Ryby  21. 2. - 20. 3.

Charakteristika Ryb

Ryby jsou osobnosti narozené pod vládou vodního živlu. Jsou citlivé, jemné a klidné povahy. V životě touží po harmonii, mívají soucit s druhými a často také mívají silně vyvinutou intuici. Rády pomáhají ostatním, jsou schopny upřednostnit potřeby druhého před těmi svými a potřebují se cítit užitečné. Mají bohatě vyvinutý svůj vnitřní svět. Jsou snílci, kteří na své okolí mohou někdy působit až naivně. Bývají sentimentální a povahy jsou skromní a milí. Životem obvykle proplouvají snadno, pokud si tedy zbytečně nekomplikují denní starosti i radosti svojí přehnanou citlivostí. Ryby bývají skromné, až stydlivé, nerady na sebe poutají pozornost. Jsou mimořádně štědré a bývají ochotny pomoci svým přátelům i rodině.  Bývají obdařené kreativitou, která se uplatňuje jak při řešení životních situací, tak v umění. Všeobecně se jim obvykle dobře daří v disciplínách, jako je výtvarné umění, hudba, herectví. Pokud se některému z těchto oborů přímo nevěnují, pak k těmto oborům alespoň mívají kladný vztah a najdeme je jako časté návštěvníky výstav a divadelních představení.

 

V zaměstnání se uplatňují v různorodých oborech. Bývají úspěšní, jen si musí dát dobrý pozor na kritiku ze strany nadřízených a kolegů. Ta by se jim mohla stát zbytečně osudnou, musí být opatrné na to, aby se jí nenechaly přespříliš ovlivnit. V lásce jsou Ryby oddané a milující. Jsou stvořené pro plnohodnotný, hluboký a stabilní vztah. Jsou romantické, potřebují něžnost a komunikaci se svými nejbližšími. Očekávají, že ostatní k nim budou stejně otevření, jako jsou oni k nim.

 

Zrozenci ve znamení Ryb bývají citliví a senzitivní jedinci, kteří svojí křehkost maskují různými přetvářkami. Proto je někdy těžké poznat jejich pravou podstatu, ale každopádně se jedná o mimořádně zranitelné jedince. Mívají obětavou a jemnou povahu, duší jsou romantici a někdy hůře zvládají tvrdou realitu života. Mají dar empatie a porozumění druhým, rády pomáhají ostatním, jejich poddajnost však někdy může způsobovat, že je lehce ovlivnitelný až manipulovatelný. Ve společnosti se spíše drží v pozadí, nerady na sebe přespříliš poutají pozornost.

 

Ryby Žena

Ženy zrozené ve znamení Ryb působí velice jemně a žensky. Leccos se jí může dotknout, v nitru však bývá velice silnou osobností.  Ví, co chce a dokáže se o sebe postarat, zároveň je však mírná a nekonfliktní.  Žena Ryba bývá muži žádaná a obletovaná. Ona si však pečlivě a dlouho vybírá. Od partnera potřebuje, aby jí především poskytl jistotu a oporu. Potom je schopna vybudovat láskyplný a pevný vztah.  Někdy tato žena bývá pro muže záhadná, je ostýchavá a zranitelná, její strach z okolí ji dokonce někdy může dohnat až do samoty.

 

Ryby Muž

Muži narození v Rybách mívají svůj vnitřní svět, který sice nedávají na odiv okolí, ale může se navenek projevovat občasnými rozkolísanými náladami.  Někdy může působit pasivním až laxním dojmem, ale když se chytí příležitosti, pak bývá úspěšný.  Pokud si stanoví cíl a má vidinu úspěchu, pak dokáže být i velmi cílevědomý. Má rád umění a duchovní nauky. Je závislý na svém domácím prostředí, kde se cítí bezpečně a v pohodlí. Někdy bývají trochu nepraktičtí.

