Střelec 23. 11. - 21.12.

 

Charakteristika Střelce

Zrozenci ve znamení Střelce bývají milý, bodří a dobrosrdeční lidé, kteří nezkazí žádnou zábavu. Nemají rádi přetvářku a klam, svoje jednání prožívají upřímně.  Obvykle bývají Střelci velmi neposední a rychlí jedinci. Dá se říci, že svým způsobem jsou hazardními hráči života. Milují risk a vzrušení.  Jsou aktivní, snadno navazují kontakty s druhými lidmi a zajímají se o jejich život. Jsou lidmi, kteří vyznávají svobodu, váží si té vlastní, ale zároveň ji dovedou poskytnout i ostatním. Potřebují kolem sebe vzruch, život a pestrost. Tito lidé bývají obvykle dobrosrdeční a přející, často se angažují v dobrovolnické činnosti. Jsou pořádkumilovní a systematičtí, v zaměstnání se dobře uplatňují, pokud nejsou omezováni a mohou mít dostatečný rozlet. Někdy by jim prospělo být více diplomatičtí a promýšlet svá slova. Určitě by Vás však nechtěli ranit nebo Vám svými slovy ublížit, někdy jsou prostě jen maličko netaktní.

 

Střelci jsou aktivní a hraví, nic v životě se nesmí opakovat.  Jsou rádi tam, kde se něco zajímavého děje a také se rádi pohybují ve světě prominentů a známých osobností. Střelci jsou rození dobrodruhové a mají rádi změny a výzvy. Potřebují hodně pohybu a cestování, radost jim udělá dárek v podobě společenské hry nebo právě cokoliv, co se týká jejich vášně pro poznávání nových míst a krajin. Střelci jsou romantici a hledají pravou lásku. Když na to však přijde, dokážou si i stejně dobře vystačit i sami.

 

Zrozenci ve znamení Střelce jsou obvykle milí a příjemní lidé, kteří mají rádi zábavu a smích. Povahově bývají uvolnění a veselí jedinci, snaží se život brát z jeho veselejší stránky a nezatěžovat se depresemi  a  duševními  obtížemi. Milují svoji svobodu a nezávislost, jak v lásce, tak v povolání, které si volí. Jejich povaha je ohnivá, v lásce rychle zaplanou a zamilují-li se, pak cele a s velkou vášní, ani v tomto případě si však nenechají svoji volnost jen tak jednoduše vzít, nejsou proto vhodnými kandidáty pro život v manželství. Milují cestování a poznávání všeho nového.

 

Střelec Žena

Žena Střelec bývá veselá, ráda se směje a je komunikativní. Mívá velký smysl pro spravedlnost, miluje svobodu a má ráda otevřené vztahy mezi lidmi. Má schopnost empatie a na svět se dívá bez zbytečných předsudků. Je aktivní, dobrodružná, ráda sportuje a poznává nové aktivity, místa i lidi. Je nezávislá a temperamentní, patří k ní sebedůvěra a nadšení. Je to ohnivá žena, až neuvěřitelně upřímná, ale nikdy necitelná nebo chladná.

 

Střelec Muž

Muži zrození ve znamení Střelce bývají typicky idealisté a snílci, kteří však nezkazí žádnou legraci. Někdy mohou působit roztržitě a nevázaně.  Mají hodně přátel a příznivců, bývají pravdomluvní a upřímní a nesnášejí nepoctivost. Někdy navazují povrchní vztahy a sklouzávají až k promiskuitě. Rádi flirtují a navazují platonická přátelství.Zamilují-li se upřímně, pak jsou však schopni se pro ženu svého srdce až zničit.  Jejich pravdomluvnost je někdy až šokující a zraňující, bývají kritičtí a postrádají takt, ale jestliže ho máte rádi, pak mu i toto chování dokážete odpustit.

