Střelec 23. 11. - 21. 12.

 

 

 

Charakteristika Střelce

Zrozenci ve znamení Střelce bývají milý, bodří a dobrosrdeční lidé, kteří nezkazí žádnou zábavu. Nemají rádi přetvářku a klam, svoje jednání prožívají upřímně.  Obvykle bývají Střelci velmi neposední a rychlí jedinci. Dá se říci, že svým způsobem jsou hazardními hráči života. Milují risk a vzrušení.  Jsou aktivní, snadno navazují kontakty s druhými lidmi a zajímají se o jejich život. Jsou lidmi, kteří vyznávají svobodu, váží si té vlastní, ale zároveň ji dovedou poskytnout i ostatním. Potřebují kolem sebe vzruch, život a pestrost. Tito lidé bývají obvykle dobrosrdeční a přející, často se angažují v dobrovolnické činnosti. Jsou pořádkumilovní a systematičtí, v zaměstnání se dobře uplatňují, pokud nejsou omezováni a mohou mít dostatečný rozlet. Někdy by jim prospělo být více diplomatičtí a promýšlet svá slova. Určitě by Vás však nechtěli ranit nebo Vám svými slovy ublížit, někdy jsou prostě jen maličko netaktní.

 

Střelci jsou aktivní a hraví, nic v životě se nesmí opakovat.  Jsou rádi tam, kde se něco zajímavého děje a také se rádi pohybují ve světě prominentů a známých osobností. Střelci jsou rození dobrodruhové a mají rádi změny a výzvy. Potřebují hodně pohybu a cestování, radost jim udělá dárek v podobě společenské hry nebo právě cokoliv, co se týká jejich vášně pro poznávání nových míst a krajin. Střelci jsou romantici a hledají pravou lásku. Když na to však přijde, dokážou si i stejně dobře vystačit i sami.

 

Zrozenci ve znamení Střelce jsou obvykle milí a příjemní lidé, kteří mají rádi zábavu a smích. Povahově bývají uvolnění a veselí jedinci, snaží se život brát z jeho veselejší stránky a nezatěžovat se depresemi  a  duševními  obtížemi. Milují svoji svobodu a nezávislost, jak v lásce, tak v povolání, které si volí. Jejich povaha je ohnivá, v lásce rychle zaplanou a zamilují-li se, pak cele a s velkou vášní, ani v tomto případě si však nenechají svoji volnost jen tak jednoduše vzít, nejsou proto vhodnými kandidáty pro život v manželství. Milují cestování a poznávání všeho nového.

 

Střelec Žena

Žena Střelec bývá veselá, ráda se směje a je komunikativní. Mívá velký smysl pro spravedlnost, miluje svobodu a má ráda otevřené vztahy mezi lidmi. Má schopnost empatie a na svět se dívá bez zbytečných předsudků. Je aktivní, dobrodružná, ráda sportuje a poznává nové aktivity, místa i lidi. Je nezávislá a temperamentní, patří k ní sebedůvěra a nadšení. Je to ohnivá žena, až neuvěřitelně upřímná, ale nikdy necitelná nebo chladná.

 

Střelec Muž

Muži zrození ve znamení Střelce bývají typicky idealisté a snílci, kteří však nezkazí žádnou legraci. Někdy mohou působit roztržitě a nevázaně.  Mají hodně přátel a příznivců, bývají pravdomluvní a upřímní a nesnášejí nepoctivost. Někdy navazují povrchní vztahy a sklouzávají až k promiskuitě. Rádi flirtují a navazují platonická přátelství.Zamilují-li se upřímně, pak jsou však schopni se pro ženu svého srdce až zničit.  Jejich pravdomluvnost je někdy až šokující a zraňující, bývají kritičtí a postrádají takt, ale jestliže ho máte rádi, pak mu i toto chování dokážete odpustit.

