Panna 23. 8. - 22. 9.

 

 

Charakteristika Panny

Zrozenci v Panně bývají obdařeni praktičností a rozvahou. V životě se snaží řídit se zkušenostmi, jak už těch druhých, tak svými vlastními.  Jsou to racionálními bytosti, které milují pořádek. Chaos a zmatky jsou jim z duše protivné a snaží se je ze svého života odstranit. Vše posuzují z určitého odstupu, realisticky, sledují dění okolo sebe a rozumně rozmýšlejí, jak rozložit své síly, mají rády systém a řád. Jsou inteligentní, zvídavé až zvědavé, zajímá je poznání všeho druhu. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi starostliví a vždy Vám rádi pomohou, na druhou stranu pomoc neradi přijímají, nechtějí se cítit zavázané. Panny jsou dosti složité znamení a dá Vám práci je pochopit.

 

Když se na ně podíváte, budete mít často pocit, že je něco trápí, ve skutečnosti tomu tak opravdu je, Panny nezřídka nad něčím dumají a přemýšlejí, řeší své vnitřní konflikty. Tyto konflikty jsou však hybnou silou jejich života a charakteru, které jim nedovolují příliš zabrzdit a povolit. Patří mezi největší perfekcionisty zvěrokruhu. Jsou přátelští a jeví se jako otevření. V životě mají touhu a odvahu zvládat vše na výbornou a snaží se působit vyrovnaně. Ve skutečnosti jsou velice sebekritičtí a nikdy si nejsou jistí, zda vše ve svém životě dělají dobře. Usilují o dokonalost a neustále se pozorují, ne ve smyslu narcismu, ale proto, aby se stali lepšími, než v tuto chvíli jsou. Panny se zaměřují na společnost a na službu. Nikomu nepatří, od nikoho nic nežádají, chtějí být volné. Panny jsou zemské znamení a mezi jejich pozitivní stránky patří usilovnost a spolehlivost, negativy občasná závistivost, kritičnost a malichernost.

 

Panna je typická svojí pracovitostí, pevnou vůlí a perfekcionismem. Mnohé, co je považováno za jejich talent bývá dosaženo usilovnou prací. Někdy se můžeme doslechnout, že Panny nemají fantazii, není to pravda. V tomto znamení se narodilo mnoho slavných umělců. Je však pravdou, že zrozenci v zemském znamení Panny stojí pevně nohama na zemi a jsou spíše realisté, než-li  snílci. Rádi pomáhají ostatním, najdeme je tedy často v pečovatelských pozicích a sociálních službách.  Pečlivost, čistota a pořádek ve všem, co dělají, je pro ně velmi důležitá.

 

Panna Žena

 

Panny jsou realistické a velmi inteligentní, mohou působit chladně, ale spíše schovávají své city pod pevnou slupkou. Žena zrozená ve znamení Panny bývá přátelská a společenská. Umí zapůsobit na své okolí a ovlivňovat jej. Mívá originální nápady a vlastní styl. Vše, co dělá, nese její  osobitý rukopis. Svého partnera si vybírají obezřetně a někdy uzavírají sňatky z rozumu. Jako partnerky bývají nápomocné a zvládají kariéru i domácnost.  Jsou pilné a dokážou usilovně pracovat. Jsou však poměrně náročné na své okolí a mají zálibu kritizovat druhé.

 

Panna Muž

 

Tito muži jsou plní elánu a odhodlání, jdou za svým cílem a neztrácejí zbytečně moc času sněním a sentimentalitou. Jsou založeni spíše rozumově, než citově, emoce ukrývají uvnitř. Mají rádi pořádek a systém. Jsou prozíraví a opatrní, nikdy neplýtvají náklonností tam, kde je vše předem prohráno. Sebeovládání je součástí jejich povahy. Bývají urážliví a dosti kritičtí, mají však dobré srdce a svým přátelům jsou vždy ochotni pomoci.

