Blíženci 22. 5. - 21.6.

 

Charakteristika Blíženců

Blíženci, to je vzdušné znamení dvojčat, které se projevuje ve veškerém jejich konání a činění. Není pro ně větším problémem měnit místa pobytu, přátele, milence, zaměstnání i volnočasové aktivity rychlostí větru. I jejich nálady se mohou střídat jak aprílové počasí. Bývají družní a společenští, mají rádi zábavu a spoustu lidí kolem, samota je pro ně tíživá a nepříjemná. Bývají obvykle dobrými baviči, prožité historky si rádi tak trochu přibarvují, ale není to projev lhaní, jen jejich veselé představivosti.

 

Tito zrozenci jsou bystří a intelektově zdatní, jejich vrozená zvědavost je nutí stále poznávat a řešit nové problémy, jejich dokončení však často brání sklon k netrpělivosti. Velmi rádi poznávají různorodé záležitosti, vynikají také skvělou pamětí a tak se dá říci, že jsou novodobými renesančními bytostmi. Po psychické stránce mohou být někdy mírně labilní a typická je také jejich nerozhodnost. Obvykle nebývají příliš dochvilní. Láska je pro ně hra, dokážou být ve vztahu velmi vynalézaví, tvořiví a zapojují fantazii. Velice rádi flirtují a v mládí bývají nestálí. Nesnášejí stereotyp, jsou-li už do něj z nějakého důvodu uvrženi, pak se z optimistického a veselého Blížence stává nevrlý a kousavý jedinec.  Co se týká uzavření partnerství, pak je tento zrozenec sice nestálý, ale když ho přesvědčíte o svých kvalitách, pak k Vám přilne a nebude Vás chtít opustit. V pozdějším věku si váží klidného domácího zázemí a jistoty.

 

Zrozenci ve znamení Blíženců často okouzlí společnost svojí veselou povahou a nenuceností. Jejich vnitřní svět je složitý, neboť jakoby jedno tělo obývaly dvě různé bytosti. Jejich pozitivy a přednostmi je energie, elán, nápaditost, tvůrčí a organizační dovednosti a diplomatické chování. Mívají vynikající paměť a zajímá je vše nové. Toto znamení je vzdušné, rychle mění nálady, místa pobytu, přátele a klidně i milence. V mládí jsou velmi nestálí, mají chuť a sílu poznávat vše nové, jsou schopni se bez větších obtíží přizpůsobovat novým situacím a událostem. Blíženci většinou nejsou schopni dosáhnout dokonalého vnitřního klidu, uvnitř jsou nervózní a neklidní, jakoby jim stále něco chybělo, co to však je, neví ani oni sami.

 

Blíženci Žena

Tato žena je mnohostranná, strhne Vás svojí optimistickou povahou a výřečností.  Blíženec žena nemá ráda monotónnost a stereotyp, stále potřebuje nové podněty a motivaci. Díky její proměnlivosti a nestálosti bývá těžké ji dokonale poznat a zaškatulkovat. Je to vzdělaná dívka nebo žena, která chce být vnímána jako individualita. Obvykle má všeobecný přehled a hovoří minimálně dvěma světovými jazyky. Miluje cestování a poznávání všeho nového. K pocitu spokojenosti potřebuje pořádnou dávku seberealizace. Ráda flirtuje a toho pravého vybírá dlouho, pro muže není lehce polapitelná.

 

Blíženci Muž

Muži Blíženci jsou zajímaví a šarmantní. Jejich dvojaká povaha je jejich neoddělitelným celoživotním rysem. Jsou mnohostranně nadaní, rychle vstřebávají informace, mívají všeobecný rozhled a jsou přístupní novinkám. Tento muž má rád společenské události, je mu příjemné být středem pozornosti a jeho povaha je neklidná, těžko předvídatelná. Má podvědomou potřebu zakrývat své pravé úmysly a na druhou stranu Vás dokáže znenadání odrovnat svojí upřímností. Mohli jste druhým ukázat svoji opravdovost a něco ve vás, co je důvěryhodné a spolehlivé.

