Štír  24. 10. - 22. 11.

Charakteristika Štíra

Štíři bývají neuvěřitelnou zásobárnou energie, kterou disponují. Symbolizují neuvěřitelnou vnitřní sílu, odvahu a nezlomnost těla i duše. Pokud tyto vlastnosti tento zrozenec dokáže plně a pro sebe vhodně fyzicky i emocionálně využít, dobře je ovládnout a zvládnout, pak bývá pak velice úspěšným jedincem. Jestliže však není příliš schopen s touto jemu vlastní energií pracovat, může to následně vést k jeho typické rozmrzelosti, zádumčivosti a žárlivým scénám. Většina Štírů je schopna hlubokého, pronikavého a analytického myšlení. Mají potřebu přijít věcem a problémům na kloub. Chtějí všechno nebo nic, nedělávají kompromisy. Pro ostatní bývají atraktivní a vzrušující, disponují kouzlem osobnosti a obrovskou sexuální energií. Láska, sexualita a vztahy jsou pro Štíry velmi důležité. Tělesnou oblastí Štíra jsou genitálie, což může vysvětlovat jejich sexuální pověst, to však neznamená, že každý Štír by musel být nutně sexuálním maniakem. Pod jejich ohnivou maskou se často skrývá chlad, odstup a nedůvěra. Umírněnost není zrovna vlastnost, které by se Štírům dostávalo dostatečně. Musí se jí učit jak ve stravě, tak v konzumaci alkoholu, v práci, sportu i milostném životě. Štíři mívají vyvinutou silnou vůli, jakmile si něco usmyslí, potom jen velice těžko jim to někdo může vyvrátit nebo je svést z jimi jasně vytyčené cesty. Štír nedělá nikdy nic jen napůl, právě v tom je jeho síla, ale zároveň i slabost. Štír bývá nerad klamán, pokud už Vám jednou dá svoji důvěru, pokuste se ji raději nezklamat. Zraněný Štír dokáže dlouho plánovat pomstu a ublížit vám v tom nejméně čekaném okamžiku právě na tom nejcitlivějším místě.

 

Štíři jsou silné osobnosti s dostatkem energie a vůle, kterou však docela často skrývají pod poměrně nenápadnou až chladnou slupkou. Mívají silnou vůli a nezdolnou osobnost. Bývají aktivní a činorodí. Udržují si velice široké spektrum zájmů a chtějí v životě mnohé dokázat a něco znamenat. Svoje plány jsou však schopní tajit a i své soukromí si obvykle velice pečlivě a umně střeží. Tito zrozenci umějí být velkorysý a štědří, ale zároveň si dlouho pamatují případnou zradu. Dokážou být umínění a jen neradi mění svůj názor. Většinou mají velice silné sebeovládání a bývají nekompromisní. Bývají také dynamičtí, uhrančiví a opačné pohlaví k sobě přitahují jako magnet. Pro svého partnera dokážou udělat téměř vše, ale od lásky k nenávisti je u nich jen krok, proto nebývá nouze o krize a partnerské výbuchy.

 

Štír Žena

Žena zrozená ve znamení Štíra mívá nezkrotného, živelného ducha. Obvykle z ní vyzařuje ženský půvab stejnou měrou, jakožto samolibost a nadřazenost. Vyzařuje z ní sexualita, je označována jako femme fatale zvěrokruhu. Štírky se dokážou neskutečně rozběsnit, pokud si z nich snad chcete dělat jen legraci, či s nimi špásovat. Tato žena nedokáže muži odpustit slabost, potřebuje rovnocenného partnera, kterého může obdivovat a ke kterému bude dlouhodobě vzhlížet.

 

Štír Muž 

Často se říká, že muži zrození ve znamení Štíra jsou velmi vášniví a obvykle to také bývá pravda. Jejich chladný zevnějšek je obvykle jen maskou, pod kterou se skrývá dynamika a oheň. Tito muži mistrně ovládají rozum i city. Mívají však výbušnou povahu, která dokáže způsobit ránu na celý život. Nesnáší porážku, ale obvykle se dovedou chovat čestně. Každý Štír sám o sobě je zákonem a nezajímá ho, co si myslí ostatní lidé. Okolí někdy dokáže provokovat svojí samolibostí.

