Býk 21. 4. - 21. 5.

 

 

Charakteristika Býka

Býk je zemské znamení, díky tomuto obvykle stojí pevně nohama na zemi, je racionální a na své okolí působí jako klidný a rozvážný. To také skutečně je, ale pouze do chvíle, než ho něco skutečně rozčílí, ne-li přímo rozzuří.  To se sice stává býkům hlavně v mladším věku, později už jen několikrát do roka, ale takové býčí zuření potom stojí za to. Jsou realisté a mívají pevné zásady. Lidé narození v tomto znamení bývají rovněž obdařeni velkou trpělivostí, vytrvalostí, odvahou, silnou vůlí a energií. Bývají dobrosrdeční a přes svůj realistický pohled na svět,  jsou často zároveň i umělecky nadaní. Jsou obvykle dobrosrdeční a nečiní jim potíže pomáhat slabším.

Zdravotní potíže si mohou přivodit svým nerozvážným chováním především v oblasti životosprávy. V jídle i pití bývají často nestřídmí a také odmítají pečovat o své zdraví. Jsou svéhlavý a nenechají si příliš radit, to patří k jejich negativním vlastnostem, které jim také často způsobují v životě ledasjaké potíže. Mají rádi svoji životní stabilitu a potřebují být finančně jištěni, aby se cítili klidně a spokojeně. Láska je pro ně v životě důležitá. Životního partnera či partnerku si vybírají obezřetně a s rozvahou, do vztahů se nevrhají po hlavě.  Rozhodnou-li se pro trvalý vztah, potom v něm obyčejně rádi setrvávají a ve vztahu hrají spíše pasivní roli. Jsou rádi opečováváni.    

 

Býk je silný a pevný jedinec, povětšinou působí i klidně, jakoby ho nic nemohlo vyvést z rovnováhy. Nenechte se mýlit, není tomu tak. Rozzuřenému býkovi se raději kliďte z cesty. Tento zrozenec sice vybuchne jen několikrát do roka, avšak potom to ale stojí za to. Jsou ovlivňováni živlem Země. Ten na ně působí tak, že jim zajišťuje smysl pro praktičnost a materiální záležitosti.  Když se nadchnou pro nějakou myšlenku, potom rádi a tvrdě bojují za její uskutečnění.  K životu se stavějí zodpovědně. Důležitá je pro ně rodina, zázemí a  finanční jistoty. Mívají skvělou paměť a jejich trpělivost je obdivuhodná, avšak ne nekonečná.

 

Býk žena

Žena zrozená v Býku je pravou dámou. Mívá vybraný styl oblékání i sebe prezentace, přitom je nadmíru soběstačná a jeli tomu tak nastavena situace, pak dokáže zastat i mužskou práci.  Je nekonfliktní a mívá rozvážnou a klidnou povahu. Její pohled na svět je konzervativní a bývá těžké ji přesvědčit o novotách a změně názoru na věc. Stojí nohama pevně na zemi, je realistická, ale má sklony k melancholii. Umí dobře hospodařit s penězi a také je umí získat. Ví, že peníze jí dokážou zajistit to, po čem nejvíce touží  – tedy osobní svobodu a život v pohodlí.

 

Býk muž

Býci mají trpělivou a klidnou povahu a také cit a kladný vztah ke všemu krásnému, co život nabízí. Bývají velice pracovití, často až se sklony k workoholismu.  Ke spokojenému bytí potřebují jistoty – pravidelný finanční příjem, zázemí, rodinu. Do milostných vztahů se možná někdy vrhají po hlavě, ale máte-li se stát Býkovou partnerkou nebo dokonce ženou, pak Vás bude zkoumat dlouhodoběji. Je realistický a má rád svoji svobodu. Dává si na čas a vybírá si. Je pozorným a milujícím partnerem, který však nesnese, aby otěže ve vztahu přebírala jeho partnerka.      

