Beran 21. 3. - 20. 4.

 

 

Charakteristika Berana

Berani jsou ohnivé znamení, plní energie, elánu a života. Jsou to obvykle silné, ambiciózní a průbojné osobnosti. Jsou odvážnými zastánci nových myšlenek a směrů a díky svojí povaze jsou často schopni i své názory prosadit. Berani jsou bojovníci s nespoutanou a nevázanou povahou. Negativem je jejich tvrdohlavost a umíněnost. Jak si Beran něco usmyslí, nic s ním nehne, aby svůj názor změnil. Za každou cenu si vždy hledá svoji cestičku, i kdyby mu přátelé a rodina chtěli poradit sebevíc a co nejlépe, tyto rady nejspíše nepřijme. Beran se často obětuje a nehledí na překážky, jde hlavou proti zdi. Lidé narození v tomto znamení bývají nebojácní a často se zdá, že se nedokážou poučit ze svých chyb. Je to však spíše jejich důvěřivost a v jistém slova smyslu i naivita, která je vede k tomu, zkoušet neúspěšný pokus zase a znovu. Sebevědomě se prosazuje, jako by nedbal pocitů druhých, ve skutečnosti je však dobrosrdečným a upřímným jedincem.

Zrozenci ve znamení Berana bývají věčnými dětmi, obdivují vše kolem a dokážou Vás upozornit na detaily, kterým byste sami nikdy nevěnovali pozornost. Snesete-li jejich občas zlostné výbuchy nálady, které je však velice rychle přejdou, pak vedle sebe můžete mít toho nejpozornějšího a skvělého partnera, kamaráda nebo přítele. Jejich temperament je silný, na druhou stranu se však s nimi nikdy nebudete nudit.

 

Beran symbolizuje nové začátky a iniciativu. Lidé narození v tomto znamení mívají dobrosrdečnou nekomplikovanou povahu, pevnou vůli a ctižádostivost. Nebojí se překonávat překážky a případné neúspěchy je nikdy neodradí od dalších pokusů a snažení. Bývají tvrdohlaví paličáci, kteří chtějí jít v životě svojí vlastní cestou a jak si něco usmyslí, pak s nimi jen tak něco nehne. Někdy působí sobecky a podrážděně, ve skutečnosti ale mají dobré srdce a pro druhé se dokážou obětovat.  Milují objevování všeho nového a neznámého. Nesnášejí rutinu a omezování své svobody.

 

Beran žena

Ženy zrozené ve znamení Berana bývají okouzlující, jedinečné, ale také umíněné a odvážné. Chybívá jim trpělivost a dostatek rozvahy. Bývají vtipné a přátelské, ale někdy přespříliš upovídané nebo drzé. Jsou smělé a bojovné, nemají však smysl pro kompromis a ústupky a neumějí spolupracovat, očekávají, že ostatní se budou přizpůsobovat jim. Jsou nevypočitatelné a netrpělivé. Rády flirtuje a to, co se musí v partnerském soužití naučit je, že není vše v životě jen o soupeření.

 

Beran muž

Berani muži bývají plní energie, elánu a nápadů. Jsou odvážní a rozhodní, nechybí jim bojovnost a vůdčí energie. Potřebuje mít autoritu, jak v práci tak doma, pokud se mu jí nedostává dostatek, pak bývá tento jinak životní optimista nespokojený a náladový.  Příkoří a nespravedlnost si Berani dobře pamatují. Do vínku dostali řádný temperament a také tvrdohlavost. V partnerském vztahu bývají oddaní a věrní.

 

 

Ohlédnutí za rokem 2015

Rok 2015 byl pro vás rokem plným energie, dynamiky a mnoha nových příležitostí. Nesl se v duchu zvědavosti a touhy po změně. Mnozí z vás odhalili své slabiny nebo zažili mnohá překvapivá prozření. Pokud jste zapojili iniciativu a cílevědomost, hodně věcí se vám podařilo. Ujasňovali jste si své postoje a myšlenky, učili jste se pečlivě zvážit každý svůj krok i plán a díky tomu se vám otevřelo mnoho nových dveří a mohli jste své plány začít realizovat nebo položit úplně nové základy svého života. Všechny tyto změny vám přinesly více svobody a také jste možná potkali lidi, kteří vám otevřeli obzory nebo vám ukázali nový způsob života. Vše přínosné, co jste získali, můžete využít vlastní prospěch i v následujícím roce.