 

Ohlédnutí za rokem 2015

Milí Střelci, máte za sebou hodně náročný rok, ve kterém jste byli nuceni  pracovat na své osobě a vpustit do svého života situace, které přinesly generální úklid vašeho života. Prověrkou si prošly vaše vztahy, jak partnerské tak pracovní a ty které vám nevyhovovaly, byly většinou ukončeny, ty pevné a silné se ještě více utužily.  Pokud jste se snažili věci uspěchávat, objevily se problémy, aby vám připomněly, jak je důležité  stanovit si specifický postup, mít určitý odstup a rezervu na opravy možných chyb. Bylo nutné prověřit vaši rozhodnost reagovat na příchozí změny. Uzavřeli jste část své minulosti a tím se vyčistil váš život a připravili jste se na nové situace.

 

 

Střelci v roce 2016

Rok 2016 bude pro vás docela složitý, může za to Saturn, který se zlověstně vplížil do vašeho znamení. Na jednu stranu na vás bude záviset hodně věcí a povinností budete mít někdy až nad hlavu (zvláště v dubnu a květnu), na druhou stranu budete mít schopnost si vybrat z přívalu věcí, které se vám pohrnou na hlavu, ty nejdůležitější. A u těch méně významných dokážete okolí vysvětlit, že to v klidu i nějaký čas počká. K nečekaným událostem přistupujte s úsměvem a odvahou a vše se vám podaří zvládnout. Budete nuceni být více opatrní, než jste zvyklí. Pamatujte na to, že všechno zlé, je k něčemu dobré. Jakákoliv překážka vás v roce 2016 potká, vás posune dál. Sice budete muset vynaložit značné úsilí, abyste ji překonali, ale také díky ní získáte novou zkušenost, která se vám později bude hodit. Bude to rok, ve kterém konečně začnete objevovat krásu a kouzlo maličkostí, které jste neustále prohlíželi v záplavě práce, zábavy i společnosti. Tak dlouho jste se soustředili sami na sebe, že vám unikaly radosti běžného života a možná jste i ztratili několik šancí na pravý vztah s vyhlídkou jistoty do budoucna. 

 

Koncem jara se však dostanete do kritické situace, která ve vás všechno zlomí. Ať už to bude někdo blízký nebo někdo z práce, postaví se vám tváří vůči a na plné hrdlo vám vykřičet vaši sobeckost a zaslepenost. Nebojujte, nekřičte a navzdory své hrdosti výčitky přijměte a snažte se na nějaký čas zůstat sami. V létě se vášně uklidní a vy si můžete začít užívat úspěchy v práci i ohledně financí. Celkově vás čeká dobrý rok, plný pozitivních chvil, které vás budou dělat šťastným. Pokud bude někdo potřebovat podat pomocnou ruku, neměli byste váhat, zřejmě to bude někdo z vaší rodiny. Zdraví vás také nijak zvlášť nepotrápí, pokud nepočítáte své alergie, které si zaslouží vaši pozornost během podzimu. Nepodceňujte žádné zdravotní problémy a raději hned vyhledejte lékaře. Pravděpodobně nepůjde o nic vážného, ale je potřeba, abyste vašemu zdraví věnovali tolik potřebnou pozornost. Snažte se udržet si optimismus a nepropadat špatným náladám a rozpoložení.

 

Rok 2016 vás zve na centrifugu bohatých událostí, kde se jejich hlavní organizátoři doslova předhánějí o prestiž. Hyperaktivní Uran je výraznou hybnou silou a roztáčí ve vás ještě větší touhu po svobodě a nezávislosti. Nekonečný proud myšlenek a nápadů vás vrhá do světa neobvyklých schopností a setkání, pozor však na exotického a záhadného Neptuna, mohl by vás svou kvadraturou odvádět až příliš od reality.
Naštěstí, milí Střelci, je zde stále Saturn, takže existuje šance, že si přece jen případné výkyvy pohlídá, není lepšího dozorce. V tomto roce máte vysokou tendenci měnit některá svá zaměření, Jupiter působil v roce 2015 hlavně v oblasti kariéry, nyní se zaměřuje spíše na skupinové aktivity. Máte příležitost zkusit něco nového a vskutku by to mohlo být to pravé. Příležitost dvakrát neklepe, roztáhněte svá společenská křídla.

