Býk 21. 4. - 21. 5.

 

Charakteristika Býka

Býk je zemské znamení, díky tomuto obvykle stojí pevně nohama na zemi, je racionální a na své okolí působí jako klidný a rozvážný. To také skutečně je, ale pouze do chvíle, než ho něco skutečně rozčílí, ne-li přímo rozzuří.  To se sice stává býkům hlavně v mladším věku, později už jen několikrát do roka, ale takové býčí zuření potom stojí za to. Jsou realisté a mívají pevné zásady. Lidé narození v tomto znamení bývají rovněž obdařeni velkou trpělivostí, vytrvalostí, odvahou, silnou vůlí a energií. Bývají dobrosrdeční a přes svůj realistický pohled na svět,  jsou často zároveň i umělecky nadaní. Jsou obvykle dobrosrdeční a nečiní jim potíže pomáhat slabším.

 

Zdravotní potíže si mohou přivodit svým nerozvážným chováním především v oblasti životosprávy. V jídle i pití bývají často nestřídmí a také odmítají pečovat o své zdraví. Jsou svéhlavý a nenechají si příliš radit, to patří k jejich negativním vlastnostem, které jim také často způsobují v životě ledasjaké potíže. Mají rádi svoji životní stabilitu a potřebují být finančně jištěni, aby se cítili klidně a spokojeně. Láska je pro ně v životě důležitá. Životního partnera či partnerku si vybírají obezřetně a s rozvahou, do vztahů se nevrhají po hlavě.  Rozhodnou-li se pro trvalý vztah, potom v něm obyčejně rádi setrvávají a ve vztahu hrají spíše pasivní roli. Jsou rádi opečováváni.    

 

Býk je silný a pevný jedinec, povětšinou působí i klidně, jakoby ho nic nemohlo vyvést z rovnováhy. Nenechte se mýlit, není tomu tak. Rozzuřenému býkovi se raději kliďte z cesty. Tento zrozenec sice vybuchne jen několikrát do roka, avšak potom to ale stojí za to. Jsou ovlivňováni živlem Země. Ten na ně působí tak, že jim zajišťuje smysl pro praktičnost a materiální záležitosti.  Když se nadchnou pro nějakou myšlenku, potom rádi a tvrdě bojují za její uskutečnění.  K životu se stavějí zodpovědně. Důležitá je pro ně rodina, zázemí a  finanční jistoty. Mívají skvělou paměť a jejich trpělivost je obdivuhodná, avšak ne nekonečná.

 

Býk žena

Žena zrozená v Býku je pravou dámou. Mívá vybraný styl oblékání i sebe prezentace, přitom je nadmíru soběstačná a jeli tomu tak nastavena situace, pak dokáže zastat i mužskou práci.  Je nekonfliktní a mívá rozvážnou a klidnou povahu. Její pohled na svět je konzervativní a bývá těžké ji přesvědčit o novotách a změně názoru na věc. Stojí nohama pevně na zemi, je realistická, ale má sklony k melancholii. Umí dobře hospodařit s penězi a také je umí získat. Ví, že peníze jí dokážou zajistit to, po čem nejvíce touží  – tedy osobní svobodu a život v pohodlí.

 

Býk muž

Býci mají trpělivou a klidnou povahu a také cit a kladný vztah ke všemu krásnému, co život nabízí. Bývají velice pracovití, často až se sklony k workoholismu.  Ke spokojenému bytí potřebují jistoty – pravidelný finanční příjem, zázemí, rodinu. Do milostných vztahů se možná někdy vrhají po hlavě, ale máte-li se stát Býkovou partnerkou nebo dokonce ženou, pak Vás bude zkoumat dlouhodoběji. Je realistický a má rád svoji svobodu. Dává si na čas a vybírá si. Je pozorným a milujícím partnerem, který však nesnese, aby otěže ve vztahu přebírala jeho partnerka.      

