Předpovědi na rok 2014

Energie Nového roku 2014 – šance pro nové úspěchy! 

První den v roce 2014 je z astrologického hlediska velmi zajímavý. Novoluní a planety v Kozorohu vám pomohou k novým začátkům! Prozradíme vám, jak jejich energii využít! Novoroční magie – víme, proč funguje! 

Nový rok již tradičně považujeme za čas nových začátků. Vždyť kdy jindy se rozloučit se vším starým a nepotřebným a pustit se do nových věcí, než právě v první den nového roku?
Je to tak odedávna v mnoha kulturách světa a není to náhoda. Když velké množství lidí soustředí svoji energii do určitého přání – takovým přáním může být například očista od všeho špatného a nový začátek – pak se toto přání s největší pravděpodobností vyplní.
Jak je to možné? Je to tajemství magie, kterou provádíme, aniž bychom si to uvědomovali. Naše přání a vůle mají totiž ohromnou moc měnit realitu. Když si všichni najednou řekneme, že slavíme příchod něčeho nového, pak se tato chvíle stane pro všechny z nás mnohem větším životním mezníkem, než kdyby si to řekl pouze jeden člověk osamotě. 

Letošní nový rok je však zcela výjimečný. Novým začátkům a očistě ode všeho špatného přeje nejen datum v kalendáři a síla mysle milionů lidí po celém světě. To, že se začne něco nového, je napsáno dokonce i ve hvězdách! Astrologické konstelace, které nás čekají 1. ledna 2014, budou mimořádně zajímavé a přejí novým začátkům a úspěšnému naplnění všech našich předsevzetí.
Tak neváhejte a využijte s námi přízeň hvězd! 


Novoluní přesně na Nový rok – výjimečné štěstí! 

Prvním velmi zajímavým jevem, který nás 1. ledna 2014 na obloze čeká, je novoluní. Nastane přesně čtvrt hodiny po poledni, ve 12:15. Fáze novu již sama o sobě nese velmi silný energetický náboj – i kdyby nebyl Nový rok. Nov uzavírá jeden čtyřtýdenní lunární cyklus a zároveň je začátkem druhého, nového. Je to doba, kdy se lunární energie zklidní a působí na naši mysl i tělo velmi zvláštním způsobem – cítíme se jako kdyby očištěně a klidně, vyprázdníme svoji mysl od přebytečných myšlenek a pocitů. Nov je dobou, která je ideální pro meditaci a rozjímání. Je to doba, kdy bychom měli mít dokončeny všechny resty z uplynulých čtyř týdnů, a tak můžeme uzavřít staré záležitosti a bilancovat. Energii novu však lze využít i pro dlouhodobější záměry, kdy chcete ve svém životě udělat nějakou změnu, nějaký mezník, ale k tomu, abyste mohli úspěšně začít něco nového, musíte nejprve ukončit to staré. 

Hned po novu se pak lunární energie dostanou do velmi optimistické fáze – a tou je dorůstání. Fáze dorůstání byla na rozdíl od ubývajícího Měsíce již od nejstarších dob považována za velmi pozitivní. Vždy se doporučovalo nechávat všechny důležité činnosti na dorůstající Měsíc a za couvající Luny raději nic zásadního nedělat, protože by to stejně nemělo úspěch. Dnes už víme, že i fáze ubývání má své důležité využití – hodí se pro všechny situace, kdy potřebujete něco dokončit nebo se s něčím rozloučit. Nové příležitosti a začátky však zůstávají vyhrazeny zásadně pro období dorůstajícího Měsíce. A přesně tato energie nás s plnou silou navštíví hned na začátku roku 2014! 

Jak tedy nejlépe využít výjimečnou lunární energii letošního Nového roku? Až do Silvestra za couvající Luny bilancujte uplynulý rok a nezapomeňte dodělat všechny resty. První den v lednu si vyhraďte pro odpočinek a využijte energii novoluní pro meditaci a psychickou očistu. Od 2. ledna se pak můžete naplno pustit do nových projektů a začít naplňovat svá předsevzetí a plány – hlavně na nic nečekejte, Luna taky nečeká! 

Setkání planet v Kozorohu – podporuje cílevědomost! 

Druhou důležitou událostí na letošním novoročním nebi je setkání několika planet ve znamení Kozoroha.
Jevu, když se dvě nebo více planet setkají na obloze (a zároveň i ve zvěrokruhu) na stejném místě, se říká konjunkce. Její účinky jsou vždy velmi zajímavé a pozitivní, ale liší se podle toho, o které planety se jedná a v jakém přesně jsou znamení.
1. ledna 2014 se dostávají do konjunkce ve znamení Kozoroha hned čtyři nebeská tělesa, což je dosti výjimečný jev. Jsou to Slunce, Měsíc, Merkur a Pluto. Kromě toho se ve znamení Kozoroha nachází i planeta lásky Venuše, i když se na rozdíl od předchozích čtyř těles konjunkce přímo neúčastní. Je však pátým nebeským tělesem ve stejném znamení, což rozhodně stojí za pozornost. 

Tato konstelace znamená, že v okamžiku vstupu do nového roku 2014 na nás budou mimořádně silně působit energie, které patří ke znamení Kozoroha. Toto znamení patří živlu země, proto se naše pozornost obrátí k praktickým a materiálním záležitostem. Hodně našich úvah bude patřit kariéře a společenskému postavení, tímto směrem se budou orientovat i naše ambice. Silnou stránkou Kozoroha je jeho cílevědomost. Tuto vlastnost, typickou pro většinu zrozenců v Kozorohu, v novoroční den planety propůjčí všem z nás, ať už jsme se narodili ve kterémkoliv ze dvanácti znamení zvěrokruhu. A to je skvělá zpráva – lepší vstup do nového roku už bychom si snad ani nemohli přát! Kozoroh nám totiž pomůže jít vytrvale a cílevědomě za naplněním našich přání a předsevzetí. A přesně to je energie, kterou teď potřebujeme! 

Žádné vnitřní rozpory – jde se kupředu! 

Konjunkce blahodárný vliv planet v Kozorohu ještě víc posilňuje. Slunce a Luna jsou navzájem v souhře a zajistí nám, že nebudeme pociťovat rozpor mezi rozumem a city. To je vynikající, vždyť snad nejvíc případů, kdy se člověk nemůže k něčemu odhodlat, lze připsat na vrub rozporů mezi hlavou a srdcem. Nyní tomu bude jinak – bude nám naprosto jasné, co chceme! Díky tomu, že v konjunkci se objevuje také Merkur, pro nás bude snadné říct si o to, co potřebujeme. Komunikace bude díky Merkuru v Kozorohu velmi konstruktivní a cílevědomá. 

Trochu pozor bychom si však měli dát na Pluto – tato malá planetka umí být někdy pěkně zákeřná! V tomto případě nás varuje, abychom si na cestě za splněním našich cílů dávali pozor na nečestnou hru. Snadno se totiž může objevit pokušení využít manipulaci a podrazy – a to není hezké! 

A ke kterému znamení bude na Nový rok 2014 Štěstěna nejštědřejší? Samozřejmě, že ke Kozorohům!
Pokud jste se tedy narodili v Kozorohu, platí pro vás všechno co bylo řečeno dvojnásob. Tento den pro vás bude velmi důležitý a může být velkým mezníkem ve vašem životě – ještě mnohem víc než pro ostatních jedenáct znamení. Tak nepropásněte svoji šanci!

 

Převzato z: www.astrohled.cz