými tématy celého roku. Téma bydlení a rodiny se ozve ještě na konci roku 2015 a poté v roce příštím, kdy se dočkáte překvapení a přijdou příležitosti, jak si zlepšit své bydlení nebo se přímo přestěhovat. Další nabídkou pro vás bude možnost vytvořit nový projekt, dílo, počít dítě nebo začít nový partnerský svazek. Červenec 2015 přinese čerstvou energii do budování a zahájení nových plánů. Naznačí začátek nové životní cesty. Zdraví a peníze jsou oblasti, které je nutné si také dát do pořádku

 

Ani vám, milí Raci, tedy nezůstane utajeno, jaké energie pro rok 2015 tryskají z vaší hvězdné fontány. Neptun nadále udává hlavní proud tohoto vodotrysku a prýští do nejčistějšího poznání a víry vaší osobnosti.
Máte podstoupit duchovní lekce a osvojit si nové přístupy k životu, žádné hry ega, nýbrž vděčnost za to, co jste se naučili. V opačném případě, kdyby se přece jen zachtělo vašemu -JÁ- dominovat, by mohlo dát o sobě vědět Pluto svým ledovým proudem. Rovněž kvadratura Urana je hodně nevyzpytatelná, jakoby rošťák čekal na vaše uklouznutí, aby mohl následný triumf aplaudovat některým ze svých kanadských žertíků.

V porovnání s rokem 2014 vás nyní Jupiter zkouší nechat být více samostatnými, bez jeho protekce, přijde pouze nakouknout, jak si vedete. Je to rok vnitřního zrání, přijměte tedy jeho poselství a napojte se na vyšší tóny univerza! Jste jemní a vnímaví, není tedy divu, že se Neptunovi s vámi stejně jako v minulém roce skvěle spolupracuje. Svou mysteriózní, nekonečnou moudrostí vyzařuje do vašich duší vesmírné, spirituální vibrace a učí vás napojit se na hlubší informace. Můžete u sebe odhalit nějaké zajímavé psychické vlohy a za spoluúčasti hřejivé Venuše máte hned v únoru možnost rozšířit své vědomí prožitím něčeho krásného. Je to vhodná doba pro umění, zábavu, sympatickou společnost, případně navázání kontaktu s osobou z nějakého vzdálenějšího místa, která může obohatit váš život. Neodmítejte pozvánky na koncerty, výstavy a do galerií a taktéž s nástupem jara neodkládejte žádná rozhodnutí.

Polovina roku hlásí zvěst, že se doslova rozzáří vaše hvězda! Touto dobou je vaším vesmírným spojencem Saturn ze znamení Štíra, který ujišťuje, že žádná oběť nebude marná a vaše mimořádná empatie se stane zdrojem štěstí. Intimní vztahy nabírají v tomto období na hloubce, takže zaměřte radary, milí Raci, ve vzduchu je spojení trvalé lásky! Svými klepýtky se nejsilněji do tohoto daru nebes zakousnete vy, zrozenci 3.dekády (13.7. - 22.7.), a navíc můžete v létě počítat s podporou osob, které oplývají zkušenostmi, favorizované jsou také především osoby, mezi jimiž a vámi je patrný věkový rozdíl. Pomocí Saturna zvládáte v tomto období intenzivnější nasazení a dokážete i v krátkém období hodně vykonat. Za co vezmete, to se vám podaří.

Ani v tomto roce však nesmíme opomenout působení vrtkavého Urana, který může blesknout neočekávanými situacemi a pokoušet se vás tak trochu vykolejit a pocuchat vaše nervy. Uranova eskapáda se může dotýkat vašeho postavení ve společnosti, profese nebo úředních záležitostí. Pokud máte rozjednáno něco v právní oblasti, rozhodně to neodkládejte až na poslední chvíli, v listopadu a prosinci se Mars stává zlomyslným a mohl by roznítit konflikty, kterých byste mohli být sami o sobě strůjci.

Jste příliš emocionální a odhadnout vaši reakci je jako pokoušet se pojmenovat barvu duhy, tudíž pokud vám něco přeroste přes hlavu, dokážete jednat velmi podrážděně. Kosmické představenstvo moudře radí zvýšit kontrolu nad svým chováním, prosévejte své emoce sterilním sítem!

 