 

Ohlédnutí za rokem 2016

Rok 2016 přál vašim šikovným rukám a spolupráci se zahradou, zvířaty a přírodou, spolupráci se hmotou a tvoření krásy. Učili jste se co nejvíce čerpat ze svých znalostí a zkušeností, což vám pomáhalo jak v osobním, tak v profesním životě. Díky pozitivnímu přístupu jste zvládali své obavy a strachy z budoucnosti a díky tomu jste mohli poznat, jak málo jste si dosud věřili a co všechno jste celé ty roky kvůli tomu ztráceli. Některé věci vás možná zaskočily a nepříjemně překvapily a možná jste měli chuť propadnout panice. Vaše trpělivost však brzy přinesla své ovoce a vy jste si s úlevou uvědomili, že vše je nakonec na dobré cestě. Zjistili jste, že můžete dokázat i nemožné a že toužíte po nalezení pravých hodnot svého já. Pochopili jste, že nastal čas, abyste se konečně přestali trápit a žít jen minulostí. Pokud jste se naučili dát na svou intuici a používat zdravý rozum, mohli jste zjistit, co vám chybí a dovolit si tak, načerpat energii, která vám chyběla. Učili jste se také více používat takt a asertivitu ve vztazích a nebýt tolik tvrdohlaví. Nový nadhled, který jste v roce 2016 získali, vám přinesl nové nápady a otevřel nové obzory, získali jste nenahraditelný pocit bezpečí, emocionálního klidu a věčného optimismu.

 

Býk v roce 2017

V astrální galerii roku 2017 jsou pro vás připraveny obrazy rozličných energií, žánrů a barev. Tajemný Neptun vás nehodlá zbavit své přízně a svým sextilem představuje širší duchovní, uměleckou a intelektuální dimenzi. Tento blazeovaný svůdce kreslí svá díla v růžových barvách, ale nezapomínejte, že jde o Neptuna. Proto je vhodné se pořádně dívat, po kterém jeho výtvoru sáhnete. Špatná volba totiž uvolňuje ruce dalšímu z vesmírných mistrů, který už nekreslí tak pozitivně. Tím je Jupiter a svou opozicí črtá skicu změny, která se u mnohých může doopravdy projevit teprve příští rok. Každopádně však nejde o růžové obláčky! Jedná se o překážky a kolísání, což je rozdíl ve srovnání s rokem minulým. Naštěstí probíhá i období vlády Pluta, což vám dává schopnost zvládnout i nemožné. Plutův trigon můžete pocítit jen jednou za 80 let, což neskýtá možnost využít v aktivním životě této příležitosti víckrát než jednou. Nebojte se tedy pustit do nejradikálnějších kroků svého života! 

V 1. polovině roku se k vám hvězdy rozhodně nechovají macešsky a naberete-li výšku, abyste mohli na toto období pohlédnout z patřičného nadhledu, konstatujete blahovolnou neutralitu. Pohoda, klid, to je vaše krédo, proč si také dělat ze života blázinec jako Newyorčan? Planetární vládci vám, milí Býčci, dopřávají harmonii a vyrovnanost při všech zásadních událostech a to už hned od ledna. Máte chuť podílet se na činnosti různých skupin, spolků, klubů a konat společensky prospěšnou činnost, k čemuž vás už delší dobu angažuje svým sextilovým aspektem Neptun. Tento všeobjímající Guru upírá svůj zrak především na zrozence 1. dekády (21.4. - 1.5.) a 2. dekády (2.5. - 11.5.). Jeho bonusem je zvýšená oblíbenost a rozšíření okruhu duševně spřízněných přátel. Pokračující je rovněž příznivý vliv mocného Pluta, tuze se mu vaše zemité znamení líbí! Nenamítá nic proti tomu, že ve vašich žilách koluje touha po jistotách a zabezpečení, ba naopak vám chce nabídnout pomocnou ruku. Finance se tedy jeví jako úspěšná oblast. Mimo sociálního uplatnění a zmíněných financí máte výborné vyhlídky hlavně na pozitivní psychickou proměnu, které docílíte tak, že si uvědomíte své vnitřní zdroje a rezervy. 

V září, kdy jste hýčkáni přejícím trigonem Merkura s Marsem, máte nejskvělejší období pustit svůj potenciál na světlo! Prim hrají aktivity v zábavném odvětví, přičemž nemusíte skákat zrovna bungee jumping, stačí zapojit svou tvořivou mysl a energii k potěšení široké veřejnosti. Trochu problémovější oblastí se ve 2. polovině roku ukazují partnerské vztahy. Neposedný Jupiter začíná na blankytné nebe pouštět mráčky, což se opět týká prioritně 1. dekády (21.4. - 1.5.) a 2. dekády (2.5. - 11.5.). Žádná mega bouře z toho sice nehrozí, nicméně buďte obezřetní, stejně tak jako například ve smlouvách s obchodními partnery.

