Horoskop pro Blížence na rok 2014

Blíženci 22. 5. - 21. 6.

 

 

Charakteristika Blíženců

Blíženci, to je vzdušné znamení dvojčat, které se projevuje ve veškerém jejich konání a činění. Není pro ně větším problémem měnit místa pobytu, přátele, milence, zaměstnání i volnočasové aktivity rychlostí větru. I jejich nálady se mohou střídat jak aprílové počasí. Bývají družní a společenští, mají rádi zábavu a spoustu lidí kolem, samota je pro ně tíživá a nepříjemná. Bývají obvykle dobrými baviči, prožité historky si rádi tak trochu přibarvují, ale není to projev lhaní, jen jejich veselé představivosti.

Tito zrozenci jsou bystří a intelektově zdatní, jejich vrozená zvědavost je nutí stále poznávat a řešit nové problémy, jejich dokončení však často brání sklon k netrpělivosti. Velmi rádi poznávají různorodé záležitosti, vynikají také skvělou pamětí a tak se dá říci, že jsou novodobými renesančními bytostmi. Po psychické stránce mohou být někdy mírně labilní a typická je také jejich nerozhodnost. Obvykle nebývají příliš dochvilní. Láska je pro ně hra, dokážou být ve vztahu velmi vynalézaví, tvořiví a zapojují fantazii. Velice rádi flirtují a v mládí bývají nestálí. Nesnášejí stereotyp, jsou-li už do něj z nějakého důvodu uvrženi, pak se z optimistického a veselého Blížence stává nevrlý a kousavý jedinec.  Co se týká uzavření partnerství, pak je tento zrozenec sice nestálý, ale když ho přesvědčíte o svých kvalitách, pak k Vám přilne a nebude Vás chtít opustit. V pozdějším věku si váží klidného domácího zázemí a jistoty.

 

Zrozenci ve znamení Blíženců často okouzlí společnost svojí veselou povahou a nenuceností. Jejich vnitřní svět je složitý, neboť jakoby jedno tělo obývaly dvě různé bytosti. Jejich pozitivy a přednostmi je energie, elán, nápaditost, tvůrčí a organizační dovednosti a diplomatické chování. Mívají vynikající paměť a zajímá je vše nové. Toto znamení je vzdušné, rychle mění nálady, místa pobytu, přátele a klidně i milence. V mládí jsou velmi nestálí, mají chuť a sílu poznávat vše nové, jsou schopni se bez větších obtíží přizpůsobovat novým situacím a událostem. Blíženci většinou nejsou schopni dosáhnout dokonalého vnitřního klidu, uvnitř jsou nervózní a neklidní, jakoby jim stále něco chybělo, co to však je, neví ani oni sami.

 

Blíženci Žena

Tato žena je mnohostranná, strhne Vás svojí optimistickou povahou a výřečností.  Blíženec žena nemá ráda monotónnost a stereotyp, stále potřebuje nové podněty a motivaci. Díky její proměnlivosti a nestálosti bývá těžké ji dokonale poznat a zaškatulkovat. Je to vzdělaná dívka nebo žena, která chce být vnímána jako individualita. Obvykle má všeobecný přehled a hovoří minimálně dvěma světovými jazyky. Miluje cestování a poznávání všeho nového. K pocitu spokojenosti potřebuje pořádnou dávku seberealizace. Ráda flirtuje a toho pravého vybírá dlouho, pro muže není lehce polapitelná.

 

Blíženci Muž

Muži Blíženci jsou zajímaví a šarmantní. Jejich dvojaká povaha je jejich neoddělitelným celoživotním rysem. Jsou mnohostranně nadaní, rychle vstřebávají informace, mívají všeobecný rozhled a jsou přístupní novinkám. Tento muž má rád společenské události, je mu příjemné být středem pozornosti a jeho povaha je neklidná, těžko předvídatelná. Má podvědomou potřebu zakrývat své pravé úmysly a na druhou stranu Vás dokáže znenadání odrovnat svojí upřímností.  