 

Ohlédnutí za rokem 2016

Rok 2016 vám nabídnul klidnější období a nachystal pro vás mnoho příjemných chvil a možností pro určení zásadního směru vašeho života, byl rokem realizace velkých snů a plánů. Učili jste se nedělat unáhlená rozhodnutí a v klidu si vše rozmyslet, pochopit, že už nemá smysl nic odkládat, věci se jen tak samy od sebe nezlepší. Mohli jste změnit všechno, co vám vadí, být odvážní, plánovat a konat. Podpora hvězd na vás sypala štěstí a úspěchy a přinášela šance k viditelnému vzestupu a úspěchům v četných oblastech vašeho života. Nabízela také vstup do světa větší radosti, optimální formu ve fyzické i psychické oblasti, ale také spousty návrhů, jak zlepšit svou materiální úroveň a jak dosáhnout rozmachu ve finanční sféře. Základem každého dobré pocitu, je zdravé tělo, radost ze svého těla, na to jste také přišli a možná jste využili svou sílu pro fyzické rozhýbání se, abyste cítili v životě více pohybu, dynamiky. Pokud se vám podařilo odložit svůj věčný pesimismus, s překvapením jste zjistili, že opravdu se není čeho obávat. Dávka nadšení a inspirace, pevná vůle a spojení kreativity s fantazií vám pomohly dosáhnout hlubokého uspokojení a prožitku, také významného vnitřního obohacení, získali jste potěšení ve všem, co vás baví. Začali jste skládat dohromady dokonalý obraz vašeho života, tak aby v něm nic nechybělo.

 

Štíři v roce 2017

Milí Štíři, očekávejte rok, ve kterém jsou vám astrální trubadúři nesmírně nakloněni. Mysteriózní Neptun nad vámi nadále drží ochrannou ruku. Svým trigonem působí, že se i letos bravurně řídíte svou intuicí, která vidí mnohokrát přece jen trochu dál než rozum. Na mušce vás má i transformační Pluto, jehož darem je odpoutání se od všeho nepodstatného. Hlavní změnou oproti minulému roku je vzácná návštěva Jupitera, z jehož hvězdného rukávu se na vás sype štěstí a úspěchy. A jakou zvěst přináší vašemu znamení? Je to rada, abyste ve své existenci změnili všechno, co vám vadí. Máte teď chráněná záda více než kdy předtím. Sršíte vitální silou, takže buďte odvážní, plánujte a konejte. Vesmír žádá, abyste tahali s pěšci po šachovnici v zájmu svých hlubokých tužeb, hraje se o všechno! 

V tomto roce se setkáváte s přízní hvězd, která nabývá na čím dál větší intenzitě a excelentně kulminuje ve 2. polovině roku. Jste nenapodobitelně tajuplní, citliví jako radar a magnetičtější než elektrický dipól, tudíž se milí Štíři nedivte, že na sebe strhujete velkou pozornost. Na váš vkus může letošní období přinášet až příliš vzruchu a bujarých událostí, nicméně vaší introvertní dušičce určité povyražení rozhodně neuškodí. Jupiterova promenáda vaším teritoriem vám, zejména zrozencům 1. dekády (24.10. - 2.11.), přináší šance k viditelnému vzestupu a úspěchům v četných oblastech vašeho života. Stejně tak na konci roku požehnává tento štědrý mág i 2. dekádě vašeho znamení (3.11. - 12.11.). 

Milí Štíři, máte nárok na všechny obvyklé laskavosti z Jupiterova repertoáru - očekávejte pompézní vstup do světa větší radosti, optimální formu ve fyzické i psychické oblasti, ale také spousty návrhů, jak zlepšit svou materiální úroveň a jak dosáhnout rozmachu ve finanční sféře. Navíc hraje Jupiter svou konjunkcí roli zprostředkovatele. Zesiluje ve váš prospěch vlivy zároveň neptunovské i plutonovské. Jste mazlíčky nebes! Neptunův trigon ještě více rozšiřuje vaši vnímavost vůči neviditelnému. Také vyšší citlivost k záležitostem umění, filozofie či náboženství. Jedná se o vynikající aspekt pro básníky, dramatické autory a všechny, jejichž náplní je tvořivost. Vaše fantazie se dokáže zdesetinásobit! V souzvučném akordu s Jupiterem, jakožto planetou legitimnosti, máte příjemně naběhnuto i k posunu v milostných vztazích. Tato vábící dvojice může mnohé z vás vybídnout i k uzavření sňatku a založení rodiny. Je to rok, kdy se můžete pokusit o všechno, osmělte se a jeďte plnou parou vpřed!