 

Ohlédnutí za rokem 2016

Rok 2016 pro vás byl rokem přelomovým a také časem, kdy materiálno výrazně převažovalo nad duchovnem. Období chaosu konečně nahradil pravý opak a hvězdy vám připravily v tomto roce ideální podmínky k vaší cestě za dokonalostí. Čekaly vás velké výzvy, a pokud se vám je podařilo zdolat, s výsledkem jste velmi spokojeni. Při rozhodování o důležitých záležitostech jste se učili řídit se selským rozumem a také dělat pečlivou analýzu všech pro a proti. Konečně jste se přestali ptát, co máte dělat, a začali jste se rozhodovat sami za sebe. Našli jste svou vlastní cestu a co je ještě důležitější, nedovolili jste nikomu, aby ji zpochybnil. Vaše námaha stála za to, protože tento rok vám přinesl mnoho dobrého. Možná mezi to dobré patří i ztráta iluzí o sobě samém, která pro vás mohla být nesmírně osvobozující. Přišli jste na to, že potřebujete rozvíjet dál své schopnosti, nezůstávat ve stejném bodě a překonávat svá omezení, přestat se nořit do přílišné pasivity, protože si tím oslabujete svou vůli. Ve srovnání s předchozími roky jste mohli zažít krásnou odměnu v podobě většího duševního uvolnění a navíc zazářit vnitřním naplněním a spokojeností.

 

Ryby v roce 2017

Milé Rybky, copak astrální kaleidoskop nabízí k nahlédnutí vašemu znamení? V roce 2017 pro vás vytváří neopakovatelné obrazce, které vašemu snivému oku velmi lahodí. Jste pod ochrannými křídly svého vládce Neptuna, který se svou dráždivou, subtilní a exotickou sférou vlivu zajišťuje mnohé radosti a potěšení. Harmonické ovzduší Pluta vám zase dodává pocit větší vnitřní síly, uznáváte, že se skutečně jedná o úžasný krasohled? I navzdory Saturnovi, který má za lubem vám svou kvadraturou klást zkoušky, dokážete plavat velmi hbitě za svým cílem. Na rozdíl od minulého roku se nyní můžete těšit z jupiterovských paprsků, které mohou být společně s neptunovským vlivem nositeli zázračného poselství. Jejich svit vám poslouží jako opora proti omezujícímu vlivu Saturna, navštíví vás sama paní FORTUNA! 

Milé Rybky, letos k vám sice nehodlá být Štěstěna skoupá, ale poněvadž se jedná až o 2. polovinu roku, budete muset v jeho 1. fázi ještě leccos skousnout. Planetární dobrodějové by s radostí roztočili svou vstřícnou ruletu dříve, nicméně omluvně ukazují prstem na Saturna, který se zuby nehty stále ještě drží svého negativního vlivu. Stavění překážek je jeho velké hobby a svůj zrak zaostřuje zejména na vás, zrozenci 3. dekády (12.3. - 20.3.). Je tedy nutné počítat s tím, že věci budou probíhat méně příznivě, než jste původně očekávali. Klíčovými oblastmi jsou záležitosti spojené s veřejností, právní sférou a vaší kariérou. Vaše reakce se ukazují dost rozličně - od pouhé frustrace přes hněv až po depresi z toho, že se vám přes veškerou snahu nedaří. Mars se vám hned v lednu snaží udat správný směr, sebejistě kormidluje vaším znamením a snaží se posílit vaše sebevědomí. Cítíte se být utlačováni šéfem nebo tlakem veřejnosti? V žádném případě nesklouzněte do role otloukánka, nejste přece na tom tak špatně, abyste se museli stydět nebo se něčeho bát! Saturnská kvadratura je sice prevít, zatěžuje a působí jistá prodlení, je však dobré vědět, že tato vibrace nalézá mocnou protiváhu v několikanásobné energii, která vám uvolňuje ruce. Stráž nad vámi drží také váš vládce Neptun, který se vás snaží chránit před intrikami, léčkami, iluzemi a zradou, čímž brání zahnání do bezvýchodných situací a následným tvrdým procitnutím. 

Hlavní životadárnou injekci však, milé Rybky, dostáváte ve 2. polovině roku, kdy má na vás políčeno Jupiter. Jestliže patříte navíc do 1. dekády (21.2. - 1.3.) a 2. dekády (2.3. - 11.3.), čeká vás skvělé období. Daří se vám na cestách, ve financích, filozofických směrech, ale také například v intimních záležitostech. Úspěch je vám v patách, můžete vyvěšovat prapory!