 

 

Berani v roce 2016.

Milí Berani, vaší silnou stránkou je schopnost kráčet vlastním směrem, tak na to pamatujte. Této schopnosti budete potřebovat věřit i v kalendářním roce 2016, protože tato schopnost vás vede k jistotě vlastní síly. Největší vaší silou je schopnost vidět vizi vlastního štěstí a také ho realizovat. To ale ještě nevylučuje, vaše vlastní nasazení, odvahu a velkorysost. Co Vás tedy v roce 2016 čeká? Rok 2016 vám přináší doslova přívaly energie, která vás prostoupí skrz na skrz. Něco takového samozřejmě nemůže zůstat bez následků. Naštěstí pro vás bude vše, čeho díky nabité energii a síle dosáhnete velmi dobré a přinese vám to pocit spokojenosti, ať už v životě osobním, nebo pracovním. Po celý rok budete zdrojem energie nejen sami pro sebe, ale také pro lidi, kteří vás obklopují. Pozitivní náboj, který jim můžete předat, dokáže upevnit vztahy a roztopit ledy, které tu byly už celá léta. Inovativní Uran prochází vaším znamením a nabízí vám nečekané začátky, odvážná ukročení a nebojácná rozhodnutí. Pomáhá vám však také být více a více sám sebou.

 

Oproti minulému roku, kdy jste se v osobním životě museli smířit a poprat s nejedním zklamáním, bude rok 2016 od samého počátku jednou velkou jízdou. Jak v práci, tak i v soukromí vás totiž čeká hned několik překvapení. Nečekejte však, že to bude jednoduché a všechno přijde, aniž abyste vůbec namáhali. Ne všechno vás potěší a některá rozhodnutí vás dokonce velmi zabolí, pozitivní však je, že to vše bude mít svůj význam a na konci vás čeká zasloužené štěstí i tolik očekávané uznání. Bude to často hodně unavující a měli byste se obrnit velkou trpělivostí. Ale má to i své pozitivní stránky. Pocit, že vše strašně dlouho trvá, způsobí, že ve skutečnosti mnoho věcí vyřídíte a uděláte mnohem rychleji než obvykle. Také budete mít dojem, že máte mnohem více energie, která se skloubí s vytrvalostí, pracovitosti a také nezbytnou trpělivostí. Jako celek vás tedy čeká úspěšný rok, během kterého konečně poznáte sebe sama. První polovině bude ještě vládnout nejistota a obavy, a to zejména v pracovním životě, protože dostanete několik nabídek, kde ani v jednom případě nepůjde o jednoduché řešení. V srpnu však naberete správný směr a konečně pochopíte, že ne všechno lze nakládat pouze na svá bedra. Dejte si však pozor na zdraví, stres má totiž na vás velký vliv.

 

A co chystá v roce 2016 velké hvězdné kasino pro vaše ohnivé znamení? Nebeskou ruletou budou točit opět velmi významní hráči, z nichž někteří zamávají velkými překvapeními. Pozor zvláště na nevyzpytatelný Uran - jeho konjunkce s vaším Sluncem může probouzet až rebelantské choutky! Naštěstí nad vším bdí vzácný krupiér Saturn a ten zaostří váš smysl pro realitu. Vězte, že pro vás schová vždy nějaký ten žeton stability, budete ho potřebovat! Na rozdíl od roku 2015 vás totiž může šibalský Jupiter nutit více přehánět a pouštět se do různých činů tzv. hlavou proti zdi, jak máte ve svém erbu, tentokrát by ale způsob tohoto jednání nebyl až tak příznivý. Uznáte, že i bez role vítězících Orfeů lze dosáhnout pozoruhodných výsledků? Je dobré se občas zastavit a rozhlédnout se - a právě v tom se vítězi skutečně stanete.

