Vodnář 21. 1. - 20.2.

 

Charakteristika Vodnáře

Vodnář je vzdušné znamení. Důležitými prioritami v životě jsou pro něj originální a nápadný životní styl a přátelství. Přátel však tito zrozenci naproti tomu nemívají mnoho, je to nejspíš tím, že dávají přednost kvalitě před kvantitou. Je těžké se s nimi sblížit, kličkují a neodhalí se nikomu jednoduše.  Obávají se totiž případného zklamání a zranění. Jsou idealisté a vizionáři, mají sklony předstihnout svou dobu, silnou touhu po pokroku a bývají humanisté. Jejich myšlení je netradiční a orientováno do budoucnosti, obvykle mívají předtuchy díky své silně vyvinuté intuici. Sice lpí na morálních hodnotách, ale tradiční přístupy jim nejsou vlastní. Stále mají snahu a touhu přicházet s něčím novým, neotřelým. Bývají špatně přizpůsobiví ostatním, razí si vlastní cestu a nepochopení ze strany společnosti je může skličovat.  Nesnášejí, když je někdo podceňuje. Jejich negativem je neustálé moralizování, druhé se snaží měnit a opravovat. Touto svojí vlastností také často narážejí a způsobují konflikty v mezilidských vztazích.

 

Pracovně se uplatňují v různých oborech, ale spokojenost nalézají jen v takovém zaměstnání, které jim umožňuje osobní rozvoj a pokroky. Jsou intelektuálně založení, v lásce a vztazích potřebují otevřenost, komunikativnost a také upřímnost. Představují prapodivnou až nepochopitelnou směsici praktičnosti, chladu, citu a občasného šokujícího nekonvenčního chování, ve kterém si libují.

  

Tito zrozenci jsou osobnostmi plné rozporů, není lehké se s nimi sblížit, ani jim porozumět. Představují těžko pochopitelnou směsici chladu, touhy po citu, praktičnosti a originality, někdy hraničící až s šokující nekonvenčností. Jejich povaha je komplikovaná, plná protikladů a tak často bývají nepochopeni. Jsou idealisté, humanisté a jejich myšlenky se upínají do budoucnosti, touží po pokroku, tradice jim nejsou příliš vlastní. Mezi Vodnáři najdeme mnoho intelektuálních typů, studium je pro ně přirozeností. Zakládají si na vzdělání, znalostech a společenském původu.

 

Vodnář Žena

Ženy narozené ve znamení Vodnáře bývají tajuplné a komplikované bytosti. Jsou to ambiciózní individualistky, které působí nadřazeně a chladně. Mají v sobě fluidum, které ostatní přitahuje, pochopit je bývá však krajně obtížné.  Mají sklony k extrémům a to jim v mezilidských vztazích obvykle hodně škodí. Mají skvělou intuici, potřebují svobodu a obdiv, kritiku nesnáší. Jejich myšlenky jsou často utopické, když zjistí, že se mýlily, jsou schopny propadat těžkým depresím.

 

Vodnář Muž

Muži Vodnáři se projevují bystrým myšlením, intelektuálními schopnostmi a tvrdohlavostí. S ostatními si příliš hlavu nelámou, vše posuzují ze svého hlediska. V myšlenkách i vztazích bývají poněkud neuspořádaní. Je pro ně těžké projevit city a navázat hluboký vztah, proto dávají někdy přednost povrchním románkům a krátkodobým známostem, tím pádem mohou často působit jako sukničkáři. Jsou vizionáři, idealisté a společenští tvorové, v citech a prožívání jsou však poněkud tajemní.  Nudit se s Vodnářem je skoro nemožné.

 