 

Horoskop 2017 přináší rybám předpověď, že se bude letošní rok zdát být extrémní a velmi dlouhý a přinese vám mnoho nového. Štěstěny se budete pevně držet již od prvního momentu, jak vstoupíte do roku 2017. Bude to pro vás divoká jízda, ale nemusíte se obávat, vše dostanete zaslouženě a vaše dny se díky tomu naplní pohodou a vyrovnaností.  Do svého života mohou přitáhnout láskyplný vztah. Velmi důležité pro vás bude šetřit silami a nepodléhat stresu.  Nemáte se ale vůbec čeho bát – právě naopak! Zapamatujte si důležité heslo příchozích měsíců – pokud budete problémy ignorovat, nikdy se nebudete mít dobře. Nevěřte na samočinné řešení a i když vám to je nepříjemné, musíte se přes to přenést a vyřešit si tak vaše vnitřní trápení. Budete-li dostatečně trpěliví, a podniknete správné kroky, bude všechno tak, jak si budete přát. Někdy možná budete nuceni obětovat trošku vlastního pohodlí a volného času, abyste zvládli všechno, co vám rok 2017 naloží. Nezapomínejte na to, že veškerá snaha, čas a píle, kterou letos obětujete na oltář úspěchu, se vám v příštích letech vrátí jako mocný bumerang. Do té doby se nebojte mimo jiné také uvolnit a pobavit se s vědomím, že máte i přes zasloužený odpočinek, spoustu času, abyste vše splnili na výbornou.

 

Podaří se vám také  urovnat i jeden ze starších sporů. Nebude vás to stát hodně energie a vše proběhne tak hladce, jak byste si představovali. Můžete se těšit na jedno vzrušující dobrodružství. Vtáhnou vás do něj vaši přátelé a vy jim budete za něj nesmírně vděční. Dávejte si však pozor, aby se to nesklouzlo do nežádoucí roviny a abyste v konečném důsledku neublížili osobě, na které vám velmi záleží. Na konci roku dostanete velmi zajímavou nabídku, na které přijetí však budete potřebovat velkou dávku odvahy. Bude záležet i od vašeho partnera, zda vám bude oporou a zda to pak přijmete.

 

Na začátek nového roku se můžete těšit, v polovině ledna totiž vstoupí Mars do vašeho znamení a dodá vám elán a energii, koncem měsíce se k němu přidá i Venuše. Mělo by se vám dařit jak v práci, tak i v partnerském životě. Pozitivní vliv planet potrvá téměř do konce měsíce února. Využijte souběžné pozitivní vibrace, zvláště pak v oblasti vztahů a partnerství. Na dlouhodobý tranzit Neptuna vaším znamením jste si již zvykli, jeho vliv posiluje vaši senzitivní stránku a také intuitivní vlohy. V druhé polovině března se vám bude dařit uspořádat vaše finanční toky. Mohou přicházet zajímavé nabídky, kterým neodoláte, přízeň hvězd potrvá do konce měsíce. Posílit vaši citovost může v květnu vstup Venuše do vodního přátelského znamení Raka, posílí i rodinnou pohodu. V červnu a červenci raději neprobírejte s partnerem nic zásadního, mohli byste silných slov i rychlých rozhodnutí v budoucnosti litovat. Důležité planety stojí v opozici a vy můžete jednat zbytečně emocionálně. Hvězdy vám radí počkat s dovolenou až na září, kdy pominou napjaté konstelace, a vy se opravdu zrelaxujete a odpočinete si. V říjnu buďte pozorní, protože planety Venuše a Mars budou procházet znamením Panny, což vám může přinést problémy v osobním životě i v práci. S listopadovým vstupem Merkura do Štíra budete lépe zorientováni a mohou se vynořit záležitosti, o kterých jste nic netušili. Tento rok vám přinese mnoho nového, především se naučíte lépe nakládat se svojí energií i časem a posílíte svoji ostražitost. Rok 2017 bude dynamický a občas velmi bláznivý. Tak se dobře bavte!

