Štír  24. 10. - 22. 11.

 

 

Charakteristika Štíra

Štíři bývají neuvěřitelnou zásobárnou energie, kterou disponují. Symbolizují neuvěřitelnou vnitřní sílu, odvahu a nezlomnost těla i duše. Pokud tyto vlastnosti tento zrozenec dokáže plně a pro sebe vhodně fyzicky i emocionálně využít, dobře je ovládnout a zvládnout, pak bývá pak velice úspěšným jedincem. Jestliže však není příliš schopen s touto jemu vlastní energií pracovat, může to následně vést k jeho typické rozmrzelosti, zádumčivosti a žárlivým scénám. Většina Štírů je schopna hlubokého, pronikavého a analytického myšlení. Mají potřebu přijít věcem a problémům na kloub. Chtějí všechno nebo nic, nedělávají kompromisy. Pro ostatní bývají atraktivní a vzrušující, disponují kouzlem osobnosti a obrovskou sexuální energií. Láska, sexualita a vztahy jsou pro Štíry velmi důležité. Tělesnou oblastí Štíra jsou genitálie, což může vysvětlovat jejich sexuální pověst, to však neznamená, že každý Štír by musel být nutně sexuálním maniakem. Pod jejich ohnivou maskou se často skrývá chlad, odstup a nedůvěra. Umírněnost není zrovna vlastnost, které by se Štírům dostávalo dostatečně. Musí se jí učit jak ve stravě, tak v konzumaci alkoholu, v práci, sportu i milostném životě. Štíři mívají vyvinutou silnou vůli, jakmile si něco usmyslí, potom jen velice těžko jim to někdo může vyvrátit nebo je svést z jimi jasně vytyčené cesty. Štír nedělá nikdy nic jen napůl, právě v tom je jeho síla, ale zároveň i slabost. Štír bývá nerad klamán, pokud už Vám jednou dá svoji důvěru, pokuste se ji raději nezklamat. Zraněný Štír dokáže dlouho plánovat pomstu a ublížit vám v tom nejméně čekaném okamžiku právě na tom nejcitlivějším místě.

 

Štíři jsou silné osobnosti s dostatkem energie a vůle, kterou však docela často skrývají pod poměrně nenápadnou až chladnou slupkou. Mívají silnou vůli a nezdolnou osobnost. Bývají aktivní a činorodí. Udržují si velice široké spektrum zájmů a chtějí v životě mnohé dokázat a něco znamenat. Svoje plány jsou však schopní tajit a i své soukromí si obvykle velice pečlivě a umně střeží. Tito zrozenci umějí být velkorysý a štědří, ale zároveň si dlouho pamatují případnou zradu. Dokážou být umínění a jen neradi mění svůj názor. Většinou mají velice silné sebeovládání a bývají nekompromisní. Bývají také dynamičtí, uhrančiví a opačné pohlaví k sobě přitahují jako magnet. Pro svého partnera dokážou udělat téměř vše, ale od lásky k nenávisti je u nich jen krok, proto nebývá nouze o krize a partnerské výbuchy.

 

Štír Žena

Žena zrozená ve znamení Štíra mívá nezkrotného, živelného ducha. Obvykle z ní vyzařuje ženský půvab stejnou měrou, jakožto samolibost a nadřazenost. Vyzařuje z ní sexualita, je označována jako femme fatale zvěrokruhu. Štírky se dokážou neskutečně rozběsnit, pokud si z nich snad chcete dělat jen legraci, či s nimi špásovat. Tato žena nedokáže muži odpustit slabost, potřebuje rovnocenného partnera, kterého může obdivovat a ke kterému bude dlouhodobě vzhlížet.

 

Štír Muž 

 

Často se říká, že muži zrození ve znamení Štíra jsou velmi vášniví a obvykle to také bývá pravda. Jejich chladný zevnějšek je obvykle jen maskou, pod kterou se skrývá dynamika a oheň. Tito muži mistrně ovládají rozum i city. Mívají však výbušnou povahu, která dokáže způsobit ránu na celý život. Nesnáší porážku, ale obvykle se dovedou chovat čestně. Každý Štír sám o sobě je zákonem a nezajímá ho, co si myslí ostatní lidé.Okolí někdy dokáže provokovat svojí samolibostí.

