Panna 23. 8. - 22. 9.

Charakteristika Panny

Zrozenci v Panně bývají obdařeni praktičností a rozvahou. V životě se snaží řídit se zkušenostmi, jak už těch druhých, tak svými vlastními.  Jsou to racionálními bytosti, které milují pořádek. Chaos a zmatky jsou jim z duše protivné a snaží se je ze svého života odstranit. Vše posuzují z určitého odstupu, realisticky, sledují dění okolo sebe a rozumně rozmýšlejí, jak rozložit své síly, mají rády systém a řád. Jsou inteligentní, zvídavé až zvědavé, zajímá je poznání všeho druhu. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi starostliví a vždy Vám rádi pomohou, na druhou stranu pomoc neradi přijímají, nechtějí se cítit zavázané. Panny jsou dosti složité znamení a dá Vám práci je pochopit.

 

Když se na ně podíváte, budete mít často pocit, že je něco trápí, ve skutečnosti tomu tak opravdu je, Panny nezřídka nad něčím dumají a přemýšlejí, řeší své vnitřní konflikty. Tyto konflikty jsou však hybnou silou jejich života a charakteru, které jim nedovolují příliš zabrzdit a povolit. Patří mezi největší perfekcionisty zvěrokruhu. Jsou přátelští a jeví se jako otevření. V životě mají touhu a odvahu zvládat vše na výbornou a snaží se působit vyrovnaně. Ve skutečnosti jsou velice sebekritičtí a nikdy si nejsou jistí, zda vše ve svém životě dělají dobře. Usilují o dokonalost a neustále se pozorují, ne ve smyslu narcismu, ale proto, aby se stali lepšími, než v tuto chvíli jsou. Panny se zaměřují na společnost a na službu. Nikomu nepatří, od nikoho nic nežádají, chtějí být volné. Panny jsou zemské znamení a mezi jejich pozitivní stránky patří usilovnost a spolehlivost, negativy občasná závistivost, kritičnost a malichernost.

 

Panna je typická svojí pracovitostí, pevnou vůlí a perfekcionismem. Mnohé, co je považováno za jejich talent bývá dosaženo usilovnou prací. Někdy se můžeme doslechnout, že Panny nemají fantazii, není to pravda. V tomto znamení se narodilo mnoho slavných umělců. Je však pravdou, že zrozenci v zemském znamení Panny stojí pevně nohama na zemi a jsou spíše realisté, než-li  snílci. Rádi pomáhají ostatním, najdeme je tedy často v pečovatelských pozicích a sociálních službách.  Pečlivost, čistota a pořádek ve všem, co dělají, je pro ně velmi důležitá.

 

Panna Žena

Panny jsou realistické a velmi inteligentní, mohou působit chladně, ale spíše schovávají své city pod pevnou slupkou. Žena zrozená ve znamení Panny bývá přátelská a společenská. Umí zapůsobit na své okolí a ovlivňovat jej. Mívá originální nápady a vlastní styl. Vše, co dělá, nese její  osobitý rukopis. Svého partnera si vybírají obezřetně a někdy uzavírají sňatky z rozumu. Jako partnerky bývají nápomocné a zvládají kariéru i domácnost.  Jsou pilné a dokážou usilovně pracovat. Jsou však poměrně náročné na své okolí a mají zálibu kritizovat druhé.

 

Panna Muž

Tito muži jsou plní elánu a odhodlání, jdou za svým cílem a neztrácejí zbytečně moc času sněním a sentimentalitou. Jsou založeni spíše rozumově, než citově, emoce ukrývají uvnitř. Mají rádi pořádek a systém. Jsou prozíraví a opatrní, nikdy neplýtvají náklonností tam, kde je vše předem prohráno. Sebeovládání je součástí jejich povahy. Bývají urážliví a dosti kritičtí, mají však dobré srdce a svým přátelům jsou vždy ochotni pomoci.