 

Láska, vztahy

Občas si myslíte, že láska je samozřejmý dar, který netřeba nijak zvelebovat. Tato samozřejmost se vám může letos nepříjemně vymstít. Hrozí nad vámi nebezpečí nevěry a pokud o vašeho partnera nezabojujete, zcela ho ztratíte. Vše bude záviset i na vaší míry benevolence, zda dokážete tomu druhému odpustit jeho přešlap a zda dáte tomu všemu druhou šanci. K správnému rozhodnutí vám může dopomoci uvědomění si vlastních chyb a pochopení, že jste svého blízkého do této situace vehnali vy sami vaší nečinností. Pokud se cítíte vaším vztahem unavení, raději ho ukončete. Příliš by vás to vyčerpávalo a nedovolilo by vám to soustředit se na práci a jiné věci ve vašem životě. Nechte věci volně plynout. Během tohoto roku nastane několik momentů, kdy budou od vás lidé odcházet a potom přicházet. Když má tento člověk ve vašem životě důležité místo, nemusíte se obávat toho, že by se už nikdy nevrátil. Zapracujte na vaší uzavřenosti. Musíte být vůči lidem vstřícnější a dát jim šanci na nová přátelství. Právě ty vás posunou vpřed a přinesou vám několik příležitostí, které byste jinak nedostali. Dejte si pozor, aby se váš život nedostal do nudného stereotypu, který vás potáhne ke dnu a otočí váš život nesprávným směrem. Letos si přejte najít ten pravý protějšek, představujte si jeho podobu a zaměřte se i na jeho povahové vlastnosti. Myšlenky, které budete vysílat, mají energii, a do svého života tak můžete „přitáhnout“ láskyplný vztah. Vaše legendární laskavost a schopnost přizpůsobení vás i v tomto roce katapultují do výšin krásných milostných prožitků.

 

Leden tedy pro vás, milé Rybky, rozhodně nemá být studený! Hvězdy napovídají, že v této době vám může přinést štěstí protějšek náležející smyslným zemským znamením, přičemž favorizováni jsou Býci a Kozorozi. Naopak svádějícím Střelcům se vyhýbejte jako čert kříži, zvláště pokud je mezi vámi věkový rozdíl! Vlivem Venuše ve vašem znamení během února může přeskočit jiskra, oheň však musíte stále udržovat. Během února někteří z vás mohou zažít v partnerství pocit omezení a nedůvěry. K lepší komunikaci a vyjasnění vztahových problémů pomůže v druhé polovině března vstup Merkura do vašeho znamení. Dopřejte si romantický víkend nebo dovolenou ve dvou, na něž budete dlouho vzpomínat.!

 

Velmi opojným obdobím roku se jeví léto, přičemž vůbec nevadí, že vlivem euforie nenacházíte často slova, jak vyjádřit své silné emoce. Vesmír však počítá se vším. Vaše slova najednou přestanou být logickými, aby se mohly stát magickými, uznáváte, že je to výhodná výměna? V srpnu bude planeta Merkur, která odpovídá za komunikaci, v napjatém opozičním znamení, proto mohou v rodině i vztazích přijít bouře, nedorozumění a hádky.Astrální vládcové napovídají, že opatrnější byste měli být především v září, zvláště pokud se kolem vás motají osoby, které jsou zadané. Stejně tak to platí pro vás, kteří k zadaným patříte - visí nad vámi opletačky s nevěrou, co tak tentokrát použít logiku a vzít rozum do hrsti? Opatrnosti hvězdy radí zvláště v měsíci říjnu, kdy Venuše vstoupí do znamení Panny, a vy můžete silně pociťovat její opoziční vliv nesouladem v partnerství. V polovině listopadu se vše uklidní pod vládou Venuše ve znamení Vah, která má ráda příměří a klid. Planeta Mars vstoupí také do znamení Vah a tak dojde k vaší „vitalizaci“, budete mít dostatek sil prosadit své zájmy a nenecháte sebou v žádném případě manipulovat. V posledním měsíci roku se Venuše přesouvá do přátelského vodního znamení Štíra, což vám může přinést také větší zájem o lásku a sex, a to jistě v chladném zimním čase uvítáte.