 

Ohlédnutí za rokem 2015

Po celý rok 2015 jste byli obdařeni výjimečnou schopností vybírat si to, co je důležité. Byli jste postaveni před pár důležitých rozhodnutí, které ovlivnily váš další život a ještě ovlivní i vaši budoucnost. Dostali jste velkou šanci splnit si nejeden životní sen. Pracovali jste naplno, a pokud jste využili své vytrvalosti, stability a trpělivosti, přineslo vám to ovoce úspěchu. Prověřovala se také vaše finanční inteligence a možná vás dostihly nevyřešené problémy či dluhy z minulosti. Učili jste se dojednat nové podmínky a vše si řádně uspořádat. Začala vám nová životní etapa rozvoje svých schopností a dovedností. Učili jste se je zaměřit tím správným směrem, a pokud se vám to povedlo, vaše ego začalo ustupovat do pozadí. Podařilo se vám rozšířit si svůj životní prostor a začala se u vás projevovat větší touha vnímat jemnější esence lásky a krásy každodenního života.
 

 

Býk v roce 2016

Vaší silnou stránkou je spolupráce se hmotou a tvoření krásy. Tento rok přeje vašim šikovným rukám a spolupráci se zahradou, zvířaty a přírodou. Dá se říci, že až do podzimu budete dítětem štěstěny a osud bude nad vámi držet ochrannou ruku. Ani zbytek roku 2016 nebude úplně nejhorší, ale v porovnání s prvními třemi čtvrtinami to už nebude úplně ono. Obecně by bylo dobré, kdyby jste co nejvíce čerpali ze svých znalostí a zkušeností, pomůže vám to hodně jak v osobním, tak v profesním životě. Vaše hlava bude vaším nejlepším rádcem. Začátek roku  2016 bude pro vás těžký, přijdou situace i setkání, které ve vás vyvolají strach z budoucnosti. Čím dříve se však připravíte, tím lépe jim budete umět čelit a věřte, že s pozitivním přístupem a lidmi kolem všechno zvládnete. Letos jednoduše poznáte, jak málo jste si dosud věřili a co všechno jste celé ty roky kvůli tomu ztráceli. Někdy to jinak nejde - ponaučení bolí a tentokrát to všechno pochopíte jak v pracovní, tak i v osobní oblasti. První měsíce tedy očekávejte nepříjemné zprávy, které vás zaskočí a na první pohled budete mít chuť propadnout panice. Těžké rozhodnutí na vás čeká zejména kvůli práci, budete se muset vzdát dosavadního pohodlí a rapidně klesne váš finanční standard. Pokud to však ustojíte, už v dubnu přijde první znamení, že vaše trpělivost přináší ovoce a že vše je nakonec na dobré cestě. V soukromí se vám v červnu do cesty připlete někdo, kdo váš dosavadní život a hlavně srdce otočí naruby a je jen na vás, zda tento stav přijmete. 

 

V roce 2016 vám totiž, milí Býci, chystá velký planetární orchestr hodně příjemnou skladbu. Na rozdíl od minulého roku se neobjevuje už ani jediný otisk Saturnovy omezující stopy a taktovky se ujímá velkorysý Jupiter. Spolehněte se, že jeho hřmící fortissimo nepřeslechnete. Život vám chce nabídnout plnou náručí ty lepší stránky, což vám jako požitkářům a smyslníkům zvěrokruhu perfektně ladí do noty, přiznáváte? V nebeském chóru zní také příznivá trigonová etuda mocného Pluta, jež dává na vědomí, že projdete křtem úspěchů a to velmi zásadních a ovlivňujících váš další život. Neptunovy rytmy dosvědčují, že máte dostatek sil, abyste stvořili něco krásného a využili souzvuku tak význačných mistrů. Je nad Slunce jasné, že je vám nyní hvězdami dopřán větší bonus než většině ostatních znamení, važte si tohoto daru a patřičně ho využijte.

Jupiter i v tomto roce pokračuje svým pompézním rozmachem a má v plánu vás nabádat k co největší expanzi. Jste od přírody pohodáři, přátelští a i když někdy tvrdohlaví, váš sametově vřelý úsměv dokáže zrušit veškeré bariéry. Přičteme-li k tomu Jupiterovy hřejivé paprsky, nelze se s vámi tento rok cítit jinak než úžasně. I vy se cítíte skvěle a především u vás, zrozenci 2. dekády (2. 5. - 11. 5.) a 3. dekády (12. 5. - 21. 5.), vzrůstá touha po zábavě, společenském životu, přátelských večírcích, milostném jiskření a taktéž po tvůrčím vyjádření. Jupiter je již od ledna tím správným hudebníkem, který rozehrává vaše pravé struny a rozevírá široké perspektivy plné nových jasů. Neptun je svým sextilem přínosem romantiky a ze znamení Ryb vás zaplavuje proudem intuitivních poznatků, přičemž se můžete obohatit o přátele a koníčky na zcela jiné úrovni než jste byli zvyklí doposud. Zjišťujete, že jste přitahováni různými uměleckými skupinami nebo například spiritistickými kroužky a spolupráce s kolektivem vás nebývale naplňuje. V tomto roce je rovněž vidět vysoká tendence k tomu, že můžete pomoci v nouzi některým ze svých přátel. Ohniskem roku je střed léta, kdy můžete mít pocit, že brouzdáte v příliš pohyblivých píscích, a mírně zapochybovat, zda máte pro různé věci ty pravé schopnosti. Pryč s pasivitou.

