Váhy 23. 9. - 23. 10.

 

 

Charakteristika Váhy

Toto vzdušné znamení reprezentuje rovnováhu duše a těla, jsou znamením spravedlnosti, ale ve skutečnosti je toto znamení  dosti rozporuplné. Tak jako kolísají misky na Vahách, tak nějak podobně se chovají i tito zrozenci. Jednou vyrovnaní a klidní, za chvíli nervózní a deprimovaní. Zčásti jemní, laskavý a mírumilovní, z druhé části hádaví, nevychovaní a nepříjemní. Jsou inteligentní a sečtělí, zároveň dokážou být naivní a nedomýšlet následky svých činů. U zrozenců tohoto znamení je pro jejich životní spokojenost důležité, aby si dokázali udržet rovnováhu ve všem, co dělají. Mají vyvinutý smysl pro spravedlnost a jsou schopni kompromisů. Jsou pravdomluvní a milují harmonii.

Láska je pro ně v životě velmi důležitá, milují svoji svobodu, ale jen neradi tito zrozenci žijí sami. Mají potřebu budovat teplo domácího krbu a pevné rodinné zázemí. Potřebují být s někým citově spojeni a nejraději by se k někomu pořád tulili. Bývají vynikajícími partnery. Rádi tráví čas se svojí rodinou a přáteli. Váhy rády pracují v týmu, je pro ně vhodnější klidné a pohodové zaměstnání. Dokážou zvážit své síly a nepřeceňují se zbytečně. Někdy se dlouze a namáhavě rozhodují, to způsobuje, že některé životní šance jim mohou proklouznout mezi prsty. Špatně snášejí stres a disharmonii, nesmí zapomínat na odpočinek a víc než jiná znamení by si měli dávat pozor na nadměrnou konzumaci alkoholu.     

Jsou ovládány živlem vzduchu a v životě touží po souladu a harmonii. Je pro ně typická nerozhodnost a dlouhé váhání, kvůli tomu jim někdy životní příležitosti proklouznou mezi prsty. Tito zrozenci bývají velmi tvořiví, baví je kultura a umění, v životě touží po klidu a harmonii, což se jim však občas pro jejich vnitřní rozkolísanost příliš nedaří. Nemají rádi stres a spěch, všeobecně nesnášejí komplikace jakéhokoliv druhu. Váhy bývají velmi taktními jedinci, raději se nechají sami zranit, než aby ranili druhého. Láska je pro ně stěžejní, samoty se obávají. Jsou skvělými týmovými hráči, umějí skvěle spolupracovat s ostatními, málokdy se však sami za sebe do něčeho vrhnou. Pro Váhy je velmi důležité partnerství a souznění v blízkých vztazích.

 

Váhy Žena

Ženy narozené ve znamení Vah bývají velmi činorodé, aktivní a impulzivní. Mají sklon k tvrdohlavosti a mají rády, když jim druzí projevují obdiv a přízeň. Žena Váha bývá racionální, ale zároveň i tvořivá.  Někdy mívá sklony k melancholiím a depresím. Jsou to dívky a dámy náročné a vybíravé, chtějí dobře vypadat, obklopovat se luxusem a mít vedle sebe reprezentativního partnera. Touží po dokonalosti a není-li po jejich, rády zveličují všechny nedostatky a chybičky, které se jim nezdají zas až tak dobré. Přes svoji vyrovnanost a klid vyzařují energii.

 

Váhy Muž

Muži Váhy působí příjemně a dobře se s nimi jedná. Působí vyrovnaně a stabilně, avšak skrývají své vnitřní nejistoty a rozporuplnost. V životě, zejména pak v mládí, se často mohou ocitat v extrémních situacích a nad propastí, dostanou-li však novou šanci, často se jí s vervou chytí a neopustí. Tito zrozenci vše racionalizují, včetně citů a lásky, avšak jsou přitažliví a v lásce rafinovaní.     

 

Ohlédnutí za rokem 2014

Rok 2014 působil na Váhy v oblasti majetku a zvýšení hodnot. Přišly nabídky jako přestěhovat se nebo vybudovat, zrekonstruovat a zlepšit své zázemí. Možná jste změnili práci, abyste vydělávali větší peníze nebo jste si polepšili tak, aby zvedla vaše prestiž ve společnosti. Byl to také rok ve znamení rekapitulování dosavadního života, úspěchů, směrování životní cesty a všeobecně toho, čeho se vám podařilo ve vašem životě dosáhnout. Ke konci roku se mohla objevit nová láska a se zamilovaností vstoupila do vašeho života i spousta energie a nadšení do nových činností. Pokud jste se nebáli někdy i trochu více riskovat a využili jste šance, které vám osud nabídnul, už víte, co je pro vás opravdu důležité a vidíte, že se vám žije mnohem příjemněji.  