 

Ohlédnutí za rokem 2016

Rok 2016 se pro vás nesl ve znamení harmonie. Mohli jste prožívat jistý útlum a větší soustředění, to vám pomohlo prožít si svoji hloubku a svoji pokoru. Dostali jste několik zajímavých příležitostí jak vyřešit chyby a omyly z minulosti a pokud jste je využili, pomohlo vám to výrazně rozšířit obzory a díky tomu teď můžete některé věci posoudit novým a úplně nečekaným úhlem pohledu. Přišli jste na to, jak pro vás může být velmi výhodné naučit se být o něco méně kritičtí a o poznání více tolerantní, více se soustředit na to podstatné, více věřit sami sobě, i vlastním schopnostem. Objevili jste, že ruku v ruce s úspěchem, jdou povinnosti a zodpovědnost a to, že tak také musíte ke všemu přistupovat. Pokud jste měli potřebu začít více chodit nebo běhat, více jste se uzemnili a propojili s Matkou Zemí, to se odrazilo do větší sebejistoty, klidu a spokojenosti a vedlo vás ke zlepšení synchronizace s vnějším světem. Opustili jste svou sebezahleděnost, potřebu idealizování a neschopnost přijmout v realitě své okolí a díky tomu teď můžete lépe vnímat svět kolem sebe a lépe se soustředíte na své vnitřní procesy. Poodhalili jste sami před sebou kousek z vašeho vnitřního já. Vaším úkolem bylo zharmonizovat se s ostatními na vyšší mentální úrovni a mohli jste si díky tomu otevřít obzory pro harmonickou spolupráci s druhými, větší vzájemné pochopení a sdílené radosti života s ostatními. Navázat více kontaktů s lidmi, kteří mají společné zájmy a koníčky a také se naučit neklást na svá bedra víc, než unesete a místo nadšení pak být zklamaní.

 

Blíženci v roce 2017

Také pro vaše éterické znamení přinášejí v tomto roce trubadúři nebes zajímavé zvěsti. Máte pohyblivého, zvídavého ducha, mladistvý elán, hlad po zážitcích i vědění a vesmír netají, že si určitě přijdete na své! Jupiter se stává kouzelníkem, který sype z rukávu radost a štěstí, takže máte jedinečnou příležitost zlepšit své vyhlídky. Společně s Uranem dávají šance a pozvedávají vaši sebedůvěru i navzdory neptunovské mlhovině a saturnské brzdící opozici. Úkolem roku 2017 je tedy to, abyste realizovali své touhy. Pokud jste začali na těchto svých touhách pracovat už minulý rok, letošní rozdíl tkví v tom, že mohou být konečně dokončeny. Takže milí Blíženci, zažeňte fantómy svých obav a pochybností. Pokuste se myslet na své úspěchy a talent, nikoli na své slabiny! Nebeská mana pak na sebe nenechá dlouho čekat a štěstí zaprší. 

V 1. polovině roku je vám, vzletní Blíženci, garantována kýžená lehkost bytí, tudíž se do všech záležitostí pouštíte s přesvědčením a nadšením. Blahodárný Jupiter pořádá námluvy s vaším Sluncem a u většiny z vás také s Merkurem, což neobyčejně nabíjí vaše myšlení a dojmy. Cítíte se šťastnější, i z maličkostí si dokážete udělat svátek, jste výřeční jako Isokratés a píšete jako Saint-Exupéry. Uznáváte, že vám štědré hvězdy sesílají tu nejlepší vodu na váš mlýn? Prioritně vy, kteří patříte k 2. dekádě (1.6. - 11.6.) a 3. dekádě (12.6. - 21.6.), máte zvýšenou šanci těžit ze svého myšlenkového bohatství a nevyčerpatelných tvůrčích šťáv. Jaro přináší nové nápady, koníčky a nelze opomenout ani šťastná seznámení s milostným nábojem. Pro zmíněnou 3. dekádu Blíženců (12.6. - 21.6.) je excelentním měsícem září. Je to čas vrcholné romantiky a možností například pro početí potomka, využijte ho! Vaše vzpružená vitalita jde ruku v ruce s bujarou podnikavostí. Ovšem pozor na druhou stranu mince - vaše rozvířenost může být někdy až nezdravá. 

