Horoskop pro Kozorohy na rok 2014

Kozoroh 22. 12. - 20. 1.

 

 

Charakteristika Kozoroha

Kozorozi jsou zemským znamením, reprezentující zralost, uvážlivost, bojovnost a kariérismus. Tito zrozenci jsou uvážliví a zároveň tvrdohlaví. Vše si musí vyzkoušet na vlastní kůži, jinak neuvěří.  Nemají rádi překotné změny a výkyvy, jsou zvyklý na rutinu, kterou si v životě zaběhli. Obvykle jsou schopní a bystří, mívají všeobecný rozhled, jsou stratégové. Postupují pomalu, ale jistě. Ačkoliv by to nikdy nepřiznali, obdiv a zájem jim dělají velice dobře. Nejsou lehkomyslní a typický Kozoroh nikdy nedovolí, aby mu emoce zatemnily mysl, jsou mistry sebezapření. Své vnitřní pochybnosti o sobě samých schovávají za zástěrku arogance a siláckých řečí a gest. Bývají systematičtí.  V záležitostech vzdělání, zaměstnání i lásky postupují po jasných postupných krocích a opatrně, s částečným odstupem. Vždy obdivují ty, kteří vědí, jak se dostat na vrchol. Sami se také snaží vyhýbat se překážkám, které je v dosažení úspěchu brzdí. V případě Kozoroha je to lehkomyslnost, lenost a vztek. Bývají dobrými obchodníky.

Ve společnosti jsou zábavní a rádi se obklopují lidmi, kteří jsou čestní, věrní a mají společné naladění a zájmy. Projevování emocí pro ně není typické, spíše dokazují svoji náklonnost svým přátelům a rodině svými činy a skutky. Pro ty, které mají rádi, udělají cokoliv, i kdyby pro to měli překonat spoustu velkých překážek.

Kozorohové bývají ambiciózní, pracovití a cílevědomí. Jejich živlem je Země, která jim dodává schopnost realistického a racionálního myšlení. Jsou spolehliví a konzervativní. Ničemu a nikomu jen tak nevěří, vše si musí vyzkoušet a prošlapat si svoji cestičku. Mohou působit odtažitě a arogantně, jejich citlivé jádro zná ve skutečnosti jen pár blízkých přátel. Mají touhu po úspěchu, a i když by to nikdy nepřiznali, obdiv okolí jim dělá dobře. Jejich nálady jsou proměnlivé, někdy propadají smutku a melancholiím, v takových chvílích potřebují podpořit, aby znovu nabili svoji sebedůvěru. Mají velké organizační a obchodnické nadání.

 

Kozoroh Žena

Tyto ženy bývají veselé povahy a příjemné ke svému okolí.  Jsou zodpovědné a houževnaté, dovedou tvrdě pracovat a nic nenechávají náhodě. Jsou spolehlivé a budují kariéru i zázemí. Pocit jistoty a bezpečí je pro ně důležitý, budou si pro život hledat takového muže, o kterého se budou moci opřít. Do vztahů se nevrhají bezhlavě. Dbají o svůj zevnějšek a ve společnosti nikdy nezůstanou bez povšimnutí. Takovéto ženě je někdy složité porozumět, má svoji hlavu.

 

Kozoroh Muž

Zrozenci ve znamení Kozoroha mužského pohlaví bývají velmi pracovití a mají rádi svoji obvyklou rutinu. Jsou pečliví, ctižádostiví a profesní život je pro ně vším.  Mají pevnou vůli a schopnost překonávat překážky. Svůj život si plánují a nic nenechávají náhodě. Mají výjimečný organizační talent, jsou odpovědní, ale nedůvěřiví, chtějí mít vždy vše pod kontrolou. Někdy mohou působit bezohledně.  Jsou realisté, kteří zbytečně neriskují.

