Horoskop pro Štíry na rok 2014

Štír  24. 10. - 22. 11.

 

 

Charakteristika Štíra

Štíři bývají neuvěřitelnou zásobárnou energie, kterou disponují. Symbolizují neuvěřitelnou vnitřní sílu, odvahu a nezlomnost těla i duše. Pokud tyto vlastnosti tento zrozenec dokáže plně a pro sebe vhodně fyzicky i emocionálně využít, dobře je ovládnout a zvládnout, pak bývá pak velice úspěšným jedincem. Jestliže však není příliš schopen s touto jemu vlastní energií pracovat, může to následně vést k jeho typické rozmrzelosti, zádumčivosti a žárlivým scénám. Většina Štírů je schopna hlubokého, pronikavého a analytického myšlení. Mají potřebu přijít věcem a problémům na kloub. Chtějí všechno nebo nic, nedělávají kompromisy. Pro ostatní bývají atraktivní a vzrušující, disponují kouzlem osobnosti a obrovskou sexuální energií. Láska, sexualita a vztahy jsou pro Štíry velmi důležité. Tělesnou oblastí Štíra jsou genitálie, což může vysvětlovat jejich sexuální pověst, to však neznamená, že každý Štír by musel být nutně sexuálním maniakem. Pod jejich ohnivou maskou se často skrývá chlad, odstup a nedůvěra. Umírněnost není zrovna vlastnost, které by se Štírům dostávalo dostatečně. Musí se jí učit jak ve stravě, tak v konzumaci alkoholu, v práci, sportu i milostném životě. Štíři mívají vyvinutou silnou vůli, jakmile si něco usmyslí, potom jen velice těžko jim to někdo může vyvrátit nebo je svést z jimi jasně vytyčené cesty. Štír nedělá nikdy nic jen napůl, právě v tom je jeho síla, ale zároveň i slabost. Štír bývá nerad klamán, pokud už Vám jednou dá svoji důvěru, pokuste se ji raději nezklamat. Zraněný Štír dokáže dlouho plánovat pomstu a ublížit vám v tom nejméně čekaném okamžiku právě na tom nejcitlivějším místě.

Štíři jsou silné osobnosti s dostatkem energie a vůle, kterou však docela často skrývají pod poměrně nenápadnou až chladnou slupkou. Mívají silnou vůli a nezdolnou osobnost. Bývají aktivní a činorodí. Udržují si velice široké spektrum zájmů a chtějí v životě mnohé dokázat a něco znamenat. Svoje plány jsou však schopní tajit a i své soukromí si obvykle velice pečlivě a umně střeží. Tito zrozenci umějí být velkorysý a štědří, ale zároveň si dlouho pamatují případnou zradu. Dokážou být umínění a jen neradi mění svůj názor. Většinou mají velice silné sebeovládání a bývají nekompromisní. Bývají také dynamičtí, uhrančiví a opačné pohlaví k sobě přitahují jako magnet. Pro svého partnera dokážou udělat téměř vše, ale od lásky k nenávisti je u nich jen krok, proto nebývá nouze o krize a partnerské výbuchy.

 

Štír Žena

Žena zrozená ve znamení Štíra mívá nezkrotného, živelného ducha. Obvykle z ní vyzařuje ženský půvab stejnou měrou, jakožto samolibost a nadřazenost. Vyzařuje z ní sexualita, je označována jako femme fatale zvěrokruhu. Štírky se dokážou neskutečně rozběsnit, pokud si z nich snad chcete dělat jen legraci, či s nimi špásovat. Tato žena nedokáže muži odpustit slabost, potřebuje rovnocenného partnera, kterého může obdivovat a ke kterému bude dlouhodobě vzhlížet.

 

Štír Muž 

Často se říká, že muži zrození ve znamení Štíra jsou velmi vášniví a obvykle to také bývá pravda. Jejich chladný zevnějšek je obvykle jen maskou, pod kterou se skrývá dynamika a oheň. Tito muži mistrně ovládají rozum i city. Mívají však výbušnou povahu, která dokáže způsobit ránu na celý život. Nesnáší porážku, ale obvykle se dovedou chovat čestně. Každý Štír sám o sobě je zákonem a nezajímá ho, co si myslí ostatní lidé.Okolí někdy dokáže provokovat svojí samolibostí.