 

Ohlédnutí za rokem 2016

Rok 2016 pro vás mohl být rokem úspěchů, i když ne vždy to bylo zadarmo. Celý rok se nesl v duchu převratných změn zejména ve vašem pracovním životě, kde jste se konečně mohli rozloučit a dát sbohem všemu, co vás tížilo a brzdilo. Mohli jste uskutečnit všechny své původní sny, a pokud jste si dali pozor na chyby z nepozornosti, váš postup byl celkem rychlý. Učili jste se více věřit na otevřenost a nové možnosti a bezpodmínečně přistupovat k bližšímu a vzdálenějšímu okolí s úsměvem a vstřícností. Tam, kde jste pochopili, jak je důležité stát si za svými životními hodnotami stojíte, odměnou vám je klid a jistota, možná se vyřešilo i vaše bydlení. Příznivé období, které se vám v tomto roce otevřelo, bude trvat dalších dvanáct let, tak si nenechejte utéct dobré příležitosti, které vám přináší. Díky zkouškám a testům života jste si mohli začít postupně uvědomovat svou životní identitu, ale také své horší vlastnosti. Tam, kde jste to najednou nezvládli, jste se naučili postupovat krok za krokem a také jste pochopili, že rozvaha s trpělivostí se rozhodně vyplatí, stejně tak jako se naplno věnovat svým cílům a prosazení toho, co už si dlouho přejete. Pochopili jste, že společně s tím pak přichází i šance dočkat se uznání a také finančních úspěchů, šťastně dořešit staré problémy, dosáhnout lepšího postavení či úspěšně dokončit nebo navázat na vyšší vzdělání,  a že štěstěna si konečně našla cestu i k vám.

 

Panny v roce 2017

Vesmírní trubadúři vám v roce 2017 osvětlují mnohé oblasti života a mají připraveny odpovědi na řadu otázek. Vytrvalý Saturn vás nehodlá pustit z očí a umanul si, že vybrousí vaši vůli jako diamant a povede vás k úsilí vedoucímu k dosažení toužebných výsledků. Optimistický Jupiter přispívá svou hřivnou a na rozdíl od předešlého roku přináší více jasu a intenzity do vašeho konání. Saturnská klauzule však zároveň varuje před přehnaným sešlápnutím plynu. Riskujete-li příliš, ihned stiskne tlačítko STOP! V žádném případě by vás to však, milé Panny, nemělo odradit a vnuknout vám myšlenku opustit bojiště. Pluto se svým trigonem je vám tím nejlepším vojevůdcem a naučí vás čelit překážkám. A v čem tkví váš hlavní úkol tohoto roku? Je to uvědomění si své skutečné životní identity. 

Jste znamením, které nikdy neustupuje ve věci kvality a vaší nejcennější hřivnou je analytické myšlení a soudnost. V počáteční fázi roku de facto pokračujete ve velkém hvězdném testování z minulého roku, při kterém jsou vaše zmíněné přednosti velkým plus. 

Přísný Saturn je vám svou kvadraturou stále v patách a především pro vás, Panny 3. dekády (12.9. - 22.9.), to neznačí přílišné jásání, nýbrž naopak uvědomování si zátěže. Máte pocit, že ten balvan na vaší cestě stále nelze odvalit? Saturnský Guru má řešení - vyloupněte své jádro a eliminujte povrchovou škváru pokrývající vaši nynější existenci! Odstraňte veškerý balast, který vás zatěžuje, upřesněte si své nejhlubší tužby a zároveň si ale uvědomte své meze. Hned v lednu je signalizováno zvýšené napětí ohledně profesních i osobních vztahů. Mars s Venuší vás dráždí a střídavě ve vás vzbuzuje pocity lítosti, nenechte se tím zahltit! Váš soudný rozum má schopnost všechno zvládnout, navíc jste pod Plutovou protekcí, která vám dává přímo Herkulovu sílu. Ať se jedná o váš dům, rodinu, podnikatelský objekt nebo chaos ve vztahu s obchodním partnerem, nenechte si vytrhnout otěže z rukou. 

