Horoskop pro Panny na rok 2014

Panna 23. 8. - 22. 9.

 

 

Charakteristika Panny

Zrozenci v Panně bývají obdařeni praktičností a rozvahou. V životě se snaží řídit se zkušenostmi, jak už těch druhých, tak svými vlastními.  Jsou to racionálními bytosti, které milují pořádek. Chaos a zmatky jsou jim z duše protivné a snaží se je ze svého života odstranit. Vše posuzují z určitého odstupu, realisticky, sledují dění okolo sebe a rozumně rozmýšlejí, jak rozložit své síly, mají rády systém a řád. Jsou inteligentní, zvídavé až zvědavé, zajímá je poznání všeho druhu. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi starostliví a vždy Vám rádi pomohou, na druhou stranu pomoc neradi přijímají, nechtějí se cítit zavázané. Panny jsou dosti složité znamení a dá Vám práci je pochopit.

Když se na ně podíváte, budete mít často pocit, že je něco trápí, ve skutečnosti tomu tak opravdu je, Panny nezřídka nad něčím dumají a přemýšlejí, řeší své vnitřní konflikty. Tyto konflikty jsou však hybnou silou jejich života a charakteru, které jim nedovolují příliš zabrzdit a povolit. Patří mezi největší perfekcionisty zvěrokruhu. Jsou přátelští a jeví se jako otevření. V životě mají touhu a odvahu zvládat vše na výbornou a snaží se působit vyrovnaně. Ve skutečnosti jsou velice sebekritičtí a nikdy si nejsou jistí, zda vše ve svém životě dělají dobře. Usilují o dokonalost a neustále se pozorují, ne ve smyslu narcismu, ale proto, aby se stali lepšími, než v tuto chvíli jsou. Panny se zaměřují na společnost a na službu. Nikomu nepatří, od nikoho nic nežádají, chtějí být volné. Panny jsou zemské znamení a mezi jejich pozitivní stránky patří usilovnost a spolehlivost, negativy občasná závistivost, kritičnost a malichernost.

Panna je typická svojí pracovitostí, pevnou vůlí a perfekcionismem. Mnohé, co je považováno za jejich talent bývá dosaženo usilovnou prací. Někdy se můžeme doslechnout, že Panny nemají fantazii, není to pravda. V tomto znamení se narodilo mnoho slavných umělců. Je však pravdou, že zrozenci v zemském znamení Panny stojí pevně nohama na zemi a jsou spíše realisté, než-li  snílci. Rádi pomáhají ostatním, najdeme je tedy často v pečovatelských pozicích a sociálních službách.  Pečlivost, čistota a pořádek ve všem, co dělají, je pro ně velmi důležitá.

 

Panna Žena

Panny jsou realistické a velmi inteligentní, mohou působit chladně, ale spíše schovávají své city pod pevnou slupkou. Žena zrozená ve znamení Panny bývá přátelská a společenská. Umí zapůsobit na své okolí a ovlivňovat jej. Mívá originální nápady a vlastní styl. Vše, co dělá, nese její  osobitý rukopis. Svého partnera si vybírají obezřetně a někdy uzavírají sňatky z rozumu. Jako partnerky bývají nápomocné a zvládají kariéru i domácnost.  Jsou pilné a dokážou usilovně pracovat. Jsou však poměrně náročné na své okolí a mají zálibu kritizovat druhé.

 

Panna Muž

Tito muži jsou plní elánu a odhodlání, jdou za svým cílem a neztrácejí zbytečně moc času sněním a sentimentalitou. Jsou založeni spíše rozumově, než citově, emoce ukrývají uvnitř. Mají rádi pořádek a systém. Jsou prozíraví a opatrní, nikdy neplýtvají náklonností tam, kde je vše předem prohráno. Sebeovládání je součástí jejich povahy. Bývají urážliví a dosti kritičtí, mají však dobré srdce a svým přátelům jsou vždy ochotni pomoci.  

 

Panny v roce 2014

Nový rok 2014 začne pro zrozence ve znamení Panny tentokrát poněkud složitěji. Je dost pravděpodobné, že po stránce zdravotní ani psychické na tom v průběhu měsíců ledna a února nebudou právě ideálně. Z takovýchto nepříjemností a obtíží je však vytáhnou jejich blízcí – rodina a přátelé, možná se objeví i nová důležitá láska. Druhá polovina nadcházejícího roku už bude výrazněji více prožívaná ve znamení klidu, spokojenosti a pohody. Po překonání nejrůznějších těžkostí se následující události ponesou ve znamení klidu a láskyplného souznění. Panny budou mít zřejmě také spoustu skvělých, nových nápadů, ty jim přinesou nejen užitek a výdělek, ale i novou energii!

