Horoskop pro Ryby na rok 2014

Ryby  21. 2. - 20. 3.

 

 

Charakteristika Ryb

Ryby jsou osobnosti narozené pod vládou vodního živlu. Jsou citlivé, jemné a klidné povahy. V životě touží po harmonii, mívají soucit s druhými a často také mívají silně vyvinutou intuici. Rády pomáhají ostatním, jsou schopny upřednostnit potřeby druhého před těmi svými a potřebují se cítit užitečné. Mají bohatě vyvinutý svůj vnitřní svět. Jsou snílci, kteří na své okolí mohou někdy působit až naivně. Bývají sentimentální a povahy jsou skromní a milí. Životem obvykle proplouvají snadno, pokud si tedy zbytečně nekomplikují denní starosti i radosti svojí přehnanou citlivostí. Ryby bývají skromné, až stydlivé, nerady na sebe poutají pozornost. Jsou mimořádně štědré a bývají ochotny pomoci svým přátelům i rodině.  Bývají obdařené kreativitou, která se uplatňuje jak při řešení životních situací, tak v umění. Všeobecně se jim obvykle dobře daří v disciplínách, jako je výtvarné umění, hudba, herectví. Pokud se některému z těchto oborů přímo nevěnují, pak k těmto oborům alespoň mívají kladný vztah a najdeme je jako časté návštěvníky výstav a divadelních představení.

V zaměstnání se uplatňují v různorodých oborech. Bývají úspěšní, jen si musí dát dobrý pozor na kritiku ze strany nadřízených a kolegů. Ta by se jim mohla stát zbytečně osudnou, musí být opatrné na to, aby se jí nenechaly přespříliš ovlivnit. V lásce jsou Ryby oddané a milující. Jsou stvořené pro plnohodnotný, hluboký a stabilní vztah. Jsou romantické, potřebují něžnost a komunikaci se svými nejbližšími. Očekávají, že ostatní k nim budou stejně otevření, jako jsou oni k nim.

Zrozenci ve znamení Ryb bývají citliví a senzitivní jedinci, kteří svojí křehkost maskují různými přetvářkami. Proto je někdy těžké poznat jejich pravou podstatu, ale každopádně se jedná o mimořádně zranitelné jedince. Mívají obětavou a jemnou povahu, duší jsou romantici a někdy hůře zvládají tvrdou realitu života. Mají dar empatie a porozumění druhým, rády pomáhají ostatním, jejich poddajnost však někdy může způsobovat, že je lehce ovlivnitelný až manipulovatelný. Ve společnosti se spíše drží v pozadí, nerady na sebe přespříliš poutají pozornost.

 

Ryby Žena

Ženy zrozené ve znamení Ryb působí velice jemně a žensky. Leccos se jí může dotknout, v nitru však bývá velice silnou osobností.  Ví, co chce a dokáže se o sebe postarat, zároveň je však mírná a nekonfliktní.  Žena Ryba bývá muži žádaná a obletovaná. Ona si však pečlivě a dlouho vybírá. Od partnera potřebuje, aby jí především poskytl jistotu a oporu. Potom je schopna vybudovat láskyplný a pevný vztah.  Někdy tato žena bývá pro muže záhadná, je ostýchavá a zranitelná, její strach z okolí ji dokonce někdy může dohnat až do samoty.

 

Ryby Muž

Muži narození v Rybách mívají svůj vnitřní svět, který sice nedávají na odiv okolí, ale může se navenek projevovat občasnými rozkolísanými náladami.  Někdy může působit pasivním až laxním dojmem, ale když se chytí příležitosti, pak bývá úspěšný.  Pokud si stanoví cíl a má vidinu úspěchu, pak dokáže být i velmi cílevědomý. Má rád umění a duchovní nauky. Je závislý na svém domácím prostředí, kde se cítí bezpečně a v pohodlí. Někdy bývají trochu nepraktičtí.