 

Váhy v roce 2015

Rok 2015 otevře Váhám rozšíření vědomostí, vzdělávání, kurzy, nebo školení. Přinese pohyb do oblastí rodina, domov a děti. V tomto roce přichází boom v rodině, vdavky, zplození dítěte či křtiny, důležité rodinné události. Budete řešit cestování, cesty, dopravní prostředky a budete si dělat pořádek v přátelích. Zde pozor na nepříjemná zklamání, či pokušení. Až do srpna budete mít velmi dobré přesvědčovací schopnosti, které můžete snadno využít během nejedné činnosti či události. Pak tuto vlastnost částečně ztratíte, ale nahradí ji umění uzavřít kompromis i v nejnepříjemnější situaci. Rok 2015 vám upevní a zlepší rodinné vztahy. Díky vlivu černé Luny projdete zklamáním a tím posunete svou duši o kousek dál. Dojdete pochopení, že věřit můžete pouze sami sobě. Je jen na vás, jak se postaví ke konfrontaci s černou Lunou. Černá Luna se totiž v létě přesune do vašeho znamení Vah a začne vše zdržovat, pročišťovat a vytvářet problémy ve všech vztazích, partnerských, pracovních i rodinných. Jaro vám přináší ukončení důležité životní kapitoly a také můžete potkat důležitou osobu pro vaši budoucnost. Otevřené téma pro jaro jsou společenské události a návštěvy, protože je dobré být vidět. Ve druhé třetině roku očekávejte nějakou významnou informaci, která zamává s vaším dosavadním přístupem k životu. Nemá smysl ji řešit a zkoumat proč, zač a kdy, je nutno se přizpůsobit. Život jede dál. Podzim, jako každý rok, přinese plno energie do nových začátků. Říjen je měsíc, kdy můžete nastoupit novou životní cestu.

Jaký dárek se pro vás milé Váhy v roce 2015 skrývá pod hvězdnou stuhou vašeho astrálního balíčku? Planetární mecenáši nadělují spravedlivě a obdarovávají vás stejně tak radostnou hojností jako životními zkouškami. Jednáte velmi otevřeně a diplomaticky, tudíž si rozbalujete nové šance, pro jejichž realizaci je Jupiter připraven vám dát dostatek sil. Na rozdíl od minulého roku k vám nyní přichází velevážený Saturn a přispívá dárkem nejcennějším - trpělivostí. Jako éterickým bytostem plným těkavé energie určitě přijde tato pozornost vhod, tím spíše když hodlá škádlivě popichovat neposedný Uran a přinášet do vašeho života nečekané otočky.

V tomto roce máte úkol vyrovnat se se svou nerozhodností a naučit se jasně definovat své priority, abyste mohli přejít na novou šťastnější cestu plnou příjemných zázraků. Ano, zázraky jsou možné v každém okamžiku, jen nepadají samy z nebe. První polovina roku je příjemně posílena přející sextilovou vibrací Jupitera, který širokými tahy svého štětce pro vás na obloze maluje zářivý obraz s motivem štěstí. Váš brilantní charakter spojuje s velkorysostí a tolerancí, abyste své výjimečné schopnosti vypulírovali do nejvyššího lesku. Vyzařujete fatální kouzlo, takže se není čemu divit, že doslova giganticky rozšiřujete okruh svých přátel. V tomto období jsou také zvýšené možnosti zapojit se různých humanitárních organizací.

Toužíte si splnit své sny, ale mějte se na pozoru, speciálně zrozenci 2.dekády (3.10. - 12.10.), aby se váš vzdušný a netrpělivý potenciál nestal idealistickým tornádem. Postupem času vás Jupiter společně se Saturnem učí nalézt opravdový smysl života a vy se přistihujete, že jste schopni změnit o 180 stupňů svou orientaci. Největší úspěch zaznamenáte v sociální práci, veřejných ústavech, ale také se váš zájem může zvýšeně zaměřit na různé meditace, umění a hudbu, k čemuž jste svým způsobem už i tak předurčeni.

Ruku v ruce jde s tímto i konfrontace s různými poradci, kteří vám chtějí vnutit své názory, bohužel i ty špatné - milé Váhy, je čas naučit se říkat -NE-! je jisté, že s Uranovým přičiněním bude docházet ke kumulaci napětí a budete se cítit pod tlakem jak v pracovních vztazích tak i ve vztahu partnerském, kde se může schylovat k opravdu nebezpečné bouřce. Nenechte se roztodivnými kousky Urana a jeho opozice zaskočit zejména na jaře a na konci roku, kdy se k němu může přidat Marsův hrom zasahující elektrickými blesky konfliktů. Je zapotřebí zvládnout své emoce a přijmout radu hvězdných dobrodějů, kteří naléhavým hlasem našeptávají, že je pro vás daleko prospěšnější jednat sice otevřeně a rozhodně, ale s klidem.

