Ryby  21. 2. - 20. 3.

 

 

Charakteristika Ryb

Ryby jsou osobnosti narozené pod vládou vodního živlu. Jsou citlivé, jemné a klidné povahy. V životě touží po harmonii, mívají soucit s druhými a často také mívají silně vyvinutou intuici. Rády pomáhají ostatním, jsou schopny upřednostnit potřeby druhého před těmi svými a potřebují se cítit užitečné. Mají bohatě vyvinutý svůj vnitřní svět. Jsou snílci, kteří na své okolí mohou někdy působit až naivně. Bývají sentimentální a povahy jsou skromní a milí. Životem obvykle proplouvají snadno, pokud si tedy zbytečně nekomplikují denní starosti i radosti svojí přehnanou citlivostí. Ryby bývají skromné, až stydlivé, nerady na sebe poutají pozornost. Jsou mimořádně štědré a bývají ochotny pomoci svým přátelům i rodině.  Bývají obdařené kreativitou, která se uplatňuje jak při řešení životních situací, tak v umění. Všeobecně se jim obvykle dobře daří v disciplínách, jako je výtvarné umění, hudba, herectví. Pokud se některému z těchto oborů přímo nevěnují, pak k těmto oborům alespoň mívají kladný vztah a najdeme je jako časté návštěvníky výstav a divadelních představení.

V zaměstnání se uplatňují v různorodých oborech. Bývají úspěšní, jen si musí dát dobrý pozor na kritiku ze strany nadřízených a kolegů. Ta by se jim mohla stát zbytečně osudnou, musí být opatrné na to, aby se jí nenechaly přespříliš ovlivnit. V lásce jsou Ryby oddané a milující. Jsou stvořené pro plnohodnotný, hluboký a stabilní vztah. Jsou romantické, potřebují něžnost a komunikaci se svými nejbližšími. Očekávají, že ostatní k nim budou stejně otevření, jako jsou oni k nim.

Zrozenci ve znamení Ryb bývají citliví a senzitivní jedinci, kteří svojí křehkost maskují různými přetvářkami. Proto je někdy těžké poznat jejich pravou podstatu, ale každopádně se jedná o mimořádně zranitelné jedince. Mívají obětavou a jemnou povahu, duší jsou romantici a někdy hůře zvládají tvrdou realitu života. Mají dar empatie a porozumění druhým, rády pomáhají ostatním, jejich poddajnost však někdy může způsobovat, že je lehce ovlivnitelný až manipulovatelný. Ve společnosti se spíše drží v pozadí, nerady na sebe přespříliš poutají pozornost.

 

Ryby Žena

Ženy zrozené ve znamení Ryb působí velice jemně a žensky. Leccos se jí může dotknout, v nitru však bývá velice silnou osobností.  Ví, co chce a dokáže se o sebe postarat, zároveň je však mírná a nekonfliktní.  Žena Ryba bývá muži žádaná a obletovaná. Ona si však pečlivě a dlouho vybírá. Od partnera potřebuje, aby jí především poskytl jistotu a oporu. Potom je schopna vybudovat láskyplný a pevný vztah.  Někdy tato žena bývá pro muže záhadná, je ostýchavá a zranitelná, její strach z okolí ji dokonce někdy může dohnat až do samoty.

 

Ryby Muž

Muži narození v Rybách mívají svůj vnitřní svět, který sice nedávají na odiv okolí, ale může se navenek projevovat občasnými rozkolísanými náladami.  Někdy může působit pasivním až laxním dojmem, ale když se chytí příležitosti, pak bývá úspěšný.  Pokud si stanoví cíl a má vidinu úspěchu, pak dokáže být i velmi cílevědomý. Má rád umění a duchovní nauky. Je závislý na svém domácím prostředí, kde se cítí bezpečně a v pohodlí. Někdy bývají trochu nepraktičtí.

 

Ohlédnutí za rokem 2014

Rok 2014 přinesl Rybám probuzení ze sna. Bylo potřeba otevřít oči a začít vnímat život. Jupiter tlačil na změny v souvislosti s bydlením, přesunout svůj domov nebo učinit kroky vedoucí ke změně. tématem byly i úřední listiny a právní náležitosti ve vztahu k bydlení. Planety vám pomalu otevřely témata ciziny a zahraničí, vzdělávání a rozšiřování obzorů. Konec roku 2014 přinesl posuny v pracovní oblasti. Dostali jste příležitost převzít kormidlo svého života do svých rukou. Naučili jste se plnit své slovo a získali jste praktičtější pohled na život a pochopili jste, že základem vašeho úspěchu je samostatnost..

