Rak 22. 6. - 22. 7.

 

 

Charakteristika Raka

Raci jsou pod vlivem vodního živlu, který působí způsobem, který zrozencům v tomto znamení dodává velkou senzitivitu, citlivost a vnímavost. Typickou vlastností zrozenců Raka je rozkolísanost nálad, která koresponduje s fázemi měsíce.  Raci bývají většinou mírné povahy, hledají v životě silného partnera, o kterého se budou moci opřít a který je povede. Ve vztahu jsou ostýchaví a velice se obávají odmítnutí, proto bývají v navazování blízkých vztahů extrémně obezřetní. Láska pro Raka znamená hodně, přesto nebo však právě proto se často zamotává do milostných x-úhelníků. Bývá však pečujícím, starostlivým a oddaným partnerem, pokud je vztah naplněn k jeho spokojenosti a celkově má velice silně vyvinutou citlivost pro mezilidské vztahy. Pokud si někoho oblíbí, je schopen pro něj udělat prakticky cokoliv. Pokud však zraníte jeho citlivou duši a křehké srdce, pak se odcizí a bude se utápět v depresích.  Na lekce, které od života dostane, Rak nikdy nezapomíná. Dobře si rozumí s ostatními vodními znameními, tedy s dalšími Raky, Štíry nebo Rybami, oporu však nalézá spíše u rozumověji založených znamení Býka nebo Panny. Jakékoliv ztráty v mezilidských vztazích velmi silně prožívají, neboť do nich ze sebe hodně investují.  I přes svoji mírnou povahu se neradi podřizují, bývají rovněž nekonvenční.

 

Raci jsou typičtí tím, že se řídí svojí intuicí a nechávají se vést pocity. Cit u nich bývá na prvním místě před rozumem. To však neznamená, že by byli nepraktičtí nebo neuměli stát pevně nohama na zemi. Bývají opatrní ve finančních otázkách, stále myslí na zadní kolečka a mívají finanční rezervy. Raci rádi cestují, ale se stejnou radostí se opět vrací domů. Zajímají se o medicínu, esoteriku, umění. Dobře se uplatňují v zaměstnáních, kde mohou o někoho pečovat a kde využijí své citlivosti a empatie. Chcete-li pořídit Rakovi nějaký pěkný dárek, pak zvolte něco do domácnosti, dárek, který zkrášlí jejich byt či dům. Ocení starožitnosti, ale i moderní dekoraci do interiéru. 

 

Rak je vodní znamení, které je navíc pod vlivem měsíčních fází. Tyto aspekty způsobují jeho typickou melancholii, zádumčivost a střídání nálad. Jsou velice citlivými jedinci, lehce zranitelní a křehcí. Pod maskou tvrdosti a odmítání často skrývají své jemné nitro.  Jsou mistry v porozumění druhým lidem a bývají empatičtí. Nechodí obvykle prošlapanými cestičkami, často hledají svá vlastní, originální a kreativní řešení problémů a vzniklých životních situací. Mívají velkou fantazii, někdy před světem utíkají do své pevné ulity. Rakům se někdy stává, že zejména v náročnějších životních obdobích se upoutají na minulost více, než je zdrávo. Může to způsobovat jejich zádumčivost, netečnost, podléhání splínům a depresím. Cítí-li se však ve společnosti dobře a bezpečně, pak bývají zábavnými, milými a oblíbenými společníky.  Jsou ambiciózní, když se jim podaří jednat s větším nadhledem a liberálněji, než je jejich přirozenost, pak bývají i úspěšní. Přes svoji vrozenou skromnost bývají na své úspěchy náležitě hrdí.

 

Rak Žena

Ženy a dívky zrozené v Raku jsou citlivé a smyslné bytosti. Jsou zasněné, intuitivní, silně emotivní, ale zároveň dokážou být razantní a ženou činu. Bývají ekonomicky a finančně šetrné, neutrácí za zbytečnosti, svoje investice dobře promýšlí a často myslí na zadní kolečka. Sociálně preferují dlouhodobé ověřené vztahy, mají rády tradice. Pokud je partnerský vztah naplněn, pak jsou oddanými pečujícími a milujícími partnerkami, které ke svému protějšku silně přilnou.

