Horoskop pro Raky na rok 2014

Rak 22. 6. - 22. 7.

 

 

Charakteristika Raka

Raci jsou pod vlivem vodního živlu, který působí způsobem, který zrozencům v tomto znamení dodává velkou senzitivitu, citlivost a vnímavost. Typickou vlastností zrozenců Raka je rozkolísanost nálad, která koresponduje s fázemi měsíce.  Raci bývají většinou mírné povahy, hledají v životě silného partnera, o kterého se budou moci opřít a který je povede. Ve vztahu jsou ostýchaví a velice se obávají odmítnutí, proto bývají v navazování blízkých vztahů extrémně obezřetní. Láska pro Raka znamená hodně, přesto nebo však právě proto se často zamotává do milostných x-úhelníků. Bývá však pečujícím, starostlivým a oddaným partnerem, pokud je vztah naplněn k jeho spokojenosti a celkově má velice silně vyvinutou citlivost pro mezilidské vztahy. Pokud si někoho oblíbí, je schopen pro něj udělat prakticky cokoliv. Pokud však zraníte jeho citlivou duši a křehké srdce, pak se odcizí a bude se utápět v depresích.  Na lekce, které od života dostane, Rak nikdy nezapomíná. Dobře si rozumí s ostatními vodními znameními, tedy s dalšími Raky, Štíry nebo Rybami, oporu však nalézá spíše u rozumověji založených znamení Býka nebo Panny. Jakékoliv ztráty v mezilidských vztazích velmi silně prožívají, neboť do nich ze sebe hodně investují.  I přes svoji mírnou povahu se neradi podřizují, bývají rovněž nekonvenční.

Raci jsou typičtí tím, že se řídí svojí intuicí a nechávají se vést pocity. Cit u nich bývá na prvním místě před rozumem. To však neznamená, že by byli nepraktičtí nebo neuměli stát pevně nohama na zemi. Bývají opatrní ve finančních otázkách, stále myslí na zadní kolečka a mívají finanční rezervy. Raci rádi cestují, ale se stejnou radostí se opět vrací domů. Zajímají se o medicínu, esoteriku, umění. Dobře se uplatňují v zaměstnáních, kde mohou o někoho pečovat a kde využijí své citlivosti a empatie. Chcete-li pořídit Rakovi nějaký pěkný dárek, pak zvolte něco do domácnosti, dárek, který zkrášlí jejich byt či dům. Ocení starožitnosti, ale i moderní dekoraci do interiéru. 

Rak je vodní znamení, které je navíc pod vlivem měsíčních fází. Tyto aspekty způsobují jeho typickou melancholii, zádumčivost a střídání nálad. Jsou velice citlivými jedinci, lehce zranitelní a křehcí. Pod maskou tvrdosti a odmítání často skrývají své jemné nitro.  Jsou mistry v porozumění druhým lidem a bývají empatičtí. Nechodí obvykle prošlapanými cestičkami, často hledají svá vlastní, originální a kreativní řešení problémů a vzniklých životních situací. Mívají velkou fantazii, někdy před světem utíkají do své pevné ulity. Rakům se někdy stává, že zejména v náročnějších životních obdobích se upoutají na minulost více, než je zdrávo. Může to způsobovat jejich zádumčivost, netečnost, podléhání splínům a depresím. Cítí-li se však ve společnosti dobře a bezpečně, pak bývají zábavnými, milými a oblíbenými společníky.  Jsou ambiciózní, když se jim podaří jednat s větším nadhledem a liberálněji, než je jejich přirozenost, pak bývají i úspěšní. Přes svoji vrozenou skromnost bývají na své úspěchy náležitě hrdí.

 

Rak Žena

Ženy a dívky zrozené v Raku jsou citlivé a smyslné bytosti. Jsou zasněné, intuitivní, silně emotivní, ale zároveň dokážou být razantní a ženou činu. Bývají ekonomicky a finančně šetrné, neutrácí za zbytečnosti, svoje investice dobře promýšlí a často myslí na zadní kolečka. Sociálně preferují dlouhodobé ověřené vztahy, mají rády tradice. Pokud je partnerský vztah naplněn, pak jsou oddanými pečujícími a milujícími partnerkami, které ke svému protějšku silně přilnou.

 

Rak Muž

Muž narozený v Raku má silný ochranitelský instinkt. Tito muži se chovají spontánně, ale jsou stálými partnery vhodnými pro manželství.  O svoji rodinu se vzorně starají a rovněž mají snahu ji co nejlépe ji zabezpečit.  Jejich chování se někomu může zdát povýšenecké, drzé, ale pod ochrannou slupkou skrývají zranitelné srdce, které jen tak někomu neodhalí.  Nefungující vztah je pro ně katastrofou, pro nešťastnou lásku se dokážou trápit i několik let.    

