Horoskop pro Býky na rok 2014

Býk 21. 4. - 21. 5.

 

 

Charakteristika Býka

Býk je zemské znamení, díky tomuto obvykle stojí pevně nohama na zemi, je racionální a na své okolí působí jako klidný a rozvážný. To také skutečně je, ale pouze do chvíle, než ho něco skutečně rozčílí, ne-li přímo rozzuří.  To se sice stává býkům hlavně v mladším věku, později už jen několikrát do roka, ale takové býčí zuření potom stojí za to. Jsou realisté a mívají pevné zásady. Lidé narození v tomto znamení bývají rovněž obdařeni velkou trpělivostí, vytrvalostí, odvahou, silnou vůlí a energií. Bývají dobrosrdeční a přes svůj realistický pohled na svět,  jsou často zároveň i umělecky nadaní. Jsou obvykle dobrosrdeční a nečiní jim potíže pomáhat slabším.

Zdravotní potíže si mohou přivodit svým nerozvážným chováním především v oblasti životosprávy. V jídle i pití bývají často nestřídmí a také odmítají pečovat o své zdraví. Jsou svéhlavý a nenechají si příliš radit, to patří k jejich negativním vlastnostem, které jim také často způsobují v životě ledasjaké potíže. Mají rádi svoji životní stabilitu a potřebují být finančně jištěni, aby se cítili klidně a spokojeně. Láska je pro ně v životě důležitá. Životního partnera či partnerku si vybírají obezřetně a s rozvahou, do vztahů se nevrhají po hlavě.  Rozhodnou-li se pro trvalý vztah, potom v něm obyčejně rádi setrvávají a ve vztahu hrají spíše pasivní roli. Jsou rádi opečováváni.    

 

Býk je silný a pevný jedinec, povětšinou působí i klidně, jakoby ho nic nemohlo vyvést z rovnováhy. Nenechte se mýlit, není tomu tak. Rozzuřenému býkovi se raději kliďte z cesty. Tento zrozenec sice vybuchne jen několikrát do roka, avšak potom to ale stojí za to. Jsou ovlivňováni živlem Země. Ten na ně působí tak, že jim zajišťuje smysl pro praktičnost a materiální záležitosti.  Když se nadchnou pro nějakou myšlenku, potom rádi a tvrdě bojují za její uskutečnění.  K životu se stavějí zodpovědně. Důležitá je pro ně rodina, zázemí a  finanční jistoty. Mívají skvělou paměť a jejich trpělivost je obdivuhodná, avšak ne nekonečná.

 

Býk žena

Žena zrozená v Býku je pravou dámou. Mívá vybraný styl oblékání i sebe prezentace, přitom je nadmíru soběstačná a jeli tomu tak nastavena situace, pak dokáže zastat i mužskou práci.  Je nekonfliktní a mívá rozvážnou a klidnou povahu. Její pohled na svět je konzervativní a bývá těžké ji přesvědčit o novotách a změně názoru na věc. Stojí nohama pevně na zemi, je realistická, ale má sklony k melancholii. Umí dobře hospodařit s penězi a také je umí získat. Ví, že peníze jí dokážou zajistit to, po čem nejvíce touží  – tedy osobní svobodu a život v pohodlí.

 

Býk muž

Býci mají trpělivou a klidnou povahu a také cit a kladný vztah ke všemu krásnému, co život nabízí. Bývají velice pracovití, často až se sklony k workoholismu.  Ke spokojenému bytí potřebují jistoty – pravidelný finanční příjem, zázemí, rodinu. Do milostných vztahů se možná někdy vrhají po hlavě, ale máte-li se stát Býkovou partnerkou nebo dokonce ženou, pak Vás bude zkoumat dlouhodoběji. Je realistický a má rád svoji svobodu. Dává si na čas a vybírá si. Je pozorným a milujícím partnerem, který však nesnese, aby otěže ve vztahu přebírala jeho partnerka.      

 

Býk v roce 2014

Býčí tvrdohlavost mohla v minulém roce nejednomu z nich způsobit ledasjaké problémy. Krom složitějšího začátku roku by Vás v roce 2014 měla čekat spíše poklidná a spokojená období pohody. V druhé polovině roku pravděpodobně zažijete změny a nové plány do budoucna, neobávejte se jich, budou k dobrému. Zkoušejte nové záležitosti a podnikejte takové věci, po kterých již dlouho toužíte. Využijte svoji akční energii, neboť právě nyní je ta pravá a nejlepší doba ke změnám ve Vašem životě. Nezadaní Býci navíc mohou očekávat příchod spřízněné duše do jejich života a rozkvět zamilovanosti a lásky.