 

Rak Muž

Muž narozený v Raku má silný ochranitelský instinkt. Tito muži se chovají spontánně, ale jsou stálými partnery vhodnými pro manželství.  O svoji rodinu se vzorně starají a rovněž mají snahu ji co nejlépe ji zabezpečit.  Jejich chování se někomu může zdát povýšenecké, drzé, ale pod ochrannou slupkou skrývají zranitelné srdce, které jen tak někomu neodhalí.  Nefungující vztah je pro ně katastrofou, pro nešťastnou lásku se dokážou trápit i několik let.    

 

 

Ohlédnutí za rokem 2015

V roce 2015 vám pozice planet pomáhaly najít správné cesty a příležitosti pro růst ve vašem životě. Měli jste možnost poznat spousty výjimečných lidí, změnit pracovní partnery a kolegy. V souvislosti s těmito změnami jste se učili diplomacii a toleranci ve vztazích. Možná jste byli postaveni před několik závažných rozhodnutí, díky, kterým jste zjistili, že byste měli vědět, kam směřujete, kudy se ubíráte a směřovat k pevné půdě pod nohama, nevěřit slibům a nereálným projektům a vizím. Jít krůček po krůčku za svým cílem, nespoléhat se na jiné, být opatrní na peníze a majetek. Podstoupili jste duchovní lekce a osvojili jste si nové přístupy k životu, odložili jste hry ega a učili jste se vyjadřovat vděčnost za to, co jste se naučili. Prošli jste rokem vnitřního zrání, a pokud jste přijali jeho poselství, napojili jste se na vyšší tóny univerza.

 

 

Raci v roce 2016

Rok 2016 pro vás bude plný dobrodružství a výzev, které hravě a s vtipem zvládnete. Bude rokem pracovitosti, cílevědomosti a realistického přístupu k věcem. Odmítnete zbytečné snílkovství, zavrhnete nereálné plány a budete kráčet pevnýma nohama po té naší krásné zemi. Převážnou část roku budete mít podle horoskopu osud pevně ve vlastních rukou, jen v lednu a prosinci můžete být mírně ve vleku událostí. Přichází skvělý čas pro budování a rozvíjení kariéry. V tomto roce konečně vystoupíte až na vrchol svých sil a budete na sebe právem pyšní. Komplikace, které se vynoří první měsíce, vyváží úspěch, pochopení nejbližších a láska ve druhém pololetí. Projdete vnitřní proměnou, což výrazně pozmění váš osobní i pracovní život. I proto se právě nejbližší období pustíte do různých projektů či vysněných dobrodružství. I když jste se nikdy nebáli přijmout vše, co život nabízí, měli byste přece jen začít trošku více přemýšlet i o budoucnosti. Protože to, že se necháváte unášet na křídlech momentální štěstěny, ještě neznamená, že to tak bude už navěky věků. 

 

Rok 2016 vám přinese spoustu krásného, ale najdou se i věci, které možná úplně dobré nebudou. Drobné zdravotní problémy, se kterými už delší dobu válčíte, se bohužel můžou o něco více zhoršit. Bohužel tedy v oblasti zdraví můžete očekávat pár horkých chvil, protože jste dlouhodobě zanedbávali svůj imunitní systém. Všechno zlé je ale k něčemu dobré a tak neklesejte na mysli. Zdánlivé zlo, které vám váš zhoršující se zdravotní stav přinese, pro vás bude vlastně naopak východiskem ze svízelné situace. Dovede vás do rukou odborníků, kteří koncem roku konečně pohnou s vaším zdravotním stavem směrem k lepšímu. Řešení, se kterými přijdou, vás naplní optimismem a radostí. Útěchou vám může být fakt, že ve všem ostatním oblastech života na vás čekají jen samé dobré zprávy.

