Váhy 23. 9. - 23. 10.

 Charakteristika Váhy

Toto vzdušné znamení reprezentuje rovnováhu duše a těla, jsou znamením spravedlnosti, ale ve skutečnosti je toto znamení  dosti rozporuplné. Tak jako kolísají misky na Vahách, tak nějak podobně se chovají i tito zrozenci. Jednou vyrovnaní a klidní, za chvíli nervózní a deprimovaní. Zčásti jemní, laskavý a mírumilovní, z druhé části hádaví, nevychovaní a nepříjemní. Jsou inteligentní a sečtělí, zároveň dokážou být naivní a nedomýšlet následky svých činů. U zrozenců tohoto znamení je pro jejich životní spokojenost důležité, aby si dokázali udržet rovnováhu ve všem, co dělají. Mají vyvinutý smysl pro spravedlnost a jsou schopni kompromisů. Jsou pravdomluvní a milují harmonii.

 

Láska je pro ně v životě velmi důležitá, milují svoji svobodu, ale jen neradi tito zrozenci žijí sami. Mají potřebu budovat teplo domácího krbu a pevné rodinné zázemí. Potřebují být s někým citově spojeni a nejraději by se k někomu pořád tulili. Bývají vynikajícími partnery. Rádi tráví čas se svojí rodinou a přáteli. Váhy rády pracují v týmu, je pro ně vhodnější klidné a pohodové zaměstnání. Dokážou zvážit své síly a nepřeceňují se zbytečně. Někdy se dlouze a namáhavě rozhodují, to způsobuje, že některé životní šance jim mohou proklouznout mezi prsty. Špatně snášejí stres a disharmonii, nesmí zapomínat na odpočinek a víc než jiná znamení by si měli dávat pozor na nadměrnou konzumaci alkoholu.     

 

Jsou ovládány živlem vzduchu a v životě touží po souladu a harmonii. Je pro ně typická nerozhodnost a dlouhé váhání, kvůli tomu jim někdy životní příležitosti proklouznou mezi prsty. Tito zrozenci bývají velmi tvořiví, baví je kultura a umění, v životě touží po klidu a harmonii, což se jim však občas pro jejich vnitřní rozkolísanost příliš nedaří. Nemají rádi stres a spěch, všeobecně nesnášejí komplikace jakéhokoliv druhu. Váhy bývají velmi taktními jedinci, raději se nechají sami zranit, než aby ranili druhého. Láska je pro ně stěžejní, samoty se obávají. Jsou skvělými týmovými hráči, umějí skvěle spolupracovat s ostatními, málokdy se však sami za sebe do něčeho vrhnou. Pro Váhy je velmi důležité partnerství a souznění v blízkých vztazích.

 

Váhy Žena

Ženy narozené ve znamení Vah bývají velmi činorodé, aktivní a impulzivní. Mají sklon k tvrdohlavosti a mají rády, když jim druzí projevují obdiv a přízeň. Žena Váha bývá racionální, ale zároveň i tvořivá.  Někdy mívá sklony k melancholiím a depresím. Jsou to dívky a dámy náročné a vybíravé, chtějí dobře vypadat, obklopovat se luxusem a mít vedle sebe reprezentativního partnera. Touží po dokonalosti a není-li po jejich, rády zveličují všechny nedostatky a chybičky, které se jim nezdají zas až tak dobré. Přes svoji vyrovnanost a klid vyzařují energii.

 

Váhy Muž

Muži Váhy působí příjemně a dobře se s nimi jedná. Působí vyrovnaně a stabilně, avšak skrývají své vnitřní nejistoty a rozporuplnost. V životě, zejména pak v mládí, se často mohou ocitat v extrémních situacích a nad propastí, dostanou-li však novou šanci, často se jí s vervou chytí a neopustí. Tito zrozenci vše racionalizují, včetně citů a lásky, avšak jsou přitažliví a v lásce rafinovaní.     

