Horoskop pro Lvy na rok 2014

Lev 23. 7. - 22. 8.

 

 

Charakteristika Lva

Lvi, to jsou rození vůdci a nepřehlédnutelné osobnosti s dávkou hrdosti, sebevědomí, ale i arogance a nabubřelosti. Rádi na sebe poutají pozornost a jsou středem zájmu společnosti.  Obvykle jednají s rozmyslem a diplomacií a i když se zlobí a hádají, většinou se přes tyto roztržky také rychle přenesou. Bývají skvělými přáteli, ale zákeřnými a silnými nepřáteli. Jsou idealisté, mají velké ambice a bývají plni tvůrčí energie. Do života si nenechají mluvit, mají své názory, které jsou neochvějné. Jejich negativem je neschopnost kompromisu a arogantní chování, propadnou-li svým negativním vlastnostem, pak následky mohou být katastrofální, jak pro jejich okolí, tak ve výsledku pro ně samotné. „Děti Slunce“ pak zůstávají neoblíbené a samotné. Jejich pozitivem je však jejich dobré srdce a touha pomáhat těm, kterým je ubližováno. Rádi si s opačným pohlavím zahrávají a flirtují, v lásce touží být obdivováni a respektováni takoví, jací jsou. Jsou skvělými milenci, ale jakožto dlouhodobí partneři poněkud problematičtí právě pro svoji sebestřednou povahu. Lásku však prožívají naplno a dramaticky a chtějí, aby o ní také všichni věděli. V práci se dobře cítí v řídící pozici. Mají dobrý organizační talent a jsou dynamičtí. Vyhledávají pracovní kontakty s dalšími ohnivými znameními. Neztrácejí sebevědomí a rozvahu ani v kritických situacích.  

Lev, král zvířat, toto znamení dokonale vystihuje, Zrozenci ve znamení lva bývají výrazné osobnosti, které na sebe rády poutají pozornost, chtějí být středem pozornosti a nedělají kompromisy. Jsou vůdčí, ale zároveň i ochranitelští. Pokud na jejich bedra dopadne opravdová krize, pak jsou schopní ji nést s neuvěřitelnou silou a jakoby lehkostí. Lvi jsou dobří přátelé, ale velmi nebezpeční nepřátelé. Bývají originální, tvořiví a vitální. Jejich negativy jsou nesnášení kritiky, arogance a někdy nesnesitelné ego. V lásce jsou okázalí a nápadní, milují však naplno, všichni jim musí závidět. Mají rádi luxus a blahobyt, někdy jsou pro ostatní tak trochu směšní svojí marnivostí.

 

Lev žena

Tato žena má dost sebedůvěry i pýchy. Bývá arogantní, ale toto chování jí často prochází, protože si Vás nakloní svojí hravou povahou. Je rafinovaná a bývá obklopena houfem obdivovatelů.  Tyto ženy pečují o svůj zevnějšek, jsou rády obdivované, zbožňované a středem pozornosti. Jsou skvělými hostitelkami a milují komplimenty. Rády flirtují, ale na svého partnera jsou žárlivé. Jsou tvořivé, mají organizační a umělecké schopnosti, umí jednat s lidmi. Jsou temperamentní, energické a sebedůvěra jim rozhodně nechybí.

 

Lev Muž

Muži Lvi rovněž poutají ve společnosti pozornost a jsou vůdčími osobnostmi. Touží být uznávaní, obdivovaní a životě něco znamenat.  Tito muži o sobě zpravidla nemají žádné pochybnosti a dávají to také najevo. Mají rádi luxus, bohatství a touží po dobré životní úrovni. Umí tvrdě pracovat, děsí je však nuda a stereotyp. Jsou obvykle dobrosrdeční a štědří. Pro ženu, která se stane jejich publikem a nekriticky je obdivuje jsou schopni snést modré z nebe. 

