Ryby  21. 2. - 20. 3.

 

 

Charakteristika Ryb

Ryby jsou osobnosti narozené pod vládou vodního živlu. Jsou citlivé, jemné a klidné povahy. V životě touží po harmonii, mívají soucit s druhými a často také mívají silně vyvinutou intuici. Rády pomáhají ostatním, jsou schopny upřednostnit potřeby druhého před těmi svými a potřebují se cítit užitečné. Mají bohatě vyvinutý svůj vnitřní svět. Jsou snílci, kteří na své okolí mohou někdy působit až naivně. Bývají sentimentální a povahy jsou skromní a milí. Životem obvykle proplouvají snadno, pokud si tedy zbytečně nekomplikují denní starosti i radosti svojí přehnanou citlivostí. Ryby bývají skromné, až stydlivé, nerady na sebe poutají pozornost. Jsou mimořádně štědré a bývají ochotny pomoci svým přátelům i rodině.  Bývají obdařené kreativitou, která se uplatňuje jak při řešení životních situací, tak v umění. Všeobecně se jim obvykle dobře daří v disciplínách, jako je výtvarné umění, hudba, herectví. Pokud se některému z těchto oborů přímo nevěnují, pak k těmto oborům alespoň mívají kladný vztah a najdeme je jako časté návštěvníky výstav a divadelních představení.

 

V zaměstnání se uplatňují v různorodých oborech. Bývají úspěšní, jen si musí dát dobrý pozor na kritiku ze strany nadřízených a kolegů. Ta by se jim mohla stát zbytečně osudnou, musí být opatrné na to, aby se jí nenechaly přespříliš ovlivnit. V lásce jsou Ryby oddané a milující. Jsou stvořené pro plnohodnotný, hluboký a stabilní vztah. Jsou romantické, potřebují něžnost a komunikaci se svými nejbližšími. Očekávají, že ostatní k nim budou stejně otevření, jako jsou oni k nim.

 

Zrozenci ve znamení Ryb bývají citliví a senzitivní jedinci, kteří svojí křehkost maskují různými přetvářkami. Proto je někdy těžké poznat jejich pravou podstatu, ale každopádně se jedná o mimořádně zranitelné jedince. Mívají obětavou a jemnou povahu, duší jsou romantici a někdy hůře zvládají tvrdou realitu života. Mají dar empatie a porozumění druhým, rády pomáhají ostatním, jejich poddajnost však někdy může způsobovat, že je lehce ovlivnitelný až manipulovatelný. Ve společnosti se spíše drží v pozadí, nerady na sebe přespříliš poutají pozornost.

 

Ryby Žena

Ženy zrozené ve znamení Ryb působí velice jemně a žensky. Leccos se jí může dotknout, v nitru však bývá velice silnou osobností.  Ví, co chce a dokáže se o sebe postarat, zároveň je však mírná a nekonfliktní.  Žena Ryba bývá muži žádaná a obletovaná. Ona si však pečlivě a dlouho vybírá. Od partnera potřebuje, aby jí především poskytl jistotu a oporu. Potom je schopna vybudovat láskyplný a pevný vztah.  Někdy tato žena bývá pro muže záhadná, je ostýchavá a zranitelná, její strach z okolí ji dokonce někdy může dohnat až do samoty.

 

Ryby Muž

Muži narození v Rybách mívají svůj vnitřní svět, který sice nedávají na odiv okolí, ale může se navenek projevovat občasnými rozkolísanými náladami.  Někdy může působit pasivním až laxním dojmem, ale když se chytí příležitosti, pak bývá úspěšný.  Pokud si stanoví cíl a má vidinu úspěchu, pak dokáže být i velmi cílevědomý. Má rád umění a duchovní nauky. Je závislý na svém domácím prostředí, kde se cítí bezpečně a v pohodlí. Někdy bývají trochu nepraktičtí.

