Horoskop pro Berany na rok 2014 

Beran 21.3. - 20.4.

 

Charakteristika Berana

Berani jsou ohnivé znamení, plní energie, elánu a života. Jsou to obvykle silné, ambiciózní a průbojné osobnosti. Jsou odvážnými zastánci nových myšlenek a směrů a díky svojí povaze jsou často schopni i své názory prosadit. Berani jsou bojovníci s nespoutanou a nevázanou povahou. Negativem je jejich tvrdohlavost a umíněnost. Jak si Beran něco usmyslí, nic s ním nehne, aby svůj názor změnil. Za každou cenu si vždy hledá svoji cestičku, i kdyby mu přátelé a rodina chtěli poradit sebevíc a co nejlépe, tyto rady nejspíše nepřijme. Beran se často obětuje a nehledí na překážky, jde hlavou proti zdi. Lidé narození v tomto znamení bývají nebojácní a často se zdá, že se nedokážou poučit ze svých chyb. Je to však spíše jejich důvěřivost a v jistém slova smyslu i naivita, která je vede k tomu, zkoušet neúspěšný pokus zase a znovu. Sebevědomě se prosazuje, jako by nedbal pocitů druhých, ve skutečnosti je však dobrosrdečným a upřímným jedincem.

Zrozenci ve znamení Berana bývají věčnými dětmi, obdivují vše kolem a dokážou Vás upozornit na detaily, kterým byste sami nikdy nevěnovali pozornost. Snesete-li jejich občas zlostné výbuchy nálady, které je však velice rychle přejdou, pak vedle sebe můžete mít toho nejpozornějšího a skvělého partnera, kamaráda nebo přítele. Jejich temperament je silný, na druhou stranu se však s nimi nikdy nebudete nudit.

 

Beran symbolizuje nové začátky a iniciativu. Lidé narození v tomto znamení mívají dobrosrdečnou nekomplikovanou povahu, pevnou vůli a ctižádostivost. Nebojí se překonávat překážky a případné neúspěchy je nikdy neodradí od dalších pokusů a snažení. Bývají tvrdohlaví paličáci, kteří chtějí jít v životě svojí vlastní cestou a jak si něco usmyslí, pak s nimi jen tak něco nehne. Někdy působí sobecky a podrážděně, ve skutečnosti ale mají dobré srdce a pro druhé se dokážou obětovat.  Milují objevování všeho nového a neznámého. Nesnášejí rutinu a omezování své svobody.

 

Beran žena

Ženy zrozené ve znamení Berana bývají okouzlující, jedinečné, ale také umíněné a odvážné. Chybívá jim trpělivost a dostatek rozvahy. Bývají vtipné a přátelské, ale někdy přespříliš upovídané nebo drzé. Jsou smělé a bojovné, nemají však smysl pro kompromis a ústupky a neumějí spolupracovat, očekávají, že ostatní se budou přizpůsobovat jim. Jsou nevypočitatelné a netrpělivé. Rády flirtuje a to, co se musí v partnerském soužití naučit je, že není vše v životě jen o soupeření.

 

Beran muž

Berani muži bývají plní energie, elánu a nápadů. Jsou odvážní a rozhodní, nechybí jim bojovnost a vůdčí energie. Potřebuje mít autoritu, jak v práci tak doma, pokud se mu jí nedostává dostatek, pak bývá tento jinak životní optimista nespokojený a náladový.  Příkoří a nespravedlnost si Berani dobře pamatují. Do vínku dostali řádný temperament a také tvrdohlavost. V partnerském vztahu bývají oddaní a věrní.

 

Berani v roce 2014

V minulém roce 2013 Berani poznali podněty a cesty, po kterých by bylo vhodné i v roce následujícím kráčet. Důrazným doporučením pro Berany pro rok 2014 je: Buďte ohleduplní ke svému okolí, pokud možno klidní a také přemýšliví. Zbrklost, která bývá pro Berany tolik typická, není v tomto roce na místě. V roce 2014 a to zejména na jeho začátku budou Berani potřebovat trochu více trpělivosti, než jsou zvyklí, než-li se dostaví ta správná energie a budou moci ve svých vytyčených cílech pokračovat a to jak ve vztazích, tak v kariéře. Všeobecně se dá říci, že druhá polovina roku by celkově pro Berany měly být úspěšnější, než-li ta první a to jak v práci a v kariéře, tak i ve vztazích a rodinném životě. 

