Horoskop pro Střelce na rok 2014 

Střelec 23. 11. - 21. 12.

 

 

Charakteristika Střelce

Zrozenci ve znamení Střelce bývají milý, bodří a dobrosrdeční lidé, kteří nezkazí žádnou zábavu. Nemají rádi přetvářku a klam, svoje jednání prožívají upřímně.  Obvykle bývají Střelci velmi neposední a rychlí jedinci. Dá se říci, že svým způsobem jsou hazardními hráči života. Milují risk a vzrušení.  Jsou aktivní, snadno navazují kontakty s druhými lidmi a zajímají se o jejich život. Jsou lidmi, kteří vyznávají svobodu, váží si té vlastní, ale zároveň ji dovedou poskytnout i ostatním. Potřebují kolem sebe vzruch, život a pestrost. Tito lidé bývají obvykle dobrosrdeční a přející, často se angažují v dobrovolnické činnosti. Jsou pořádkumilovní a systematičtí, v zaměstnání se dobře uplatňují, pokud nejsou omezováni a mohou mít dostatečný rozlet. Někdy by jim prospělo být více diplomatičtí a promýšlet svá slova. Určitě by Vás však nechtěli ranit nebo Vám svými slovy ublížit, někdy jsou prostě jen maličko netaktní.

Střelci jsou aktivní a hraví, nic v životě se nesmí opakovat.  Jsou rádi tam, kde se něco zajímavého děje a také se rádi pohybují ve světě prominentů a známých osobností. Střelci jsou rození dobrodruhové a mají rádi změny a výzvy. Potřebují hodně pohybu a cestování, radost jim udělá dárek v podobě společenské hry nebo právě cokoliv, co se týká jejich vášně pro poznávání nových míst a krajin. Střelci jsou romantici a hledají pravou lásku. Když na to však přijde, dokážou si i stejně dobře vystačit i sami.

Zrozenci ve znamení Střelce jsou obvykle milí a příjemní lidé, kteří mají rádi zábavu a smích. Povahově bývají uvolnění a veselí jedinci, snaží se život brát z jeho veselejší stránky a nezatěžovat se depresemi  a  duševními  obtížemi. Milují svoji svobodu a nezávislost, jak v lásce, tak v povolání, které si volí. Jejich povaha je ohnivá, v lásce rychle zaplanou a zamilují-li se, pak cele a s velkou vášní, ani v tomto případě si však nenechají svoji volnost jen tak jednoduše vzít, nejsou proto vhodnými kandidáty pro život v manželství. Milují cestování a poznávání všeho nového.

 

Střelec Žena

Žena Střelec bývá veselá, ráda se směje a je komunikativní. Mívá velký smysl pro spravedlnost, miluje svobodu a má ráda otevřené vztahy mezi lidmi. Má schopnost empatie a na svět se dívá bez zbytečných předsudků. Je aktivní, dobrodružná, ráda sportuje a poznává nové aktivity, místa i lidi. Je nezávislá a temperamentní, patří k ní sebedůvěra a nadšení. Je to ohnivá žena, až neuvěřitelně upřímná, ale nikdy necitelná nebo chladná.

 

Střelec Muž

Muži zrození ve znamení Střelce bývají typicky idealisté a snílci, kteří však nezkazí žádnou legraci. Někdy mohou působit roztržitě a nevázaně.  Mají hodně přátel a příznivců, bývají pravdomluvní a upřímní a nesnášejí nepoctivost. Někdy navazují povrchní vztahy a sklouzávají až k promiskuitě. Rádi flirtují a navazují platonická přátelství.Zamilují-li se upřímně, pak jsou však schopni se pro ženu svého srdce až zničit.  Jejich pravdomluvnost je někdy až šokující a zraňující, bývají kritičtí a postrádají takt, ale jestliže ho máte rádi, pak mu i toto chování dokážete odpustit.

 

Střelci v roce 2014

Nadcházející rok 2014 bude pro Střelce poměrně náročný, budou muset zachovat veselou mysl v každé situaci. Je důležité, aby nepodlehli svým vnitřním trápením a smutkům, to by se totiž neblaze odrazilo na jejich zdravotním stavu. Rada pro Střelce pro tento rok je především, aby měli stále na paměti svůj cíl a stejně jako vystřelený šíp se mu snažili co nejvíce přiblížit. Nebušte na nikom zbytečně nezdravě závislí a myslete na své zdraví. Ve Vašem životě se blíží velké změny, a pokud se na tuto situaci dobře psychicky i fyzicky připravíte, pak by Vás měly čekat tři velice úspěšné roky, které Vám změní život od základů. V první polovině roku si budete muset dávat pozor na finance a na jednání s úřady. Investice, které mají pro tento rok v plánu, by si zrozenci ve znamení Střelce měli dobře promýšlet. Ti, ze Střelců, kteří mají to štěstí a mají po svém boku stálého partnera, by se ho v tomto roce měli rozhodně držet, neboť jim poskytne tolik potřebnou oporu a lásku i v letech následujících .