Planetární Guruové radí, že pokud nechcete mít následně opletačky se Saturnem, neměli byste dávat příliš otevřeně najevo své vzdory. Nebezpečným atributem je stavění si hlavy vůči zaměstnavateli, obchodnímu partnerovi a rovněž životnímu partnerovi. Namísto jupiterovského razítka ŠANCE je schopen Saturn podstrčit štempl ZÁTĚŽ. Ten pro vás bude nepochopitelný a o to vám bude připadat těžší. A kdo stojí za tím vším nepochopitelným? Je to kejklířský Neptun, který je schopen svou kvadraturou zasévat do vaší existence zmatek, zastírat realitu a představovat vám ji v pokřivené optice. Pokud navíc spadáte do 2. dekády (1.6. - 11.6.), našlapujte opatrně zejména v březnu a prosinci, vyplatí se to. Co se týče vstřícné ruky a opory, tu očekávejte nejvíce ze strany přátel.

 

Milí Blíženci, dostanete tolik výzev, že se nebudete umět rozhodnout, kterou spíše přijmout. Díky tomu však zapomenete na malé problémy, které vás potkají počátkem roku. Nebude to nic nepříjemné, ale přinutí vás to přehodnotit vaše priority. Pak se už soustřeďte na všechny nabídky, které vám přijdou. Vyberte si tu nejlepší, ale musíte při vyjednávání trvat na svých podmínkách. Nedělejte žádné ústupky, jste ve velké výhodě a ze silnější pozici, tak vytěžte pro sebe maximum. Myslete i na odpočinek, nemůžete se tolik honit a čekat při tom, že se to neodrazí na zhoršeném zdraví. Slůvkem vašeho roku bude progres. Abyste však někde posunuli, musíte se zbavit strachu, který v sobě dlouhodobě dusíte. Ten vás omezuje přijmout nové šance, které se k vám teď pohrnou. Musíte si více věřit a umět se prodat. Díky tomu se dočkáte hned několika změn, po kterých jste tajně toužili a možná jste je jiným lidem i trošku záviděli. Zároveň to bude pro vás rok radosti.
Činy vašich blízkých lidí do vás vlijí hodně naděje a ujistí vás, že zaměření se na jejich lepší stránku není pouze vaším snílkovským pohledem, ale tou správnou cestou, kterou byste měli jít. Snažte se neupřednostňovat druhých a vzít si tentokrát pár výhod jen pro sebe. Jen tak se na vás usměje štěstí, které tak velmi potřebujete.

 

Horoskop na rok 2017 vám totiž přináší spoustu pozvolných změn, které vám budou zpříjemňovat celý rok. Můžete očekávat, že tento rok prověří vaše schopnosti tolerance a přizpůsobivosti, kterými jste sice nadáni, ale mohou nastat chvíle, kdy i vám trpělivost bude docházet. Prověřovat vás bude planeta Saturn, která je po celý rok v opozičním postavení ve znamení Střelce. Pokuste se snížit hladinu stresu na minimum. To vám pomůže udržet se po zdravotní i duševní stránce ve špičkové kondici. Buďte plní optimismu – čím lepší náladu si udržíte, a čím pozitivnější pohled na život získáte, tím budete šťastnější. Zmírněte svoje pracovní tempo a naučte se relaxovat. Hned na počátku ledna dostanete příděl energie. Mars, Merkur a Venuše vstoupí do přátelského vzdušného znamení Vodnáře, což ovlivní vaše přátelské vztahy i společenský život, můžete získat mnoho nových kontaktů, které se vám budou „hodit“ i pro vaši práci a kariéru. Mnozí z vás pocítí také touhu polepšit si materiálně – počkejte si na měsíc květen a červen, kdy pro zlepšení vašich finančních toků bude vhodnější doba. V polovině srpna se také přesune Jupiter do znamení Panny, což vám přinese možnost dát do pořádku rodinné a domácí záležitosti a uspořádat věci, které jste dlouho odkládali nebo neměli sílu řešit. Na podzim se můžete těšit z jedné velké novinky. Bude s ní souviset změna, kterou však přijmete s velkou lehkostí. Tento rok Blížence prověří, hlavně pokud jde o jejich schopnost tolerance a přizpůsobivosti. Mohou také častěji stát na "křižovatkách" lásky. Štěstí v oblasti financí se na ně může usmát v polovině roku. To, jaký bude váš rok 2017, závisí především na tom, jak se vy sami k němu postavíte. Tak s chutí a elánem do toho, ať z něj dostanete to nejlepší, co můžete!