Jste nejoptimističtějším znamením zvěrokruhu, nadáni povznášejícími fantastickými výroky, úžasnou srdečností a zábavností takovou, že Etna vybuchuje při vašem smíchu. Ani tento rok z vás planetární souputníci nehodlají udělat škarohlídy,nezkazíte žádnou legraci a všem, kteří se ocitají ve vaší společnosti, je přímo skvěle. Vždyť u vaší kolébky stál samotný vládce bohů - Jupiter, mohl by snad někdo s vámi spojovat ponurost a nudu? Nicméně v první polovině roku expanzivní jupiterovy paprsky přinášejí mírné varování. Vaše nadšení může být až moc překotné a v oblastech, kde jste přece jen nespokojeni, chcete za každou cenu udělat průlom.

Především vy, Střelci 2. dekády (3. 12. - 12. 12.) a 3. dekády (13. 12. - 21. 12.), se více zamýšlíte nad otázkami sociálního postavení, povolání nebo například morálky v jednání lidí zastávajících funkci na úřadech či ve státních službách. Vaše upřímnost a otevřenost je až gigantická, pokuste se při tom všem raději zachovat opatrnost. Taktéž umírněný Saturn, který pokračuje ve své pouti vašim znamením, nabádá, abyste si toho na svá bedra nakonec nenabrali příliš a vašemu rozjetému vozu se pod neúměrnou tíhou nepochroumaly kolečka. Na náladě vám však v žádném případě tyto výstrahy neuberou, hned při rozjezdu roku vás podporuje usměvavá Venuše a svůj vliv si drží kromě mírného zakolísání až do dubna. Tato jiskřivá kouzelnice lehce zvládá svými karetními triky i pastičky nastražené Neptunem, který láká, abyste se zbytečně moc stáhli a znejistěli. S jejím požehnáním můžete excelovat v duševních činnostech všech oborů, v tvůrčích činnostech, sportu i zábavě.

Nelení ani originální Uran a svým trigonovým aspektem přináší bezbřehou fantazii a možnosti, kde se nadchnete pro něco nového. Máte například tendenci zabrousit do technických sfér, a pozor, může to přijít znenadání! Od října se v tomto duchu přidává i váš vládce Jupiter a jako Diskobolos vypouští na oblohu svůj vycíděný disk mířící k úspěchům. Máte šanci stát se ještě více oblíbenými, okouzlovat a zabodovat ve společenských kruzích, vaše šípy si v roce 2016 razí přesnou cestu do terče.

 

 

Láska, vztahy

Doposud jste si jen málokoho připustili k tělu a tak se není co divit, že se ve vás vlastně nikdo nevyzná. Již několik přátel jste pro svou složitou povahu ztratili, nedovolte, aby jich bylo více a už vůbec ne, abyste přišli o lásku. Hvězdy vám přejí, zejména v druhé polovině roku, tak byste se měli hlavně v tom období zaměřit jen na svou polovičku a posílení vašeho vztahu. Pokud cítíte, že další krok by vám už nijak zvlášť problémy nedělal, buďte to vy, kdo ho bude iniciovat. Rodinná situace může začátkem ledna projít změnami, liší se rodinná dynamika, jak to bylo před několika lety. Pro nedostatek komunikace mohou vznikat konflikty, je důležité pokusit se vyhnout neshodám a zachovat harmonii v rodině má zásadní význam v tomto roce. Především, měli byste se vžít do svého partnera a brát jeho potřeby v úvahu. V rodině budete řešit problémy s majetky, a přestože nepůjde konkrétně o vás, budete se muset angažovat, neboť i váš názor váhu. Pokud vás však požádají i o radu, dejte jen takovou, kterou budete vědět později obhájit. Pomoc od vás budou potřebovat vaši rodiče, nenechte se prosit, ten čas se vám vyplatí najít, i když to jedno období to bude na delší lokty.