 

 

Ohlédnutí za rokem 2015

Rok 2015 vám přinesl další proměnu vaší osobnosti. Dostali jste mnoho příležitostí, ve kterých jste mohli projevit dokonalou schopnost najít řešení v složitých situacích, urovnat spory a vůbec být vůdčím duchem pro svou rodinu a okolí. Učili jste se objevit kouzlo i v obyčejnosti života  a pokud jste na sobě pracovali, přineslo vám to výrazný posun a úspěch v mnoha oblastech. Rok 2015 vám přinesl také prověrku v oblasti vztahů s osobami blízkými a v oblasti kariérního úspěchu. Měli jste se naučit smířit s tím, že se některé osudové ideály prostě zhroutí a vy se díky tomu můžete se ocitat ve šťastných i nepříjemně vyhrocených situacích. Nadhled, který jste díky tomu získali, vás bude vás provázet až do února roku 2017, pomůže vám všechno zvládnout s elegancí vám vlastní.

 

 

Štíři v roce 2016

Pro štíry přichystal rok 2016 klidnější období, než na jaké jsou zvyklí. Zdravotní problémy, které vás už delší dobu provázejí a obtěžují, se vyřeší a vy se budete cítit dobře, jako už dlouho ne. Po zdravotní stránce jste sice v pořádku, ale počítejte s tím, že nejbližší období budete muset konečně řešit vaše problémy s očima. Celková atmosféra kolem vás bude uvolněná a příjemná. Bezkonfliktní prostředí vám jedině prospěje a poklidné rodinné tempo vás lehce zpomalí a pomůže vám více a častěji relaxovat. Pokud jste rodiči, budou vám vaši potomci přinášet v roce 2016 jen radost. Jejich úspěchy vás naplní až po okraj hrdostí a nadšením.

 

Rok 2016 by pro vás měl být rokem realizace velkých snů a plánů. Konečně se odhodláte a řeknete svůj názor, protože ačkoliv vypadáte, že kráčíte a splýváte s davem, ve skutečnosti to celý ten čas ve vás vře. Na co byste si ale měli v tomto roce dávat pozor, jsou unáhlená rozhodnutí. Předtím, než řeknete konečné slovo, pořádně a v klidu si vše rozmyslete. Právě v roce 2016 vybuchne pohár vaší trpělivosti, díky čemuž se pohnete o pořádku krok vpřed. Začněte s tím hned od začátku. Nemá smysl nic odkládat, věci se jen tak samy od sebe nezlepší. Nejtěžší je vždy první krok, pak vás už často nese lavina událostí. Neobejde se to bez následků a některé pro vás budou mimořádně obtížné, pokud však vytrváte i ve chvílích největší nejistoty, už na podzim se dočkáte a vaše sny se naplní. Významné změny nepotřebují vždy velké investice, stačí jen snaha. Při uskutečňování vlastních plánů nezapomínejte ani na své okolí, jednou podáte pomocnou ruku vy jim, podruhé podpoří oni vás. V pracovním životě si dlouhodobě držíte stabilní pozici, ale na jaře klidné vody rozvíří příchod nového kolegu, který nemá čisté úmysly, přestože nadřízení mu plně důvěřují. Dejte si pozor a v tomto období se držte dál. Zrada vás čeká i od přítele, ale nebudete až tak překvapeni, protože váš vztah pokulhával již delší dobu, snažte se však udržet emoce na uzdě a klidně se promluvte. Víte, že mu neodpustíte, ale nemusíte se rozcházet v nenávisti, přestože máte ohnivou povahu, vyplatí se vám zachovat klid. 

 