Ohlédnutí za rokem 2016

V roce 2016 jste sice postupovali vpřed, pomalým, ale jistým krokem, ale i tak to byl váš rok úspěchů a malých změn, které však vedly k velkému štěstí, poznání a harmonii. Pokud jste měli sklony trochu zmatkařit, učili jste se v takových situacích zaposlouchat se do svého podvědomí, které vám nejlépe napovědělo, jaký bude nejlepší další krok. Velmi důležitou roli hrálo i to, s jakou vervou jste do dalšího kroku pustili, to ovlivnilo celý další průběh. Pokud se vám podařilo zvládnout své pocity frustrace a méněcennosti a neklesat na mysli v horších obdobích roku, zachovali jste si zdravý rozum a chladné uvažování, zjistili jste se, že se vám opět začalo dařit. Díky tomuto přístupu jste se vyhnuli vážnějším problémům a komplikacím a zbavili jste se pochybností o sobě a nedůvěry v sebe. Lidé kolem vás vám připomněli, proč je tak důležité nepolevit a stát si za svým názorem. Jen fakta a vaše cílevědomost vám pomohly vystoupit na vrchol a dělat už jen to, co vás baví. Otevřeli jste si cesty ke svobodě a k životním změnám, začali jste hledat osobní štěstí a naplnění v životě. Museli jste za sebou spálit i pár mostů, a ačkoli to bolelo, bylo to správně, tak žádný strach, už prostě nechte minulost minulostí a těšte se ze své přítomnosti. Díky tomu jste mnohem rychleji, objevili možnosti, které dosud ležely netknuté a také to, co vám pomáhá rozvinout vaše schopnosti a váš tvůrčí potenciál.

 

Vodnáři v roce 2017

Milí Vodnáři, vesmírná scéna prozrazuje, že tento rok budete sklízet plody z loňských příslibů a vězte, že budou mít velmi šťavnatou chuť. Jupiter, Saturn a Uran mají postaveny své zářné kulisy, přičemž vám garantují místo v první řadě. Těšte se z jejich protekce! Jste doslova bombardováni událostmi a fakty. Máte větší rozpětí svého vědomí, větší kreativitu a poznáváte, že svět je mnohem větší, rozsáhlejší a bohatší, než jste doposud předpokládali. V poslední dekádě roku si Jupiter svou kvadraturou začíná testovat, jak těžký náklad jste schopni utáhnout. Vaším stylem je totiž dělat gigantické kroky a velké skoky - směrovat stále kupředu za novými vítězstvími. Jupiter vás však v roce 2017 pověřuje úkolem NAUČIT SE ODHADNOUT SVÉ SÍLY.

Vaším krédem je mít svobodný vítr v zádech, poznávat vše neobvyklé a neustále rozšiřovat své mimořádné obzory. Máte šanci si tohoto do sytosti užít, neboť vesmír si vás umínil zejména v 1. polovině roku hezky rozmazlovat. Planetární vládci prozrazují, že jste-li především ze 2. dekády Vodnářů ( 1.2. - 10.2. ), pak se klíčová fáze hýčkajících paprsků dostavuje od dubna do července. Štědrý Jupiter svým trigonem vytváří podmínky, aby se vám život ukazovat z té lepší stránky. Rozšiřujete své vědomosti, navazujete snadnou spolupráci, svobodně se rozvíjíte a nalézáte společnost spřízněných duší. Máte poslední dobou choutky osvojit si některý z cizích jazyků? Tak se směle pusťte do degustace, půjde vám to jako po másle! Stejně tak je to i s vašimi tvůrčími šťávami a navazováním partnerských vztahů, k čemuž vám navíc Mars poskytuje v květnu pěkný odpich. V této době jste doslova na odpalovací rampě a vše jde rychleji, než jste si kdy pomysleli či doufali. 

Hvězdy posílají malé varování před případnou flegmatičností. Nepodceňujte menší šance, mohou vyrůst do obřích rozměrů - jako fazole ve známé anglické pohádce. Také pro vás, zrozenci 3. dekády (11.2. - 20.2.), jsou letos připraveny skvělé možnosti, přičemž největším zlatým dolem je komunikace a styk s okolím. Emailujte, žhavte facebook, domlouvejte pracovní i osobní schůzky, ovšem neberte si toho moc najednou. Nemusíte tolik spěchat, přijede další vlak! Vaši snahu předběhnout čas by pak mohl Jupiter nemile zinkasovat i s úroky. Ve 2. polovině roku totiž tento expanzivní monseňor převléká kabát a jeho úsměv se proměňuje v pitoreskní grimasu. Svou kvadraturou přináší neblahé přehánění, také žárlivost či nedůvěru na kariérním poli, a to všechno skrýváno pod rafinovanou maskou. Ptáte se, komu lze tedy důvěřovat? Vsaďte na přátele.