 

 

Ohlédnutí za rokem 2016

V roce 2016 jste měli potřebu se více koncentrovat pouze na jednu věc. Možná jste toho nezvládli tolik jako v jiných letech, ale výsledky vašich snah by měly být díky mnohem větší pečlivosti a cílevědomosti mnohem lepší. Pochopili jste, že mnoho věcí vypadá na první pohled mnohem hůř, než je tomu ve skutečnosti a že se díky tomu nemusíte neustále vracet do minulosti, ohlížet zpět a můžete se konečně pohnout vpřed.  Ve vašem nitru zavládlo poznání, klid a mír. V momentě, kdy se vám podařilo osvobodit se od okovů dávných křivd, upřeli jste pohled na to, co je před vámi a na co všechno ještě můžete dosáhnout bez obav a výčitek. Vaše duše a vaše přesvědčení si prošly zásadní proměnou. Uklidnili jste své vášně, ujasnili jste si své hodnoty a nejen v partnerském, ale i v pracovním životě jste vykročili za dosud neuskutečněnými sny.  Vaše heslo: „Žít a nechat žít“, vás dovedlo k poznání, že nic se neobejde bez balance a správných proporcí. Učili jste se být schopní vidět smysl i v tom, v čem ho druzí zatím nevidí. Pochopili jste to, že takový přístup promění váš svět a pak všechno povede správným směrem a vy tomu dokážete rozumět. Už totiž víte, že se stále dokola děje jenom vyrovnávání a vyvažování, a že jste tímto způsobem vedeni k vyšší formě pořádku a k vyššímu stupni zodpovědnosti, k přeuspořádání si svých myšlenek a cílů. Prostě jste díky tomu všemu změnili váš základní pohled na život a dokázali jste zaujmout i zodpovědnou pozici vůči sobě i ostatním a dát svému životu nový směr.

 

Váhy v roce 2017

Jaká představení shlédnete na vesmírném jevišti vy, milé Váhy? Hlavní roli představuje velkorysý Jupiter, který se kochá promenádou po vašem znamení a ve vašem životě znásobuje potěšení, intelektuální rozlet i tendence k tomu, aby se vám dařilo. Jeho konjunkce vám dává křídla a to je pro vašeho vzdušného ducha obuv šitá na míru! Hraje svou roli jako z partesu a pozadu není ani ochranářský Saturn, který stahuje oponu před případnými vetřelci v šedém hábitu, Uranem a Plutem. Něco budete muset nechat zaniknout, ale jinak vám tito tragédi nemusí nijak ublížit. Úkolem tohoto roku je, abyste dali svému životu nový směr, takže plnou parou vpřed, milé Váhy, jděte si za tím, o co stojíte, neboť to nejspíš dostanete. Jinak řečeno, přehoďte výhybku své existence za nejlepších podmínek! 

Jste ztělesněním půvabu a galantnosti, máte brilantní charakter, který vám nedovoluje žádnou podlost či lež. Divíte se, že patříte k nejoblíbenějším ze všech znamení? Také v tomto roce se setkáváte s obdivuhodnou přízní a vstřícností lidí kolem vás. Jupiter, dárce štěstí, pokračuje v procházce vaším územím a ze svého vesmírného rukávu sype konfety úspěchu. Patříte-li do Vah 2. dekády (3.10. - 12.10.), je vám tento štědrý světlonoš nakloněn především od května do července. Vahám 3. dekády (13.10. - 23.10.) náleží pak září a říjen. Nasáváte ovzduší materiálního i morálního rozmachu. Do cesty vám jdou lákavé možnosti, šance ke zlepšení vašich existenčních podmínek a především sklízíte plody návrhů, které se vyskytly koncem loňského roku. Podzim se pro vaše znamení jeví jako neobyčejně hyperaktivní období, ve kterém vaše energie roste jako houby po dešti, ovšem je příhodné zachovat svou vrozenou rozvahu. V partnerství a rodinné sféře by se jinak mohly začít točit vzdušné mlýny krizí a i pomoc Jupitera by mohla zeslábnout! Uran jakožto režisér nenadálých překvapení bude mít v repertoáru zmatky ohledně bydlení, rozčarování a náhlá odcizení. Mnozí z vás mají chuť hodit všechno přes palubu, na nic se neohlížet a poslat do háje případný, časem nastřádaný, pocit viny a rozpolcené myšlenky. 