 

Možná, že nejste zcela spokojeni s bilancí loňského roku. V letošním roce můžete mnohé napravit, vliv planety Saturn pominul a vy si můžete oddechnouta dovršit to, co v minulosti tak trochu odložili. Nejlepší doba pro vás nastane počátkem listopadu a pokud jde o lásku, nejslibnějším měsícem bude prosinec. Horoskop na rok 2017 vám předpovídá, že byste měli i přes to, že vás čekají vzestupy i pády, zůstat za každou cenu plní optimismu a dobré nálady. Čím více uvolněnější a méně vystresovaní budete, tím je větší pravděpodobnost, že uspějete. Berte věci tak, jak jsou a k jako takovým k nim také přistupujte. Buďte pečliví a snažte se být originální. Zkuste toho co nejvíc stihnout, ale to v žádném případě neznamená, že musíte jednat rychle. Nepospíchejte. Jedině tak dosáhnete tolik vytouženého úspěchu. Štíři by měli v roce 2017 vyzkoušet co nejvíc nových věcí. Čím víc toho zvládnete, tím zajímavější a vzrušující život budete mít.

 

Důležité je, abyste zůstali v klidu a rovnováze a nenechali se nikým z tohoto stavu vyprovokovat. Čekají vás zejména příjemné dny, ale nesmíte podlehnout pokušením některých lidí, kteří by rádi zapracovali na vašich neúspěších a viděli vás, jak klečíte smutní na kolenou. Jinak vás čeká rok příjemných překvapení. Poznáte pár přátel, za které byste později i položili život a podaří se vám konečně nabrat odvahu na jeden důležitý krok ve vašem životě, který už dlouho odkládáte. Pobídla vás k němu osoba, jejíž jste v minulosti velmi nedůvěřovali, ale nyní se ukáže jako váš dobrý přítel, který vám ještě mnohokrát pomůže. Neočekávejte velké pokroky v práci, tam to bude spíše stagnovat a díky tomu se pak vyhnete i více zklamáním, které by z toho mohly pramenit.


Z hlediska cestování budete mít velmi rušný rok. Většina výjezdů se bude týkat vaší práce, ale dočkáte se i soukromých dovolených, kdy se sblížíte s vaším partnerem. Nesmíte se však nechat vyprovokovat. I když má váš milovaný mrzutou náladu, nejste její důvodem, a proto raději prohlédněte všechny uštěpačné poznámky. Máte jednu zálibu, která vám bere hodně času. Ve skutečnosti vám však nic nepřináší a dokonce vám odebírá i velký kus energie. Najděte si něco, co vás místo toho uklidní a rozvine to vaše dovednosti. Také vám to může pomoci i ve vaší práci, když se budete díky tomu cítit na vaší pozici jistější. V práci potkáte kolegu, který vám pomůže rychle pokročit a dosáhnout i náročnější cíle.

 

Hned v lednu vám bude pomáhat pozitivní vliv Marsu a Venuše v přátelském vodním znamení Ryb. Vaše znamení je vybaveno skvělou intuicí a také cílevědomostí, proto můžete plány, které jste v minulosti tak trochu odložili, dovršit. Vhodnou dobou ke změnám může být období počátku února, kdy jsou na vaší straně hvězdní pomocníci. V první polovině března máte na své straně planetu Merkur, který vám vnukne zajímavé nápady, nové kontakty a možnosti uplatnění. V červenci čekejte podporu planety Mars v Rybách, který vám dodá sílu a odvahu k řešení věcí, jež jste odkládali nebo nechtěli řešit. Vyčkejte s většími plány na nejlepší dobu, která nastane počátkem listopadu, kdy Merkur vstoupí do vašeho znamení a vám se otevřou nové pracovní nebo obchodní možnosti. Závěr roku, zvláště pak prosinec, může přinést příjemné překvapení v podobě zlepšení vztahů s partnerem a urovnání nedorozumění v rodině, lásce, ale i v oblasti přátelské a pracovní.