 

Láska, vztahy

Opravdu stojíte o ty velké gesta, o kterých stále mluvíte? Možná by se stačilo zamyslet nad tím, zda vaši nápadníci za nimi neskrývají pouze jejich skutečnou povahu a vy se necháváte takto sladce lhát. Uvědomte si, že právě to je důvod vašich ztroskotaných vztahů. Cennější než kytice růží je to, že vám váš partner každý den pomůže alespoň s nějakou maličkostí. Dlouhodobé vztahy a manželství by si měli dát pozor na stereotyp, který se mezi vás vplížil. Jeden z vás kvůli tomu upadá do letargie a nestará se o to, jakým směrem půjde vaše láska. Je mu lépe, pokud se stará o vlastní zájmy a potřeby a toho druhého už do plánů nezahrnuje. Přinuťte ho bojovat a ukažte mu, co je v jeho životě nejdůležitější. V opačném případě vám v posledních dvou měsících hrozí vyšší riziko rozchodů a rozvodů. Občas se budete ve své domácnosti cítit velmi stísněně a budou na vás upadat deprese. Potřebujete konečně někde vypadnout, poznat nové lidi a dostat se z toho dusna, které se kolem vás vytváří. Teprve pak se dokážete postavit a říci vašim blízkým, že nemají na vás tlačit.
Je to váš život, vaše rozhodnutí, tak se nemůžete přizpůsobovat jejich touhám. Dávejte si pozor na nového kamaráda, jehož poznáte v dubnu nebo květnu. Bude se jevit jako milý, ve skutečnosti mu jde pouze o to, aby se vám pomstil za staré křivdy. Nepůjde totiž o tak neznámého člověka, jak byste se domnívali.

 

V roce 2017 vám kosmogram lásky nabízí exkluzivní rozmach, což se vztahuje především k první polovině roku. Jupiter s vámi, jakožto neposednými šotky zvěrokruhu, velmi sympatizuje a nabíjí vás laškovným šarmem. Vaše srdcové střely neminou cíl! Nejvíce favorizovanou je 2. dekáda Blíženců (1.6. - 11.6.), ale ani zbytek vašeho znamení nepřichází zkrátka. V tomto roce můžete stát častěji na „křižovatkách“ lásky. Vaše proměnlivá povaha potřebuje častěji změnu, což některé z vás vrhá do stále nových vztahů a věčného hledání milostného ideálu. Dávejte určitě přednost partnerům, s kterými se nenudíte a máte si s nimi stále co povídat, plánovat a řešit, protože nuda vaše vztahy zabíjí. Hvězdy vám radí být pozorní již v lednu, protože Venuše, která představuje naše milostné vztahy a partnerství, bude spolu s Merkurem a Marsem ve znamení Vodnáře, což může silně ovlivnit změny ve vašem osobním životě – budete otevřenější a důvěřivější vůči lásce a milostnému jiskření. Březen na vás pomrkává výzvami a zamilováním, že jste už jako na trní a toužíte někam vyrazit? Bravo, trefou do černého je například bowling nebo různé sportovní akce. Významnou roli sehrává v této době i někdo z vašich přátel. Doba, která je vyloženě vhodná pro seznamování a zaručené vítězství na poli lásky, u vás nastane v dubnu a červnu, kdy bude plejáda planet Venuše, Mars i Merkur právě ve vašem znamení. Příznivé období bude trvat i během června. Nejvýznamnějším měsícem pro lásku je nevyvratitelně červenec, kdy se svůdná Venuše stará o intenzivní aróma něhy a společně s přítomným Marsem zapalují pochodně touhy. Pro mnohé z vás je jejich konjunkce také svatebním signálem, jedná se o nejlepší období! Nicméně u manželských párů, které už spolu dlouhodobě žijí, je signalizována menší výstraha. Pokud převládá egoistické lpění na vlastních názorech a přehnaná svobodomyslnost, lze očekávat od protějška chladnější a netaktní postoj. 3. dekádo (12.6. - 21.6.), zaujměte pohotovostní stav a dejte pusu raději mírně na zámek. Kritickým obdobím pro vás může být závěr roku, listopad a prosinec, kdy možná pocítíte opoziční vlivy důležitých osobních planet, což v reálném životě přináší neshody, kritiku a neporozumění s vašimi blízkými, partnerem a celkové ochlazení domácí atmosféry. Stupeň zátěže je hlášen hlavně na prosinec, tak si nepokazte svátky! 