 

Ryby v roce 2014

Ryby budou mít v letošním roce příležitost převzít kormidlo svého života do svých rukou. V tomto roce se budete muset naučit plnit své slovo a naučit se praktičtějšímu pohledu na život. Vaše snění je příjemné, ale občas každodenním životem špatně slučitelné. Minulý rok byl pro Ryby ve znamení toho pracovat na sobě a v tomto roce budou odměněny podle toho, jak se jim to dařilo a jak na sobě pracovaly. Je možné, že v tomto roce budou Ryby muset řešit nějaké otázky týkající se bydlení a měly by si dávat pozor na soudní spory. Rok 2014 bude Rybám přát v oblasti zábavy, radosti a také vztahů. Nejzásadnější období pro tyto zrozence nastane v období novoluní 1.3.2014. Intuice Ryb bude v tuto dobu na vrcholu. Proto toto období nepropásněte a pokuste se z něj vytěžit co nejvíce

V roce 2014 vás čeká mnoho důležitých pozitivních změn, které se budou odehrávat v průběhu celého roku a protknou všechny oblasti vašeho života. Budete cítit příval energie do celého vašeho těla, což vám pomůže lépe pracovat, sportovat, věnovat se rodině, radostem i povinnostem. Celkově vás nově nabitá energie prozáří a budete tak atraktivnější pro všechny kolem vás. To se pozitivně podepíše na vašem pracovním i soukromém životě. Budete vyhledávaní jako přátelé, ale i kolegové. Budete první, na koho si lidé vzpomenou a to vám přinese spoustu úžasných věcí. Ale dejte si pozor. Kdo prudce stoupá, toho často čeká strmý pád. Buďte opatrní na to, abyste neodsouvali ty, kteří tu pro vás byli vždy. V druhé polovině roku byste se mohli setkat se závistí od lidí, které díky vaší neodolatelné energii, přeskočíte. Zjistěte si, odkud se negativní vibrace objevují, a vyřešte situaci dřív, než vám přeroste přes hlavu.

 

Ani vám, milé Rybky, nezapomněli vesmírní hostitelé připravit velkolepou a lákavou hostinu pestrého menu, stačí jen vybírat a ochutnávat! Váš planetární vládce Neptun servíruje na stříbrném podnose a láká vás, abyste zkusili příchutě, o jakých se vám ani nesnilo. Pluto ho v tom plně podporuje a taktéž nabízí vše nové, směruje vás k tomu, abyste smetli zastaralé způsoby a otevřeli se novým poznatkům, jež mohou radikálně ovlivnit váš další život. Jupiter se Saturnem nezůstávají pozadu a svými příznivými vibracemi dokreslují potěšující vyhlídky. Na rozdíl od roku 2013 vám Jupiter nabízí mnohem větší dezert optimismu a chce, abyste se o něho podělili. V roce 2014 máte udělat něco, co potěší nejen vás, ale i ostatní!

Vaším přirozeným prostředím jsou emoční hlubiny a rok 2014 nonšalantně mísí intuitivní, citovou a psychickou stránku vaší osobnosti. Dobrotivý vládce Ryb, Neptun, je usídlen do vašeho znamení, kde je doma a cítí se tam nejlépe, přičemž se jeho pozitivní vliv mimo jiné odráží v tom, že vám pomáhá vcítit se do nálad lidí kolem vás. Hned od ledna cítíte jeho magický nádech s patinou kouzla, jímž opřádá nejvíce vás, zrozence 1.dekády (21.2 .- 1.3.) a 2.dekády (2.3. - 11.3.), zejména pokud působíte v uměleckých nebo humanitárních oblastech. Celá vaše osobnost má zvýšenou energetickou vibraci, což ještě navíc podněcuje expanzivní Jupiter svou kreativitou a naladěním na radost ze života. Zapojujete se do různých druhů zábavných aktivit, rozšiřuje se pásmo romantiky a především v první polovině roku máte nesčetně příležitostí kochat se životem.

Kreativita je vynikající na ochromení negativních pocitů a v roce 2014 je pro vás jedním z nejdůležitějších naplnění vašeho bytí. Přední místo zaujímá také profese, zdravotní oblast, děti a láska. Pluto ukazuje svým harmonickým aspektem na duševní i fyzickou energii, na kterou blahodárně působí skupinové aktivity, společnost nebo také zintenzivnění kontaktů s přáteli, na které jste už dlouho neměli dostatek času. Přesvědčte se, jak zázračně na vás může působit, když se s nimi podělíte o své vnitřní bohatství! Saturn se snaží tyto vaše vnitřní poklady ještě více prohloubit a upevnit, přičemž uplatňuje svou vychytralost. Hlídá, jestli si umíte vše zorganizovat, což nebývá, Rybky, zrovna vaší silnou stránkou, také testuje vaši vnitřní víru a reorganizaci vyšší mysli. Dívejte se na tento rok jako na příležitost dát věcem hladký průběh, který povede k úspěchu a také ho berte jako přípravu na náročnější fáze, jež mohou přijít v roce 2015.

