Blíženci 22. 5. - 21. 6.

 

 

Charakteristika Blíženců

Blíženci, to je vzdušné znamení dvojčat, které se projevuje ve veškerém jejich konání a činění. Není pro ně větším problémem měnit místa pobytu, přátele, milence, zaměstnání i volnočasové aktivity rychlostí větru. I jejich nálady se mohou střídat jak aprílové počasí. Bývají družní a společenští, mají rádi zábavu a spoustu lidí kolem, samota je pro ně tíživá a nepříjemná. Bývají obvykle dobrými baviči, prožité historky si rádi tak trochu přibarvují, ale není to projev lhaní, jen jejich veselé představivosti.

Tito zrozenci jsou bystří a intelektově zdatní, jejich vrozená zvědavost je nutí stále poznávat a řešit nové problémy, jejich dokončení však často brání sklon k netrpělivosti. Velmi rádi poznávají různorodé záležitosti, vynikají také skvělou pamětí a tak se dá říci, že jsou novodobými renesančními bytostmi. Po psychické stránce mohou být někdy mírně labilní a typická je také jejich nerozhodnost. Obvykle nebývají příliš dochvilní. Láska je pro ně hra, dokážou být ve vztahu velmi vynalézaví, tvořiví a zapojují fantazii. Velice rádi flirtují a v mládí bývají nestálí. Nesnášejí stereotyp, jsou-li už do něj z nějakého důvodu uvrženi, pak se z optimistického a veselého Blížence stává nevrlý a kousavý jedinec.  Co se týká uzavření partnerství, pak je tento zrozenec sice nestálý, ale když ho přesvědčíte o svých kvalitách, pak k Vám přilne a nebude Vás chtít opustit. V pozdějším věku si váží klidného domácího zázemí a jistoty.

 

Zrozenci ve znamení Blíženců často okouzlí společnost svojí veselou povahou a nenuceností. Jejich vnitřní svět je složitý, neboť jakoby jedno tělo obývaly dvě různé bytosti. Jejich pozitivy a přednostmi je energie, elán, nápaditost, tvůrčí a organizační dovednosti a diplomatické chování. Mívají vynikající paměť a zajímá je vše nové. Toto znamení je vzdušné, rychle mění nálady, místa pobytu, přátele a klidně i milence. V mládí jsou velmi nestálí, mají chuť a sílu poznávat vše nové, jsou schopni se bez větších obtíží přizpůsobovat novým situacím a událostem. Blíženci většinou nejsou schopni dosáhnout dokonalého vnitřního klidu, uvnitř jsou nervózní a neklidní, jakoby jim stále něco chybělo, co to však je, neví ani oni sami.

 

Blíženci Žena

 

Tato žena je mnohostranná, strhne Vás svojí optimistickou povahou a výřečností.  Blíženec žena nemá ráda monotónnost a stereotyp, stále potřebuje nové podněty a motivaci. Díky její proměnlivosti a nestálosti bývá těžké ji dokonale poznat a zaškatulkovat. Je to vzdělaná dívka nebo žena, která chce být vnímána jako individualita. Obvykle má všeobecný přehled a hovoří minimálně dvěma světovými jazyky. Miluje cestování a poznávání všeho nového. K pocitu spokojenosti potřebuje pořádnou dávku seberealizace. Ráda flirtuje a toho pravého vybírá dlouho, pro muže není lehce polapitelná.

 

Blíženci Muž

 

Muži Blíženci jsou zajímaví a šarmantní. Jejich dvojaká povaha je jejich neoddělitelným celoživotním rysem. Jsou mnohostranně nadaní, rychle vstřebávají informace, mívají všeobecný rozhled a jsou přístupní novinkám. Tento muž má rád společenské události, je mu příjemné být středem pozornosti a jeho povaha je neklidná, těžko předvídatelná. Má podvědomou potřebu zakrývat své pravé úmysly a na druhou stranu Vás dokáže znenadání odrovnat svojí upřímností.  