 

Raci v roce 2014

Raci jsou pod vládou planety Měsíce. Ten způsobuje pro tyto zrozence jejich typické citlivé vnímání a silnou netrpělivost. Tyto jejich vlastnosti jim mohly způsobit nejednu potíž v průběhu roku minulého, ale následující rok 2014 by jim měl být v mnoha ohledech nakloněn. Při důležitých rozhodnutích, která je čekají především na začátku nové roku, budou ve velké výhodě a vše jim půjde takříkajíc na ruku. Rovněž z konfliktních situací a řešení zapeklitých situací by měli vyplout víceméně dobře a s čistým štítem. Počátek roku 2014 bude pro Raky plný nových zpráv, informací, událostí a rozhodnutí. Věnujte svoji pozornost nejen názorům a rozhodnutím, která činíte ale také tomu, jakými lidmi se obklopujete. Jejich názory Vás ovlivňují, a pokud zvolíte špatně, pak byste mohli svých rozhodnutí litovat. V druhé polovině roku se zrozencům ve znamení Raka bude velice výtečně dařit v oblasti romantické lásky a navazování vztahů.

 

Rak je prvním vodním znamením zvěrokruhu. Lidé narození ve znamení raka jsou velmi dynamičtí a emocionální. A právě emoce u vás v minulých dvou letech dostali dost zabrat. Přešli jste přes velmi dlouhé a těžké dva roky. Byli jste nuceni zaplatit draze za svá rozhodnutí a jednání. Všechno vaše úsilí, které vás stálo mnoho odříkání a stírání potu z čela vás v roce 2014 udělá silnějšími, odolnějšími a odhodlanějšími. Rok 2014 vám konečně přinese plody vašeho úsilí a tvrdé práce. Bude se vám zdát, že vás najednou potkalo velké štěstí, ale ve skutečnosti jen budete sklízet úrodu ze semen, která jste sami v minulých letech zaseli a tvrdě o ně pečovali. Mnozí z vás mají vysoké ambice, a to je moc dobře. Ale pokud chcete dosáhnout ještě lepších výsledků a větších úspěchů, bude potřeba, abyste ještě dále rozvíjeli svoje duševní i fyzické dovednosti. Vaše schopnosti je potřeba ještě více dopilovat – proto všechno přijde pozvolna, ale jistě. Nikdo by neočekával, že by kdokoliv mohl běžet na olympiádě bez přípravy, a tak je to i u vás a proto, jste si museli projít tím těžkým obdobím, které je už za vámi.

 

Čas ubíhá, ale osud přetrvává a do jeho vínku pro rok 2014 míchají i vám nebeští dárci zajímavé ingredience. V každém ohledu podporují velké úspěchy, které mohou radikálně změnit váš život i navzdory tomu, že díky Uranovi a Plutu se v řadě situací můžete cítit jako v palebné linii. Stoicky klidný a zdvořilý Saturn vám přináší arzenál trpělivosti a sílu, abyste případnou kanonádou proklouzli bez úhony. Také si vás zamiloval štědrý Jupiter, jehož vliv přetrvává od minulého roku, ale ještě neřekl své poslední slovo. Vedle toho, že vám žehná úspěchem a hojností, osvítí vás velmi hmatatelně i vnitřním růstem a uděluje hlavní úkol roku, čímž je pochopit své srdce. Jste nejlepšími kandidáty to bravurně zvládnout!

Patříte mezi nejcitlivější znamení zvěrokruhu, přičemž potřebujete neustále nacházet vnější jistotu a neustále si ji kolem sebe tvořit. Jste dojemně laskaví a nikdo nedokáže být něžnější a chápavější, přičemž hluboká laguna vaší povahy hledá vytrvale svůj opěrný bod. Proč tedy nevyužít vstřícné ruky ukotvujícího a stálého Saturna? V roce 2014 se k vám chová skutečně bratrsky, chce vás chránit, dodává trpělivost se stabilitou a vaši zranitelnou dušičku zbavuje blokád a strachů.

Především vy, Raci 3.dekády (13.7.-22.7.), půjdete vytrvale za tím, co je vašemu srdci milé a vaše klepýtka to pak jen tak nepustí! Jupiter vám ve své nádherné vibraci se Sluncem zajišťuje vysokou popularitu, přičemž se především do července máte tendenci setkávat s mnoha novými zajímavými lidmi ze všech oblastí života. Dochází k nárůstu společenských akcí, přičemž hlavním tématem se stává volný čas, osobní potěšení, také děti a tvořivost.