 

Láska, vztahy

Díky působení planet budou již od začátku roku témata lásky, vztahů, mileneckých pout a vztahu k dětem zásadními tématy. Ryby jsou citlivé znamení, hodně se zajímající o esoteriku, vztahy s ostatními a často nežijí úplně nohama na zemi. Pokud budete milé Rybičky pociťovat v tomto roce nespokojenost sami se sebou, zamyslete se, čím by to mohlo být. Není to třeba tím, že dáváte svému okolí zmatené signály? Vážíte si dostatečně sami sebe? Pochopte, že to, jak se vy chováte k sobě, tak se k vám chová i vaše okolí. Jaké si to uděláte, takové to budete mít. Nezdržujte se v situacích, které vám nevyhovují. Buďte kreativní a vezměte život do svých rukou a to i v oblasti vztahů a lásky. Život je změna. To se budete muset v tomto roce ještě více naučit. Když ne teď, tak už nikdy! Všechny nezadané Ryby budou mít v roce 2014 jedinečnou možnost oslňovat a nechat se okouzlovat. Zájem o vás vzroste hlavně kolem poloviny roku tak vysoko, že nebudete vědět co dřív. Neusněte na vavřínech a vybírejte opatrně, ať nepřeberete! Pro zadané začíná období velkých gest a dokazování. Jestli máte něco na srdci, řekněte to partnerovi teď, a šance na kladné přijetí budou takřka stoprocentní. Hodláte-li udělat důležitý životní krok, udělejte ho v roce 2014. Váš vztah bude v roce 2014 jen vzkvétat!
Tento rok je pro vás charakteristický atmosférou milostné euforie a sentimentální měkkosti. Více než dříve potřebujete ve své blízkosti člověka, který skutečně odpovídá vaší citlivosti a také váš milostný život je mnohem víc fascinující než kdy předtím. Duben je měsícem, který výrazně signalizuje započetí vztahu u mnohých z vás, protože vyzařujete určitý druh magnetismu, jemuž je téměř nemožné odolat. Neptun dává zejména vám, Rybky 1.dekády (21.2 .- 1.3.), auru sex - appealu, kterou přitahujete své obdivovatele. Pro manželské páry je příležitost ve druhé polovině května, kdy spolu harmonicky komunikují Jupiter se Saturnem a pomáhají oživit plamen lásky mezi partnery. Velmi vhodnou se v tomto období jeví nějaká dlouhá, společná cesta. V tomto roce více experimentujete a chcete vyzkoušet nové způsoby, jak vyjádřit své emoce, v létě máte rovněž řadu příležitostí na rozehrání romantických akordů, přičemž svého dokonalého partnera můžete potkat při návštěvě poněkud zvláštních příležitostí. Poněvadž ale rádi sníte a vaše fantazie je 90 procentním nábojem vztahu, máte tendenci si partnera příliš idealizovat. Pokud bude tedy zmiňovanou zvláštní příležitostí pro seznámení například maškarní bál, prozkoumejte pořádně, kdo se skrývá pod maskou!
Ryby v roce 2014 udělají několik velmi významných rozhodnutí, které se budou týkat jejich osobního života. Každé z nich bude předcházet velmi pečlivá analýza, která rozebere plusy a mínusy. Ve vztazích může dojít ke konfliktům, podle horoskopu toto znamení zvěrokruhu se vykáže výjimečnou tvrdohlavostí. Ale stačí si stát na svém a souběžně řešit věci racionálně bez hysterie. Nový nebo lepší partner se nejpravděpodobněji objeví na jaře.
Šťastné měsíce - duben, květen, srpen
Nepříznivé měsíce - přelom června a července, září

 