 

Také vašemu znamení otevírá rok 2016 hvězdné panoptikum, které vám pro svou košatost může možná připadat jako hlavolam, nicméně poselství v něm skrytá jsou nakonec nad slunce jasná. Uran s Plutem pokračují ve svých zkouškách, které se jako korálky skládají na nitku osudu a předurčují váš další směr. Cítíte ty magnetické impulsy, které ve vás rozechvívají touhu po svobodě? Vaše potlačované pocity se derou na povrch, ano, je to velký záměr těchto planetárních mágů. Jemný a estétský Neptun vás svým trigonovým aspektem plně podporuje a našeptává, že pokud otevřete své srdce dokořán, objevíte nové krásy života. Náročný Jupiter, který v tomto roce přejde do znamení Vah, však pro vás má na rozdíl od minulého roku jeden úkol navíc - a to naučit se správně rozhodovat. Takže, milí Ráčci, žádné couvání, nenechte čidla přítomnosti zkratovat v kontaktu s minulostí!

Jste velmi citlivým znamením a vaše laskavost - to je prostor bez konce jak písek na pobřeží. Jste schopni nesmírných obětí pro své milované, a co se týče soucitu, mohli byste dělat výprodej. Pro tyto vlastnosti jste zbožňováni, což se vám v tomto roce často a v četných situacích potvrdí. Nepokazí to ani vaše proměny nálad, během kterých dokážete druhé odrovnat smíchem a jindy jsou vaše emoce jako stvořené pro filmy Alfreda Hitchcocka. Přející Neptun vám dává dar porozumění od ostatních, a to, že se do vás dokáží obdivuhodně vcítit, tak proč by se měli vašich splínů lekat?

Zejména vám, zrozenci 2. dekády (2. 7. - 12. 7.), je neobyčejně přáno v empatii a je běžné, že si s mnohými rozumíte i beze slov. Silné duchovní napojení je signalizováno ve spojitosti s lidmi ze vzdálených míst, také s osobami, jichž se týká vyšší vzdělání. Za nitky tahá však po celý rok také rebelantský Uran a ten se podepisuje na tom, že někdy se situace může pořádně vyhrotit. Jeho nejoblíbenějším cílem je vaše kariéra a postavení ve společnosti, především 3. dekády Raků (13. 7. - 22. 7.) může jeho kvadratura zahřmět změnami. Ironie osudu je v tom, že ač jsou tyto změny pociťovány jako tenze, jsou naprosto nutné. Pokud cítíte, že vás něco dusí nebo jsou na vás kladeny vysoké nároky, braňte se a necouvejte, mohlo by vás to pak mrzet. Třeba byste pak zjistili, že se pod lavinou povinností, které na vás klade profesní život a společnost, tak nějak ztrácíte v oblasti rodiny. A takový život je pro vás, Ráčci, jako dům bez oken, přiznáváte? Pokud necítíte vnitřní klid a bezpečí, ztrácíte smysl života. Jupiter vás má na mušce, přičemž dokáže být hodně nenasytný a za jistých okolností může vyvolat také konflikt v rámci soudů či práva. Tento expandér po vás chce, abyste se uměli rozhodnout a hledali příčinu potíží, správně ji identifikovali a postavili se jí čelem. Pluto svou energií skrývanou pod mefistovskou maskou tomuto všemu přizvukuje a zatěžkávacími zkouškami chce transformovat vaše JÁ. Do jaké míry se mu to podaří, však záleží jen na vás.

 

 

Láska, vztahy

Začnete si uvědomovat, že nic v životě není dokonalé, ani tedy vaše vztahy. Nicméně, budete respektovat a oceníte vztah, který máte, protože to je skoro tak dokonalé, jak by to mohlo být. Pokud jste osamoceni, bude možné začít nový vztah v prvním čtvrtroku. Šancí na lásku jste propásli už několik, ale v tomto roce vám konečně dojde, že chyba byla jen na vaší straně. City si s vámi vždy dělali, co chtěli a proto jste si často popletli skutečné hodnoty. Flirty a náhodné známosti jsou sice přitažlivé, ale nedá se na nich stavět životní štěstí. Začátkem roku ještě prožijete několik bouřlivých vztahů, ale už v květnu potkáte někoho, kdo vám nejenže obrátí život naruby, ale zcela změní váš pohled na svět jako takový. Bude vaší vášní, inspirací i oporou, jen si budete muset dát zvlášť pozor, aby ne i zkázou. Neboť pokud pochybovat, v tomto případě již nebude cesty zpět a rozhodně nepočítejte s tím, že to časem přebolí. Nastal čas dospět, a pokud to nepokazíte, najdete své štěstí. Musíte mít trpělivost v záležitostech týkajících se lásky. Dobrá manželství přežijí nepřízeň osudu a stanou se silnější. Je také možné, že některé račice se pustí do románku na pracovišti, a to zejména s nadřízenými.