 

Ohlédnutí za rokem 2015

Rok 2015 vám otevřel téma lásky, kdo hledal nového partnera, určitě ho našel. Ukázalo se, že nezbytnou nutností je pro vás najít si spolehlivé lidi, spolupracovníky a partnery. Pracovali jste na svém zdraví a začali jste se lépe starat o své tělo a ducha. Celý rok byl nabitý spoustou různých událostí, které vám rozházely předem připravené plány a donutily vás reagovat ze dne na den. Většina věcí byla pozitivních, ale přesto vám to do života mohlo vnést zmatek. Nicméně jste zjistili, že i když jste se v něčem přizpůsobili, paradoxně k tomu se vám více dařilo naplnit svá přání, která vám ještě před časem připadala jako nereálná. Hvězdy vám dokázaly, že za určitých okolností je možné všechno.

 

 

Ryby v roce 2016

S troškou nadsázky se dá říct, že pro vás bude rok 2016 rokem přelomovým. Období chaosu nahradí jeho pravý opak. Čekají vás slunné dny s velkolepým programem. Na pořadu dne budou jednotlivé menší úspěchy, které se spojí v ucelený obraz vašeho šťastného období. Spojení Saturna s Uranem vybičuje vaše odhodlání na maximum. Pokud přemýšlíte nad změnou vzhledu, ať už je to nová barva, nový účes, nebo i něco radikálnějšího, jako je třeba odložení brýlí díky operaci očí, neváhejte. Hvězdy vám připravily ideální podmínky k vaší cestě za dokonalostí. Rok 2016 bude pro vás časem, kdy materiálno bude výrazně převažovat nad duchovnem. Čekají vás také velké výzvy, ale pokud se vám je podaří zdolat, s výsledkem budete velmi spokojeni. Celý rok bude podle horoskopu běžet mnohem rychlejším tempem než obvykle, jen v srpnu vše na chvilku zpomalí. Oddech využijte na nabrání sil a promyšlení dalších kroků na podzim a začátek zimy. Při rozhodování o důležitých záležitostech se řiďte selským rozumem a pokud to nejde, tak pečlivou analýzou všech pro a proti.

 

Konečně se přestanete ptát, co máte dělat a začnete se rozhodovat sami za sebe. Přestože navenek jste vždy působili, že jste člověk s vlastním názorem, uvnitř jste byli poslední léta naplněni nejistotou a věčnými otázkami o tom, co je správné a co vás neohrozí. Letos najdete svou vlastní cestu a co je ještě důležitější, nedovolíte nikomu, aby ji zpochybnil. První měsíce budou náročné, připravte se na množství práce a probdělé noci. Ve chvílích, kdy se budete chtít začít litovat, najděte způsob, jak vyvětrat hlavu a dobít energii, jinak byste si sami pokazili šanci na úspěch. Nebojte se požádat o pomoc, pokud nebudete zvládat. Už v létě bude jasné, že vaše námaha stála za to. V pracovním prostředí si dejte pozor na přímé jednání, pokud vás někdo štve nebo křivdí, řekněte to na rovinu. Rodinné vztahy budou bohužel i nadále napjaté, přičemž pochopíte, že lepší už to nebude. Zklame vás to, ale důležité je, abyste přijali jako fakt, který nemůžete nijak ovlivnit. Už loni jste si prošli Krušným obdobím v oblasti zdraví a to se vám nyní odmění.

 

Tento rok vám může přinést mnoho dobrého. Nebude to však hned a nebude to ani zadarmo. Možná vám nový rok přinese i určitou ztrátu iluzí o sobě. Setkání s potřebou jistého vystřízlivění může být i osvobozující. Potřebujete výsledky, protože se stoupajícím vědomím všech vašich blízkých vás už nemusí chránit vaše dosavadní vysvětlení či vaše výmluvy. Potřebujete rozvíjet dál své schopnosti, nezůstávat ve stejném bodě a překonávat svá omezení. Rok 2016 je velmi citlivý z hlediska péče o duši a jisté laskavosti k sobě samé. Příčinou je napěťový úhel Saturnu s Neptunem, který ukazuje na nutnost ještě větší mírnosti a laskavosti. 

Také vašemu znamení jsou pro rok 2016 ve velkém astrálním lexikonu připsány důležité kapitoly. Je zapotřebí v nich číst pomalu a soustředěně, abyste se nedostali, jak naznačuje velký učitel Saturn, do slepé uličky.