 

Jako většina lidi narozených ve znamení Panny, stojíte nohama pevně na zemi. Jinak tomu nebude ani v roce 2014. Ve vašem znamení není prostor na žádné dlouhodobé bezmyšlenkovité přestávky. Výrok filmaře Sama Goldwyna „Čím víc pracuji, tím víc štěstí mě potká“, přesně vystihuje to, co vás Panny v roce 2014 čeká.
V posledních několika letech se u vás střídaly osobní zemětřesení všeho druhu. V roce 2014 dokážete všechno zlé, co vás potkalo, zúročit a obrátit na lepší. Vypořádejte se se strachem a nejistotou, kterou všechny špatné věci přinesly. Když se stane něco jednou, můžeme to přisuzovat náhodě, ale pokud se to opakuje znovu a znovu, je potřeba najít řešení. A to je to, co se vám bude v roce 2014 dařit. Podaří se vám najít řešení na staré, vleklé problémy a starosti. Bude vás to stát spoustu energie a úsilí, ale nenechte se odradit – když nepolevíte, je úspěch jistý! Pokud se vám vše podaří a vytrváte, příštích 20 let vás už nic takového nepotká.

 

Co chystá vesmírné konzilium v roce 2014 pro vás, milé Panny? Má pro vás dobrou zprávu a tou je, že si v mnohých oblastech vychutnáte, jak může život spokojeně plynout. Moudrý Saturn vás chce navíc obohatit o dokonalé zkušenosti, které zůstanou ve vaší paměti zářit jako klenot. Na rozdíl od minulého roku, kdy vás společně s Jupiterem učili správné komunikaci s okolím, přidávají nyní cenný duchovní potenciál. Úkolem roku 2014 tedy je, abyste hluboko v sobě objevili vnitřní zář a vysílali ji při kontaktu s ostatními. S Plutem má být vaše zdokonalení hluboké a neodvolatelné, tento mocný Guru vám nabízí osobní pomoc v nalezení vašeho vlastního místa ve vesmíru.

V první polovině roku je k vám Jupiter svou harmonickou vibrací velmi štědrý, mohou se vám podařit uskutečnit některé z vašich představ, ale milé Panny, neusněte na vavřínech, štěstí nepadá z nebe jen tak samo bez vlastního přičinění! Pravdou je, že to většina z vás velmi dobře ví, jste totiž perfekcionisté zvěrokruhu, vše chcete dovést do konce a nic nenecháte náhodě. Navíc je vašim vládcem Merkur, což je velkým bonusem. Jak je známo ze starověkého bájesloví, Merkur nebyl ten, kdo by nečinně seděl. Je to bůh rychlých nohou, plný energie, psychické i fyzické. Vaše mysl je díky němu až super aktivní. V průběhu roku Jupiter dává podnět k duchovnímu růstu a přednostně vy, Panny 1.dekády ( 23.8. - 1.9.) a 2.dekády ( 2.9. - 11.9), otevřete nové dimenze své mysli.

Mocné Pluto vás vyzývá k prozkoumání svých cílů, vnitřního přesvědčení, svého romantického očekávání i potřeb v osobních vztazích. Výrazně se může změnit váš milostný život, vaše tvořivost a vztah se svými dětmi, pokud nějaké máte. Všechno, co děláte pro zábavu a potěšení, má nyní tendenci k výraznému obratu. Nutno dodat, že se nejedná o změny negativní, Pluto vás nechce trestat, naopak, chce vás dovést k dokonalosti a vybrousit vaše - JÁ jako diamant.

Významné naplnění vás čeká v intelektuálních zájmech, skupinových aktivitách, spiritualitě, a také můžete navázat hluboké pouto s nějakou spřízněnou dušičkou. V některých spojeních může zase naopak docházet ke zklamání, chaotický Neptun rád vytváří tajemnou mlhovinu, přes kterou nejde někdy ostře rozeznat auru druhých a první dojem může být klamný. Zrozenci 1. a 2.dekády, (23.8. - 1.9 a 2.9. - 11.9), vás se to opět týká nejvíce, ale nezoufejte, naštěstí máte nad sebou dostatečné množství planetárních ochránců, kteří vás vyvedou na světlo a tuto mlhu rozptýlí.