 

V oblasti lásky a vztahů nepatříte zrovna mezi ty nejprůbojnější jedince, raději kličkujete, než byste sváděli přímým výpadem, o to větší sílu pak však má vaše schopnost milovat a přilnout svým srdcem i duší ke svému protějšku. Rok 2016 je pro vás sice hodně zkouškový a dynamický, neznamená to však, že si nemáte pochutnat na své třešničce na dortu. Nejfavorizovanějším obdobím je léto, v tuto dobu se pod slunečními paprsky nejvíce vyjímají iniciály zajímavých setkání vypálených samotným Jupiterem. Hlavně vy, Raci 3. dekády (13. 7. - 22. 7.), kteří nemáte stálého partnera, můžete potkat vysněný protějšek a nemusí z toho být jen milostný románek. Venuše obléká svůj křišťálový šat lásky a její záře je skutečně brilantní. Ani Mars se nenechává zahanbit - vaše srdce a smysly cestují na stejné vlnové délce! Naopak krizovějšími měsíci se jeví říjen a listopad, zbystřete především vy, kteří jste zadáni a ještě k tomu patříte do 1. dekády (22. 6. - 1. 7.) nebo 2. dekády (2. 7. - 12. 7.) Raků. Může vás ovládnout žárlivost kvůli tomu, že je váš protějšek příliš obletován. Vezměte rozum do hrsti, nechcete přece, aby se cítil jako v kleci, k žárlivosti není důvod. Co tak spíše pohlídat sami sebe? I z vašeho malého flirtu čouhá komplikovaná avantýra ohrožující spokojené manželství, nepokazte si to. 

Šťastný měsíc: červen, červenec
Nepříznivý měsíc: říjen, listopad

 

 

Práce a peníze

V letošním roce se budete se cítit velmi kreativní, což se bude odrážet v práci, můžete usilovat o společnost více kvalifikovaných a intelektuálních lidí a postupně se učit z jejich zkušeností a rad. Pokud jste podnikatel, je na zvážení rozhodnout se rozšířit své podnikání za hranice, co můžete učinit v květnu. Ti, co jsou nezaměstnaní, je velmi pravděpodobné, že najdou práci do první půlky roku. Pracovně se moc nevysilujte, v září budete potřebovat dost energie do dalších měsíců. Některé požadavky vašich nadřízených vás budou dostávat do úzkých, ale rozhodně nedávejte najevo svou nespokojenost a už vůbec se nestěžujte jiným spolupracovníkům. Váš úspěch spočívá v poznání svých limitů a lepší organizaci. Pokud vám nedají spát šibeniční termíny, neberte si toho na bedra ještě víc jen proto, že chcete hned a zaraz mermomocí zazářit. Trpělivost růže přináší a přesně to je pro vás to klíčové. Vydržte a nadále pracujte zodpovědně, tak jak to víte, ale systematicky, krok po kroku. Věřte, že už v květnu budou vaše kvality nepřehlédnutelné a to vše povede k povýšení, o kterém už dlouho sníte.

 

V pracovní oblasti tedy raději neočekávejte nijak zvlášť poklidný rok a spíše než na stojaté vody se připravte na občasné vlnobití. Větry hnané Uranem mohou váš profesní život zavanout do nových směrů a situací, které jste neměli v plánu nebo se nevyskytovaly ani ve vašich nejbujnějších fantaziích. Hned startující měsíc leden je první periodou, která vás nabádá k osobní revoluci, přičemž Mars s Merkurem mistrně přilévají olej do ohýnku a způsobují u vás až nepřirozenou nabubřelost. Střet se šéfem, touha dát otevřeně najevo svou nespokojenost, konflikty s partnerem kvůli práci, to všechno patří k seznamu bodů na programu začátku roku. Pozor také na kolegy, mnohým můžete být trnem v oku skrze vaše pracovní schopnosti, virus závisti je nakažlivý. Zejména vy, zrozenci 2. dekády (2. 7. - 12. 7.), se nenechte nezdravě pohltit negativní atmosférou, která se drží jako kalná voda, jež nemá kam odtéct.