 

V srdcových záležitostech jste rození exhibicionisté, nespoutaná přírodní síla plná živých fantazií, která se dokáže rozhořet jako požár, což je v lásce velkou devízou. Cožpak by jí mohl slušet liknavý plamínek? Hřejivá Venuše roztancovává hned od ledna všechny vaše láskyplné buňky a signalizuje zvýšené tendence k seznámení se s velmi hypnotickým protějškem. Nejvíce šancí se naskýtá vám, zrozenci 3. dekády (13. 12. - 21. 12.), kteří neodmítáte pozvánky Urana a ochutnáváte nefalšovanou zábavu na různých večírcích a všude tam, kde je rozruch. O hezké možnosti milostného kontaktu nepřichází ani 2. dekáda (3. 12. - 12. 12.), ovšem zde je už více patrno usměrnění Saturnem, takže se nevrháte do známostí s tolik extrémním drivem. Vy, kteří jste zadaní, můžete především v červnu prožívat trochu kritičtější období, protože budete najednou klást větší důraz na odlišnosti vaší druhé polovičky, skrze které vám nepůjde vztah sladit podle vašich představ. Opět jsou viditelná Uranova lákadla v podobě milenců či milenek, takže může vzrůstat nejistota v rodině a domácí půda se stává spíše tenkým ledem. I zde však Uran může přinést extrémní obrat k lepšímu, například překvapením v podobě přírůstku do rodiny, což se samozřejmě projeví v celkové atmosféře. Pozadu nezůstává ani Jupiter, který ve druhé polovině roku hodlá podporovat manželské vztahy znovunastolením spokojenosti.

Šťastný měsíc: leden, červenec
Nepříznivý měsíc: červen

 

 

Práce a peníze
Vzduch, světlo, volnost pohybu, to je pro vás nezbytný elixír života, takže na tradičním uzavřeném pracovišti, kde je všechno uspořádáno v pořadačích bez nutnosti udělat pár kroků navíc, se necítíte moc dobře. Až na pár šťastlivců - každý musí pracovat a na vás první měsíce v roce čeká několik zatěžkávajících zkoušek, kdy budete muset bojovat sami se sebou, zda vůbec ráno vstát a do práce jít, když se vám tak strašně nechce. Vždy se však nakonec překonáte a půjdete, což je dobře, protože už v létě si uvědomíte, jací jste šťastní, že tuto práci máte. Měli byste si však více vážit i lidi okolo, hlavně kolegů, bez kterých byste nebyli tam, kde jste, ani byste nedělali, co vás jako tak baví. A pokud vás to bude přece jen stále více svádět na změnu zaměstnání, nepřemýšlejte nad tím spíše, než na podzim. Dříve by nebyla vhodná doba něco riskovat a hrát to na dvě strany.

 

Rok 2016, zejména jeho první polovina, naznačuje, že může váš kalich trpělivosti ohledně nějakých pracovních podmínek začít přetékat. Jupiter ze znamení Panny se tváří nabubřele a nabádá vás vzepřít se nesmyslným požadavkům, které na vás chrlí váš šéf. Přednostně vy, Střelci 2. dekády (3. 12. - 12. 12.), počítejte s tím, že se budete muset rozhodnout, zda do toho jít tzv. naplno, protože se zde skrývá úskalí, že o svou práci můžete přijít. Faktem nicméně zůstává, že Uran nemá v popisu práce nechat vás na holičkách a hned za rohem pro vás chystá náhlou novou šanci. K příznivějším obdobím ohledně zjednání nového pracovního místa patří jaro, měsíc červenec a závěr roku. Pokud narazíte na dilema, pro jaký směr se rozhodnout, dejte na radu hvězd, které naznačují jako vhodnou alternativu sociální oblast, pomoc lidem ať už jde o charitativní činnost nebo řidiče sanitek, dále advokacii a také odstartování svého podnikání, například se zahradní technikou. Důležité pro vás je, aby to nezavánělo rutinou, vzhůru tedy k novým obzorům. Pracujete v prostředí, které vám není zcela na míru, hrozí menší tření s kolegy, ale nenechejte se negativně ovlivňovat. Od února se to začne vylepšovat, díky Jupiteru vaše silné stránky půjdou do popředí, to zaujme šéfa a kolegy, co může přinést v dubnu úspěch. Vaše profesní činnost vám přinese velké uspokojení a radost, a možná zvýšení platu nebo povýšení. Pokud se vám nelíbí aktuální práce, bude umožněno najít jinou podle vlastních představ.