 

Lvi v roce 2014

Lvi se hned na počátku nového roku 2014 budou hojně potýkat s problémy v různých oblastech života, podaří se jim je však vyřešit docela rychle v relativním poklidu a spokojenosti. Bude to díky tomu, že řešení těchto obtíží bude víceméně spontánní a s dobrým závěrem pro lví zrozence. Od vyřešení těchto záležitostí a problémů se budou vyvíjet i následující další události. Objeví se nové možnosti a výzvy, které by měly být velice dobře finančně ohodnoceny. Zrozenci ve znamení Lva by však letos měly být obezřetní hlavně v tom ohledu, aby je tento jejich úspěch příliš neoslepil a nestali se příliš namyšlenými. Hlavní radou je: zachovat si čistou hlavu a zdravý úsudek. Jedině tak se Vám podaří nastolit klid a harmonii, kterou pro spokojený život potřebujete. Na konci letošního roku dojde k prozření a opětovnému nastolení klidu, a to jak na poli osobním a rodinném, tak pracovním a kariérním.

 

Většina z toho, co vás potkalo v roce 2013, byla pro vás hračka. Jinak tomu nebude ani v roce 2014. Planety, které jsou vám již dlouhodobě nakloněny, k vám budou velmi laskavé a nenechají vás samotné. V roce 2014 budete plní energie mnohem víc než v předchozích letech. Budete totiž posíleni úspěchy z minulých let. Proto je v roce 2014 více pravděpodobnější, než kdy jindy, že dosáhnete vámi vytyčených cílů a úspěchů. Koncem roku 2014, přesněji koncem října, vás malinko nadšení opustí. Saturn změní svoji polohu a na vás to bude mít lehce stresující dopad. Díky tomu trošku povolíte na snaze a vůli a budou se vám možná zdát vaše cíle najednou nedosažitelné. Tato situace vás trošku zpomalí, ale nemusíte se bát! Jde jen o pocit, který musíte překonat a nesmíte dovolit, aby se kvůli lehce vzrůstajícímu stresu zmařily vaše dlouhodobé plány! V podobném tempu budete pokračovat ještě i do začátku dalšího roku. Bude to období méně příjemné a náročnější, ale rozhodně se to nemusí nijak podepsat na vašem úspěchu!

 

Jako miláčci Slunce vysíláte do zvěrokruhu nejvíce světla, jak silná bude vaše záře v roce 2014? Odpověď planetárních dobrodějů je, že bude mnohem intenzivnější než v roce minulém. Jako vznešené a noblesní znamení jste pro Jupitera každopádně VIP a nedá na vás dopustit, ale když se zeptá, jak vám může pomoci, musíte mít připravenou odpověď. Na rozdíl od minulého roku musíte už jasně vědět, zda chcete obnovit svůj smysl života a regenerovat své - JÁ. Uran vás objímá svou krásnou vibrací a jeho sladký příslib pomoci magnetizuje vaši auru, také nelze opomenout Saturna, který vám taktéž pomáhá přejít přes nový práh. Přináší sice povinnosti, ale díky nim zrajete v ještě skvostnější osobnost. Máte pocit, že procházíte rituálem? To je v pořádku, jako královské znamení jste přece na obřady zvyklí. Na konci budete odměněni, Saturn vám nechá kosmický dárek u dveří. Ať vaše světlo svítí a naplňuje vesmír! Jupiter vás v první polovině roku obdarovává silnými duchovními prožitky, přičemž se nejedná o spiritualitu ani o žádnou tvář mučedníka, nýbrž o vnitřní radost. Objevujete nové schopnosti a pravomoci, přičemž v jejich přijetí tkví vaše vnitřní bohatství, pomalu rozbalujete svůj vesmírný dárek svázaný zlatou stuhou v barvě slunce, vychutnejte si ho!