 

Horoskop na rok 2017 předpovídá, že vás čeká období plné vážnějších obratů a rozhodnutí, než tomu bylo v minulých letech. Nebojte se, že byste se snad mohli v průběhu roku někdy začít nudit. Naopak vás čeká spousta velmi zajímavých zkušeností a také poznání, že na to, aby se člověk mohl královsky bavit, není nutné vyprázdnit bankovní konto. Vodnáři jsou nejlepší přátelé, jaké člověk může mít. Jsou inteligentní a okouzlující, stejně tak, jako přátelští. Neradi se nudíte a rádi poznáváte nové věci. Nejšťastnější jste, je-li všechno v pohybu. A právě toto všechno využijete v roce 2017 na maximum! Důležité pro vás bude najít si čas sami na sebe.  Budete mít společensky velmi rušný rok. Několik nabídek, které dostanete, se budou týkat hlavně vašeho nového zaměstnání. Noví kolegové vás vtáhnou do víru společenského života a vy se budete cítit konečně lépe a atraktivnější. Díky tomu nastartujete novou životní etapu. Nabudete více sebevědomí a budete si jistější i v pomoci jiným. V jejich očích se stanete hrdiny, což vám pomůže při dalších životních krocích. Protože právě díky tomu se dočkáte pomoci i z jejich strany a upevníte si pozici v soukromí i práci.

 

Zároveň to bude pro vás rok hledání. Budete se chtít ujistit, zda je tato cesta pro vás správná a udělali jste na začátku roku správná rozhodnutí vedoucí k několika změnám. Pozitivní události, které se na vás budou valit hlavně v období jara, vás však v tom jen utvrdí. Stojíte tedy před velmi vzrušujícím a turbulentním rokem. Postarají se vám o něj i vaši blízcí, kterým bude záležet na tom, abyste se konečně pohnuli z místa a nepůsobili jste jako ubrblaný a otravný člověk. Investujte více peněz do sebe, vždy hledíte jen na blaho jiných a sebe stavíte na druhou kolej. Kvůli tomu si sami sebe dostatečně nevážíte a to vám komplikuje i kariérní postup. Malé krůčky uděláte už nyní, ale pro velké změny potřebujete delší období. Vyjeďte si na dovolenou spolu s vašimi přáteli, nebudete litovat. Pak už budete svázáni manželstvím nebo dětmi, které vám neumožní pohnout se z domu a zažít něco nového.

 

Začátkem roku vám plejáda planet ve vašem znamení – Venuše, Mars a Merkur – zajistí skvělý vstup do roku 2017. Lze očekávat, že budete mít spoustu nápadů a zlepšení, s jejichž realizací se raději obraťte na druhé. Může se i zlepšit vaše finanční situace, a to díky dlouhému tranzitu planety Merkur, který potrvá až do poloviny března. V měsíci březnu zažijete emocionální bouři, přinese ji tranzit Venuše. Pozlobit vás může jen opoziční napjaté postavení planety štěstí Jupitera ve znamení Lva. V dubnu, díky pozitivnímu postavení Venuše, budou vztahy a partnerství hrát hlavní roli. Další pozitivní dobou, kdy můžete zaznamenat pokrok i změny ve svém životě, bude květen. Je to čas na společenský život, hledání nových pracovních a obchodních kontaktů, ale také nových milostných vztahů. Toto příznivé období trvá až do počátku června. Dovolenou a také odpočinek byste si měli dopřát během srpna, kdy budou důležité planety v opozičním, napjatém postavení. Napětí, problémy a také „výměnu názorů“ můžete očekávat v polovině září, kdy vejde bojovný Mars do vaší opozice. Díky své přátelské povaze a také pomoci Merkura ve znamení Vah vše zvládnete. Během listopadu v jeho polovině přejde Mars a Venuše do Panny a vy si oddechnete. Závěr roku bude patřit na jedné straně určitému bilancování, na straně druhé plánování projektů a cílů do nového roku.

 

Láska, vztahy

Navzdory rušnému společenskému životu se bude nést tento rok ve znamení svobody. Ještě v jeho úvodu ukončíte jeden vztah, který vás velmi vyčerpává a vtahuje vás do příliš rizikových oblastí, které vám nejsou blízké. Teprve po rozchodu pochopíte, jak jste se nechali dlouho zbytečně psychicky týrat a tento krok jste měli udělat už dávno předtím. I proto se rozhodnete dát si pauzu a nadechnout se pokud se pustíte do dalšího vztahu. Toto období využijete na hledání nových zálib a zlepšování vašeho osobního života. Obezřetní by měli být i ti Vodnáři, kteří vstoupí do nového roku nezadaní. Zejména v jeho první polovině nebudou mít štěstí na výběr správného partnera a novou známost by měli brát pouze jako flirt, ne jako vážný vztah. Vztahovačnost je vaším dlouhodobým problémem, dejte si proto jako jeden z novoročních závazků to, že se jí konečně zbavíte a budete vstřícnější. Společenský život vám přinese pár nových přátel. Ne všechny vztahy však budou upřímné. Věřte svým instinktům a spolehněte se na jejich našeptávání.
 