 

Rok 2017 bude, jak se zdá, pro všechny Býky velkým přínosem energie. Může se vám to zdát zvláštní, a možná si nebudete umět s takovým množstvím energie poradit, ale ať už se rozhodnete jakkoliv, udělejte všechno proto, abyste tuto energii neztratili! Nic totiž netrvá věčně, a ani tento dar k vám nepřichází nastálo, tak si ji užívejte, dokud můžete. Rok 2017 je pro vás především tím správným rokem, kdy je nejlepší příležitost zapůsobit na vašeho šéfa, nebo utužit vztahy s přáteli. Pracujte na svých vztazích a koníčcích. Obecně platí, že přišel ten nejlepší čas zkoušet nové věci. Dokud jste nabití energií na maximum, nebojte se dělat plány do budoucna. Bude to pro vás dobrý rok, ale musíte přistoupit na pár nových pravidel. Někdy vám to nebude po vůli, ale pokud se nepřizpůsobíte, vše se bude dít mimo vaše pole působnosti a vy se budete už jen němě přihlížet na to, co se kolem vás děje. I když budete muset občas vkročit do nekomfortní zóny a budete muset udělat pár rozhodnutí proti vaší srsti, v konečném důsledku se vám vyplatí udělat takovou oběť. Nesmíte se nechat nikým zastrašovat. Vždy si pevně stůjte za svými názory a neprojevujte se jako slaboch, který utíká před každou výčitkou nebo povinností.

 

Chraňte si své soukromí. To bude pro vás nejdůležitějším úkolem tohoto roku. Mnozí nepřející se vám budou snažit narušit pohodlí a vy místy nebudete vědět, kde vám stojí hlava. Když toho už bude na vás hodně, neváhejte na chvilku vypadnout z tohoto koloběhu a trošku se nad sebou zamyslet. Nedejte se ovlivnit žádnými pomluvami. Věřte jen svému srdci a úsudku. Když se od toho oprostíte, pochopíte, jak vám chtěl tento člověk uškodit a že ho musíte dostat z vašeho života. Mějte realistická očekávání a ty se vám podaří i splnit. Pokud si budete stavět vzdušné zámky, budete velmi zklamáni a může vás to dohnat k depresím.

 

Můžete se těšit na jaro, nejen kvůli svým narozeninám, ale také dalším planetám, které podpoří vaše snahy ať již v oblasti lásky, nebo uplatnění. V měsíci březnu vstoupí totiž jejich vládkyně Venuše do vašeho znamení 18. 3. a vedle ní se počátkem dubna usadí i planeta sebeprosazení, energie a soutěživosti Mars. Pro Býky nastává nejlepší čas v roce, kdy se mohou jejich životní plány stát skutečností, je ale jisté, že svoje sklony k pohodlí musí vyměnit za akční jednání. Příznivé období potrvá i během měsíce dubna, kdy vstoupí Slunce do vašeho znamení 21. 4. Mohou se začít odvíjet pozitivní změny a různé šťastné náhody, které vás ovlivní na dlouhou dobu. V létě se můžete těšit na sled příjemných událostí, které vám vlijí do žil hodně naděje a nabídnou novou motivaci hlavně v pracovním světě, usměje se na vás velké štěstí. Získáte velkou výhru, která však nebude mít materiální charakter. Měli byste rozhodně využít přízně hvězd a snažit se o pozitivní změny, a to také v oblasti zdraví a prevence – více věnovat pozornost svému tělu, skladbě jídelníčku a myslet i na štíhlou linii…Napjatější období zažijete během měsíce listopadu a prosince, což může přinést neshody, problémy a hádky nejen na pracovišti, ale i v soukromí.