 

 

Ryby v roce 2015

První polovina roku bude pro vás ve znamení práce, nové aktivity a karierního postupu. Změny spolupracovníků, partnerů a lidí, kteří souvisí s pracovní aktivitou. Zimní měsíce přinesou rekapitulaci, zpomalení, pocity něco změnit, touhy se posunout kupředu. Koncem února přinese novoluní energii a vy konečně budete moci zrealizovat své nové projekty. Prvních pět měsíců v roce 2015 bude pro vás podle horoskopu nabito spoustou různých událostí, které vám rozhází předem připravené plány a donutí vás reagovat ze dne na den. Většina věcí bude pozitivních, ale přesto vám to do života vnese zmatek. Ve druhé polovině roku, do konce léta, bude potřeba ukončit a uzavřít minulost. Vše, co nemá pokračovat nebo vás brzdí v rozmachu. Čeká na vás uzavírání dohod a smluv. Je důležité si pohlídat vše spojené s majetkem a penězi, přemýšlet, zda jsou pro vás smlouvy výhodné. Hledání se v pracovních aktivitách bude pro vás pokračovat i v dalších letech. Jestliže rádi riskujete, budete mít více příležitostí na samém konci roku a kdo ví, možná vaše nečekané a radikální rozhodnutí dokáže proměnit celý váš život. Celý rok budete mít tak trochu problém s trpělivostí. Rok 2015 vám  otevře téma lásky, kdo hledá nového partnera, najde jej. Může přijít někdo důležitý z minulosti. V tomto roce bude nutné najít si spolehlivé lidi, spolupracovníky a partnery. Dále také pracovat na svém zdraví a začít se starat o své tělo a ducha. Ve zdravém těle, zdravý duch - toto příznačné přísloví teď platí pro Ryby. Planety budou ovlivňovat zdraví všech Ryb a je jen na vás, jak se k této informaci postavíte.

Milé Rybky, jaké proudy vás budou lákat a do jakých vod se máte pohroužit v roce 2015? Jste znamením, které balancuje na pomezí hlubin snění a zrádnosti temnot reality, musí to být těžké žít ve dvou světech najednou, proto vám planetární vládci posílají na pomoc svůj astrální kompas, abyste z toho temného světa nalezli cestu ven.

Jupiter vám chce ukázat trasy, které jsou plné naděje a na jejich konci čeká odměna, netají však, že zvládnout je, vyžaduje úsilí. Změnou oproti roku 2014 je navigace Saturna, jenž nemá v úmyslu vám nic ulehčovat. Tam, kde v minulém roce držel věci nad vodou, může letos klást překážky. Neptun, váš GURU, a zároveň vládce všech vod vás však chrání a nechce, abyste se nechali odradit potížemi, které se mohou vyskytnout. Jeho budík naléhavě zvoní a říká, abyste šli za svými sny!

Jste citliví a laskaví, jakoby napojeni na něco zvláštního, duchovního až posvátného. Přesně touto aurou působíte na své okolí i v úvodu roku 2015. Venuše, bohyně krásy a potěšení, vám od konce ledna a v únoru svítí na cestu ke štěstí a vám se daří, na co sáhnete. Máte chuť zabývat se vším, co je estetické, příjemné, nekonfliktní. Za účasti Neptuna a hukotu jeho vábivých vodopádů se mnozí z vás spojují s nějakou formou umění, romantika se expanzivně dere do popředí a září nad vámi jako maják.

V této době můžete navázat pohádkové vztahy, je vhodné se pořádně porozhlédnout, ovzduší je nabité láskou! Saturnovo postavení ve znamení Střelce však předznamenává i určité překážky či pochybování, a to zejména u zrozenců 1.dekády (21.2. - 1.3.).

Určitá omezení mohou vzniknout v kariérní oblasti, s pracovními smlouvami, cestováním do zahraničí nebo studiu potřebném pro postup v povolání. Není vhodné používat pouze růžové barvičky a hnát své iluze až do extrému. Tento Májin závoj, jak to nazývá orientální filozofie, by vám mohl pořádně zaclonit ostrý výhled, jak byste potom v mlhovině našli svůj maják? Pokud bude na vás vyvíjen třeba i větší tlak nebo nástrahy než jste obvykle zvyklí, musíte vynaložit zvýšené úsilí a vytrvat. K tomuto faktu souhlasně přikyvuje i Jupiter, který zároveň radí, že i když budete někdy dost naštvaní, nedávejte to příliš ve svém okolí a zaměstnání najevo. Stačí se trochu v určitých momentech přizpůsobit.

Nebojte, milé Rybky, o nic se tím nepřipravíte, i dál budete mít svou fantazii a budete se ponořovat pod povrch jevů. Zjistíte, že i když jste se v něčem přizpůsobili, paradoxně (a paradoxy máte ve svém vnitřním scénáři) k tomu se vám více daří naplnit svá přání, která vám ještě před časem připadala jako nereálná. Prostředky, které vesmír volí, jsou rozličné, jsou tam věru nápadití.