 

Ohlédnutí za rokem 2015

V roce 2015 jste měli otevřené téma bydlení a domova a také brány k produktivnímu roku, ve kterém jste měli možnost nechat vyniknout vaše obdivuhodné kvality. Dostali jste mnoho možností změnit a uspokojit své touhy, možná jste se přestěhovali nebo jste zapracovali na svém zázemí, spokojené rodině a domovu. To bylo jedno z vašich hlavních témat roku. Byli jste donuceni přehodnotit své minulé kroky a určit si svůj nový směr života. Učili jste se sladit osobní život a závazky, přijmout určitá dočasná omezení a překážky. Nicméně svou pečlivostí se vám nakonec podařilo přijít věci na kloub. Pokud jste začali odhalovat skryté pravdy, dodalo vám to sebevědomí a díky tomu jste se pak dokázali prosadit mnohem snadněji. Velkou roli ve vašem životě také sehrály děti, které mohly zvýšenou měrou ovlivňovat váš život. Možná jste právě díky nim přišli na to, že není důležité být první, ale úspěšně složitou cestu dokončit. Jste připraveni včas vykročit na vaši vysněnou cestu i v příštím roce.
 

 

Panny v roce 2016

Svět se před vámi otevírá a rok 2016 pro vás může plný úspěchů, ale úplně zadarmo to nebude. Musíte také věřit na otevřenost a nové možnosti a bezpodmínečně přistupovat k bližšímu a vzdálenějšímu okolí s úsměvem a vstřícností. Celý rok se bude nést v duchu převratných změn zejména ve vašem pracovním životě, kde se konečně rozloučíte a dáte sbohem všemu, co vás tížilo a brzdilo. Budete tak moci uskutečnit všechny své původní sny, a pokud si dáte pozor na chyby z nepozornosti, váš postup bude celkem rychlý. V soukromém životě bude vládnout relativní klid, což ale bude záviset na tom, jak se v které situaci zachováte. I když jste vždy rádi, když se kolem vás něco neustále děje, nesnažte se o to za každou cenu, jinak by vám to mohlo být spíše na škodu. V první polovině roku budete své polovičce muset dokázat, že si ji ceníte a během léta čekejte velké pokušení, přičemž půjde o někoho z práce. Pokud se rozhodnete dát na vnitřní volání své dobrodružné povahy, pak počítejte s komplikovaným obdobím. Ale pokud si za svými životními hodnotami stojíte, odměnou vám bude klid a jistota až do konce roku.

 

Rok 2016 vám může přinést spoustu zajímavých novinek. Největší novinkou může být pro vás řešení vaší bytové situace. Uran s Jupiterem vám z počátku roku pomohou se získáním hypotéky, nebo stavebního úvěru. Nic už vám nebude stát v cestě za lepším bydlením. Může se stát, že vás potká nečekané dědictví, výhra v loterii, nebo jiný, nečekaný přísun financí. Pořádně si rozmyslete, jak s nabytými prostředky naložíte. Spolu s penězi se mohou objevit také lidé, kteří vám budou závidět. Buďte obezřetní, abyste byli schopní mezi všemi, kdo vás obklopují, vybrat ty, kteří skutečně stojí za to, abyste jim věnovali vaši pozornost a neplýtvali jí na ty, kteří jsou falešní a čekají na první příležitost k tomu, aby vám ublížili. Kolem léta můžete mít dojem, že vám někdo začíná házet klacky pod nohy, ale jednak brzy zjistíte, že to není pravda a navíc nemá smysl za dojem trestat celý svět. V druhé polovině léta vás čeká nějaká extrémně příjemná a velmi významná událost.