Vaše vodnářské srdce tepe velmi přátelským rytmem a k vašim ctnostem patří upřímnost a vytrvalost citů. I když nejste otevřenou knihou, své emoce skrýváte a netrávíte hodiny v erotických fantaziích, tak vám vášnivost nechybí. Přející Jupiter vás v tomto roce nabíjí patřičnou jiskrou, aby vaše charisma prozářilo i do vzdálenějších míst či odlišnějších kultur. Váš život je plný vzruchu a spěchu, zkuste se zastavit a vážit si drobných radostí, které zažíváte každý den. Je možné, že někteří z vás budou chtít se vstupem do nového roku udělat radikální změny ve svém životě, podpora silného Marse je na vaší straně. Venuše, planeta milostných vztahů, je téměř po celý lednový měsíc ve vašem znamení. Ti z vás, kteří chtějí prohloubit partnerství nebo zažít nové milostné vzplanutí, by měli jednat. Tranzit Merkura zařídí, že budete otevření komunikaci a novým myšlenkám. V dubnu můžete být zaměřeni spíše na praktičtější záležitosti, k jejichž řešení vás donutí vnější okolnosti, což může pokračovat i během měsíce května. V červnu vás osvěží vstup Merkura i Marsu do znamení Blíženců, může to znamenat, že budete otevřeni změnám ve svém životě, ať už v oblasti partnerské, nebo profesní. Přicházejí nové možnosti a těm, kdo stojí o navázání vztahů, se blýská na časy, určitě potkáte zajímavý protějšek, který vaši náklonnost opětuje. Léto může přinést napětí a nedorozumění, vyplývá to z postavení Venuše i Merkura v opozičním znamení Lva. Partnerská komunikace může váznout, je nejvyšší čas na malou „revizi“ vašeho osobního života.

 

V červenci dostává jupiterovský dobroděj ohromné povzbuzení od Venuše, což je nejšťastnější kombinací pro vaši letní romanci! Větry vás možná zavanou do exotických míst, každopádně počítejte s tím, že při svých cestách nebo odpočinkové dovolence dostane vaše srdce milostný zásah. A pokud jste singl, už dlouho nemusíte být! Je jedno, zda váš cestovní kufr zamíří do exotické Asie, rozžhaveného Portorika či na ostrovy plné romantické hudby tajemných bubínků - láska si vás najde. Snažte se získat vnitřní rovnováhu a jednat klidně, v měsíci září se mnohé vyjasní a uklidní, pozor však na „silové“ tendence, ke kterým vás bude nabádat energický Mars v opozičním postavení. Také v říjnu spřádá láskychtivá Afrodité své plány, přičemž největší zájem soustřeďuje na studijní prostory. V hlavním menu se objevuje zamilování do spolužáků, nový objev na půdě školy, ale také například platonická láska k šarmantnímu profesorovi. A co mají hvězdy připraveno pro vás, kteří žijete v manželském vztahu? Velmi pohodovou atmosféru, pokud však nepřekročíte své meze. Prioritně vy, zrozenci 1. dekády (21.1. - 31.1.) a 2. dekády (1.2. - 10.2.), dejte pozor na magnetizující týpky v oblasti vaší kariéry! Opravdovou pohodu zažijete v předvánoční době, kdy se mnoho věcí usadí, a vy najdete ztracenou jistotu. Užijete si klidu vánočních svátků v kruhu své rodiny a blízkých a na letní bouře už ani nevzpomenete.