Neptun, váš vládce, je nejsložitější planetou, umí splétat kouzelné příběhy a chce vám dokázat, že za určitých okolností je možné všechno.

 

Láska, vztahy

Po celý rok mohou být partnerské konstelace napjaté, na místě je opatrnost. Příliš si idealizujete svého partnera a necháte si od něho mnohé líbit. Pokud se rozhodnete změnit svůj život od základů, není ještě jisté, zda to opravdu uděláte. Planety vás podpoří v rozhodování od poloviny července do začátku prosince. Jste-li delší dobu nezadaní, více než dříve pocítíte potřebu mít ve své blízkosti člověka. Optimální dobou pro nový vztah je měsíc duben, protože vyzařujete určitý druh magnetismu, jemuž je téměř nemožné odolat. Nebojte se lásky a mějte srdce otevřené!

Rok vám začíná excelentními vibracemi pro lásku, které vás rozhodně nenechají spát na vavřínech. Venuše s Marsem rozbimbávají zvony touhy, které vás probouzí z vašeho snivého poklidu a dostávají do obrátek milostné dění. Potřebujete teplo a lásku a ani váš vládce Neptun vás nenechává na holičkách, naopak mává hůlkou romantických seznámení, můžete si užít milostného proudění jako tomu už dlouho nebylo! Ve vašem éteru je protějšek, se kterým se budete cítit jako jedna duše, zpočátku je možná trochu plachý, ale stojí za to ho neztratit ze zorného pole. Hvězdy vám nadělují způsob milování, který je téměř až mystický a máte vzájemnou schopnost vnímat každý centimetr kůže. Lhostejnost do vašeho vztahu nepatří, spíše vystupuje emočnost při situacích, kdy chce osud stavět do vaší lásky nějakou hráz. Faktem, milé Rybky, je, že nekompromisní Saturn si svou kvadraturou v tomto roce přece jen nějakou tu zkoušku neodpustí a Jupiter má v plánu přiložit do ohně taktéž nějaké to polínko. Zátěžovým obdobím může být konec roku, přičemž nejfavorizovanější jsou zrozenci 1.dekády ( 21.2. - 1.3.). Pravděpodobně se vám do cesty postaví nějaké omezení kvůli pracovní sféře spojené s větší dálkou či zahraničím a vy se budete rozhodovat, jak dále. Také seznámení přes internet přináší zjištění překážek, váš vyvolený může být z hodně daleka a četnost vašich osobních setkání se zužuje na minimum. Rada univerza zní: nebuďte vždycky vy tím, kdo ustupuje a nedovolte, abyste dávali víc, než dostáváte.

Šťastné měsíce: leden, únor, březen
Nepříznivé měsíce: říjen, listopad

 

Práce a peníze

Rok začněte s velkým nasazením, přičemž se do popředí dostává vaše obdivuhodná tvořivost a touha uspokojit pracovními výsledky sebe i ostatní. Vlídné prostředí, žádný nátlak a pohyblivá pracovní doba je přesně to pravé ořechové, co vás nabíjí. Mars s Venuší vám přinášejí ty nejskvělejší podmínky na to, abyste profesně zabodovali a ukázali talent, který se ve vás skrývá. Vlivem Venuše a Neptuna máte vysokou tendenci prosadit se v oblasti umění nebo také třeba fotografování. Také vy, kteří pracujete v charitativní oblasti nebo se zabýváte profesí spojenou s vodou a kapalinami, máte v tomto roce naběhnuto k úspěchům. V některých obdobích roku se však přece jen nevyhnete potížím, které vám někdo ve vašem oboru způsobí. Pravděpodobně se bude jednat o osobu s větším věkovým rozdílem od vás a bude vás k vaší nevoli zatěžovat nějakým omezením. Pokud se vynasnažíte o určitý kompromis, může být brzy po problému. Letní měsíce se naopak jeví jako nejjistější a nejstabilnější, co se pracovních záležitostí týče, a to přednostně u vás, Rybky 3.dekády (12.3. - 20.3.). Při pohledu na vaše finance lze označit tento rok za velmi zajímavý, zejména březen může přinést příznivý finanční bum! Může se jednat o nečekaný zisk za vaši skvělou práci, také ale o finance díky nějaké dohodě či výhře. Další možností je vaše povýšení a získání vyššího platu.