 

Láska, vztahy

Změny oproti minulým rokům pocítíte i v citové oblasti. Zásadní změnou v roce 2014 bude vaše zvýšená schopnost vcítění se do lidí kolem vás. Přinese vám to spoustu užitečných informací, ale i bolestných prozření. Nechte věci raději jen plynout a nechte ostatní, aby se o všechno postarali sami. Pokud to dokážete, a přeložíte tíhu odpovědnosti a snahu na jiná ramena, zjistíte, že ani v lásce nemusí být všechno jen dřina. Je na čase nechat se na oplátku rozmazlovat od ostatních.

Právě na počátku roku, kdy budou Panny procházet složitějším životním obdobím po více stránkách, se z největší pravděpodobností objeví v jejich blízkosti a životě někdo, kdo jim bude v těchto chvílích hodně nápomocen. Pokud z toho nevznikne láska, pak alespoň velmi důležitý a i poměrně silný, pro budoucí roky nezanedbatelný přátelský vztah. Panny by si však měly dát pozor na svoji vrozenou chladnost a odstup, nebo lépe řečeno – na chování, které na druhé působí chladně – tímto by totiž mohly tuto důležitou osobu pro jejich další život odehnat. Druhá polovina roku 2014 je již vyloženě ve znamení pocitů spokojenosti, lásky a souznění. Panny si budou užívat svoji novou zamilovanost anebo trvalou lásku, která také chytne druhý dech. Pozor by si však měly dát na přehnané žárlení na svoji drahou polovičku, takovéto chování a scény by se jim mohly ošklivě nevyplatit. Také je možné, že objevíte v řadách svých přátel nečekaného nepřítele. Nadcházející zklamání bude veliké, ale brzy jej překonáte a půjdete dál.
Milostná sféra je pro vás v tomto roce méně komplikovaná a méně vypjatá. Minulá léta jste prošli nestabilním milostným životem, láska přišla jako blesk a často tak i rychle zmizela - krátký záblesk, který rozzářil srdce a pak zase na nějakou dobu tma, tak se to stále opakovalo. Naštěstí se tato situace stabilizuje. Brilantní šermíři sice zrovna v lásce nejste a neradi ukazujete svou vášeň na veřejnosti, nyní se však ukazuje větší spontánnost, která dá vykvést pravé lásce. Největší skóre máte vy, zrozenci 3.dekády (12.9. - 22.9.) a i když není jednoduché vás svést, Neptun má nachystány své léčky. Pod rouškou opatrnosti totiž skrýváte téměř nevyléčitelné, romantické srdce a on to dobře ví! Amorův šíp vás může zasáhnout na meditačních seminářích, přednáškách nebo charitativních akcích nebo také například v galerii a místech spojených s uměním. 1.dekáda vašeho znamení (23.8. - 1.9.) se může v červenci těšit velkému rozmachu sexuálního života a v srpnu nezůstane pozadu ani dekáda 2. (2.9. - 11.9.). Mars s Venuší spustí sonátu vzrušujícího jiskření a přivanou vám do cesty lidi, kteří se budou vyznačovat velkým intelektem. Hra na slepou bábu vás nezajímá, intuitivně zvolíte toho, kdo nemá v repertoáru zradu nebo flirty, jen tak si můžete pak na konci roku spokojeností mnout ruce.
Panny, které žijí v partnerském vztahu by měly popřemýšlet, co by se všechno dalo vylepšit. Samozřejmě i vaše druhá polovička má své chyby, ale nikdy to není jednostranné. Začněte nejdřív u sebe a pak po několika malých změnách vyzvěte k témuž i partnera. Váš přístup mu bude inspirací. Horoskop naznačuje, že Panny, které jsou single, konečně změní svůj stav. A bude to láska jako trám. Najdete ji na cestách.
Šťastné měsíce - červenec, srpen, září
Nepříznivé měsíce - duben, květen

 

Práce a peníze

Rok 2014 je pro vás obratem k lepšímu po všech směrech! Díky změnám, které se staly a v průběhu roku ještě přijdou, byste měli cítit okamžitý nárůst pracovních schopností a energie. Panny bývají praktické, rozumové a přesné. Potrpí si na pořádek, jasná pravidla a jejich pracovitost je rozhodně nepopiratelná. Rádi mají přehled o dění a často je najdeme na vysokých postech a ve vedoucích funkcích. Logické myšlení, trpělivost, zaměření se na detail. To jsou jejich hlavní silné stránky. Panna je ale také známý pedant a dokáže kritizovat způsobem, který druhé dovádí přímo k šílenství. Jste-li však v nesnázích, ochotně vám vypomůže, jak bude jen moci. Je to jejich vrozený instinkt a životní přirozenost, které je nutí přinést do chaosu řád. V letošním roce by na poli kariéry a pracovních záležitostí nemělo u Pannen docházet k výraznějším změnám nebo výkyvům. Na konci roku bude ten pravý čas pro rekapitulaci a nové výzvy. Všechna rozhodnutí jsou jen na Vás a tak Vám přejeme hlavně dobrý úsudek a hodně spokojenosti.