 

Využijte roku 2014, aby vám ukázal váš skutečný potenciál a abyste mohli pochopit, jaké máte v životě priority. Rok 2014 pro vás bude v podstatě rokem dobrým. Planety, které znamení býka už dlouhodobě provázejí, nebudou nikterak přispívat k vašemu stresu, a budou k vám většinou přátelské. Směr, který udává Saturn vašim plánům, už nemohl být jasnější. Nepolevujte a předsevzetí, která si na začátku roku vytyčíte, splňte. Udržujte stabilní tempo po celý rok 2014, a odolejte všem bouřím, které vám vstoupí do cesty. Abyste byli nejlepším býkem, musíte být opatrní, ale produktivní, velkorysí, ale finančně uvědomělí. Nevyhýbejte se velkým, dlouhodobým projektům a nebojte se jich. Ovoce úspěchu, které vám přinesou, budete sice sklízet později, ale o to více. Buďte připraveni převzít větší odpovědnost.

 

Pro vás, milí Býci, míchají v roce 2014 vesmírní someliéři koktejl, který není sice až tak opojný, o to víc je ale posilující. Jupiter s Neptunem vlévá do vašeho poháru chuť větší nezávislosti a touhu něco v životě změnit, realistický Saturn dochucuje ale vše rozvahou, jeho opozici nelze podcenit, vše musí být vyváženo! Ve druhé polovině roku zavládne sice trochu napětí, ale vy, se svým jádrem silným jako Gibraltar, vše lehce zvládnete. V roce 2013 bylo vaše zaměření orientováno spíše na sebe sama, rok 2014 vás směruje na rodinu a oblast domova, napijte se tedy z kouzelného poháru pochopení. Ptáte se pochopení čeho? No přece priorit ve svém životě!

Na počátku roku 2014 přetrvává u vás hezký úmysl dokončit vše, co jste nestihli v roce minulém, potrpíte si na jistoty a hlavním motorem, který rozhání soukolí aktivity vašeho organismu, jsou peníze a kariéra. Chcete být opatrní, ale zároveň produktivní, velkorysí, ale zrovna tak finančně praktičtí, je vidět, že se tu rozpínavý Jupiter s opatrným Saturnem tak trochu dohadují. Požitkářský Jupiter by vám svou harmonickou konstelací nejraději připravil švédský stůl o deseti chodech, zatímco Saturnovo opatrné nabádání zase jemně synchronizuje s jistotou hebkého šustění bankovek. Pro které z těchto lákadel se rozhodnout? Naštěstí je ale zde planeta Pluto, povolaný odborník na radikální rozhodnutí, a díky svému skvělému aspektu ke Slunci si určitě bude vědět rady.

Od července pocítíte silněji potřebu změny, nutnost větší discipliny a všechno povrchní zatoužíte ze svého života odsunout. Je to čas, kdy přichází na světlo uvědomění, co vlastně chcete. Pluto v Kozorohu vám může velmi výrazně změnit pohled na život. Nejduchovnější trubadúr ze všech planet, Neptun, se přiklání k Plutu a signalizuje nové názory se zájmem o věci, které byly pro vás doposud skryté a tajemné. Psychologie, historie nebo jiné zajímavé studie hrají prim a jako přátelská stvoření navážete hodně spojení s lidmi zajímajícími se taktéž o tyto oblasti.

Především vás, zrozenci 1.dekády (21.4. - 1.5.) mohou najednou přitahovat různé kurzy a semináře a pokud jste nebyli zapojeni do sociálních médií, zjistíte, že se to může hodit. Aktivnější napojení získáváte i k rodinnému prostředí, všímáte si, že zůstávají lidé kolem vás z toho tak trochu s pusou dokořán? Nedivte se, co se týče volného času, jste známí jako chroničtí pohodáři zvěrokruhu a vyměnit své líně lahodné chvíle za aktivitu, to je silná proměna, klobouk dolů!