 

Láska, vtahy

Tento rok se bude kolem vás motat silná sexuální energie. Padne vám hlavu natolik, že se někdy nebudete vědět soustředit na své povinnosti. Těžké to budou mít zejména Býci v trvalých vztazích, v nichž se znovu rozdmýchá jiskra jako na začátku lásky a všechno ostatní půjde stranou. Naučte se proto plánovat si jednotlivé dny a poctivě sepisovat poznámky, protože toto poblouznění by vám mohlo přinést pár horkých chvil i v práci.
Nezadaní v tomto znamení by měli být na pozoru hlavně během podzimu. Tehdy se jim do života připlete jeden zajímavý člověk, který se nejprve bude tvářit jako skvělý kamarád. Pak se však z toho vyvine něco víc a snadno tak najdou svého osudového partnera. Čeká vás i jedna nemilá krize. V rozhodující moment, kdy budete potřebovat oporu vaší rodiny, se vám více její členové otočí zády. A nebude to kvůli tomu, že byste udělali chybu vy, ale kvůli jejich nevšímavosti. Tam kde ale selžou nejbližší, pomohou vám vaši dlouholetí přátelé. Nebojte se jim svěřit a společně hledejte cestu z nelehké situace. Dávejte si pozor na nepřející, kteří vám budou hlavně v první polovině roku házet klacky pod nohy. Když se z tohoto všeho otřesů, těšte se v závěru roku na nové lidi, kterých poznáte. Budou to významní přátelé, kteří vám pomohou hned na začátku následujícího roku.

 

Rok 2017 vám v oblasti lásky začíná pod laskavou záštitou Venuše, patronky milostných vztahů a láskyplných vzplanutí, která patří k vašemu znamení. V roce 2017 si mohou ženy i muži narození ve znamení Býka dořešit partnerská nedorozumění, ale i objevit novou dimenzi starého vztahu. Stačí jen trocha trpělivosti a chuť dívat se a naslouchat tomu, co partner říká. Lze říci, že lepší je pro řešení vztahů a také nalezení lásky první polovina roku. Hned v lednu vám na nebeském podnose nabízí plátek velmi vábného života, který rozhodně nemá fádní chuť. Můžete ochutnat z jemné a zároveň smyslné romantiky, rovněž prožívat mimořádné souznění se svým protějškem. A prioritně vy, Býčci 2. dekády (2.5. - 11.5.) zažijete také famózní a pohlcující sexuální radovánky. Těm z vás, kteří ještě svou lásku hledají, hvězdy radí navštěvovat touto dobou různé kluby, hudební koncerty nebo například krytý bazén. Číhá zde setkání s velkým S, jemuž je souzeno stát se láskou s velkým L.Na opravdovou přízeň hvězd si počkejte na měsíc březen a duben, kdy budou důležité planety (Venuše a Mars) ve vašem znamení. Ledy mohou roztát a vy opět pocítíte, že láska je opravdu to nejkrásnější, co můžete zažít. I pro ty, kteří hledají blízkou duši, je to velmi vhodný čas k seznámení a nalezení perspektivních vztahů. Pro ostatní budete okouzlující a zajímaví, což využijte k tomu, abyste ve společnosti dávali co nejvíce na odiv svůj osobní šarm. Super obdobím se stává také červen - tento měsíc si ve svém kalendáři poznačte červenými srdíčky, neboť může jít přímo o lásku osudovou. I léto by mělo být plné příjemných zážitků a sladkých letních chvilek. Venuše v souzvuku Pluta a Marse osnovuje velké dění, což se může týkat seznámení na delší cestě nebo na dovolené. A jak jsou na tom manželské páry?  Období překážek a nedorozumění může nastat koncem roku, v listopadu a prosinci, kdy se Merkur, planeta, která odpovídá našemu dorozumívání s druhými, i Venuše, která je patronkou erotického jiskření, ocitnou ve znamení Štíra. Proto vše důležité vyřešte pokud možno do podzimu. Jupiter spouští košík problémů, které gradují zejména v listopadu, takže v tomto období je třeba zařadit zpátečku. Tentokrát se totiž Venuše kaboní a obléká poněkud frigidní šat - skrze majetnickost a žárlivost. Pokud jí nesednete na lep a zůstanete vyrovnanými, hřejivými medvídky, zavládne opět příjemná atmosféra. 
 