Získat finanční prostředky by mělo být v roce 2014 o mnoho jednodušší než v předchozích letech. Práce vám půjde od ruky, nebude problém dodržet stanovené termíny, budete snadněji komunikovat s ostatními kolegy i nadřízenými a díky tomu odvádět přesnou a dobře odvedenou práci. Vaši nadřízení si toho brzy všimnou a budete odměněni. Pokud byste chtěli usilovat o povýšení, anebo o změnu zaměstnání, učiňte tak v druhé polovině roku, kdy už budete mít za sebou nemalé pracovní úspěchy, na které můžete při změně pozice poukázat. Začátek roku je pro vaši kariéru velmi plodný a udává roku 2014 příznivý signál pro finanční sféru. V lednu ovšem, co se financí týče, buďte ještě obezřetní, vyhněte se velkým finančním rozhodnutím a odpusťte si nákladné nákupy, Venuše by mohla způsobit nějaké přepísknutí situace. Saturn ve Štíru silně ovlivňuje vaše myšlení a smluvní záležitosti, přičemž do popředí staví profese spojené s psaním, komunikací a tvořením důležitých projektů. Ve vzájemné recepci s Plutem jsou z nich teď dva nejlepší přátelé, což předurčuje zmíněné projekty k přežití a fantastickému ziskovému potenciálu. Hvězdy prozrazují také možný prospěch z učení se novému jazyku, zlepšení počítačových znalostí, také se mohou hodit matematické dovednosti, zbystřete především vy, zrozenci 2. (2.9. - 11.9.) a 3.dekády (12.9. - 22.9.)! Je nad slunce jasné, že odvádění perfektní práce je pro vás důležitým pilířem a málokdo se vám v preciznosti vyrovná, ale jak se říká, všeho moc škodí, takže dbejte na to, abyste si nenabrali na sebe povinností a úkolů až příliš. Říjen dává, hlavně vám Panny 3.dekády (12.9. - 22.9.), pokyn - ZPOMALIT! Každopádně mají vesmírní trubadúři pro celé vaše znamení příjemné poselství: Cokoliv v roce 2014 děláte, je pro vaši práci nesmírně důležité. Mimo jiné je to i příprava na zlaté období roku 2015, kdy se dárce štěstí, Jupiter, přesune do vašeho znamení a pokyne vám vhodnou odměnou.
Šťastné měsíce - únor, srpen
Nepříznivý měsíc - říjen

 

Domov a rodina

Rodinný život a domácí zájmy nesou v 1.polovině roku punc spokojenosti, ale malé komplikace se mohou přece jen vyskytnout. Kromě rodiny nechcete zanedbat ani svou pracovní sféru a tak se snažíte mezi těmito dvěma poli tak trochu žonglovat. Někdy se to může časově hodně křížit, nicméně nakonec vždy nacházíte uspokojivé řešení. Pro své nejbližší chcete to nejlepší a snažíte se to zuby nehty uhájit, v Saturnovi a Plutovi nyní máte skvělé pomocníky. Učíte své děti hodnotě věcí a pomáháte jim v jejich ambicích, které jsou stejně tak jako v minulém roce hodně markantní. Vztahy se sourozenci získávají větší hloubku, takže v případě problematičtějšího období můžete počítat s jejich podporou. Hvězdy také naznačují, že může ze strany vašich sourozenců dojít k novému přírůstku do rodiny. Naopak od srpna můžete být konfrontováni s určitými nepříjemnostmi ohledně příbuzných, které nemusí mít hned v počátku na vás vliv, ale později z nich mohou pramenit velmi neblahé následky. Nedůslednost ostatních může končit pořádným fiaskem, dokonce až hraničit se zákonem. Konec roku by mohl být odstartováním těchto problémů, takže aby se v budoucnu neprojevily, snažte se mít vše pod kontrolou už v průběhu roku. Základem vyhnutí se problémům je jejich včasné rozpoznání!
Šťastné měsíce - červen, červenec
Nepříznivý měsíc – prosinec