Ve 2. polovině roku vám spouští záchranný pás i přející Jupiter, což se od října týká prioritně 1. dekády (23.8. - 1.9.) a na konci roku 3. dekády (12.9. - 22.9.). Pokud jste byli dlouhou dobu v něčem nejistí, mohou k vám nyní připlout zásadní informace. Hlavními zdroji se ukazují vaši ať už bývalí nebo současní spolužáci, pracovníci úřadů, ale také strýcové, tety, bratranci či sousedé. A k čemu vám má být Jupiterovský dobroděj ještě prospěšný? Jsou to veškeré cesty uskutečněné v rámci naší republiky a týkající se například vašeho podnikání. Milé Panny, šlápněte do pedálů a vyrazte vstříc novým obzorům, hlavně nestůjte!

 

Rok 2017 k vám přichází stejně pomalým tempem, jaké si bude udržovat po celou dobu svojí vlády. Může se stát, že vám bude připadat, jakoby se nic velkého nedělo a jakoby se ani nemělo nic změnit. Nenechte se ale mýlit. V dlouhodobém horizontu se ukáže, že všechno, co v roce 2017 uděláte, bylo dobré pro vyšší cíl. V tomto roce se snažte dělat všechno tak, abyste se vyhnuli stresu a napětí. Zbytečný tlak byste totiž nemuseli zvládnout tak lehce, jak jste byli doposud zvyklí. Nemusíte se ničeho obávat – pomalé tempo, které si rok 2017 udrží po celou dobu, vám pomůže zvládat s klidem i to, co by vás jindy mohlo rozhodit. Jednoduše vás prostoupí klid a pocit bezpečí, který vám pomůže udržet nervy pod kontrolou. Pokud už budete přeci jen pociťovat, že jste z něčeho nervózní, nebo rozrušení, nezapomínejte na to, že si voje špatné nálady nesmíte vylívat na vaše blízké, rodinu a přátele. Svěřte se jim, ale nepřenášejte na ně svoje případné negativní pocity. Vztahy jsou pro vás v roce 2017 velmi důležité!

 

Čeká vás skvělý start do nového roku a můžete se spolehnout na podporu planet, protože budete mít podporu silného Merkura i Venuše v Kozorohu, kteří vás podrží u všeho, co budete chtít udělat.  Ten, kdo o to stojí a je připraven, může zažít opravdu velké změny v osobním životě. S novým rokem pro vás přicházejí i nové výzvy – pečlivě si je naplánujte. V únorovém měsíci mohou někteří z vás mít problémy s milostnými vztahy, Venuše v opozičním znamení Ryb nevěstí nic dobrého. Jaro je období, kdy vše rozkvétá, a májová nálada může zastihnout i vás. Čekejte podporu mnoha planet ve vašem přátelském znamení Býka. Můžete se těšit, protože planeta Jupiter – „velký dobrodinec“ – vstoupí do vašeho znamení 12. 8. a pobude tam celý rok až do počátku září 2016. Ani na podzim nebudete řešit žádné větší pohromy, pomáhat vám bude Merkur i Venuše ve vašem znamení. I v závěru roku, v druhé polovině listopadu a po celý prosinec, máte silného přítele Merkura na své straně, takže dokážete splnit svá předsevzetí, která jste si dali počátkem roku. Po celý rok nezapomínejte na dostatek pohybu.