 

V roce 2014 vás díky vlivu působení Uranu, čekají velké změny, které vám přinesou do vašeho života větší stabilitu a naplnění. Situace, které nastanou, si budou žádat ke svému vyřešení zralý a zodpovědný postoj. Budete sami překvapeni, jak snadno najdete dobrá východiska. Tyto situace nejde nijak naplánovat, přijdou náhle a nečekaně. V roce 2014 prožijete věci, u kterých by vás ani ve snu nenapadlo, že vás potkají. Ale nemusíte se ničeho bát. Rok 2014 bude pod mocným dohledem Uranu nejen rokem bohatým na neočekávané situace, ale také obdobím velkých kroků, rozhodnutí, a změn, které váš život obohatí a zkvalitní. Díky dobrému postavení hvězd budete mít potřebný potenciál ke splnění všech zkoušek a nástrah, které vás potkají. Nebojte se. V roce 2014 budete mít možnost chopit se příležitosti a v nejvhodnějším okamžiku udělat ve svém životě radikální změny. Stanete se hlavním protagonistou, hercem i režisérem vlastního nového způsobu myšlení a života.

 

Je však třeba si dát velký pozor na jakékoli vyhrocené situace a neřešit je radikálně a výbušně! I když vás k tomu budou Uran s Plutem pošťuchovat. Nesmíte zapomínat, že vaše vládnoucí planeta Mars je pojmenována po římském bohu války, takže všem konfliktním situacím dejte stopku s vykřičníkem!  Šance k úspěchům máte veliké, pokud použijete spíše takt a šarm, navíc vám na pomoc přispěchá sám nositel štěstí Jupiter. V roce 2013 vám Jupiter nedovolil vyrůst výše, zato od léta 2014 si to rozmýšlí a dává vám vstupem do znamení Lva větší rozlet a expanzi! Zaslouží si tak určitě svůj přívlastek - spravedlivý, právem. Šťastná konstelace zvaná - Velký trigon - je vám v tomto roce také k dispozici.

 

Rok 2014 je rok chopení se příležitostí! Planeta plná překvapení, jejíž jméno může být jedině Uran, hodlá vaši osobnost okupovat téměř celý rok, a i když máte adrenalin v podobě nečekaných situací rádi, přece jen vám četnost těchto blesků z čistého nebe může někdy připadat poněkud náročná.
S Uranem můžete, především vy, zrozenci 2.dekády (1.4. - 10.4.), očekávat neočekávané, jednou to bude šokující radost pro vaše srdce, jindy zase vlna tsunami. Každopádně se tento planetární rarášek ve vašem znamení pobaví, protože mu půjdete hezky na ruku. Oba jste extrovertní, jedineční a vaše inovativnost mu imponuje.


Ve druhé polovině roku se zalíbíte i přívětivému Jupiterovi, nositeli radosti a hojnosti, který vystrčí nos ze svého úkrytu a rozhodne se vám pomoci roztočit kola štěstí. Můžete tedy očekávat více osobního potěšení, cestování, úspěch ve spekulacích, kariérní postup a kreativitu.


Na přelomu září a října využijete naplno svých vůdčích schopností, výkonná energie planety Pluto zvýrazňuje vaši prestiž a možnost popularity, která má v budoucnu ještě více zesílit. Dostanete se do oka veřejnosti, ale pozor, milí Berani, jen za podmínky, že se budete snažit vyhýbat konfliktům! Pokud vás tedy bude váš rudý vládce Mars nutit k zakabonění a budete vypouštět více páry než obvykle, zařaďte zpátečku, protože byste neskončili jako vítězové, nýbrž jako poražení. Půjde vám jako vždy o něco důležitého a můžete cítit na sobě tlak, přičemž vše, co vás bude brzdit, budete chtít vyhubit jako plevel. Než však ukvapeně zareagujete na jakoukoliv situaci, dopřejte si čas na rozmyšlenou a ztlumte své vysokofrekvenční pole podrážděnosti. Nestojí trochu trpělivosti za následný vítězný aplaus?