 

Ohlédnutí za rokem 2016

Rok 2016 pro vás byl docela složitý a byli jste nuceni být více opatrní, než jste zvyklí. Překážky, se kterými jste se v tomto roce setkali, vás v mnohém posunuly dál a nečekané události jste se učili řešit s úsměvem a odvahou, abyste záhy zjistili, že se vám je podařili zvládnout. Vynaložené úsilí k jejich překonání rozhodně stálo za zkušenosti, které jste díky tomu získali a které se vám budou hodit do budoucna. Měli jste také možnost začít objevovat krásu a kouzlo maličkostí, které jste neustále v minulosti přehlíželi v záplavě práce, zábavy i společnosti. Máte za sebou dobrý rok, plný pozitivních chvil, které vás udělaly šťastnými. Pokud jste se naučili udržet si optimismus, zmizela vaše špatná nálada a rozpoložení, přestali jste propadat panice. Zvládnutí tohoto úkolu vám pomohlo dostat sebe, a vše co s vámi souvisí, na vyšší úroveň. Pochopili jste, jak je důležité neztrácet naději, dělat to, co je třeba, myslet na úspěch a cítit tu spokojenost, která ve vás už je. Našli jste k tomu navíc ještě i větší laskavost vůči sobě a začali jste investovat svou energii a čas do sebe a pro sebe, abyste získali úžasný pocit sami ze sebe. Možná právě díky tomuto kroku se posílila i vaše tendence změnit některá svá zaměření a využili jste příležitosti zkusit něco nového. Zmírnit svou přílišnou otevřenost a upřímnost a být více opatrní a také nenabírat na sebe příliš mnoho zátěže a povinností a nemít toho někdy až nad hlavu. Rozvíjeli jste svoji schopnost vybrat si z přívalu věcí, které se vám hrnou na hlavu, ty nejdůležitější a ty ostatní nechat v klidu, protože zkrátka počkají.

 

Střelci v roce 2017

Také vaše znamení je stejně tak jako každý rok, i v roce 2017 součástí velké nebeské mozaiky. A jak do ní bude zapadat? Milí smíšci zvěrokruhu, vězte, že přímo perfektně! Tři pomalá vesmírná tělesa se současně točí pro vás, jsou vám k službám a pohánějí vás v tomto roce kupředu. Originální Uran udává s velkou virtuozitou směr vaší kreativitě a způsobuje, že jste ve vleku fantastických událostí. Strážce času, Saturn, dohlíží na vaši koncentraci a svým zakotvením ve vašem znamení signalizuje nepomíjivost úspěchů. V porovnání s minulým rokem se máte do finále zaměřit i na pátrání po hlubších příčinách vašeho životního dění. Důležitým kamínkem v mozaice je totiž i šalebný Neptun a jeho světy stavěné z písku. Vaším úkolem je postavit těmto světům pevné základy! 

V první polovině roku vás svou přízní obdarovává přímo váš vládnoucí Guru Jupiter, což pociťujete v každičké žilce svého těla. Už do vínku máte dáno, že jste divoká přírodní síla plná živých fantaziía nyní s jupiterovským svitem jde o opravdovou smršť! Váš ohnivý bůh vás naladí poznávat ještě více nového, vaše životní tempo se zrychluje a myšlenky vám přímo létají z hlavy. Jedná se o rok nebývalého rozmachu. Favorizováni jste zejména vy, Střelci 2. dekády (3.12. - 12.12.) a 3. dekády (13.12. - 21.12.), takže pokud toužíte po větší nezávislosti a svobodě, jste schopni velmi rychle rozpoznat, kde se otvírá cestička. 

Letošní rok vám přeje ve skupinových aktivitách a v poznávání nových kultur. Najdete věrného přítele nebo naleznete práci ve významné společnosti. Pokud máte sourozence, můžete mít také prospěch z nějaké jeho delší zahraniční cesty, stejně tak jako se jeví přínosnou aktivita některého z vašich bývalých spolužáků. Vás, Střelci 3. dekády (13.12. - 21.12.), se to týká v měsíci září. Jupiter se o vás jen tzv. otře a frčí dál, je tedy vhodné toto období maximálně využít! Nutno však dodat, že to nebude snadné, neboť zákon schválnosti funguje neomylně a zrovna touto dobou si staví hlavu Merkur s Marsem. A co tito dva vesmírní kumpáni zamýšlejí? Jejich hlavní náplní je brnkat na vaše nervy a přivádět vám do cesty lidi, kteří vás znervózňují a zdržují. Ještě že nad vámi bdí Saturn s Uranem, to je pro vás bonus z nebes! Díky nim dokážete zatnout zuby a jak praví astrologické moudro, jste ti, kdo se dokážou smát i se slzami v očích. Určitá nedorozumění se signalizují i v místě vašeho bydliště, takže budete možná muset řešit záležitosti spojené s domem, pozemkem nebo někým z rodiny. Celkově je však paluba roku 2017 připravena pro váš prospěch!