 

Ohlédnutí za rokem 2015

Rok 2015 přinesl do vašeho osobního života zásadní změny, mohli jste si naplno užívat života i svých úspěchů, které se dostavily, pokud jste přešli ke konkrétním činům. Možná jste se seznámili s hodně neobvyklými lidmi. Mnohé situace vám ukázaly, jak je důležité  dostát danému slovu, nevyhýbat se povinnostem, vyvarovat se střemhlavosti a také to, že nemůžete jít najednou dvěma směry a musíte si zvolit jen jeden směr, jednu cestu. Pokud  jste se na chvíli zastavili a zkusili zvolnit tempo, zjistili jste, jaké to je vidět věci kolem sebe jinak, než jako z rychlíku. Našli jste krásu i v obyčejných věcech, které jste dosud opomíjeli a možná jste našli i novou lásku. Naučili jste se stanovit priority a pečlivě zvážit, co vlastně potřebujete. Učili jste se využívat svou intuici a díky síle podvědomí, jste se naučili vycítit a pochopit mnohem více, než by se dalo zjistit rozumovou analýzou. V tom všem teď můžete pokračovat.

 

Blíženci v roce 2016

Jste rádi pány svého života a nic se na tom nezmění ani v tomto roce. Rok 2016 se pro vás bude nést ve znamení harmonie. Dosáhli jste všechny své cíle, dá se říci, že i sny a nastal čas užívat si. Bouřlivé období plné stresu nahradí klid a vás konečně přestanou trápit neuvážené kroky z minulosti. Vstupujete do roku jistého útlumu a většího soustředění. Pomůže vám to prožít svoji hloubku a svoji pokoru. Budete pro druhé obdivuhodní svojí opravdovostí a něčím ve vás, co je důvěryhodné a spolehlivé. Počítejte však s tím, že osud vás až do září bude hodně omezovat v rozletu.  Berte proto vážně i ty nejmenší maličkosti, které na první pohled vypadají možná banální, ale ve skutečnosti budou mít svůj význam a věřte, že ne malý. Držte se do konce léta spíše při zemi, sny si nechte až na poslední třetinu roku. Racionální první dvě třetiny věnujte záležitostem, které vyžadují více píle než představivosti.

 

Nebuďte tak nároční, mohli byste se připravit o spoustu zajímavých věcí, zážitků ale i lidí. Stejně tak se i v tomto roce se snažte vyhýbat konfliktům. Možná se vám v minulosti dařilo vybruslit z nich bez poskvrny, ale letos byste už takové štěstí mít nemuseli. Nový rok 2016 rozdal karty jinak, než jste zvyklí. Ukažte srdce velkého hráče a hrajte s osudem. Budete mít několik zajímavých příležitostí jak vyřešit chyby a omyly z minulosti, využijte je. Také se vám výrazně rozšíří obzory a budete moci některé věci posoudit novým a úplně nečekaným úhlem pohledu. Budete moci lépe vnímat svět kolem sebe a lépe se soustředit na své vnitřní procesy. Případné studium či četba smysluplných knih může oblažovat duši a pomoci vám si stanovit dlouhodobou vizi, ve které se budete moci lépe spojovat se svým vyšším já. Tedy tou částí vás, která vidí do velké dálky, směrem k naplnění všech vašich potřeb. Nemáte chuť začít více chodit? Chůze je uzemňující, přináší tělesnou dynamiku, propojuje vás s Matkou Zemí.

 

Nekonečná vesmírná kabala vám pro rok 2016 opět předkládá své obrazy k rozluštění. Saturnova skica naznačuje tíživé téma, které je nutno vyřešit a kterým je zlepšení synchronizace s vnějším světem. Je mnoho slov, přes které na sebe nevidíme, mnoho mlhy, jež nám kalí rozhled. Alchymista Neptun je v tomto přímo mistrem a svou neharmonickou kvadraturou svádí k zahleděnosti sama do sebe, zvýšené idealizaci a neschopnosti přijmout v realitě své okolí. Zcela jistě by se mu mohlo podařit přivést vás svou lstí k šachmatu, ale naštěstí je zde Uranova vibrace, která znamená šanci. Rovněž Jupiterovy šifry signují otevření cesty, která byla v minulém roce zablokována, nicméně v tomto roce bude změněn kurz. Vaším úkolem je zharmonizovat se s ostatními na vyšší mentální úrovni, což je koneckonců dáno vašemu znamení do erbu. Buďte architekti svého intelektu!