 

Láska, vztahy

Milostná oblast se u mnohých z vás může stát naprosto zásadní sférou, neboť nad vámi už dlouhou dobu bdí jeden z nejmocnějších planetárních vládců, Pluto. Především vy, kteří náležíte ke 2. dekádě (2.9. - 11.9.), a Plutův dar jste si ještě v uplynulé době nevybrali, můžete počítat s osudovým zamilováním! Váš intimní život za poslední období velmi stagnoval. To se automaticky promítlo i do úpadku vašeho vztahu. Váš partner si myslí, že vám na něm nezáleží a kvůli nezájmu také zvažuje možnost vaší nevěry. Když nechcete vehnat vaši lásku do záhuby, měli byste se vůči tomu postavit a konečně prokázat, jak vám na partnerovi záleží a že jste ochotni o něj bojovat. Nezadaní by si měli dávat pozor na člověka narozeného ve znamení Kozoroha. Pokud to bude někdo opačného pohlaví, může vám zlomit srdce a obrat vás o chuť budovat si nový vztah. Když to bude člověk stejného pohlaví, může vám zkazit začínající lásku a nehezkým způsobem vás podrazit. Dostanete několik šancí na smíření se s lidmi, se kterými jste buď přestali komunikovat, nebo si s nimi z nějakých důvodů nerozumíte. Musíte spolknout svou pýchu a uznat si i chyby, které jste udělali vy. Dobré vztahy nelze budovat na vratkých základech. Když nechcete, aby se okruh vašich známých neustále zužoval, měli byste si i vy konečně vstoupit do svědomí. Zaměřte se hlavně na pracovní sféru, kde to již dlouhodobě skřípe. Proberte si s pár lidmi chyby, které vám vzájemně překážejí a dohodněte se na novém startu, který pročistí dusné ovzduší. Na podzim se dočkáte velké podpory od jednoho člena rodiny, který vám pomůže překonat krizi, kvůli které se budete cítit méněcenní.

 

Váš inteligentní vládce Merkur napovídá, že co se týče začátku roku, jde spíše o spojení vztahů z rozumu, ale později z toho vzniká pořádně smyslná exploze. Počátkem roku vás pohlídá přívětivá, ale opatrná Venuše ve znamení Kozoroha. Budete toužit po legalizaci vztahů, po partnerství s budoucností. V únoru vlivem opoziční Venuše ve znamení Ryb mohou přijít u některých příliš kritických zrozenců tohoto znamení hádky s partnerem. Nejlepší čas pro lásku nastane v druhé polovině března a také v dubnu, kdy máte podporu od Venuše v Býku. Ti, z vás, kteří budou připraveni a budou stát o změnu v osobním životě, mohou zažít skutečně velké změny. Proudění živočišné Venuše je nejmarkantnější v červnu a její roztoužené doteky vás polaskají zejména na delších cestách či dovolené. Rovněž tichá meditativní místa spojená s nějakou vaší zálibou hrají prim. Pokud je například vaším koníčkem četba, co tak navštívit knihovnu? I tam na vás může zaútočit Amorova střela! V měsíci srpnu je navíc posílí vliv Jupitera, takže vašim milostným vztahům nebudou stát v cestě žádné překážky, nedorozumění se vysvětlí a všechny letní bouřky a mraky se ztratí. Ti, kteří se chtějí seznámit, mají ještě velkou šanci v září a především v říjnu, kdy bude Venuše od 9. 10. procházet vaším znamením. Zimní měsíce nechystají velká překvapení a v závěru roku se budete věnovat spíše práci a povinnostem.

 

Šťastný měsíc: červen
Nepříznivý měsíc: leden, prosinec

 