 

Štíři v roce 2014

Štíři budou nuceni hned z počátku roku řešit obtíže s přáteli. V řadách jejich přátel se totiž objeví zlé sémě a pomstychtivost těchto zrozenců bude zase jednou chtít vyniknout. Buďte však pozorní a opatrní, ne každý, komu nasloucháte říká pravdu, nehledejte viníka tam, kde není. Všechny informace si důsledně ověřujte. To, že poukážete na někoho nevinného by mohlo mít fatální důsledky. Po tomto překotném začátku roku byste si měli užívat trochu klidu a pohody v kruhu přátel. Je to doba vhodná pro Vaše koníčky a kamarády. Dávejte si však pozor na rivaly v práci. Druhá polovina roku bude celkově pohotovější a měli byste se dočkat finanční odměny nebo povýšení v práci. Plány do budoucna by mohly trochu přibrzdit obtíže v rodinném kruhu. Konec roku bude celkově pro Štíry v duchu změn a nových začátků. Spousta věcí ve Vašem životě se bude měnit. Je to i jejich Štíří podstata, která je žene neustále do nových dobrodružství a hledání nových životních cestiček.

Rok 2014 ve vás probudí velký pocit zodpovědnosti a přinese vám i pár zatěžkávacích zkoušek. Budete mít pocit, že jste zvážněli a také se tak budete chovat k ostatním. Možná budete mít pocit, že jste dospěli k momentu, kdy je čas na vážné změny. Částečně máte pravdu. Rozhodně pro vás bude ve všech směrech rok 2014 rokem přelomovým, ale nic se nemá přehánět. Je dobře, že jste si začali uvědomovat vážnost různých situací a také je pravděpodobné, že jste pocítili, že přišel čas převzít za více věcí odpovědnost, ale netlačte do toho lidi kolem sebe. Ne každý dospěl do tohoto momentu uvědomění současně s vámi. Tak, jako jiní netlačili k tomuto momentu vás, netlačte k tomu ani vy své blízké, kolegy ani kamarády. Štíři, na rozdíl od znamení Raka a Ryb nejsou na první pohled jasným vodním znamením, a je ostatními vnímán spíše jako stvořením mlhavých bažin a ohňů. Ukažte jim proto i svoje světlejší stránky, a nechte se rokem 2014 i vaší proměnou provést lidmi zkušenějšími abyste mohli jednou být pro někoho sami průvodcem.

 

Období roku 2014 je pro vás časem, kdy můžete ukázat svůj silný charakter a vůli přenést se přes mrzutosti, které život přináší. Vládce Pluto z vás dělá Fénixe na přežití krizí!. Se Saturnem ve vašem znamení otevíráte svůj hluboký citový svět se svatozáří askeze, takže můžete více toužit po samotě, abyste se mohli v klidu ponořit do své existence. Na rozdíl od roku 2013, kdy vám Jupiter připnul křídla nadšení a představ, nasměruje vás v průběhu tohoto roku k větší kontrole svého letu. Vaším úkolem je najít ve všem, co chcete udělat, ten pravý smysl.

Lednem 2014 pokračujete v duchu jupiterovské expanze, která byla spuštěna již ve druhé polovině předešlého roku. Máte spoustu vitality a optimistický přístup v momentech, kdy nastávají problémy či krize, které je třeba vyřešit. Především v první polovině roku máte schopnost čerpat výhody, které vám život přináší. Do popředí se dostává zájem o filozofii a metafyziku nebo můžete být zapojeni do právních záležitostí, které znamenají váš prospěch. Koneckonců porážku si ani nepřipustíte, prohra je pro vás přímo smrtelným hříchem.

Jste velmi mysteriózní a především u vás, zrozenci 1.dekády (24.10. - 2.11.), je těžké odhadnout způsob jednání, jako byste se skrývali pod maskou a každý den byl pro vás karnevalem. Od července vás Jupiter trochu přibržďuje a společně se Saturnem, který je ve vašem znamení zabydlen, vám dává potřebu být vážnějšími. Máte více odpovědnosti a zátěží, což je velká součást Saturnova plánu. Jak bylo ale již zmíněno, na kolena vás to, milí Štíři, nesrazí, nikdy neztrácíte naději a nikdy se nevzdáváte, nehnete ani brvou a jedete dál, jste totiž mistři v sebeovládání.