Možná mnoho lidí nerozumí úsměvu na vaší tváři a záři, která z vás vychází. Jak to, že chodíte po ulici a broukáte si melodii? Vyhráli jste v loterii nebo jste zamilovaní? Lépe je pokrčit rameny a neodpovídat, mnozí nikdy neporozumí. A navíc - nemáte proč se ospravedlňovat! Nutno dodat, že štěstí nebude orientováno jen na abstraktní sféru, jakmile se v létě Jupiter přesune do vašeho znamení, odrazí se i ve vašem hmotném a fyzickém světě. Těšte se na cestování, profesní úspěchy, lepší životní styl a co se týče největšího naplnění, je na prvních příčkách přátelství, domov, otázky těla a image, dominuje také smyslné potěšení.

Saturn sice signalizuje svým záporným aspektem možnou zátěž z četných úkolů, zrozenci 3.dekády (13.8 .- 22.8.) u vás také větší zatížení a zodpovědnost ve vztahu k rodině, ale žádný strach, je tady přece Uran a jeho nenadálé změny k lepšímu! Během tranzitu Pluta v Kozorohu objevujete nové hloubky ve své každodenní práci, nové způsoby řešení starých problémů a zjišťujete, že vedle vašeho kouzla, talentu a vtipu, musíte ze sebe vydat ještě více, takže zatnout zuby a do toho! Je pravdou, že vás toto postavení Pluta trochu dusí, stejně jako země dusí oheň (Kozoroh je zemské znamení, Lev - ohnivé), ale i pro vás, Lvi, má země svůj účel. Vyzývá vás k dekompresi, abyste věnovali pozornost každé minutě svého života, provozování podnikání, kontrole toho, co jíte, dostatku pohybu, no prostě větší starosti o sebe. Přečtěte si knihu od Luise Hay s názvem - Miluj své tělo, určitě neprohloupíte.

 

Láska, vztahy

Ohniví Lvi bývají nepřehlédnutelní, vášniví, intenzivní a zábavní společníci. Proto o pozornost nemívají většinou nouzi. Bývá pro ně obvykle typické, že mezi fyzickým sexem takovým a samotnou čistou láskou, vidí veliký a znatelný rozdíl. Partnera k sobě Lev potřebuje takového, aby mu dovolil zazářit a přitom zůstat nezávislou a vnitřně svobodnou osobností. Ke svým partnerům bývají Lvi obvykle štědří a jsou skutečně milujícími protějšky. Letos by se jim ve vztazích mělo objektivně dařit, avšak od poloviny tohoto roku to subjektivně ve vztazích budou mít zrozenci ve Lvu tak trochu jako na divoké houpačce. Jeden měsíc tak, druhý naprosto opačně, zkrátka dosti značně proměnlivé, což může být psychicky náročné a vyčerpávající. Tyto nepřehledné situace se budou týkat nejen vztahů milostných, ale i těch přátelských. Také je třeba dávat pozor na žárlivost, která by napáchala více škody, než užitku. Roli ve vztazích s okolím mohou hrát i vydělávání peněz a lví úspěchy na kariérním poli v průběhu roku 2014. K celkovému zklidnění situace by mělo dojít ke konci tohoto roku, znovunastolení harmonie Lvi naplní naprostým klidem, vyrovnáním a spokojeností. V osobním životě by se Lvům v tomto roce mělo především dařit a tak se naskýtá ideální možnost pokusit se věnovat některým záležitostem, které z nedostatku času možná v minulosti odsunuli trochu na vedlejší kolej. Zkuste si vzpomenout, netíží Vás přeci jen něco?

 