 

 

Střelci, budete po celý rok pod ochranou planet, hlavně Marsu a Venuše. I ti z vás, co nehledají, mají šanci potkat zajímavý protějšek, možná i lásku. Důležité pro vás bude najít si čas i na sebe a své koníčky. Měli byste být velmi ostražití, tempo, s jakým bude celý rok plynout, se bude střídavě zvyšovat a snižovat. Letos budete hlavně tvrdě pracovat. Nic vám nebude odpuštěno, ale co vás jistě potěší, nakonec se vám to všechno vrátí i s úroky. Finanční odměny v práci můžete čekat v listopadu a prosinci. Je proto nezbytné, abyste měli na paměti, že musíte odpočívat pokaždé, když to je aspoň trošku možné. Stres, únava a frustrace vám v žádném případě v ničem nepomůžou. Pokud se naučíte se svojí energií pracovat dobře, a budete umět stejně tak jako tvrdě pracovat, také odpočívat, bude pro vás rok 2017 pravděpodobně převratným. Pokud budete potřebovat dovolenou na zotavenou, pak si ji udělejte. Buďte laskaví ke svým přátelům a rodině.

 

Nezatěžujte svoji mysl a tělo víc, než můžete sami zvládnout. Vy sami musíte znát svoje vlastní limity a podle nich stanovit nejvyšší možné cíle, některých budete schopni dosáhnout. Jen vy sami rozhodnete, jak moc úspěšný pro vás rok 2017 bude. Po dlouhém čase se vám konečně dostane uznání a můžete se těšit i na výbornou odměnu, ta bude spojena s jednou dilematem. Protože buď si vyberete finanční odměnu, kterou potěšíte vaši rodinu příjemnými suvenýry, nebo si to vyberete v nemateriální formě, když to bude zároveň rozumná investice do budoucnosti. Před letem potřebujete malou vzpruhu, abyste si dokázali rychle doplnit baterky před důležitým úkolem. Tu dostanete nečekaně ne během oddechování, ale dostane se vám jí v pracovním prostředí. Jedna pochvala bude na vás působit přímo zázračně a výrazně se to podepíše pod vaši výkonnost.

 

Na počátku roku můžete cítit příliv nové energie a také chuť měnit zaběhnuté věci. Planeta Saturn vstoupila o Štědrém dnu do vašeho znamení a bude zkoušet vaši trpělivost, výdrž i kuráž až do prosince roku 2017. Možná jste si připravili seznam věcí, které je nutné vyřešit, nápomocna vám k zásadním změnám může být planeta Merkur, která vám dodá výřečnost a pravá slova v pravou chvíli. První měsíce roku budou přát studentům. Zejména ti, kteří budou rozhodovat o pokračování jejich studia a výběru zaměstnání, budou mít šťastnou ruku a díky instinktům se posunou tím správným směrem. V únoru se vylepší nebo stabilizuje vaše finanční situace. Na vaše úspěchy dohlédnou koncem února a po celý březen planeta energie a soutěživosti Mars a planeta přitažlivosti a lásky Venuše ve znamení přátelského Berana. Obě tyto planety vám dodají nejen vitalitu, ale také chuť řešit záležitosti, o něž jste se dlouho nestarali.

 

Hned potom čeká od jara všech jen tvrdá práce. Abyste něco dosáhli, budete muset na tom pořádně zapracovat a udělat pro to víc, než jindy. Dosud jste mnoho věcí získali snadno a proto je načase něco vašemu osudu vrátit a spolehnout se i na vaši píli. Nemusíte se však obávat, protože vše bude časem oplaceno. Odmění vás ti, kterým jste nejvíce pomohli, přesto, že jste si mysleli, že to berou za samozřejmost, kterou pro ně děláte už léta. Na většinu situací se budete dívat pozitivním pohledem a díky tomu se vám podaří udělat i několik šťastných rozhodnutí. Pohodové období může trvat do poloviny května. Pozorní buďte v květnu, kdy se důležité planety, které ovlivní váš osobní život, přesunou do napjatého opozičního postavení ve znamení Blíženců. Červenec je nevhodnější doba, přelom roku, kdy byste si měli vzít buď dovolenou, nebo si dopřát alespoň prodloužený víkend a srovnat si myšlenky a své cíle. V letním měsíci srpnu máte znovu planetární podporu Venuše a Merkura a Marsu ve Lvu. V zářijovém i říjnovém měsíci byste měli být opatrní na svá rozhodnutí, nákupy i podpisy smluv. V listopadu i prosinci stanete na vrcholu sil a budete litovat, že nemáte více času jak na své blízké, tak i na práci. Můžete se těšit na konec roku, kdy budete bilancovat pozitivní výsledky.