 

Velký dvanáctidílný lexikon otevírá svou zajímavou kapitolu také pro vás, moudré Panny, abyste jakožto Merkurovi svěřenci zalistovali v roce 2016, obohatili se o potřebné informace a případně dokázali vesmírným světlonošům, že umíte číst i mezi řádky. Saturn s Neptunem si stejně jako minulý rok udržují svou negativní vibraci, takže se můžete chvílemi ocitat ve světě nereálných ideálů. Zjistíte, že Neptunovo opojné mystické víno je kalné. V tu chvíli je připraven i sobecký krasavec v lstivé zbroji - Saturn, aby si vyžádal daň. Buďte opatrní, chce všechno nebo nic! Naštěstí je vám v zádech i harmonická energie silného Pluta, která dokáže zázraky, společně se světlem štěstí od Jupitera. Jupiter chce v tomto roce dokončit to, co započal na konci minulého roku - splnit vaše velká přání a velkolepé cíle. Jeho konjunkce přináší skvostné příležitosti a vašim úkolem je nenechat si je utéct. Pamatujte, že takové příznivé období budete mít až za dalších dlouhých dvanáct let. 

Začátek roku je pro vás velmi šťastným obdobím, a i když je Venuše první lednové týdny trochu nespokojená, nezpůsobuje žádné závažné potíže. Zřejmě se této bohyni požitků moc nezamlouvá, že zatím nedosahuje takové expanze, jakou si ve znamení Střelce představovala, ví ale, že to má na dosah. Za to váš vládce Merkur se umí otáčet! Mistrně dává do pohybu veškeré záležitosti, které dosud stagnovaly, a s brzkou podporou Pluta může odstartovat věci, které později velmi znatelně ovlivní váš život. Postupně si uvědomujete svou životní identitu, ale také své horší vlastnosti, můžete se dostat do kontaktu s velmi mocnými lidmi, kteří budou testovat, jak v důležitém klíčovém momentu obstojíte.

Především vy, zrozenci 2. dekády (2. 9. - 11. 9.), počítejte s větším nasazením sil. K testování a zkouškám se hlásí i přísný Saturn, který odvíjí vlákna z cívky času velmi zvolna a dává tušit, že nezvládnete možná všechno najednou, ale bude třeba postupovat krok za krokem. Každopádně se však rozvaha a trpělivost vyplatí mnohem více než přehnaný idealismus a euforie, do níž vás láká Neptun. Tento chytrý alchymista by vás mohl z původní atropinové nálady přivést k pořádnému zklamání, přičemž v první polovině roku se to může týkat především lásky a partnerských vztahů. Zapojte své vrozené perfektní pracovní schopnosti, abyste v omamném, cikádovém milostném chóru rozeznali možné intriky a falešné tóny! Na druhé straně máte v tomto roce vynikající podporu velkorysého Jupitera, který vám dává možnost velkého štěstí. Prozrazuje však, že je opravdu zapotřebí více odsunout radovánky a spíše se naplno věnovat svým cílům a prosazení toho, co si dlouho přejete. Máte šanci dočkat se uznání a také finančních úspěchů, šťastně dořešit staré problémy, dosáhnout lepšího postavení či úspěšně dokončit nebo navázat na vyšší vzdělání. Milé Panny, nepodceňujte toto vzácné období, kdy vám štědrý Jupiter může splnit sny a nabídnout to, v co jste ani nedoufali.

 

 

Láska, vztahy

Máte množství přátel a nezkazíte žádnou legraci, díky čemuž vedete intenzivní společenský život. A proto, že nejde o bouřlivé večírky, ale o smysluplnou zábavu spojenou často i kulturou či sportem, jen neradi se jí vzdáváte.  V rodinných vztazích bude vytažena otázka dědictví, na kterou jste už i téměř zapomněli, přistupte však na podmínky bez zbytečných okolků a vše bude v pořádku. Dramata rodičů s dětmi vzniklé v minulém roce se uklidní a závěr roku však bude pro vás radostním prožitkem sounáležitosti a upevnění porozumění. Jste totiž  ztělesněním přizpůsobivosti, vždy ochotni pomoci druhému v nesnázích a dokážete se pro svého milovaného partnera v určitém směru až obětovat. Ve vašem nitru se skrývá romantika, přesto jste však v intimitě a sexuálních záležitostech spíše přijímací typ, proto pozor, aby se vaše milostné jednání nestalo moc statickým a mechanickým.