 

Kozorozi v roce 2014

Zrozenci ve znamení Kozoroha to mnohdy v životě nemají lehké. Mají totiž tendence hodně se uzavírat do sebe, ale jsou realističtí, materialističtí a pracovití. Jejich negativy, se kterými v letošním roce budou muset opět pracovat a zlepšovat se v tomto ohledu, jsou jejich pomalé rozhodování a občasné puntičkářství. Rok 2014 bude pro Kozorohy velmi obtížný. Počátek roku bude poněkud rušný. První polovina roku bude plná nápadů a zlepšování Vašeho pracovního postavení. Věnujte také čas sami sobě, svým koníčků a věřte, že načerpaná energie se Vám později bude hodit. Konec roku bude spojen s úspěchem a spokojeností. Budete se cítit výborně a plni elánu do dalšího roku. Uvědomíte si také, že máte kolem sebe skvělé lidi a dobré přátele. Přichází mnoho změn a proto všechny resty a plány dokončujte právě v tomto roce, otevřou se Vám tím dveře k novým příležitostem a věci se budou dávat znamenitě do pohybu.

Jaký si myslíte, že jste druh kozoroha? Mrštná horská koza, neúnavně vybíhající na vrchol skalnaté hory, nebo domácky uzavřený, pohodlný kozoroh, který má raději vlastní klid? V roce 2014 budete tak trošku od obojího. Přítomnost Jupiteru rozproudí vaši klidnou krev a lehce zklidní vaši nespoutanost. Právě jste prošli třemi drsnými roky, a ještě pár měsíců v roce 2014 vás čeká. Vaše bojovnost je značně testovaná. Jste tlačeni okolnostmi jet na maximum. Ne každý Kozoroh tento tlak ustojí, ale pokud se nevzdáte, a ještě chvíli vydržíte v nasazeném tempu, budete patřit k těm, kteří to zvládli. Poplácejte se po zádech za to, jak jste byli úspěšní, Ale neklesejte na mysli. Hodně práce vás ještě čeká. Rok 2014 bude pro vás spíše rokem zklidňujícím, a přestupným, než zlomovým. Ucítíte obrovskou úlevu, díky polevujícímu tlaku ze všech stran. Díky tomu se vám lépe podaří nabrat druhý dech a vykročit směrem k úspěchu. Na nic ale nespěchejte. Je ještě hodně věcí, které je potřeba napřed uspořádat, než budete schopni s nimi pohnout někam dopředu.

 

Planetární konstelace roku 2014 a jejich mocní tvůrci vám připravují odpovědi na řadu otázek, přičemž na své konferenci probírají všechna témata života. Pokud vás zajímá, zda budete v tomto roce neúnavným kamzíkem stoupajícím na vrchol skalnaté hory nebo spíše tajemnou rybkou hledající klid na dně oceánu, odpovídají Pluto s Jupiterem jednohlasně: budete mít obě dvě role! Nejen Jupiter svou opozicí z vodního znamení, ale i Neptun, vládce vod, vás nabádá ponořit se hlouběji, a co na to váš vládce, důstojný Saturn? Věčně opásaný prstenci omezení, se najednou shovívavě usmívá a podává si ruku se všemi zúčastněnými na důkaz souhlasu. Vaším úkolem tedy je ponořit se do sebe, abyste našli svůj skrytý potenciál a vyšplhali pak na kýžený vrchol úspěchu!

Příznivé okolnosti pro váš život začaly expandovat koncem minulého roku a tato expanze pokračuje po většinu roku 2014, později v tomto roce je však zapotřebí vyvážit své osobní zájmy se zájmy lidí ovlivňujících nějakým způsobem váš život, například s osobními či obchodními partnery nebo investory.
Jste úžasně houževnatí, spoléháte spíše na sebe a žádný neúspěch vás neodradí, k svým vítězstvím můžete jít sice s překážkami, ale o to jsou pak opojnější a sladší! Pluto vám dává potřebu pevného zázemí a vliv této mocné energie má pro vás zásadní význam, je to ohromující síla, která svým současným postavením ve vašem znamení dává najevo, že můžete dosáhnout na vše, na co si ukážete. Už poznáváte, milí Kozorohové, jak moc vás vesmír obdarovává?

Opozice Jupitera ze znamení Raka ukazuje, že se neustále musíte cítit potřební, přičemž největší část roku se to týká vás, zrozenci 2.dekády (1.1. - 10.1.). Citlivý Rak přitom zaobluje vaše ostré hrany a s příznivou vibrací Neptuna chcete pravděpodobně sáhnout hlouběji do oblasti duševní sféry. Přemýšlíte o věcech mezi nebem a zemí, také se přistihujete, že vás do svých osidel čím dál víc láká mystika a věci, o které jste se doposud až tolik nezajímali nebo v ně prostě až tak nevěřili, dejte na svou intuici!