Máte úžasnou představivost s bezbřehou fantazií, o čemž svědčí i zasněný Neptun, který vás učí ponořit se hlouběji do vlastní duše, a to zejména 1.dekádu (22.6. - 1.7.). Může se úplně změnit váš pohled na svět, jen pozor, milí Ráčci, abyste se nepustili do přehnaných idealizací a nevzlétli až příliš do výšin, nesmlouvavé Pluto by hned zakročilo a přinutilo vás některých myšlenek a věcí se radikálně vzdát. Ve stejném akordu je laděn také Uran, který signalizuje možnost změn přicházejících jako blesk z čistého nebe a jako klíčové ohnisko, jež má těmito změnami procházet, se ukazuje kariéra. Stres a neklid vytváří velmi nestabilní pozici, jste citová stvoření a téměř všechno filtrujete přes své emoce, takže něco, co jste dlouho odsouvali, najednou vyvstane, rozčilí vás a přinutí jednat. Pomůže vám intuice, která se u vás v tomto roce závratně prohlubuje a působí jako barometr, poslouchejte její vnitřní hlas!

 

Láska, vztahy

Lásky a vztahy prožívají Raci naprosto naplno a to i v případě, že se jedná o lásky platonické. Jejich milostný život je pro ně velmi důležitý a dáte-li jim k tomu dostatek příležitosti a opory, pak Vám mohou nabídnout spoustu čisté lásky. Problémem ve vztazích je jejich náladovost a obvykle také nestandardně vysoké nároky na pozornost jejich partnera. V životě Raků by se mohla počátkem roku objevit nová, silná a důležitá láska. S ní přijde štěstí, zamilovanost, radost, vášeň a také nový elán do života. Nenechte si ji ujít, protože spolu s ní, přijde do Vašeho života nová energie, mějte proto oči otevřené. Kroťte však svoji touhu dostat někoho za každou cenu. Obklopte se přáteli a nenechte si kazit náladu nepřátelskými náladami některých lidí ve Vašem okolí.

 

Vaše vztahy byly delší dobu moc v klidu. Rok 2014 vám přinese spoustu změn a otázek. To ještě neznamená, že by se mělo něco změnit k horšímu. Naopak! Mějte otevřenou mysl a srdce a využijte běh událostí pro svůj prospěch. Zažijete sice jak dobré, tak i špatné okamžiky, ale pokud se nepřestanete snažit o nápravu starých bolístek, skončí všechno tak, jak si přejete.


Přichází i na vás, tiší milovníci zvěrokruhu, a v roce 2014 se šploucháte v poněkud hlubších vodách než jste většinou zvyklí. Lpíte na snech, přičemž se vaše nekonečná fantazie viditelně odráží ve vaší sexualitě, takže vlivem svých někdy nereálných chtíčů narážíte na milostné zkoušky. Především vy, zrozenci 2.dekády (2.7. - 12.7.), pozor na lásku na první pohled! Může být nedostupná nebo váš objekt zalíbení může stále ještě myslet na srdcovou záležitost z minulosti. V lednu je Venuše v Kozorohu retrográdní, jedná se tudíž o její zpětný chod, i vy se tedy, milí Ráčci, po tuto dobu držte více zpět! Také pro ty, kteří plánují sňatek, je tady zpráva z vesmíru, že to pro tuto událost nejsou zrovna ty nejšťastnější dny v roce. Největší teplo do romantických vztahů přichází od konce července do září, kdy se přidává i Mars a láká vás, abyste vyklouzli ze své ulity a otevřeli trezor vášně. Milujete hru namlouvání a odolat vašemu zdvořilému kouzlu spojenému s třpytivým měsíčním humorem, je pro opačné pohlaví téměř nemožné. Nutno dodat, že spolehlivého a oddaného partnera nenajdete v nočních klubech nebo diskotékách, ale spíše na místečkách tajemnějšího rázu, vzpomínáte na radu s intuicí? Řiďte se jí a možná objevíte opravdový poklad!
Flirty a romantika, to bude podle horoskopu náplň roku 2014 pro každého, kdo byl narozen ve znamení zvěrokruhu Rak. Dokonce i v dlouhodobých partnerských vztazích se může objevit nějaké pokušení. Budete velmi oblíbeni ve společnosti a u opačného pohlaví. Nejvíce získáte poctivostí a přirozeností, pokud se budete chtít v lásce prosadit silou, výsledek se sice může dostavit, ale bude jen velmi krátkodobý. Nejromantičtější bude druhá polovina léta.