Milé Váhy, máte však v rukou výherní trumfy, kterými jsou vaše soudnost a nezměrný intelekt. Co tak nechat je pořádně zazářit? Do finále vám popřeje štěstí, se zdarem dohodnete i nemožné, podepíšete veledůležité smlouvy a usmíříte vody, které byly neklidné. Navíc máte příslib od Saturna, že vše, čemu dáte šanci vyniknout, vydrží.

 

Horoskop na rok 2017 Váhám předpovídá, že i přes rychlý běh věcí, nebudete rozhodně chybět na žádné důležité akci ani při žádné zásadní příležitosti, jak se zviditelnit, nebo se posunout směrem k úspěchu. Budete se cítit, jako byste byli přímo nabití energií. Nebojte se a snažte se co nejvíc z tohoto náboje využít pro svůj prospěch! Snažte se udržovat rovnováhu mezi prací, volnočasovými aktivitami, přáteli a rodinou. Rok 2017 pro vás bude jedním z nejlepších let, co jste kdy zažili, a jediné, co pro to musíte udělat, je hrát správně s kartami osudu, které vám život rozdá sám. Udržujte se v rovnováze a stejně tak i celý rok 2017 bude vyvážený a stabilní. Můžete se těšit na mnoho pozitivních změn. Některé z nich jste ani neočekávali, ale najednou se před vás dostanou skvělé šance, které musíte využít. Čekají na vás v podstatě velmi šťastné měsíce, kdy se nemusíte bát ani trošku zariskovat. Letos budete sbírat úrodu za vaše úsilí.

 

V novém roce budete určitě chtít posílit svoje volní vlastnosti a umění se správně rozhodnout a také se naučit ostatním říci, co opravdu chcete. Zamyslete se nad tím, které vztahy nebo pracovní závazky vám nevyhovují nebo vás dokonce ničí. Dlouhodobý opoziční vliv Urana v Beranu vás vede ke změnám, k sebeprosazení a k odvaze.

Hned v lednu se díky tomu můžete těšit na několik milých překvapení, které dostanete v práci i v soukromí. Nenechte se však uklidněni těmito příjemnými chvilkami a nadále pracujte na svém rozvoji a dobrém obraze.
To s sebou přinese i několik pozitivních změn, na které jste již dlouho čekali. Připravte se také na několik cest do zahraničí. Poznáte nové země a nové lidi, kteří vám budou sloužit jako správná motivace pro to, abyste nezačali stagnovat. Jděte za svými cíli a těšte se z pozitivního období, které vás čeká. Vytěžte z něj maximum a pokud je to možné, přispějte tak i ke zlepšení života vašich blízkých. Nikdy vám to nezapomenou a budou pro vás velkou oporou ve chvílích vašich neúspěchů.

 

Lednový měsíc pro vás bude příjemným vykročením do nového roku. Přátelské planety ve Vodnáři podpoří vaše snahy o prosazení se, budete mít dostatek energie, výmluvnosti i šarmu. Březen vás může překvapit v oblasti pro vaše znamení nejdůležitější – v lásce. Venuše, vaše patronka, vstoupí do opozičního znamení Berana, proto se raději stáhněte a počkejte na lepší čas. Toto napjaté období potrvá až do poloviny března, lépe se vám začne dařit ve všech oblastech v měsíci červnu. Přes letní období je rozumná delší dovolená, kde si utřídíte svoje cíle a záměry pro budoucnost. Skvělé období pro vás bude září a také první říjnový týden. Hvězdy radí dobře si rozmyslet vše, co chcete udělat, ale nejdůležitější je jednat a změny dobře načasovat. V druhé polovině října a počátkem listopadu se vám může dařit ve finanční sféře, proto všechny transakce naplánujte na tuto dobu.