 

Blíženci v roce 2014

Minulý rok byl pro Blížence poměrně náročnou zkouškou s mnohými úskalími a těžkými situacemi, proto je vhodné, aby si na počátku roku nového tito zrozenci udělali čas sami pro sebe a zapřemýšleli chvíli nad zhodnocením událostí minulých. Díky této chvíli pro sebe se vám jistě podaří získat nový názor na věci a události, jež se ve vašem životě momentálně dějí. Možná se Blížencům díky tomuto kroku podaří získat nový vhled do událostí a získání lepších a zdravějších názorů na věc. V první polovině tohoto roku budete muset čelit nepříjemným událostem ze strany přátel, v závislosti na těchto událostech se však zocelíte. Také se naučíte nebýt již tolik důvěřiví a tím pádem lidé z Vašeho okolí přestanou Vaší dobroty zneužívat. Příjemnou událostí tohoto období bude to, že naleznete nějakou zcela novou volnočasovou aktivitu, která pro Vás bude přínosem a možná i zjistíte, že po něčem takovém jste již dlouho toužili.  

 

Jste stále ve střehu, hlavou vám rychle probíhají myšlenky a plány, toužíte si vychutnat všechny rozmanitosti života, nevydržíte chvíli v klidu… Blíženci jsou obvykle uspěchaným znamením, které je stále v kole každodenních povinností i radostí a udělá všechno proto, aby se ani na chvíli povyk kolem nich nezastavil. Z toho vyplívá, že trpělivost není vždy tou nejvýznamnější z mnoha ctností dvojčat. Ale pozor, už v prvních měsících roku 2014 budete vyzváni k tomu, abyste zpomalili a začali se více soustředit na dění kolem vás. Nejvíce obezřetní buďte v záležitostech financí, majetku a práce. Pamatujte si, že v detailu se může ukrývat často něco velmi důležitého. Ačkoliv si běžně blíženci prolétají každodenními povinnostmi s lehkostí, v roce 2014 bude příliš mnoho v sázce, na to, abyste si mohli dovolit být méně důkladní, zvláště pak, pokud jste na kordy s protivníkem, ať už je to vaše bývalá banka, zaměstnavatel nebo i partner. Rok 2014 bude pro vás vyvrcholením těžkého mnohaletého období, kdy jste prošli mnoha náhlými změnami, kdy stačila pouhá minuta na to, aby se vše obrátilo naruby a život byl úplně jiný. Mnoho lidí takový obrat zná, a zažilo ho, ale u vás se podobné věci děly takřka non-stop. V roce 2014 se Uran od vás malinko vzdálí a to povede ke zklidnění a usazení všeho kolem vás. Nic na našem životě není trvalé a musíte se naučit, jak zacházet s pomíjivostí.

 

Určitě už také netrpělivě očekáváte svůj planetární expres číslo 2014 a novinky, které s sebou přináší. Příjezd hlásí energický Mars a zároveň vás zahrnuje bombastickou aktivitou. Uran s Neptunem mají předplacené jízdenky už z minulého roku, jejichž platnost trvá po celý rok 2014, takže co se Urana týče, platí dlouhodobě příjemná překvapení! Neptun v kvadratuře se Sluncem může sice způsobovat, že budete své názory a rozhodnutí často měnit, ale nezapomínejte na významného pasažéra, kterým je Jupiter, ten bravurně pomůže! Na rozdíl od roku 2013 vám vedle zdokonalování sebe sama otevírá i mysl k názorům ostatních lidí. Tento rok je pro vás tedy charakteristický rozšiřováním obzorů a radostí z mezilidské komunikace.

Vaše blíženecké - JÁ
je známé svou bujarou duchaplností, jste stále ve střehu a obvykle označováni známkou spěchu, nejste-li tedy přímo v rotaci. Trpělivost tedy není vaší největší ctností, stále vás něco pohání dál a stejně tak na začátku roku 2014 a v jeho 1. polovině vás popohání všetečka Mars. Dává vám touhu vychutnávat další z rozmanitých potěšení života i neklid, že někde tam za tou další duhou je mnohem zábavnější večírek a vy nejste na seznamu hostů. Uran vás svým harmonickým aspektem se Sluncem učí, jak žít s nejistotou, vštěpuje vám, že nic není trvalé a vy se musíte naučit, jak zacházet s pomíjivostí, zároveň má ale tento nevyzpytatelný šikulka společně s přívětivým Jupiterem pro vás nachystané dárky. Ozývá se vaše zvědavost?

Milí Blíženci, i kdybyste procestovali všechny světadíly vaší představivosti, Urana neodhadnete, nikdy dopředu nezjistíte, jaký způsob zvolí pro svá náhlá překvapení. Jisté ale je, jak naznačuje Jupiter, že hlavní parketou jsou finance a společenské aktivity. Od července se tento dobroděj přesídluje ze znamení Raka do znamení Lva a svým postavením tuto parketu rozšiřuje o komunikaci, intelektuální zájmy, metafyziku, zahraniční cesty, také větší zájem o otázky ega, těla a vizáže. Při společenských kontaktech chcete teď více zapůsobit a zazářit a při své věčné mladické vitalitě není vyloučeno, že se zčistajasna rozhodnete k originální změně image. Akční rádius máte tedy široký!