Váš vládce Neptun se tiše přimlouvá, nechce, abyste byli přetěžováni, a chce vám dát odpočinout ve vodách snění. Pozor ale na druhou stranu jeho lákavé mince - ponorem do přílišné pasivity může oslabovat vaši vůli. To však podráždí Jupitera! Neignorujte jeho pokračující aspekt opozice, který vyžaduje zatnout zuby a nevyhýbat se plnému nasazení, především v pracovních a partnerských vztazích. Ve srovnání s minulým rokem pak můžete zažít krásnou odměnu v podobě většího duševního uvolnění a navíc dáte zazářit Neptunovi jeho pravým světlem - vnitřním naplněním a spokojeností.

První polovina roku je pro vás, milé Rybky, tak trochu zkoušková a hodně záleží, jak se k určitým situacím postavíte. Dá se říct, že jste názorným příkladem paradoxu, takovou sirénou zvěrokruhu, která žije ve svém vlastním snovém světě. Vaše delikátnost, grácie a ochota oběti se střídá s pasivitou, což může mnohé kolem vás mást. Navzdory tomu disponujete myslí, která je spirituální jak svatá miska Grálu a vyzařujete zvláštní mystické teplo, což je letos vaší silnou berličkou. Jupiter totiž pro vaše znamení letos příliš nehřeje, tak se o své zahřátí musíte postarat sami. Především pro vás, zrozenci 2. dekády (2. 3. - 11. 3.) a 3. dekády (12. 3. - 20. 3.), to může znamenat větší zátěž, protože jste najednou postaveni před situace, kdy musíte rozhodovat o tom, co se dříve tak nějak přirozeně vyřešilo samo. Větší nároky jsou kladeny na zodpovědnost v manželských a pracovních vztazích, taktéž ve směru k veřejnosti. K negativnímu vlivu Jupitera se přidává i přísný Saturn a společně vyžadují, abyste to nepřeháněli ve své sebelítosti, jestliže se vám do cesty postaví překážky. Hvězdy naznačují, že na jaře se chystá první vlna zkoušek, takže je nutné vzkřísit své sebevědomí a zabojovat s energií planety Mars, která se vyžívá v konfliktních atacích.

Milé Rybky, nenechte se spláchnout autoritami, jež chtějí vyvolat dojem, že spolkly všechnu moudrost světa. Pamatujte, že když se k tomu postavíte čelem, můžete počítat s pomocí významných vesmírných ochránců. Mocný Pluto je pevným zábradlím nad možnou propastí a hodlá posílit vaše JÁ, zregenerovat sebedůvěru, přičemž hlavním hnacím motorem může být aktivita v různých spolcích či angažování se v rozličných sociálních programech. V1. dekádě (21. 2. - 1. 3.) a 2. dekádě (2. 3. - 11. 3.) Ryb může být velkým přínosem esoterika nebo soustředění se na ty, kteří potřebují pomoc, například psychicky nemocní lidé, nebo osoby propadlé nějaké závislosti. Podstatné je, abyste i vy sami odbourali ze své osobnosti nezdravou přecitlivělost a naučili se zatnout zuby. Váš vládce Neptun je pak připraven splnit vám veškerá přání, hází svou láhev s poselstvím do oceánu a doufá, že ji neminete.

 

 

Láska, vztahy

V lásce a milostných kontaktech se v roce 2016 opět vyznačujete svou zvýšenou citlivostí a schopností vcítit se do svého protějšku. Ve vztazích nekladete na vrchol svých zájmů sexuální stránku, ale spíše opravdový souzvuk duší, podbarvený téměř tantrickým prožitkem. Máte po boku někoho, komu můžete plně důvěřovat a v kom máte již dlouho pevnou oporu. Letos vám to však bude docházet víc, než jindy, ale i přesto budete procházet svou vlastní krizí - ať své polovičce stačíte a chvílemi vás naopak bude napadat, zda nemáte na něco lepšího. Ryby, které jsou v závazném vztahu, naleznou v květnu ve společnosti svého partnera klid a útěchu v jeho náručí. Bude to období velké intimity a spoluúčasti se svým partnerem. Odvážíte se dokonce i na několik flirtů, dejte si však pozor, abyste svůj vztah opravdu neohrozili, pouze v rámci bezduchého budování sebevědomí. Pro manželské páry je situace v tomto roce trochu komplikovanější, přičemž nejkřehčím obdobím je signalizován měsíc srpen. Váš partner nebo partnerka budou v této době  projevovat čím dál víc nespokojenosti, mohou vás zvýšeně kritizovat a vyžadovat po vás více disciplíny. Opozice Jupitera se nad vámi vznáší jako mračno a věstí problémy. Je vhodné neutíkat od reality, nýbrž se snažit věci řešit, jinak by se mohlo stát, že Jupiter s nesmlouvavým Saturnem rozdmýchají u mnohých rozvodové řízení a z vašeho vztahu zůstanou jen mýdlové bublinky rozpadávající se v nic. V září a koncem roku zvažte, zda se vám vyplatí nějakým dobrodružstvím ohrozit trvalý vztah, tuto dobu pochybností bude třeba projít s rozvahou a chladnou hlavou.