Uran napovídá, že musíte něco změnit nebo překročit, ale zároveň si buďte vědomi toho, že společně s Jupiterem budou klást překážky. Je potřeba se uvolnit a dát vykvést novým věcem, což může být někdy hodně náročné, navíc bez základů nelze stavět. Může se změnit vaše kariéra nebo půjdete na postgraduální studium, můžete žít v zahraničí, založit rodinu, také vydělat majlant nebo naopak ztratit jmění - všechno, s čím se teď setkáte, závisí na tom, co jste pro to udělali doposud. Saturn vám kyne na cestu a radí, abyste využili všech svých zkušeností a jedinečné vytrvalosti, nebudete litovat!

 

Láska, vztahy

Začátek tohoto roku bude pro Kozorohy i ve znamení toho, že si budou muset uspořádat svoje hodnoty. Jsou to peníze? Láska? Nebo zdraví? Co se lásky týká, kozorozi jsou pragmatici. Pokud někdo vymyslel sňatky z rozumu, pak jsou to právě oni. Kozorozi jsou spokojení v roli generálů a vůdců, je to pro ně důležité jak v práci, tak v rodině. V letošním roce budou řešit optimální slaďování osobního a pracovního života, což se jim z velké části k jejich spokojenosti podaří. Pokud Kozorozi doposud nepotkali toho pravého nebo pravou, pak tento rok jim bude docela v tomto ohledu přát. Váš milostný život se stane výrazně lepším i v tom případě, že dlouhodobého partnera už máte. Rozvzpomenete se totiž, proč jste se do něj kdysi zamilovali a možná prožijete i druhé líbánky.

Hodně stresu v roce 2014 vás čeká z nestability v rodině. Staly se některé zlé věci, které jsou už sice pryč, ale pořád ještě neutichly jejich dopady. Začátek roku bude spíše o budování důvěry a navrácení se ke starým zajetým kolejím, ale už na konci prvního pololetí budete jasně vnímat, že ti, které máte rádi, jsou zase takoví, jaké je znáte. Pokud už delší dobu přemýšlíte o posunu ve vašem vztahu, bude druhá polovina roku ideální k založení rodiny. Bude nejlepší čas na svatbu, nebo děti. Pro zadané zase čeká příležitost potkat člověk do nepohody.
Láska, partnerský vztah a sexuální oblast jsou hlavními tématy tohoto roku, přičemž má Jupiter tendenci se v ničem nekrotit. Přináší romantiku, aktivaci v emocionální oblasti, může signalizovat příchod nového partnera, svatbu, ale také na druhou stranu i možnost rozchodů. Přináší svobodu a i když neradi odhalujete své nejniternější myšlenky, v tomto roce jste v emocích a romantice spontánnější. V dubnu dostává Jupiter požehnání od Venuše, přednostně vy, zrozenci 3.dekády (11.1. - 20.1.), využijte tohoto období a spáchejte něco hezky úžasného v lásce! Máte šanci otevřít dveře svého srdce a zjistit, jak je síla lásky obrovská. Milostná můza vás nepolíbí flirtováním a střemhlavostí, také neztrácejte čas s protějšky znamení Berana nebo Lva, vaše strategie má pomalejší tempo a záhy byste zjistili, že vám zbytečně odvedli pozornost od toho pravého partnera. Pro vás, zrozenci 2.dekády (1.1. - 10.1.) má smyslná Venuše nabídku v červnu - těšte se na šťavnatý sexuální život! Zbývající části znamení to ale vůbec nemusí být líto, protože od 2. poloviny léta spouští sexuální expanzi Jupiter pro všechny zrozence Kozoroha. Je to období, ve kterém vám přichází do cesty osoby mající vysokou úroveň a hodně vás fyzicky přitahují, jiskra může přeletět v bance, finančních úřadech apod. Mějte oči otevřené!
V lásce si to nejvíce užijí ti Kozorozi, kteří již dříve začali vychutnávat atmosféru rodinného štěstí. Rok 2014 bude pro ně podle horoskopu plný vášní a romantiky. Partner jim snese modré z nebe a případné spory se bleskurychle vyřeší ku oboustranné spokojenosti. Single také nejsou na ztracené pozici, jen se musí přestat schovávat a vymlouvat. Stačí udělat docela malý krok a jejich situace se změní. A to natrvalo. Konec roku by měl být plný lásky a romantiky pro všechny
Šťastné měsíce - duben, srpen, září
Nepříznivý měsíc - březen