Šťastný měsíc: leden, červen
Nepříznivý měsíc: listopad

 

Práce a peníze

I v této oblasti se mohou projevit již míněné komplikace spojené se snahou někoho nepřejícího vás poškodit. Může se stát, že se vaši nadřízení se nespolehnou na vlastní úsudek, ale uvěří řečem vašich nepřejících kolegů. Bude velmi náročné odolat tomuto tlaku a dokázat jim, že vy opravdu pracujete pro dobro firmy a chcete dosáhnout co nejvíce, aniž abyste se přiživovali na svých kolezích. I když se vám ve vaší práci již delší dobu nelíbí, nevyužijte této příležitosti k tomu, abyste změnili vaši firmu, protože by se to otočilo proti vám. Pouze byste takto potvrdili řeči nohsledů a zmařili si velkou část vaší kariéry. Když v této zkoušce obstojíte, zvažte nabídku, kterou vám dá za odměnu aktuální zaměstnavatel. Pokud vám někdo nabídne něco lákavější, můžete se vztyčenou hlavou odejít pryč. Po pracovní stránce vám totiž mimo tyto snahy druhých v cestě nestojí nic, co by bránilo vašemu profesnímu růstu. Navíc vám planetární dobrodějové dodají určitou hravost a inspiraci. Takže je tento rok správným časem pro váš tvůrčí projekt, který byl dosud odkládán. Expanzivní Jupiter napovídá, že mnozí z vás mohou zatoužit po zahraničí, neostýchejte se jít za svými sny! Přednostně vám, zrozenci 2. dekády (2.5. - 11.5.), je dáno, abyste našli dobrého obchodního právníka a stejně tak dobrého ekonomického analytika pro vaše podnikání. Vaše znamení, protože je zemní, potřebuje stejně jako jeho souputníci (Panny a Kozorozi) mít pocit finanční jistoty. Proto většinou volíte zaměstnanecký poměr, zázemí silné firmy (banky, pojišťovny atd.) Leden je příznivým měsícem pro důležitá ujednání s vlivnými osobami, byla by škoda tento čas propásnout. Celkově se vám aktivita vyplatí v 1. polovině roku, později by toho na vás mohlo být příliš. Začátek roku bude plný předsevzetí a plánů, které se však mohou začít uskutečňovat až v období měsíce dubna, května a také června, kdy budou důležité planety nejen v jejich znamení, ale také ve znamení Blíženců (což je jejich oblast druhého domu financí). U některých pružnějších a flexibilnějších Býků mohou nastat během roku zajímavé změny, které je katapultují do stabilnější finanční a majetkové sféry, takové, po které touží. Rovněž červen je pro vás excelentním měsícem - kariérní postup vám klepe na dveře! Tváříte se jako nevěřící Tomáš, jelikož jste nezaměstnaní? Žádné obavy, Merkur s Plutem už mají plán - očekávejte dohodu s někým, kdo toho sice moc nenamluví, zato však koná. Co se týče finanční stránky, lze zejména v srpnu a listopadu předpokládat vyšší náklady. Jako hlavní vysavač je nominováno vaše obydlí a požadavky partnera. S podzimním měsícem říjnem mohou přijít výkyvy, ale stabilní a trpělivý zrozenec tohoto znamení vše s přehledem zvládne. Nejúspěšnější den pro vás je pátek, den Venuše, vaší osobní planety. Tento den je časem odpočinku, zábavy po uplynulém pracovním týdnu, společenského života nebo také kulturních a uměleckých zážitků, které právě k této planetě patří.


S financemi to také bude u vás jako na houpačce. Na začátku roku se budete muset uskromnit a připravte se na to, že sáhnete i na své zásoby. Pokud je nemáte, budete muset kvůli nečekaným výdajům požádat o půjčku.
Potom však přijde šťastné období léta, kdy dostanete nečekané peníze, které vás dostanou z hlavních finančních problémech. Konec roku se již bude nést z tohoto hlediska v průměrném tónu. To však znamená, že nemůžete nesmyslně rozhazovat, protože nedostanete žádné peníze navíc. V tomto roce lze čekat posun, na který mnozí z vás dlouhou dobu čekali. Důležitou zprávou pro vaše znamení je, abyste si peníze, které vyděláte, bezpečně uložili a zbytečně jste je nevydávali za nezbytnosti, bez kterých se určitě obejdete.