 

Láska, vztahy

Z hlediska lásky vstupujete do opojného roku plného milostných ostrůvků světla a cítíte, že jste unášeni událostmi. Ve vašem erbu stojí vášeň, ryzí, nespoutaná a stoprocentní polovičatost je pro vás pojem ze slovníku cizích slov! Hned počátek roku vám může přinést nejedno překvapení, možná jste se při bujarých silvestrových oslavách seznámili s někým zajímavým a oboustranný zájem i přízeň trvá. Odložte svoji příslovečnou nedůvěřivost a oddejte se naplno lásce – i když nemusí jít o vztah na celý život, milostné jiskření a sympatie vás určitě nabijí dobrou náladou a sebevědomím, pomáhat vám bude Venuše ve znamení Ryb. Vztahové se vám bude dařit s vašimi nadřízenými, protože rychle najdete společnou řeč a pochopíte se nejen po pracovní, ale i lidské stránce. To vám pomůže vyžehlit i jeden problém, který na vás číhá v dubnu.
Dávejte pozor na člověka, na kterém vám nejvíce záleží. Je jen krok od toho, aby udělal několik špatných rozhodnutí, které by mohly vést k neodvratitelné hrozbě. Musíte se naučit zacházet s emocemi, protože budete ovlivněni nadvládou Neptuna, který vás padne iluzemi, které by mohly negativně poznamenat váš citový život. Můžete si kvůli tomu nesprávné vyložit signály vašeho blízkého člověka a kvůli tomu tak pokazit vaše harmonické soužití. Toto citové zakopnutí by vás mohlo velmi bolet a později vám podkopat sebedůvěru v oblasti lásky. Těšit se mohou hlavně zadání Štíři, protože ty čeká příjemné období, kdy si s partnerem prohloubí sebedůvěru a podpoří si tak stabilitu svého vztahu.

 

Vesmír vám letos velmi fandí a hned v lednu vysílá posly lásky, Venuši a Marse, aby vám nabídli pořádně omamný milostný koktejl. City a romantika, touha, smyslnost a sex, existuje snad lahodnější nápoj? Neptun svým cikádovým chórem oslovuje zejména vás, kteří náležíte 1. dekádě (24.10. - 2.11.) a 2. dekádě (3.11. - 12.11.) Štírů. Seznámení s vhodným protějškem na vás číhá za každým rohem. Navštěvujte kina, divadla, diskotéky nebo i sportovní zápasy. Někdo hodně nenápadný s tajemně zasněným pohledem infikuje vaše srdce! V májovém měsíci můžete uvítat novou lásku nebo také oživení vašeho partnerství. Záleží i na vás, jak se budete ke svému miláčkovi chovat, protože pravdou je, že partner odráží vždy naše nálady stejně jako zrcadlo. V tomto období můžete potkat i řadu zajímavých lidí, navázat kontakty, které vám pomohou i v oblasti práce a kariéry a mohou vás nasměrovat k uvědomění si, co opravdu chcete.

V srpnu vás má tendenci přitahovat domácky založený protějšek, ovšem pozor - roztoužený Mars je touto dobou v ohnivém znamení a vaši vodní duši tak trochu čeří. Přináší to tedy i hodně nervozity a napětí. Vše si však, milí Štíři, záhy vynahradíte. Podzim se hlásí s úžasnými šancemi a zvýšenou spokojeností. Mimo jiné je to vynikající čas i pro uzavírání sňatku.  Nejslibnějším měsícem roku je prosinec, kdy je Venuše ve vašem znamení. Budete se cítit výborně a do svého okolí můžete vyzařovat velmi pozitivní a vzrušující vibrace – ostatní zcela okouzlíte…


Šťastný měsíc: leden, listopad
Nepříznivý měsíc: září

 

