Váhy 23. 9. - 23. 10.

 

 

Charakteristika Váhy

Toto vzdušné znamení reprezentuje rovnováhu duše a těla, jsou znamením spravedlnosti, ale ve skutečnosti je toto znamení  dosti rozporuplné. Tak jako kolísají misky na Vahách, tak nějak podobně se chovají i tito zrozenci. Jednou vyrovnaní a klidní, za chvíli nervózní a deprimovaní. Zčásti jemní, laskavý a mírumilovní, z druhé části hádaví, nevychovaní a nepříjemní. Jsou inteligentní a sečtělí, zároveň dokážou být naivní a nedomýšlet následky svých činů. U zrozenců tohoto znamení je pro jejich životní spokojenost důležité, aby si dokázali udržet rovnováhu ve všem, co dělají. Mají vyvinutý smysl pro spravedlnost a jsou schopni kompromisů. Jsou pravdomluvní a milují harmonii.

 

Láska je pro ně v životě velmi důležitá, milují svoji svobodu, ale jen neradi tito zrozenci žijí sami. Mají potřebu budovat teplo domácího krbu a pevné rodinné zázemí. Potřebují být s někým citově spojeni a nejraději by se k někomu pořád tulili. Bývají vynikajícími partnery. Rádi tráví čas se svojí rodinou a přáteli. Váhy rády pracují v týmu, je pro ně vhodnější klidné a pohodové zaměstnání. Dokážou zvážit své síly a nepřeceňují se zbytečně. Někdy se dlouze a namáhavě rozhodují, to způsobuje, že některé životní šance jim mohou proklouznout mezi prsty. Špatně snášejí stres a disharmonii, nesmí zapomínat na odpočinek a víc než jiná znamení by si měli dávat pozor na nadměrnou konzumaci alkoholu.     

 

Jsou ovládány živlem vzduchu a v životě touží po souladu a harmonii. Je pro ně typická nerozhodnost a dlouhé váhání, kvůli tomu jim někdy životní příležitosti proklouznou mezi prsty. Tito zrozenci bývají velmi tvořiví, baví je kultura a umění, v životě touží po klidu a harmonii, což se jim však občas pro jejich vnitřní rozkolísanost příliš nedaří. Nemají rádi stres a spěch, všeobecně nesnášejí komplikace jakéhokoliv druhu. Váhy bývají velmi taktními jedinci, raději se nechají sami zranit, než aby ranili druhého. Láska je pro ně stěžejní, samoty se obávají. Jsou skvělými týmovými hráči, umějí skvěle spolupracovat s ostatními, málokdy se však sami za sebe do něčeho vrhnou. Pro Váhy je velmi důležité partnerství a souznění v blízkých vztazích.

 

Váhy Žena

 

Ženy narozené ve znamení Vah bývají velmi činorodé, aktivní a impulzivní. Mají sklon k tvrdohlavosti a mají rády, když jim druzí projevují obdiv a přízeň. Žena Váha bývá racionální, ale zároveň i tvořivá.  Někdy mívá sklony k melancholiím a depresím. Jsou to dívky a dámy náročné a vybíravé, chtějí dobře vypadat, obklopovat se luxusem a mít vedle sebe reprezentativního partnera. Touží po dokonalosti a není-li po jejich, rády zveličují všechny nedostatky a chybičky, které se jim nezdají zas až tak dobré. Přes svoji vyrovnanost a klid vyzařují energii.

 

Váhy Muž

 

Muži Váhy působí příjemně a dobře se s nimi jedná. Působí vyrovnaně a stabilně, avšak skrývají své vnitřní nejistoty a rozporuplnost. V životě, zejména pak v mládí, se často mohou ocitat v extrémních situacích a nad propastí, dostanou-li však novou šanci, často se jí s vervou chytí a neopustí. Tito zrozenci vše racionalizují, včetně citů a lásky, avšak jsou přitažliví a v lásce rafinovaní.     