Šťastné měsíce - srpen, září
Nepříznivé měsíce - leden, únor

 

Práce a peníze

Rok 2014 nabízí Rakům možnost nových začátků, založených na jejich předchozích zkušenostech. Dařit se bude těm, kteří v minulých letech tvrdě a usilovně pracovali a šli si za svým. Dokud bude v pracovní sféře Raků viset něco nedořešeného, pak je velmi pravděpodobné, že tato překážka jim neumožní posunout se dál a ve svých pracovních a kariérních plánech pokročit. Ke kritice, která přijde, se postavte čelem, nemá Vás jen zraňovat, co když na ní skutečně něco je. Zkuste z ní vyjít a nebude jistě litovat, úspěch se dostaví.

 

Bude rok 2014 pro vás lepší než rok předešlý? Absolutně ANO! I když to nebude perfektní rok, bude to rok, kdy se dostanete na místo, kam patříte. Vaše kariéra se vyvíjí rychle přímo před vašima očima. Minutu po minutě se přibližujete lepší a ve všech směrech úspěšnější etapy vašeho života. Zřídkakdy jste měli šanci udělat něco pro svůj kariérní postup právě tak, jako budete mít v roce 2014. Postavení Uranu vám pomůže pro vaši kariéru udělat ještě mnohem víc! Vaše kariéra tak bude mít v roce 2014 velkou šanci na úspěch!


Máte vysoké ambice a to je dobře, přece jen ale ve sféře profese počítejte s možností vypjatých změn. Jak naznačuje Uran, mohou přijít náhle a přinutí vás svou pracovní situaci radikálně přehodnotit. Tato planeta klade důraz na nejmodernější technologie, digitální oblasti, internet, televizi, apod. Může se jednat o novou roli, která žádá další rozvíjení se a mnohá školení, což někdy vnímáte jako nelehké období, září napovídá, že může být jedním z nich. Nikdo ale nemůže očekávat, že se mu podaří zdárně uběhnout olympiádu bez příprav, takže hlavu vzhůru! Nejlepší podmínky pro obstarávání věcí, aby se hnuly vpřed, máte od konce května, kdy Mars, ovlivňující vaši aktivitu v kariérních záležitostech, přestává ukončením své retrogradity stagnovat. Vše se začíná vyvíjet den po dni rychleji a od léta máte na dosah i cíle, které se před pár měsíci zdály nemožné a nedosažitelné, přičemž nejvíce si to mohou vychutnat Raci 1.dekády (22.6. - 1.7.). Co se týče financí, Jupiter signalizuje velmi dobré příjmy, které ještě více stoupají od začátku srpna. Tento planetární dobroděj vás rozmazluje na všech frontách a nechává vás užívat si příjemných požitků, ať je to cestování, dobré jídlo a pití, hezké oblečení nebo plnění vašich fantazií. Jednoznačně vás obdarovává velmi dobrým rokem a sype konfety hojnosti.
Šťastné měsíce - květen, srpen
Nepříznivé měsíce - září, listopad

 

Domov a rodina

Rok naznačuje, že rodinný život přináší do vašich dnů potěšení z toho, že se cítíte chráněni teplem svých blízkých. Potřebujete cítit jistotu domácího prostředí v časech, kdy se vám může vlivem krizí v ostatních oblastech života proděravět váš ochranný plášť. V tomto roce navíc toužíte zpříjemnit domácí prostředí zábavou, takže nelitujete investicí do tohoto vybavení - hry, DVD a různá elektrotechnika, hračky pro děti, to je pak jásotu! Cítíte dobrou pohodu a emocionální potěšení, jste v sedmém nebi a vaše volnočasové aktivity se čím dál víc mění ke spokojenosti všech. Estetický smysl pro zkrášlení domova je u vás nejsilnější ve druhé polovině července, takže pokud chcete svůj byt či dům vymalovat nebo různě zdekorovat, využijte právě tohoto období! Nejpůsobivěji můžete zakouzlit vy, kteří jste narozeni v 1.dekádě (22.6. - 1.7.). Po stránce negativ si dávejte pozor na vaše nálady, které se mohou v některých dnech prudce měnit, což je typické pro všechna vodní znamení. Z klidné hladiny se přehoupnou do vzteku zuřícího moře, hlavně když se o podnícení konfliktu postará Mars. Ať se jedná o děti nebo vztahové záležitosti, udělejte v případě podráždění několik hlubokých nádechů a poraďte členům rodiny, aby udělali totéž.
Šťastný měsíc - červenec
Nepříznivé měsíce - březen, květen