Práce a peníze

Ve vašem znamení se rodí mnoho výkonných a spolehlivých pracovníků. Většina těchto zrozenců není příliš ambiciózních a o vedoucí, manažerské a ředitelské posty nestojí. V novém roce budete střízliví a určitě se nedáte zlákat k žádným riskantním finančním transakcím. I když je pro vás profesní oblast a pracovní záležitosti obvykle hlavní prioritou, v roce 2017 se vám přece jen jako střed vesmíru nejeví. Samozřejmě nezapomínáte na sebedisciplínu a povinnosti. Jste obdařeni smyslem pro zodpovědnost, takže vám jde všechno hezky od ruky a nadřízení vám důvěřují. V lednu mohou sice přijít výhodné nabídky, různé slevy a akce, ale vy si hravě spočítáte, jestli se vám tyto nákupy opravdu vyplatí. Lednový vliv Merkura v Kozorohu podpoří vaše sklony k střádání. Ti z vás, kteří s novým rokem zatouží po nových pracovních možnostech, by měli začít s hledáním hned počátkem ledna, úspěchy se mohou dostavit záhy, již v druhé polovině měsíce. Během února hvězdy radí spíše plánovat a nepouštět se do větších změn. Další měsíce, březen i duben, nebudou přát pozitivním novinkám. Zato v měsíci květnu počítejte s úspěchem. Jak v oblasti práce, tak i financí může přijít stimul nebo zajímavá nabídka. Pokud jste na postu šéfa, neuniknou vašemu kritickému oku určité nesrovnalosti, které kulminují především v červnu. Váš vládce Merkur vás, ač nerad, konfrontuje s nepříjemnými chvilkami týkajícími se zaměstnanců. V létě spřádejte své sny, do jejichž realizace se pusťte již koncem srpna, a opravdový úspěch můžete zažít během září. Pro Panny přichází v druhé polovině roku ideální čas na založení si vlastního byznysu. Váš nápad se konečně uchytí a přinese vám mnoho užitku před začátkem roku 2018, kdy už naplno vstoupíte mezi vaši konkurenci.

 

Jste ustaraní skrze náhlou výpověď nebo neadekvátní požadavek na zvýšení platu? Snažte se upevnit svou pozici a prioritně vy, Panny 2. dekády (2.9. - 11.9.) a 3. dekády (12.9. - 22.9.), dokažte, že jste to právě vy, kdo má rozhodující právo. Neptunovská opozice se vás totiž může snažit zbavit objektivního úsudku, nestyďte se v případě nejistoty přijmout pomoc. Nechte si poradit od prozíravého člověka, který se nepokouší vám ani lichotit, ani z vás dělat blázny. Naopak skvělým obdobím je pro vás září a říjen, přičemž nejúspěšnější odpalovací rampa je připravena pro pozice učitelů, pracovníků na úřadech, tiskaře, telefonisty nebo například majitele knihkupectví. V říjnu a listopadu jsou totiž důležité planety ve vašem znamení, což by mohlo znamenat zlepšení vašeho materiálního statutu. Pokud momentálně práci hledáte, podpis pracovní smlouvy je za dveřmi, hodně štěstí!  Závěr roku by měl být klidný. Nejúspěšnější den pro vás je středa, která je pod vlivem vaší vládnoucí planety Merkur, proto plánujte důležitou činnost nebo rozhodnutí na tento den. Budete mít dostatek psychických i fyzických sil a dokážete svoji vůli a energii směřovat jasným směrem.

V tomto roce se raději naučte peníze více spořit. Čekají vás velké plány, které můžete splnit jen s dobrým finančním zabezpečením. Nejsilnější měsíce z hlediska výdělků budou leden a říjen. Ty vám zároveň pomohou splnit některé vaše sny, protože budete na ně potřebovat i více vašich úspor. Naštěstí se nemusíte obávat o pár rychlých příjmů, které vám vylepší rozpočet. Můžete se těšit na větší finanční přilepšení. Peníze budou nečekané a budou přicházet buď z výhry, nebo vás obdaruje člověk, kterému jste v minulosti velmi pomohli. Můžete tedy zkusit štěstí v loterii. Neočekávejte velké výhry, ale můžete se těšit na pár příjemných přilepšení.