 

Šťastné měsíce: červenec
Nepříznivé měsíce: prosinec

 

Práce a peníze

Vaše znamení je spokojené a dává přednost práci, která je proměnlivá a přináší změnu, časté cestování, přísun zajímavých informací, jako je např. obchodní činnost, nebo také práce v mediální oblasti. V práci vás čeká hodně stresů. Budete postaveni před nečekané a velmi rychlé změny. Někteří z vás na ně nebudou vědět zareagovat a kvůli tomu přijdou o své šance. Pokud dostanete novou nabídku, nepřemýšlejte nad ní, protože na toto místo se chystá více lidí. Získáte možnost odstartovat zcela nový projekt, který se bude řídit přesně podle vašich pravidel. V něm zrealizujete všechny vaše dovednosti a prokážete se, jakým pracovníkům ve skutečnosti jste. Dávejte důraz na správný výběr spolupracovníků. Nepodléhejte tlaku z nutnosti rychlého výběru a raději se poraďte s někým pracovně zkušenějším, který vám to pomůže vyřešit v požadovaném termínu a s co nejmenšími škodami. V tomto roce vám naplnění pracovních předsevzetí z počátku půjde lehce, začátek roku vám může přinést nové možnosti, kontakty nebo také přání poohlédnout se po lukrativnější či zajímavější pracovní pozici. Jestliže se budete připravovat ke zkouškám nebo pohovorům, můžete začít hned počátkem roku v lednu a únoru. Po stránce vaší profese se tento rok jeví jako velmi příjemný a de facto se není čemu divit, máte přece v zádech nositele štěstí a úspěchu - skvostného Jupitera! Pokud je navíc náplní vaší práce tvorba nebo umělecká činnost, máte výherní eso v rukávu. Také úředníkům, projektantům, aranžérům či třeba odborníkům na autorská práva přeje paní Fortuna.

 

Milí Blíženci, těšte se hlavně na květen - touto dobou jste nabiti energií jako Temelín! Vyloženě šťastné období nejspíš zažijete v období června a července, kdy vám práce a vaše profesní závazky i úkoly půjdou lehce a samy. Na peníze to bude proměnlivý rok. Snažte se vyhnout finanční odpovědnosti i ve vaší práci. Hlavně se nehrňte do investic, které by mohly potopit vaši firmu a s těmi vaše zaměstnání. Chovejte se rozumně a z každé výplaty si odložte pár korun na horší časy. Když si s tím nevíte rady, poraďte se s nějakým členem vaší rodiny, který by vám pomohl dostat se z nejhoršího a naučí vás hospodařit rozumnější. V oblasti financí se na vás může v polovině roku usmát štěstí v podobě lepší pracovní pozice, zvýšení platu nebo získání vysněného místa. To vám pomůže nejen k vyššímu pocitu sebevědomí, ale i k naplánování důležitých finančních kroků nebo závazků, třeba půjček nebo hypoték, které si nyní budete moci dovolit. V podzimním období dojde ke stabilizaci a ukotvení ve vašem zaměstnání. Napětí a potíže mohou přijít během měsíce listopadu a také v posledním měsíci roku. Akční Mars se naparuje na vašem území, takže je velmi vhodné odstartovat nové plány a projekty. Patříte-li však ke zrozencům 3. dekády (12.6. - 21.6.), máte vlivem Saturna situaci v pracovní sféře poněkud obtížnější. Vážný Saturn je vám totiž bytostně cizí, žijete rádi zbaveni jakéhokoliv břemene, bez pout a ohlížení se do minulosti. Tím více můžete být rozčarováni z přibývajících povinností, které chystá zejména začátek roku a potažmo měsíc říjen. Mnozí se v tomto čase přistihnete, že klesáte pod odpovědností jako Atlas. Hvězdné tamtamy však vzkazují, že to chce trpělivost. Zhluboka se nadechněte a zvedněte svůj náklad. Na konci cesty čeká postup a finanční zlepšení!  Nejúspěšnější den pro vás je středa, která je pod vlivem vaší vládnoucí planety Merkur, proto plánujte důležitou činnost nebo rozhodnutí na tento den. Budete mít dostatek psychických i fyzických sil a dokážete svoji vůli a energii směřovat jasným směrem.