 

Láska, vztahy

Zamilovanost a partnerské souznění je vaší životadárnou hvězdou, duševní stravou a naplněním celého vašeho Já. Jen stěží si lze představit větší romantiky, než jste vy a také není smutnějšího pohledu než pohled na Váhy, které jsou nuceny žít v osamění. Venuše, bohyně citů, je vaší vládkyní a své genetické tajemství lásky do vás vtiskla už při vašem zrození. Rok 2017 vás obdarovává šťastnými seznámeními, mimořádnými sympatiemi a milováním, při němž máte pocit, že stoupáte k oblakům. Jupiter, který se s vámi kamarádíčkuje, se chce blýsknout. A vězte, že to není žádný skrblík! Začátek roku sice může být trochu slabší, o to více je vám však všechno vynahrazeno v teplejších měsících. Pokud vsadíte na červenec, rozhodně se v milostné sféře nudit nebudete. Láska číhá při pobytech v zahraničí, v místech spojených se vzděláváním se, a zajímavé seznámení může dát o sobě vědět rovněž prostřednictvím vašeho švagra či švagrové. Venuše rozhodně není frigidní a její aróma něhy vám proletí chřípím až do morku kostí! Na pozoru by se však měly mít manželské páry, neboť stále přetrvává výstraha umíněného Urana. Váš protějšek je panovačnější a nevyzpytatelnější než obvykle, zejména pokud náleží ohnivému znamení. Silnou zbraní je vaše trpělivost. 

 

Rok 2017 bude rokem nových setkání. Poznáte mnoho nových lidí, od kterých si vždy odnesete jen to nejlepší. Díky nim se seznámíte s novými kulturami a naučíte se vycházet i s takovými povahami, které vám nebyly dosud blízké. V konečném důsledku vám to pomůže i v pracovním směru, kde se od poloviny roku dostanete do kontaktu s náročnými klienty. Vyhovět jim nebude nic jednoduché, ale po dobrém tréninku se obrníte trpělivostí a spíše najdete cestu jak je přivést k vytouženému cíli a lahodit jim podle jejich představ. Dostanete i šanci zaměřit se spíše na sebe a na váš vlastní soukromý život. A to se týká i zadaných Vah, které měly možná dosud pocit, že dávají až příliš a nic za to nedostanou zpět. Lásky se dočkáte, ale ne v jejím primárním smyslu. Nebude to přát hlavně novým vztahům, a když se vám poštěstí někoho setkat, bude to až v závěru roku. No nemusíte zoufat. Můžete se těšit na přízeň své blízké, rodiny a zejména nejmenších členů. Od nich načerpáte spoustu energie, která z vás udělá jiných a lepších lidí. Když nevíte, jak se jim za to odvděčit, projevte to hlavně vaší péčí. Péče, kterou jim dáváte a potřeby, které si všímáte více než jiní lidé, jsou pro ně tím nejlepším znamením, že vám na nich záleží.

Začátkem nového roku je vaše vládnoucí planeta, která představuje vztahy Venuše, v přátelsky laděném znamení Vodnáře a spolu s Marsem a Merkurem, což je pro vás velmi pozitivní start. V oblasti lásky, přátelství a obecně v mezilidských vztazích se vám bude dařit. V druhé polovině února přechází Venuše a Mars do opozičního, napjatého postavení znamení Berana, kde setrvá téměř po celý měsíc březen. Je to období, kdy byste měli být v milostné i rodinné oblasti opatrní a raději nic podstatného neřešit a raději si počkat na příhodnější období, které nastane v druhé polovině dubna, kdy Venuše přejde do vzdušného znamení Blíženců. V květnu se k ní přidá i planeta komunikace Merkur – a vy si určitě vyjděte do společnosti, kde se seznámíte s novými přáteli a možná, že léto už strávíte s novým objevem. Vliv Marsu v Blížencích vám bude dodávat energii v druhé polovině května. V srpnu bude pro vás nejlepší, když odjedete od všech povinností pryč. Můžete se těšit na druhou polovinu listopadu a první prosincový týden, kdy se stanete pro druhé objektem touhy a zbožňování. Je jisté, že tento rok opravdu prověří stálost a vážnost vašich milostných, ale i rodinných vztahů.