Šťastný měsíc: září, říjen
Nepříznivý měsíc: červen, listopad

 

Domov a rodina
Díky pomalejšímu tempu si v letošním roce konečně můžete vydechnout a těšit se na běžné dny a chvíle s vaší rodinou. Té jste již velmi chyběli, protože jste byli rozlítaní a nikdy jste jim nevěnovali tolik pozornosti, kolik by si zasloužili. Jste zrozenci zemského živlu a potřebujete vědomí jistoty a pevného rodinného zázemí. V tomto roce vám ho má tendenci rozviklat bručoun Saturn, který s tím začal už koncem roku 2015, a má choutky své dílo dokončit. Jeho snahy přinášejí omezení a zejména u vás, Panny 3. dekády (12.9. - 22.9.), také silnější pocit starostí a pesimismu. Jejich kulminaci osnovuje na léto a konec roku. Ovšem žádná hlava v dlaních ani přikázaný STOP. Je zapotřebí udělat na tuto šedou eminenci dlouhý nos! Opusťte upjatost a nahraďte ji byť i chvilkovou rozmařilostí. Ukažte svým nejbližším, jak výbornými společníky dokážete být. Neinvestujte pouze do podnikání, ale taktéž do dovolené, koníčků či elektrospotřebičů. Jste zaneprázdněni neustálými opravami vašeho domu? Ustaňte na chvíli a pořiďte raději na zahradu bazén a houpačku. Zásadní vylepšení rodinné atmosféry na sebe nenechá dlouho čekat. Ideálním měsícem pro rodinnou pohodu se ukazuje září, kdy máte vitalitu na nejvyšším bodě a nechybí vám chuť ke komunikaci a pohybu. Zaměřte se na sportovní vyžití, potěšte se milými dárečky a rozsviťte své hnízdečko bílými květinami. Nemusí jít zrovna o vstupenku na Wimbledon či nakupování v londýnském Oxford street, i maličkosti zvednou náladu!  Patříte-li však k zadaným, pozor na iluze a zrádnou mlhovinu, která vás může dostat do patové situace. Vlivem pocitu zklamání z partnerova chování a touhy vymanit se ze zajetých kolejí můžete potopit ke dnu rodinné štěstí. Dobrácký Jupiter vám naštěstí hodlá ve 2. polovině roku hodit záchranné lano a přináší větší schopnost porozumění. Oporou se jeví v této době vaši sourozenci a příbuzní, nepodceňujte jejich rady. 

Šťastný měsíc: září
Nepříznivý měsíc: listopad, prosinec

 

Zdraví

Vaše zdraví bývá spojeno s psychikou více než u ostatních znamení. Vzbuzujete dojem absolutní vyrovnanosti a klidu, takže si všichni kolem vás myslí, že váš psychický a fyzický stav je po většinu času v naprostém pořádku. Je to však velká mýlka - uvnitř vašeho organismu probíhá často velké napětí. Měli byste více dbát na prevenci a také věnovat dostatek času svému tělu. Neuškodí vám pohyb, protože vaše intelektuálně laděné znamení nejraději čte, počítá a analyzuje a tyto činnosti se vykonávají většinou vsedě. Pomohou vám lázně, někdy postačí na pár dní vypadnout ze zaběhnutého koloběhu a doléčit si některé zranění.