 

Rok 2016 může přinést vlivem pokračujících zátěžových vlivů Neptuna a Saturna problémy zejména v manželských vztazích. Partnerské vztahy procházejí v tomto roce zkouškou trpělivosti a taktu, některé svazky mohou pod tlakem nedořešených témat krachovat, možná objevíte ve vztahu nefunkčnost a destruktivní tendence z jeho dalšího pokračování, anebo jen prostě pokusíte se o změnu. Je zvýšená tendence ke konfrontaci s nevěrou, tajemstvími ochlazující vztah, zklamáním a nejistotou. Velká opatrnost je doporučena především v březnu a na přelomu května a června. Neptun s Venuší mohou v tuto dobu vytáhnout karty, na které se lehce prohrává. Buďte obezřetní. Koncem jara začne vaše polovička žárlit a ptát se na jistoty do budoucna. Pokud nebudete vědět jasně definovat, co můžete nabídnout, bude to druhou stranu zřejmě nejen bolet, ale přiměje ji to přehodnocovat váš vztah. Rozhodně však krizi ve vztahu neřešte nevěrou, která se časem nabídne, pokud se byť jen trochu dá, odolejte.  Pro vás, kteří ještě nežijete v trvalém partnerském svazku, mají vesmírní dobrodějové naopak skvělou zprávu - zakusíte šťastné aroma milostných chvil, eskapád rozkoše a až magického porozumění. Letos můžete potkat toho pravého, který vám pomůže stát se excelentnějšími milenci. Vám, Panny 2. dekády (2. 9. - 11. 9.) a 3. dekády (12. 9. - 22. 9.), Jupiter žehná také v otázce potomstva a následné legalizace vztahu.

Šťastný měsíc: červenec
Nepříznivý měsíc: březen, červen

 

 

Práce a peníze

Již na startu roku je Merkur, vaše vládnoucí planeta, ve výhodném postavení k vašemu znamení, což vám v profesi pomáhá při navazování kontaktů s lidmi a také při přednáškách, zkouškách, dojednávání důležitých smluv či dokončování studia. Zásadní směrování dává již několik let příznivý vliv Pluta a je to on, kdo tahá za nitky, ovšem klade velký důraz na to, kdy se přidají ti praví parťáci, aby společně spustili kýžený boom. Nový rok vás přivítá příznivou možností změnit svoje zaměstnání v rámci stejného oboru, kdo si bude chtít nechat nějaký čas na rozmyšlenou, bude mít na to čas do března. Tyto změny budou pozitivní a v rámci kariéry ještě více zhmotní vaše cíle. Už máte po krk toho, že vás všichni ostatní mají za dobráka, který je vždy po ruce. V únoru přijdete do konfliktu, který se dal ale čekat už dávno, pohár vaší trpělivosti prostě přetekl. Dejte si pozor na vše, co pustíte z úst. Nemíchejte do toho emoce a argumentujte jen fakty, které můžete kdykoliv dokázat, jinak byste se mohli jen zbytečně zesměšnit. Pokud všechny dosud nabyté poznatky a dovednosti použijete správně a ve správnou chvíli, nadřízeným dojde, jak málo vám důvěřovali a svěří vám kompetence, díky kterým velmi rychlým tempem zazáříte. Připravte se na boj s odpůrci, kteří by se rádi viděli na vašem místě. Bohužel, i někdo vám velmi blízký vás zradí a vy se ho budete muset zbavit, pokud ne úplně, tak minimálně tak, aby neměl na vás a vaši práci žádný dopad.