Minulé období nebylo, co se týká vašeho citového života, příliš šťastné. Pokud skončilo bolestným rozchodem nebo rozvodem, měli byste si dát pozor na majetkové vyrovnání. Jen velmi pravděpodobné, že k vám váš partner není, co se majetku týká, upřímný. Pečujete o někoho blízkého? Neklesejte na mysli – v roce 2014 se všechno v dobré obrátí. V první polovině roku 2014 vám budou hvězdy nakloněny – využijte toho a vyrazte do ulic! Láska může sedět na lavičce v parku, v knihovně, zkrátka kdekoliv. Jen stačí chtít ji uvidět. Vaše preambule je - nároční, hraví a milující. Kdo je schopen uspokojit vaše životně důležité potřeby, může objevit vaši sladkou a romantickou stránku, která bývá často schována do jasných světel, přičemž davy obdivovatelů odhalují pouze její část. Rok 2014 pro vás skýtá nebývalou expanzi, chcete si užívat na maximum a najít protějšek, který rozpustí mohutnou sopku lásky. Svým zářivým vzhledem, milí sluneční vyslanci, máte tendenci roznítit tuto erupci! Květen, měsíc lásky, spřádá spletitá vlákna svádění a Venuše, nebeská patronka lásky, společně s Marsem, vás činí neodolatelnými. Stejně jako v minulých letech jste fascinováni jedinečnými lidmi, ale tentokrát je vaše žízeň po objevech silnější. Především vy, zrozenci 2.dekády (3.8 .- 12.8.), máte výsadu prožívat intenzivní okamžiky bez jakéhokoliv zatížení. Čím zajímavější a podivnější věci, ať například při společném cestování nebo sexuálním kontaktu, tím lépe. Od července se velkoryse rozmachuje Jupiter a dává vašemu znamení bohatství milostných zážitků, jízda lásky je ale pouze 1.třídou! Pokud už žijete v partnerském vztahu, platí teď všechno nebo nic, buď intenzivní vášeň nebo návrat starého napětí a z toho plynoucí radikální změna životního stylu, láska po svobodě pak vítězí. Od brzkého podzimu platí, a to hlavně pro vás, Lvíčci 1.dekády (23.7. - 2.8.) : každá minuta se vynásobí tisíckrát, pokud plně využijete svého bohatství milování!
Pokud nemáte partnera, vaše situace by se měla výrazně změnit … čili již přestanete být single. Nebude to jen nějaký krátký románek, poznáte konečně velkou lásku. Podle horoskopu hrozí riziko, že lidé ze znamení zvěrokruhu Lev, kteří jsou v dlouhodobém partnerském vztahu se mohou začít nudit.  A od toho už je jen krok k hledání nějakých “zážitků” mimo. Každý vztah se dá osvěžit něčím novým a zajímavým.
Šťastné měsíce - květen, říjen
Nepříznivý měsíc - březen

 

Práce a peníze

Přišel čas, abyste přemýšleli o tom, kam chcete ve svojí kariéře dál pokračovat. Nejdůležitější v roce 2014 je pro vaši kariéru promyšlený plán. Máte štěstí – prvních šest měsíců v roce 2014 budete mít nejlepší podmínky na realizaci vašeho plánu i cílů. Vytyčený úspěch na sebe nenechá dlouho čekat! V druhé polovině roku byste měli přehodnotit svoje dlouhodobé plány a cíle. Jsou pro vás cíle vytyčené v minulosti ještě zajímavé? Věnujte se jejich dosažení. Nejsou už tak atraktivní? Vyškrtněte je a nahraďte lepšími. Vyškrtněte ze své mysli vše nepotřebné, abyste, až vám příležitost zaklepe na rameno, byli připraveni.

Dařit v oblasti práce a kariéry se bude Lvům zejména v druhé polovině roku 2014. Poté, co se jim podaří překonat obtíže, které se na začátku nového roku objevili. Ty však zdárně zvládnou a pojedou plni sil dál. V období léta a podzimu budou Lvi možná až téměř „opilí svými úspěchy“. To může způsobit, že se ke svému okolí budou chovat nepříjemně, povýšenecky až panovačně. Lvi, neblázněte a proberte se zpátky do reality, protože některé vaše požadavky jsou už opravdu nesplnitelné. Pokud budete v tomto svém panovačném chování setrvávat, pak se nedivte, že některým osobám se pro změnu zase nebude chtít setrvávat ve vaší přítomnosti, natož aby Vám nadále pomáhali. Ale takovou situaci jste přeci již v minulosti zažili? Skutečně si přejete, aby se znovu obdobně opakovala? V oblasti finanční jsou vám planety nakloněny, těšte se na příval peněz. Váš profesní úspěch je nepopiratelný, tak si ho užívejte a nezpůsobujte zbytečné problémy sobě, ani svému okolí..