V případě, že z vašeho hlubokého podvědomí nevystoupí pohodlí a rezignace, je připravena mocná energie planety Pluto k tomu, aby vám stála v zádech jako anděl strážný a dávala vám sílu ke zrodu dalších plánů. Vaše myšlenky získávají obrovskou moc a schopnost ovlivňovat okolí, přičemž je odstartován proces uvědomění si, kdo vlastně jste. Vesmírný computer signalizuje, že významné impulsy mohou přiletět i z větších dálek nebo přičiněním cizinců, nicméně ať jde o jakoukoli formu, máte být katapultováni k vyššímu myšlení a nalezení pravých hodnot svého JÁ. S vesmírnými Guru, kteří vás v roce 2016 provází, můžete dokázat i nemožné.

 

 

Láska, vtahy

Ztracená láska bolí, ale nastal čas, abyste se konečně přestali trápit a žít jen minulostí. Skutečný život a vztahy vám tak snadno protekly mezi prsty, aniž jste se z nich těšili. Pokud jste ve vztahu, který vám nevyhovuje, vzdejte se ho a pokud naopak byť jen trochu cítíte, že jste po boku té pravé osoby, změňte přístup i své myšlení a zabojujte o štěstí vás oba. Nebojte se přizpůsobit potřebám někoho druhého, budete sami překvapeni, jak vám to ostatně ještě vyhovuje. V lednu můžete zažít v oživení dlouho očekávané lásky, konečně váš partner je připraven se víc otevřít. Budete rádi, že jste spolu a budete podnikat společné aktivity s přáteli a rodinou. V lednu se také vyhněte problémům mezi sousedy a přáteli, můžete být více konfrontační. V druhé polovině roku se budete cítit především šťastní, planety vám přinesou okamžiky pro poznávání nových blízkých lidí a upevnění přátelství. V létě klidné vody vašeho života rozvíří někdo, kdo je vaším absolutním opakem, ale vy byste měli zpozornět. Učte se, podívejte se, co vám chybí a hlavně nezapomeňte načerpat tu energii, která vám dosud chyběla.  V říjnu se chovejte hezky k partnerovi, může potřebovat více taktu a asertivity.

 

Jaké poselství je tedy pro vás ukryto v milostném koloritu tohoto roku? Milí Býci, bez nadsázky lze říci, že jste vyvolení pro lásku a milostné eskapády, ke kterým máte v roce 2016 příležitostí víc než dost. Smyslnost a přítulnost má vaše znamení přímo v popisu práce, navíc je vaší vládkyní Venuše, srdcová královna, která galantními sonety rozhodně nešetří. Po většinu roku obléká milostnou tuniku, nicméně květen si vybírá přece jen jako nejsilnější měsíc pro láskyplné jiskření. Ať už se ocitnete v přírodě, umělecké galerii nebo na zábavném večírku, může na vás číhat velice šťastné seznámení. Je to zásluhou i přejícího Jupitera, který se chce blýsknout zejména před 2. a 3. dekádou (2. 5. - 11. 5. a 12. 5. - 21. 5.). Pozor však, aby vám některé zážitky a dojmy nepřerostly přes hlavu, nedejte se omámit lichotkami a dejte na svou intuici, nestane se pak, že byste udělali chybu. Jupiter společně s Venuší způsobují, že jste pro druhé pohlaví neodolatelní, přičemž se vás snaží konfrontovat se sečtělým, veselým a vkusně upraveným protějškem. Můžete také narazit na velmi vlivného člověka. Samozřejmě tito štědří dobrodějové nezapomínají ani na vás, kteří jste zadaní, a přispívá svou hřivnou v podobě přírůstku do rodiny.