Uvědomte si, že vstupujete do roku, kdy Vám Saturn nepůsobí ono napětí, které tu bylo v uplynulých letech. Navíc Vaším znamením prochází Mars a poskytuje vám v lednu, únoru a pak ještě červnu, a červenci, množství síly. Můžete ji využít pro fyzické rozhýbání se, abyste cítili v životě více pohybu, dynamiky. Jde o to nezatuhnout, udržovat si ohebnost a flexibilitu. Do půlky září vám v tomto směru pomáhá i Jupiter, který vás svojí pozicí v Panně vede k lásce k vašemu tělu. Zdravé tělo, radost ze svého těla. Vždyť to je základem každého dobré pocitu. Do půlky září vám dělá ale také radost ošetřovat veškeré detaily. Nejenom, že toto vede nevyhnutně k úspěchu, ale můžete stejným způsobem skládat dohromady i dokonalý obraz vašeho života. Tak aby v něm nic nechybělo. Velký život se vždy skládá z mnoha podmnožin. Vztahy Ona to jsou období, kdy se cítíte šťastné a naplněné. Ale vy je poznáte a pojedete na vlně vděčnosti za lásku. Hned první půlka února, kupříkladu. Druhá půlka března totéž. Pozorujte si to. A tímto způsobem si lze zvykat na to, že láska určitá veselost jsou ve vašem životě přítomny. I když tomu tak v minulosti být nemuselo. 

 

Astrální energie splétají i v roce 2016 svůj velký mystický věnec, na jehož designu se skutečně podílejí esence vybrány z těch nejlepších. Pokud se vám v minulém roce rozbíjely mnohé dimenze vašeho snažení a měli jste pocit, že nelze dosáhnout ničeho kloudného, v tomto roce na pesimismus zapomeňte. Rozdávačný Jupiter přidává dávku nadšení a šťastných rozhodnutí, a i když samozřejmě záleží na vaší pevné vůli, nevystavuje vás žádné tenzi. Neptun pokračuje ve svém plánu splnit vaše sny a jeho kouzelný trigon může přinášet až pohádkové šance - nejvzácnější poklady hledejte v komnatách umění a hlubokých inspirací. Pluto si taktéž udržuje svou pozitivní konstelaci a buďte si jistí, že svým působením ze znamení Kozoroha v něm získáváte toho nejlepšího ochránce. Tak co, opatrní Štíři, uznáváte, že není čeho se obávat?

Tento rok patříte mezi VIP dobrotivých hvězd, i když je ve vašem astrologickém genetickém kódu zašifrována určitá dávka komplikovanosti, nehodlají vás planetární vibrace zlobit nijak zvlášť nepříznivými vlivy. Vaším velkým darem je intenzita prožitku, fádnost a vlažnost, to je pro vás slovník cizích slov, po jejichž překladu nepátráte. Rok 2016 vás nabíjí opět silnou mysteriózností, kterou dokážete fascinovat ostatní a moudří fénixologové pro vás rozhodně nemusí hledat formuli, jak žít naplno. Energický Mars svou přítomností ve vašem znamení už od ledna vibruje pořádnými decibely aktivity a vězte, že se mu u vás líbí, hodlá si tedy pobýt! Vypadá to, že uzavřel pakt s blahodárným Jupiterem, který započal svůj příznivý vliv již v minulém roce a letos chce dokončit svou skicu úspěchu a štěstí.

Vaše nadšení, zejména u 2. dekády (3. 11. - 12. 11.) a 3. dekády (13. 11. - 22. 11.), vzbuzuje pozornost širokého okolí a je jen ve vašich rukou, jak daleko se nakonec dostanete. Prim hrají skupinové činnosti, sociální oblast a velmi příznivě mohou v této době zapůsobit na váš život přátelé. Mohou vás například pomoci uvést do nějaké komunity, jejíž náplň vás významně vnitřně obohatí a zjistíte, že se konečně splnilo vaše dlouhodobé přání. Co se týče splnění snů, je zde také především přející Neptun a svým krásným trigonovým aspektem působí potěšení ve všem, co vás baví. Ať jde o koníčky, zájmovou činnost, užívání volných chvil se svými potomky, kreativitu či oblast milostných vztahů a sexuálního jiskření.

Ve všech těchto sférách je pro vás připraveno kouzelné ovzduší, vaše sondy se ponoří do hlubin a vaše smysly se budou rozplývat nad vůněmi dosud nepoznaných oblastí. Všechno vám najednou připadne zázračné! Pokud spojíte svou kreativitu s fantazií, můžete dosáhnout neuvěřitelných úspěchů na poli umění. Navíc nejste vystaveni žádnému tlaku, takže můžete nechat věci samovolně plynout, a co je vám nepříjemné, prostě vypustit. Vaše vládnoucí planeta Pluto vnáší do vašeho jednání i myšlení démonický projev a předurčuje vás k tomu, že můžete svým vyjádřením ovlivnit i masy lidí. Jste na cestě, která ve vašich myšlenkách zrodí velký plán, což určí zásadní směr vašeho dalšího života.