Práce a peníze

Ryby budou muset v tomto roce vystoupit ze své zóny pohodlí a akceptovat i v ohledu práce a kariéry, že život je neustálá změna. Bylo by vhodné si v tomto roce dávat pozor na své finance a vyhýbat se soudním sporům. Je čas pracovat na změně. Možná se ve vašem okolí objeví někdo s kontakty na cizinu. Popřemýšlejte, není právě vycestování z naší republiky to, co Vás právě teď hodně láká? Nebojte se, protože nízké sebevědomí je právě to, co vám způsobuje velké množství problémů. Pokud hledáte novou práci, tak zahraniční firma nebo pobyt v cizině jsou pro vás právě teď to pravé. Ty z Ryb, které mají chuť psát a tvořit by se k tomuto v roce následujícím měly odhodlat. Největší posun čeká ty, kteří se věnují umění. Rok 2014 bude velmi plodný pro kreativní zrozence ve znamení Ryb, ať už jde o hudebníky, malíře, sochaře, herce, ale i ty, kteří pracují v reklamě, obchodní sféře a humanitárních institucích. Energie, kterou budete v roce 2014 překypovat, bude přitažlivá pro všechny kolem vás. Dostanete více příležitostí projevit se, budete mít možnost pracovat na atraktivnějších úkolech a vaši nadřízení si vás oblíbí. Dejte si pozor na potřebné formuláře a vypisování dokumentů. Budete sice oslniví, ale to vám ještě nezajistí pozornost nad písemnostmi. Koncem prvního pololetí roku přijde nečekaná zkouška. Pokud ji zvládnete, můžete se těšit na zajímavou finanční odměnu, a možná i kariérní postup.
Rok 2014 je velmi pozitivním obdobím pro sféru vaší profese a financí. Jupiter ve znamení Raka přináší posílení sebeúcty a ziskových příležitostí, přičemž následným přesunem do znamení Lva dává těmto oblastem ještě více zazářit. Jupiterovo bohatství může přijít i formou kreativního nápadu, kdy získáte nový ráz osobnosti. Uvidíte něco nového, co můžete udělat a čeho jste si nevšimli předtím. V srpnu není vyloučen ani milostný vztah se šéfem nebo někým vysoce postaveným, kdo může ovlivnit váš zisk. Zrozenci 2.dekády (2.3. - 11.3.), pro vás je tato skutečnost nejaktuálnější, vedle Jupitera a Venuše to potvrzuje i Pluto, které signalizuje člověka s vysokým vlivem na váš další život. Peníze mohou také pocházet z pracovních aktivit spojených s dětmi, sportem, zábavou, restauracemi či rezidenčními nemovitostmi, rozmanitost přílivu financí máte skutečně vysokou! Vaše kariéra má ve 2. polovině roku tendenci stoupat, je však důležité, abyste nejednali zbrkle a udrželi si cit pro míru. Hlavně u vás, kteří máte pod sebou zaměstnance, se může energický Mars postarat o přehánění a zvyšovat vaši nervozitu, kterou budou podřízení vnímat jako aroganci, nedivte se vzniklému chaosu, který tím způsobíte, dominantnost u vás totiž nebývá zvykem.
Šťastné měsíce - srpen, listopad
Nepříznivé měsíce - září, prosinec

 

Domov a rodina

Stejně jako v loňském roce je rodinná sféra pro vás nyní velmi důležitá. Pravdou je, že kariéru si sice můžete v tomto roce vychutnat daleko více, přesto však nehodláte svou rodinu ignorovat. Vaše vazby se vyznačují velkou citlivostí a velkorysostí, jste jako houba, která absorbuje energii okolního prostředí. Neptun vás obdarovává ochotou pomoci svým bližním, dokonce i na úkor sebe sama. Vám, zrozenci 2.dekády (2.3. - 11.3.), navíc propůjčuje Saturn zvýšení zodpovědnosti ke své rodině a touhu po určitém řádu. Aniž byste porušovali svobodu druhého, zavádíte potřebnou disciplínu a směrujete své nejbližší, aby měli každý spravedlivým dílem přiřazenou svou povinnost a plnili si ji. Lepší organizací denního režimu se zbavujete zbytečného chaosu a navíc nacházíte v rodinném kruhu více času na společně strávené chvíle. Jako vhodná odměna pro všechny se jeví dovolená u moře, jejíž termín naplánujte na červen nebo první polovinu července, pokud by vám to nevyšlo, můžete volit i chladnější měsíce a zaměřit se na termální lázně. Úplný konec roku však z plánovacího diáře pro dovolenku vypusťte, protože mohou vzniknout časové problémy kvůli vašemu povolání a Saturn prozrazuje určité omezení.
Šťastné měsíce - červen, červenec
Nepříznivé měsíce - září, prosinec