V oblasti práce se mohou odehrát velmi radikální záležitosti, které ovlivní váš další život. Mocné Pluto v Kozorohu příznivě působí na vaši profesní oblast a nutí vás k hluboké konfrontaci s úvahou, co od své práce dál v životě očekáváte. Jste rození vůdci, silní a plní důstojnosti a pocit moci vám pomáhá dokončit skvělé projekty. Pro vás, kteří jste nějakým způsobem zapojeni do umění a zábavy, je připraven skutečně skvělý rok. Nejen že jste více kreativní a inspirující, ale vaše práce je i dobře přijímána. V první polovině roku si Jupiter a jeho štěstí sedá hlavně na záležitosti týkající se různých zdravotnických atributů, ústavů, rehabilitačních center, apod.
Co se týče financí, štědrý Jupiter signalizuje, že mohou přijít všemi možnými způsoby - prostřednictvím zvýšení platů, propagací, spekulacemi a tvůrčími projekty, také díky svému charismatickému vyzařování, vzhledu a vystupování. Nemusíte být profesionální umělci a i tak vaše zvýšená kreativita navýší bankovní účet! Jsou ale i období, kdy Merkur, jenž má vliv na vaše finance, může svým zpětným pohybem tento trend narušovat. Jedná se o únor, červen a říjen, kdy je vhodnější pozastavit i větší investice, hodně zpátky by se měla držet zejména 3.dekáda Lvů (13.8. - 22.8.). Z celkového hlediska konkrétních výsledků jsou nejúspěšnější poslední dva měsíce roku, těšte se na významné obchodní dohody.
Šťastné měsíce - listopad, prosinec
Nepříznivé měsíce - únor, červen, říjen

 

Domov a rodina

Rodinné zázemí je pro vás hřejivým přístavištěm, kde můžete po chuti rozdávat své velké srdce a spočinout v laguně štěstí mezi svými nejbližšími. Po všech pracovních povinnostech, kde zachováváte pózu respektu velké královské kočky, se doma díky svým miláčkům měníte v hravé kotě a toužíte, aby byli všichni, především vaše děti, šťastní. Hrajete si rádi a v tomto roce vám Jupiter s Uranem vlévá do žil chuť na nové a nové druhy zábav. Nemusí to být zrovna kasino v Las Vegas nebo Monte Carlu, prahnete po zážitcích se svými blízkými doma i venku, ať jsou to tvůrčí koníčky, zábavná centra nebo tělocvična. Saturn má vliv na otázky vašeho domova a trochu váš rozlet může přibržďovat, svým neharmonickým aspektem je zodpovědný za veškeré překážky, které mohou vzniknout. Zjišťujete, že například nestíháte domácí práce, či závazky vůči některému z členů rodiny, máte na starosti vyřešit otázku bydlení nebo třeba pomáháte s nějakou starostí rodičům. Především vy, zrozenci 3.dekády (13.8. - 22.8.), buďte obezřetní ve věcech bydlení. Pokud se rozhodnete prodat nemovitost, můžete dostat mnohem menší finance, než je její původní hodnota, také jestli sháníte byt, můžete být zklamáni z nabídky malých tmavých prostor nebo předraženého nájmu. Tento problém zaniká, jakmile Saturn opouští svou blokující pozici, což je po 24.prosinci, vyplatí se počkat!
Šťastné měsíce - květen, prosinec
Nepříznivé měsíce - srpen

 