 

Vaše kariéra má být spojena s tvořivostí a v tomto roce vše navíc bravurně podporuje velké nebeské Eso - Jupiter. Právě jeho zážeh, na který se čekalo, vás může katapultovat k neskutečným úspěchům. Můžete naplno pracovat na projektech, které živí vaše múza - rozjet svůj vlastní obchod nebo třeba předložit prezentaci práce, která je hodna nejen obdivu, ale také si zaslouží povýšení. Využijte zejména měsíc únor, kdy se Venuše ve znamení Kozoroha snoubí s Plutem a zvyšuje na maximum šance, kdy můžete až zázračně zapůsobit. Co se týče finančních úspěchů, nejsilnějšími kandidáty na aplaus jsou měsíce srpen a září, lze očekávat zvýšený příjem z podnikání, mimořádné prémie či zvýšení platu. Hvězdy však radí, abyste prioritně vy, zrozenci 2. dekády (2. 9. - 11. 9.), zvýšeně prověřovali své pracovní partnery a tím se vyhnuli chaosu a pochybnostem.

 

Přestože jste nenáročným v oblasti financí, letos se naskytne možnost hned několika, pro vás docela výhodných investic. Ať už půjde o koupi nemovitosti, nebo o jiný druh spoření se ziskem, pořádně si nejdříve zmapujte situaci a kromě své polovičky, která má do toho také co říct, se nezapomeňte poradit i s někým, kdo tomu všemu rozumí a má přehled. Nebojte se vyjednávat, zvážit řadu nabídek a vybírat do poslední chvíle tu nejlepší, ale hlavně se držte hesla - méně je někdy více. Do ničeho z toho se však nepouštějte v případě, že tomu nevěříte, nebo pokud nemáte na účtu dostatečně vysokou finanční rezervu. Tento rok bude prosperující, objeví se příležitosti ke zvýšení vlastního jmění. Měsíc duben a květen bude pro vás nejpřínosnější, kdy může nastat zvýšení platu, náhlé dědictví anebo objevení se jiného nečekaného zdroje. V srpnu mohou přijít nečekané výdeje pro domácnost nebo u někoho ztížená možnost financovat náklady na bydlení. Čas k dovolené si naplánujte do tohoto termínu, lépe uhlídáte své prostředky pro svou zábavu.


Šťastný měsíc: leden, únor
Nepříznivý měsíc: březen, prosinec

 

 

Domov a rodina
Domovy mohou kvést, je to v podstatě pouze o pozornosti, kterou si dovolíte svému domovu dát. A pozornost vůči sobě se automaticky přelévá i do domova. Po stránce domácího zázemí a jeho atmosféry milujete disciplínu a stanovený denní program bez zbytečného zmatku. Na své nejbližší často vyvíjíte tlak, aby dbali na čistotu prostředí a neustále vše kolem sebe vylepšovali, přičemž v tomto duchu pokračujete i v tomto roce. Jupiter sídlící ve vašem znamení neobyčejně zvyšuje váš elán pro výchovu dětí a jejich motivování k rozšiřování obzorů po všech stránkách. To, jak je nyní směrujete, má mít zásadní vliv na jejich další život a naopak zase nějaká šťastná, velmi významná událost spojená s vašimi dětmi, může ovlivnit a změnit život vám. Co se týče zařizování a zvelebování domova, respektive pokud jste měli plán nově vyzdobit své hnízdečko, vymalovat nebo použít Feng-Shui, připravuje Saturn svou neharmonickou kvadraturou spíše odklad těchto záležitostí. Zejména od března může ve spolupráci s planetou Mars zvyšovat napětí kvůli zdržením nebo potížím při prodeji či koupi domu. Také může například zvýšit odpovědnost k rodičům, kteří potřebují oporu, a vy musíte provést změny vašich dosavadních zajetých kolejí. Optimistický Jupiter se svou pomocnou berličkou je však stále při vás, takže jste schopni vyřešit situace ke spokojenosti všech.