Jste to právě vy, komu by měla být naordinována celoroční relaxační kůra jako prevence proti stresu. Psychika totiž hraje stěžejní roli pro oblast břicha a střevní flóry, což jsou zóny přiřazovány vašemu znamení. Stagnace ve zmíněných částech těla je v tomto roce signalizována převážně pro vás, kteří jste narozeni ve 3. dekádě (12.9. - 22.9.). Uvolněte se a četné problémy se pro vás stanou minulostí! Rovněž strava má nesmírně důležitou úlohu, takže vám určitě přijdou vhod módní knížky o dietách a superpotravinách, sáhněte po nich hned v lednu. Počátek roku může také přinést tradičně virózy, proto podpořte svůj organismus vitamíny, pro vaše zažívání a posílení imunitního systému jsou vhodné různé bifi potravinové doplňky. Následkem hojných stolů z konce minulého roku se totiž můžete potýkat s různými bolestmi břicha, nepříjemným tlakem či tendencemi k zánětu. Stejně jako minulý rok se i letos projevuje zatížení lymfatického systému, což se vztahuje prioritně k 1. dekádě (23.8. - 1.9.) a 2. dekádě (2.9. - 11.9.) Panen. Nejméně do března zvýšeně zahřívejte a dávejte podmínky k rozproudění zmíněné lymfy, stejně tak konejte i na konci roku. Teplé nápoje a vonné bylinkové koupele jsou přesnou trefou do středu terče.  Největší atak na tělesnou schránku můžete zažít koncem února, během března a také i v nestálém aprílovém počasí. Během jara vám neuškodí detoxikace organismu, která může mít na vaše zdraví velmi blahodárné účinky. V letních měsících konzumujte dostatek sezonního ovoce i zeleniny, vyhřívejte své tělo na sluníčku a užívejte si dovolené. Pak vás může podzim zastihnout ve skvělé formě a váš imunitní systém bude nastartovaný pro zimu. V letošním roce si prostě budete muset naordinovat určitou pauzu, během níž se zregenerujete a načerpáte novou sílu. Dávejte si pozor na časté nachlazení, které mohou vést k dlouhodobým problémům s dýchacími cestami. Změňte stravu, jezte více vitamínů v čerstvé zelenině a ovoci.

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2017: Limonit - je účinný proti žaludečním problémům
 

Byliny

Pannám prospívá heřmánek, řepík obecný, máta peprná, meduňka lékařská. Dále také měsíček zahradní, listy jahodníku lesního a třezalka tečkovaná. Pro celkovou jarní očistu organismu je dobrý odvar z kopřiv, čaj ze zeleného jílu. Nebo radikální očista střev, klystýr a také colon hydro terapie.

 

Vhodná strava

Tito zrozenci by měli dbát na skladbu svého jídelníčku. Dobrá je pro ně celá škála celozrnných výrobků, a také by měli doplňovat do stravy co nejvíce vlákniny. Vhodné jsou také různé bio a acidofilní mléčné výrobky. Rovněž jablka, která mají vysoký obsah pektinu, který působí dobře na zažívací trakt. Dále fíky a švestky. Maso spíše krůtí, drůbeží a libové hovězí. Salát z čekanky. Při vleklejších zácpách pomáhá lněné semínko a psylium. Na pročištění organismu šťáva z červené řepy a mrkve. Skladbu jídelníčku musí Panny volit uvážlivě a určitě by se měly vyhýbat tradičním českým jídlům s knedlíky a hutnými omáčkami.

 

Šťastný měsíc: září
Nepříznivý měsíc: leden, prosinec

 

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.

Magické dny pro vaše znamení ­–Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.


Novoluní
Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.
Novoluní ve znamení Panny – 20.9.2017 - 07:29
Pozornost věnujeme rozvoji našich intelektuálních vloh, soustředíme se na získávání důležitých informací. Vhodná doba pro rozhodování a nalezení nejvhodnějšího profesního nebo i studijního směru. Překlenutí starých vzorců, otevřenost a tolerance. 


Úplněk
Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.
Úplněk ve znamení Panny – 12.3.2017 - 15:53
Tento den se lépe soustředíme, učíme a také komunikujeme s ostatními. Podporuje i rozvoj poznávání, studia různých dovedností. Pozitivní je pro přátelství a také pro porozumění odlišnosti druhých.

 

 

Rady pro Panny

Co vám rok 2017 přináší: Přinese vám více majetnických pocitů k někomu, kdo se snaží od vás odpoutat. Možná by bylo dobré dát mu víc prostoru.

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2017: V tomto roce je vám Fortuna nakloněna zejména v komunikaci a kontaktech s vaším okolím. U mnohých z vás se rozvázaný jazýček projeví velmi kladně v podnikání.