 

Jarem se situace zlepšuje, což platí i pro vaše finanční záležitosti, a příznivý vliv se drží řadu následujících měsíců. Pokud se chystáte investovat s cílem navýšit svůj bankovní účet, směle do toho. Přínosem pro vaši peněžní sféru mohou být, a to především v létě, také vaši příbuzní. Říjen, listopad a prosinec už tolik excelentním obdobím nejsou, takže hvězdy radí držet se spíše zpátky a vše dobře zvažovat. I když dlouhodobě pociťujete finanční jistotu, letos raději mějte své peníze pod kontrolou. Nerozhazujte se zbytečně a zapomeňte na velké investice. V lednu a dubnu budou příležitosti ke zvýšení zisku, nebo pokud vlastníte firmu, bude vidět nárůst aktivity. Rok přeje i velkým investicím, je však lepší dlouhodobá investice a ne čekání krátkodobých zisků. Pokud jste plánovali koupi nového auta nebo jiný velký výdaj, počkejte ještě a až během léta svou finanční situaci ještě jednou zhodnoťte. Buď se ukáže, že si to můžete dovolit nebo definitivně pochopíte, že ještě nějaký čas potřebujete šetřit. Své sny o finanční svobodě si můžou proměnit v červnu a říjnu. Konec roku vám bude připadat po tom všem už konzervativní, ani se velmi nenuťte utrácet, můžete naletět nečestným lidem.  Dejte si pozor na podvodníky, jste ten typ člověka, který velmi rychle naletí na výhodné úroky a různé akce. Nebojte se poradit s někým, komu důvěřujete, protože váš úsudek dokáže být často zamlžený touhou. V práci díky povýšení přijde i vyšší plat, ale i zde platí, že méně je někdy více a tak ještě chvíli počkejte, než se vrhnete na bezhlavé utrácení.


Šťastný měsíc: březen, duben
Nepříznivý měsíc: leden, listopad

 

 

Domov a rodina

Rodina a domácí záležitosti jsou sice vaší doménou a není pro vás problém přinášet oběti kvůli svým nejmilejším, nicméně tento rok prozrazuje i období určité nespokojenosti. Vztahy s nejbližšími jsou pro vás tím nejcennějším, a pokud ohýnek domácího krbu skomírá, cítíte se ztraceni, v tom se právě jeví rok 2016 zátěžový. Uranské pablesky napovídají, že velký podíl na možném nesouladu má vaše pracovní vytížení, jste nervózní a rovněž Jupiter svým neharmonickým aspektem ve druhé polovině roku na optimismu nepřidává. Do určitých rozporů se můžete dostat i se svými dětmi, protože i přes vaši snahu poskytnout jim pocit jistoty, se vaši miláčci stávají tvrdohlavými a málo pružnými. Samozřejmě nejsou jenom dny deštivé, takže se především za příznivých vibrací laskavé Venuše snažíte odlehčit nedorozumění. Usměvavějšími měsíci jsou například březen, letní období a říjen, snažte se tento čas využít ke společným prožitkům. Prospělo by vám společně vyjet na hory, na venkov nebo za nějakou archeologickou turistikou, která vám především ve zmíněném říjnu prospěje víc než snahy o renovaci domu či kutilství. Mars signalizuje, že se nemáte snažit opravovat elektrické spotřebiče a taktéž opravu auta přenechejte raději odborníkům. V letním období budete mít i množství síly pro jakékoliv úpravy vašeho domova. Vaše autorita uvnitř rodiny bude respektována, pokud rodinní příslušníci budou rozumět výhodám, které jim případné změny přinášejí. 