Jste znamením komunikace a vitálních schopností, a jak prozrazuje váš vládce Merkur, mohli byste pořádat ty nejskvělejší rétorické kurzy. Žonglování se slovíčky, živé vystupování a gestikulace, charisma mládí, jak by se s vámi mohl někdo nudit? I rok 2016 je charakteristický tím, že překypujete energií, kam vkročíte, je pohyb a ruch, přičemž spřádáte stále nové plány. Stáhnout závěsy ticha, to je pro vás science-fiction. Hned začátkem roku nabíráte obrátky tak silné, že hrozí riziko, abyste nenakladli na svá bedra víc, než unesete a místo nadšení nebyli pak zklamaní.

Blíženci 2. dekády (1. 6. - 11. 6.), napněte pořádně uši. Kvadratura Jupitera a Neptuna provází váš věčný klus a může vás svádět na špatnou trasu, pozor ať nejste v tom běhu příliš zaslepení svými potřebami. Taktéž nepřehlížejte ostatní, těžko pak rozeznáte, odkud vám může hrozit nebezpečí. Pod vlivem blazeovaného svůdce Neptuna lehce sednete někomu na lep a doplatíte na svůj idealismus. Saturn svým působením vypovídá rovněž o ztížené situaci ve spojitosti s veřejností, přičemž nejkritičtějším měsícem se jeví srpen. Lze předpokládat komplikace a zátěž od úřadů, záležitosti, které budete chtít mít brzy vyřízeny, budou naopak zpožďovány a to v mnoha případech zbytečnými nedorozuměními. Taktéž návštěvu u právníka či lékaře si naplánujte na jinou dobu. Žádné mračno však netrvá věčně a stejně tak i toto negativní období mizí ve viditelných závanech náhlých uranských změn. Díky harmonickému aspektu tohoto magnetického fenoménu přicházejí šance na obrat k lepšímu.

Zejména vy, zrozenci 3. dekády (12. 6. - 21. 6.), můžete zaznamenat překvapivý impuls a pomoc například z nějaké organizace, spolku nebo díky nově navázanému zajímavému přátelství. Taktéž internet a možná tak trochu náhodně nalezené správné webové stránky, jsou nečekaným přínosem. Navíc, milí Blíženci, vylepšuje ve druhé polovině roku svou reputaci Jupiter, který vám otevírá obzory pro harmonickou spolupráci s druhými, větší vzájemné pochopení a sdílené radosti života s ostatními. Navážete více kontaktů s lidmi, kteří mají společné zájmy a koníčky, na mnohé z vás čeká mimořádně šťastný milostný vztah. Uznejte, že k vám přece jen vesmír nezůstává skoupý, hodně štěstí!

 

Láska, vztahy

Někteří našli své štěstí koncem minulého roku, jiné to čeká hned začátkem toho nového, ale v každém případě - svobodní už nebudou tak docela svobodní a zadání postoupí do vyšší roviny vztahu. Nebude nouze o dobrodružství, ale také je nutno zůstat v některých situacích vyvážený. Nejlepší čas na romantiku se jeví v červenci. V tomto období se pro nezadané může objevit vysněný princ, či princezna. Druhá polovina roku je podstatně přejícnější, přičemž nejvíce přínosné jsou září a prosinec, těšte se na oživení milostné romantiky a sexuální jiskry. Na atraktivní protějšek můžete narazit v kině, na koncertě, výstavě spojené s uměním, v galerii nebo třeba kavárně. Připravte se ale především na to, že po nesčetném množství romantických chvil, luxusních večeří a protancovaných nocí, vám hodlá váš objev navléknout snubní prsten.

 

. Nejvíce uspěchanou se jeví 2. dekáda (1. 6. - 11. 6.), ale ani vy ostatní nezůstáváte nijak zvlášť pozadu. Rozvážný Saturn připravuje svou opozicí zkoušku, pokusíte se mu přece jen trochu naslouchat? Signalizuje, že mnozí z vás, kteří jste se v minulém roce rozešli se svou láskou, zaznamenáte impulsy touhy svých protějšků k návratu, podmínkou však je, více se soustředit na signály toho druhého a zbavit se sebestřednosti. Stejná podmínka platí i pro zatím fungující manželské páry, jen tak lze předejít ochlazení vztahu. Ti kdo měli problémy doposud ve vztahu, tak budou okouzleni tou náhlou změnou v porozumění a upevnění partnerství. Díky všemu, co jste prožili, vás jen tak něco nerozhází, což významně ovlivní i vaši polovičku.