Nepříznivý měsíc 2017: Duben – snažíte se s někým manipulovat a to se vám nevyplatí, nastaví to před vás samé překážky.

 

Na co si dát pozor v roce 2017: Na dovolené si hlídejte svoje věci. Mohlo by se stát, že přijdete o něco, co je vám hodně drahé a máte s tím spojenou nějakou vzpomínku. Velká část roku bude působit stereotypně, co vás může přivést do určité letargie. Budete muset více pracovat na tom, abyste našli novou motivaci pro soukromý život i práci. Když se však obklopte správnými lidmi, podaří se vám to poměrně snadno překonat. Naučte se nehledat při každém řešení nebo úspěchu nějaký skrytý problém. Některé věci můžete dostat opravdu zdarma a užít si krásu daného momentu.


Co důležitého prožijete v každém jednotlivém měsíci v roce 2017
Leden – obdržíte pozitivní zprávy týkající se financí a ty vám způsobí radost.
Únor – osud vám je nakloněn. A vše, co podniknete, se vám bude dařit, aniž byste se sami snažili.
Březen – budete se cítit osaměle a začnete hledat sami sebe prostřednictvím samoty.
Duben – samé překážky, kam se jen podíváte – a to vás bude unavovat.
Květen – práce a peníze vám proudí a vy si to užíváte.
Červen – objeví se před vámi dvě cesty a vy se musíte rozhodnout, která je lepší. Jednejte intuitivně.
Červenec – potkáte úspěšného bohatého muže a ten vám hodně pomůže.
Srpen – zase samé překážky, ale tentokrát to lépe zvládnete.
Září – čeká vás láska a přátelé. Budete si užívat všeho, co si přejete.
Říjen – uzavíráte minulost a konečně vidíte svoji nadějnou budoucnost. Udělejte to rychle.
Listopad – pozor na ukvapené jednání. Můžete ukončit něco, co ještě ukončeno být nemá.
Prosinec – ti, kdo chtějí, mají teď možnost. Ostatním se bude dařit a zažijí hojnost.

 

Co je pro vás v roce 2017 nejdůležitější: Láska – a to ta současná i minulá. Pěstujte lásku a navazujte na to hezké z minulosti a budete šťastni.

 

Rada pro vás na rok 2017: Tento rok bude především o vás. Vše, co se stane, vám pomůže uvědomit si, kde je vaše místo. Budete muset dělat rozhodnutí, které nebudou lehké. Může to být nápor na vaši psychiku, takže se snažte co nejvíce posilovat svůj duchovní svět. Budete však muset rozhodovat i o materiálních věcech, některé finanční záležitosti nesnesou odklad. Uvědomte si však, že vaše možnosti budou omezené. Pokud máte vyšší ambice, musíte se smířit s tím, že se nemusí naplnit. Jednou denně se stáhněte dovnitř, a pokud je to možné, odeberte se na nějaké tiché místo a zeptejte se: Co vlastně chci? Kdo jsem? S čím se cítím opravdu dobře? Co mě dnes nejvíce potěšilo? Letošní rok vás zároveň láká do přírody a na venkov. Co naplat, že v otevřené krajině potkáte prach, špínu, bláto, hlad, žízeň, déšť či zimu. Nastražíte všechny vaše smysly a budete hltat tu opravdovost, ze které všichni pocházíme, plnými doušky. Nedbejte na společenské konvence, ale snažte se co nevíce souznít s vaší přirozenou podstatou, uvidíte, kam vás jako kompas zavede. Pokud si dovolíte vydechnout a načerpat nových sil, získáte díky tomu dobrou náladu a hodně pozitivní energie, což se odrazí i na zbytku roku.

 

Afirmace: Vím, že se všechno děje v mém zájmu.
 

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz,  https://2017horoskopy.7x.cz/, https://horoskopy.etarot.cz,

www.vestirna.com , https://diva.aktuality.sk

 

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.