 

 

Ohlédnutí za rokem 2015

Rok 2015 vám otevřel cestu k rozšíření vědomostí a vzdělávání. Přinesl pohyb do oblastí rodiny, domova a dětí, dělali jste si pořádek v přátelích. Pokud jste si v něm prošli nějakým zklamáním, nezoufejte, posunuli jste tím svou duši o kousek dál. Možná jste díky tomu došli k pochopení, že věřit můžete pouze sami sobě. Ve druhé polovině roku jste mohli zaznamenat přísun podporující energie do nových začátků. Hlavním úkolem pro vás v tomto roce bylo vyrovnat se se svou nerozhodností a naučit se jasně definovat své priority, abyste mohli přejít na novou šťastnější cestu plnou příjemných zázraků. Pokud jste ke všemu přistupovali s trpělivostí, velmi otevřeně a diplomaticky, otevřely se před vámi možnosti, jak realizovat své nové příležitosti. Učili jste se také najít opravdový smysl života a asi vás při tom ani moc nepřekvapilo zjištění, že když chcete, jste schopni změnit o 180 stupňů svou orientaci a dokonce umíte říct i Ne tam, kde je to třeba. Pochopili jste, že energie transformace vás žádá, abyste sáhli do svého nejhlubšího nitra a přehodnotili, co je pro vás v životě nejdůležitější, protože jen tak můžete být skutečně šťastní.

 

 

Váhy v roce 2016

V roce 2016 budete mít sklony se koncentrovat pouze na jednu věc. Možná toho nezvládnete tolik jako v jiných letech, ale výsledky vašich snah by měly být díky mnohem větší pečlivosti a cílevědomosti mnohem lepší. Je také velmi pravděpodobné, že se vám splní nejtajnější sny – mělo by se tak stát v červnu nebo červenci. Dávejte si trochu větší pozor na lidi narozené ve znamení Kozoroha a Panny, ti mohou vnášet do vašeho života zmatek. Pamatujte si, že mnoho věcí vypadá na první pohled mnohem hůř, než je tomu ve skutečnosti. Rok 2016 vás přinutí přestat se neustále vracet do minulosti, ohlížet zpět a pohnout se konečně vpřed. Zpočátku, hlavně první měsíce, vás mnohé z toho zabolí, ale jak bude na jaře kvést příroda, ve vašem nitru zavládne poznání, klid a mír. V momentě, kdy se vám podaří osvobodit od okovů dávných křivd, upřete pohled na to, co je před vámi a na co všechno ještě můžete sáhnout - bez obav a výčitek. Ať vás ale nepřekvapí, že navenek nepůjde o žádné převratné změny, to jen vaše duše a vaše přesvědčení si projdou zásadní proměnou. Uklidníte vášně, ujasníte si své hodnoty a nejen v partnerském, ale i v pracovním životě vykročíte za dosud neuskutečněnými sny. 

 

Opatrní byste měli být v druhé polovině roku, abyste svou náklonností náhodou nezkoušeli otrávit své nejbližší, ne každý totiž najednou vidí vše jako vy. Nebojte se, zrada vám nehrozí, neboť každý z vašich milovaných ví, že byste udělali cokoliv pro kohokoliv, kdo vám je blízký, to ale neznamená, že máte právo vnucovat jim své nálady. Žijte a nechte žít - tak letos dovedete vše do krásného a úspěšného konce. Vaše znamení drží vesmír pohromadě. Nic se totiž neobejde bez balance a správných proporcí a vaším úkolem je ale také vnímání užitečnosti všeho existujícího. A pokud budete schopní vidět smysl i v tom, v čem ho druzí zatím nevidí, tento svět se promění. Všechno povede správným směrem a vy tomu dokážete rozumět, víte, že se stále dokola děje jenom vyrovnávání a vyvažování. Jste tímto způsobem vedeni k vyšší formě pořádku a k vyššímu stupni zodpovědnosti. Také však k uspořádání si svých myšlenek a cílů. O své zdraví a pohodu se bát nemusíte.

 

Saturn na nebi vám pomáhá držet si přirozenou disciplínu, držet pohromadě, být vždy na místě. Od 10. září prochází vašim znamením Jupiter a přináší vám nový optimismus. Už ho bude třeba, protože potřebujete spolupracovat s těmi správnými lidmi a vzájemně si s nimi důvěřovat, umět k sobě být úplně otevření. Uran, který se v roce 2016 podivuhodně odkloní od vlivu Saturnu a Jupitera, vám přinese hned několik velice příjemných překvapení a zážitků. Nikdy dřív jste nebyli tak společenští, jako tomu bude v roce 2016. Nejen, že budete sami společnost vyhledávat, účastnit se různých společenských akcí a možná je přímo i pořádat, ale také budete sami velmi vyhledávanými společníky. Budete originální, svěží, neotřelí a plní energie, která vás bude provázet celým rokem 2016, nejvíce pak koncem srpna a začátkem září.