 

Láska, vztahy

Máte velké a upřímné srdce a jako smíškové zvěrokruhu jste vítání všude, kam vkročíte. Není divu, že se paní Lásce s vámi líbí a hodlá vám zpestřovat i celý tento rok. Galantní Jupiter jí nabízí své rámě a vy, milí Střelci, se máte skutečně na co těšit! Vaše znamení není nerozhodné, plaché, rádo se baví a jediné, čemu se raději vyhýbá, jsou závazky a zodpovědnost. Zvláště muži tohoto znamení žijí rádi svobodně a povinnosti, které vyplývají z pevných partnerských vztahů a manželského soužití, se snaží co nejdéle oddálit. Na počátku nového roku bude status quo. V posledním týdnu února podpoří vaše milostné snahy Venuše a Mars ve znamení Berana. I ten, kdo nehledá, má šanci potkat zajímavý protějšek, možná to bude i láska na první pohled. Může přijít oživení vašeho zájmu o druhé pohlaví, chuť změnit váš osobní život a seznámit se s někým přitažlivým nebo také urovnat domácí, rodinné a partnerské spory. Štěstí při vašem výběru vám může zajistit Jupiter ve znamení Lva. S jarem přichází množství společenských aktivit. Ocitnete se často ve větších skupinách lidí a patříte-li navíc ke 2. dekádě znamení (3.12. - 12.12.), počítejte s tím, že z mnohých počátečních přátelství se vyklube láska. Napjaté vlivy nastanou v dubnu a v květnu, opozičním postavením planet v opozičním znamení Blíženců. Zaměřte se raději do svého nitra nebo se věnujte soustavněji své práci či studiu. Pokud jste měli problémy s vašimi rodiči, konečně se vám je podaří napravit. Dopomůže k tomu to, že si konečně uvědomíte jednu vaši sobeckou chybu, kterou opakujete dokola a tím je stále zraňujete. Měli byste se naučit vzít za své činy více zodpovědnosti. Někdy působíte jako uragán, který za sebou nechává spoušť a potom s nevinným úsměvem čekáte, kdy se to všechno napraví. Takto však nelze fungovat donekonečna a čekat, že vám to bude každý pardon. Naučte se větší taktnosti a dávejte si pozor na slova, která vypustíte z úst, protože někteří lidé nemusí pochopit vaši ironii a příliš je tak zraňujete. V červnovém měsíci nastává znovu přízeň hvězd a čas na lásku a spokojenost v osobním životě.

 

Těšte se hlavně na léto, kdy se budete cítit poctěni láskou. Romantika bude z vás sálat a vašeho partnera příjemně překvapíte několika zamilovanými činy. To zachrání váš vztah od záhuby, protože jste se v uplynulých týdnech nechovali k vašemu partnerovi právě nejmilejší a nepomohly jste si ani svátky, které jste trávili více s kamarády než s vašimi nejbližšími. Nezadaní by se měli zaměřit na své kolegy v práci.

Zbytečně hledají mezi neznámými lidmi, když láska dřímá v jejich těsné blízkosti a čeká na to, kdy si ji konečně povšimnou. Musíte být však připraveni na několik změn, nemůžete všechno dostat bez jakékoliv oběti. Na konci léta nebudete ušetřeni ani vy, Střelci 3. dekády (13.12. - 21.12.). Romantika, která je na obzoru, může soutěžit se srpnovým vedrem. Touhou vzplanete jako suchý troud! Venuše s Marsem se skvěle činí a chystají vzrušující setkání a milostné exploze pro celé vaše znamení. Štědrá Venuše ponouká velmi líbivé protějšky mající úroveň a glanc, motá se kolem vás navíc někdo ze znamení Lva? Tak to si buďte jisti, že Amor už napíná tětivu! Uran nezůstává pozadu. Jeho kosmický vír se projevuje láskou na první pohled, která s sebou odnáší celou vaši minulost. Pokud tedy patříte k těm, kteří se nemohou vzpamatovat z bolestného rozchodu, očekávejte úlevu a uzdravení zraněného srdce. Hojivou atmosféru přináší i prosinec, užívejte radovánek a všeho, co je vám na skvostném podnose lásky nabízeno. Září s sebou přináší nové povinnosti a vy svoji pozornost budete upínat spíše na práci, stejně tak i v říjnu. Poslední čtvrtletí roku byste neměli dělat žádná vážná rozhodnutí, ale počkat si na vhodnou dobu, kdy bude Venuše ve vašem znamení až v lednu nového roku.