 

Láska, vztahy

Berani řeší v lásce často otázku, jestli bude po jejich nebo ne. Lidé zrození v tomto znamení mají vrozenou potřebu a touhu prosadit se, a ani partnerské vztahy nejsou výjimkou. Navíc jsou berani jedni z mála znamení zvěrokruhu, kteří dokážou dobře snášet i dlouhodobou samotu a odloučení. Pokud se Berani v tomto roce ostanete ve Vašem dlouhodobém vztahu do zdánlivě bezvýchodné a neřešitelné situace, pak nezoufejte, uklidněte se a zeptejte se na radu někoho Vám blízkého, kamaráda nebo příbuzného. Poznáte, že možná máte jen zkreslený pohled na věc a situace, ve které se právě nacházíte, není zdaleka tak bezvýchodná, jak na první pohled vypadá. Uvažujte raději s chladnou hlavou, nedělejte unáhlená rozhodnutí, ať zbytečně nepřijdete o někoho vám milého a blízkého. Novou energii, a to nejen pro oblast lásky a vztahů vám vlije do žil jaro, především pak měsíc květen. Hledejte nové podněty a neztrácejte naději. Partnerovi naslouchejte a nezapomínejte s ním komunikovat. Na konci kalendářního roku vaši rodinu nebo vztah čeká významná radostná událost, kterým může být svatba nebo i nový přírůstek do rodiny. Pokud chcete u svého partnera něco měnit, raději tyto nápady odložte, především jde-li o partnera potenciálního. Dostali byste se pouze do střetu zájmů.  

 
Uran bude mít v roce 2014 velký vliv také na vaše vztahy. Buďte více společenští a nebojte se zapojit do týmového úsilí. Najdete zalíbení v pomoci druhým, i když to nebude vždy jednoduché. Pokud jde o lásku a romantiku pro rok 2014, bude velmi těžké uspokojit vaše očekávání. Chtěli byste, aby váš budoucí partner byl dobrým přítelem, stejně jako milencem. Ale pozor - ne vždy jde všechny vaše nároky splnit najednou. Raději z nich v roce 2014 trochu slevte, ať se vyhnete zbytečnému zklamání. Pokud již partnera máte, bude vaše potřeba dlouhodobé stability, silných prožitků a láskyplných vyznání zcela naplněna.

 

Začátek roku se vám může v oblasti lásky a milostných nuancí jevit poněkud rozpačitý, což zrovna není voda na váš mlýn. Chtíč vašeho ohnivého a soutěživého ducha není zvyklý uhasínat, nicméně Mars s Venuší si chtějí trochu dupnout na podpatku. Takže milí Berani, žádná kvantita, ale kvalita! Přece jen budete muset prozkoumat svou sexuální aktivitu podrobněji, neznamená to však, že na vás nebudou číhat příjemné výzvy. S Uranem ve vašem znamení mohou být vztahy opravdu nepředvídatelné, můžete se seznámit na charitativním plese nebo kvůli své lásce podstoupit plastickou operaci, každopádně se jedná o auru zvláštností. Od května se Venuše v konjunkci s Jupiterem stává oknem příležitostí a přináší další scénáře. Může se jednat o dávnou lásku z minulosti, vašeho učitele či profesora nebo také náhodné setkání s realitním agentem. Obávali jste se, že to nebude mít spád? Omyl, léto rozmíchává kotel vášní hezky naplno! V srpnu jste nejpohotovější především vy, zrozenci 2.dekády (1.4. - 10.4.) a své šance se pořádně chopíte.

Pro manželství je rok 2014 tak trochu testem, Venuše může vztah transformovat do něčeho nového a lepšího, ale také ho v případě přetrvávající neslučitelnosti povah ukončit. Vše závisí od toho, jak tuto výzvu zvládnete.
Lásce a vztahům bude přát především jaro. Jarní měsíce budou pro Berany velmi inspirativní, budou hledat nové podněty a objevovat nové směry a možnosti jejich života.   Hodně lásky si vychutnáte už v zimě. Bude to období, kdy pocítíte spoustu vřelého citu a pokud ještě partnera nemáte, bude to ta nejlepší chvíle, kdy byste se konečně měli rozhodnout pro toho, kdo s vámi bude kráčet bok po boku po zbytek života. Jaro také bude velmi příjemné, k určitému ochladnutí citů dojde v létě, ale tam by to prázdninové zábavy a radovánky měly přehlušit. K oživení zase dojde s příchodem chladnějších dnů.
Šťastné měsíce - červenec, srpen, září
Nepříznivé měsíce - leden, únor

 

Práce a peníze

Velká pracovitost a přirozená houževnost zrozenců v tomto znamení, umožní Beranům udržet se v následujícím roce 2014 na finanční hladině. Ačkoliv může dojít k výrazným výkyvům a stresovým situacím, naslouchejte stále svojí intuici, vaše tvrdohlavost a neústupnost by se měla v tomto případě, co se týče vašich pracovních plánů, skutečně vyplatit. Ihned na začátku roku 2014, v průběhu ledna a února je možné, že budete uvažovat o koupi nemovitosti nebo o jiném velkém projektu. Berani by však v tomto ohledu měli být opatrní na svoji velkorysost, neboť kvůli své velké důvěřivosti by mohli snadno přijít o nemalou finanční částku. Kromě toho je také dosti pravděpodobné, že dojde k situaci, kdy budou muset zachraňovat své přátele z finančních problémů tím, že jim půjčí nebo dle svého uvážení dokonce darují peníze.