 

Také pro vás je vesmírnými konstelacemi naplánován pro rok 2016 bohatý program. Eskapáda změn, které si vyžádají mnohé situace v tomto roce, vás má posunout kupředu, nenechte se tudíž zaskočit například nepředvídatelným Uranem - počítejte s ním, jen tak mu vytřete zrak! Navíc máte v zádech ochranné paprsky Saturna, který svým sextilovým aspektem trvá na tom, aby se vaše pozice nakonec upevňovaly a vynaložené úsilí přineslo patřičné ocenění. Třešničkou na dortu je ovšem Jupiter, jenž se stává ve druhé polovině roku vaší největší okrasou. Zahaleni do jeho třpytivého roucha se stáváte skutečně neodolatelnými. Ve srovnání s minulým rokem chce tento dobroděj o moc víc dávat a umožňovat, aby věci pro vaše blaho a spokojenost vystoupily hezky na světlo. Pozvedněte zraky k oblakům - radost, štěstí a úspěch čekají na vás!

Jste plní laskavosti a neustále o něčem přemýšlíte, zároveň odmítáte všechno, co je neharmonické, agresivní a vulgární. Faktem je, že vaše znamení vychází z archetypu Apollóna, boha světla, lze se tedy divit, že chcete, aby byl svět plný záře? Ano, dokážete rozsvítit jakýkoliv prostor, do kterého vkročíte a v roce 2016 máte dáno do vínku plně touto svou podstatou excelovat. Expanzivní Jupiter vám dává obrovské možnosti vychutnávat radosti života a směruje vás, abyste se svou nonšalancí a grácií dobývali svět. Konjunkcí tohoto laskavého dobroděje dostáváte impuls k rozvoji svého potenciálu, k tomu abyste své nitro obohatili o ještě více krásy a mohli se dotknout svých snů. Jupiter kreslí spirálu úspěchů ve spolupráci s ostatními v oblastech spojených s estetikou, uměním, právem, politikou a také se vším, čímž zdokonalujete sebe sama.

Nejfavorizovanějším obdobím roku je měsíc září, kdy estétská Venuše obohatí Jupiterovo dílo svým vkusným rámem, máte se na co těšit, zejména vy, Váhy 1. dekády (23. 9. - 2. 10.) a 2. dekády (3. 10. - 12. 10.)! Po celý rok je vaším andělem strážným také moudrý a stabilizující Saturn, který má v úmyslu podtrhnout vaši důležitost ve vztahu s okolím a obdarovává vás velmi soustředěnou komunikací a seriózností, kterou zapůsobí veškerá vaše slova. E-maily, obchodní smlouvy, studium v zahraničí, jednání s autoritami na vyšších úřadech, to všechno je vaše parketa. Saturn netají ani možnost, že můžete zaujmout velmi zodpovědnou pozici vůči lidem okolo vás. V určitých fázích se samozřejmě setkáte i se situacemi, které přinášejí nepříjemné rozčarování a zkřížení plánů, poznáváte v tom rebelanta Urana? Pokouší vaše znamení už několikátý rok a jeho zálibou je provést v životě skutečné salto mortale. Jeho galvanické jiskření můžete, zejména zrozenci 3. dekády (13. 10. - 23. 10.), pocítit nejčastěji na půdě dlouhodobých manželských vztahů. Taktéž velký vesmírný hráč Pluto vás patrně vykoupá ve zkouškách. Konfrontuje vás se vztahy k rodičům, partnerům nebo například i dětem a může změnit váš základní pohled na život.

 

 

Láska, vztahy

Jste člověk, který v lásce potřebuje nejen jistoty, ale i vzrušení - pokud vám chybí, propadáte depresi a pochybnostem o tom, zda je to ten pravý vztah na celý život, když takto stagnuje. Tentokrát konečně pochopíte, v čem tkví to kouzlo. Najednou to budete vy, kdo bude chtít zůstat doma, v pohodlí a bez zbytečné společnosti, která vás často jen obírá o energii. Začnete si vážit ticho a jistoty, které vám už celé roky nabízí vaše polovička, zatímco vás to neustále táhlo někam jinam. Ve druhé polovině roku můžete narazit na konflikty v rodině.