Šťastný měsíc: květen, srpen
Nepříznivý měsíc: leden, říjen

 

Práce a peníze

Vaše znamení preferuje práci, která je nezávislá a při které můžete být často na cestách, nejen u nás, ale i v zahraničí. Opravdový Střelec chce být před ostatními vždy o krok kupředu, je ambiciózní a dost času tráví studiem a získávám novým poznatků ze své branže. Tato oblast zabere velkou část vaší pozornosti. Je jen na vás, jak se rozhodnete k tomu postavit. Pokud vám vaše pracovní postavení vyhovuje a chcete zůstat na svém místě, můžete klidně některé z povinností odmítnout a udělat si více prostoru pro soukromí. Kdybyste však chtěli povýšit, nyní je na to ideální příležitost a měli byste co nejvíce zapracovat na dokonalosti vašeho výkonu, protože nadřízení si budou všímat každou chybičku, která by vás mohla stát kariérní postup. Dařit se bude i Střelcům, kteří nemají práci. I dlouhodobě nezaměstnaní dostanou skvělé nabídky, ze kterých si budou vybírat tu nejlepší. Neměli byste však hledět na peníze, ale na to, co vás bude nejvíce bavit. Na vašem území už dlouho úřaduje moudrý Saturn, což může mnohým z vás přinášet velmi solidní profesní perspektivu. Prioritně vám, Střelci 3. dekády (13.12. - 21.12.) je přidávána vyšší míra zodpovědnosti a s tím jde ruku v ruce i šance na vyšší pozici. S vaším ohnivým znamením sympatizuje i Jupiter, což vás katapultuje k úspěšným dohodám a zlepšení finanční situace. Planetární trubadúři napovídají, že zelenou máte především vy, kteří máte co do činění s estetikou a uměleckým prostředím, ale také s právní oblastí.

 

Každopádně se v 1. polovině roku jedná o období vašich kosmických trumfů. Je to čas příznivých vyhlídek pro budování pevných a trvalých základů díky Saturnovi. To vše Jupiter dochucuje blahodárným kořením štěstí. Velkým plusem se rovněž ukazuje vaše ochota pomáhat druhým, takže sociální zaměření a např. podpora charitativních organizací je správnou volbou. V počátku nového roku jsou hvězdy příznivé všem pracovním iniciativám a už v druhé polovině ledna můžete vidět výsledky. Vaši snahu nadřízení ocení a získáte si jejich důvěru. Profesně se vám bude dařit zvláště v březnu a v první polovině dubna. Jestliže někteří z vás plánují konkurzy nebo větší změny v oblasti práce, právě teď nastává ten pravý čas. V červnu už budete myslet jako správní Střelci na svoji dovolenou, ale ani hvězdy vám neradí dělat příliš velké změny, protože mnoho důležitých planet bude v opozičním postavení a věci pak nepůjdou tak, jak byste si přáli. Napětí povolí až během července, to je ale období, kdy zatoužíte po letních zážitcích a příjemné dovolené. Se srpnem přicházejí pozitivní vlivy planet ve Lvu, možná se vám otevřou nové možnosti nebo přijdou nápady, jak zlepšit vaši finanční situaci. Měsíce září i říjen budou sloužit vašemu rozjezdu. Opravdové žně vaší práce, ale i finančních odměn můžete zažít během listopadu a také v prosinci.
Nejúspěšnější den je pro vás čtvrtek, myslete na svoji duši a nalaďte se na umělecké zážitky. Navštivte výstavu, koncert – něco, co vás dokáže naladit příjemně. Vhodná jsou také setkání rodinného nebo pracovního charakteru.