Uvážlivý Saturn akorát v prosinci malinko usměrňuje Blížence 1.dekády (22.5. - 31.5.), aby neplýtvali energií až příliš. Pro celé znamení je tady ještě i varování od Neptuna, abyste nesedli někomu na lep. Pozor na nepoctivost a přehnanou idealizaci vznikajících okolností. Vždy si v dané situaci nechte otevřená zadní vrátka, abyste měli cestu zpět, hlavičku na to máte víc než dobrou!

 

Láska, vztahy

Blíženci potřebují ve vztahu svobodu a rozlet, mají toulavé boty. Jsou to mistři flirtu a mívají tendenci být přelétaví. Polapit Blížence bývá velmi složité, své city maskuje a ukrývá, ačkoliv bývají velmi hluboké. Čím více Blíženec miluje, tím těžší pro něj bývá své city reálně vyjádřit. V první polovině roku 2014 se milí Blíženci pravděpodobně budete potýkat se žárlivostí. Buďte opatrní, aby vás vaše žárlivost nedohnala k nějakému nepoctivému chování. Pravděpodobně byste toho totiž již brzy zalitovali a o milovanou osobu pravděpodobně přišli. V druhé polovině nadcházejícího roku by se vám ve vztazích mělo všeobecně dařit významně lépe. Nechte se ve svých aktivitách podpořit svými přáteli nebo rodinou. Užívejte si harmonii, pohodu, štěstí a vyrovnanost, jež Vás očekávají. Je také pravděpodobné, že ve vaší rodině se objeví nový přírůstek, oženíte se, či vdáte anebo potkáte novou osobu svého srdce. Ke konci roku 2014 žijte přítomností, nenechte se vláčet myšlenkami na to, co bude v budoucnosti.

Rok 2014 vám odstartuje scénu milostných vztahů jednoduše jako mávnutím kouzelného proutku. Už od ledna vás podporuje samotný Mars, Guru touhy a sexuálního jiskření. Váš milostný život je nekonečným zdrojem překvapení, jednou se chováte jako nejposvátnější puritáni a jindy zase jako démoni bezuzdnosti. V březnu Venuše přináší mnoho příležitostí k seznámení a náklonnosti. Vy, kteří žijete v manželství, máte za úkol udržovat a rozvíjet vztah, hvězdy radí, abyste byli stále aktivnější. Pokud se vám zdá, že už to mezi vámi s partnerem nejiskří jako dříve, nepolevujte a dobývejte tu pevnost lásky - hlavní zbraní je vytrvalost. Jestli už Naplánujte si na rok 2014 krátký romantický výlet. Pokud si ideálně v červenci pronajmete nějakou chatu v horách, nebo i u moře, můžete si být jisti, že váš vztah se nejen oživí, ale i nabere zcela jiný, lepší směr.
Nezadaní, kteří stojíte o hlubší vztah, pozor na lehkomyslnost! Flirtování pro vás sice představuje extrémní sport, který hrajete na profesionální úrovni, ale tentokrát se to nemusí vyplatit. Pokud rozehrajete více partií, už v dubnu vám to dá Venuše hezky spolykat. Jupiter pohybující se ve lvu ukazuje na krátkou vzdálenost v cestování, takže je pravděpodobné, že si najdete partnera v těsné blízkosti vašeho bydliště. Pro vás umírněnější je také nachystána letní odměna v podobě oslňující romantiky, můžete si například pronajmout malebnou chatičku v horách či u moře, kde budete mít na své líbánky spoustu soukromí. Také byste se mohli seznámit s někým zvláštním v místě, které je jen kousek od vašeho domova, nebo třeba u lékaře, nezapomeňte, že Uran má v zásobě překvapení!
Pracovní vytíženost ovlivní i váš citový život. Málo času na domácnost nepřeje ani hledání lásky ani společnému životu s partnerem. Rok 2014 bude podle horoskopu pro každého ze znamení zvěrokruhu Blíženci testem síly vztahu, můžete čekat i velmi nepříjemné chvíle, ale nakonec by vše mělo dopadnout výtečně. Občas je lepší poprosit o trpělivost předem a ne tlačit na partnera aktuální situací.
Šťastné měsíce - leden, srpen, říjen
Nepříznivé měsíce - duben, listopad