 

 

Láska, vztahy

Přestaňte se bát, že pokud své polovičce nebo rodině a přátelům nevyhovíte, tak vás odvrhnou. Celý ten čas se necháváte unášet tím, co chtějí oni, ale tentokrát už bude třeba říci, co chcete vy, i za cenu rizika, že o některých z nich přijdete. Musíte si však uvědomit, že vztah založený na neštěstí toho druhého, není ten pravý a smysluplný. Vyvarujte se však křiku a výčitek, pokud řeknete, co cítíte otevřeně, upřímně a přitom klidně, ti, kteří vás opravdu milují, si vás budou vážit ještě víc a vy získáte respekt.  Rozhodně si však v této situaci nezačínejte klást vlastní podmínky a požadavky, mohli byste totiž chybovat a nemuselo by to neskončit dobře. V tomto roce je pro vás naznačena stabilita ve vztazích, zvýší se okruh přátel a lidi budou k vám magneticky přitahováni. Oplýváte magnetismem a vášní a jste skvělí milenci, kteří nasazují v lásce, stejně jako ve všech životních situacích, umění psychologie. Svým zápalem a šikovností dokážete naprosto odzbrojit milovaného protějška a vaše svůdné charisma se v roce 2016 ještě zvyšuje. I když v některých obdobích roku můžete na někoho působit jako nedobytný hrad, brzy zjistí, že za těmito hradbami se skrývá gejzír emocí a vášní.

 

Především v první polovině roku se rozhodně nedá o nedobytnosti hovořit. Rozpálený Mars pulsuje takovou vyzývavostí a touhami, které nelze přehlédnout. Hvězdy slibují také velký příliv romantiky a naznačují, že šťastné seznámení je v tomto roce tutovka. Osoby bez partnera udělají pokrok v rozhodnutí najít si partnera pro celý život. Jupiter vám dopřeje štěstí při výběru partnera v únoru a květnu. Jste-li již ve vztahu, bude intenzivnější ještě víc, můžete zažít spolu více štěstí a intimity. Společné akce podporují váš růst, bude to rok společných činností a cestování. V druhé půli roku pro zrozence první dekády (24.10. - 2.11.) se naskytne příležitost projevit svou lásku péčí o svou milovanou osobu v těhotenství nebo nemoci. Pokud se chystáte k moři nebo k tajemným výletům do starobylých rotund či třeba odhalovat šifry gotických fresek, zvolte přelom června a července. Na tuto dobu má Amorek přichystáno nejvíce šípů. Vy, kteří jste zadaní, využijte těchto měsíců na posílení vašeho partnerského vztahu, co nejvíce si se svým protějškem užívejte společných chvil, vyrazte za zábavou, k vodě, do vinárny a všude tam, kde si můžete odpočinout od každodenních povinností. Jupiter žehná k většímu naplnění v lásce, pokud jste měli někteří krizovější období, přichází usmíření - nic neodkládejte, konec roku by už tolik štědrý být nemusel. 

Šťastný měsíc: červen, červenec
Nepříznivý měsíc: květen, prosinec

 

 

Práce a peníze

Pracovní a finanční oblast se jeví jako zóna, ve které v tomto roce převládá spíše bezvětří, žádné smrště nebo větší výkyvy nehrozí. Období letošního roku pro vás znamená obratnost a vysoký výkon, nevylekáte se žádného problému a budete jej moci hravě vždy vyřešit bez pocitů velkého přetížení. Planeta Uran může přinést jisté náhlé okolnosti, kterým se budete muset v práci přizpůsobovat, u někoho zase může nabídnout nové místo. V letošním roce máte tendenci se stýkat s podnikateli a finančníky, chuť ke kreativitě dostane zelenou. Vaše nesoustředěnost začátkem roku vyústí do problému, který sice není až tak velký, ale mohl by vaše nadřízené upozornit na to, že ani vy nejste bez chyby. Snažte se proto pracovat stoprocentně a vyhnout se každé chybě, nebojte se poprosit a přijmout pomoc od kolegů, kterým důvěřujete. Říká se, že trpělivost růže přináší a v tomto případě to bude platit dvojnásob. Pokud vytrváte a nebudete upozorňovat na své nedostatky, tak věřte, že už někdy během léta udělá fatální chybu někdo jiný a vás požádají o nápravu - to je ten pravý čas, říct otevřeně svůj názor. Tuto chvíli využijte a vytěžte z ní co nejvíce. Pokud se vám podaří zazářit, již na podzim přijde vytoužené povýšení. V závěru roku však uberte plyn a vyhýbejte se zbytečným konfrontacím.