Pořádně vyzkoušet vás chce v tomto roce i planeta Pluto, přičemž se svou neharmonickou konstelací kvadratury přizvukuje nepokojným obdobím. Žádný strach, nechce vás stáhnout do temných vod, chce jen, abyste se uměli rozhodnout. Je to energie transformace a žádá, abyste sáhli do svého nejhlubšího nitra a přehodnotili, co je pro vás v životě nejdůležitější, což je taktéž skutečným uměním - vaším atributem. Buďte sami sobě vrcholným dílem!

 

Láska, vztahy

Tento rok je u vás v oblasti lásky ve jménu velkého experimentování. U mnohých z vás, kteří žijete v manželství, vzniká riziko ohrožení vztahu vlivem flirtování například na on-line seznamkách, což může přerůst ve velký problém. Planeta lásky Venuše vás bude ochraňovat zejména v letních měsících a potěší ty, kteří žijí delší dobu osamoceni. Nejsou vyloučeny i nečekané sňatky. Toto období je vhodné i k upevnění partnerských vztahů. Naopak v posledních měsících roku se mezi vašimi blízkými mohou objevit nedorozumění a napětí.  Jemné a nonšalantní Váhy, připravte se na pestrou paletu událostí v partnerských vztazích a také na to, že i navzdory své vrozené váhavosti budete se muset v klíčových situacích umět rozhodovat. Hned v březnu dává o sobě vědět neklidný Mars a žádá po vás větší akceschopnost. Milé Váhy, i když jste opředeny kouzlem, před kterým není úniku, v lásce budete muset umět tentokrát tančit, aniž by vám chyběl krok. Nevyzpytatelný Uran jinak zdůrazní svůj vykřičník a místo perel štěstí začne sypat uhlíkové saze, nebyla by to škoda? Především ve druhé polovině září a začátkem října buďte ve svých diskuzích s protějškem pozornější, protože Merkur ve vašem znamení získává zpětný pohyb a vy budete muset pečlivě vážit své reakce a slova. Mnozí z vás mohou zaznamenat v lásce nečekané zvraty a to především ve vztazích manželských. Uran varuje před nepříjemnými překvapeními, ať už ze strany protějšku či vaší vlastní zásluhou. Naštěstí jsou zde záchranné berličky Jupitera a Saturna, ale nelze situaci podcenit, přičinit se musíte i vy sami! Konec roku vám hodlá nastavit štědřejší ruku a umožňuje zajímavá seznámení. Svůj vysněný ideál můžete potkat na nějaké společenské akci či večírku a hlavně pamatujte, že zelenou má všechno, co je spojeno s uměním a estetikou, láska na vás může čekat právě na těchto místech!

Šťastné měsíce: červen, listopad
Nepříznivé měsíce: březen, září

 

Práce a peníze

V období tohoto roku můžete v plné míře uplatnit svůj šarm a diplomatické jednání, nedělá vám problém získávat spřízněné dušičky v oblasti vaší profese a vytvořit s nimi tým pro uskutečnění společného pracovního záměru. Jste diskutéři zvěrokruhu a dokážete komunikovat ve více rovinách, což se po celý rok, snad kromě dubna a července, bude jevit jako vaše velké plus. Ve vašem sdělení a přemýšlení, hlavně u zrozenců 1.dekády (23.9. - 2.10.), je větší hloubka, doménou se stává také zodpovědnost za slovo, Saturn se skutečně předvádí v plné parádě. Venuše, vaše vládkyně, vévodí vší kráse, takže mimo jiné jste velmi spokojení, když působíte atraktivně a můžete ve své profesi uplatnit svůj vkus. Velmi významnou skupinou se mohou tudíž stát v tomto roce činnosti spojené s uměním, módou, krásou, designem nebo tematikou prezentace. Také obchodní činnost v těchto oblastech vám zajišťuje úspěch, vsaďte na svou okouzlující auru, čistý hlas a techniku chytrého a hladkého prodeje! Hvězdy napovídají, že hodně silným měsícem je v tomto směru listopad, co se týče financí, je výhodné nejdůležitější peněžní transakce provádět v létě, takže pokud se chcete například zajistit do budoucnosti, ať už výhodným pojištěním či jinou variantou, máte zelenou!