 

Láska, vtahy

Láska a domov bývají pro většinu Býků stěžejní životní hodnotou a je součástí jejich zázemí. Domov je přístavem klidu a bezpečí a od svého protějšku Býk očekává, že se na něj bude moci kdykoliv a téměř v čemkoliv spolehnout. Lásku však Býkům velice často ničí jejich vrozený workoholismus, pokud začne Býk trávit čas v práci na místo se svojí láskou, pak se nemůže příliš divit, že ten či ta se v takové situaci brzy poohlédne po někom jiném. V lásce bude zrozencům ve znamení Býka přáno zejména na jaře a v to hlavně v měsíci březnu. Nezadaní zrozenci mohou očekávat, že se v jejich životě objeví spřízněná duše. Zažijí významný zvrat a příliv lásky a vášně, který také zajistí větší pohodu a klid v jejich životě.
V roce 2014 vyústí všechny vaše vztahové nesrovnalosti ke konečnému řešení. Blíží se čas velkých rozhodnutí. Pokud jste tajně doufali, že váš vztah může zůstat takový, jaký byl doposud, pak je na čase připustit si myšlenku, že to tak nebude. Rok 2014 vám totiž ukáže, že to, aby váš vztah zůstal jen tak beze změny, je velmi nepravděpodobné. Díky postavení Saturnu bude rok 2014 pro vaše vztahy zlomový. Budete muset ve vašem vztahu udělat víc. Začít se věnovat jeho rozvoji a možná i udělat krok k hlubšímu závazku. Začněte si více všímat nejen povinností, ale i radostí, které blízký a vážný vztah přináší.

Venuše, vaše patronka, hodlá vás, kteří nejste ještě v manželském svazku, v tomto roce v milostné sféře těšit a rozmazlovat. Už v lednu cítíte ono vzrušující a živočišné proudění, přičemž Pluto přilévá do ohýnku nebývalou smyslností. V tomto čase z vás vyzařuje ohromný sexappeal, aniž byste si to uvědomovali. Především vy, zrozenci 1.dekády (21.4. - 1.5.), se těšte na pořádně dlouhé období magnetismu! Někdo ze starších osob může klást do vašeho zápalu omezení, ale žádný strach, jste přece hřejiví plyšáčci zvěrokruhu a vaše teplo rozpustí kdejaký studený rampouch. Každopádně očekávejte příchod své spřízněné dušičky, která vás naplní láskou a vášní. Na mušce mějte zejména živnostníky, úředníky a osoby, se kterými se potkáte například při studiích. Pro oblast manželství je rok 2014 malinko obtížnější. Harmonický paprsek Pluta vás ochraňuje, ale zároveň vyžaduje očištění vašeho milostného života od všeho, co tam nepatří. Lekce udílející Saturn si neodpouští překážky, které se mohou týkat starosti ohledně nějakého rozhodování. Váš protějšek například dostane skvělou pracovní nabídku ve vzdálenějším místě a na vás bude volba, zda dáte přednost své práci nebo partnerskému vztahu a přesunete se za ním. Srpen může být pro tyto záležitosti nejaktivnější, vás, zrozenci 3.dekády (12.5. - 21.5.) se to může týkat už v červenci! Nutno dodat, že nesmlouvavý Saturn nechce bránit vašemu štěstí, ale chce vás naučit činit správná rozhodnutí.
Na konci dubna a května lidi ze znamení zvěrokruhu Býk čeká hodně lásky. Buď poznáte někoho nového, kdo ovládne vaše srdce a nebo partner vám začne snášet modré z nebe. Budou to jedny z nejkrásnějších chvilek v celém roce. Vychutnejte si je. Ve vztahu bude nejkritičtější počátek podzimu, může se stát, že každý den budete začínat i končit nějakou nepříjemnou hádkou. Bohužel, ne vždy se dá ustupovat, někdy i konflikt může přispět ke zlepšení situace.
Šťastné měsíce - leden, únor, duben
Nepříznivé měsíce - srpen, září

 