Šťastný měsíc: červenec, říjen
Nepříznivý měsíc: listopad

 

Práce a peníze

Milí Vodnáři, po profesní stránce se před vámi otevírá hezký rok, respektive jeho první polovina, kdy není nouze o pracovní nabídky a úspěchy. Čeká na vás pozitivní změna práce. Už dlouho se na ni těšíte, ale nevíte udělat rozhodující krok. Dopomůže vám k tomu vtipná náhoda, díky níž se konečně pohnete vpřed a dostanete se na místo, kde se budete cítit dobře a hlavně neomezovaný svými kolegy. Noví spolupracovníci vám pomohou naplno využít vaše schopnosti a najdou vám v kolektivu takové místo, které vám bude nejvíce sedět. Podnikatelé se mohou těšit na nové spolupráce, díky kterým si vylepší zisk a konečně se odlepí z problematické situace. Máte nespoutaného ducha a vyhovuje vám pozice, která nezavání stereotypem. Pokud tedy hodláte změnit práci, hledejte tedy takovou, která vám konečně umožní realizovat část vašich životních přání. Nastává váš příhodný čas!

 

Mnoho Vodnářů totiž touží po nezávislé práci, neradi pracují v zaměstnaneckém poměru, těžko přijímají autority, a proto mívají v práci obvykle problémy. Postavení planety komunikace a obchodu Merkura, Marse a Venuše vás posílí v jasnějším náhledu na realizaci vašich profesních plánů. Jako inovátoři zvěrokruhu máte pro četné oblasti otevřeny dveře dokořán a to zvláště vy, kteří jste narozeni ve 2. dekádě (1.2. - 10.2. ) a 3. dekádě (11.2. - 20.2.). Velmi příznivou sférou se jeví nezávislé tvůrčí obory. Naopak pšenka nekvete úředničině a kancelářským pracím - nechcete sedět na jednom místě, lákají vás vzdálenější obzory, přiznáváte? V prvním čtvrtletí roku si pečlivě zapisujte všechny nápady, přání, vize a cíle. K jejich uskutečnění nadchází nejlepší čas během února až března. Další skvělé tranzity planet nastanou během dubna a května, kdy do vašeho spřáteleného znamení Blíženců vstoupí planeta zprostředkovatelů a obchodníků Merkur, silný a soutěživý Mars, ale i planeta osobního šarmu Venuše.

 

Ve 2. polovině roku signalizují hvězdy malé varování pro vás, kteří jste v zaměstnaneckém poměru. Jupiterova kvadratura značí problémy s manipulátorským šéfem. Takže se, svéhlaví Vodnáři, snažte, abyste mu zbytečně nenabíhali na smeč! Vaší zásadou totiž je mít právo na svůj názor a přesvědčení. To je bezesporu pravda, nicméně v tuto dobu je lepší našlapovat opatrněji. Prioritně v červenci a listopadu se snažte postřehnout šéfovy návrhy a podněty, které rafinovaně naznačuje mezi řečí. Vyplatí se vám to. Letní období vás bude vyzývat k odpočinku, snažte se v červenci dokončit všechny své resty. Ideální dobou pro prázdniny a oddech je měsíc srpen. V druhé polovině října mohou přijít nové nabídky, nebraňte se druhou stranu vyslechnout, možná získáte podnětné informace, které dokážete v budoucnosti zhodnotit. Nejúspěšnější den je pro vás čtvrtek. Je to den, kdy je vhodné myslet na svoji duši a naladit se příjemně v době času a odpočinku na různé umělecké zážitky. V tuto dobu jsme také otevření naslouchat ostatním, protože jsme tolerantní a chápaví.

 

V lednu nebude pohled na váš bankovní účet potěšitelný. Toto však bude jediná negativní zkušenost s penězi, kterou budete mít v tento rok. Odteď se vám začne dařit a nahrne se vám několik financí, které jste ani neočekávali. Mějte však na paměti, že je musíte utrácet správným způsobem a tedy konečně investovat i něco do sebe. Dopřejte si odpočinek, splňte si některé vaše sny a naberte tak více energie, které není nikdy nazbyt. Když bude vaše konto vypadat mnohem lépe, myslete i na ty, kteří nemají tolik štěstí a jsou závislí na pomoci druhých. V tomto roce buďte pečliví na smlouvy, podpisy a i ve finančních záležitostech se snažte o maximální přesnost a čestnost. Projděte si všechny účty, faktury a sociální a zdravotní odvody, případné resty dejte pokud možno urychleně do pořádku. Na větší vydání se připravte v závěru roku, nejen kvůli vánočním svátkům, ale i potřebě strávit volné dny někde na horách nebo v teplejších krajích.
 

