Střelec 23. 11. - 21. 12.

 

 

Charakteristika Střelce

Zrozenci ve znamení Střelce bývají milý, bodří a dobrosrdeční lidé, kteří nezkazí žádnou zábavu. Nemají rádi přetvářku a klam, svoje jednání prožívají upřímně.  Obvykle bývají Střelci velmi neposední a rychlí jedinci. Dá se říci, že svým způsobem jsou hazardními hráči života. Milují risk a vzrušení.  Jsou aktivní, snadno navazují kontakty s druhými lidmi a zajímají se o jejich život. Jsou lidmi, kteří vyznávají svobodu, váží si té vlastní, ale zároveň ji dovedou poskytnout i ostatním. Potřebují kolem sebe vzruch, život a pestrost. Tito lidé bývají obvykle dobrosrdeční a přející, často se angažují v dobrovolnické činnosti. Jsou pořádkumilovní a systematičtí, v zaměstnání se dobře uplatňují, pokud nejsou omezováni a mohou mít dostatečný rozlet. Někdy by jim prospělo být více diplomatičtí a promýšlet svá slova. Určitě by Vás však nechtěli ranit nebo Vám svými slovy ublížit, někdy jsou prostě jen maličko netaktní.

Střelci jsou aktivní a hraví, nic v životě se nesmí opakovat.  Jsou rádi tam, kde se něco zajímavého děje a také se rádi pohybují ve světě prominentů a známých osobností. Střelci jsou rození dobrodruhové a mají rádi změny a výzvy. Potřebují hodně pohybu a cestování, radost jim udělá dárek v podobě společenské hry nebo právě cokoliv, co se týká jejich vášně pro poznávání nových míst a krajin. Střelci jsou romantici a hledají pravou lásku. Když na to však přijde, dokážou si i stejně dobře vystačit i sami.

Zrozenci ve znamení Střelce jsou obvykle milí a příjemní lidé, kteří mají rádi zábavu a smích. Povahově bývají uvolnění a veselí jedinci, snaží se život brát z jeho veselejší stránky a nezatěžovat se depresemi  a  duševními  obtížemi. Milují svoji svobodu a nezávislost, jak v lásce, tak v povolání, které si volí. Jejich povaha je ohnivá, v lásce rychle zaplanou a zamilují-li se, pak cele a s velkou vášní, ani v tomto případě si však nenechají svoji volnost jen tak jednoduše vzít, nejsou proto vhodnými kandidáty pro život v manželství. Milují cestování a poznávání všeho nového.

 

Střelec Žena

Žena Střelec bývá veselá, ráda se směje a je komunikativní. Mívá velký smysl pro spravedlnost, miluje svobodu a má ráda otevřené vztahy mezi lidmi. Má schopnost empatie a na svět se dívá bez zbytečných předsudků. Je aktivní, dobrodružná, ráda sportuje a poznává nové aktivity, místa i lidi. Je nezávislá a temperamentní, patří k ní sebedůvěra a nadšení. Je to ohnivá žena, až neuvěřitelně upřímná, ale nikdy necitelná nebo chladná.

 

Střelec Muž

Muži zrození ve znamení Střelce bývají typicky idealisté a snílci, kteří však nezkazí žádnou legraci. Někdy mohou působit roztržitě a nevázaně.  Mají hodně přátel a příznivců, bývají pravdomluvní a upřímní a nesnášejí nepoctivost. Někdy navazují povrchní vztahy a sklouzávají až k promiskuitě. Rádi flirtují a navazují platonická přátelství.Zamilují-li se upřímně, pak jsou však schopni se pro ženu svého srdce až zničit.  Jejich pravdomluvnost je někdy až šokující a zraňující, bývají kritičtí a postrádají takt, ale jestliže ho máte rádi, pak mu i toto chování dokážete odpustit.