 

Práce a peníze

V tomto roce budou zrozenci ve znamení Kozoroha pracovat na tom, aby se jejich finanční i pracovní postavení zlepšilo. V tomto duchu se ponese především začátek roku. Váš osobní rozvoj a snaha spojená se změnami ve vašem životě se bude odrážet také na vaší celkové spokojenosti a zlepšování finanční stránky. Někdy je pravda třeba trochu riskovat, ale vy si v tomto roce své finanční plány určitě dobře promyslete. Vaše rozhodnutí vás totiž budou provázet po další mnohá léta, tak ať jich raději nelitujete. Užijte si klid, který vám rok 2014 přinese. Dokončete rozdělané projekty, vraťte se k odloženým věcem a v šuplíku zapátrejte po složce „nespěchá“. Je čas na to, dát si všechny věci do pořádku. Všechno špatné, co ovlivňovalo vaše soustředění se na práci, už začátkem roku začne odeznívat a vy budete mít prostor na to, udělat si pořádek také v práci. Váš klid a zdravý úsudek vám přinese v druhé polovině roku menší přilepšení k rodinnému rozpočtu.
Máte dostatek disciplíny a smysl pro zodpovědnost, většinu času trávíte v kanceláři a vynakládáte extrémní úsilí, abyste se posunuli k vrcholu. Vaše plány a myšlenky nejsou nikterak divoké, ale rok 2014 vás přesto nabádá k tomu, abyste byli ochotní přijmout některá rizika. Snažte se přivést na trh nové produkty, také se nebojte seznámit s novými manažerskými technikami, Jupiter vás za to odmění! Moudrý Saturn naznačuje lidi, které znáte z nějaké sociální oblasti a kteří mohou být v tomto roce nějak spojeni s vaší kariérou. Vy, kteří se ucházíte o zaměstnání, se v tomto roce setkáváte s úspěchem. Co se týče financí, poukazuje vrtošivý Uran na sezónní výkyvy a to především u vás, zrozenci 2.dekády (1.1.-10.1.), Saturn ho však usměrňuje a jasně ukazuje, že pokud se snažíte, vaše úsilí se vyplácí. Jste zdvořilí a přátelští, navíc hrajete vždy poctivě a proto jsou vaše úspěchy nejzaslouženější a nejsladší. V tomto roce je zviditelněný přístup k penězům od jiných lidí, takže se může jednat o půjčku z banky, úlevu z daňového oddělení nebo můžete být například uvedeni jako příjemci v závěti. V prosinci však nepodepisujte žádné dokumenty, týkající se financí! Jupiter je ve zmíněném čase retrográdní, to znamená, že jeho váhání by vám mohlo způsobit netušené, nepříjemné okolnosti.
Šťastné měsíce - srpen, září
Nepříznivé měsíce - leden, březen

 

Domov a rodina

Život je pro vás velkým projektem a stejně jako u všeho, také v otázce domácího zázemí máte jasnou představu, co chcete. Dáváte přednost jednoduchému a elegantnímu uspořádání vaší domácnosti, kdy tu a tam nějaká dekorace s nádechem patiny minulosti ve vás vyvolává příjemnou nostalgii. V tomto roce toužíte trávit více času s rodinou, nicméně nepokojný Uran vám to nedopřává. Jste nuceni aktivovat se více ve shánění finančních prostředků, které jsou důležité pro vaše záměry v tomto roce. To samozřejmě přináší nepokoje a konflikty na domácí půdě, což vás jako milovníky klidných vztahů silně zatěžuje. Nejlépe obrněni jste vy, zrozenci 3.dekády (11.1. - 20.1.), nicméně určité kolísání rodinné atmosféry pociťujete také. Největší porozumění nacházíte u svých nejvěrnějších přátel, kteří vám mohou dokonce v této záležitosti i významně pomoci. Co můžete pro svou psychiku udělat nejlepšího je odreagovat se od třenic, kdo má v rodině největší pravdu a od bojů o nadvládu, tím že si ulevíte činností, která vás baví. Uvolňující může být také nějaký outdoorový sport, golf či nějaký druh duševní relaxace, která vás výrazně posune dopředu. Od konce července se můžete naopak těšit vylepšení atmosféry a větší hřejivosti ve vašem rodinném soužití. Pokud máte starší děti, může některé z nich vstoupit do manželského svazku.
Šťastné měsíce - duben, září
Nepříznivé měsíce - březen, prosinec