 

Co se týče financí a např. vašich plánů na investice do rozsáhlejší rekonstrukce obydlí, je zde přímluva Saturna, který podporuje kladné vyřízení hypotéky. V únoru je dobré vše rozvrhnout a naplánovat a v červenci už můžete sklízet plody! I když patříte mezi známé spořílky, měli byste konečně myslet i na vlastní dobro a dopřát si něco navíc. Nemůžete utrácet pouze na nutnosti a ostatní peníze bez jakýchkoliv ústupků ukládat na spořicí účet. Dopřejte si letos pořádnou dovolenou, na které si konečně odpočinete od všech starostí a posbíráte síly na závěr roku, který bude rušný hlavně v rodinném prostředí. Může se vám naskytnout série pořádání oslav, narození dítěte nebo možnost na přestěhování se do nového příbytku. O peníze se neobávejte, těch máte dost. Důležité je odpočinout si a pak rychleji vyřešit všechny tyto situace.

 

Šťastný měsíc: červenec, srpen
Nepříznivý měsíc: říjen

 

Domov a rodina

Rodinné vztahy a domácí atmosféra mají v tomto roce velmi přátelský nádech a to je pro vás obuv šitá na míru. Nejste totiž zastánci sparťanské výchovy nebo striktních pravidel, podle kterých se řídí jednotlivé generace v rodině. Vaším krédem je být se svými nejbližšími na stejné lodi a přátelským kormidlem udávat společný směr. Navštíví-li vás letos nějaké negativum, je jím pouze Neptun, který se vás snaží lákat svou bludnou sirénou. Vaše kamarádskost a povolnost nemusí být vždycky ku prospěchu, nabídnete druhým prst a oni si vezmou celou ruku. Poznáváte se v tom? Vaše pevná domácí bárka se pak najednou začíná potápět. Kvadratura chaotického Neptuna varuje například před přílišnou aktivitou vašich ratolestí. Nepovolujte jim všechno, co si zamanou. Nemusíte z toho mít špatný pocit, není to tvrdost, nýbrž opatrnost. Koneckonců, milí ohniváci, v lednu a březnu máte skvělou příležitost se o tom přesvědčit a pokud nepřitvrdíte, pak se možná nebudete stačit divit! Naopak krásným obdobím je květen a konec roku, co takhle vyrazit vzhůru za pohybem plným zábavy? Nejlépe s rodinou do přírody nebo na zimní dovolenou. Venuše chce posílit vše hezké, věřte, že není lepšího komplice! 

Šťastný měsíc: květen, prosinec
Nepříznivý měsíc: leden, březen

 

Zdraví

Během roku byste se měli snažit udělat si více času na odpočinek a aktivní relaxování. Nový rok začne akčně, budete zavaleni prací, ale také váš partner od vás může vyžadovat více času a pozornosti. S přibývajícími nároky se většinou pojí také stresy, proto je pro vás důležité vyčlenit si čas i pro sebe a koníčky, které vám dělají radost. Vaše znamení má rádo pohyb, a proto určitě nevynechejte víkendový nebo i delší pobyt na horách. Ani v době mírného předjarního počasí nepřeceňujte své fyzické síly a počkejte s outdoorovými sportovními aktivitami na teplejší počasí. V druhé polovině dubna bude nejen počasí, ale i hvězdné konstelace pro vaše znamení příhodnější. Váš vládce Jupiter je vám sice v 1. polovině roku velmi nakloněn, nemělo by se však z toho stát alibi pro lehkomyslnost vůči vašemu zdraví. Všechno, co hodíte za hlavu, se vám pak v poslední dekádě roku může vrátit jako bumerang zpět i s nechtěným bonusem! Jak se říká, čert nikdy nespí, a pokoutný Neptun se skutečně může zachovat jako diblík. Jeho úklady jsou neviditelné, ale o to zrádnější. Měli byste se vyvarovat všeho balastu v ovzduší, potravinách, alkoholu a látkám škodícím zdraví. Jste-li kuřáky, bylo by nadmíru vhodné s kouřením přestat nebo ho alespoň výrazně omezit. U některých z vás se nemusí zdravotní problémy objevovat hned, takže vás to ukolébá, nicméně v následujícím roce byste se jim určitě nevyhnuli. Budete mít hektický rok a pokud si nedáte pozor na dobré stravování, odrazí se to na potížích s trávením. Jejich opakování vás může dovést až do nemocnice, kde už budete muset přehodnotit vaše návyky a přistupovat k vašemu zdraví zodpovědněji. Zapracujte i na lepší kondici, která vám pomůže snadněji překonat slabší infekce. Uznáváte, že se vyplatí zrušit přátelství s kamarádíčky typu Jack Daniels a spol., stejně tak jako se všemi lahodnými éčky, líbivými barvivy na vašem talíři a energy bombami? Hvězdy napovídají, že jsou vašimi slabšími měsíci hlavně leden, květen a konec léta, kdy se přidává se svým negativním vlivem vzpurný Mars. Jeho zájem se stáčí zejména k alergiím, dýchacím potížím a zánětům v břišní oblasti. Preventivní detoxikace organismu je tou nejskvělejší devízou. 
Napjaté postavení planet čekejte v červnu a po celý červenec, kdy je Mars ve znamení Blíženců. Dejte si opět pozor na úrazy a nehody na cestách, zbytečně neriskujte ani v autě. V srpnu nastanou příznivější vlivy planet Venuše a Merkura, které se budou zdržovat v ohnivém znamení Lva. Podzim může nastolit problémy se zažíváním, zvláště u jedinců, kteří nerespektují pravidla zdravé výživy a přehánějí to s alkoholem, kávou a dalšími povzbuzujícími prostředky. Znatelný přísun energie pocítíte v listopadu. V prosinci zbytečně nezatěžujte trávicí aparát, ale dopřejte mu lehčí typy jídla, méně solte a přidejte do svého jídelníčku více bílého masa, ryb a zeleniny.