Práce a peníze

Potřebujete práci, která by v žádném případě nebyla jednotvárná; mnoho Štírů zajímá výzkum, objevování nových věcí. Práce, která přináší výzvu, ale i napětí. V roce 2017 jste oblíbenci hvězd, i co se týče vašich profesních záležitostí a kariéry. Startujete s Marsem v zádech a jeho roztočená ruleta aktivity přináší skvělou perspektivu do následujících měsíců. Jste bystří jako štiky. Ochota a neúnavnost vám přináší ovoce. Rozhodně nepatříte k těm, kteří by se měli bát dramatických změn, vyhazovů či snížení platu. Komplikovanější se z pohledu hvězd jeví první polovina roku. Rozjezd bude pomalý, od konce ledna a téměř po celý únor může podpořit vaši energii Mars a Venuše ve znamení Ryb. Pozitivní bude i vstup Merkura do Ryb, jeho tranzit trvá od 14. 3. do konce března, v této době byste měli přehodnotit svoje postoje a popovídat si se svými kolegy a také s nadřízenými – v případě problému jistě najdete dobré řešení. Další příhodnou dobou pro posun je období léta, kdy vstoupí Merkur do znamení Raka 9.–23. 7., atmosféra na pracovišti se uklidní, nejen proto, že je doba dovolených, ale pomohou vám také příznivé aspekty planet. Stojíte-li o zásadní změny ve svém profesním životě, určitě s rozhodováním počkejte na listopad, kdy vaše úvahy, ale i činy budou podpořeny silou planet ve vašem znamení a můžete také získat zajímavé informace i nabídky.

 

Naopak, přítomnost Jupitera ve 2. polovině roku ve vašem znamení, je příslibem, že úspěch s vámi provede akrobacii! Oblastmi, kterým přeje Fortuna, jsou především tesařina, klenotnictví, restaurace, bary, ale také například prodej ojetých vozů nebo vdechování života úpadkovým podnikům. Co se týče slabšího období, je jím červen. Touto dobou zbytečně neriskujte. Rovněž červenec nepatří mezi extra příznivé měsíce a to zejména pro vás, kteří jste nezaměstnaní. Pokud se chystáte na pracovní úřad, volte raději jinou dobu. Závěr roku by neměl přinést žádná nepříjemná překvapení. Nejúspěšnější den pro vás je úterý, které je pod vlivem Marsu, proto plánujte důležitou činnost nebo rozhodnutí na tento den. Budete mít dostatek psychických i fyzických sil a dokážete svoji vůli a energii směřovat jasným směrem.

 

Výrazně polepšit si můžete po finanční stránce, po celý rok je vám přáno v jednání ohledně peněz a jejich přibývání na účtu. Hvězdy šeptají, že zelenou mají i různé náhody - že by i štěstí v loterii? Inu, Jupiter je šibal a není nic divného, když z rukávu vysype výhru. Na vaše výdělky jste mohli být dosud hrdí. Aby se vám však i nadále dařilo, musíte začít pracovat a hlavně začít rozumně investovat. Jen ten, kdo dokáže peníze správně obracet, může se těšit na úspěšný rok. Část z nich dejte na vzdělání, aby se vám to vrátilo prostřednictvím lepších pracovních nabídek. Na konci roku dostanete chuť na změnu práce, ale abyste mohli udělat tento odvážný krok, musíte mít v zásobě nějakou pojistku, která vám dovolí obhlédnout se po zajímavějších pozicích.


Šťastný měsíc: říjen, listopad
Nepříznivý měsíc: červenec

 

Domov a rodina

Na domácí půdě panuje v tomto roce klid, vzájemná úcta a dostatek i co se týče blaha a materiální stránky rodiny. Pro své nejbližší jste v určitých obdobích téměř nepostradatelní. Všichni cítí, že se na vás mohou spolehnout a že každá domluva s vámi je pevnější než helvétská víra. V únoru sice může vymýšlivý Merkur pozlobit malým nedorozuměním s rodinnými příslušníky, ale vše se rychlostí blesku vyřeší. A pro co je tento rok úplně nejvhodnější? Nevyvratitelně pro veškeré aktivity s dětmi - hrajte si, sněte a nebojte se stát se na chvíli také tak trochu dítětem. Hravost a bezstarostnost jsou nejlepším relaxem. Pokud se chcete pustit do budování a renovací, jedná se rovněž o vhodnou dobu. Favorizováni jste hlavně vy, zrozenci 2. dekády (3.11. - 12.11.), takže se směle obujte třeba do radikální přeměny okolí vašeho domu. Předzahrádka, plot se sousedy, či příjezdová cesta mají šanci zahřmít vaším super nápadem! V.I.P. měsícem je červen, v tomto čase máte totiž nadmíru energie a chuť do domácích či venkovních úprav. Naopak unavenější můžete být v srpnu, zde přichází ke slovu oddechová dovolenka. Tudíž žádné zdolávání horských štítů nebo výprava v džípu po safari. Volte klidné, tajuplné místečko a hodně odpočívejte. 