Dobrou zprávou je, že Saturn přináší vždy odměnu a tato odměna není prchavá! Hlavně ve vaší profesi číhá úspěch, co zasejete, to sklidíte, znáte toto Saturnovo motto? Pluto prohlubuje vaše intelektuální zájmy, je to vynikající období pro spisovatele, učitele, novináře a vy, kteří studujete, hlavně zrozenci prvních dvou dekád (24.10. - 2.11. a 3.11. - 12.11.), těšte se velkým úspěchům. Vaše mysl je ostrá a dobře vstřebává nové poznatky, ovšem máte ještě i jiný cenný dar, a tím je intuitivní anténa, která okamžitě zachytí a nadatuje tok informací o lidech kolem sebe. Na základě toho víte, komu lze důvěřovat, takže vás čekají věrná spojení, kontakty se solidními, zkušenými osobami a také s nimi spojené cesty.
Z celkového hlediska je to pro vás velmi přínosný rok.

 

Láska, vztahy

Říká se, že ve válce a lásce je povolené vše. Pro vás toto rčení platí v roce 2014 dvojnásob! Už dlouho je vám někdo blízký, ale nikdy nebyla správná doba na to, posunout váš vztah někam dál. Až do teď! Přišla pravá chvíle – seberte se a udělejte všechno pro to, aby vám vaše láska – ať už stávající nebo nová, neunikla mezi prsty. Jaro bude pro Štíry v roce 2014 velmi emotivní. Měli by si dávat pozor na své nálady a kdo má partnera Štíra, měl by si ho v tomto období více hlídat. Zadaní Štíři by se měli svému partnerovi dostatečně věnovat a neohlížet se jinde. Mějte na paměti, že i váš protějšek je jen člověk, dělá chyby a občas potřebuje od vás obejmout a také to, abyste si vyslechli jeho radosti i strasti. Láska a vnitřní spokojenost spolu úzce souvisí. Ti ze Štírů, kteří partnera nemají se po něm v období jara a léta budou poohlížet a více než kdy jindy o tomto tématu přemýšlet. Věnujte se svým přátelům, avšak nepůjčujte jim peníze. To bývá ta nejkratší nejbezpečnější cesta k tomu, přítele ztratit a tak to mějte na paměti.V průběhu února se věnujte budování svého domova.
Na první pohled jste tiché typy, ale jak se říká - tichá voda břehy mele a stejně tak se za vaší rouškou nehybného klidu a hypnotického pohledu skrývá velmi intenzivní náruživost. Ani v roce 2014 si díky svému výraznému aktivnímu libidu neodpustíte spousty potěšení na sexuální úrovni. Únorem a březnem se vám otvírá naprosto skvělé období pro milostné hrátky, ve kterých chcete beze studu uspokojit své instinkty. Venuše je vám plně nakloněna a s Neptunem signalizuje seznámení se svůdným a romantickým protějškem, kterého potkáte na společenské akci, zasvěcené nějaké umělecké aktivitě, jako například divadlu, hudbě nebo fotografické výstavě. Máte možnost prožít skutečné milostné delirium! Váš fyzický kontakt začíná jako pomalý tanec, romanticky a něžně, ale jakmile se dostanete do víru, akt lásky se mění v ohnivé a vášnivé tango. Vy, Štíři 2.dekády (3.11. - 12.11), pravděpodobně přemýšlíte o tom, že se usadíte. Partnera si vybíráte na mentální úrovni, je finančně zabezpečenější než vy a můžete se o něho opřít. Na konci roku toto platí i pro mnohé zrozence 3.dekády (13.11.-22.11.). Jestliže žijete v manželství, pozor na vaši legendární žárlivost. Chcete mít vše pod kontrolou a pokud to tak je, jste jako klidná hladina, v opačném případě se však stáváte povodní, která smete všechno, co jí přijde do cesty!
Celý rok vás bude lidi narozené ve znamení zvěrokruhu Štír ovlivňovat podle horoskopu romantická nálada a přístup k životu. A z hlediska lásky to bude opravdu milé, zvláště pokud se nenecháte otrávit nějakými radílky a rejpaly, kteří by vás chtěli srážet ze zamilovaných obláčků. V dlouhodobých vztazích se nejvíce vyplatí taktika “ty máš pravdu, já mám klid,” samozřejmě jen do určité míry. Pokud polevíte v banalitách u důležitých věcí vám váš protějšek mnohem raději ustoupí. Single mohou v létě potkat velkou lásku.
Šťastné měsíce - únor, březen, červen
Nepříznivé měsíce - květen, srpen

 