 

Zdraví

Z tohoto úhlu pohledu vás opět čeká o něco problematičtější počátek roku, kdy se mohou objevit středně závažné fyzické a zdravotní potíže. Vaši blízcí vám však budou i v tomto případě nablízku a ochotni pomoci vám a vyjít vstříc, ať se bude dít cokoliv. Díky nim a možná i díky nově objevenému láskyplnému vztahu se však ze všech komplikací poměrně hodně rychle dostanete. Ve chvíli, kdy už bude vše bezpečně zažehnáno, popadnete druhý dech. Dostatek energie a nového elánu do života vám dodají především vaše záliby, pokud na to budete mít dost sil a náladu, zkoušejte různá a všelijaká nová dobrodružství, poznávejte nové lidi a navštěvujte Vám do té doby neznámá místa, i to by vám mělo hodně pomoci. Druhá polovina roku už bude ve znamení výrazně většího klidu. Čerpejte novou energii z lásky a z pocitů naplnění. Užívejte si příjemných časů, které vám nadcházejí. Zdraví je pro vás nesmírně důležité a dá se říct, že je ve vašem životě prioritou číslo jedna. Jste skvělí analytici v jakémkoli oboru, ale zdravotnictví jasně vítězí. V tomto roce však může být vaše přílišná analýza přehnaná.

Nepovažujte každé píchnutí nebo bolestivý pocit v těle za vážný zdravotní problém, planetární energie vypovídají, že ve většině případech je příčinou potíží vedlejší účinek snížené vitality. Neptun je přímo odborníkem na úbytek energie a únavu. Pravdou je, že je pak odolnost vůči onemocněním nižší a pokud se jedná v tomto směru o nejslabší období roku, je jím pro vás, za spoluúčasti planety Mars, měsíc září. Snažte se v tomto období maximalizovat životní sílu a energii! Přednostně vy, zrozenci 1.dekády (23.8. - 1.9.), pamatujte, že energie je jako benzín v autě - když se vyčerpá, musíte zastavit a natankovat. Vhodně je zaměřit se i na napětí v těle při práci, zejména v oblasti krku a ramen, v případě potřeby je uvolňujte masáží. Další oblastí jsou nohy, kterým vládne Neptun, takže stejně jako minulý rok je potřeba dodat větší podporu kotníkům. Pravidelná masáž a koupele nohou přinesou pozitivní výsledky, pozor také na vyvrtnutí kotníku! Co se týče masírování konečky prstů, lze to provádět kdekoliv a nenápadně, přičemž dochází k vysílání energie do celého těla. Zkuste pravidelně masírovat např. vlasovou pokožku, tělo je zázračný organismus a někdy stačí málo!
Rok 2014 je výborný pro všechny kuřáky, konečně se budou moci svého zlozvyku zbavit. Nejlepší je podle horoskopu léto. Na jaře počítejte s menšími psychickými problémy, mohou se objevit drobné deprese, převážně spojené s velkým pracovním tlakem. Ale zdraví by celkově mělo být spíše v pořádku, hlavně pokud svému organismu dopřejete dostatek aktivního odpočinku a pravidelný přísun hořčíku, vápníku a vitamínu D.
Šťastné měsíce - květen, červen
Nepříznivý měsíc - září

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014: Velkým štěstím se pro vás stává setkání se spřízněnou dušičkou, což významným způsobem změní váš milostný život. Přestaňte řešit svoji minulost a dívejte se na přítomnost, která tvoří vaši budoucnost. Minulost vás táhne zpátky a přítomnost vám utíká pod rukama. To, co bylo, je pryč, a důležité je teď a tady.

 

Rada pro Panny: V roce 2014 byste podle horoskopu měli v sobě objevit nějaké nové užitečné schopnosti. Stačí je pak už jen trochu vypilovat. Také byste měli spíše věřit svým předtuchám, někdy ten šestý smysl je mnohem užitečnější než pečlivé a suché analýzy. Ale nemůžete na ně spoléhat úplně ve všem. Tam kde budou proti zdravému rozumu, tam vám nepomohou. Vesmír neposuzuje, slyší každou objednávku a je vždy srozuměný s dodávkou. Jenom my jsme někdy příliš hloupí a dodávku nepřijmeme. Buďte proto pozorní: Každý člověk, i ten, který je vám nesympatický, může být poslem, stejně tak každé slovo, každý pokyn.

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, www.horoskop-2014.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.