Šťastné měsíce: květen
Nepříznivý měsíc: říjen

 

Domov a rodina

Z pohledu domácího zázemí jsou planetárními vládci signalizovány poněkud protichůdné vlivy. Po stránce partnerského soužití se nejedná o žádnou hitparádu a rodinné ovzduší je často znečisťováno chladivým smogem. Duel Svoboda kontra Omezení vykukuje i při banálních domácích úkonech, úklidu či modernizaci zařízení. Přetrvávající saturnská opozice je pro vaše vzletné znamení vskutku nevítanou návštěvou! Naopak obrovsky naplňující jsou v tomto roce pro vás vztahy s dětmi. Prožíváte šťastné souznění a vaše sluníčka dokážou prozářit každičký temnější kout vašeho domova. Favorizováni jste zejména vy, zrozenci 2. dekády (1.6. - 11.6.) a 3. dekády (12.6. - 21.6.), přičemž nejradostnějšími momenty oplývají měsíce duben, květen, červenec a pro zmíněnou 3. dekádu je to září. Pokud na vaše ratolesti čekají v tomto roce přijímací zkoušky na vybranou školu, Jupiter garantuje úspěch, v jeho popisu práce je přece přinášet štěstí! Co se týče volnočasových aktivit, jste nesporně pojistkami proti nudě a umíte si hrát. Ať zvolíte scrabble, pentaque nebo kriket na zahradě, dokážete strhnout i mrzutější členy rodiny. Je docela fuk, jestli hru třeba úplně neovládáte, chcete se přece bavit, nikoli dosáhnout mistrovství. 

Šťastné měsíce: květen, září
Nepříznivý měsíc: prosinec

 

Zdraví

Vaše znamení je velmi aktivní a neumí se šetřit. I relaxace a odpočinek pro vás znamená pohyb, akci a změnu, většinou neumíte odpočívat pasivně. Dá se říci, že zacházení s vlastním zdravím je oblast, ve které máte jen pramalou vůli. Ruku na srdce, milí vzdušňáci, je to pravda? I když se mnozí z vás pokoušejí žít zdravě, jen velmi malému procentu se tohoto cíle podaří dosáhnout. Faktem je, že po většinu roku máte u nebeské rady protekci a sám blahosklonný Jupiter drží nad vámi ochranný štít. I když jste tedy trochu ležérnější a nepolykáte vitamíny s potravinovými doplňky po hrstech, těšíte se dobrému zdravotnímu stavu. V některých obdobích sykne na protest Saturn a dává najevo, že ho nelze podceňovat a vyšachovat ze hry. Jakmile si nabubřele dupne, může zastínit i dobráckého Jupitera. Nemusíte se bát žádných zdravotních ataků, jen počátkem roku buďte opatrnější na nachlazení. Slabou stránkou vašeho znamení jsou sklony ke zdravotním problémům plicního systému, což častěji hrozí v období zimy, ale i předjaří, kdy můžete riskovat a vystavovat svoje tělo změnám počasí. Hned v lednu je podpořen kvadraturou Marse, která je magnetem na úrazy, být zbrklíky se rozhodně nevyplácí! Může hrozit naražení či pohmoždění kotníků, loketního kloubu a také zanícení kolen a bolestivost při pohybu. Zdravotní problémy mohou také provázet bolesti rukou, paží a ramen, které jsou další „háklivější“ částí vašeho znamení. Opatrní buďte zvláště v lednu, únoru a březnu. Z anatomického hlediska jsou k vašemu znamení přiřazeny plíce a průdušky, takže zde je vaším úkolem neustálá prevence. Neměli byste svůj organismus zbytečně vystavovat nachlazení, váš dýchací systém to velmi špatně snáší. V měsíci dubnu podpořte svůj organismus dávkou přírodních vitamínů a dopřejte si dostatek pohybu ve volné přírodě. Následující období pak pro vás bude příznivé, budete mít dostatek energie nejen na řešení pracovních i domácích úkolů, ale i na své aktivní koníčky. Těšit se můžete na výborné zdraví. Budete na vrcholu své kondice a to se odrazí i na vašich pracovních výkonech. Někdy nebudete vědět, co máte dělat s nahromaděnou energií. Bude proto rozumnější, abyste našli nějaké sportovní aktivity, které vás vyčerpají a uklidní. Jinak vám hrozí časté výbuchy hněvu, které si odnese nic netušící okolí. K dalšímu zlomovému období dochází v listopadu, kdy nejen pochmurné podzimní počasí, ale i tranzity planet mohou podnítit vaše zdravotní problémy, úbytek energie a oslabení imunitního systému, který ale můžete podpořit zdravější stravou, vitamínovými doplňky, ovocnými šťávami a dalšími přírodními prostředky. Rovněž je pro vás přínosné dbát o vydatný spánek a to zejména na konci roku. Odložte dálkový ovladač, zaklapněte notebook a dopřejte svému nervovému systému klid. 