Nesnášíte, když vás někdo podceňuje a proto se nedokážete v kritických situacích ovládat. Měli byste si však uvědomit, že vaši blízcí to nemyslí zle, jen nevědí svůj názor na danou věc podat jinak. Proto uděláte lépe, pokud nebudete tak velmi vztahovační. Rok 2016 zvyšuje vaše kouzlo osobnosti na maximum, přičemž se nejedná pouze o vizuální vjem, ale také o váš vybroušený intelekt. Dáváte vzniknout skutečným myšlenkovým skvostům, ale potřebujete k tomu někoho, před kým můžete nahlas snít. Vaše líbezná vládkyně Venuše není rozhodně frigidní a ví, co je její náplní - ženy Váhy obdarovává kouzlem princezen, muže galantností a šarmem rytířů. Těšte se na nejeden zážitek lásky.

 

Svého charismatického protějška můžete potkat ve starobylé vinárničce, na lázeňském pobytu, vzdělávacím kurzu nebo třeba výstavě nějaké cizokrajné kultury. Už v únoru by u mnohých z vás mohla nezvykle rychle přeletět jiskra. V květnu a červnu číhá láska hlavně na cestách. Ovšem nejvíce favorizovaným obdobím je konec léta, kdy patronka lásky, Venuše, skutečně kraluje a sype rubíny na cestu velkého naplnění. Myšlenka na zvuk svatebních zvonů je touto dobou nebývale intenzivní a Jupiter dává rovněž své šťastné požehnání. Vám ale, kteří už v manželství jste, nepřináší hvězdy bohužel jen samé superlativy, protože je zde zkratovitý Uran. Ten může, přednostně vám, Váhy 3. dekády (13. 10. - 23. 10.), nečekaně zamíchat kartami v podobě odcizení nebo krátkodobých rozchodů. Snažte se proto vyhýbat zbytečným střetům, hodně tím můžete zachránit. Komu začal v minulém roce vážný vztah, v roce 2016 bude pokračovat, kdo ještě nenašel lásku, bude mít šance letos, šťastná setkání očekávejte v září. Pozitivním obratem bude, že zásluhou planety uran poznáte nové přátele a utuží se stará přátelství. Láska se stane součástí vašeho života a vy se nebudete muset namáhat jí najít. Váš partner vám bude věnovat větší pozornost a podporu více než obvykle. Ještě před tím bude ale třeba vytvořit předpoklady pro hluboký vztah, co znamená přijetí vzájemné odpovědnosti za společné štěstí.

 

Šťastný měsíc: květen, září
Nepříznivý měsíc: duben, říjen

 

 

Práce a peníze

Z pohledu profese a pracovního dění, nevyjímaje peněžní záležitosti, se tento rok ukazuje jako velmi plodný. Zpečeťující Saturn již nějakou dobu předznamenává, že okolnosti jsou připraveny na to, abyste převzali nějakou zodpovědnost a ve své pracovní oblasti vytvořili pevný bod pro budoucí život. Je vhodné získat si dobrého spojence, ale je důležité, abyste si ho vybírali velmi opatrně. V tomto roce bude důležité mít uspořádané profesionální a osobní problémy na svém pracovišti, naučit se je oddělovat a vycházet s kolegy. Velké změny neočekávejte ani neplánujte, drobné kroky musí být dobře naplánovány a změna by měla přijít nevtíravě. Ochránit se před řečmi druhých a usilovat o to, abyste se nestali součástí těchto hodnocení, by mělo být vaší výbavou. V případě, že se vám bude najednou nabízet nějaká výhodná pracovní nabídka, neberte ji hned v přesvědčení, že nic lepšího se vám nemohlo stát. To, že potřebujete změnu, ještě neznamená, že ji máte uskutečnit někde jinde. Proto dříve, než se rozhodnete, přemýšlejte, zvažte všechna pro a proti, klidně si to napište raději i na papír, aby vám neunikla žádná souvislost. 