 

Ohlédnutí za rokem 2014

Rok 2014 přinesl Střelcům touhu po změně v pracovních i partnerských vztazích. Otevřelo se téma cestování, zahraničí a cizina. Hvězdy vám radily, abyste měli stále na paměti svůj cíl a stejně jako vystřelený šíp se mu snažili co nejvíce přiblížit a nebyli jste na nikom zbytečně nezdravě závislí. Měli jste se naučit zachovat veselou mysl v každé situaci. Uvědomit si, jak je důležité nepodlehnout svým vnitřním trápením a smutkům. Pokud jste to neudělali, tak se to možná neblaze odrazilo na vašem zdravotním stavu a řešili jste zdravotní stránku osoby blízké nebo své vlastní zdravotní problémy. Pokud jste se naučili se na tyto situace plné změn dobře psychicky i fyzicky připravit, pak by vás měly čekat další dva velice úspěšné roky, které vám změní život od základů. Prosinec 2014 vám totiž otevřel velice náročné období pod vlivem přísné planety Saturn, která vstoupila do znamení Střelce a bude do jara 2017 měnit život všem Střelcům.

 

Střelci v roce 2015

V roce 2015 budete mít podle horoskopu mnoho hodně složitých záležitostí, které se na první pohled budou zdát neřešitelné. Ale vše po pečlivější analýze budete schopni zvládnout. Jen se nesmíte snažit věci uspěchávat, v takovém případě můžete mít problémy. Každá záležitost vyžaduje specifický postup a také určitý odstup a rezervu na opravy možných chyb. Na konci roku 2015 byste měli mít pocit, že se vám zdařilo více, než v předchozích letech. V letošním roce budete muset projít vztahovou prověrkou - vztahy jak partnerské tak pracovní, které vám nevyhovují, budou ukončeny, a ty pevné a silné se ještě více utuží. I když ve všech vztazích se to nejprve velmi otřese. Budete muset pracovat na své osobě a vpustit do svého života situace, kdy nastane generální úklid vašeho života. Tento rok vám přináší nastartování nových pracovních aktivit. Saturn ve Střelci vám otevře duchovní svět esoteriky, víry a filosofie. Začátkem června budete muset ukončit životní situaci - pracovní nebo partnerskou, která již nebyla životaschopná. Bude nutné ukončit a uzavřít minulost, aby se vyčistil váš život a připravili jste se na nové situace. Budete také toužit po změně bydlení, nebo změně pracovního zázemí.. Druhá polovina roku 2015 je o kariéře a pracovních aktivitách. Nové pracovní nasměrování. Každá změna práce je ku prospěchu. Dostanete příležitost, a otevře se vám příhodná nabídka ke kariérnímu posunu. Začátek prosince 2015 přinese postavení planet spoustu energie a nápadů, které byste měli realizovat. Rok 2015 prověří vaši rozhodnost reagovat na příchozí změny. Dlouhodobě se otevře téma karmických vztahů z minulých životů a započne se životní transformace Střelců. Práce, bydlení, vztahy projdou proměnou díky vlivu planety Saturn, která působí každých 29 let na dané znamení. Tedy roky 1986, 1987 a 1988, které byly pro vás také plné změn. 

Milí Střelci, jste smíškové zvěrokruhu a jako Jupiterovi poddaní máte v krvi divadelní líčidla, jaképak představení s vámi sehraje rok 2015? Hlavním dramaturgem je seriózní Saturn a ten uvádí celé dějství do zodpovědnějšího a umírněnějšího tónu. I navzdory požehnání úžasné trigonové vibrace Urana, která dokáže udělat nečekaně krásný zázrak doslova ze dne na den, Saturn žádá, abyste vynaložili veškeré úsilí a nečekali, že úspěch a štěstí vám spadnou jen tak samy do klína.

Milí Střelci, než uděláte poslední úklon a zavře se opona, máte za úkol v porovnání s minulým rokem ještě více vnitřně dozrát. Je vám sice nadělena plná důvěra ve vlastní síly a to přímo od vašeho -GURU- - Jupitera, nicméně nezbytná je i opatrnost. Mimo to, jak poukazuje Neptun, byste se měli věnovat i věcem, kterými se neradi zabýváte. Teprve potom se vám otevře okno do života, kterým jste se ještě nikdy nedívali!