Váš kámen pro zdraví v roce 2017: Růženín –  má pozitivní vliv na plíce a je typickým kamenem, který celkově harmonizuje organismus.

 

Bylinky

Dobrá je meduňka, máta, třezalka a také různé čajové směsi na žaludeční potíže a problémy s trávicím ústrojím. Pro problémy s dýcháním se doporučuje čaj z petrklíčů a také fenykl obecný, který pomáhá při potížích s trávením i s dýcháním. Vhodnou bylinou pro Blížence je i lékořice a pro čištění organismu kopřivové čaje, ale jen krátkodobě. Rovněž čaj z černého bezu a čaj z heřmánku pravého, bezinkové víno. V menších dávkách pak kozlík lékařský – např. tinktura, plicník lékařský a také skořice.

 

Vhodná strava

Nejsou vhodná těžká, tučná a kořeněná jídla, také se doporučuje méně solit. Spíše používat kmín do brambor, polévek i různých pomazánek atd. Dobré jsou různé obiloviny a přílohy z luštěnin, sójové potraviny a polotovary, netučná masa, občas játra, vajíčka a méně tučné sýry. Ze zeleniny mrkev, květák, brokolice, celer, fazole a hojně všechny druhy peckovitého ovoce, ananas a kiwi. Blíženci by měli doplňovat hořčík, protože prospívá nervové soustavě, a také vitamíny A a E.


Šťastný měsíc: březen
Nepříznivý měsíc: prosinec

 

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.
Magické dny pro vaše znamení: Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.
 
Novoluní
Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.

Novoluní ve znamení Blíženců – 25.5.2017 - 21:44
Pozornost věnujeme rozvoji našich intelektuálních vloh, soustředíme se na získávání důležitých informací. Vhodná doba pro rozhodování a nalezení nejvhodnějšího profesního nebo i studijního směru, pro překlenutí starých vzorců, otevřenost a toleranci.


Úplněk
Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.
Úplněk ve znamení Blíženců – 3.12.2017 - 16:46
Tento den se lépe soustředíme, učíme a také komunikujeme s ostatními. Podporuje rozvoj poznávání, studia různých dovedností. Je pozitivní pro přátelství a také pro porozumění odlišnosti druhých.

 

 

Rady pro Blížence

Co vám rok 2017 přináší: Naučíte se více manipulovat s lidmi v pracovní oblasti a to vám přinese velký úspěch.

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2017: Největší radost vám v tomto roce přinášejí vaše děti. Lze očekávat jejich úspěchy například v nějaké zájmové činnosti, nicméně hlavní štěstí může přijít v podobě přírůstku do rodiny.

Nepříznivý měsíc pro rok 2017: Červen – pozor na ztrátu něčeho, co je důležité a může být pro vás nepříjemné.