 S rodinou vycházíte často jen v rámci slušnosti, ale jaksi jste až do tohoto roku doufali, že někde zřejmě děláte chybu i vy a že věci možná nejsou až tak špatné, jak se jeví. To poznání sice bude bolet, ale je nezbytné - paradoxně kvůli usmíření. V momentě, kdy pochopíte, že své blízké už nezměníte, smíříte se i s tím, že napětí a neustálé hádky, které u vás vládnou, nejsou vaší chybou. Ten, kdo se rozešel se svým partnerem v loňském roce, letos začne proces obnovení důvěry a někdy budete zvažovat mezi dvěma potencionálními partnery. Na začátku roku vám energický Mars zvyšuje milostný puls a předznamenává možnost seznámení, přičemž jste v této době schopni zamilovat se hned na první pohled nebo po prvním polibku. Především u Rybek 1. dekády (21. 2. - 1. 3.) a 2. dekády (2. 3. - 11. 3.) se jeví, že potkají někoho se stejně citlivou povahou a vznikne silné duchovní pouto. Vliv Venuše přidává do vínku i hezký vzhled. Nejvíce frekventovaná místa k seznámení jsou vernisáže obrazů, hudební vystoupení, umělecké galerie, ale také místa, která jsou spojena nějakým způsobem s vodou.


Šťastný měsíc: únor, červenec
Nepříznivý měsíc: srpen

 

 

Práce a peníze

Milé Rybky, jak bylo již zmíněno, máte před sebou éru zkoušek a vaše povolání je oblastí, které se to týká ze všeho nejvíce. V práci jste již dlouhodobě pociťovali nespokojenost, ale vašim problémem byl jednak strach něco změnit a také nechuť se s někým hádat. V tom všem však chybí přímý rozhovor, co letos pochopíte. Někteří  z vás se mohou v začátku roku rozhodnout jít jinou cestou ve své profesi a zkusí zaměstnavatele, který by více odpovídal jejím představám. První měsíce roku vyznívají ještě bezproblémově, máte hodně elánu a chuti profesně se rozvíjet, je tedy vhodné obout se do toho naplno. Chybou, kterou uděláte na jaře, bude vaše mlčení a odchod, který vaši nadřízení nemohou bez vašeho vysvětlení pochopit. Máte na výběr - buď řeknete, jak se věci mají a můžete se pohnout vpřed, nebo budete mlčet i nadále a najdete si jinou práci. Střed, kde byste v momentálním stavu setrvali tam, kde jste, již není možný. Zkuste tedy naslouchat své intuici, hvězdy vám napoví a rozhodně byste se ještě před samotným rozhodnutím měli poradit s někým blízkým. A pokud se rozhodnete pro odchod, snažte se zachovat korektně. Skvělým měsícem pro váš potenciál je taktéž měsíc červenec, kdy se může objevit zajímavá pracovní nabídka, nenechte si ji uplavat, podobná šance by se pak nemusela dlouho vyskytnout.