Šťastný měsíc: leden, červen
Nepříznivý měsíc: srpen, listopad

 

Domov a rodina
V kruhu svých nejbližších jste v tomto roce mistry navazování harmonie a rodině věnujete tolik času, kolik jste jen schopni dát. Merkur s Venuší nastavují už v lednu svou vlídnou tvář a zajišťují výborné porozumění provázené příjemnými zážitky. Únor je sice poněkud slabším měsícem pro komunikaci, to vás však do splínu nedostane. I když logice některého člena rodiny jste touto dobou vzdáleni jako Praha - New Yorku, vlídným úsměvem neskrblíte. Průběh roku je nakloněn posezením v širším okruhu lidí, takže například zahradní slavnost s vašimi kolegy z práce je vhodná volba. Intuitivní Neptun našeptává, že to přinese do vašeho kolektivu mnoho užitečného. Proto zapomeňte na otálení a organizujte famózní setkání! Požitkářští Býčci, nepodceňujte letos ani rodinnou dovolenku. Na sjíždění divoké Vltavy se asi stěží necháte přemluvit, ovšem takové poklidné slovenské hory, bačové a kozí sýr, to může být vskutku to pravé ořechové! Kde lépe vaše pohodářská duše a mlsné jazýčky načerpají energii? A vězte, že vám tato energie bude ve 2. polovině roku hodně potřebná. Rozmarný Jupiter se totiž rafinovaně vloudí pod vaši domácí střechu a začne vymýšlet, co je potřeba zvelebit. Počítejte tudíž mimo výdeje energie také s odlehčením vaší peněženky.

Šťastný měsíc: leden, prosinec
Nepříznivý měsíc: únor

 

Zdraví

Milí Býci, jistě vás potěší zpráva, že planetární ochranná křídla z minulého roku se přesouvají i na rok letošní. Mocné rozpětí Pluta pociťuje většina z vás velmi markantně, 2. dekáda (2.5. - 11.5.) má přímo excelentní vyhlídky! Jste odolní jako Annapurna a váš organismus lehce zvládá nejrůznější výchylky, které se tu a tam mohou objevit. Zaměřit byste se měli na dostatek pohybu a také rozumnou konzumaci jídla a různých laskomin.

 

Dávejte si pozor na váš životní styl. Dostihnou vás potíže s trávením, protože nedbáte na složení svého jídelníčku. Špatné výsledky vás přinutí udělat několik změn, které se v druhé polovině roku pozitivně odrazí na vaší kondici. Pokud se dlouhodobě cítíte unavení, vyhledejte nějakou sportovní aktivitu, které byste se trvale věnovali. Naučí vás to správné zacházet s energií v organismu a přinutí vás to zamyslet se nad svým zdravím tak, abyste ho posunuli lepším směrem. Býváte náchylní k různým virovým onemocněním, angínám a dýchacím potížím. Proto o sebe musíte se zvýšenou pozorností pečovat obzvláště v zimě, kdy vás vhodná prevence může ochránit od nachlazení. Vhodné je sledovat postavení Luny ve znamení Býka, a to v měsíci lednu, únoru i březnu. Opatrní musíte být i v prvních jarních dnech a podceňovat byste neměli nevyzpytatelné počasí ani v aprílovém měsíci dubnu. V období května a dalších teplých letních měsíců by se vám mělo dařit, pozor byste si měli dát jen na rychlé teplotní výkyvy (klimatizace, průvan a také ledové nápoje a zmrzlina vám mohou i v létě přivodit nachlazení). Všeobecně byste se měli snažit snížit příjem tuků, příloh a bílého pečiva a naopak dát přednost zelenině a ovoci.  Srpen se jeví jako energeticky slabší měsíc, ale pokud nehodláte zdolávat vysoké horské štíty, připomene se vám pořekadlo, že vše špatné je k něčemu dobré. Vůbec se přece nebráníte relaxu a malému polenošení. Přiznáváte? Druhá polovina roku bude mírně zátěžová, neboť vystrkuje růžky vrtošivý Jupiter. Svou opozicí na vaše znamení dává najevo, že si nepřeje, abyste usnuli na vavřínech, ale naopak dbali o prevenci před různými neduhy. Přinejmenším navštivte alespoň stomatologa, protože zmíněný planetární mudrc naznačuje, že náchylnější k potížím se ukazuje dolní čelist. A když jsme u prevence, masáže šíje a horní části zad vám rozhodně také neuškodí. Opatrnosti hvězdy radí na podzim, zvláště pak v druhé polovině října, kdy jsou napjaté planetární konstelace.