 

Na co si dát pozor v roce 2017: Buďte obezřetní v oblasti vztahů, hlavně při krátkodobém flirtu. Pokud máte stálého partnera, pozor na prozrazení. Buďte obezřetní s vaší unáhleností a netrpělivostí. Nechte alespoň někdy nejprve jednat jiných lidí, abyste se přesvědčili o správnosti vašich rozhodnutí. Když se popálí oni, vy už můžete udělat změny, které vás ušetří velkých ztrát. Snažte se nebýt lehkovážní a příliš důvěřiví. Obezřetní buďte zejména při cizích lidech, na kterých nebudete mít tentokrát štěstí a mohli by vám do života vnést několik velkých problémů.
 

Co důležitého prožijete v každém jednotlivém měsíci v roce 2017
Leden – práce je pro vás to nejdůležitější a náležitě si ji užijete. Bude se vám dařit.
Únor – hádky a nepříjemnosti budou obcházet kolem vás a také vás zasáhnou. Buďte více v klidu a půjde to.
Březen – vše se vám bude dařit. Máte moc ve svých rukách a můžete všechny své oblasti pozitivně ovlivnit.
Duben – hojnost práce i hojnost financí, dokonce i hojnost lásky provází tento měsíc. Hezkou zábavu.
Květen – lásky čas, a to platí i u vás. Náležitě si ho užijete.
Červen – samé ztráty, které přijdou už na začátku měsíce. Hlídejte si věci, hrozí, že něco ztratíte.
Červenec – hojnost energie vám pomůže užít si krásnou dovolenou a odpočinek. Budete sršet nápady a inspirací.
Srpen – podaří se vám nějaký posun, který pro vás bude velkou odměnou za vaši snahu.
Září – v oblasti rodiny vám bude dobře a zjistíte, že vše je tak, jak jste si přáli, a to se týká práce, financí i vztahu.
Říjen – někdo vás odrazuje od dobrého nápadu a nemyslí to s vámi dobře, dejte si na to pozor.
Listopad – vyřizování věcí týkajících se úřadů a jiných institucí, vše je zdlouhavé a nepříjemné.
Prosinec – máte vedle sebe někoho, kdo má oheň v těle a umí se s vámi radovat. Je to krásné zakončení roku.

 

Co je pro vás v roce 2017 nejdůležitější: Je to práce a zase práce. Když věnujete své práci lásku a uvědomíte si, co vás baví a naplňuje, dostanete za to ohodnocení, o kterém už dlouho sníte.

 

Rada pro vás na rok 2017: Klid na začátku neznamená klid na konci. Pokud se vám zpočátku bude zdát, že se nic převratného začátkem roku neděje, další část roku vás může překvapit. Na začátku zasejete, na konci budete sklízet. Dejte si proto pozor na všechny kroky, které provedete, budou mít své následky. Zachovejte si však optimismus i kroky, které se vám nepovedly, budete moci korigovat a nakonec dokráčet tam, kde je potřeba. Musíte však v sobě najít dostatek víry, že to dokážete vlastními silami. Trpíte-li chronickým nedostatkem peněz, přezkoumejte svůj postoj k nim. Co si o nich myslíte? Pokud to není nic dobrého, je jasné, že se jim k vám nechce. Promyslete si pozitivní asociace spojené s penězi a to, co vše krásného s nimi můžete udělat. Horoskop na rok 2017 apeluje na vaši samostatnost a vytrvalost. Nesnažte se být pohodlně ve vleku, ale naopak buďte tím, kdo táhne vše kupředu a může tak ovlivňovat lépe směr a vývoj událostí. Abyste si rozšířili znalosti, nemusíte se učit nazpaměť telefonní seznam vašeho města, ani stupnici tvrdosti nerostů. Spíše nové dovednosti, překvapivě i ty manuální, vám přinesou mnoho inspirace. Kupříkladu zkusili jste někdy upéct vlastní domácí chleba? Vyrobit svíčku z knotu a vosku? Nebo uplést šálu? Stačí si uvědomit, kolik věcí nyní považujete za samozřejmé, ale přitom si je neumíte vlastními silami obstarat. Právě takový vhled do „nesamozřejmosti“ vám pomůže vyburcovat se k větší snaze o samostatnost a soběstačnost, která vám pomůže budovat vlastní štěstí.

 

Afirmace: Myšlenky druhých můj svět netvoří.

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz,  https://2017horoskopy.7x.cz/, https://horoskopy.etarot.cz,

www.vestirna.com, https://diva.aktuality.sk

 

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.