Šťastný měsíc: leden, srpen
Nepříznivý měsíc: září, prosinec

 

Práce a peníze

Posláním Ryb je nejen zkoumat lidskou psychiku a podvědomí, ale pomáhat druhým i v oblasti zdravotnictví nebo v sociální sféře. Mezi zrozenci vašeho znamení se najde velká řádka umělců, a to především hudebníků, kteří dokážou ostatním zprostředkovat nadsmyslové zážitky a propojení s universem. Co se týče vaší profese a pracovních vztahů, jste velmi oblíbení a kolegové ve vás často nacházejí svou vrbu. Příjemní, vstřícní a nezištní - lze odolat tak dokonalé kombinaci? Sami přitom nepotřebujete chválu ani neustálou podporu ze strany druhých, umíte přežít i bez toho. Nicméně pocit, že o vás někdo stojí, vám dělá dobře. Od ledna do března si tohoto pocitu máte možnost do sytosti užít, přicházejí k vám četné výzvy, konáte dohody a nezaměstnaným svítá na dobrou nadílku. 3. dekádě Ryb (12.3. - 20.3.) je však přece jen souzeno snášet určitá omezení. Nadřízení na vás kladou vysokou zátěž a vy pod tíhou břemene raději klesnete než byste si stěžovali. Mars, jenž dodává energii a sebevědomí, je ve vašem znamení od 13. 1. až téměř po celý měsíc březen. Na svoji kariéru se zaměřte především v březnu, od 14. 3., kdy bude Merkur ve vašem znamení, což znamená, že se otevřete novým nápadům, informacím i kontaktům. Březen je tedy zcela nejlepším měsícem v roce, kdy můžete rozhodovat o své profesní budoucnosti, kdy vás bude podporovat i nejsilnější planeta Slunce. Jestliže chcete změnit svoje zaměstnání, toužíte po lepší pozici nebo zvýšení platu, na nic nečekejte a jednejte tak, abyste nepropásli svoji šanci. Může se vylepšit vaše finanční situace, hledejte proto nové zdroje příjmu. V této době můžete snáze a bez větších problémů získat různé půjčky, úvěry i hypotéky.

 

Pozornost radí hvězdní poslové během srpna, kdy můžete zažít v práci nedorozumění nebo také možné pochybení. Buďte proto pozornější než kdykoliv jindy. Nelze čekat se založenýma rukama a myslet si, že hlavně pracovní úspěchy k vám přijdou samy. Buďte aktivnější, prezentujte se zodpovědným a spolehlivým chováním, které udělá dojem na vašich nadřízených. I v měsíci září budete vystaveni větším pracovním nárokům a odezva vašich kolegů i nadřízených nemusí být nejlepší. Komplikovanějším měsícem může být i říjen, snažte se proto ve své profesi být co nejpečlivější tak, abyste předešli případným problémům. Ani poslední měsíce roku nenasvědčují tomu, že byste měli v pracovní oblasti klidné období. Vlivem opozičního Marse v první polovině listopadu, který odpovídá za vitalitu i sebeprosazení, vám nepůjdou věci lehce. Je před vámi náročný rok, v kterém se můžete hodně naučit, a to právě z omylů a problémových situací, které dokážete lépe či hůře vyřešit. Nejúspěšnější den je pro vás čtvrtek, je to den, kdy je vhodné myslet na svoji duši a naladit se příjemně v době času a odpočinku na různé umělecké zážitky. V tuto dobu jsme také otevření naslouchat ostatním, protože jsme tolerantní a chápaví.

 

Rovněž můžete být v 1. polovině roku konfrontováni s nějakým právním procesem týkajícím se vaší firmy. Nepropadejte však skepsi, milé Rybky, ve 2. polovině roku se situace stěhuje na území pozitivna a Jupiter se ujímá velení. Máte protekci u tohoto největšího obchodníka se štěstím! Svým trigonem dává tendenci k úspěchům a sabotujícího Saturna se snaží klepnout přes prsty, máte-li v plánu zajímavý projekt, na konci roku se můžete kochat úspěšným finále. Rovněž vaše finance zaznamenávají plodné období, přičemž je zde nápověda, že nejvíce peněz se má urodit v aktivitách spojených se zahraničím. Využijte kouzlo vaší osobnosti a dostaňte k informacím, které vám pomohou vydělat si jednoduše nějaké peníze navíc. Mohli byste mít štěstí i v rizikových investicích, tady byste se však měli vyhýbat hazardu, kde byste se pohybovali na příliš tenkém ledě.