 

Šťastný měsíc: červenec, říjen
Nepříznivý měsíc: březen

 

Práce a peníze

Vaše znamení není příliš ambiciózní, inklinuje k práci ve sféře umělecké, kulturní, ale také v různých zprostředkovatelských a sociálních oblastech. Vaší planetou je Venuše, proto usilujete i o dobré vztahy s kolegy na pracovišti a často můžete být těmi, kdo se snaží předejít různých nedorozuměním nebo výměnám názorů. Nečekejte velký posun bez vlastního úsilí, budete se muset hodně zapřít a použít na sebe všechny páky k posílení volních stránek své povahy. Toužíte po neustálém vzdělávání a učení se nových věcí a to se vám tento rok opravdu splní. V práci dostanete nabídku na rekvalifikaci a s tím spojené školení. I když se vám to nejspíš nebude zamlouvat, protože to bude něco mimo váš obor, nebojte se do toho pustit a zdokonalit vaše schopnosti.
Patříte mezi kreativní lidi, tak to nezapomeňte využít při pracovních překážkách, se kterými se setkáte během podzimu. Budou se týkat starých záležitostí, které jste již vypustili z hlavy, ale nyní se vám ozvou kvůli některým nedotaženým detailům. To vás motivuje k tomu, abyste byli ještě důslednější a přiblížili vaši práci více k dokonalosti.

 

Jestliže někteří z vás budou chtít radikální změny, začněte s nimi hned v prvních dnech nového roku nebo si počkejte na období po prázdninách, kdy se pro vás hvězdné konstelace změní na příznivější.

Vaše pevná vůle a odhodlanost pohání v tomto roce rafiku kariérního úspěchu hezky kupředu. Za vaším pověstným šarmem se skrývá úžasná strategie a neústupnost v touze dosáhnout svých cílů - tzv. ocelová ruka v sametové rukavičce, poznáváte se v tomto rčení? Metodický Saturn má na mušce především vás, Váhy 3. dekády (13.10 - 23.10.), přičemž znásobuje vaši chytrost a obrňuje vaše nervy. V komunikaci, dokladech a důležitých smlouvách přímo excelujete! Už v únoru se vám podaří velmi zajímavé a originální ujednání, zvláště pokud pracujete v zábavném odvětví, sportu nebo oboru spojeném s duševní činností. Taktéž měsíc červen se má čím pochválit, Jupiter přispívá svou expanzí a podporuje pohyblivého Merkura v tom, aby se vám zvýšeně dařilo ve vaší profesi. Ať jste pracovníky aerolinií nebo firmy pro styk se zahraničím, postup je za dveřmi. Pro vás, Váhy 2. dekády (3.10. - 12.10.), je zde však důležitá rada - neberte si toho na sebe přespříliš. Nenasyta Jupiter vás k tomu sice láká, ale držte se raději zlatého Sokratova pravidla všeho s mírou. U mnohých z vás by totiž mohla být pak vyplacena i druhá strana mince a tou je pád harmonie v rodině. Finance jsou totiž v této době lákavou sirénou, mají tendenci rychle přibývat a vás to motivuje. Nicméně pamatujte, že existují věci, které jakmile ztratíte, už nejde zpátky koupit, byť byste byli i multimilionáři.  Pracovní konkurzy, povýšení, zvýšení platu – to vše se může dát do pohybu až na podzim. Připravte se na rok, kdy budete muset mnohé zvládnout, ale výsledek bude stát jistě za to. Nejúspěšnější den pro vás je pátek, den Venuše, vaší osobní planety. Tento den je časem odpočinku, zábavy po proběhlém pracovním týdnu, společenského života nebo také kulturních a uměleckých zážitků, které právě k této planetě patří.

 

Ať to zní jakkoliv materialisticky, velká část roku se bude točit kolem peněz. V práci si finančně přilepšíte, ale tím se zvýší i vaše náklady, protože se naučíte na lepší standard. Pak musíte počítat s tím, že když přijde na podzim určitý útlum, musíte hledat náhradní zdroje, které vám pokryjí hlavně vaše rozmary. Abyste nemuseli sestoupit z oblaků, nebudete potřebovat velmi dřít. Bude se vám dařit v investicích a pár peněz dostanete i bez toho, abyste se o ně velmi přičinili. Letos se tedy můžete se odvázat zejména v oblasti financí. Jejich rozumné investování vám přinese spolehlivé výnosy, z nichž pak zaplatíte splnění některých vašich snů. Ani se svými úsporami však neriskujte, i tu nejslibnější nabídku, výhodnou půjčku, nákup na splátky, hypotéku pečlivě prověřte, jestli tam přece jen není skrytá vada. Finančně se vám může dařit skvěle v září a po celý říjen, kdy bude planeta komunikace, inteligence a obchodu Merkur tranzitovat – procházet právě vaším znamením.