Šťastný měsíc: leden, květen
Nepříznivý měsíc: červenec

 

 

Práce a peníze

Jistota ohledně pracovních atributů a finančního příjmu jsou vaší doménou a v tomto roce určitě nezůstane na holičkách. Planetární konstelace se vám oproti uplynulým rokům výrazně vylepšily, takže to, co se dřív mohlo jevit jako nepřekonatelný problém, zvládnete nyní na jedničku. Přestože jste ten typ člověka, který když už jednou naběhne na jistý režim, tak nemá potřebu nic měnit, i vy budete muset pochopit, proč je někdy změna přímo nezbytná. Po prvotním šoku, kdy budete už v lednu postaveni před hotovou věc, rozhodně nepropadejte zoufalství a pocitu bezmocnosti. Právě na tyto chvíle máte po boku svých nejbližších, ať už jde o spolupracovníky nebo se pak z problémů vyžalujte doma. Hlavně nezůstávejte sami, naději a zdravý rozum vám pomůže zachovat právě názor někoho nezaujatého. To, co byste si měli pamatovat, je víra v sebe sama. Nebojte se zabojovat, promyslet a sepsat si všechna pro a proti a nakonec uvěřit tomu, že to dokážete. 

 

Pokud patříte mezi ty, kteří zrovna hledají práci, už od ledna přibývá mnoho pracovních nabídek. Nabídku, která přijde, určitě přijměte a pokud si budete muset hledat sami, vezměte jako jasnou výzvu právě tu, které se nejvíce obáváte. Pokud něco neovládáte, není problém doučit se, jen to chce odvahu se na někoho otevřeně obrátit a poprosit o pomoc. Souzvuk Jupitera a Merkura zvyšuje šance na rozumné dohody a výhodné pracovní smlouvy. Navíc na přelomu ledna a února mávne svým vějířem i Venuše, takže vzbudit sympatie a získat si oblibu je pro vás v této době maličkostí. Vy, Býci 2. dekády (2. 5. - 11. 5.), máte prioritní šance získat významný post nebo působení v zahraniční firmě, přičemž je také vysoká pravděpodobnost podpory či určité protekce od velmi vlivné osoby. Neznamená to, že vy ostatní přijdete zkrátka, konstelace slibují chválu nadřízených i kolegů, také počítejte s významným zájmem opačného pohlaví, takže pozvání na kávu či skleničku od někoho z profesní branže má být častým jevem.

 

Hektické období se přirozeně ukončí na přelomu jara a léta, kdy už budete definitivně vědět a hlavně cítit, že tato změna byla něco, co jste už opravdu potřebovali, protože práce vás konečně začne i bavit. V únoru si vybudujete na pracovišti veliký respekt a úspěchy půjdou za vámi. V březnu se nepouštějte do konfrontací, nebudete v dobré argumentační kondici. Další měsíce přejí vaší iniciativě a k úspěšnému dokončení vícero činností. V květnu můžete svými úspěchy dobýt Olymp. V létě budete muset ukázat i svou přísnost na ostatní, držte si ale každého od těla. V září nepokoušejte jít jinými cestami, které už někdo před vámi zkoušel, buďte však otevření novým nápadům.

 

Co se týče finanční sféry, i zde hodlá štědrý Jupiter vrhnout svůj zlatý disk. Jako výhodné se jeví investice do zábavného průmyslu a také do oblastí, které jsou spojeny s dětmi a jejich výchovou. Začátkem roku se vám zhodnotí finance vyplývající z vašich investic, potěší vás také proplacení dlužných faktur. Současně situace bude vyžadovat kontrolu nad vašimi výdeji. Jste odjakživa šetrní a tak jste se nikdy nedostali do problémů, kde byste se vystavili až na samé dno. Finanční rezerva byla vždy vaší jistotou, a proto bude pro vás velmi nepříjemné, že na ni letos budete muset sáhnout. Pokud však budete jednat s rozumem a investovat do správné věci, vše se vám nakonec dvojnásobně vrátí. Zapomeňte na investice a koupi zbytečností, všechno byste měli vsadit na vzdělání jako odrazový můstek nové kariéry. Nepůjde to tedy bez porady s někým, kdo penězům rozumí o něco lépe, než vy. Nejhorším obdobím bude jaro a tehdy si také dejte pozor na podvodníky, kteří vaši tíseň budou chtít využít a vydělat na vás. Nicméně, budoucnost slibuje mnohé ziskové příležitosti, pokud si chcete koupit něco velkého a drahého pro váš domov, nejlepší čas je na to v květnu. Naopak, pocit, že je vše ve vašich financích opět v pořádku přijde až koncem září, takže pokud si chcete ještě přece jen užít dovolenou nebo plánujete jiné výdaje, spíše než na podzim s ničím nepočítejte. V říjnu a prosinci neriskujte moc s financemi, dávejte pozor, kam půjčujete peníze, protože byste nemuseli znovu vidět. A na závěr, milí Býci, třešnička na dortu - máte zesílený vliv pro možnost výhry.