Období, které se před vámi rozprostírá, vás obdarovává zvláštní aurou originality a do všech míst, kam vkročíte, šíříte do éteru charisma výjimečnosti. Jste zvyklí být číslem jedna, prosazovat se tam, kde považujete za důležité, a v případě potřeby není u vás problém odvrátit případný nežádoucí matchball. V tomto roce vám uranské světlo nabízí mnohé šance, aby vám vše šlo tak nějak lehčeji, a to hlavně díky skvělým nápadům a pohotovému jednání. Nelze však opomenout ani okouzlující Venuši, která vám, především na jaře, dodává svou přítomností nádhernou samozřejmost. Její konjunkce s velkým pozérem Uranem signalizuje až magnetickou přitažlivost, přičemž se můžete ocitnout v situacích plných překvapivých lákadel, až se vám z toho může zatočit hlava!

Především vy, zrozenci 3. dekády (11. 4. - 20. 4.), nebuďte příliš hrr, nepřehánějte to se slavnostmi života a neodmítejte chladnou dlaň Saturna na vašem rozpáleném čele. Ve druhé polovině roku to platí i pro 1. dekádu (21. 3. - 31. 3.) a 2. dekádu (1. 4. - 10. 4.), kdy pokušitel Jupiter láká svou výzvou - teď nebo nikdy - k požitkářskému sabatu Radosti. Moudrý Saturn svou příznivou vibrací radí spíše ke skromnosti a k tomu, abyste se zaměřili spíše na svůj vnitřní posun - na duchovnější a více filozofické obzory, na to, abyste odhodili svůj kult spěchu a soustředili se na hlubší otázky. Může se vám dařit ve vyšších studiích nebo v dokončování důležitých projektů, které mají návaznost například se zahraničím. Zejména vám, zrozenci 2. dekády (1. 4. - 10. 4.), může Saturn svým trigonem poslat podporu nějaké významné osoby. Nenechte tohoto dobroděje kroužit jako ruletu nad Monte Carlem, využijte jeho signálů! Svým vlivem se připomíná i šedá eminence Pluto, nicméně klade určité podmínky a žádá, abyste nelpěli na některých zbytečnostech, které se sebou vláčíte jako kouli na noze. Především v oblasti povolání se s něčím nebo s někým z minulosti rozlučte, teprve pak se můžete odrazit od startovní čáry úspěchu k výšinám!

 

 

Láska, vztahy

V letošním roce budou konsolidovány vztahy s přáteli, budete vychutnávat pestřejší a bohatší společenský život. Ti, kdo měli problémy doposud ve vztahu, tak budou okouzleni tou náhlou změnou v porozumění a upevnění partnerství. Ti, kteří ještě čekají na svou hvězdu, tak ta jim určitě vyjde nad obzor a pokud se naladí na tuto cestu hledán,  potkají svůj vysněný protějšek. Rok 2016 ukončí samotu těm, kteří jsou připravení na vážný vztah, přinese velké množství příležitostí a zábavy pro ty, kteří zatím nic stálého nehledají a upevní vztahy i těm, kteří jsou zamilovaní. Letošní rok pro vás bude rokem poznání a pochopení, že láska pochází především z vašeho nitra a jak si to zařídíte, tak to budete mít. Nemůžete přece všech házet do jednoho pytle, a pokud chcete lásku najít a také si ji udržet, musíte se podle toho i chovat a přemýšlet.

 

Naštěstí začátkem roku potkáte osobu z minulosti, která vám otevře oči a na jistý, velmi cenný čas bude vaší vrbou. Nezaměňujte však toto přátelství s hlubokým citem, abyste tím nezranili svou momentální polovičku, případně kvůli tomu nepřehlédli šanci na lásku s velkým "L". První polovina roku bude přát vztahům nejkrásnějším. V tomto období se vám bude nejlépe dařit po stránce milostné. Hledejte a naleznete, dejte příležitost a budete objeveni, milujte a budete milováni. Nikdy nebylo snazší najít partnera, než právě v první polovině roku 2016.