Můžete vyzkoušet i dlouhodobě zajímavý výdělek, když například koupíte nový byt, na který si sice vezmete hypotéku, ale podnájem vám zaplatí veškeré náklady a přinese vám užitek navíc. Neutrácejte peníze na zbytečnosti, snažte se je rozložit rozumně a vydělat na nich aspoň něco navíc.


Šťastný měsíc: leden, červen
Nepříznivý měsíc: květen

 

Domov a rodina

Domov je pro vás přístavištěm, oázou klidu a pocitu bezpečí, kde můžete spočinout a ukrýt se před hlomozem každodenního života. Vaše delikátní povaha je velkým přínosem do rodiny, což se i v tomto roce odráží ve vztazích mezi vámi a vašimi nejbližšími. Nicméně nelze obejít důsledného Saturna, který si přece jen klade určité nároky. Každá rodina má svou Achillovu patu, která je tabu a nehovoří se o ní. Zamyslete se, o čem se již delší dobu nehovoří u vás a pokuste se otevřít to, před čím ostatní schovávají hlavu do písku. Využijte tento rok k vymetení kostlivců ze skříní! Samozřejmě vás čekají i radovánky v kruhu svých milovaných. Táboření, vodní sporty, pikniky s dětmi, ale také výlety do tajemných míst a skanzenů, to všechno je v doporučeném repertoáru. Ideálním měsícem je srpen, snažte se tedy co nejvíce aktivit situovat na tuto dobu. A co zvelebování vašeho domácího hnízdečka? Jupiter vám ve 2. polovině roku kyne mimořádnou expanzí, čehož lze využít pro různé opravy a dekorace. Máte rádi pohodlí a milujete barvy, můžete se skvěle vyřádit! Pokud plánujete investovat do nějaké nákladnější věci, vyplatí se vám nekvaltovat. Planetární ekonomové radí zdrženlivost, takže koupi např. vysněného zahraničního vozu nechte na konec roku. 

 

Šťastný měsíc: leden, srpen
Nepříznivý měsíc: červen, září

 

Zdraví

Vaše znamení je jedno z nejcitlivějších z celého zvěrokruhu. Proto dobrou radou pro vás je: Vytyčte si svoje mantinely a udělejte si čas jen pro sebe. Vaše znamení bývá křehčí i fyzicky, proto musíte šetřit i se svými silami a snažit se nepodléhat zbytečnému stresu. Náročné chvíle můžete zažít již na počátku roku kvůli dobrým předsevzetím, která budete chtít plnit. Rok 2017 po zdravotní stránce napovídá, že dostanete-li se do nějakých zdravotních potíží, podaří se vám je ustát bez větší úhony. Nesmíte však na to žehrat a kašlat na prevenci jako by se nechumelilo. Nezapomeňte, že v takovém případě je Saturn kdykoliv připraven přísně tnout. Nemoc si vybírá svou daň tam, kde se zapomíná, že tělo a zdraví máme jen jedno. Souhlasíte, že se vyplatí mít to na mysli? Saturnská kvadratura má totiž neblahou pověst, že oslabuje obranyschopnost organismu a do značné míry podněcuje sníženou funkci některých orgánů. Při troše úsilí se vám podaří dostat do dobré kondice, což vás zároveň ochrání před jinými onemocněními. Měli byste zvážit pouze vzdání se svých zlozvyků jako alkohol cigarety, které vás mohou ještě po zdravotní stránce potrápit. Vyměňte je za zdravou stravu a pravidelný pohyb, čímž se dostanete na požadovanou váhu, což odtažité i problémy se zády a klouby. Prioritně vy, Rybky 3. dekády (12.3. -20.3.), zbytečně nezatěžujte játra lahodnými pamlsky a nevhodnými nápoji, mohlo by se jim zachtít trochu stagnovat. Mimo to máte v tomto roce díky lákavým pochutinám vyšší tendenci přibírat na váze. Dejte raději přednost řase Spirulině, vyhnete se tak následným stavům úzkosti. Zdravý jídelníček by měl být vaší mantrou! Co se týče vaší fyzické kondice, je slabším měsícem květen. Hvězdní rádci doporučují vyhnout se v tomto období namáhavým cvikům nohou, jako jsou skoky nebo například běh. Masáže pro vás budou nesrovnatelně větším dobrodiním.  Uvolněte se a uklidněte, váš čas přijde, hvězdy vás posílí během února, března i dubna. Pro svoje fyzické blaho si dopřejte co nejvíce koupelí s přídavkem levandulové nebo meduňkové esence. Naučte se sami reflexní terapii chodidel, která vám bude skvěle pomáhat proti únavě i špatné náladě. Nesmírně vám prospívají všechny vodní aktivity a sporty, ale i chůze naboso, která je vlastně přirozenou masáží. Napětí a stres přijdou během května a v první polovině června. Podpořte svoji psychiku vitamíny a minerály, zvláště pak hořčíkem, který obsahuje i tmavá čokoláda. V létě buďte co nejvíce v přírodě a dopřejte si opálení, které tělu dodává vitamín D, jenž posílí vaši imunitu. Delší dovolenou si určitě zorganizujte v září, pokud možno u moře, které je pro vás velkou vzpruhou, budete ji potřebovat při pochmurných podzimních dnech. Najděte si nějakou aktivitu, která vás budete naplňovat radostí – tanec, jóga nebo aqua gymnastika podpoří pozitivní rozvoj vaší osobnosti. V závěru roku šetřete psychickými i fyzickými silami, o něž vás může tak trochu „obírat“ opoziční náročné postavení planety energie Marsu v měsíci říjnu.