Láska, vztahy

Vaše vztahy procházeli v poslední době neklidem a ošklivými rozchody. Rok 2015 vám přinese spoustu změn a otázek, ale to ještě neznamená, že by se mělo něco změnit k lepšímu. Naopak, buďte opatrní a využijte běh událostí pro svůj prospěch. Pokud nemáte partnera, počkejte do druhé poloviny roku, kdy bude mnohem větší šance na to, že potkáte člověka, který je vyrovnaný, má uzavřenou minulost a do budoucna jde s jasnou vizí. A to je právě to, co potřebujete – najít člověka, který ví, co chce. Sňatky uzavřené v roce 2015 mají velkou šanci na úspěch. Buďte během roku 2015 nanejvýš obezřetní v otázkách partnerské náklonnosti. Horoskop radí, abyste šetřili s počtem nezávazných schůzek a flirtů, jinak riskujete vyčerpání a zklamání. Z kolotoče povrchních byť třeba jiskřivých setkání vás může pořádně rozbolet hlava. Jako každý Rak, i vy si postupně uvědomujete, že toužíte spíše po klidu a stabilitě. Ta vám totiž umožňuje krůček po krůčku zkoumat vaše citlivé a rozmanité nitro. Podle horoskopu si musíte rovněž dát pozor na kritiku vašich blízkých. Mnohé vlastnosti, které se vám na nich nelíbí, budou jen odrazy vašich vlastních chyb a nedostatků. Lidé kolem jsou totiž vždy dobrým zrcadlem vaší duše. Jako u velmi emotivních bytosti se silnou fantazií ani v roce 2015 nedochází k absenci vašich tužeb a medových představ. Vaše první měsíce roku jsou měsíci energie příznivé pro lásku a Venuše s Marsem dávají příslib rozsvícení světlého bodu naděje. Pokud už dlouho hledáte vysněný protějšek, máte obrovskou šanci seznámit se s okouzlující a jemnou bytostí pravděpodobně přicházející do vašeho okolí z větší dálky. Vám, Raci 3.dekády (13.7. - 22.7.), se může v létě vracet taktéž někdo z minulosti, kdo obrátí vaši pozornost a zájem ke snům a vzpomínkám. Jste kaleidoskopem měnících se nálad a protějšek do vás někdy těžko proniká, konstelace Saturnu vás však v tomto roce chrání větší stálostí a sebedůvěrou, v lásce jdete krůček po krůčku, prohlubujete city a neschováváte je tolik pod svůj krunýř. Saturn také napovídá, že máte tendenci být neovladatelně přitahováni k citlivému, spíše samotářskému člověku, jemuž budete s okouzlením naslouchat. Vy, kteří jste zadáni a máte pocit, že už to neklape jako dříve, máte schopnost trpělivě látat slabá a obnošená místa vašeho vztahu, přičemž nejvíce práce dají trhliny kvůli peněžním záležitostem. Na tento destruktivní vliv, jež je způsoben opozičním aspektem Pluta, jste již za poslední roky zvyklí, nyní se můžete pokusit obrnit se proti němu. S protějškem se v případných nesouladech ve finančních záležitostech snažte o kompromis, buďte vstřícní a láskyplní. Pamatujte, milí Ráčci, láska je v životě vaším kompasem!

Šťastné měsíce: leden, únor
Nepříznivý měsíc: listopad

 

Práce a peníze

Pokud jde o povolání a oblast kariéry, jedná se u vás o nadprůměrný rok. V jarních měsících je patrna obrovská vlna energie, kdy jste schopni chrlit nové nápady jako z kouzelného klobouku. Nechybí ani chuť do propagačních akcí, tvůrčí potenciál je k vám přilepený jakoby suchým zipem, neváhejte a využijte toho, abyste se dostali do nějakého projektu, který vás uchvacuje. Saturn vysílá souhlasné signály a potvrzuje, že vaše tvrdá práce a odhodlání je skutečně významným přínosem, tudíž je vyloučeno, aby se vám nedostalo patřičné odměny. Zrozenci 1.dekády (22.6. - 1.7.) a 3.dekády (13.7. - 22.7.), hlavně vy se připravte na příjemný finanční vulkán! Jupiter se Saturnem chystají úspěšnou misi, na níž se v červnu a červenci podílí také Venuše, trpělivě ozařující váš finanční sektor. Kromě zvýšeného přílivu peněz přicházejí ke slovu i výherní kupony, u kterých berte na zřetel ještě i srpen. Že to působí až podezřele pohodově? Nenechte se mást, rebelant Uran ze scény nezmizel a sem tam vás bude zkoušet. Můžete mít pokušení vzdát se svého zaměstnání, protože nesouhlasíte například s tím, jak postupuje vedení, nebo se v některých obdobích přistihujete, že toužíte najít smysluplnější práci. Jednoho dne se prostě probudíte a zjistíte, že vám dosavadní práce nevyhovuje. Kritickým měsícem se jeví prosinec. Vy, kteří pracujete v nějakých technických oborech, můžete být konfrontováni s krátkodobým přesunem pracovního místa. Základem je zachovat si klidnou hlavu.