Máte velké srdce a oči plné nadějí, což vám umožňuje kroužit arénou života s větším optimismem než většina vašich astrálních kolegů. Pro svou veselost a schopnost udělat si legraci i sami ze sebe jste nesmírně oblíbení, což je na první pohled patrné i v tomto roce. V jeho první polovině vám Jupiter až nadmíru dopřává a servíruje požitky všeho druhu, pokud si chcete splnit přání a vycestovat do ciziny nebo uskutečnit dlouhodobý plán spojený se zahraničím, vaše vládnoucí planeta se hodlá zachovat skutečně královsky! Favorizováno je i studium na vysokých školách, filozofická a náboženská sféra a možnost oživení kontaktů se vzdálenými příbuznými.

Jste plní angažovanosti a toužíte vystřelovat konfety expanze až k nebesům, aby z nich originální Uran vykouzlil na obloze fascinující obrazce. Ano, to dozajista tato překvapující energie dokáže, Saturn však velí všeho s mírou! Snažte se, buďte vytrvalí, ale naučte se správně odhadnout, na co dosáhnete. Jak říká známe rčení - všeho moc škodí, tudíž by se mohlo stát, že samým nadšením a vervou by vám mohli unikat například věci ve vaší bezprostřední blízkosti, respektive ve vašem rodinném kruhu. Mezi vámi, hlavně zrozenci 1.dekády (23.11. - 2.12.), a vašimi nejbližšími mohou najednou vyvstanou pocity nejistoty a zklamání, na které poukazuje postavení Neptunu a Venuše, zejména v měsících únoru a říjnu.

Planetární konstelace také naznačují, že byste se měli zaměřit na vyrovnanost vašich financí a na otázky zaměstnání, takže nastanou chvíle, kdy se ocitnete uprostřed toho nezáviděníhodného strašáku s názvem -Nestíhám- a začne boj s časem, vlastním talentem, touhami a výčitkami svědomí. Mocná planeta Pluto vás chce nasměrovat k hlubšímu pochopení své osobnosti, abyste si uvědomili, co vás skutečně dokáže v životě naplnit, a nenechali se unášet falešnou důležitostí věcí, které lze ze života odbourat, je to transformace formou odstranění nepodstatného. Vaši snahu po větší sebehodnotě musí vyvolat jiná touha nežli po společenském uznání a spustit jiný mechanismus než zvonění mobilu. Co takový Van Gogh? Takovouto touhu evidentně neměl, a přesto jeho slunečnice nevadnou a hvězdy nehasnou.

 

Láska, vztahy

Ukažte všem, že cesta lásky není jen prázdný pojem. Řiďte se svým srdcem a intuicí, určitě nepochybíte, planety jsou na vaší straně. U žen Střelkyň může být otázka lásky složitější, bude je zřejmě čekat rozhodování, zda v nefunkčním vztahu setrvat nebo odejít. V měsíci srpnu či září zaznamenáte návrat někoho, kdo se vám před lety vytratil ze života. Nezadaní mají velkou šanci nalézt pravého partnera, pravděpodobně vás čeká seznámení za velmi neobvyklých okolností, přičemž zažijete příjemný šok, jak náhle ze dne na den nastane vzplanutí. Ve sféře lásky vám v tomto roce chystá bohyně potěšení Venuše společně s magnetickým Uranem mnohá hezká překvapení. Říká se, že člověk k sobě přitahuje to, na co myslí a protože vaše mysl má teď být, milí Střelci, nabitá zářivým optimismem, připravte se na šťastné momenty a splnění i zvláštních, exotických přání! Jaro je spouštěcím momentem pro vaši expanzi a největší vábničkou je pro vás protějšek pečující o svůj vzhled a fyzičku. Můžete se s ním seznámit na netypickém místě nebo v cizině, neobvyklost je Uranovou doménou a patřičně vám ji servíruje, proč se tomu bránit? Srpen a září jsou taktéž vynikajícím obdobím, kdy můžete potkat objekt svých snů, ukazuje se protějšek s obrovským charismatem, vrozenou nenuceností a především prvotřídní bavič. Stačí váš podmanivý úsměv se záblesky hravosti a alchymistický nápoj lásky je hotov! Největší privilegia máte vy, Střelci 2.dekády (3.12. - 12.12.), ale to neznamená, že ostatní zůstanou pozadu. Svým srdcem dokážete hory přenášet a čiší z vás ryzí upřímnost, zde však nabádá Jupiter k určité opatrnosti - vaše šňůra upřímných slov někdy zanechává bolestivé pruhy, tento spravedlivý GURU taktéž chce, abyste si přiznali, že nemáte monopol na pravdu. Pokud si toto uvědomíte, získáváte patent na šťastnou lásku, uznáváte, že se to vyplatí? Rok 2015 je rokem neobyčejných příležitostí, vězte, že je dobré se jich chopit, protože jejich dárci Slunce a Uran jsou svou harmonickou konstelací pro vás požehnáním.