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2017: Beryl - posiluje játra.

 

Byliny

Vhodnými bylinkami pro toto znamení jsou třezalka, měsíček zahradní, dále také chaluha bublinatá, meduňka, dobromysl, brutnák lékařský, komonice lékařská a mučenka.

 

Vhodná strava

Lehčí typy hovězího masa, z drůbeže zvláště dietní krůtí maso na všechny způsoby, ryby a různé dary a produkty moře v jakémkoliv množství. Ze zeleniny zvláště listová zelenina, okurky, cibule, ředkvičky, chřest, pórek, mořské řasy. Z ovoce jablka, švestky, hroznové víno, meloun, dále ořechy a mandle. Z koření je to koriandr, zázvor a šalvěj. Vhodná je strava s dostatkem vitamínu C a E.

 

Šťastný měsíc: leden,
Nepříznivý měsíc: květen, září

 

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.

Magické dny pro vaše znamení – Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.


Novoluní
Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.

Novoluní ve znamení Ryb – 26.2.2017 - 15:58
Posilujeme svoji citovou stránku a také intuici. V těchto dnech se může prohloubit naše tvořivost, můžeme být inspirování a získat nové nápady. Soustředíme se na svoji fantazii a pokoušíme si vizualizovat to, po čem toužíme.


Úplněk
Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.
Úplněk ve znamení Ryb – 6.9.2017 - 09:02
Zaměříme svou pozornost na svou intuici a získávání informací z „neběžných“ zdrojů. Můžeme pracovat se svojí intuicí, s kyvadlem, runami anebo také kartami. Jde také o den, kdy je vhodné léčení a očista těla a půst.

 


Rady pro Ryby

Co vám rok 2017 přináší: Naučíte se myslet analyticky a vše si dobře promyslet, což vám pomůže v budoucí práci.
Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2017: Významně se vám zadaří na nějaké cestě do vzdálenějších míst, úspěch spojený s cílem této cesty vás může dostat na výsluní.

Nepříznivý měsíc pro rok 2017Květen – cítíte se osamoceni a to vás tíží, nemáte rádi samotu. Nebojte se, je to jen dočasné.

 

Na co si dát pozor v roce 2017:
Protože přichází úspěch jak v pracovní, tak ve finanční a vztahové oblasti, čekají vás potíže se závistí. Nevšímejte si jí, mohla by vše pokazit. Chovejte se k životu aktivněji. Pokud chcete od něj něco dostat, nemůžete stále jen čekat v pozadí a spoléhat se na to, že se za vás věci vyřeší sami. Takový alibismus by se vám mohl v létě velmi snadno vymstít a dostat vás do jedné náročné situace. Nebojte se postavit na stranu spravedlnosti. Tento krok ocení velmi důležitý člověk, který se vám to štědře odmění. Zacházejte obezřetně s vaší emocionální stránkou, aby si ji někdo nespletl s citovým vydíráním.