 

 Přející Jupiter chce prostor kolem vás spíše rozsvítit a signalizuje, stejně tak jako Neptun, že si můžete sáhnout po něčem, co bylo pro vás v předešlých letech vzdálené nebo nedosažitelné. Nejvíce favorizováni jste vy, zrozenci 2. dekády (3. 11. - 12. 11.), protože máte nejblíže k velice zásadním myšlenkám a nápadům, což znamená eso v rukávu pro možnost vzniku skvělého projektu. Vaše plutonské know-how má moc strhnout a fascinovat širší okruhy lidí. Z hlediska finanční sféry se může jednat o vaše existenční zajištění. Pokud je oblastí vašeho zájmu umění, je vhodné nezapomínat na odpočinek za účelem načerpání inspirace - prostě jen tak snít při hudbě, oblíbeném filmu nebo prohlížením obrazů. Možná se právě v galerii seznámíte s někým, kdo osudově zasáhne do vašich plánů. Nejpříznivějším časem pro pauzu je léto a planetární trubadúři přisvědčují, že si odpočinek skutečně můžete dovolit. Pro vás, kteří jste dlouhodobě nespokojeni ve své profesi, jste zaměstnáni pod pedantským šéfem nebo nedostáváte spravedlivé finanční ohodnocení, má Pluto také dáreček - rok 2016 vám otevírá šance, abyste se postavili na vlastní nohy, směle do toho.

 

V tomto roce byste se měli řídit větší opatrností, kam svoje peníze budete investovat, zejména v červnu a říjnu. O vaše finanční záležitosti se bude třeba starat už od začátku roku. Začátek roku bude v rámci financí perfektní, protože už déle máte na účtu dostatečnou rezervu a tedy jistotu. Jenže už na jaře přijdou první bohužel vámi předem neočekávané náklady - ať už půjde o opravu auta nebo něčeho v domácnosti, budete muset sáhnout na všechny úspory. V březnu bude nutné přijmout preventivní opatření, aby se zabránilo zbytečným nákladům. Kolem 14.5. se ale může maximalizovat váš zisk ze vzdálených zdrojů, který ale nemusí stačit pokrýt neočekávané náklady, díky čemuž si během léta zřejmě budete muset odpustit vysněnou dovolenou. V červenci ovšem můžete zkusit realizovat investice. Rozhodně však nepropadněte panice, pokud si svůj rozpočet důkladně přepočítáte a v době krize striktně dodržíte plán, budete si moci užít pár dní volna na výletě na podzim. Rozhodně si neberte žádné nabídky banky či jiných finančníků na údajně výhodné půjčky, doplnit své úspory zvládnete i bez nich.


Šťastný měsíc: leden, červenec
Nepříznivý měsíc: listopad, prosinec

 

 

Domov a rodina

Domácí zázemí a rodinné vztahy jsou územím, kde nasáváte atmosféru obzvláště citlivě. Dokážete mít v sobě nepřehlédnutelnou vlídnost, zejména pokud cítíte, že někdo z vašich nejbližších potřebuje pomoc, je nemocný nebo se cítí z různých důvodů zoufalý. Ale stejně tak, jak se dokážete obětovat, umíte být i nemilosrdní ve svém hněvu - a to především tehdy, když vám někdo z vašich miláčků zalže. V tomto roce jsou otázky správného chování a hlavně výchova potomků pro vás hodně důležité. Jupiter ze znamení Panny vás ovlivňuje potřebou vést vaše děti k tomu, aby byly více všímavé vůči svému okolí, učily se čestnosti a Neptun ze znamení Ryb udává rovněž tón empatie se schopností pomáhat těm, kteří to potřebují. V tomto roce také máte dáno do vínku, a to prioritně vy, Štíři 1. dekády (24. 10. - 2. 11.) a 2. dekády (3. 11. - 12. 11.), užít si se svými ratolestmi neskutečně krásné okamžiky. Snažte se jim splnit, co jim na očích vidíte, přičemž využijte nejzábavnějšího období, kterým je léto a podzim. Láká vás les, táboření, voda, sport, za deštivých dnů zase kino či směrování vašich zlatíček k malování, hře na hudební nástroje nebo k nějaké formě umění. Venuše, bohyně souladu a harmonie nad vámi bdí - hřejte se v jejím světle sounáležitosti.