Práce a peníze

To bude pro Štíry v tomto roce velké a poměrně důležité téma. Měli by se zamyslet nad tím, co už v minulosti dokázali a vytyčit si cíle do budoucna. Kdo doposud uvažoval o změně zaměstnání a neudělal to, ten k tomu kroku v tomto roce jistě přikročí a zaměstnání změní. Dobré je také nezapomínat na kurzy a vzdělávání. Věnujte se navštěvování takových kurzů a pokud na to nemáte dost času, přečtěte si aspoň inspirativní knihu nebo se vzdělávejte bez počítač. Je ten pravý čas změnit práci, povýšit, začít více vydělávat. Nepromarněte svou šanci, uvědomte si, v čem jste dobří a zajistěte si svoji pozici.Pokud si skutečně uvědomíte oblast, ve které se vám může dařit, pak budete i úspěšní a budete lépe vydělávat.

Nově nabytý pocit větší odpovědnosti za více věcí a činů vás v roce 2014 přinutí přehodnotit celou vaší dosavadní pracovní činnost i kariérní postupy. Zastavte se a zanalyzujte vše, co jste dosud dokázali a s nově nabytým nadhledem zhodnoťte, jestli jste postupovali správně, a jestli jste přesně tam, kam jste se chtěli dostat. Využijte rok 2014 k vymyšlení nové pracovní strategie, abyste mohli získat lepší pracovní pozici. Kariérní postup přijde koncem roku, a s ním také vyšší plat a pocit dobře odvedené práce. Nezapomínejte ale na vaší cestě za lepším místem na ty, kteří vám k dosažení vysněné mety pomohli. Zapomnětlivost by se vám v tomto směru mohla začátkem roku 2015 šeredně vymstít.
V tomto roce je kladen obzvlášť velký důraz na vaši profesi, přičemž od srpna se tato skutečnost stává ve vašem životě naprostou prioritou. Jupiter s Plutem se starají o rozšiřování vašich znalostí a sdílení jich s ostatními. Ukazuje se vysoká pravděpodobnost cestování nebo budete často komunikovat s lidmi ze zahraničí. Fyzickým nebo mentálním cestováním tedy strávíte skutečně hodně času, také máte velkou šanci, že vám bude nabídnuta práce, kterou jste již nečekali, že vůbec dostanete. Postavení Pluta v Kozorohu má pro vás, hlavně zrozenci 1.dekády (24.10. - 2.11.) a 2.dekády (3.11. - 12.11.), nesmírný význam. Můžete procházet přímo osudovými rozhodnutími! Vaše slova nebo psaná forma myšlenek má na ostatní neuvěřitelný vliv. Kariéra prostě v tomto roce roste mílovými kroky a vaším úkolem je sladit s ní rodinný život. Snažte se pracovat chytře a zaměřte se na opravdu důležité věci, také nepracujte na svém projektu, když jste unavení, abyste se vyhnuli chybám. V oblasti financí je velmi příznivá situace v první polovině roku, zde jsou tendence přijít k ziskům a udělat si rezervu na zbylou část roku. Jupiter pak totiž ukazuje na potřebu větších výdajů, například investování do své image kvůli kariéře.
Šťastné měsíce - březen, duben
Nepříznivé měsíce - srpen, prosinec

 

Domov a rodina

Rok 2014 se u vás nejeví nějak extrémně zaměřený na domácí záležitosti, protože vám mnoho času polykají ostatní oblasti a aktivity. Po pravdě řečeno se vám ani do nějakého přílišného zvelebování a zkrášlování svého hnízdečka nechce, v prostředí, ve kterém žijete, upřednostňujete umírněnost a preciznost. Své nejbližší se ale snažíte nezanedbávat alespoň ve chvílích, kdy nejste zrovna pracovně v jednom kole. Jste citliví na nálady rodinných příslušníků a Neptun vás ovlivňuje především ve vztahu k dětem. Snažte se vcítit do jejich potřeb a rozvíjejte jejich fantazii, hlavně nedovolte, aby se nudily. Sami se totiž cítíte nepříjemně, když je kolem vás všechno statické a nudné, vždy se snažíte stimulovat nějakou situací, protože aktivita a vzrušení jsou klíčovým momentem pro vaši emoční stabilitu. Přemýšlíte už teď, kam se v tomto roce vypravit se svými miláčky na dovolenou? Každopádně máte mít co dočinění s nějakým mystickým nebo neobvyklým místem, možná vsadíte na nějaké zajímavé ostrovy, přičemž červen se jeví jako nejvhodnější doba. Co se týče vaší rodiny, je zde ještě zpráva od Urana. Pokud má někdo z vašich blízkých dlouhodobý zdravotní problém, může dojít k nečekaně překvapivému zlepšení!
Šťastné měsíce - únor, červen
Nepříznivý měsíc - srpen