 

Šťastný měsíc: červen. listopad
Nepříznivý měsíc: únor, září

 

Zdraví

Máte před sebou velké výzvy a plány a na ty budete potřebovat hodně energie. Abyste ji dokázali načerpat v plné míře, měli byste v počátku roku vyřešit jeden zdravotní problém, který se vám hlásil během celého minulého roku. Nezanedbávejte ho, protože pak by se vám ohlásil v té nejnevhodnější době, kdy by vás zabrzdil v rozletu a znemožnil by vám několik zajímavých kroků ve vaší kariéře. Milí Štíři, po zdravotní stránce je nad vámi v roce 2017 obloha až podezřele průzračná. Nicméně je to fakt a vy se můžete těšit náklonností přejících planetárních vládců. V zářivosti Neptuna a cejchu Plutonova sextilu máte již delší dobu tu nejlepší ochranku. V působnosti jejich vlivů si lze jen stěží představit, že by se mohly ve zdraví vyskytnout nějaké závažnější problémy. Vaše fyzická i psychická forma má tendenci být skvělá hlavně také díky přítomnosti dobrotivého Jupitera, který optimalizuje vaši kondici a obstarává vás mimořádným vyzařováním. Máte zdravý a tuhý kořínek, rovněž neuvěřitelnou schopnost regenerace, kterou vám ostatní mohou jen tiše závidět! Hvězdy napovídají, že pokud jste, prioritně vy, Štíři 1. dekády (24.10. - 2.11.) a 2. dekády (3.11. - 12.11.), zápolili v minulosti s nějakým zdravotním neduhem a situace se mohla zdát sebevíce zapeklitá, máte nyní šanci k spontánnímu vyléčení! Neusněte však, milí Štíři, na vavřínech - opatrnosti nikdy nezbývá a pro vás to platí dvojnásobně. Jste nabití energií, kterou toužíte kompenzovat, a to s sebou může přinášet menší úrazy. Psychická nepohoda a stresy se vašemu znamení promítají ve zvýšené formě do zdravotních potíží. Proto se snažte nejednat pod vládou emocí a také hněvu. Důležité pro vás je „vybití“ nahromaděné negativní energie pohybem, prospěje vám i plavání a v neposlední řadě láskyplné objetí partnera. Největší problémy s vaší tělesnou schránkou mohou nastat v období předjaří, v březnu, ale i v dubnu, kdy vstupuje Slunce do znamení Býka – vaší opozice. V dubnu se stává magnetem zejména krční páteř, buďte tedy obezřetní. Opravdu pozorní buďte od poloviny května, kdy planetární konstelace nevěští nic dobrého. Při stresových situacích, pracovních zátěžích, ale i domácích neshodách si můžete přivodit úraz, proto myslete na to, že klidná mysl je půl zdraví. Tvrdí se, že většina nemocí je psychosomatického původu a naše psychika velmi ovlivňuje stav našeho zdraví. Preventivně dodávejte tělu vitamíny, které budou potřeba zvláště v podzimních sychravých dnech. V případě, že přece jen podlehnete bacilům, sáhněte raději po zelené lékárně. Také v létě zbytečně neriskujte. Lákají vás vodní sporty a bojová umění, nicméně ať už se jedná o kickbox, surfování nebo plachtění - pozor na nepříjemné pády. Koncem listopadu i během prosince mohou zvláště dříve narození Štíři mít problémy v oblasti kolenou a pohybového aparátu, v případě potíží navštivte odborníky a dbejte na jejich rady tak, aby závěr roku pro vás mohl být příjemný, bez zbytečných zdravotních komplikací a problémů.

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2017: Aventurín - udržuje dobrou imunitu, je to kámen osobního růstu.

 

Byliny

Pro Štíra je výborný kostival, kontryhel, zlatobýl, diviznový kořen, rozmarýn lékařský. A také řebříček, mochna husí, třezalka tečkovaná, brutnák lékařský, dobromysl, meduňka lékařská, vřes obecný, chmel a kozlík lékařský.