 

Co důležitého prožijete v každém jednotlivém měsíci v roce 2017
Leden – hned na začátku roku vás čeká přísun většího obnosu peněz a zjistíte, jak vypadá finanční stabilita.
Únor – máte před sebou rozhodnutí a nevíte, co si vybrat. Celý měsíc se budete potýkat s nerozhodností.
Březen – přicházejí nové nápady a nové nabídky. Vše bude o velice dobré komunikaci, což se vám daří.
Duben – můžete se přestěhovat nebo přesunout. V každém případě to bude v rámci práce nebo domova.
Květen – cítíte se osamoceni a je vám smutno. Je to dočasné, snažte se nalézt v samotě sami sebe.
Červen – přicházejí překážky, jsou ale jen dočasné a především překonatelné. Do konce měsíce je zvládnete.
Červenec – měsíc plný lásky a zamilování. Budete se cítit jak v pohádce a to vás dobije energií.
Srpen – měsíc plný odhalených tajemství a odkrytých lží.
Září – máte vedle sebe někoho, s kým prožíváte nejen lásku, ale i velkou vášeň. Doslova jste uneseni do jiného světa.
Říjen – je potřeba přijmout do života velkou změnu a také zbořit špatné základy. Postavte nové a stabilní.
Listopad – cesty a cestování jsou tím nejdůležitějším, co budete prožívat na konci roku.
Prosinec – čeká vás vyřešení problému, který už dlouho nechcete vidět. Je nutné to změnit.


Co je pro vás v roce 2017 nejdůležitější: Naučíte se pracovat s pocitem beznaděje a tento pocit se vám podaří proměnit v radostnou emoci. Budete z toho čerpat už celý další život.


Rada pro vás na rok 2017: Mnoho lidí má nevědomý strach z toho, že by mohli zneužít svoji moc, kdyby se jim vedlo „až moc dobře“ nebo kdyby byli „až moc šťastní“. Není to pravda. Šťastný člověk, který žije v lásce, bude chtít svou radost sdílet. Rok 2017 pro Vás bude zdrojem skutečné životní energie. Každý měsíc představuje ve vašem horoskopu jedinečný pramen zážitků a inspirace. Lze tedy očekávat, že týden za týdnem budete pomalu stoupat do stále harmoničtějších sfér života. Výška vám dodá potřebný nadhled na problémy

Horoskop radí, zaměřte se tedy především sami na sebe a své vlastní schopnosti. Snažte se v roce 2017 rozvíjet „přirozený“ talent, který v sobě máte – tak jako když brousíte nůž na té „správné“ straně, která je určena ke krájení a řezání. To ostatní (štěstí, úspěch, pocit naplnění … ) přijde posléze samo! Je to podobné, jako když se pekař, který má rád své řemeslo, pustí do výroby housek. Pokud dělá svoji práci poctivě a s láskou, je to na výsledku jeho práce znát. A naopak, kdo se snaží životem jen proplout a vydělat za každou cenu (pekař, který peče housky z nejlevnější mouky, aby je co nejdráže prodal), obvykle blaženost nadlouho nezíská. Nejlépe vám bude někde v závětří. Když budou venku bouře, měli byste počkat, dokud se přeženou. Neznamená to však pasivitu, měli byste se o to víc věnovat svým záležitostem a v případě potřeby pomoci tomu, kdo vás o pomoc požádá. Bude však lépe události kolem sebe sledovat, než do nich aktivně vstupovat. I tak se naskytne dostatek příležitostí, při kterých můžete využít situace ve svůj prospěch. Ve finančních záležitostech to vypadá nadějně, tak si to nepokazte. 
 

Afirmace: Vidím své cíle a podporuji je každý den.


 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz,  https://2017horoskopy.7x.cz/, https://horoskopy.etarot.cz,

www.vestirna.com , https://diva.aktuality.sk

 

 

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.