 

Nikdy jste neměli potřebu držet si peníze bokem, co jste vydělali, to jste rovnou i utratili, ale letos se přesvědčíte, že to nebylo nejšťastnější řešení. Nesnažte se peníze rychle vydělat výhrou či sázením a už vůbec ne půjčkou, jen co byste si nadělali ještě větší problémy. Jediným řešením je vypracovat si podrobný plán a rozpočet na chvíle, kdy se budete muset uskromnit a pořádně otáčet každou korunu. Vaše finanční jistoty jsou začátkem roku neotřesitelné, v zaměstnání vše funguje, jak má, a podnikání přináší pořád ovoce. Od března může pro zaměstnané nastat zvrat ke zhoršení tohoto statusu z důvodu snížené prosperity zaměstnavatele. Nenechte se však unést k nepředvídatelným projevům a zachovejte chladnou hlavu, odpor by vás zbytečně vynesl do nepopulární pozice. Nemusíte mít však strach, kritické období po neplánovaném větším výdajům skončí už někdy v létě, kdy se váš účet začne opět dostávat do plusu. Rozhodně si však vezměte ponaučení as penězi už odteď stále zacházejte opatrně. Situace s penězi by se měla do konce roku sama upravit, konec roku slibuje velké výdělky.


Šťastný měsíc: duben, listopad
Nepříznivý měsíc: březen, srpen

 

 

Domov a rodina

Ani na rodinné půdě nesnášíte stereotyp a domácí rutinu, přičemž stejně jako v práci potřebujete mnoho volného prostoru. V tomto roce však, milí Střelci, můžete zaznamenávat často pocit, že vás rodinné hnízdečko tak trochu dusí, protože místo prostoru k dýchání nastává pořádný chaos. Neptun prozrazuje, že je to následek vašich nereálných plánů, které jste si v minulosti vytvořili a najednou shledáváte, že je toho na vás moc. Někteří z vás přistavují terasu, jiní přebudováváte byt, abyste v něm měli všechno na dosah. Ke slovu přichází odstavné plochy a široké regály v kuchyni, vyžíváte se v sytých barvách a přírodním materiálu, ještě chcete stihnout dekoraci rozmanitými obrazy, navrhnout zahradu, atd. Ano, vaše představivost je extrémní, ale pozor, aby vám kouzelný prsten nesklouzl ze zhrublého prstu. Zrozenci 1. dekády (23. 11. - 2. 12.) a 2. dekády (3. 12. - 12. 12.), co takhle zkusit přibrzdit? Jupiter napovídá, že všeho moc škodí a pokud budete chtít ještě v létě zvládnout dovolenou v nějaké turbulentní metropoli, v karavanu nebo na vzdáleném ostrově, musíte se umět rozhodnout, co ze svého seznamu vyškrtnete. Potom se můžete uvolněně nadechnout a užívat kouzelných chvil se svými nejbližšími, především s dětmi. A možná také nepropásněte příjemné překvapení. Domovu do 10. září pomáhá pečlivost. Domov miluje, když v něm člověk cvičí, hýbe se. Všimnuli jste si toho také? Od 10. září budou vaší rodinu prosvětlovat srdečně vztahy vás a jeho obyvatel navzájem. 