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2017: Safír – účinný proti pohybovým potížím a ztuhnutí svalů.

 

Byliny

Pro posílení imunity organismu se hodí česnek a cibule a také černý rybíz. Také bylinky a čaje s hořčinami, které podporují proces trávení, jako je např. pelyněk, tymián nebo hořec žlutý. Pro podporu činnosti štítné žlázy je dobré užívat chaluhu bublinatou. Dále je vhodná řeřicha, měsíček, jitrocel, pampeliška a v menší míře také přeslička a zcela určitě kopřiva a máta peprná. Z koření je to hřebíček a skořice. Plus hodně vitamínu C, pokud možno v jeho přirozené formě v citrusových plodech, šípcích atd.

 

Vhodná strava

Pro toto znamení nejsou vzhledem ke snadnému přibývání vhodná tučná jídla a ani pečivo, koláče, dorty a sladkosti. Býci by si měli svoji váhu hlídat již ve středním věku. Je pro ně vhodná zeleninová strava, rýže a naopak méně se hodí přílohy typu brambor, knedlíků atd. Z masa spíše bílá drůbež, kuřata, krůty a ostatní libová masa. Zvláště zdraví prospěšné jsou pro ně ryby a různé mořské plody – krevety, mušle atd. A místo mlsání sladkostí pak mandle a ořechy, dále různé nízkotučné mléčně výrobky. Ze zeleniny především rajčata, okurky, mrkev, ředkvičky a špenát, salát čínský i ledový. A pro podporu lepšího trávení by měli Býci sníst alespoň jedno jablko denně.


Šťastný měsíc: březen
Nepříznivý měsíc: srpen

 

 

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.

Magické dny pro vaše znamení: Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.


Novoluní
Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.

Novoluní ve znamení Býka – 26.4.2017 - 14:16
Myslíme na stabilitu a jistoty v našem životě. Snažíme se energii svých myšlenek směřovat na prosperitu, udržení, ale i vytvoření nových finančních toků. Přicházejí nápady pro vhodné obchody a investice, soustředíme se na rovnováhu a odpovědnost.


Úplněk
Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.
Úplněk ve znamení Býka – 4.11.2017 - 06:22
Napomáhá k nalezení klidu, vyrovnanosti a také správné cesty. Můžeme plánovat budoucnost a hledat nejsnadnější cestu k úspěchu ať již pracovnímu, nebo finančnímu. Posiluje vědomí sounáležitosti s přírodou a ostatními lidmi.


 
Rady pro Býky

Co vám rok 2017 přináší: Tento rok se můžete přestěhovat a to vám přinese pocit bezpečí, po kterém už delší dobu toužíte. Upravte si domov dle vašich představ.

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2016: Celková duševní transformace je záležitostí, která vám přinese obrovský pocit naplnění. Pokud se obohatíte o novou životní filozofii, máte šanci cítit se šťastnější a jakoby znovuzrození.

Nepříznivý měsíc pro rok 2017: Červen – boj ve všech oblastech, nejvíce ve vašem partnerství. Budete bojovat i sami se sebou.

 

Na co si dát pozor v roce 2017: Láska je pro vás opravdu důležitá. Občas jste tak zamilovaní, že nevidíte realitu takovou, jaká opravdu je. Změny ve vztazích vás děsí, ale jsou pro vás většinou vysvobozením. Zaměřte se hlavně na sebe a vlastní potřeby. Buďte trochu sobci, protože mnoho lidí kolem vás zneužívá vaši dobrotu a táhne vás tak ke dnu. Vyhýbejte se jakýmkoli riskem. Tento rok uděláte lépe, pokud vždy vsadíte na jistotu. Snažte se více si všímat lidí a nedat se oklamat prvním dojmem. Často na sobě nosí masku, která vás pak dlouhá léta lže. Přehodnoťte i váš vztah k přírodě. Většinu roku jste uzavření doma nebo chodíte jen do míst, přičemž i vašemu zdraví by více prospěly delší procházky v lese.
 