Šťastný měsíc: červenec, říjen
Nepříznivý měsíc: březen

 

 

Zdraví

Rok 2016 se ve sféře zdraví hodlá u většiny z vás prezentovat tak trochu protichůdnými vlivy. Na jedné straně jste pod ochranou velmi silných energetických vibrací a na straně druhé jsou přítomny i ty zlomyslnější energie, které vám mohou v určitých obdobích působit vrásky na čele. Jste totiž velmi uvědomělí k otázkám svého zdraví, nejvíce ze všech vašich zvířetníkových kolegů dbáte na prevenci, a tak vás snadno vyplaší, když se přece jen něco vymkne kontrole a zaťuká na dveře problém. Významnou posilou je v tomto roce Jupiter, jehož přítomnost vás zásobuje energií a vitalitou, což je důležité pro dobré fungování organismu. Celkově se o své zdraví dobře staráte a proto není důvod, proč se obávat vážných komplikací, ale přece jen se letos bude tak trochu nést i ve znamení bolestí. První náznaky čekejte už někdy na jaře, bolet vás zřejmě bude hlava a vy budete mít sklon připsat to stresu z toho, co se kolem vás děje, ale pokud si už v tomto období uvědomíte, že problém je zcela někde jinde, předejdete tak dalším komplikacím. Jde o vaši páteř, kterou jste dlouhodobě zanedbávali a pokud nezměníte některé své návyky, už na podzim celkem snadno skončíte v posteli, ne-li rovnou v nemocnici. Promyslete, kolik času během týdne věnujete přirozenému pohybu a jak při sezení zatěžujete svou páteř, nezapomeňte ani na podporu vitamíny, nejvíce vám momentálně chybí vápník i B komplex.

 

Saturn to nechce jen tak lehce vzdát a vystrkuje růžky, snaží se o stagnaci v určitých místech na těle, přičemž ho nejvíce zajímají klouby a kyčelní oblast. Zejména vám, Panny 2. dekády (2. 9. - 11. 9.), může dát o sobě vědět a to nejvíce v srpnu a září. Vše může souviset s lymfatickým systémem, na jehož oslabení začal už dříve pracovat Neptun. Čistící čaje, jako například Lymfodren, by vám určitě prospěly! Pokud patříte mezi starší jedince, může být problém tíživější, mladý a silný organismus má schopnost tyto útlumy přečkat bez větších problémů. Nezapomínejte na regenerující Pluto - s ním můžete zvládnout úplně všechno! Panny narozené v první dekádě znamení (23.8. - 1.9.) by měli počítat s možnými potížemi zažívaní v měsíci květnu, pro panny druhé dekády (2.9. - 12.9.) bude v dubnu v ohrožení krevní cirkulace, proto volte raději prevenci v aktivním pohybu. V únoru a březnu platí obecně upevnění zdraví pro všechny panny, v srpnu a září můžete prožít bezvadné léto.


Šťastný měsíc: leden, červenec
Nepříznivý měsíc: srpen, září

 

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016: Safír - napomáhá při potížích s klouby a revmatismem.

 

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2015: Štěstí je zakódováno v osudovém seznámení a mocném milostném zážitku. Šťastná hvězda na vás zasvítí také ve financích.

 

 

Rada pro Panny: Hvězdy říkají, že všechno, čeho se vám nepodařilo dosáhnout v minulém roce, se vám v letošním roce  bude dařit bez nějakého většího přičinění. Štěstěna si konečně našla cestu k vám. Vyhřívejte se na výsluní pozornosti a užívejte si úspěch, který se dostaví. Aby se tak mohlo stát, potřebujete věřit na otevřenost a nové možnosti, bezpodmínečně přistupovat k blízkému i vzdálenějšímu okolí s úsměvem a vstřícností. Nebojte se a přivítejte změny s otevřenou náručí. Bude se vám dařit víc než kdy dřív a budete konečně opravdu spokojení. Pokud si budete stát za svými životními hodnotami, odměnou vám bude klid a jistota, můžete si splnit vaše velká přání a velkolepé cíle a také vyřešit všechny vaše doposud nedotažené záležitosti. Je nejvyšší čas začít si to začít představovat, protože v čisté mysli začíná všechno.

 

Afirmace: Vím, že se všechno děje v mém zájmu.
 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.horoskopyproradost.cz, www.vestirna.com, https://horoskopy2016.cz, www.horoskop.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala a napsala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.