Šťastný měsíc: duben, červenec
Nepříznivý měsíc: březen, červen

 

 

Zdraví
Vzorně se o sebe staráte, přesto vás trápí alergie, kterých se již léta nevíte zbavit. Konec jara a léto bude pro vás kvůli nim zřejmě mimořádně nepříjemným obdobím, možná o svých alergiích ani nevíte, ale problémy, které máte, souvisí přímo s nimi. V době, kdy bude špatně vám nezbývá, pouze statečně bojovat s příznaky a vyhýbat se všem možným spouštěčem. I když býváte málokdy nemocní, dávejte pozor na signály svého těla, zabraňte stresu z každodenního života, aby se vás zmocňoval. Kroťte svou houževnatost, naučte se relaxovat a dělat přestávky. Tento rok mohou také hrozit náhlé pády a poranění nohou. Nemůžete žít ani pořád v klidu, je dobré řídit se kombinací aktivních a klidových fází. Od září budete plní energie a vaše sebevědomí bude růst. Na podzim však určitě vyhledejte odborníka, který vám udělá testy a nasadí tu správnou léčbu. Letos se díky tomu všemu naučíte i něco pozitivního - relaxovat a odpočívat, díky čemuž si odpočine vaše psychika a vy budete rozdávat klid a pohodu i svému okolí. Vaší prioritou je být fit, udržet si hezký vzhled a mládí, takže si dáváte hodně záležet, abyste měli tělo samý sval. Solária, fitness centra, to pro vás není žádný nadstandard nýbrž životní nutnost a co se týče nemocí, těm se podřizujete jen neradi, zpravidla máte silné uzdravovací schopnosti.

Rok 2016 vám však navzdory všemu může připravit určité nástrahy. Aktivní Mars se sice cítí velmi dobře ve vašem znamení a zejména na jaře vás dopuje nesmírnou energií, nicméně druhá strana jeho mince je ta, že má tendenci způsobovat různá zánětlivá onemocnění. Nejohroženější částí těla je kyčelní oblast, což plíživým souhlasem potvrzuje také přítomný Saturn a netají se tím, že Marsovo zlomyslné dílo může zpečetit. Zejména vy, Střelci 2. dekády (3. 12. - 12. 12.), můžete být konfrontováni se zablokovanou pohyblivostí. Zvýšené riziko tohoto problému se může objevit pak ještě v srpnu a září, takže je velmi vhodné zaměřit se na prevenci - vyvarujte se tedy nachlazením a přílišné námaze. Naopak lehká forma cvičení, které oživuje kyčle a stehenní partie, vám vůbec neuškodí - zdravý pohyb je skutečně tou pravou prevencí. Ať jde o jogging, plavání nebo cvičení tai-chi, řiďte se svou vlastní intuicí a dělejte to, při čem máte pocit pohody.

Šťastný měsíc: listopad, prosinec
Nepříznivý měsíc: září

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016: Chrysopras - mírní bolesti, je prevencí proti revmatickým nemocem a pohybovým problémům.

 

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2016: Vaší silnou oblastí jsou v tomto roce skupinové aktivity, díky zvýšené společenskosti si můžete splnit jeden ze svých snů za posledních několik let.

 

 

Rada pro Střelce: V roce 2016 prochází Saturn vaším znamením a vy jste tím pádem pod docela slušným tlakem výkonnosti a přesnosti. Důležité je neztrácet naději, dělat to, co je třeba, myslet na úspěch a cítit tu spokojenost, která ve vás už je. Najděte k tomu navíc ještě i větší laskavost vůči sobě. I když procházíte rokem úkolu, podaří se vám však postupně překonat veškerá omezení. Velké výsledky si žádají velkou investici z vaší strany, ať už na úrovni záměru nebo na úrovni trpělivosti. Zvládnutí tohoto úkolu vám pomůže dostat sebe, a vše co s vámi souvisí, na vyšší úroveň. Snažte se udržet si optimismus a nepropadat panice, špatným náladám a rozpoložení. Investujte svou energii a čas do sebe a pro sebe, získáte úžasný pocit sami ze sebe.

 

Afirmace: Tento život jsem chtěl. Proto jej miluji.

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.horoskopyproradost.cz, www.vestirna.com, https://horoskopy2016.cz, www.horoskop.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala a napsala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.