Šťastný měsíc: květen
Nepříznivý měsíc: červenec, listopad

 

Domov a rodina

Ve srovnání s ostatními oblastmi každodenního života vykazuje v tomto roce sféra domova a rodinných záležitostí poněkud menší význam. Novou energii soustřeďte na svou rodinu. S vašimi blízkými se už dlouho od sebe vzdalujete a jediným důvodem bylo, že jste si špatně vysvětlili jedno jejich prohlášení, kvůli kterému jste odsoudili vaši komunikaci pouze na minimálně kontakty. Musíte však ustoupit od vaší tvrdohlavosti a pochopit, že to opravdu nemysleli zle a navíc se vás to ani vůbec netýkalo. Velkodušný Jupiter kreslí spirálu různých jiných aktivit, které polykají hodně času, a tudíž pak musí domácí záležitosti mírně stranou. Především vy, zrozenci 2. dekády (1.2. - 10.2.), jste ladění spíše duchovně až étericky, takže praktické záležitosti jsou pro vás pasé. Žádné rozsáhlé rekonstrukce domu, stavební práce či novou architekturu zahrady od vás vaši nejbližší nemohou očekávat. To dřív voda poteče vzhůru! Neznamená to však, že rodinné příslušníky zanedbáváte, naopak se jim snažíte být zábavnými společníky. Červen a červenec jsou vhodnými měsíci pro cestování a vám nedělá problém strhnout rodinné osazenstvo k dobývání dálav. Zahraničí je vhodnou volbou, ovšem Jupiter signalizuje, že byste pobyty v cizině měli stihnout skutečně v 1. polovině roku, později by vám to nemuselo být dopřáno. Co se týče rodinných vztahů, tento moudrý trubadúr napovídá, že je koncem roku nanejvýš vhodné, abyste se vyhnuli názorovým střetům se svou matkou. Neslo by to s sebou velkou zátěž. 

Šťastný měsíc: červen, červenec
Nepříznivý měsíc: listopad

 

Zdraví

Působíte, jakoby ve vašem organismu pulsoval nadbytek energie a pro vaše znamení je charakteristický tělesný neklid. Není se čemu divit, že mnozí z vás mají potíže se spánkem, vždyť ve vaší hlavě to neustále vře myšlenkami a novými nápady. Co tak něco na zklidnění mysli? Nejlepší radou pro vaše znamení je – udělejte si konečně čas sami na sebe. Vodnáři často řeší věci za druhé a vlastní běžné starosti odkládají. Odbourejte zatěžující vazby a starejte se konečně o sebe. Stav vašeho organismu, o který budete pečovat, vám to vrátí v podobě pocitu lehkosti. Zaměřte se na svoje trávení, dopřávejte si zvláště ryby a mořské plody, svému tělu dodávejte selen, vápník a hořčík. I když tento rok není pro vás po zdravotní stránce alarmující, psychiku byste si měli hýčkat. Meduňkou a kozlíkem určitě nic nepokazíte! Blahodárný Jupiter vás zpočátku podporuje na maximum, zdravíčko vám slouží a krevní oběh, který spadá pod vaše znamení, je dobře prohříván. Planetární vládci naznačují, že není třeba se obávat nějakých vážnějších zdravotních neduhů. Počátek roku můžete uvítat ve skvělé kondici, k poklesu vašeho imunitního systému by mohlo dojít koncem března. Více se hlídejte, zvláště pak při sportu během měsíce dubna, kdy planetární vlivy mohou ovlivnit i určité tendence k větší úrazovosti. Napětí a stres uvolněte sportem v tělocvičně nebo fitness centru, prospějí vám i masáže. Napjaté konstelace budou pokračovat i během května, buďte opatrnější i v silničním provozu. Ve 2. polovině roku však Jupiter začíná mít námitky a až tak bezproblémové období nezaručuje. Vyjma vaší 1. dekády (21.1. - 31.1.) má tento fiškus spadeno na vaše lýtka a kotníky, dále má tendenci dělat náchylnějším pohlavní ústrojí a zejména v srpnu varuje před zátěží srdce vlivem rozčilení nebo nervozity. Pokud se však dáte na cestu prevence, rozhodnete tím sami ve svůj prospěch. Zachování klidu, bylinkové kůry a případná akupunktura, vás mohou udržet ve vrcholné formě!  Letní měsíce vás zlákají k dovolené, na červenec si naplánujte kratší pobyty a prodloužené víkendy. Delší dovolenou hvězdy radí si vzít v srpnu, kdy pro vás bude náročné planetární postavení, které bude pokračovat i během září vlivem planety síly, Marse, v opozici. Věnujte se více sportu i relaxaci, zkuste chodit pravidelně plavat, prospěje vám také pobyt v přírodě – naplánujte si různé vycházky na zajímavá místa. Vaše znamení inklinuje ke kavárenskému způsobu života, vyhýbejte se pokud možno „společenskému pití“ i kouření, které vašemu zdraví neprospívá. Koncem roku se budete díky péči o sebe cítit klidnější, vyrovnanější a celkově fit.