 

Vhodná strava

Nejvhodnější je pro Štíry listová zelenina, ořechy a semena, jídla bohatá na vitamín C – červené papriky a zelí. Pro masožravější typy je to drůbež a vesměs všechny typy ryb, sladkovodní i mořské, i ty tučnější. Dále ředkev, pórek, cibule, česnek, fíky, ředkvičky. Méně vhodné jsou mléčné výrobky, protože zahleňují organismus. Doporučit lze jen light sýry a méně tučné sladké tvarohy místo moučníku. Štíři by také neměli zatěžovat trávicí soustavu těžkými smaženými jídly a místo tučných smetanových omáček volit jejich lehčí náhradu s přidáním kefíru nebo nízkotučného jogurtu. Jídelníček mohou vylepšit kořením – paprikou, libečkem, koprem nebo koriandrem atd.

 

Šťastný měsíc: leden, červen
Nepříznivý měsíc: duben, srpen

 

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.

Magické dny pro vaše znamení – Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.


Novoluní
Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.

Novoluní ve znamení Štíra – 18.11.2017 - 12:42
Myslíme na svoji regeneraci, uzdravení a také napravení křivd a ublížení druhým. Prosíme o moudrost, posilujeme svoje volní vlastnosti, soustředíme se na odvahu a touhu měnit svůj život v oblastech, které nám nevyhovují.


Úplněk
Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.
Úplněk ve znamení Štíra – 10.5.2017 - 23:42
Zaměříme svou pozornost na osobní růst, zrušení negativních vzorců a jednání. Na oživení našich zájmů a aktivit, které pomáhají nejen nám, ale i celku. Hledáme správný směr, prosíme o nové informace a vhledy.

 


Rady pro Štíry
Co vám rok 2017 přináší: Ztratíte trpělivost, ale to pro vás bude výhodné, protože získáte více nových věcí a budete ve své práci a životě plodnější, než jste kdy byli. Jako žena můžete také otěhotnět.

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2017: Největší vlnu radosti nacházíte v pocitu většího sebevědomí a nalezení vnitřních hodnot. Hlavní naplnění přichází ve spojitosti s vaším osobním životem.

Nepříznivý měsíc a oblast vašeho života pro rok 2017: Květen – deprese, které vás čekají, nejsou moc příjemné. Trápíte se láskou a zamilovaností, dlouho jste takto zamilovaní nebyli, a tak to opravdu silně prožíváte.

 

Na co si dát pozor v roce 2017: Hádky a nepříjemnosti vás čekají proto, že neřešíte své finance, a to, že jich můžete mít víc. Vše se srovná, ale pozor si dejte na to, že v oblasti práce musíte pracovat sami na sebe, jen to vám přináší pohodu a klid. Snažte se nepropadnout pesimismu. I když vás potká pár chvil, se kterými si nebudete vědět rady, musíte se přesto vzepřít osudu a postarat se nejen o své blízké, ale také o sebe. Myslete na zadní vrátka. Měli byste se zajistit na horší časy a umět zabránit katastrofě. Letošní rok vás velmi posílí a na svém konci vám za odměnu donese pár sladkých odměn. Do té doby vás však čeká několik zkoušek, ve kterých byste měli dávat pozor i na charakter cizích lidí, kteří k vám budou přicházet. Důvěřujte pouze těm, které dobře znáte.


Co důležitého budete prožívat v každém jednotlivém měsíci v roce 2017:
Leden – Budete prožívat zamilovanost a pohodu v oblasti citů. Vše bude o lásce a spokojenosti.
Únor – Kolem vás se bude točit více možných partnerů a vy nebudete vědět, kterého si vybrat. Většina z nich je z pracovní oblasti.
Březen – Pohoda a možná i dovolená vás čeká na začátku jara. Budete spokojeni a ve velké harmonii, a dokonce si i odpočinete.
Duben – Žijete trochu v nereálném světě a je nutné se znovu vrátit na zem, aby vás něco nepříjemně nepřekvapilo. Podívejte se na to, jak ona realita vypadá.
Květen – Deprese, které vás čekají, nejsou moc příjemné. Trápíte se láskou a zamilovaností, dlouho jste takto zamilovaní nebyli, a tak to opravdu silně prožíváte.
Červen – Rozhodujete se, která cesta je pro vás ta nejlepší. Máte nové nabídky a možnosti a uvědomujete si svoje právo volby. Jednejte podle svého instinktu.
Červenec – Celý měsíc budete komunikovat a čekají vás nové nabídky. Vše se bude odvíjet na úrovni intelektuální komunikace.
Srpen – Měsíc, který věnujete především rodině a dětem. Čekají vás výlety, dovolená a rodinná pohoda.
Září – Přichází velká láska a možná je i osudová. Bude sice nutné překonat nějaké překážky, ale stojí to za to.
Říjen – Ztráty a rozchody s někým blízkým, kdo vás doprovázel v minulosti, jsou nezbytné. Je to člověk, který vás miloval, ale nemohli jste s ním už vztah dále udržovat.
Listopad – Vaše láska se bude rozvíjet hrozně rychle a vy najednou budete tam, kde jste chtěli být až za určitý čas. Nebojte se, je to tak správně, a nebraňte se tomu.
Prosinec – Máte vedle sebe někoho, kdo má určité postavení a je pro vás oporou a splněným snem. Zažijete s ním nádherný konec roku.