 

Jistota, klid a štěstí vás po dlouhé době konečně omámí po létě. Druhá polovina roku přeje spíše vztahům pracovním a rodinným. Můžete se udobřit s někým, koho jste dlouho neviděli, stejně tak jako potkat nové přátele, a to klidně i na vašem pracovišti. Budete oblíbení a vyhledávaní společníci. Nebojte se konfrontace s nepřítelem, schůzky s významným obchodním partnerem, ani pohovoru na vaše vysněné místo. Hvězdy jsou vám nakloněny. Vaší vládnoucí planetou je Mars, který je pověstný svou nerafinovanou energií touhy a milostného jiskření. Ani v roce 2016 nehodlá zůstat pozadu, naopak jeho vystřelovací konfety sex-apelu způsobí pořádně oslňující ohňostroj. Zde je však na místě varování, abyste nakonec nestříleli opravdu naslepo a nenechali se uhrančivým mágem Uranem vtáhnout do příliš bláznivých vod. Vymýšlení zázračných nemožností je jeho náplní práce.

 

V dubnu zesiluje svůj vliv také Venuše, patronka lásky, a obdarovává vás vysokými možnostmi k seznámení. U vás, Berani 3. dekády (11. 4. - 20. 4.), se v mnohých případech může jednat o seznámení na internetu, jak již však bylo zmíněno, buďte obezřetní. Vy, kteří už svou lásku máte, můžete v tomto období zažívat neuvěřitelný aplaus vášní a oživení vztahu. Čekají vás zajímavé akce a zvláštní zážitky, kterým Venuše společně se svým milostným flamencem posílí vaše souznění. Naopak problémovější období je signalizováno u 1. dekády (21. 3. - 31. 3.) na září a u 2. dekády (1. 4. - 10. 4.) na listopad, kdy se rarášek Jupiter bude snažit přisypat koření neshod. V tomto čase není příznivé plánovat například ani termíny svatby.


Šťastné měsíce: duben, květen
Nepříznivý měsíc: listopad

 

 

Práce a peníze

Po minulém roku plném pracovního úsilí, nastává pro berany klidnější období, kdy bude čas i na relaxaci.

V profesní oblasti a kariéře je pro vás tento rok určitou výzvou. Energie, kterou vás rok 2016 naplňuje až po okraj, vám přinese nový a neotřelý pohled na vše, co se kolem vás děje. To vám pomůže nahlížet na různé věci znovu a jinak a otevře vám to nepoznané obzory. Díky tomu budete schopni nalézt nová řešení, nové postupy ale také nové vylepšení. Budete originální a díky tomu si vás rychle všimnou vaši nadřízení, kteří vaši nápaditost velice ocení. Rok 2016 je úžasnou příležitostí k rozvinutí vašich schopností, dovedností a znalostí. Zapracujte na sobě a uvidíte, že v druhé polovině roku pocítíte velké rozdíly v tom, jak vás vnímají ostatní.

Leden a únor sice nejsou v tomto smyslu až tak excelentní, protože mohou spolupráce a důležitá pracovní ujednání trochu váznout, není to ovšem důvod pro ztrátu optimismu. Koncem ledna vás možná překvapí trochu rychlý spád věcí, kdy budete si muset zvykat na nová nařízení. Hned s jarem nabírají věci kýžený spád, mohou vznikat úspěšné, výhodnější smlouvy a pracovní projekty spojené se zahraničím. Uprostřed května se dostaví kýžené ocenění, stejně tak studenti, kterým se povede domluvit si zkoušky na toto období, mohou očekávat jen úspěchy. Mars s Merkurem jsou skutečně mistři pohybu a postarají se o živou pulsaci, která je potřebná k odstartování vašich plánů. Za drátky tahá také Uran, stává se mnohoúhelníkem vašich možností, množinou představ a rovnic, o kterých se vám ani nezdálo. Zejména vy, zrozenci 3. dekády (11. 4. - 20. 4.), očekávejte překvapivé nabídky, které mohou přiletět jako blesk z čistého nebe. Hodně favorizována je oblast strojírenství, managementu a moderní techniky.