Šťastné měsíce: srpen, listopad
Nepříznivé měsíce: duben, červenec

 

Domov a rodina
Jednou z věcí, kterou by se od vás mnozí vaši zvěrokruhoví kolegové mohli učit, je příjemná uvolněnost, kterou umíte vnést do rodinné atmosféry. Váš dům či byt je pro vás také dost důležitou základnou společenského života a velmi vám záleží na tom, jak vaše království působí na ostatní. V první polovině roku kladete velké požadavky na elegantní styl bydlení a květen dominuje v nákupu bytových doplňků, přičemž se nebráníte ani cizokrajnějšímu nádechu. Vyžíváte se v barvách a jejich perfektní sladěnosti a neváháte investovat ani například do hodnotnějších obrazů podtrhujících vkusnou a estetickou úroveň vašeho hnízdečka. Vlivem Jupitera máte také zvýšenou touhu cestovat, přitahuje vás zahraničí a rádi byste si rodinnou dovolenou splnili svůj dávný sen. Nicméně ať je cílem Paříž nebo Kilimandžáro, Pluto hlásí střety zájmů a naznačuje zvýšenou tendenci k souboji, ve kterém chce každý z rodinných příslušníků prosadit své přání. Může nastat i situace, že se vás váš protějšek může snažit korigovat či usměrňovat co se týče plánování investic, což může být vámi pociťováno jako tlak a vyúsťovat do nepříjemných konfliktů. Nejvíce obezřetní buďte v letních měsících, protože v tuto dobu může strohý Saturn zvednout svůj varovný prst nejvýše.

Šťastné měsíce: září, listopad
Nepříznivé měsíce: únor, březen

 

Zdraví
Připravte se na rok, kdy toho budete mít opravdu hodně a kdy budete mít co dělat, abyste svoje zdraví udrželi na stejné úrovni, na níž právě je. V první polovině roku 2015 hlídejte hlavně to, co jíte, ale nezapomínejte na pohyb, začněte s posilováním či sportem. Budete mít zvýšený zájem o vše, co může vést k prevenci a posílení zdraví, mnozí z vás absolvují různé kurzy pro zdraví nebo se dokonce pustíte do studia zdravotní problematiky. Pokud jste dlouhodobě nemocní, můžete očekávat příznivý posun k lepšímu. Vaše estétské JÁ miluje klid a pohodu, máte dobrou kondičku a pružnost, nicméně vesmírní trubadúři vám přece jen i v tomto roce chtějí poukázat na případné slabiny. Váš nervový systém je citlivější, a ač byste rádi vnímali v každodenním životě jen to hezké, každý náznak konfliktu u vás zvyšuje stres. Nestabilní Uran se pak svou opozicí ze znamení Berana může dokonale vyřádit - výkyvy a zkraty, to je přece jeho parketa. Jeho nepokojná záře má schopnost roznítit problémy pohybového aparátu, neduhy močového měchýře, kůže a především ovlivnit jeden z nejdůležitějších vyrovnávacích procesů v těle - ledviny. Nepříznivé sondy ze znamení Berana mohou tuto oblast energeticky oslabovat, přičemž ledviny pak hůře zvládají svou práci, důležitý je i poměr mezi příjmem a výdajem tekutin. Nejslabšími měsíci roku se jeví únor a březen, Váhy 2.dekády (3.10. - 12.10.), jste největšími kandidáty pečovat o sebe jako v bavlnce! Snažte se neprochladnout, dbejte na pitný režim, co se týče bylinek, příjemně vás pohladí brutnák lékařský. Je vhodné mít kolem sebe přátelskou atmosféru, odpočinout si v lázních, salonech krásy, posílit svou auru při meditacích. Podporujte harmonické vztahy v rodině i například ve vaší kanceláři, protože pokud se necítíte dobře v místě, kde žijete, můžete somatizovat různá onemocnění. Nechtěný společník Pluto signalizuje i v tomto roce tendence k vyčerpávání organismu, klepněte tohoto neřáda přes prsty a dokažte, že vaší zbraní je láska, ne fyzická síla!

Šťastné měsíce: září, listopad
Nepříznivé měsíce: únor, březen

 
 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2015: Do šťastných situací se v tomto roce dostanete zásluhou svých přátel, kteří vám mohou významně pomoci v uskutečňování nějakého vašeho snu.

 

Rada pro Váhy: v tomto roce budete schopni dělat důležité pokroky ve vaší kariéře, vztazích, zkrátka v celém vašem životě. Můžete se naučit hromadit veškerou vaši energii na plnění vámi stanovených cílů. Do popředí se dostanou i vaše umělecké nadání a kreativita. Naučíte se rozlišovat tu pravou realitu ve světě plném přetvářek, i když v osobním a profesním životě budete malinko netrpěliví a nedočkaví. Pokud budete chtít, naučíte se řešit problémy s taktem a diplomaticky. Mnoho z vašich snů může být letos vyplněno, když  přijmete překážky, které se vám postaví do cesty. Díky nim pak dojdete k pochopení, že věřit můžete pouze sami sobě a tak posunete svou duši o kousek dál...

 

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, https://www.astrokarty.cz, https://www.horoskopy-na-rok-2015.cz, https://horoskopy.etarot.cz, www.horoskop-2015.cz, https://horoskop2015.7x.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.