Šťastný měsíc: únor, červen
Nepříznivý měsíc: leden, březen

 

Domov a rodina
Z pohledu rodinného soužití a domácího zázemí se nedá sice hovořit o aureolu slávy, vyjma 2. dekády Vah (3.10. - 12.10.) však nejste konfrontováni ani s nijak zvláště depresivním ovzduším. Jste skvělí psychologové, takže dokážete urovnat případná napětí a nedorozumění vyskytující se na vaší domácí půdě. Nadarmo se vám neříká soudcové zvěrokruhu a tento rok svůj titul bravurně obhajujete! Jupiter je zabydlen na vašem zázemí a přináší rozmach v budování domácího hnízdečka, což se projevuje hlavně touhou po kráse. Na jaře je velmi vhodné zaměřit se na harmonii bytového prostoru a uspořádání zahrady. Toužíte po velkém jednobarevném záhonu gladiol, abstraktních tapetách či knihovně plné děl vázaných v kůži? S Jupiterovou protekcí to máte mít! Dopřejte si také příjemné návštěvy. Mile rozveselit vás mají tendenci vaši příbuzní a dítka přátel - v jejich společnosti se budete cítit vskutku skvěle. Vám, zrozenci zmíněné 2. dekády (3.10. - 12.10.), planetární Guruové doporučují, abyste to zejména v létě nepřeháněli s kariérní hyperaktivitou. Mnohé příjemnosti rodinného života by mohly nabrat titanikový směr. 

Šťastný měsíc: duben
Nepříznivý měsíc: srpen

 

Zdraví
Co se týče zdravotního stavu, rok 2017 hlásí dobrou kondici a pokud má platit nějaká výstraha, je to před zátěží v podobě radovánek. Že tomu teď úplně nerozumíte? Vaše inteligentní hlavičky hned pochopí, jak je to prosté - zanedbávání spánku vlivem zábavy, nevyvážená strava a nevhodný pitný režim - to jsou červotočové vašeho organismu! Tento rok byste tedy neměli zanedbávat ani svoji tělesnou schránku. Vezměte si během začátku roku pauzu na to, abyste si polepšili vaše zdraví. Nemůžete jít až za maximum vašich sil a pak očekávat, že se to nijak neodrážejí na vašem stavu. Pokud se rozhodnete udělat velkou změnu v životním stylu, získáte tak ještě lepší výkonnost. No když si nevstoupíte do svědomí, můžete na konci roku očekávat problémy z přetížení a zvednutý výhružný prst od vašeho organismu. Přehodnoťte co se dá, ještě pokud na to máte čas.V případě, že pociťujete nějaké fyzické potíže, určitě se vydejte k lékaři na preventivní prohlídku. Pokud možno se vyvarujte zbytečných stresů, eliminujte negativní spouštěče a vyhýbejte se věčně nabručeným a stěžujícím si lidem. Důležitá je pro vaše znamení rovnováha tekutin, dodržujte pečlivě pitný režim a v jídelníčku upřednostňujte dostatek ovoce a zeleniny. Konjunkce Jupitera vám servíruje zálibu v sladkostech a tím i zvýšenou tendenci k přibírání na váze. Nejmarkantnější je to u 2. dekády vašeho znamení (3.10. - 12.10.), a to od května do července, a u 3. dekády (13.10. - 23.10.) v září a říjnu. Ataky různých virových onemocnění se mohou objevit zvláště v březnovém, předjarním období, ale ani při nestálém dubnovém počasí zbytečně neriskujte nachlazení. V květnu a letních měsících se budete cítit skvěle, stejně tak v podzimním období. Vašemu oku také lahodí likéry a sladké nápoje plné slunce, nicméně by vám prospěly spíše trpčí drinky. Vaše znamení vládne ledvinám, proto je vhodné zbytečně je nezatěžovat, ale naopak snažit se jim ulehčit práci. Pokud je především v únoru zahřejete heřmánkovým čajem a v červnu si naordinujete mlsání brusinek, ledvinoví permoníci zajásají! Jakožto harmonickému znamení vám, milé Váhy, všeobecně škodí nervozita a vyčerpání. K tomu je nutné dodat, že se poslední léta ocitáte v periodě, kdy vás s těmito atributy konfrontuje Uran s Plutem. Může to být sice někdy hodně těžké, ale snažte se zachovat své pokojné gró a udělejte na Urana s Plutem dlouhý nos. Starší ročníky mohou pozlobit během listopadu žaludeční potíže. V posledním, závěrečném měsíci roku svoje tělo raději nepřepínejte, ale dopřejte mu relaxaci a odpočinek, který si po náročném roce zaslouží.