 

Opatrní byste však měli být v druhé polovině roku. Jako soukromý vztah, tak i ten rodinný, může narušit vaše snaha zlehčit každou situaci. Pokud někdo z vašich blízkých za vámi přijde, že potřebuje poradit nebo se jen vyprávět, nezačínejte mu domlouvat, že všechno jen vidí černě a že si v životě nic neváží. To, že vy jste si své problémy na čas vyřešili, ještě přece neznamená, že ostatní to mají také tak. Buďte vrbou bez slov, pokud to bude nutné a vyhněte se odsouzení druhých. Snadno byste tak narušili harmonii, kterou prožíváte. A pozor - ti, kteří svou polovičku jen našli, by si měli dát záležet a dát své city i úmysly dostatečně najevo, nespoléhejte na to, že to tomu druhému prostě dojde. Zadaní by letos zas měli své lásce určitě nabídnout životní jistoty.


Šťastné měsíce: září, prosinec
Nepříznivé měsíce: březen, srpen

 

 

Práce a peníze

Rok 2016 se pro vás bude nést ve znamení harmonie. Dosáhli jste všechny své cíle, dá se říci, že i sny a nastal čas užívat si. Bouřlivé období plné stresu nahradí klid a vás konečně přestanou trápit neuvážené kroky z minulosti. Uran ze znamení Berana vás povede k lepšímu využívání internetu a mailu. Zatímco loni jste byli po celou dobu na pochybách, letos budete mít situaci pevně v rukou. Nastolili jste jednoduchý, ale účinný systém práce, což ocení nejen vaši kolegové, ale i přímí nadřízení. Rok 2016 bude pro vás rokem úspěchu, hlavně na počátku roku pracovní entuziasmus bude stoupat. Pozor byste si však měli dát na nepřející, kteří váš úspěch nevědí překousnout a pravidelně se vám pokusí podrazit nohy. Proto se s nikým neřaďte napřed, každý jeden krok nejprve pečlivě naplánujte a zvažte a ostatních už postavte před hotovou věc. Dejte si však pozor, abyste svému okolí nechtěně neublížili. Ve chvílích největšího štěstí totiž zapomínáte, že ne každý to musí vnímat a cítit stejně. Svých dlouholetých spolupracovníků si važte a v druhém pololetí bude vhodný čas na to, abyste jim to dali i patřičně najevo. Vy to možná netušíte, ale tentokrát to mohou být oni, kteří budou na pochybách, zda v této práci setrvat a pokud si je nepodchytíte, jejich ztráta by mohla mít dopad i na vaši kariéru. Nikdy nezapomínejte, že každý jeden článek tvoří důležitý konečný celek.

 

Co se týče prvních měsíců roku, vaše profesní oblast prozrazuje, že jsou chvíle, kdy doslova nebudete vědět, kam dřív skočit. I když nejste předurčení k tomu dělat jen jednu věc a rozmanitost je kořením vašeho života - na rozdíl od rutiny, která vás ubíjí, všeho moc škodí. Hlavní vaší slabinou je však nerozhodnost, což pocítíte už v měsíci březnu, kdy můžete vlivem své mnohostrannosti váhat o závazku k pouze jedné profesní dráze, protože se obáváte, že se začnete cítit jako v pasti. Jde však o nabídku s možností vydělat slušné peníze, takže Saturn radí setřít nátěr nejistoty a vzít, jak se říká, rozum do hrsti. Pokud se navíc jedná o podnikatelskou činnost, oblast konzultantů, webových vývojářů, projektových manažerů nebo vizážistickou branži, nepodceňujte situaci. V září můžete obdržet podporu od nadřízených, která bude mít pozitivní dopad nejen na vlastní sebeúctu ale i peněženku.  Pro vás, Blíženci 1. dekády (22. 5. - 31. 5.) a 2. dekády (1. 6. - 11. 6.), se ukazuje jako velmi přínosný také konec roku, ve kterém chystá společenský Jupiter pozvánku na zajímavou recepci, kde máte velkou tendenci k seznámení se s lidmi, kteří mohou být pro vaši další kariéru velice prospěšní. Nelze opomenout přínos těchto společenských akcí také pro finanční oblast, dostanete se zřejmě ve správný čas ke správnému tipu, jak navýšit své konto. Rovněž známost, se kterou započnete milostný vztah, může pomoci v investici do podnikání. Koncem roku je zde také možnost nějaké zahraniční cesty související s prací  Studenti mají velký potenciál vyniknout a uspět v tomto školním roce. Kdo se delší dobu zaobírá myšlenkou změnit povolání, můžete tak udělat v září.