 

Zdraví

V oblasti zdravotní by nemělo u Štírů docházet k výraznějším výkyvům. Štíři hodně vydrží, ale myslete na to, že jestli se některé dveře zavírají, pak jinde se jiné otevírají a tak se změnami příliš neotálejte – to se týká v tomto případě hlavně pracovních vztahů. Udělejte si plány, jak zkvalitnit svůj domov. Rok 2014 je pro Štíry ve znamení úklidu a to především úklidu mentálního. To znamená udělat si pořádek v hodnotách a v tom, čemu chcete svůj život skutečně věnovat. Pozitivní myšlení by Vám mělo pomáhat a také poznáte nové lidi, kteří Vám svým elánem nejen dodají energii, ale i budou dobrými kontakty do budoucna.       

I když fyzicky nemusíte vnímat žádné problémy, psychika může přece jen trochu zakolísat. Jste až příliš intenzivní povaha, takže různé úzkosti a deprese nejsou vyloučeny, přičemž důležitou roli sehrává váš častý citový zmatek. Milí Štíři, co se týče zdraví, patříte tento rok k největším oblíbencům hvězd. Souladné konstelace vypovídají, že váš organismus může projít doslova očistným procesem, kdy není zatížen četností nějakých větších zdravotních problémů. Máte pocit, že svému tělu nemusíte ani věnovat žádnou zvláštní pozornost, to by ale byla chyba! Zdraví nelze brát za samozřejmost a ignorovat ho, je třeba své tělo poslouchat a být si vědomi své energetické hladiny. Uran s Jupiterem naznačují, že pak organismus může přepnout na jiný režim, dochází k zvětšenému vydávání tepla a může být omezeno trávení. Vám, kteří jste duchovně vyspělí, planetární energie doporučují správnou meditaci, nemusíte pak přemýšlet, kam do lázní na zotavenou. Máte od své vládnoucí planety Pluto darovánu mimořádnou schopnost regenerace a sílu, se kterou váš organismus dokáže zvládnout veškeré neduhy. Z pohledu vašeho zdravíčka si tedy važte, že vlastníte největší bonus ze zvěrokruhu!
Podle horoskopu je docela pravděpodobné, že v roce 2014 budete mít výrazně větší potřebu odpočívat. Při náročné fyzické aktivitě se mnohem rychleji unavíte. Ale není za tím nějaká nemoc, občas si jen organismus sám řekne, že by bylo na místě krapet zpomalit. Relaxujte hlavně o víkendech, pak budete mít dost energie na zvládnutí pracovního týdne. Štíři, kteří hodně sedí u počítače mohou mít na jaře a na podzim menší psychické problémy. Při prvních náznacích stačí vyjít na čerstvý vzduch a vše bude v pořádku.
Šťastné měsíce - leden, únor
Nepříznivý měsíce - srpen

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014: Kvótou štěstí v roce 2014 se u vás stává láska. S protějškem svých snů můžete prožít fascinující okamžiky! Tento rok se soustřeďte především na pohodu a klid. Také si zajeďte na dovolenou, protože to potřebujete. Čeká vás láska a zamilované dny. Přesto o všem důkladně přemýšlejte a celou situaci analyzujte.

 

 Rada pro Štíry: V roce 2014 se v životě Štírů objeví někdo velmi důležitý, kdo bude mít vliv na vše co dělají. Nebude řídit váš život, ale jeho názor a postoje velmi silně ovlivní i vaše postupování. Během tohoto roku se budete moci zbavit mnoha zbytečných komplexů. Uvidíte, že mnoho vašich představ o vlastních schopnostech ve skutečnosti je pouze mylný názor několika lidí z vašeho okolí. Strach z chyb na vás vyvíjí tlak a přitahuje omyly. Svoboda dovolit si udělat chybu snižuje jejich množství – a je jedno, o jakou oblast se jedná. To znamená, že svoboda nemuset být dokonalý vede nakonec k dokonalosti.

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, www.horoskop-2014.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.