 

Naopak jaro bohužel prozrazuje váš pesimismus a tlaky, které způsobují zejména vaši nadřízení. Cítíte se méněcenní a utlačovaní, především vy, zrozenci 2. dekády (2. 3. - 11. 3.), byste se nejraději stáhli do izolace, toužíte pracovat doma a zavřít se do ulity mezi své knihy a svět myšlenek. Saturn vás svou negativní kvadraturou drží jako v kleštích, ale ve skutečnosti není jeho vibrace až tak zlomyslná, chce vás touto tvrdou zkouškou něčemu naučit. Nedopřává vám příliš hojnosti ani po finanční stránce, může způsobit i výpověď, nicméně ve finále mu jde o to, abyste se těmito krizemi zocelili. Nabádá vás, abyste místo upadání do depresí oprášili své sebevědomí, naučili se prosazovat svůj názor, uměli si tzv. dupnout a také se nebáli umět prodat svůj talent. Vesmír šeptá, že pokud s tím začnete včas, můžete mnohým krizím předejít. Průběh roku přeje novým výzvám a ideálům uplatnění se pracovníků a studentů na trhu práce. Získají větší rozhled a důvěru ve své vlastní schopnosti. Vylepšíte si komunikační a jazykové dovednosti a stanete se vyhledávaným odborníkem.  

Živnostníci, kteří dlouho nosí v hlavě plán pro oživení vlastní činnosti, mohou ho začít v červnu realizovat.

 

O vaše finanční záležitosti se bude třeba starat v letošním roce s větším důrazem, aby se zabránilo zbytečným nákladům a plýtvání. Někdo může mít zase opačné problémy, že mu peníze nebudou vycházet na měsíční spotřebu podle vlastních představ, v obou případech bude dobré vést rozpis nákladů a výdejů, nebo požádat o radu finančního odborníka. Šetřili jste, přemýšleli, vzali výhodnou půjčku a až když jste si byli opravdu jisti, až tehdy jste vše vsadili na jednu kartu a investovali. Vaše přesvědčení se otřese v základech během jara, nepropadejte panice. Už v létě se situace vyjasní a vy pomalu, ale jistě, budete opět pociťovat pevnou půdu pod nohama. Jako pozitivní pro náhlý přísun peněz se jeví září. Měli byste si však pamatovat, že v hazardu si na delší období musíte dát pohov. Nyní je důležitější pokrýt veškeré náklady, které přijdou a němé důležitá je skromnost, abyste opět došetřili díru ve vašem účtu. Na podvodníky si dejte pozor v období podzimu, kdy některé finanční skupiny a instituce vycítí, že jste na tom opět dobře. Nezkoušejte ani štěstí ve hře, letos jsou vám v tomto hvězdy nejsou vůbec nakloněny.


Šťastný měsíc: červenec
Nepříznivý měsíc: únor, březen

 

 

Domov a rodina
Rodina se snadno dostává na vedlejší kolej vždy, když práce dominuje a tedy i starost o peníze. Rovnováha v tomto směru je vaším letošním úkolem. Je nevyhnutelné, trávit spolu čas, popřípadě ještě více času. Dovolte si milovat společnost těch, kteří jsou vám jinak samozřejmí a zdánlivě součásti inventáře. Z pohledu domácího zázemí není pro tento rok příznačné, že byste tuto oblast nějak zvláště zpečeťovali, stavili ji na hlavní piedestal nebo se právě nyní rozhodli, že se chcete stát rodiči. Rodinná atmosféra je hlavně v první polovině roku narušena vzrůstajícím nesouladem mezi vámi a vaším protějškem, což má samozřejmě na nejbližší členy rodiny negativní dopad. Hvězdy radí, že by bylo přínosné, kdybyste se na celou situaci soustředili a pokusili se určitými kompromisy o harmoničtější atmosféru. Neptun napovídá, že důležitým krokem je i oživení společného duševního souznění a prožitku. Pokud se tedy rozhodnete vyjít se svou rodinou za zábavou, volte takovou náplň, která je blízká vám všem. Na podzim Jupiter uvolňuje atmosféru a to dost znatelným způsobem, takže vzniká prostor na vytváření většího pohodlí domácnosti a odstraňování všeho, co působí chaos. Koneckonců je to přání vašeho zlatíčka a vy jste nyní vstřícní přiložit ruku k dílu. V zařízení bytu vítězí střízlivost, neznamená to však, že ubíráte na útulnosti. Každopádně však, ať už montujete jasnější světla či se zbavujete zbytečných improvizací, je skvělým krokem to, že se obohacujete o praktičnost. A to se po vás celou dobu žádalo.