 

Zdraví

Ryby, které mají nějaký problém se závislostí, by ji v tomto roce měly řešit. Ryby by v tomto roce měly vyřešit svůj imunitní systém a lymfatický systém. Dodržujte především Váš pitný režim a také návštěva lázní nebo pobyt u moře by měly vaše zdraví podpořit. Celý rok posilujte svůj organismus. Nepříjemně zaskočit by vás mohlo nachlazení, potíže s alergiemi a astmatem. V době pevného zdraví se v klidu zamyslete nad tím, co dalšího a přínosného byste pro svůj zdravotní stav mohly udělat. Pusťte si meditační hudbu, ponořte se do své duše a poproste svoji intuici a vnitřní rádce, aby vás vedly. Jupiter, jako bdící strážce nad vaším zdravotním stavem, je pro vás vynikajícím signálem a v roce 2014 přináší velmi dobré zprávy. Pokud jste v minulosti trpěli nějakými zdravotními problémy a dělali si z toho těžkou hlavu, najednou zjišťujete, že se vše vyjasňuje a situace není nakonec až tak závažná. Navíc, milé Ryby, odlehčení psychiky je pro vás přímo elixír pro zdraví! V minulém roce se objevovaly signály pro možnost psychosomatických poruch, i nadále platí, abyste se vyhýbali depresím jako čert kříži. Neptunova konjunkce vás může v některých obdobích znejistit, takže máte sklon utíkat k něčemu, co je podle vás posilňující. Největším nebezpečím je alkohol a nutno dodat, že v tomto roce máte vlivem expanze společenských akcí a večírků k jeho konzumaci zvýšené příležitosti. Dávejte si pozor na alkohol a nadměrné pití. Nejslabšími obdobími ve spojitosti s různými zdravotními zakolísáními jsou pro vás červenec a září, jež varují přítomností neharmonického aspektu Marse před zbytečným riskováním, které může končit zlomeninou. Také zatížení jater a oblasti ledvin se ukazuje jako skutečnost, kterou byste měli mít pod kontrolou, přičemž znovu potvrzuje vhodnost vyhýbání se alkoholu. Vidíte, že i když máte v zádech ochraňujícího Jupitera, nelze usnout na vavřínech, musíte se přičinit i sami. Myslete na zdraví jako na peníze v bance, je to investice s výhodnou návratností!
Někdy je nutno se koncentrovat na svém zdraví trochu více a rok 2014 je právě tento případ. Podle horoskopu bude pro Ryby velmi důležité udržet velmi dobrou fyzickou i psychickou formu. Protože potíže na jedné straně vytvoří problémy i na té druhé. Pro toto znamení zvěrokruhu je velmi důležitý pravidelný přísun vitamínů, z potravin jsou nejdůležitější zázvor, česnek, cibule, citron a zelený čaj. Kdo na jaře a v létě popracuje nad fyzickou kondicí, tomu se na podzim vyhnou různé chřipky a nachlazení. Celý rok bude skvělý pro zanechání různých zlozvyků.
Šťastné měsíce - únor, srpen
Nepříznivé měsíce - červenec, září

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014: Štěstím v tomto roce je pro vás nějaký kreativní nápad, který vás může ve vaší profesi raketově vystřelit na výsluní. V roce 2014 se zaměřte na city a lásku. Je to pro vás celoživotní téma, ale tento rok se o něm u vás bude diskutovat od ledna do prosince.

 

Rada pro Ryby: Rok 2014 bude pro znamení zvěrokruhu Ryby rokem zodpovědnosti a práce. Můžete mít menší problémy při spolupráci s jinými lidmi, protože ne každý bude mít stejné názory a cíle. V konfliktních situacích bude nejlepší úsměv a pozitivní nastavení, leckdy zázraky udělá odmítnutí podpořené podáním ruky. Základem úspěchu bude podle horoskopu samostatnost. Co všechno pokládáte za neměnné a dané, ale přitom byste to mohli rázem změnit jednou jedinou novou myšlenkou?

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, www.horoskop-2014.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.