 

Hvězdy jsou nakloněny vaší kariéře tam, kde jste - lépe si udržíte pozici a své dovednosti tam i lépe využijete, ale pokud vám vaše nitro a ostatní fakta napovídají změnit zaměstnání, tak potom to udělejte. Počítat však třeba s tím, že cesta k úspěchu bude pomalejší a budete muset dát více na pomoc a názor ostatních. Rozhodně se nehrajte na šéfa hned po nástupu, to by vám opravdu nepomohlo. V lednu začínáte velkou aktivitou a Mars může zavánět velkou ukvapeností, připočteme-li neharmonické alarmy Urana a Pluta, lze předpokládat, že vás překvapí něco, co naruší vaše plány. Podobné období pak může zaklepat ještě v říjnu, a vyžádat si určité úpravy či změny, které vám nemusí být příjemné, nicméně se bez nich neobejdete. Pokud se vám podaří odlišit a soustředit se na pracovní cíle, můžete docílit výrazných úspěchů v červenci a listopadu. Odměnou pak je, že si získáváte respekt u ostatních, vaše kompetence se rozšiřují a přichází i žádoucí ocenění. Zbystřete, Váhy 2. dekády (3. 10. - 12. 10.), jste horkými favority. Vaším velkým přínosem je, že kolo štěstí v tomto roce roztáčí sám skvostný Jupiter, který dává přednostně zatočit také 1. dekádě (23. 9. - 2. 10.). Vstupem do vašeho znamení žádá, abyste rozvinuli své schopnosti na plné obrátky, přeje zejména profesím spojeným s uměním, estetikou, krásným prostředím, můžete dosáhnout mimořádného úspěchu. Také právnické profese a práce s veřejností si přijdou na své, připravte se na dlouho očekávaný finanční zisk, váš jackpot je přichystán.

 

Co jste si našetřili, to si nedejte. Hned první měsíce roku se totiž na vás nalepí přítel z minulosti, který se vás bude snažit přesvědčit, abyste své úspory uložili na údajně výhodné účty. Všechny jeho nabídky slušně odmítněte a rozhodně ani chvíli nad nimi neuvažujte. Přestože nemáte hluboko do kapsy, ani letos nebudete v pozici, abyste si mohli dovolit vyskakovat nad své limity. Našetřené penízky totiž budete muset v druhé polovině roku investovat do bydlení, buď do koupě nebo rekonstrukce, takže počítejte s tím, že pak bude váš účet zřejmě tak trochu zívat prázdnotou. Žádné obavy zas ale kvůli tomu mít nemusíte, do mínusu se určitě nedostanete a díky své práci postupně vše potřebné opět došetříte. V lednu se naplní očekávání zaměstnanců, kteří mohou dostat přidáno. V dubnu už bude vidět, že vaše finanční zdroje vysychají, v létě však přijde příjemné oživení rodinného rozpočtu, taky někdo může v květnu uzavřít výhodnou dohodu s lidmi spojenými ze světa financí. V srpnu nerealizujte svoje finanční plány, přistupte k nim až od září. 

Šťastný měsíc: červenec, srpen
Nepříznivý měsíc: leden, říjen

 

 

Domov a rodina
Hledejte veškerá pohodlná místa svého obydlí a využívejte je, to je hlavní smysl domova. Odpočívat po práci a čerpat lásku z prostředí, do kterého jste lásku vložili, je velmi žádoucí. Do 9. září se navíc velmi dobře daří vyhazovat staré věci, knihy, které už nikdo nebude číst, hudba, kterou už nikdo nebude poslouchat. Pro svou vlídnou auru, kterou vyzařujete, jste svými nejbližšími skutečně zbožňováni. Snažíte se z domova vytvářet oázu harmonie, která se střídá s akademickými debatami na všechna možná témata, vaši miláčci se tedy s vámi rozhodně nenudí. V tomto roce se také snažíte více zkrášlovat své obytné prostory, aby bylo vše pestré, zároveň sladěné a lahodilo to oku. Rok 2016 vám přináší také schopnost ještě většího porozumění s ostatními a vzájemné pochopení. Saturnův harmonický aspekt způsobuje, že se teď více než dříve scházíte se sourozenci a příbuznými, čímž se váš vztah s nimi neustále zlepšuje. Nicméně jsou v tomto roce patrny i problémovější situace. U vás, zrozenci 2. dekády (3. 10. - 12. 10.), se v minulých letech mohly hromadit starosti, které mají letos svůj dozvuk, nebo mohou vznikat potíže zase jiného druhu. Nic pod sluncem není dokonalé, ani rodinné štěstí, jak se sice prozatím může u vás jevit. Nesmlouvavý Pluto zvyšuje tendence například k nemožnosti dokončit rozestavěný dům nebo třeba k nechtěnému stěhování. Není ale nutné věšet hlavu, šanci dostanete. Na podzim vás Jupiter omotává záchranným pásem a dává možnosti k úspěšnému řešení problému. Že by nějaký štědrý strýček? U Jupitera není vyloučeno nic, každopádně jeho velkorysá ruka ví, kam sáhnout. 