Práce a peníze

Býci jsou od přírody v podstatě tvrdí pracanti. Není chvíle v práci, kdy byste byli šťastnější, než když jste plně vytížení a nejlépe pracujete někde v ústraní, abyste nebyli rušeni. V zaměstnáních, kde je třeba klidných jedinců a jejich praktických schopností a rozhodnosti se zrozenci ve znamení Býka uplatňují dokonale. Jsou schopni udělat si skvělý přehled o probíhající situaci a také jsou schopní vytrvalé a usilovné práce. Pracují rádi v příjemném prostředí a svým tempem. Aby uspokojili své náročné potřeby, potřebují dobré finanční ohodnocení. V roce 2014 a to hned na jeho počátku, čeká zrozence ve znamení Býka řešení nepříjemného úkolu a především se po nich bude chtít zvládnutí náročného rozhodnutí. Uvažujte rozvážně a s chladnou hlavou, pokud si neuděláte na závažné rozhodnutí dostatek klidu, pak Vás daný problém natolik pohltí, že nebudete schopni jej vyřešit. Pokud však uspějete, pak si můžete být jisti, že vyřešením tohoto problému se nejen posunete, ale i zocelíte.  S Uranem ve vaší soukromé zóně, a Saturnem ve vaší partnerské zóně je velká šance, že by vám mohlo spojení s dalšími lidmi na jednom projektu, pomoct vydělat více peněz. Váš šéf a jiní kolegové v práci dobře vědí, že je na vás spolehnutí. V roce 2014 bude platit ještě víc, než kdy předtím, že pokud vám dají nějakou práci, mohou si být jistí, že ji opravdu dokonale provedete. V roce 2014 proto buďte v práci velmi pečliví, a pokračujte ve vysoko nastavených standardech a uvidíte, že to všichni kolem vás náležitě ocení.

Váš osobní růst vychází do značné míry z rozhodnutí, zda spojíte síly s vybraným obchodním partnerem. Saturn vám dává schopnost rozeznat, jestli mu můžete důvěřovat. První měsíce roku jsou ve znamení úspěšného rozjezdu, a pokud jste osoba samostatně výdělečně činná, mohl by váš produkt nebo služby expandovat na zahraniční trhy, budete sklízet plody! Významnou pomocí je, že najdete člověka s mírou zkušeností a znalostí, kterého jste potřebovali a spojení s ním vám vydělá peníze. Optimistický Jupiter naznačuje finance plynoucí z nemovitostí, hotelů, restaurací a odvětví, která obstarávají bydlení. Býci 1.dekády (21.4. - 1.5.), vám je přednostně přáno v obchodování s těmito atributy, takže otálení stranou! Vy, kteří pracujete pro zaměstnavatele, můžete postoupit na lepší pozici. V podstatě jste od přírody tvrdí pracovníci a ať je to šéf nebo kolegové, tak vědí, že pokud děláte nějakou práci, mohou si být jisti, že bude provedena dokonale. Ocenění si plně zasloužíte. Nesnažte se hlavně dělat vše najednou a především už od února dávejte své nápady hezky na světlo. Pokud přemýšlíte o jiném zaměstnání, protože vás začíná zajímat jiné téma pracovní náplně, je ideální čas se po takovém místě porozhlédnout, hvězdy tento typ rozhodnutí upřednostňují!
Šťastné měsíce - duben, květen
Nepříznivý měsíc - listopad

 

Domov a rodina

Rodinné zázemí je sférou, kde se v tomto roce začne maximálně stáčet váš zájem. Ať jsou to příjemné vztahy se sourozenci a nejbližšími členy rodiny nebo pocit bezpečí ve vašem útulném hnízdečku, ve všem začínáte nacházet blahodárné naplnění. Pokud byly vztahy v minulosti nějak poškozeny, Jupiter přichází, aby trhliny opravil, a chce, abyste se věnovali všem, na kom vám záleží. Svému domovu jste skutečně oddaní a snažíte se zajistit vše, co vaši miláčci potřebují, navíc se teď obohacujete díky jemnému Neptunovi i o soucit, pokud se vašim nejbližším a především dětem něco nedaří. Jejich smutná očka vás dostávají na lopatky a smůla tomu, kdo by jim blížil! Atmosféra arény s mávajícími rudými praporky by pak byla tím nejlepším přirovnáním. Co se týče společného oddechu, hvězdy doporučují červen jako vhodný měsíc pro rodinnou dovolenou. Venuše s Jupiterem vás pravděpodobně vylákají na nějaké kouzelné daleké místečko u moře, kde by vás nejraději uhýčkali vybranými lahůdkami, skvělým pitím a jako bonus by přidali tým opálených masérů. Po příjemných prožitcích se vás v létě zmocní i vlna kreativní energie, kterou investujete do domácího prostředí, takže opravování věcí a především ruční práce se dřevem se stanou doslova tvůrčím koníčkem, takže kutilové, hodně zdaru!
Šťastný měsíc - červen
Nepříznivý měsíc - listopad