 

Co je pro vás v roce 2017 nejdůležitější: V roce 2017 je pro vás důležitá láska a vztahy, především váš vztah k vám samotným. Je potřeba zapracovat na sebelásce a také na tom, že už není čas na analyzování, ale na to zamilovat se do sebe i do někoho jiného.

 

Rada pro vás na rok 2017: Poznáte-li, jak věci fungují, uvědomíte si nové možnosti. Váš horoskop vám předznamenává bohatou úrodu a pozitivní světlo, které se jako pevná zlatá nit táhne celým rokem 2017. Štěstí vás proto jistě nemine. Nesmíte se však příliš srovnávat s ostatními. Snažte se být každý den lepšími, než jste byli včera. Kdo se však příliš dívá na televizi, mohl by snadno získat falešný dojem méněcennosti, že není hubený jako panenka Barbie nebo že neplave tak rychle jako Michael Phelps. První je však smyšlená bytost a druhý s trochou nadsázky „invalida“ neboť jeho nestandardní tělo mu umožňuje plavat rychleji než dokáží ostatní, avšak taková „schránka“ je na hony vzdálena běžnému člověku (a je také otázkou, jaké svízelné situace může svému nositeli přinést v budoucnu). Jste to aktuálně Vy – člověk z masa a kostí, který naráží dnes a denně na bezcharakterní chování ostatních nebo na zbytečnou ochotu riskovat, která má za cíl krátkodobý zisk nebo možnost „blýsknout“ se před ostatními. Jenže taková podoba světa připomíná kolibříka – ten je sice krásný, když dokáže stát v letu a sát nektar z hlubokých květů, kam se jiní ptáci nedostanou. Jenže zkuste takovému kolibříkovi jen trochu poranit křídlo a uvidíte, že jeho dokonalosti a krásnému letu je konec. Proto horoskop na rok 2017 Štírům radí, aby se zaměřili na podstatu svého znamení, a tou je bezesporu studenokrevnost. Když mlokovi useknete ocas nebo nohu, doroste mu během krátké doby překvapivě úplně nová. Štír sice není mlok ale má k jeho odolnému životu rozhodně blíže, než k životu zranitelného kolibříka. Proto myslete především na to, jak odolní dokážete v dnešním náročném světě být, pokud budete souznít s podstatou vašeho znamení. Nesnažte se být zcela jednoduše tím, čím nejste a být nechcete (nejezte maso, pokud vám nechutná, neovlivňujte život ostatních, pokud se necítíte jako zodpovědný vůdce, nepracujte v noci, pokud tušíte, že spánek má pro vás větší přínos). Tento rok vám nabídne několik šancí, které by bylo škoda nevyužít. Ať už budete mít vlastní nápady, nebo naskočíte na rozjetý vlak, pamatujte na to, že nesmíte zaváhat. Neměli byste dlouho přemýšlet nad nabídkami, protože konkurence nespí a mohla by vám dobrou příležitost vyfouknout. Nebojte se výzev, měli by vás motivovat. Člověk se učí celý život, tak se nestyďte za to, že něco nevíte. Důležitý nakonec bude výsledek a ten se po tvrdé práci určitě dostaví.

 

Afirmace: S nadhledem a elegancí zvládám vše.

 

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz,  https://2017horoskopy.7x.cz/, https://horoskopy.etarot.cz,

www.vestirna.com , https://diva.aktuality.sk

 

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.