Šťastný měsíc: srpen, září
Nepříznivý měsíc: duben


 

 

Zdraví
Dobré zdraví pro váhy znamená dobré duševní zdraví, vztahy s rodinou a harmonii v domácnosti. V letošním roce zintenzívněte pohyb na čerstvém vzduchu, co bude dobré pro svalový tonus a pocit duševní rovnováhy. Jste zdraví jako nikdy předtím, v záplavě neustálých nemocí v minulý letech jste totiž už dávno museli přehodnotit svůj životní styl a vzít na vědomí, že prevence je základ, díky čemuž se dnes až na občasné rýmy držíte opravdu docela slušně. Zapracovat byste však měli přece jen na své postavě - byť netrpíte nějakou výraznou nadváhou, shodit pár ty kilo dolů by se hodilo, zejména v oblasti břicha, kde máte problémové partie. Pokud už na to nestačíte sami, zkuste se na čas svěřit do rukou profesionála, který vám poradí konkrétní jídelníček i rozpis cviků. Vstup do nového roku uskutečňujete s velkou vitalitou a fyzická energie je rozhodně tím, co vám schází nejméně. Leden může být pro vás náročný na pohyb, ztuhlé svalstvo kolem bederní páteře uvolníte v bazénu nebo vířivce.

 

Mars končí promenádu vašim znamením a stačí ještě rozjiskřit všechny buňky vašeho těla signálem START. Pozor však, milé Váhy, jeho konjunkce se může zachovat i dvojsečně, protože přes svou vervu ztrácíte opatrnost a snadněji dochází k úrazům. Uran svou zlomyslnou grimasou pozadu nezůstává a potvrzuje možnost náhlých poranění vlivem psychické roztříštěnosti a nesoustředěnosti. Faktem však zůstává, že po většinu roku hodlá být Mars spíše vaším spojencem než nepřítelem a nechystá žádná problematická onemocnění. V létě hodně používejte opalovací krémy, budete mít velmi citlivou pleť.  Až do října a začátku listopadu vás mohou pozlobit různé zánětlivé neduhy. Ohrožena je nejvíce kůže, takže je zvýšená tendence k výskytu různých podráždění, zanícení či infekčních ložisek na pokožce. Přímo blahodárně zde zapůsobí heřmánkové koupele, esence měsíčku zahradního nebo šalvěje. Vždy je ale nutné vše posoudit a poradit se s lékařem, zda se jedná skutečně jen o povrchový problém, případně vyloučit vnitřní příčinu. V opačném případě by se nedalo hovořit o léčení, ale jen o zastírání příznaků.

Šťastný měsíc: květen, srpen
Nepříznivý měsíc: říjen, listopad

 

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2016: Granát - je přisuzován k léčbě nemocí kůže, stimuluje krvetvorbu a cévní systém.

 

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2016: Vaší zářivou zónou je v tomto roce láska. Pod šťastnou hvězdou se může zrodit náklonnost tak intenzivní, že to rozhoupá svatební zvony. Hodně štěstí!

 

 

Rada pro Váhy:  Vaše znamení drží vesmír pohromadě, nic se totiž neobejde bez balance a správných proporcí. Vaším úkolem je ale také vnímání užitečnosti všeho existujícího a pokud budete schopní vidět smysl i v tom, v čem ho druzí zatím nevidí, tento svět se promění. Věřte, že všechno vede správným směrem a vy tomu dokážete rozumět, že se zde stále dokola děje jenom vyrovnávání a vyvažování. Jste tímto způsobem vedeni k vyšší formě pořádku, k vyššímu stupni zodpovědnosti. Naučte se uspořádat si své myšlenky a cíle. Snažte si udržet přirozenou disciplínu, spolupracujte s těmi správnými lidmi, se kterými si můžete vzájemně důvěřovat. Učte se umění být otevření, originální, svěží, neotřelí a plní energie, která vás letos prování, využijte vašeho potenciálu a rozvíjejte se. Buďte otevření novým věcem a nebojte se udělat krok do neznáma. Vaše sebevzdělávání vám otevře nové obzory a cestu k lepšímu místu jak v práci, tak v životě.

 

Afirmace:  Miluji přijímání a poskytování podpory.

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.horoskopyproradost.cz, www.vestirna.com, https://horoskopy2016.cz, www.horoskop.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala a napsala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.