Radou pro rok 2014 v oblasti práce pro Berany je: Buďte kreativní, nebojte se nových příležitostí a úspěch se dostaví. Rozdělte úkoly nejlépe, jak dovedete, ostatní půjdou ve Vašich stopách. Od druhé poloviny roku by se Vám po pracovní stránce mělo dařit ve všech ohledech lépe, než tomu bylo v první polovině kalendářního roku. Trvejte na svém, a pokud si v práci dupnete, pak se Vám podaří dosáhnout zlepšení pracovní pozice nebo i zvýšení platu.  I když v kariéře máte co dočinění s obrovskými změnami a posunem správným směrem, ovšem nesmíte počítat s tím, že by mělo vše raketový start. Ničeho se nebojte, posuny, které nastanou, vás každopádně povedou správným směrem. Není pochyb, o tom, že období radikálních změn bude nelehkým obdobím, plným rozhodnutí a možná i bezesných nocí, ale Uran nad vámi bude stále držet ochrannou ruku, díky čemuž vždy ze všeho s lehkostí a elegancí vybruslíte. Mars je od března do května retrográdní, to znamená, že se dostává do zpětného chodu a kdykoliv má váš vládce takto dané postavení, očekávejte určité zpoždění událostí.

Jste nedočkaví a máte horkou hlavu, navíc nesnášíte, když vám někdo říká, co máte dělat, přesto hvězdy nabádají k trpělivosti. Že je to pro vás téměř nemožné? Žádný strach, velcí planetární - GURU ví, že to zvládnete. Pro vás, zrozenci 1.dekády (21.3. - 31.3.), se mohou v březnu přece jen nějaké šance vyskytnout, nicméně posečkáním nic nepokazíte. Jste sice skvělí spouštěči projektů, ale v jejich absolvování by to už mohlo váznout. Vyhněte se například tomu, že by vám scházeli kvalifikovaní zaměstnanci, protože byste neměli finance na jejich zaplacení. Nebojte se, jste hybnou sílou zvěrokruhu a váš pravý čas přijde! Pluto v Kozorohu si vyžádá, abyste své nápady zrealizovali, také můžete náhle změnit kariéru a vychutnat si rychlý vzestup, pokud jde o povýšení, plat nebo uznání. Navíc se pro vás od října rozsvítí Mars a může konat zázraky, společně se Saturnem přinášejí super zprávy ohledně peněz v podnikání. Pokud budete přínosem pro druhé, těšte se z výhod, jako je zdravotní pojištění nebo například hypotéky či bankovní úvěry, hodně štěstí!
V roce 2014 musíte dát větší důraz než kdy dřív na vaše profesní možnosti, a vysokou míru motivace. Rok 2014 bude pro vaši kariéru rokem šance a mnoha nečekaných překvapení.
Šťastné měsíce - září, říjen
Nepříznivé měsíce - leden, duben

 

Domov a rodina
Jako všechna ohnivá znamení jste šťastni tam, kde sálá hřejivá atmosféra, a pro vás ji v roce 2014 zažehává velkorysý Jupiter v oblasti rodinného zázemí. Ať se jedná o bytové záležitosti, zabezpečení, rodiče, děti nebo třeba důchodové okolnosti, tam všude rozvěsí Jupiter své louče štěstí. Zajímavá je pro vás především druhá polovina roku, kdy mnozí z vás označí bydlení v žebříčku priorit číslem jedna. V červnu navrhuje Mars větší zaměření na domácí potěšení a některé velké rekonstrukce, které jste jakožto nedůslední delikventi začali a nikdy nedokončili. Co těch několik vrstev starých nátěrů? Venuše se už také přimlouvá za zkrášlení domova a nastartovává vás natolik, že se pouštíte i do nových dekorací a koupě nového nábytku či zařízení. Co se týče dětí, lze očekávat velmi dobré zprávy o škole, zejména 2.dekáda vašeho znamení (1.4. - 10.4.) a především se těšte vy, kdo máte děti už trochu starší. Je pravděpodobnost, že budou pokračovat ve svém vzdělání na vysoké škole nebo se rozhodnou přihlásit do internetového studia, či zvolí domácí studijní program. Vy, kteří děti ještě nemáte a toužíte po přírůstku do rodiny, neváhejte, máte zelenou! Je dobré využít situace, protože v tomto roce jste, milé beraní ženy, mnohem plodnější. Tak či onak, i kdyby se to netýkalo přímo vás, postará se o oživení rodiny některý z jejich členů.
Šťastné měsíce - červen, srpen
Nepříznivý měsíc - únor