Šťastný měsíc: červen, červenec
Nepříznivý měsíc: říjen

 

 

Zdraví

Celé roky jste se těšili dobrému zdraví a tak jste nepovažovali za důležité myslet na prevenci a přesně to vás letos doběhne. Velice důležitým faktorem ovlivňující kondici a obranyschopnost organismu je psychika, což ve vašem případě platí dvojnásobně. Máte tendenci citlivě nasávat negativa z éteru a vaše emoce přeskakují z minusu do plusu jako ručička barometru. Není se čemu divit, vaší vládkyní je proměnlivá Luna a bohužel se její vnitřní ručička nedá nastavit ani stabilizovat žádným seřizovacím šroubem. Je tedy na vás, milí Ráčci, abyste pečovali o svůj vnitřní klid a chránili své zdraví. Stejně jako v minulém roce pokračuje negativní vliv Urana ze znamení Berana, což s sebou nese zvýšenou nervozitu. To je spojeno se zažívacími potížemi a navíc také opozice spolupůsobícího Pluta se může často postarat o skutečně těžký žaludek. Tyto stavy se střídají naopak zase s obdobími útlumu, kdy se cítíte jako přejetí parním válcem, únavu je dobré zahánět odpočinkem a vitamínovými bombami.

Pokud nastávají zažívací potíže i únava zároveň, a přetrvávají, je vhodná preventivní prohlídka u lékaře. Mohl by to být totiž signál pro oslabenou funkci ledvin. Negativní aspekt Jupitera ze znamení Vah ve druhé polovině roku není totiž velkou výhrou a může napomáhat například ukládání tuku v ledvinách - ty jsou pak menší a méně funkční. Prevencí je doplňování tekutin, omezte solení a uzeniny. Ochucovadla jako kečupy a různé kořeněné omáčky nahraďte bylinkami. Mějte na paměti, že není dobré situaci podceňovat, zrádnost tkví totiž v tom, že nemocné ledviny nemusí bolet. Nepůjde sice o žádné závažné onemocnění, ale bude to nepříjemný čas, který je však nezbytný pro změnu vašeho přístupu a životního stylu. Pozor si dejte na zbytečně drahé léky, které sice slibují zázračné účinky, ale domácí medicína je vašich problémů rozhodně lepší volbou. V mnoha ohledech pomůže zavedení pravidelného řádu pro činnost a odpočinek. Také si hlídejte lépe svůj jídelníček. Ve druhé půli roku zvažte pravidelné cvičení nebo si najděte svého koníčka.


Šťastný měsíc: květen, červenec
Nepříznivý měsíc: říjen, listopad

 

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016: Jantar - působí blahodárně na žaludek, jeho vliv je však dalekosáhlejší (např. mírní horečky, revmatismus, zlepšuje funkci štítné žlázy).

 

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2016: Pocit naplnění vám přinese nalezení vlastního zaměření. Také silné duchovní napojení s lidmi ze vzdálených míst nebo osoby, které se věnují vzdělání, mohou ovlivnit váš život.
 

 

Rada pro Raky: Vaší silnou stránkou byla vždy vaše poctivá snaha o autentičnost a opravdovost. Dokážete být propojení se svým citem, správě slyšet impulsy ze svého nitra a vnímat tak dobře, co a koho milujete. V letošním roce toto můžete ještě zesílit a také můžete veškeré snahy z předchozích let konečně přeměnit v úspěch. Naslouchejte svému tělu a zaměřte pozornost vůči sobě a zvládnete všechny zdravotní problémy. Vnímejte svou vlastní moudrost, buďte snaživí a vynalézaví. Věřte sami sobě, i vlastním schopnostem a nezapomínejte, že ruku v ruce s úspěchem, jdou povinnosti a zodpovědnost. Trpělivost růže přináší a přesně to je pro vás to klíčové. Vydržte a nadále pracujte zodpovědně a systematicky, krok po kroku. Rok 2016 pro vás bude plný dobrodružství a výzev, které hravě a s vtipem zvládnete.

 

Afirmace:  Oceňuji všechny své minulé zkušenosti.

 

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.horoskopyproradost.cz, www.vestirna.com, https://horoskopy2016.cz, www.horoskop.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala a napsala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.