Šťastné měsíce: červen, červenec
Nepříznivý měsíc: prosinec

 

Domov a rodina

Vztah k rodině a domácímu krbu je u vás nejhlubší a nejintenzivnější ze všech znamení zvěrokruhu. Vaše láskyplnost a něžnost vůči svým nejbližším je až dojemná, takže byste mohli být učiteli lásky k bližnímu svému mnohým vašim zvířetníkovým kolegům. Stejně jako v minulém roce, může se i letos na vás rodina plně spolehnout. Zároveň atmosféra ve vašem domácím hnízdečku zaznamenává v roce 2015 určitou renesanci co se týče nejmladších benjamínků. Jejich nároky rostou, ale moudré saturnské oko vám pomáhá dohlédnout na to, abyste měli situaci pod kontrolou a nesklouzli k rozmazlování. Pod kontrolou chcete mít také své zázemí a zvýšeně toužíte, hlavně vy, zrozenci 3.dekády (13.7. - 22.7.), dát nyní všemu řád. Domov je místo, kde pro vás život začíná a končí, protože váš dům či byt je pro vás vším, co potřebujete. Víc, než cokoliv jiného je pro vás důležité mít v rukou papír s razítkem, který říká, že tohle místo patří vám. Jestliže jste tedy doposud setrvávali v podnájmu, chcete v tomto roce stávající situaci radikálně změnit. Další změnou může být, že rozšíříte svůj rodinný okruh o domácího mazlíčka, o kterého se hodláte s láskou starat. Přítulné zvíře, zahrada s cypřiši, dům provoněný květinami, ale také domácí večeře s přáteli, kteří umí hrát karty - to je voda na váš mlýn. Pochyboval by snad někdo o tom, že proměnit dům v domov je vaším posláním?

Šťastný měsíc: srpen
Nepříznivý měsíc: listopad

 

Zdraví

Od ledna do začátku července na sebe dávejte pozor, protože může dojít k nepředvídatelným situacím. Buďte opatrní při zacházení s nebezpečnými předměty a při řízení automobilu. Po celý rok posilujte imunitu a užívejte vitaminy. Nebuďte negativní a snažte se aktivně odpočívat. Choďte hodně do přírody, věnujte se koníčkům a zálibám. Koncem roku pocítíte pokles energie, snižte zátěž organismu a naplánujte si lázeňský nebo wellness pobyt.Vaše znamení by si zasloužilo, aby rok 2015 mohl být rokem zotavení se. Již dlouho vás provází náročné období pod tlakem Urana a Pluta a rádi byste z tohoto bludného kruhu už vyšli ven. Je známo, že na vaše zdraví má největší vliv psychika, takže silná emocionalita a stres může stále dokola přinášet momenty deprese a melancholie. Vaší slabinou je žaludek, v němž se všechny úzkosti a strachy usazují, přičemž nevhodně volená strava a přespříliš roztančené chuťové pohárky mu přidělávají další starost. Nepředvídatelný Uran má na svědomí nevyrovnanou činnost vašeho žaludku a dvanácterníku, takže může nečekaně spustit pořádnou karnevalovou sambu v podobě různých tlaků či křečovitých bolestí. Březen a konec roku jsou v tomto směru pro vás nejslabším obdobím, neboť v tomto čase si brousí zoubky i zánětlivý Mars, pro kterého například gastritida není ničím mimořádným. Zbystřete zejména vy, Ráčci 2.dekády (2.7. - 12.7.), a nepohrdněte popíjením heřmánkového čaje - už Egypťané ho ctili pro své léčivé vlastnosti a zasvětili ho samotnému Slunci! Podpůrnou berličkou je taktéž meduňka, mučenka nebo nálev z lněného semínka. Pokud se, milí měsíční zrozenci, přičiníte, můžete z naznačených nástrah vyjít bez větších problémů, to slibují i vaši ochránci Saturn s Neptunem, kteří drží v tomto roce nebeskou stráž. Preventivní kůru absolvujte hned na začátku roku, na přelomu ledna a února vás totiž mohou úspěšně podpořit Venuše a Mars ze znamení Ryb.

Šťastné měsíce: leden, únor, červenec
Nepříznivé měsíce: březen, listopad

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2015: V tomto roce vám může přinést štěstí váš vlastní myšlenkový náboj a nové nápady, které vás posunou zejména v profesní oblasti, do čeho se pustíte, to se podaří!

 

Rada pro Raky: porozumění sobě samému je důležitou součástí života každého Raka. Tento rok bude ideálním právě pro rozjímání nad otázkami osudu a směřování vašeho života. Pokud vyvinete dostatečné úsilí, je velmi pravděpodobné, že dosáhnete úspěchů v cílech, které si stanovíte. Čekejte, že přijde taková chvíle, kdy se vám ze dne na den převrátí úplně celý život. Se změnou se budete muset vyrovnat a s postupem času zjistíte, že vaše situace se výrazně zlepšila. Zjistíte, že nepříjemné maličkosti vás nerozhodí tolik, jako tomu bývalo vždy dříve. Budete mít příležitosti k prohloubení svých vnitřních obzorů, ale bude to za cenu určitých zmatků. Pozor na problémy, které může způsobit zbytečná lehkomyslnost. Celý rok by bylo nejrozumnější si vše pořádně promýšlet a zbytečně nejednat pod vlivem impulsu. Odměna za dobře vykonanou práci vás pak nemine. Budete přitahovat stejně smýšlející jedince ze svého okolí. Přátelé vás naplní optimismem a nadšením pro vše nové, tak se jim nevyhýbejte.

 

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, https://www.astrokarty.cz, https://www.horoskopy-na-rok-2015.cz, https://horoskopy.etarot.cz, www.horoskop-2015.cz, https://horoskop2015.7x.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.