 

První pololetí dokončíte všechny důležité projekty nejen v práci, ale i soukromí. Konečně budete mít na pořádku i všechny finanční náležitosti a nebudete muset přepočítávat každou korunu. Přes počáteční nápor vaše finance zažijí na přelomu ledna a února navýšení. Může to taky znamenat, že majetek, který vlastníte, bude mít tendenci ke zvýšení hodnoty. V květnu a červnu si dejte pozor na všechny neuvážené nákupy a možnosti investování, prožijte toto období skromně. Druhý půlrok vám ale připomene, že ani tak nesmíte usnout na vavřínech a že v životě se bez vlastního přičinění nic jen tak samo neděje. V srpnu a září jsou otevřené finanční možnosti zahraničním společnostem, nebo taky cizincům ve své vlastní zemi. V listopadu se vaše kupní síla zvýší, tak si budete moci dopřát konečně, co vám srdce ráčí.


Šťastné měsíce: září, říjen
Nepříznivý měsíc: březen

 

 

Domov a rodina

Nakolik se vám podaří se uzemnit a uvnitřnit sebe sama,tak vám i váš domov bude dávat nový smysl, jako místo, které je vaším obrazem. Můžete v něm vědomě regenerovat, těšit se do něj každý den, mít své místo, které vám dává sílu. Rodinné příslušníky ponechejte jejich vývoji, nemějte obavu, že se s nimi děje něco jinak než by mělo. Vaše pohyblivé znamení nepatří zrovna mezi ty, které se drží pevně rodinného krbu a lpí na stavbě rodinného domu, aby zde zapustili trvalé kořeny. Z vašich kolegů zvěrokruhu jste nejméně citliví na častější stěhování, přičemž v první polovině roku může být zrovna tato záležitost aktuální. Neposedný Uran je vyšší oktávou vašeho planetárního vládce Merkura a vybízí k novým plánům a změnám, také Jupiter se Saturnem nedávají zrovna oslnivou spokojenost z dosavadního zázemí a staví překážky burcující ke změně pobytu. Od června byste mohli být spokojenější a těšit se z realizace nových plánů, co se týče ale největšího boomu vaší radosti a pohody, ten se ukazuje od září. Především vy, Blíženci 1. dekády (22. 5. - 31. 5.) a 2. dekády (1. 6. - 11. 6.), sršíte optimismem a s velkým požitkem zvelebujete své bydlení. Dbáte na to, aby prostředí kolem vás nezívalo nudou, zábavné a hravé prvky mají prim, také favorizujete vyžití dětí. Malé tělocvičně v domě,  ping-pongovému stolu na zahradě, živě a zajímavě vymalovanému dětskému pokoji dáváte rozhodně přednost například před výměnou topného systému. Se svými nejbližšími se s chutí zúčastníte různých skupinových aktivit, ve vaší společnosti je všem dobře, protože je uvnitř vás stále něco dětského, mladého a to má své kouzlo.