 

Zdraví
Berani jsou zvyklí nakládat se svojí energií někdy až neúsporně. Vrhají se do nových záležitostí po hlavě a se vší vervou, avšak buďte opatrní a nezapomínejte na pravidelný odpočinek nebo relaxaci. Myslete na své zdraví. V dalších ohledech by ale ze zdravotního hlediska nemělo u Beranů v tomto roce docházet k žádným větším komplikacím nebo docházet k negativním změnám. Berani by měli být plní životního elánu a cítit se zdraví, v pohodě a v harmonii se svým okolím. Samozřejmě dojde v průběhu roku na určitá období, kdy pocítíte méně energie, za což mohou přecházející krátkodobé planety, ovšem způsobení vážných onemocnění nemají u vás v popisu práce. Pravdou je, že především v první polovině roku můžete být náchylnější k infekcím a vzpomínané únavě, neoslabujte si tedy imunitu přetížením, a jak prozrazuje Mars, i zbytečným napětím, nenechte se dusit v lavině povinností! Napětí a stres by se mohly odrazit i na vaší pokožce. Dávejte si pozor na oblast vaší zdravotní kondice především v průběhu letních měsíců. Je velmi pravděpodobné, že vaše imunita bude v této době léta poněkud oslabena. Svoji imunitu můžete podpořit pravidelným užíváním echinaceových kapek nebo hroznového cukru.V případě infekce je u vás problém charakteristický rychlým průběhem a rychlým odezněním, ohnivý potenciál dává vašemu tělu velkou sílu, aby se vypořádalo s případným vetřelcem. Horečka je pak v takovém případě pro vás spíše dobrodiním, protože rychle a účinně spálí jakékoliv bakteriální či virové onemocnění. Mars má pro vás i dobrý tip a radí, abyste ulevili svým ledvinám vyhýbáním se alkoholu a také si, horliví mlsouni, všímejte obsahu vašeho talíře, zařaďte více zeleninových jídel a sledujte nutriční příjem. Očistné kůry zavnímá váš organismus jako procházku rajskou zahradou a co se týče psychiky, meditativními léčebnými technikami uhodíte hřebíček na hlavičku!
V roce 2014 musíte co nejvíce pečovat o svou psychickou pohodu a rozbouřené nervy. Nejvíce stresu čekejte na samém začátku roku a pak kolem srpna. To je čas, kdy budete také muset věnovat hodně času příjemnému odpočinku. Horoskop předvídá nějaké menší problémy se zuby (bohužel zase) nebo dásněmi, raději tentokrát nezanedbávejte povinnou preventivní návštěvu u zubaře. Jste to co jíte není jen jméno televizního pořadu, je to i velké moudro, na které byste neměli zapomínat.
Šťastné měsíce - srpen, září
Nepříznivé měsíce - leden, květen

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014: Silnou sférou jsou pro vás v tomto roce vaše děti a situace s nimi spojené. Můžete zažít neobyčejně šťastné chvíle, které se jen tak člověku každý den nestávají! Tento rok se věnujte více své rodině. Promluvte si se svými blízkými o tom, jak se cítí, a řekněte jim, jak moc jsou pro vás důležití a jak je máte rádi. Uzavřete všechny spory, které s rodinou a blízkými přáteli máte. Přinese vám to radost a štěstí.

 

Rada pro Berany: Pro každého, kdo se narodil ve znamení zvěrokruhu Beran, bude rok 2014 rokem velkých změn. Vyznačíte-li si nové cíle a začnete velmi pilně pracovat na jejich realizaci. Povede to ke zlepšení životních podmínek a k výrazně lepší náladě, zvláště v druhé polovině roku. Podle horoskopu nejlépe na tom budou ti Berani, kteří se budou rozhodovat hlavně podle svých zájmů a také ti, kteří budou mít hodně odvahy a nesloží se hned před první překážkou. Vždy, když vědomě vnímáte něco pozitivního, otvírá se vaše srdce a tím automaticky zesilujete své spojení s vesmírem. Když se zlobíte, něco se ve vás sevře a vaše spojení s vesmírem je blokováno.

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, www.horoskop-2014.cz

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.