 

Co se týče finanční sféry, lze taktéž počítat s posunem k lepšímu, v moudrém Saturnovi máte toho nejlepšího účetního. Nicméně není dáno koupat se v bohatství úplně každému z vás, mnozí budete muset projít zatěžkávací prověrkou a bude nutné se nekompromisně zbavit některých balastů z minulosti, jako například vyškrtnutí některých zbytečných činností ze seznamu. Díky všemu, co se děje ve vašem pracovním životě o peníze nouzi mít opravdu nebudete, ale pozor byste si měli dát na pochybné investice, do kterých vás budou tlačit bohužel i vaši dobří známí. Rozhodně se nenechte přemluvit na žádné uzavřené účty, slibné úroky a výnosy. Myslete raději na zadní vrátka a volte spoření před investicí, dokonce ani nemovitost pro vás není v tomto roce nejlepší volbou. Pokud si něco chcete přece jen dopřát, tak dovolenou a menší "předělávky" v domácnosti, ale méně je někdy více a jen proto, že cítíte finanční jistotu i do budoucna, nemusíte hned začít utrácet a vyšťavit se na nulu. Počítat třeba vždy i s nepředvídatelnými výdaji a ty si na vás počkají v září a říjnu.

 

Šťastné měsíce: duben, srpen
Nepříznivé měsíce: leden, únor

 

 

Domov a rodina

Dlouhodobě vám na domov zbývá méně prostoru než byste si přáli, letos si však můžete dovolit obrat. Začít svůj domov milovat ještě dalším způsobem. Možná vám toto přinese i touhu po takovém obydlí, které by více vyhovovalo vašemu vnitřnímu pocitu. Planetární guruové se totiž v tomto roce shodují ve svém svědectví, že u vašeho znamení se na domácí půdě nejedná o žádnou hitparádu duševních strastí. Jste velmi aktivní a brilantně se to odráží ve vašich vztazích s rodinnými příslušníky, zejména vaše děti se mohou těšit na lavinu zajímavých prožitků. Žádné lenošení, ale činorodost, báječná nálada a chuť začínat vždy něčím novým, to na vás vaši potomci zbožňují. Že to někdy zajiskří v názorových konfliktech? To nemění nic na faktu, že ve vašich vztazích panuje láska a vždy se vše otočí zase k dobrému. Tento rok výjimečně přeje společné zábavě, výletům, neobvyklé turistice a také nasměrování se na nové zájmy, které pro vás a vaši rodinu byly zatím tabu. Uran inovuje a trigon Saturn vám nabízí realistické tvoření. Uran i Saturn jsou ve vás, svoboda a prozíravost, používejte je. Saturn našeptává, že zelenou mají různé vzdělávací kurzy, cizí jazyky a také poznávací zájezdy. Nelze opomenout ani vaši chuť dotvářet a modernizovat své domácí hnízdečko, vaše nadšení začíná být už od dubna až nakažlivé a vaše nápady pro zkrášlení domova jsou strhující. Mírné problémy se mohou vyskytnout na podzim, a to zejména u vás, Berani 1. dekády (21. 3. - 31. 3.) a 2. dekády (1. 4. - 10. 4.), protože máte vlivem Jupitera a jeho opozice sklon přehánět. Problémy mohou přijít i ze strany příbuzných vašeho protějšku, vhodné je udržovat si rozumný odstup. Uran inovuje a trigon Saturn Vám nabízí realistické tvoření. Uran i Saturn jsou ve vás, svoboda a prozíravost, používejte je. 

Šťastné měsíce: březen, duben
Nepříznivé měsíce: říjen, listopad

 

 