Šťastné měsíce: srpen, září
Nepříznivé měsíce: únor, říjen

 

Práce a peníze
Jako kolegové jste velmi příjemní a vážíte si přátelství na pracovišti, srdečná atmosféra je pro vás nesmírně důležitá, abyste mohli chodit do práce s chutí a cítili se tam spokojeně. Vaším mottem je slovo svoboda, což prozrazuje, že se v zaměstnání těžko podřizujete, tudíž hledáte místo, které vám umožňuje nezávislost. Saturnovo postavení ve vašem znamení je nesmírně důležitým momentem a významnou měrou ovlivňuje i vaši pracovní sféru. Hned od počátku roku vám dává silnou tendenci na sobě těžce pracovat, abyste konečně mohli dosáhnout pozice, ve které se budete cítit jako ryba ve vodě a případné zatěžující či omezující balvany proměnili ve třpytivé Jupiterovské diamanty. Měsíce leden a únor naznačují, že může dojít k vaší nelibosti a zklamání, protože například váš nadřízený ve vás pěstoval falešné iluze, navíc k smrti nesnášíte lhaní, takže akční Mars rozjíždí kaskádu podrážděnosti a touhy prosadit si své. Dalším podobným obdobím, kdy budete potřebovat větší prostor pro svůj rozlet, je v tomto roce říjen a listopad, pozor, tady může Marsův hrom už zaznít silněji! Silnějším a spokojenějším obdobím se pro pracovní záležitosti jeví březen a pak také konec léta. Je vidět váš zájem o jiné kultury, zvyky a názory, který může směrovat k budování kariéry v oblastech, kde je přídavné jméno -mezinárodní- součástí popisu práce. Je tedy docela možné, že se uchytíte na nějakém přiměřeně vzdáleném a exotickém místě. Co se týče Saturna, máte skvělý rok, kdy mohou sehrát roli i nečekané náhody. Zbystřete hlavně vy, zrozenci 2.dekády (3.12. - 12.12.), vyplatí se i mírně riskovat!

Šťastné měsíce: březen, srpen
Nepříznivé měsíce: únor, říjen

 

Domov a rodina
Jednou z nejdůležitějších sfér v roce 2015 je pro vás právě domov a rodina, ve které však budete zápolit s hodně protichůdnými energiemi. Na jedné straně kosmičtí dobrodějové splétají na svém tkalcovském stavu kouzelný koberec a na straně druhé prozrazují planetární konstelace obavu o pevnost těchto vláken a případné trhliny. Jupiter s Uranem chystají množství radostných zážitků a nečekaných milých překvapení s vašimi nejbližšími, zejména dětmi. Uran kouzlí úžasná společná uvolnění v různých zálibách a volnočasových aktivitách, po ruce máte vždy cestovní tašku či batoh, vaše teritorium se rozkládá všude pod širým nebem! Ať je to pěší turistika, místní golfové hřiště, zahradní ochutnávky barbecue nebo evropská lyžařská centra, vše si dokážete se svými nejbližšími užít naplno. Vévodí přátelskost ve vztazích, bonusem může být i přírůstek domácího mazlíčka do rodiny. Neptun vše pozoruje svým zasněným okem, ale ač je mu to líto, přece jen musí upozornit na možné problémy. Naznačuje svou kvadraturou situace, kdy přijdou obavy a pocit nejistoty vzhledem k sounáležitosti rodiny. Domácí zázemí může projít krizí a lítostivými obdobími, například kvůli tomu, že musíte vy nebo jiný člen rodiny opustit domácí krb nebo rodnou zem vlivem zaměstnání.