Šťastný měsíc: leden, únor
Nepříznivý měsíc: listopad

 

 

Domov a rodina
V rodině a na domácím poli převládá po většinu roku pohoda, vládnete dobrou náladou a vypadá to, že vás nic nemůže vyvést z rovnováhy. Dokážete být sice i nevrlí, pokud vám někdo z vašich zlatíček až příliš narušuje pohodlnou siestu, ovšem brzy zase roztajete a jsou z vás opět přítulní plyšáci. Optimistický Jupiter s velkou virtuozitou pokračuje v tom, co započal v roce minulém a jeho vystřelované šípy nesou poselství mimořádného štěstí především pro oblast sžívání s dětmi. Jste k nim neobyčejně hřejiví a velkorysí, což se vám jako bumerang vrací v podobě vnitřního naplnění, spokojenosti a šťastných zpráv. Vesmírní trubadúři našeptávají, že se můžete zasloužit o přírůstek do rodiny nebo pokud máte dospělé děti, přijde například dcera se zprávou, že čeká miminko. Celkově máte v tomto roce přáno užívat si radostí života se svými nejbližšími, hodně zábavy, a pokud chcete zapojit svůj tvůrčí talent do zvelebování svého zázemí, směrujte svou energii na vytváření okouzlující zahrady, kde se dá v teplých večerech posedět u grilu, zahrát si karty a třeba zazpívat.Přelom července a srpna signalizuje, že může Venuše pozlobit malým rodinným nesouladem, kdy se například ocitnete v rozporu kvůli představě prožití dovolené. Členy vaší rodiny může rozčilovat i váš sklon k lenošení a pohodlí, protože oni třeba zrovna stojí o větší okázalosti a pozornost z vaší strany. Je vhodné stanovit regule předem.


Problémy, ohledně bydlení, které vás už delší dobu trápí, by měly být v průběhu roku 2016 vyřešeny. Nový nadhled, který díky tomuto roku získáte, vám přinese nové nápady a otevře nové obzory, které vás přivedou k řešení, které vás doposud nenapadlo. Nebojte se renovovat a pusťte se klidně i do větších oprav. Díky energii, kterou je rok 2016 nabitý, se vám podaří vše, na co sáhnete. Můžete zvážit koupi nového domu, stejně jako přestěhování do většího bytu. Není nic, co by vám stálo ve štěstí. Neptun z vodních Ryb, posílá z tohoto znamení přírody příznivé úhly do vašeho znamení, stejně jako Pluto z Kozoroha, zemského a budovatelského znamení. A tato vaše schopnost, tvořit, zkrášlovat a budovat bude i v příštím roce velice zapotřebí. Vaše spojení s domem, zahradou a zemí přináší divy pro celé vaše prostředí, pro celou rodinu. Tímto způsobem přinášíte růst a čištění i veškerým vašim dalším aktivitám. V neposlední řadě je na místě pozdvihnout i vaše příjmy. Přeci jen, umět toho tolik jako vy by si zasloužilo uvést do souladu i s tím kolik vyděláváte. Važte si sebe, važte si svého času. Své schopnosti uvádějte do pohybu, aby byly využity.