Váš kámen pro zdraví v roce 2017: Citrín - je doporučován na posílení srdce, celkově podporuje imunitní systém

 

Byliny

Prospěšný je podběl, devětsil, maceška, zlatobýl, listy rybízu, komonice, kakost, šalvějový čaj, měsíček, přeslička, mateřídouška a divizna. Vodnářům se doporučuje také čaj maté a třezalka.

Vhodná strava

Mořské ryby, plody moře, mléčné produkty, méně masa, spíše libové hovězí, ze zeleniny je to čekanka, mrkev, listová zelenina, celer, ředkvičky, cuketa, kukuřice. Celozrnné produkty, hodně ovoce, citrusů, meruněk, ananas, hroznové víno, mandle, olivy, z koření estragon, libeček, kapary, fenykl, kmín a majoránka.

 

Šťastný měsíc: květen
Nepříznivý měsíc: srpen

 

Lunární cykly

Luna a magie k sobě patří již odedávna, Luna je známa pod mnoha jmény, uctívala ji a uctívá řada různých kultur po celém světě. Fáze Luny symbolizovaly tajemství životních cyklů.

Magické dny pro vaše znamení – Ti z vás, kteří chcete do svého života přilákat změny, štěstí a pozitivnější období, můžete trochu „čarovat“ ve dnech, kdy je lunární cyklus ve vašem znamení, tehdy je nejvyšší potenciál ke změnám.


Novoluní
Novoluní – při tomto období se Luna dostává před Slunce, a tak se nacházejí ve stejném znamení a Lunu v noci nevidíme. Je to také zatěžující fáze pro organismus, často se v tomto období doporučují půsty. Novoluní je také počátkem nových cyklů a je to vhodná doba pro „přivolání“ nových životních příležitostí a změn, pro uzdravující změny a realizaci plánů v nadcházejícím období. Je to i čas pro rozjímání a ztišení.

Novoluní ve znamení Vodnáře – 28.1.2017 - 01:06
Posilujeme svoji samostatnost a také sebevědomí. Soustředíme se na nové projekty a plány, které chceme v budoucnosti realizovat. Důležité je také studium a rozvoj našich duševních schopností a spolupráce s ostatními lidmi.


Úplněk
Při úplňku stojí Země mezi Sluncem a Lunou, dá se říci, že v této době na ni působí dvě protikladné síly. Víme, že u citlivějších jedinců se tento čas může negativně odrážet v psychice, způsobovat nespavost nebo horší soustředění. Býváme zranitelnější a také neklidnější. Úplňková doba symbolizuje především plnost, hojnost a plodnost. A my „žádáme“ o dostatek všeho, co potřebujeme ke spokojenému životu nejen pro sebe, ale i pro ostatní, přírodu a vše, co nás obklopuje. Přivoláváme zdraví, sílu i lásku.
Úplněk ve znamení Vodnáře – 7.8.2017 - 20:10
Svoji pozornost směřujeme k získání autority, vůdčích schopností a také odvahy říci ostatním svůj názor. Také usilujeme o osobní nezávislost a probuzení intuice, je to zároveň velmi vhodný čas k meditaci a vizualizaci osobních plánů.

 

 

Rady pro Vodnáře

Co vám rok 2017 přináší: Rozhodování, a to především v oblasti lásky a vtahů. Budete často přemýšlet o tom, co máte udělat a jak se ke všemu postavit.

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2017: Silnou oblastí tohoto roku jsou aktivity spojené se zahraničím a vyšším duchovním poznáním. Dostanete skvělou šanci pro vaši lepší budoucnost.

Nepříznivý měsíc pro rok 2017: Květen – budete se snažit posunout věci vpřed, ale nic se vám nepodaří změnit. Nechte všemu volný průběh.