 

Váš kámen pro zdraví v roce 2017: Obsidián - posiluje psychiku, je vhodný jako prevence

 

Byliny

Pomáhá pampeliška lékařská, borůvkové listy, kopřiva, puškvorec obecný, jestřabina lékařská, brutnák lékařský, list brusinky, rakytník, kontryhel, řebříček, šalvěj lékařská, dobromysl. Šípkový a lipový čaj, čaj z přesličky a truskavce.

 

Vhodná strava

Zvláště důležitý je pro toto znamení pitný režim, protože od toho se odvíjejí potíže s trávením a vylučováním. Vhodné jsou zvláště mořské produkty, ale i sladkovodní ryby, všechny typy luštěnin jako příloha i hlavní jídlo, dále natur hnědá rýže, méně brambory. Ze zeleniny jsou to rajčata, kukuřice, chřest, mrkev, zelené fazole, olivy, okurky a celer, topinambury, hlávkový salát, listová zelenina všeho druhu, syrové a kysané zelí. Je třeba dostatek hořčíku a vitamínu B a celkově doplňovat celé spektrum potřebných a prospěšných vitamínů a minerálů. Z ovoce přednostně jablka, banány, jahody, grepy a pomeranče. Také mandle a vlašské ořechy.

 

Šťastný měsíc: duben
Nepříznivý měsíc: červen

 

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.

Magické dny pro vaše znamení – Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.


Novoluní
Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.

Novoluní ve znamení Vah – 19.10.2017 - 21:11
Myslíme na stabilitu a jistoty v našem životě. Snažíme se energii svých myšlenek směřovat na prosperitu, udržení, ale i vytvoření nových finančních toků. Nápady pro vhodné obchody a investice, soustředíme se na rovnováhu a odpovědnost.


Úplněk
Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.
Úplněk ve znamení Vah – 11.4.2017 - 08:08
Napomáhá k nalezení klidu, vyrovnanosti a také správné cesty. Můžeme plánovat budoucnost a hledat nejsnadnější cestu k úspěchu, ať již pracovnímu, nebo také finančnímu. Posiluje vědomí sounáležitosti s přírodou a ostatními lidmi.

 

Rady pro Váhy

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2017: Zónou štěstí v letošním roce se pro vás stává uvědomění si vlastní osobnosti a toho, jaké jsou vaše hodnoty. Dáte se směrem, který vás naplní tou pravou spokojeností.

Nepříznivý měsíc pro rok 2017: Srpen – přemýšlejte, co je pro vás stabilita a jistota. Tento měsíc jí možná můžete začít ztrácet.

Na co si dát pozor v roce 2017: Pokuste se najít harmonii a vyváženost. Pro život to potřebujete a tento rok to bude pro vás velice důležité.


Co je pro vás v roce 2017 nejdůležitější: V letošním roce je důležité odložit analyzování a více vše prožívat přes srdce. Snažte se především ptát, co opravdu cítíte, než co z toho budete mít. Srdce bude váš přítel a rádce, mozek tentokrát nechte odpočívat. Odsuňte vaše osobní zájmy stranou, abyste získali něco ve vlastní prospěch. Byli jste naučeni soustředit se pouze na vaše pohodlí, ale nyní musíte pomoci vašim blízkým a pochopit, že některé změny jsou nezbytné. Dávejte si pozor na falešných přátele. Ti se mohou ve vaší blízkosti nacházet i několik let, jen si to vůbec neuvědomujete. V nestřežené chvíli vám však tento rok budou chtít podkopat nohy a ze žárlivosti vzít vše, na čem vám záleží.
 