Šťastný měsíc: březen, květen
Nepříznivý měsíc: červenec, srpen

 

 

Zdraví

Po fyzické stránce se můžete těšit dobré kondici a silné schopnosti vašeho organismu odvrátit či čelit závažnějším zdravotním neduhům. Samozřejmě lehčí záchvěvy oslabení imunity, například formou mírných zánětů, se mohou v určitých fázích roku objevit, především v jeho první polovině. Mars se svou opozicí může pokoušet vaše hrdlo, takže se snažte ubránit nastydnutí krku a infekci mandlí, jako prevence výborně poslouží lipový čaj nebo jemná masáž krku a šíje. Pokud máte pocit, že náběhy k nachlazení zaznamenáváte častěji, neznepokojujte se, i když vás Mars dráždí svými piruetami, nezpůsobí žádné těžší problémy. Během první poloviny roku bude tedy pro vás zdraví nejvyšší prioritou. Energie vašeho zdraví obecně není, jak by měla být a váš zdravotní stav bude vyžadovat větší pozornost, zejména intenzivní cvičení pro získání imunity přijde vhod.

 

O své zdraví jste se vždy vzorně starali, ale některé problémy prostě dědíme, tak jak je to u vás v případě krevního tlaku. Letos bude velmi kolísat, což si vyžádá několik návštěv u lékaře a podrobné vyšetření. První náznaky, že něco není v pořádku, přijdou na jaře, kdy budete pociťovat zvýšenou únavu, bolesti hlavy a dokonce i závratě. Pokud v tuto chvíli situaci nepodceníte, předejdete dalším potížím, ale pokud se to pokusíte řešit svépomocí, tak se připravte na těžší boj. Ve vašem případě je nejlepší pomocí jednoznačně lékař - kardiolog, vy sami si můžete jen dopřát více spánku a zdravější stravu, což tentokrát ale pro celkové zdraví a pohodu nestačí. Od dubna vaše zdraví a energie se výrazně lepší, nejlepší časy k odpočinku a relaxaci v letošním roce jsou v květnu a červnu. Nezapomínejte, že jste v tomto roce oblíbenci hvězd, a ty nad vámi drží ochrannou ruku a chtějí vám dopřát pohodu. Faktem je, že rozdávačný Jupiter má sklon někdy až k přehnané expanzi, takže si můžete někteří dopřávat až moc, prostě co vidíte, to slupnete. Zde se však začíná objevovat zdvižený prst - poživačnost a přehnaná touha po laskominách se nemusí vyplatit. O hodně prospěšnější je střídmost v jídle, omezit tučné, sladkosti, ale i pivo a horké. Výborným krokem je půst v období úplňku, že vám při té představě přeběhl mráz po zádech? Jestliže se tedy na půst necítíte, dodržujte především v těchto dnech alespoň zmíněný dietní režim.

Šťastný měsíc: květen, srpen
Nepříznivý měsíc: únor

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016: Ametyst - podporuje imunitní systém, pomáhá odstraňovat slabost a bolesti hlavy.

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2016: Markantní radost a potěšení pocítíte v tomto roce v oblasti milostných záležitostí. Můžete se také dočkat toužebně očekávaného přírůstku do rodiny.

 

Rada pro Býky: Obecně by bylo dobré, kdybyste co nejvíce čerpali ze svých znalostí a zkušeností, pomůže vám to hodně jak v osobním, tak profesním životě. Vaše hlava bude vaším nejlepším rádcem. Nový nadhled, který díky roku 2016 získáte, vám přinese nové nápady a otevře nové obzory, které vás přivedou k řešení, které vás doposud nenapadlo. Není nic, co by vám stálo ve štěstí, díky energii, kterou je tento rok nabitý, se vám podaří vše, na co sáhnete. Můžete získat nenahraditelný pocit bezpečí, emocionálního klidu a věčného optimismu. Využijte toho a upevněte svoje postavení, spřátelte se všemi, kteří by vám kdy mohli jít po krku a nenechte nikoho na pochybách, že vy jste tím, kdo stojí za to, aby mu ostatní pomáhali stejně tak, jako ten, kdo všem vždy ochotně poradí a pomůže. Vyřešte vše, co by mohlo být mráčkem na vašem jinak bezchybném, a poklidném vztahu, nebo soužití. Vaše schopnost, tvořit, zkrášlovat a budovat bude v tomto roce velice zapotřebí. Není na co se vymlouvat, není na co čekat. Jste v bodě, ze kterého můžete vytvářet mnohé krásné věci pro sebe i pro druhé. 

 

Afirmace: Dostatek uvnitř mne tvoří dostatek kolem mne.
 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.horoskopyproradost.cz, www.vestirna.com, https://horoskopy2016.cz, www.horoskop.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala a napsala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.