 

Práce a peníze

Přednostmi Blíženců jsou jejich nápaditost, energie, pracovitost a tvůrčí a organizační schopnosti. V oblasti zaměstnání a kariéry čeká v tomto roce Blížence pravděpodobně mnoho změn a veletočů. Vaše rodina a přátele Vás v tomto směru pravděpodobně podpoří, pokud ne, můžete se spolehnout na nové kolegy, kteří do vašeho života vstupují. Ukážou vám nové možnosti a směry, kterými se nadále vydávat. Všechny svoje plány ale dobře rozmýšlejte, někdy je sice potřeba zariskovat, ale to správné rozhodnutí je pro vás letos stěžejní. Bude vás totiž provázet ještě další nadcházející léta. Možná získáte nové zaměstnání, ale každopádně si buďte jistí, že Vaše úsilí o osobní rozvoj přinese ovoce, jak po stránce seberealizace, tak po stránce finančního ohodnocení. Rozhodně si tedy ve všech směrech polepšíte.  Vaše pracovní vytížení bylo a je hodně velké. Nepolevujte, pomoc je na cestě! Už začátkem roku 2014 budete pozorovat, jak lépe se vám pracuje, jak snadněji vám práce jde a jak rychle vám pracovní doba utíká. Stoupání po pomyslném žebříku úspěchu bude v roce 2014 sice velmi pomalé, ale každopádně je kariérní postup možný.

Postavení Saturna napovídá, že se zvýší vaše odpovědnost a dokonce můžete mít pocit, že jste nikdy předtím nebyli tak zavaleni povinnostmi. Pokud jste zaskočeni z tíhy na vašich ramenou, nelekejte se, vaše ramena jsou dostatečně pevná! Jste obchodníci od přírody a máte talent vidět krátkodobé trendy, už od března mohou mnozí z vás sklízet úspěchy v odvětví, jako jsou parfémy, kosmetika, umění a zábava. Váš vládce Merkur má velmi moudrého a bystrého obchodního ducha, tudíž vás nasměruje vždy správným směrem, navíc srpen rozšíří pole působnosti o telekomunikaci, média a dopravu. Zvýšeně se může zpočátku dařit především vám, zrozenci 2.dekády ( 1.6. - 11.6.). Do pracovní oblasti, milí Blíženci, Neptun usype trochu koření chaosu, ale Jupiter se postará, že za svou vynikající práci budete nakonec odměněni. Přináší vám důležitou zvěst, která je hlavním titulkem ročních zpráv, a je jí výrazné zvýšení vašeho platu. Vy, kteří jste zadlužení, máte šanci radikálně zlepšit svou situaci a dluhové zatížení eliminovat. Nové a šťastné finanční příležitosti mohou přijít i díky společenským stykům, fortuna přeje i v nákupech a investicích. Podobný trend jste mohli zaznamenat v roce 2001 - 2002, ale rok 2014 se jeví ještě optimističtěji.
Šťastné měsíce - květen, červen
Nepříznivé měsíce - září, listopad

 

Domov a rodina

Co se týče domácnosti, budete tento rok pracovat na drobných dodělávkách, které jste minulý rok nestihli. Pokud ale chcete udělat radikální změny a vymýšlet rozsáhlé přestavby, hvězdy vám upřímně sdělují, že na to nebude čas. Je tu tolik jiných věcí, které musíte stihnout, že na domov a rodinné záležitosti máte čas akorát tak přiměřeně, ani o den víc! Udržet vás doma je spíše husarský kousek, ale i navzdory tomu úplná absence na domácí půdě nebude, Jupiter se už o to postará. Najdete si čas na zábavu se svými nejbližšími a objeví se i skulinka pro příjemné posezení se sousedy, vždyť ventil v podobě uvolněného debatování potřebujete jako sůl! Především vy, Blíženci 1.dekády (22.5. - 31.5.) byste si měli umět najít chvíle pro relax, jinak vám z toho všeho půjde hlava kolem , jak se říká, všeho s mírou! V tomto roce máte skvělé vztahy s příbuzenstvem a sourozenci. Pokud žijí někteří vaši příbuzní v zahraničí, slovo dá slovo, a domluvíte se na setkání, záleží už jen na domluvě, jestli navštíví oni vás nebo naopak. Zvolte některé období od července do poloviny září. Z pohledu zdravotní stránky jsou na tom vaši nejbližší dobře, především rodiče a děti, a celkově planetární konstelace neukazují ve vaší rodině na žádné závažné problémy.
Šťastné měsíce - srpen, říjen
Nepříznivé měsíce - březen, listopad