Zdraví

Tento rok bude pro zrozence ve Lvu plný nových a nečekaných výzev a možných cílů. K tomu, aby jich dokázali dosáhnout, však budou potřebovat také dostatek energie a duševní pohody. Milí Lvi, neobávejte se ničeho, neboť Vám bude přáno. Pravděpodobně vám klid a mír přinesou situace, které se víceméně budou řešit bez vašeho intenzivnějšího aktivního přičinění. Důležité je, abyste se rozhodovali s chladnou hlavou, to vám totiž ušetří spoustu starostí a nepříjemných chvilek. S takovýmto zdravým přístupem se vám podaří užívat si života, rodinné pohody, finanční spokojenosti i spousty nové energie. Nezapomínejte na pravidelný odpočinek, oddech a duševní hygienu. Věnujte se svým koníčkům a nemyslete pořád jen na práci. Dostatek relaxace se Vám mnohokráte vyplatí.    
V roce 2014 vám planetární vibrace předurčují v podstatě dobré zdraví, ale i tak je potřeba se trochu více sledovat. Milí Lvi, alespoň v otázkách zdraví chvíli zapomeňte na svou hrdost, která vám nedovoluje často přiznat, že na tom nejste třeba zdravotně nejlépe. Spoustu neduhů tak můžete zanedbat a zhoršit situaci sami pouze tím, že nenavštívíte lékaře v době počínajících příznaků nemoci. Navíc je na scéně omezující Saturn, který je v případě vaší lehkomyslnosti připraven dát o sobě vědět, pohlídejte si ho! Má políčeno především na vaši páteř a kosti, celkově ochlazuje a působí na zpomalení činnosti orgánů, snížení metabolismu, únavu a často vede k pesimismu a depresím. Vy, jako sluníčka zvěrokruhu ale potřebujete zářit, není tedy lepší tomuto všemu předejít? Pro zrozence 2.dekády (3.8. - 12.8.) je zde ještě upozornění od ohnivého Marse, který naopak vše přehřívá a má především v srpnu spadeno na záněty a horečky, může se objevovat i cévní zatížení. Pokud se tedy potýkáte například s únavou, nechutenstvím, bolestmi kloubů nebo třeba i zvláštními červenými tečkami na kůži, alou k lékaři, abyste vyloučili zmíněné cévní onemocnění! Znepříjemnit léto by vám mohl i případný zánět spojivek, ale jak bylo uvedeno na začátku, pokud nebudete lehkomyslní, nemáte se čeho obávat. Také se držte hesla: veselé srdce, nejlepší lék!
V tomto roce máte velkou šanci, že se vám podaří zbavit nějakých zlozvyků, které škodí vašemu zdraví. Budete mít silnou vůli, stačí si jen naplánovat termín a pak ho dodržet. Fyzická forma bude nejlepší v létě, na jaře a na začátku zimy vás mohou čekat nějaké menší zdravotní potíže. Ty vaše tělo bez problémů zvládne, jen se nebojte při prvních příznacích nemoci jít za odborníkem.
Šťastný měsíc - říjen
Nepříznivé měsíce - leden, srpen

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014: Jiskřičky štěstí se pro vás v tomto roce rozdmýchávají v přátelství, zjistíte, kdo je vám nejvěrnější a vaše duševní jednota bude k nezaplacení. Zbořte v roce 2014 všechny základy, které nejsou pevné. Vše důkladně promyslete a zanalyzujte. Udělejte selekci i v lidech kolem vás, je nutné se zamyslet, zda vám vztahy něco přinášejí, nebo více odnášejí.

 

Rada pro Lvy: Milí Lvi, podle horoskopu v roce 2014 je pro vás nejdůležitější důvěra. Musíte se co nejvíce obklopit lidmi, kterým opravdu věříte. Ti vám pomohou v mnoha složitých a psychicky náročných situacích, které bohužel přijdou. Pokud možno ve všech momentech postupujte poctivě a snažte se říkat pravdu, vyplatí se vám to. Vděčnost za přítomný okamžik léčí emocionální zranění. Čím více žijete v přítomnosti a čím láskyplnější prožíváte současnost, tím spíše bolestné vzpomínky blednou nebo v nich pro sebe odhalujete pozitivní lekci.

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, www.horoskop-2014.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.