Váš kámen pro zdraví v roce 2017: Olivín - vhodný pro dobrou činnost střev a čištění organismu

 

Vhodná strava

Zvláště důležité je pro tyto zrozence zařadit do jídelníčku ryby a všechny tzv. dary moře. Také zvěřinu, méně hovězího a vepřového, ale i drůbeže a bílého masa. Jako přílohu je nejlepší volit rýži, hrách a sóju, méně brambory a různé hranolky a všechno smažené. Důležitá je zelenina a ovoce a doporučuje se stravu doplňovat křemíkem, selenem, zinkem a také vitaminy C a B. K dochucení je dobrá bazalka, kmín, majoránka a šalvěj. Výborný je česnek a cibule i pórek a celer.

 

Byliny

Vhodnými bylinami jsou pro toto znamení heřmánek, kopřiva, přeslička a pampeliška. Dále také zlatobýl, řebříček, dubová kůra, jitrocel a třezalka.

Šťastný měsíc: únor, srpen
Nepříznivý měsíc: leden, říjen

 

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.

Magické dny pro vaše znamení – Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.

Novoluní
Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.

Novoluní ve znamení Střelce – 18.12.2017 - 07:30
Posilujeme svoji energii, optimismus, štědrost a také soucit a dobročinnost s druhými. Myslíme na nové plány, které chceme realizovat, povzbuzujeme svoji odvahu i odhodlání. Plánujeme také svoje vzdělávání, studium i poznávání cizích míst a cesty.


Úplněk
Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.
Úplněk ve znamení Střelce – 9.6.2017 - 15:09
Zaměříme svou pozornost na získání informací, které jsou důležité pro rozvoj našeho ducha. Hledáme nejlepší cesty pro studium, vzdělávání, koníčky i naše pracovní aktivity, posilujeme myšlenky na nové projekty a jejich úspěch.

 


Rady pro Střelce

Co vám rok 2017 přináší: I přes některé problémové situace v oblasti vztahů se před vámi objeví láska, tak ji využijte a radujte se z ní.

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2017: V tomto roce vám štěstěna přeje ve sféře skupinových aktivit a v přátelských vztazích. Máte vysokou tendenci k nalezení spřízněné duše.

Nepříznivý měsíc pro rok 2017:
Únor – můžete přijít o něco drahého nebo se vám nepodaří něco dokončit v práci. Vše si dobře rozmyslete.


Na co si dát pozor v roce 2017: Nebojte se, budete sklízet to, co jste zaseli v minulém roce, ale je dobré nechat si i nějakou zásobu na dobu, kdy se vám dařit nebude. Za žádných okolností se nevzdávejte. Ať je vám nabídnuta jakákoliv příležitost, jděte tvrdě až za označeným cílem a pak si počkejte na odměnu, která tam bude na vás čekat. Nebojte se nových zkušeností. Život není jen o stereotypu a musíte vědět čelit i nepříjemnostem, které vás mohou v konečném důsledku posunout dále. Spoléhejte se na své blízké, vše nemůže být jen na vašich bedrech, musíte více důvěřovat i jim.