Šťastný měsíc: březen
Nepříznivé měsíce: duben, říjen

 

Zdraví
V roce 2015 z vás přímo prší svěžest a vitalita, ale přestože vaše vládnoucí planeta Jupiter hlásá bezmeznou energii, neznamená to přestat se věnovat preventivním opatřením. Zaměřte se na plíce a průdušky, právě přes ně přijímáte ze vzduchu velké množství životodárné síly. Otužujte se a choďte hodně do přírody. Tento rok je vhodná doba pro zbavování se zlozvyků, ideální je podstoupit plánovaný lékařský zákrok, který se nedoporučuje dále oddalovat. Koncem roku může hrozit zranění, buďte při sportu ostražití a neriskujte! Jste jedním z nejpozitivnějších znamení zvěrokruhu a vaše veselá mysl se vám stává cenným přínosem, který podporuje vaše zdraví víc, než si sami uvědomujete. Po zdravotní stránce vás jen tak něco hned neporazí, vždyť jste pod ochranným pláštěm Jupitera a tento váš vládce nemá v optimismu konkurenta! Ani v tomto roce si neděláte se svým zdravím příliš těžkou hlavu a k lékaři vede vaše cesta jen zřídka, odpočinek a osvěžování těla vám dostačuje k udržení skvělé kondice. Malá změna nastává od druhé poloviny roku, kdy zejména měsíc říjen kulminuje v pravděpodobnosti drobných zdravotních problémů. Jupiter tentokrát trošku zlobí a pokouší. Společně s Venuší a Marsem se mu zalíbilo ve znamení Panny, které zrovna nepatří mezi vaše největší kamarádíčky. Vábivé trylkování Venuše oživuje vaši slabinu v mlsání a touze po sladkých i tučnějších pochoutkách, může se ještě přidat i Neptun, který ze znamení Ryb klade alkoholové nástrahy. Především vy, Střelci 1.dekády (23.11. - 2.12.) a 2.dekády (3.12. - 12.12.), obejděte regály s čokoládou, zákusky či smaženými dobrůtkami obloukem! V opačném případě vyhlásí vaše játra a zažívání varovný stupeň zátěže, uznáte, že taková daň by se nevyplatila? Místo toho volte cvičení, jízdu na kole, procházky - to jsou atributy, které vám mají být skutečně ku prospěchu.

Šťastné měsíce: březen, duben
Nepříznivé měsíce: říjen, listopad

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2015: Štěstí vám mají v tomto roce přinést záležitosti spojené se zahraničím. Pokud máte záliby související s dalekou cestou, můžete ji uskutečnit, v éteru je také krásný milostný vztah s cizincem.

 

Rada pro Střelce: v tomto roce vám pomůžou planety, které vám jsou nakloněny, získat větší sebedůvěru a sebevědomí. Víra ve vaše vlastní schopnosti bude v roce 2015 zásadní. Musíte být odvážní a průbojní, nevzdávejte se, pokud hned neuspějete, držte se svých myšlenek a ideálů. Snažte se všechno perfektně rozplánovat a nezapomeňte také na tolik potřebný čas na odpočinek a nadýchání se čerstvého vzduchu. Letos se setkáte s částečným protnutím vašeho osobního života na váš profesní život. Je důležité, abyste měli v osobním životě dostatek prostoru a podpory pro rozvoj vašeho profesního života. Bez dostatečné podpory bude pro vás obtížné, ne-li nemožné dosáhnout stanovených cílů.

 

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, https://www.astrokarty.cz, https://www.horoskopy-na-rok-2015.cz, https://horoskopy.etarot.cz, www.horoskop-2015.cz, https://horoskop2015.7x.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.