Šťastné měsíce: březen, duben
Nepříznivý měsíc: listopad

 

Domov a rodina
Rodinné zázemí je pro vás posvátnou záležitostí a se svými nejbližšími udržujete velmi laskavé vztahy. Máte v sobě obrovský soucit pro bolístky a trápení druhých a neváháte podat pomocnou ruku, pokud si to situace žádá. Se svými dětmi jste velmi citově navázáni a snažíte se jim splnit, co jim na očích vidíte. Nejste zastánci žádné sparťanské výchovy, koneckonců sami nesnášíte, když na vás někdo vyvíjí tlak, a rozhodně nehodláte být vůči svým miláčkům dominantní. V tomto roce je vidět zvýšená touha přinášet do rodinného krbu potěšení. Nešetříte roztomilými dárečky a chcete co nejvíce přání členů rodiny proměnit v realitu. Uran má v úmyslu vám pomáhat a dopřává vám finance, takže si můžete se svou rodinou dovolit i radůstky, které dříve nebyly možné. Možná se rozhodnete i ke koupi domu s velkými okny a spoustou prostoru, zbožňujete totiž světlo, temné prostory na vás působí jako vězení. Co se týče rodinného zázemí, i zde se dostává ke slovu vaše tvořivost a bezbřehá fantazie, kterou můžete namířit například na projekt okrasné zahrady, samozřejmě pro vás, Rybky, s bazénem nebo kouzelným jezírkem. Každopádně vaše nápady strhnou i ostatní.

Šťastné měsíce: únor, květen
Nepříznivý měsíc: říjen

 

Zdraví
Postupně se vymaňujete z vlivu agresivního Uranu, který má na svědomí nemoci a úrazy, ke kterým jste přišli v minulých letech. Váš život se uklidní, planeta Jupiter bude bdít nad vaším zdravotním stavem a přináší vám velmi dobré zprávy. Pamatujte si, že odlehčení psychiky je pro vás přímo elixír pro zdraví, vyhýbejte se stresovým situacím, nezanedbávejte pravidelné preventivní prohlídky a nepodceňujte bolestivé příznaky nemocí. Nejslabším obdobím ve spojitosti s různými zdravotními zakolísáními jsou pro vás měsíce červenec a září. Pro dlouhodobě nemocné je tento rok velkou nadějí, mělo by dojít k výraznému zlepšení zdravotního stavu. Planetární konstelace roku 2015 napovídají, že zdravotní sféra vašeho citlivého znamení vyžaduje větší pozornost a zaslouží si trochu více hýčkání. Saturn svou kvadraturou ze znamení Střelce ještě více zdůrazňuje vaši malou vitalitu, váš organismus se může hůře tepelně vyrovnávat s vnějším prostředím a reaguje pomaleji. Tento saturnovsko-střelecký protest má tendenci zvyšovat riziko uskřípnutého nervu nebo problémů s ploténkami, přičemž květen a podzimní měsíce mají největší tendenci tyto neduhy odstartovat. Další slabinou tohoto roku se stávají alergie, můžete zjistit, že najednou špatně reagujete na potravinu, která byla doposud základem vašeho jídelníčku. Rybky 1.dekády (21.2. - 1.3.), přednostně vy můžete vykazovat větší citlivost, Neptun našeptává varování i před chemickým prostředím, čištěním pomocí chemických látek v domě či kancelářích. I parfémy vás mohou začít obtěžovat, stejně tak, jako mýdla, svíčky a jiné parfemované výrobky. Snažte se čistit své tělo, aby škodliviny neměli možnost zesilovat své účinky, výborné jsou například vhodné přípravky do koupele, které detoxikaci organismu podporují, například mořská sůl. Z aromaterapie se osvědčuje cedrový olej, který povzbuzuje vylučování toxinů sliznicemi. Pokud se chopíte iniciativy a budete o sebe více pečovat, nemusíte vliv zátěžových konstelací nikterak dramaticky pocítit.

Šťastné měsíce: červenec, srpen
Nepříznivé měsíce: květen, říjen

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2015: Štěstí budete v tomto roce nalézat především ve svém nitru, jde o velkou duchovní dimenzi, díky které u sebe objevíte například léčitelské schopnosti. Rozšíření obzorů se příznačně projeví ve vaší profesi.

 

Rada pro Ryby: v průběhu roku dojdete do momentu, kdy budete muset přijmout fakt, že to jediné a důležité jste vy sami. Nebuďte vždycky vy tím, kdo ustupuje a nedovolte, abyste dávali víc, než dostáváte. Situace, které vás potkají, vás donutí probudit v sobě vaše temné já. Buďte agresivní, odvážní a přesně orientovaní na cíl. Ujistěte se, že děláte vše co je ve vašich silách, abyste došli co nejdříve ke svému cílu. Za chvíle otálení můžete tvrdě zaplatit vašim neúspěchem. Vaši impulzivní povahu dejte raději k ledu, mnohem víc toho dosáhnete, když budete v naprostém klidu.

 

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, https://www.astrokarty.cz, https://www.horoskopy-na-rok-2015.cz, https://horoskopy.etarot.cz, www.horoskop-2015.cz, https://horoskop2015.7x.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.