Co důležitého prožijete v každém jednotlivém měsíci v roce 2017
Leden – samé schůzky a práce vás čekají hned na začátku roku. Pozor na únavu!
Únor – čekají vás ztráty a nepříjemnosti. Dejte si pozor na své věci.
Březen – radost bude mít váš partner a tím udělá radost i vám. Budete se cítit šťastni. 
Duben – měsíc plný komunikace a nových nápadů a příležitostí. Vše se však odehraje jen v rámci komunikace.
Květen – všude se objevují překážky, ale vy je dokážete překonat, nebojte se.
Červen – pozor na impulzivní jednání, můžete něco ukončit, ale nebude to pro vás vůbec výhodné a můžete toho litovat.
Červenec – měsíc, který pro vás bude odpočinkový a vy pocítíte harmonii a klid. Užijte si ho.
Srpen – lpíte na něčem, co už je dávno mrtvé a nefunkční. Zbavte se toho a nelitujte.
Září – vše vidíte idealisticky. Snažte se víc soustředit na realitu, pomůže vám to.
Říjen – situace kolem financí se uklidní a vy budete mít dostatek peněz na dárky i jiné výdaje. Jen utrácejte s rozmyslem.
Listopad – měsíc, který bude především o návštěvách bank, soudů, úřadů a jiných institucí.
Prosinec – konečně se uklidní situace kolem vaší práce a financí a vy zase zažijete hojnost.

 

Co je pro vás v roce 2017 nejdůležitější: Věřte, že celý rok 2017 pro vás bude velkou lekcí a vaše kroky povede osud. Jsou to lekce, které vás posunou mnohem dál, než jste si kdy představovali.

 

Rada pro vás na rok 2017: Pobýváte rádi mezi pozitivními a láskyplnými lidmi, kteří všude šíří radost? Pokud ano, tak se snažte být i vy pozitivně naladěni a ostatní lidé budou rádi s vámi.
Střelci, v roce 2017 se dočkáte lecjakého překvapení. Na rozdíl od předchozích let vás čeká trnitější cesta životem a zážitky, které vás dokážou zvednout ze židle. Ovšem nenechte se zmást. Překážky tu nejsou od toho, aby vám kazily dobrou náladu a bránily ve výhledu do slunné budoucnosti. Naopak! Vašim elementem je oheň, takže se s vervou pustíte do zdolávání obtíží. Horoskop podněcuje sebevědomí Střelců: Každý den, kdy se vám podaří přehoupnout se přes malé nesnáze, se budete cítit jako dávný lovec, který ze dvou kamenů dokázal vykřesat jiskru. A pokud zdoláte skutečně velký problém, váš krevní oběh zaplaví příjemné endorfiny a pocítíte slast hodnou Edisona v den, kdy vymyslel žárovku. Bude ve vás hodně energie, možná až příliš. Podstatné je, zda ji využijete nebo jí budete plýtvat. Vždy si rozmyslete, zda krok, který uděláte, je nezbytný nebo by se dal odložit. Nebude to pohodlnost, ale inteligentní řešení. Takové budete muset najít i v některých složitějších situacích. Uvědomte si však, že na všechno je třeba dostatek času, tak byste neměli žádný z problémů nechat zajít příliš daleko. Nemůžete se spoléhat ani na štěstí, ani na to, že někdo něco za vás vyřeší. Během roku 2017 se také vaše smysly naladí na mnohem jemnější vnímání okolí. Tak jako velmi husté síto zachytí i malé částečky, vaše zostřená pozornost zachytí nepatrné signály přicházející z prostředí, které vás obklopuje. Prošel kolem vás někdo, kdo krásně voní? Vidíte najednou v zrcadle, že barvy, které máte dnes na sobě, podtrhují dobře Váš styl a osobitost? Zdá se vám, že nálada mezi přáteli v místnosti je nanejvýš pozitivní? Rozpoznáváte ve vaší oblíbené skladbě nové tóny? … tak přesně takové pocity na vás podle horoskopu budou během roku doléhat stále častěji! Navíc, pokud začnete podrobně zkoumat řeku událostí vašeho života, zjistíte, že na mnoha místech, kde dosud byl jen písek, objevujete nyní i malé částečky zlata, které vám dříve unikaly.

 

Afirmace: Tento život jsem chtěl, proto jej miluji.

 

 

Části textů převzaty z:  www.astrohled.cz,  https://2017horoskopy.7x.cz/, https://horoskopy.etarot.cz,

www.vestirna.com , https://diva.aktuality.sk

 

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.