 

Zdraví

V roce 2014 bude v životě Blíženců docházet k mnohým změnám. Tyto změny Vás však nevyčerpají, naopak, dodají vám spoustu nové energie. Nový elán potřebujete v tomto období do života naprosto nutně a tak se neobávejte vrhat se do nových dobrodružství, jež se vám nabízejí a také výzev. Dveře novým možnostem máte tentokrát skutečně široce otevřené. Máte-li pocit, že ve vašem dosavadním vývoji (ať už osobním nebo pracovním) vás něco nebo někdo brzdil, pak se pokuste to změnit. Nebojte se ukázat, co ve vás skutečně dřímá! Nedočkáte-li se podpory ze svého okolí, netrapte se. Raději věnujte pozornost novým lidem a elementům do vašeho života vstupujících. Co se týká zdravotní stránky, měli by se zrozenci ve znamení Blíženců tento rok cítit velice dobře a spokojeně. Žádné výraznější zdravotní obtíže vám nehrozí a veškeré probíhající změny ve vašem životě by Vám měli přinášet elán, spokojenost a energii. Ovšem pozor, po psychické stránce to může být jako na houpačce. V průběhu roku se nejspíše začnete zajímat o zvláštní formy medicíny a uvědomíte si, jak silný vliv má na vaše zdraví psychika. Než k tomuto poznání však dojdete, nevyhnete se různým zmatkům a stresu, který svou konstelací předurčuje podivínský Neptun.

Vyhýbejte se tomu, a to hlavně vy, Blíženci 1.dekády (22.5.-31.5.), abyste vzniklý přetlak tlumili v alkoholu nebo přehnaných dávkách kofeinu, s neharmonicky aspektovaným Neptunem si totiž můžete snadno vypěstovat návyk. Tato planeta ovládá lymfatický systém a může také způsobit stagnaci tělních tekutin v některých orgánech. Může vám připadat až podivné, že najednou vznikají problémy, se kterými jste se dříve nesetkali. Kromě různých neuróz je tendence k alergiím v podobě chronické rýmy nebo například k otokům kloubů na rukou a nohou. Chronické neduhy se mohou zhoršovat právě vlivem pracovního vypětí a stresu. Naopak v klidných obdobích jejich příznaky vymizí. Věnujte se proto duševní očistě a snažte se s někým promluvit o svých pocitech. Pozor také na dehydrataci organismu, sklenici vody s citronem mějte vždy po ruce!  Optimistický přístup k životu vám pomůže zvládnout i ty nejtěžší situace. Podle horoskopu byste se měli hodně usmívat, hledat radosti i v naprostých maličkostech a díky tomu zjistíte, že nic není tak černé, jak to na začátku vypadá. Budete si muset dát trochu pozor na žaludek a trávicí soustavu obecně, pokud plánujete shodit nějaká ta kila, nyní se vám to konečně podaří.
Šťastné měsíce - leden, květen
Nepříznivé měsíce - březen, listopad

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014: Zónou hlavního uspokojení a radostného pocitu se v tomto roce stávají finance. Užijte si díky tomu některé z radostí života, které nebyly možné v minulých letech. Pokud si naplánujete nějaký přesun v práci nebo stěhování doma, věřte, že je to pro vaše dobro. Nemyslete na to, že to musíte nezbytně udělat a nemáte jiné východisko. Připravte svoji mysl tak, že to pro vás znamená další nový zážitek a výzvu. Pracujte na pozitivním myšlení a vše se podaří, jak si přejete!

 

Rada pro Blížence: Rok 2014 by měl být pro Blížence rokem ukončování. Máte spoustu pracovních i osobních záležitostí, které se táhnou a táhnou a konec není vidět. Nyní podle horoskopu budete mít výtečnou možnost vše uzavřít a to jak radikálními seky tak i rozumnými postupnými krůčky. Občas budete mít dojem, že nic se nedá stihnout, ale bohudík to bude jen dojem. V roce 2014 potřebujete především klid a harmonii, každý přesun a uzavření nějaké činnosti s sebou přináší i neklid. Snažte se každou situaci předem připravit v mysli a pak ji vykonejte v klidu a pohodě. Do ničeho se nenuťte a dejte si na vše potřebný čas.

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, www.horoskop-2014.cz.

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.