 

Zdraví

Co se týká zdraví, neměly by Býkům v následujícím roce hrozit nějaké závažnější zdravotní komplikace či potíže. Býci bývají poměrně odolní, mívají silnou konstituci, avšak jejich mínusem je, že obvykle odmítají důsledně pečovat o své zdraví. Příčiny jejich zdravotních obtíží mohou spadat do oblasti výživy, jídla a pití. Neměli by zapomínat na pravidelný pohyb a sport a vyvarovat se infekcím, ke kterým budou zejména v zimních a jarních měsících roku náchylnější. Úbytek energie a bolesti zad mohou být způsobeny jednak nedostatkem pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu, další možnou příčinou jsou pracovní problémy či obtíže v partnerském životě.

Pro první měsíce roku by se dal v rámci zdravotní oblasti u vás vyhlásit poklidový stav, jen malinko pozor na jupiterovy raráškovské žertíky! Jeho vliv z předešlého roku ještě přetrvává, takže se snažte ignorovat jeho svody k přejídání, případné zvýšení tělesné hmotnosti by se pak hůře eliminovalo. Pro dobré trávení potřebujete klid a pohodu, i Venuše, vaše vládkyně,signalizuje potřebu harmonie pro vaše zdraví, přičemž největší nároky může klást ve druhé polovině roku. Jak je známo, psychika je prevít, který je původem mnohých problémů, proč si na ně zbytečně zadělávat? Hektika vám rozhodně nesvědčí, i vaše metabolické pochody jsou určeny k tomu, aby byly klidnější, pamatujte, Slunce v Býku nikam nespěchá! Pokud se tímto řídíte, nepotřebujete lékařskou ordinaci. Poněkud problematičtější se může jevit listopad, kdy váš organismus zase stagnuje až příliš, a to především u vás, zrozenci 1.dekády (21.4. - 1.5.), ztuhlost svalů a kosterní problémy pak nejsou ničím překvapujícím. Terapie jako dobré masáže, akupunktura, akupresura, reflexní terapie či Reiki jsou pro vás tou správnou volbou, nejenže zlepšují celkový zdravotní stav, ale především jsou vysoce preventivní. Využijte i svého zesíleného vjemu smyslů, co tak aromaterapie a barvy? Vaší královnou je zelená!
Největší problémy budou podle horoskopu spojené s únavou a znechucením z práce, které se mohou přeměnit i na menší deprese. Pokuste se hledat v životě to nejpozitivnější. Také Býkům hrozí, že na začátku jara budou mít oslabenou  imunitu a totéž se zopakuje i s příchodem podzimu. Tady pomůže vyvážený jídelníček a dostatečný přísun vitamínů a minerálů.
Šťastné měsíce - leden, únor
Nepříznivé měsíce - srpen, listopad

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014: Naplnění a hřejivého pocitu dosáhnete při teple domácího krbu a jeho zabezpečování. Zvednutý ukazovák věštící přicházející štěstí míří i k financím. V roce 2014 se máte naučit, jak se nenechat manipulovat a ovlivňovat rodinou a okolím. Bude to stát mnoho sil a práce, ale věřte, že je to nejcennější, co do budoucnosti získáte: nezávislost!

 

Rada pro Býky: Pro znamení Býka by měl být rok 2014 podle horoskopu časem rozhodování, kdy bude potřeba určit, kam se ve svém životě vydáte. Musíte se rozhlédnout pořádně kolem sebe a říci si, jestli to, co děláte vám přináší dostatek uspokojení a radosti. A pokud ne, tak je nutno začít to špatné měnit k lepšímu. Nezapomínejte, že byste si měli hodně věřit, jinak nikdy nedojdete do cíle. Život vám předkládá jenom takové úkoly, které dokážete zvládnout. Máte-li velké problémy, znamená to, že v sobě máte také velkou sílu, abyste tyto problémy vyřešili. Bezpodmínečná láska k sobě samému tuto sílu rozvíjí.

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, www.horoskop-2014.cz.

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.