Co důležitého prožijete v každém jednotlivém měsíci v roce 2017
Leden – čeká vás jen práce a zase práce, ale bude vás naplňovat a budete se cítit dobře.
Únor – vaše cestování má v únoru zelenou. Tak si zajeďte na lyže nebo na exotickou dovolenou do Karibiku.
Březen – peníze vám budou přicházet vždy, když na ně jen pomyslíte, a tak upevníte svoji finanční stabilitu.
Duben – měsíc, kdy je potřeba všechny projekty dotáhnout do konce a uzavřít to, co je otevřeno.
Květen – čas klidu a harmonie. Konečně se vám podařilo nastolit tolik potřebnou vyváženost a užijete si ji.
Červen – naděje na vše dobré. Na co sáhnete, to se vám bude dařit. Užijte si krásný měsíc.
Červenec – zažíváte hojnost financí, hojnost práce i hojnost lásky… Co více si můžete přát?
Srpen – čekají vás deprese, protože jste si zvykli být nahoře. Nestresujte se, vše se brzo změní.
Září – hádky a nepříjemnosti se vám nevyhnou, ale když budete více odpočívat, tak vše zvládnete.
Říjen – pozor na impulzivní chování, možná ukončíte něco, co ukončit nemáte, a můžete toho litovat.
Listopad – vrací se vám štěstí spojené s financemi, a tak se je snažíte udržet, někdy až příliš majetnicky.
Prosinec – úspěch v práci a ve financích a celkově v životě vás nemine – zase se k vám štěstěna obrátila čelem.
Myšlenka pro rok 2017: „Když se už nedá nic dělat, je možné si alespoň přát.“

 

Co vám rok 2017 přináší: Přináší vám možnost dostat se tam, kam jste mysleli, že se nikdy nedostanete. Budete sice pomalu našlapovat, ale podaří se vám to.

 

Rada pro vás na rok 2017: Vděčnost za přítomný okamžik léčí emocionální zranění. Čím více jste přítomni a čím láskyplněji prožíváte současnost, tím spíše bolestné vzpomínky blednou nebo v nich pro sebe odhalíte pozitivní lekce. Milé Váhy, pokud jste měly někdy ambice sdělit světu, co si myslíte a co úžasného vás každý den napadá, pak je rok 2017 tou ideální příležitostí pustit se do díla. Můžete si pořídit drahé luxusní pero na inkoust, husí brk anebo moderní stylový notebook s logem jablka. Na formě nezáleží – důležité je, že mnohé vaše myšlenky jsou skvěle vybroušené diamanty. Jenže pokud je nezachytíte do formy deníku, glosy, povídky nebo blogu, pak se jednoduše vytratí i z vaší paměti, jako jemný plážový písek proklouzne mezi prsty. A pokud náhodou patříte mezi stydlivé Váhy, horoskop radí, pište klidně „do šuplíku“. I to má pro život hluboký smysl. Inspirace a poselství pro Váhy jsou tak jednoduché: Nevěřte letmým odhadům a pokud se s vámi někdo chce v roce 2017 vsadit, natož uzavřít skutečnou závaznou smlouvu, velmi pečlivě si vše prostudujte a promyslete. Můžete totiž snadno sednout někomu na lep. Pokud do všeho budete vnášet více citu než rozumu, nemusí to být na škodu, ale musíte si ohlídat míru. Zdravý rozum nemůžete úplně ignorovat, bude vaší záchrannou brzdou. Některé události, které zažijete, budou vyžadovat, abyste jim věnovali celou svou pozornost. Může to být vyčerpávající, takže byste měli dbát o svou kondici. Fyzické a duševní síly se navzájem ovlivňují, potřebujete jedny i druhé. Nakonec dosáhnete harmonii, ale bude vás to stát hodně. Alespoň si to budete vážit.

 

Afirmace:  Miluji přijímání a poskytování podpory.

 

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz,  https://2017horoskopy.7x.cz/, https://horoskopy.etarot.cz,

www.vestirna.com , https://diva.aktuality.sk

 

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.