 

Zdraví

Náročnější období čeká Raky v průběhu roku 2014 zejména v měsíci srpnu. Tento letní měsíc je bohužel v tomto roce pro Raky spojen se ztrátami a nějakým druhem smutku. Může se jednat o úmrtí v rodině, ztrátu milované osoby či podobnou smutnou událost. V tomto období budou citliví Raci pochopitelně pociťovat ztrátu energie a smutky. V souvislosti s těmito událostmi by si Raci měli dát pozor na svoji vrozenou náladovost a také určitý druh jim typické sobeckosti. Mohli by pod jejich vlivem totiž způsobit nepříjemné situace, které by vedli jen k dalším a dalším ztrátám, kterých by Raci následně opět hořce litovali. Po překonání tohoto poněkud obtížnějšího období se můžete těšit na příliv nové energie a změny, nové nápady, plány, které Vás povzbudí a dodají Vám sílu, kterou budete potřebovat k řešení konfliktních situací ke konci roku.  

 

Těšíte se dobré vitalitě a chcete ji stále posilovat, proto se zajímáte o různé preventivní kroky a zdravotní režimy. Jupiter přináší opravdu uspokojivý zdravotní stav, ale s jídlem roste chuť - nejen že chcete být fyzicky fit, ale toužíte také skvěle vypadat. Račí ženy, neuvažujete náhodou o vylepšení své vizáže kosmetickou chirurgií? Jestli ano, tak je tady pro vás, měsíční panenky, rada planetárních odborníků: zásadně vynechat leden! Po psychické stránce si vychutnáte pozitivní energii, která vám umožňuje dostat se snadno z jakýchkoli sezónních neduhů. Žádné banální nachlazení ale nepodceňujte, naopak, nestrkejte hlavu do písku, pokud se objeví příznaky lišící se od těch obvyklých, prevence je pro vás nejlepší ochranou. Hlavně na jaře by mohly pozlobit záněty z prochladnutí, ohroženy jsou nejvíce ledviny a ženské orgány. Hodně prospěšné se pro vás v tomto roce jeví odstraňování toxinů z těla. Způsob, jak zlepšit zdraví, není teď do těla věci přidávat, ale naopak odstranit z něho to, co tam nemá být. Jupiter vám sice dopřává požitky, což je samo o sobě úžasná věc, ale na druhou stranu se mohou vykoledovat zdravotní problémy. Ozvat se pak může i žaludek, takže jestliže se chcete uchránit otravných nepříjemností, užívejte, ale nepřehánějte!
Choďte pravidelně na preventivní prohlídky, mohou se objevit menší zdravotní problémy, které je nutno podchytit hned na začátku, aby se nezvrtly v něco velmi nepříjemného. Fyzicky i psychicky bude nejnáročnější zima na začátku i na konci roku. Nezapomínejte na odpočinek, ten bude v nejtěžších měsících pro vaše zdraví klíčový. Rak by si také podle horoskopu měl dávat obzvlášť pozor na silnici, hrozí nějaký úraz.
Šťastné měsíce - srpen, září
Nepříznivé měsíce - květen, listopad

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014: Největší radostí jsou pro vás aktivity a zábava ve volném čase, naplnění vám přinese také velmi spontánní krok, kterým vylepšíte svůj vzhled. Důležité budou všechny nové začátky, které vám rok 2014 nabízí. Nenechte si žádný z nich uniknout, protože už se nemusejí opakovat. To, co jste minulý rok zaseli, v roce 2014 sklidíte. Radovat se budete především z citů a lásky, která je pro vás velice důležitá, na to nezapomeňte!

 

Rada pro Raky: V roce 2014 byste podle horoskopu měli více věřit lidem. Jen díky nim se vám podaří dosáhnout cíle a jen oni vám pomohou v těch nejnáročnějších situacích. Co nejlepší vztahy s rodinou i přáteli a také s obchodními partnery či spolupracovníky jsou prostě nyní základ. Tento rok by měl být také rokem vzdělávání, školení či získávání nových schopností a znalostí. Myšlenky formují vaši realitu. Pozorujte je proto vědomě. Po dobu jednoho týdne si veďte deník, do kterého si každé dvě hodiny poznamenejte, na co jste mysleli. Na konci týdne si přečtěte, co jste napsali. Hodí se vaše myšlenky k vašemu vysněnému snu?

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, www.horoskop-2014.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.