Zdraví

V oblasti zdraví zcela zapomenete na své lety zažité zásady, díky kterým vás zdraví po celou dobu jako tak poslouchalo. Přestože toho máte na bedrech víc než dost, ani to není výmluva, proč se o sebe nestarat a na vlastní kůži to poznáte už začátkem února. Nebojte se, nepůjde o závažné zdravotní problémy, ale stres a propracovanost a minimum volného času, kdy byste se hýbali nebo alespoň zdravě jedli, si vyžádají svou daň. Důležité je, abyste včas navštívili lékaře a vstoupili si do svědomí. Zvýšený krevní tlak či cholesterol se dají řešit úpravou jídelníčku, bolesti hlavy spánkem a od bolesti páteře si pomůžete vhodným cvičením. V první . polovině roku se dá hovořit o vaší zdravotní kondici jako o velmi dobré, máte sílu ohně a energii můžete rozdávat. Je sice v pořádku, že oplýváte vervou a aktivitou, lákají vás fitness centra a sportovní vybití, adrenalin je přece voda na váš mlýn. Co se však za tím explozivním nasazením může skrývat? Sarkastický vtipálek Uran může v určitých obdobích nečekaně přispět spíše černým humorem, takže vás nabije přílišnou energií a ukvapeností, s čímž pak jde ruku v ruce zvýšená úrazovost, zejména si dejte pozor v měsíci lednu.

 

Pluto se svým neharmonickým aspektem taktéž nezaslouží metál, tiše přizvukuje Uranovi v tendenci k poranění z přepínání. Především vy, zrozenci 2. dekády (1. 4. - 10. 4.) a 3. dekády (11. 4. - 20. 4.), uděláte pro sebe dobrodiní, když budete střídat aktivitu s hezkou knížkou nebo uvolňující koupelí s bylinkovou pěnou. V březnu si dopřejte léčivé koupele nebo plavání, tělo to bude samo žádat. Na jaře ještě očekávejte občasné virózy, které jsou následkem snížené imunity, pokud však budete zodpovědní po celé léto, na podzim vás naopak zcela obejdou. Co se týče druhé poloviny roku, mohou planetární aspekty přinášet zvýšenou tendenci k výkyvům v ledvinové oblasti, ať už jde o sníženou funkci ledvin, záněty, bílkovinu v moči nebo různé kombinace některých těchto příznaků. Opozice Jupitera je signálem ukládání tuku do buněk a tím snížené filtrační funkce ledvin, alfou omegou je tudíž vhodná životospráva a pitný režim. V prosinci zbytečně neriskujte a ve všech rozletech raději přibrzděte v odhodlání.

Šťastné měsíce: březen, srpen
Nepříznivý měsíc: říjen

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016: Jadeit - posiluje ledviny a podporuje vylučovací systém.

 
 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2016: V období roku 2016 máte obrovskou šanci splnit si svůj sen v oblasti vašeho povolání, přičemž může obrovskou roli sehrát nečekaný zahraniční kontakt nebo podpora velmi významné osoby.

 

Rada pro Berany: Přívaly energie, která vás v tomto roce prostoupí skrz na skrz, vám přinesou nový a neotřelý pohled na vše, co se kolem vás děje, konečně poznáte sám sebe. Díky tomu můžete začít nahlížet na různé věci znovu a jinak. Tím se vám otevřou nepoznané obzory a vy budete schopni nalézat nová řešení, nové postupy, ale také nová vylepšení, stůjte však při tom nohama na zemi a vše si dobře promyslete. Vše, čeho díky nabité energii a síle dosáhnete, bude velmi dobré a přinese vám to pocit spokojenosti, ať už v životě osobním, nebo pracovním. Využijte úžasné příležitosti k rozvinutí vašich schopností, dovedností a znalostí, zapracujte na sobě, buďte originální a dočkáte se ocenění nebo vysněného postupu. Po celý rok také budete zdrojem energie nejen sami pro sebe, ale také pro lidi, kteří vás obklopují. Pozitivní náboj, který jim můžete předat, dokáže upevnit vztahy a uvolnit mnohá celá léta. Dovolte si, aby vaše srdce dávalo každému setkání smysl. Hledejte a naleznete, dejte příležitost a budete objeveni, milujte a budete milováni – to vše platí nejen pro milostné vztahy, ale pro všechny vaše vztahy v tomto roce. Dejte si pozor na zdraví, stres má totiž na vás velký vliv, pochopte, že ne všechno lze nakládat pouze na svá bedra.

 

Afirmace pro berany: Tvořím každý den sám sebe.

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.horoskopyproradost.cz, www.vestirna.com, https://horoskopy2016.cz, www.horoskop.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala a napsala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.