Co důležitého prožijete v každém jednotlivém měsíci v roce 2017
Leden – čekají vás nové začátky. Nejen nový rok, ale i jiné oblasti pro vás budou nové.
Únor – měsíc plný vášně a energie. Vše, na co sáhnete, vám půjde od ruky a budete mít úspěch.
Březen – stěhování a přesuny jsou pro vás tento měsíc aktuální. Nebojte se, bude to pozitivní.
Duben – časté schůzky a setkání s přáteli jsou pro vás prioritou a budete si to užívat.
Květen – ukončíte nějakou záležitost, kterou jste řešili delší dobu. Ukončení bude impulzivní, možná by bylo vhodnější ještě chvilku počkat.
Červen – čeká vás boj. Budete bojovat se všemi a se vším. Náročný měsíc, pokuste se být víc v klidu.
Červenec – čeká vás měsíc opatrného našlapování a určitého politikaření. Někdo s vámi bude manipulovat a vy nebudete vědět, jak z toho ven.
Srpen – přichází velká změna, na kterou máte nastartováno už půl roku. Přijměte ji a nebraňte se.
Září – konečně odpočinek… A zase budete pracovat na tom, jak se mít rádi a užívat si života – a půjde vám to.
Říjen – máte tolik sil, že můžete skály lámat. Teď je čas na vyřešení všech problémů, půjde vám to skvěle.
Listopad – vaše finanční situace se stabilizovala, a tak si užíváte klid a pohodu, a to i rodinnou.
Prosinec – uzavíráte rok a vnímáte svou finanční stabilitu a jistotu. Je vám dobře, měli jste úspěšný rok.

 

Co je pro vás v roce 2017 nejdůležitější: Nejdůležitější bude pro vás letos stabilita, kterou získáte na základě své pracovitosti a úspěšnosti. Budete i finančně úspěšní a můžete si vybudovat stabilní domov.

 

Rada pro vás na rok 2017: Vesmírný posel stojí často přímo před vámi a vy jej posíláte zpět, protože nemáte odvahu vydat se novým směrem. Když však zůstáváte na starých cestách, nesmíte se divit, když se nedostanete na nové místo. Býci, horoskop říká, že v roce 2017 budete mít tendenci nazývat věci pravými jmény. Diplomacie je velmi užitečná, ale jen do té doby, než vám někdo začne skutečně řídit život. Jakmile získáte pocit, že přicházíte o svobodu a možnost rozhodovat se pomocí vlastní vůle, pustíte se do nemilosrdné kritiky. Buďte však obezřetní. Při všem zvolte věcný tón. Uspět můžete, když vynecháte emoce a budete se snažit o pragmatické řešení problémů. Vize nechte zatím stranou, můžete o nich snít ve volném čase. Podstatné jsou praktické kroky, očištěné od zbytečných řečí a nepoužitelných rád. Dělejte kompromisy vždy, když je to pro vás výhodné. I doma se potěší, když budete umět zatroubit na ústup. Tvrdohlavost uplatňujte pouze tehdy, když máte před sebou nějaký cíl a když je třeba zatnout zuby, abyste ho dosáhli. Mnozí z vás, ryze prakticky a materiálně založených Býků letos začnou řešit hlouběji i svoji duchovní podstatu. Může vás k tomu přimět pohled na rozkošnou krásu a proměnlivost oblohy, rozhovor se vzácným člověkem, zklamání v lásce, narození dítěte nebo ztráta chuťových buněk. Důvodů se najde celá řada. Jednoduše se vám během roku na mysl dostanou častěji ony odvěké otázky „Proč tu jsem?“ a „Kam mířím?“ Žádnou universální odpověď však pro vás nemáme. Bude záležet jen na Vás, co si z duchovní samoobsluhy sami vyberte. Čím náročnější však bude váš výběr, tím kvalitnější a uspokojivější odpovědi nakonec získáte.

Afirmace: Dostatek uvnitř mne tvoří dostatek kolem mne.
 

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz,  https://2017horoskopy.7x.cz/, https://horoskopy.etarot.cz,

www.vestirna.com, https://diva.aktuality.sk

 

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.