 

Zdraví

Po stránce zdravotní a energetické byste se v tomto roce měli cítit jako ryba ve vodě. Změn se bude dít sice opravdu hodně, ale všechny vám přinesou spokojenost a energii, což je koneckonců nejdůležitější. Splňte si to, co je pro vás nejdůležitější a co jste už dlouho odkládali. I to vás příjemně nabije. Zázračný vliv na vás má příroda, proto si dopřávejte odpočinek v lukách a kopcích, vyjeďte za turistikou a na hory. Planeta regenerace, Pluto, je ve vašem znamení a vyžaduje po vás neustálou péči o zdraví, ať už po stránce výživy nebo fyzické energie. Máte sice silnou konstituci, mnozí jste přímo sportovní typ, takže vaše výdrž umožňuje vyvinout velké fyzické úsilí, ale mějte na paměti, že nadměrné zatížení může způsobovat vyčerpání a slabost. Především v první polovině roku se chová Jupiter vzhledem k vaší výdrži škodolibě a svou opozicí svádí k přehánění. Saturn to sice jistí a snaží se vaše zdraví udržet, přesto si hlídejte kosterní problematiku, zejména páteř a kolena. Je vhodné si přizpůsobit pracovní prostředí tak, aby páteř zůstala co nejvíce napřímena, například nesedět na židli bez opěradla, apod. Jako závažnější problematika se jeví neharmonická vibrace Pluta s Jupiterem, kteří pořádají výstražnou kampaň ve vztahu se žaludkem. Od ledna do srpna je krizovější období pro vznik žaludečních problémů, takže abyste si nezaložili například na žaludeční vředy, neberte na lehkou váhu svou životosprávu! Omezte ostřejší koření, ocet, silné čaje, přemíru sladkostí, ale také stres a dlouhodobé léky, které mají vedlejší účinky na žaludek. Bolesti žaludku mohou být také vlivem konzumace tuků, které jsou pro vás těžce stravitelné, střídmost se ve vašem případě každopádně vyplatí.
V tomto roce horoskop doporučuje pro toto znamení zvěrokruhu pravidelné posilování imunity. A to jednak vyváženým jídelníčkem, ale také pravidelným pohybem, protože pohyb a čerstvý vzduch organismus posílí taky. Kozoroh, který se bude jen rozvalovat doma a chroupat sladkosti či slané pamlsky bude nemocný Kozoroh. Nejvíce jim hrozí různé sezónní nemoci a před těmi chrání právě dobrá imunita. Měli by si také hlídat zdravotní stav svého okolí a nemocným se pokud to jen půjde vyhýbat. Bohužel v tomto roce je riziko přenosu onemocnění od někoho blízkého zvýšené.
Šťastné měsíce - září, listopad
Nepříznivé měsíce - květen, červenec 

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014: Markantní vliv na váš pocit štěstí má v tomto roce studium nějaké duchovní oblasti, které může souviset i s cestou do míst spojovaných s mystikou. Tento rok se zaměřte na práci. Je nutné, aby vás uspokojovala, a vy jste ji opravdu milovali. Pak vám přinese velké finanční odhodnocení a zajištění.

 

Rada pro Kozorohy: Rok 2014 by měl být podle horoskopu spíše rokem stability. Rozhodně nebude tak bouřlivý jako předchozí léta, měli byste ho prožít s mnohem menším množstvím stresu a nespokojenosti. Budete držet ruku na pulsu událostí, podaří se vám kontrolovat vše, co se bude dít kolem vás. Důležité je, abyste dobře pochopili sami sebe a naslouchali přáním své mysli a organismu. Každý si svůj osud vytváří sám. Když máte dojem, že vás ostatní nebo vnější okolnosti k něčemu nutí, pak to znamená jenom to, že jste ztratili kontakt s vesmírem. Nikdo přece nemůže k něčemu nutit všezahrnující jednotu nebo někoho, kdo je s ní spojený.

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, www.horoskop-2014.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.