 

Šťastný měsíc: srpen, říjen
Nepříznivý měsíc: únor, květen

 

 

Zdraví
I když býváte málokdy nemocní, dávejte pozor na signály svého těla, zabraňte stresu z každodenního života, aby se vás zmocňoval. Kroťte svou houževnatost, naučte se relaxovat a dělat přestávky. Žádné výrazné problémy či nemoci vám nehrozí, ale tento rok mohou hrozit náhlé pády a poranění nohou. Nemůžete žít ani pořád v klidu, je dobré řídit se kombinací aktivních a klidových fází. V druhé polovině roku se znásobí bolesti hlavy, které pociťujete běžně a přikládáte jejich migréně. Budete muset vyhledat lékaře, který vám pravděpodobně potvrdí, že to má souvislost s vaším zhoršujícím se zrakem. Sami si to sice uvědomujete, ale neměli jste chuť to řešit, až dosud, kdy vás bolesti ke specialistovi doslova vyženou. Nechte si poradit, zřejmě bude třeba začít nosit brýle, jen určitě si je nepokoušejte koupit jen tak, na vlastní pěst, bez doporučení lékaře. Klíčem k vaší dobré fyzické kondici je také psychická rovnováha, takže největší dobrodiní pro sebe uděláte, když si negativní myšlenky nebudete pouštět příliš pod kůži.

 

Celkově máte výhodu v tom, že jste vodním znamením, takže váš organismus má větší schopnost vázat vodu a tím má mnohem větší regenerační schopnosti než mnozí vaši zvířetníkoví sousedé. Navíc vám harmonický vliv Jupitera letos přináší větší schopnost dbát na prevenci, takže se přistihujete při užívání vitamínů a popíjení bylinkových čistících čajů, které dříve ve vašem repertoáru vůbec nebyly. I když máte energie na rozdávání, jste přece jen při případných signálech zakolísání více opatrní. Změna může nastat od září, kdy se ochranitelský Jupiter ze znamení Panny přesouvá do Vah, znamení větší lehkosti. Od září budete plní energie a vaše sebevědomí bude růst. Tudíž můžete prevenci hodit za hlavu. Filuta Mars jakoby to vycítil a začíná kout, především na listopad a prosinec, své plány. Nejraději by pozlobil infekcemi močových cest nebo pohlavních orgánů, rádoby stupňujícími se do formy zánětů. Uznáte, že je přece jen výhodnější zůstat u těch čajíčků.

Šťastný měsíc: září, říjen
Nepříznivý měsíc: listopad, prosinec

 

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016: Sodalit - jeho vliv patří mezi nejúčinnější, co se týče posilování imunitního systému, napomáhá také při oslabení pohlavních orgánů.

 

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2016: V období roku 2016 máte obrovskou šanci splnit si svůj sen, po kterém už dlouho toužíte. Silnou oblastí je sociální sféra a významnou roli mohou sehrát také vaši přátelé.

 

 

 Rada pro Štíry: Vstupujete do roku, kdy vám Saturn nepůsobí ono napětí, které tu bylo v uplynulých letech. Navíc vaším znamením prochází Mars a poskytuje vám v lednu, únoru a pak ještě červnu, a červenci, množství síly. Můžete ji využít pro fyzické rozhýbání se, abyste cítili v životě více pohybu, dynamiky. Jde o to nezatuhnout, udržovat si ohebnost a flexibilitu, naučit se projevovat více lásky k vašemu tělu. Základem každého dobré pocitu je zdravé tělo a radost ze svého těla. Začněte skládat dohromady dokonalý obraz vašeho života, tak aby v něm nic nechybělo.

 

Afirmace: S nadhledem a elegancí zvládám vše.

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.horoskopyproradost.cz, www.vestirna.com, https://horoskopy2016.cz, www.horoskop.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.