Šťastné měsíce: červen, říjen
Nepříznivý měsíc: březen

 

 

Zdraví

Poučili jste se ze zanedbaného zdraví a díky tomu vás letos nečekají žádné velké problémy či potíže. Přesto však nezapomínejte na prevenci, a jelikož vás letos nejvíce ohrozí virózy, vyhněte se působení v kolektivu, kde je někdo nemocný, nebo alespoň dbejte na dostatečné hygienická opatření. Kritické to bude hlavně na jaře a pak na podzim, ale ani v létě nepodceňte hlavně břišní virózy. Nepříjemně překvapit vás může i vaše páteř, která dostává zabrat víc, než unese a pokud si nedáte pozor, bolestem a zřejmě i seknutí, se nevyhnete. Už v první polovině roku přijde první takový problém, a proto popřemýšlejte o změně způsobu sezení, ale i spánku. Zřejmě to bude chtít novou židli v práci, novou matraci do postele a také pravidelné cvičení k tomu určené, ideálně cviky z jógy či pilates. Chcete-li občas vyčistit hlavu a cítit se znova fajn, zkuste vícekrát navštívit saunu nebo prodlouženou procházku do lesa. S dostatkem pozitivní energie zabezpečíte ochranu pro své tělo a snažte se více odpočívat, pokud to půjde.

 

S otázkou zdraví a celkovou kondicí organismu vás tedy bude rok 2016 konfrontovat spíše formou výkyvů v určitých obdobích, takže některé části roku se budete cítit jako rybička, kdežto jindy zase propadnete vitálním poklesům. Pokud chcete být ve vašem aktivním životě stále fit, vaše energie potřebuje být zpracována všestranným způsobem, tzn. jak mentálně tak fyzicky. Hvězdy naznačují, že provozování některých sportů pro vás může být maximálně příznivé. Vládnoucí planeta Merkur vám dává schopnost rychlého pohybu, takže se s jeho požehnáním lehce stanete vynikajícími členy každého týmu, který vyžaduje hbitost a agilnost. Milujete rychlé akce a je pro vás důležité zachovat si v životě zdravé srdce, přičemž se jako nejvhodnější jeví aerobní cvičení. To vám zároveň pomůže regulovat spánek, který potřebujete, protože když máte prázdnou nádrž, jste nervózní a unavení. Zde v tomto roce přidává svůj negativní vliv Neptun, který zmíněnou únavnost zvyšuje. Především u zrozenců 2. dekády (1. 6. - 11. 6.) může přinášet větší pasivitu, také různé otoky a problémy horních dýchacích cest. Nutno dodat, že jeho kvadratura je základním aspektem alergií na vnější prostředí, např. alergií na kočky, takže milí vzdušňáci, nasávejte život, ale v tomto roce přece jen s opatrnostním filtrem.

Šťastný měsíc: listopad, prosinec
Nepříznivý měsíc: srpen

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016: Achát - působí proti alergii (Blížencům byl přisouzen ve středověku).

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2016: Vaší doménou jsou vztahy, máte šanci potkat lásku a prožít mimořádný milostný vztah. Do popředí vystoupí taktéž vaše kreativita, která vás naplní štěstím.

 

Rada pro Blížence: Pamatujte, že ruku v ruce s úspěchem, jdou povinnosti a zodpovědnost. Tak také musíte ke všemu přistupovat. Buďte trpěliví, snaživí a vynalézaví, věřte sami sobě, i vlastním schopnostem. Nebojte se přinést i nějakou menší oběť na oltář vašeho úspěchu. Vaše zdravé sebevědomí k vám přitáhne tolik lidí, že bude jen na vás, pro koho se rozhodnete. Kdo tedy bude vaším přítelem, koho občas jen rádi uvidíte a koho budete milovat? Letošní rok se vás bude snažit naučit být o něco méně kritičtí a o poznání více tolerantní. Nebuďte tak nároční, mohli byste se totiž připravit o spoustu zajímavých věcí, zážitků ale i lidí. Stejně tak se snažte vyhýbat se konfliktům. Zkuste zpomalit a více se soustředit na to podstatné, může to pro vás být velkou výhodou. Budete moci lépe vnímat svět kolem sebe a lépe se soustředit na své vnitřní procesy. Snažte se poodhalit sami před sebou kousek z vašeho vnitřního já.

 

Afirmace: Myšlenky druhých můj svět netvoří.

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.horoskopyproradost.cz, www.vestirna.com, https://horoskopy2016.cz, www.horoskop.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala a napsala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.