Na co si dát pozor v roce 2017: Ujasněte si, co je pro vás ve vaší práci opravdu důležité, a na to se zaměřte. Nemarněte čas ničím nepodstatným.  Zaměřte se na vylepšení vašeho obrazu. Na své okolí působíte jako neotesanec, mrzout a člověk, který nemá chuť pomáhat. Mohou za to vaše dlouhodobé problémy, které byste neměli přenášet na druhé. Když se konečně usměje štěstí i na vás, měli byste přehodnotit i své chování a vnést do svého života více radosti. Buďte obezřetní při koupi drahých předmětů. Mohlo by se stát, že zainvestujete do špatné nebo nefunkční věci, která vás obere o hodně peněz.


Co důležitého prožijete v každém jednotlivém měsíci v roce 2017
Leden – čeká vás jedna schůzka za druhou a budete přepracovaní. Snažte se odpočívat.
Únor – rozhodování v oblasti vašeho vztahu vám dá zabrat. Nezadaní mohou prožít krátký flirt.
Březen – měsíc plný práce, která, jak se zdá, stále přibývá, místo aby jí bylo méně – a nevidíte žádné výsledky.
Duben – úspěšný měsíc, kdy budete sklízet ovoce své práce a mělo by se vám dařit.
Květen – přichází stagnace a nic se vám nedaří. Stále stojíte na jednom místě a nemůžete se z něj hnout.
Červen – věnujete veškerý svůj čas práci a na nic jiného vám nezbývá. Vezměte si už dovolenou.
Červenec – velké změny, které vás čekají, nebudou vždy úplně příjemné, ale zvládnete to.
Srpen – stabilitu vám pomůže najít žena, která je dobře finančně zajištěná a velice úspěšná.
Září – období, kdy opět propadáte práci a nevíte o světě. Věnujte pozornost svému vztahu, je to potřeba.
Říjen – budete se věnovat především úřadům a jiným institucím. Bude to únavné, ale je to potřeba.
Listopad – konečně si odpočinete a čeká vás pohoda a možná i dovolená.
Prosinec – závěr roku bude skvělý, plný lásky, porozumění a pohody ve všech oblastech.

 

Co je pro vás v roce 2017 nejdůležitější: Stagnace, která vás bude provázet především celou první polovinou roku, vám má pomoci ujasnit si priority a zaměřit se na to podstatné, co v práci a ve vztazích chcete.

 

Rada pro vás na rok 2017: Součet našich myšlenek, slov a pocitů produkuje vaše vnější životní okolnosti. A naopak vaše životní okolnosti a lidé ve vašem okolí zrcadlí váš vnitřní stav. Všimněte si jednou obou směrů současně. Vodnáři, horoskop na tento rok je ideální příležitostí k nápravě starých křivd a nedorozumění. Pokud vás nyní trápí pošramocené vztahy, můžete počítat s tím, že rok 2017 má silný potenciál uvést vše do klidu a harmonie. Zapomeňte na nenávist a odpusťte takovým lidem, kteří se na vás ve vypjaté chvilce rozhněvali. Živlem Vodnářů je vzduch a vzduch znamená oblaka i pohled z výšky, tedy potřebný nadhled. Horoskop také podněcuje vaší empatii a schopnost vnímat ostatní jako nedílnou součást vašeho životního příběhu. Nutkání obrátit svět vzhůru nohama (nebo alespoň obrátit se zády k některým lidem) vás postupně přejde a budete rádi, že lidé kolem vás vám oplácejí stejnou mincí. Inu, ne nadarmo se říká: „Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“. S některými lidmi není lehké pořízení, ale vy to zvládnete. Asertivně trvejte na svém a usmívejte se, aby všichni věděli, že je zbytečné snažit se vás vyvést z míry. Váš výhled je sice trochu nejistý, přesto ale máte naději, že se vše nakonec zvrtne ve váš prospěch. Mnoho věcí bude na vážkách, které se mohou převážit na jednu či druhou stranu. Buďte ve střehu, abyste mohli zasáhnout do děje, nenechte ze sebe udělat pouze loutku, se kterou někdo manipuluje. Váš názor by měl zaznít vždy, když je třeba, aby bylo hned jasné, co si o problému myslíte. Předejdete tím nedorozuměním, které by mohly věci zkomplikovat a vy byste se k nim museli opět vrátit.

 

Afirmace:  Tvořím rovnováhu a cítím se v ní dobře.
 

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz,  https://2017horoskopy.7x.cz/, https://horoskopy.etarot.cz,

www.vestirna.com , https://diva.aktuality.sk

 

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.