Šťastný měsíc: únor, červenec
Nepříznivý měsíc: březen, srpen

 

 

Zdraví
Tento rok vám z hlediska zdraví nabízí vše, co si budete přát, je třeba jen u té myšlenky setrvat. Zaznamenáte vzpruhu, zesílení a odhodlání něco pro svoje zdraví udělat, v některých případech i vyléčení. Rozhodně to zkuste s cvičením jógy, pilates nebo jinou činností, která pomáhá vyvážit duševní, fyzický a emocionální stav.
Jste člověk, který by mohl o zdraví a prevenci doslova přednášet. Po zdravotních problémech, kterými jste prošli, se ke svému zdraví stavíte mimořádně zodpovědně. Pokud v něčem potřebujete ještě více trpělivosti a sebezapření, tak jde o stravu. Snažíte se sice dělat vše, co vaši obranyschopnost povzbuzuje, ale nevíte se vzdát oblíbených, často nezdravých jídel, které navíc jíte hlavně ve večerních a nočních hodinách, díky čemuž značně trpí váš obvod kolem pasu. Jste líní cvičit doma, i chodit cvičit ven, proto budete muset promyslet způsob, jak se hýbat nebo zredukovat váhu i bez toho, byste se příliš namáhali. Držte se plánu, o kterém by bylo dobré poradit se i s odborníkem a konec léta i roku vůbec, už bude docela pohodový.

 

V nitru jste hodně zranitelní a rychle přijímáte podněty z okolí, takže tímto tzv. nasáváním možných negativ z éteru se zároveň stáváte křehčími a náchylnějšími k nemocem než většina ostatních lidí. Neptunova konjunkce dosvědčuje, že vaše citlivost může být někdy až extrémní, emoce vás zahltí jako lavina a vy pak nevíte kudy ven. Faktem je, že mnozí z vás zvolí to nejméně vhodné řešení a tím je například únik formou alkoholu. Neptun stejně tak jako v minulém roce varuje před veškerými opojnými nebo chemickými látkami, ve vašem organismu mohou teď působit daleko agresivněji, než se zdá. Svůj nepříznivý vliv si stále drží také omezující Saturn, který působí oslabení imunity, větší těžkopádnost a citelný úbytek energie. Jeho specialitou může být přiskřípnutý nerv, blokace v kyčelní oblasti a se škodolibou podporou planety Mars, v období od března do května, také revmatismus. Milé Rybky, pro ochranu vašeho zdraví je důležité vyhnout se jakékoliv nestřídmosti a extrémům, stres a deprese jsou pro váš organismus obrovskou zátěží. Potravou pro vaši duši je příjemná hudba, tanec, navštěvujte saunu a vnímejte všechno příjemné, co k vám proudí.

Šťastný měsíc: červenec
Nepříznivý měsíc: březen, duben

 

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016: Citrín - dodává energii, podporuje imunitní systém, odstraňuje z těla toxické látky.

 

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2016: Pocit štěstí se v tomto roce skrývá ve vašem vnitřním přerodu, přičemž mohou být velmi důležití vaši přátelé. Pomohou vám dívat se na svět jinýma očima - bez bázně a s větší sebedůvěrou.

 

Rada pro Ryby: Tento rok vám může přinést mnoho dobrého. Nebude to však hned a nebude to ani zadarmo. Setkání s potřebou jistého vystřízlivění může být i osvobozující. Potřebujete výsledky, vaše dosavadní vysvětlení či vaše výmluvy už stačit nebudou. Potřebujete rozvíjet dál své schopnosti, nezůstávat ve stejném bodě a překonávat svá omezení. Pečujte o svou duši a buďte laskaví k sobě samým. Pokud se budete řídit vlastním vnitřním hlasem, nemůžete se rozhodnout špatně. Nežeňte se do ničeho, co by vás zbytečně zdržovalo, nebo rozptylovalo, buďte cílevědomí a učte se novým věcem. Hvězdy vám připravili ideální podmínky k vaší cestě za dokonalostí.

 

Afirmace: Vidím své cíle a podporuji je každý den.
 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.horoskopyproradost.cz, www.vestirna.com, https://horoskopy2016.cz, www.horoskop.cz

 

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala a napsala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.