 

Lidé, narození ve znamení Střelce, nemají rádi zábrany, vězení. Na to je jejich potřeba prozkoumávat a překonávat hranice, příliš silná. Přesto jisté hranice v druhé polovině roku 2014 pocítíte. Konkrétně se dotknou vztahů mezi vámi a pro vás různě významnými osobami, a je jedno, jestli to budou manželé, milenci, ex partneři, nebo obchodní partneři. Po osmi letech intenzivního stresu, výzev, rozrušení, psychologického zemětřesení a nejistot, přichází období, klidu. Rok 2014 vám bude spíš než každodenní starosti připomínat piknik v parku. Je to jako byste splatili své dluhy životu a společnosti a teď se stali jejím čestným členem. Není třeba se už potýkat s předchozími výzvami. Díky tomu, že jste prošli v předchozích letech různými zkouškami a testy, jste nyní v pozici, kdy díky vašim zkušenostem můžete pomáhat ostatním. Vesmír vás v minulosti netrestal. Snažil se vás jen připravit na věci, které právě teď přijdou. V roce 2014 nemusíte tvrdě trénovat a dřít. Nečeká vás totiž žádný náročný závod. Konečně pochopíte, že i když jste dřív byli vytlačeni ostatními na okraj, nikdy jste nepřepadli přes něj. Teď přišel váš čas!

 

Pro rok 2014 vám velké kosmické varieté chystá řadu překvapujících vystoupení. Chronicky známý kouzelník Uran předvádí ohnivé triky a dosud nemožné věci se pro vás stávají proveditelnými, zvyšuje se vaše schopnost myslet skutečně svobodně. Magie ohně vás přitahuje, vždyť je to živel vašeho znamení, navíc se přidává oslnivý Jupiter, aby zažehnul pochodně úspěchu, že napínal už dlouho vaši zvědavost? Jen klid, na rozdíl od roku 2013, kdy vaši expanzi spíše podlomoval, vám nyní dává možnost a zároveň úkol prosadit se. Mystický mág Neptun sice pouští spíše chaotický dým, který věstí, že se máte snažit najít víc porozumění pro ostatní, ale uznejte sami - tam, kde není kouře, není ani ohně! Vaše láska ke svobodě je ohromná a stejně tak silný je váš impuls prozkoumat nové hranice života a s lehkostí se přes ně přesunout. Z tohoto hlediska je pro vás, milí Střelci, rok 2014 přímo piknikem v parku! Je to, jako kdybyste zaplatili příspěvky k životu, a teď jste uznávanými členy.

Lednem se hlavně vám, Střelci 3.dekády (13.12. - 21.12.) uvolňují stresy a problémy, které se mohly vyskytnout koncem předešlého roku a nabíráte ten správný kurs, nutno říct, že ani 2.dekáda (3.12. - 12.12.) není pozadu. V letošním roce je patrna velká oblast zájmů, které vdechuje Uran výraznou proměnlivost, což je defakto přínosné v tom, že pokud vás něco už začíná nudit, orientujete se hned na něco jiného. Nicméně pozor na přílišné rozptýlení, úspěch vyžaduje pozornost!  Společně s Jupiterem a Plutem dává nejsilnější motivaci na sebevědomí a osobní vzhled, lásku a romantiku, hlubinnou psychologii, náboženství, filozofii, cestování do zahraničí a také vyšší vzdělání. Jste zásobárnou informací a ostatní vychutnávají vaši společnost, díky exotičtějšímu cestování máte mnoho novinek a zábavně popisujete místa, kde jste byli. Je ale důležité, abyste neviděli jen sami sebe a nepovažovali se za střed vesmíru, dejte prostor i ostatním.

Neptun vyzývá hlavně zrozence 1.dekády (23.11.- 2.12.) k vcítění se do druhých a nacházení porozumění. V tomto roce se také můžete rozhodnout investovat do pozemků, nemovitostí nebo drahých kovů, jako je zlato a stříbro. Podstatné je, aby způsob investice byl v souladu s vaším vnitřním přesvědčením, například pokud jste zelení, nebudete se aktivovat pro ropné společnosti, stejně tak jako ti, kdo jsou například proti válce, nebudou pracovat v Pentagonu. Každopádně se od července a srpna stává vaším důležitým mezníkem Jupiter, který svým vstupem do vašeho bratrského znamení ohnivého Lva a báječnou vibrací zahajuje období nebývalého úspěchu a štěstí!

 

Láska, vztahy

V roce 2014 si začnete uvědomovat skutečnou hodnotu vašeho domova, rodiny a přátel. Konečně pochopíte, co pro vás vaši blízcí dělají a oceníte jejich pomoc, podporu a lásku. V lásce čekejte nepředvídatelné. Připravte se na příval lásky a romantiky, protkaný nečekaným dobrodružstvím. Vezměte svoje milované na výlet do vzdálenějšího okolí vašeho bydliště. Zažijete nové věci, které vás ještě více stmelí dohromady.

Přesto všechno tento rok nebude pro Střelce jednoduchý a to ani v oblasti vztahů. Někdy budou mít Střelci v tomto roce pocit osamění a možná se budou cítit i tak trochu v izolaci. Období vhodné pro lásku nastane v měsíci dubnu a květnu 2014. Ti ze Střelců, kteří lásku hledají, by se neměli bránit pozváním do společnosti, nebo si dát i inzerát. Ze všeho nejdůležitější je ale mít hezký vztah sám k sobě a na to by Střelci neměli zapomenout. Žijte v harmonii sami se sebou i se svým okolím. Mít rád sám sebe, to znamená mít i pěkný vztah, dobré vztahy s rodinou a neznamená to sobectví. Na to tito zrozenci často zapomínají a je to škoda. Zadaní Střelci by měli svého partnera operovávat a věnovat se mu, určitě se to vyplatí, neboť jim to do budoucna přinese klid i hojnost


Milí Střelci, Uran signalizuje, že v tomto roce se vám mají v milostné sféře dít převážně nepředvídatelné a překvapivé události. Láska je pro vás životně důležitým faktorem, jste kreativní, milí a vášniví, takže je postaráno o lavinu zábavy a romantiky. Hned začátek roku dává smršť příležitostí, dokazujete, že jste symbolem lidské sexuální touhy a ztělesnění nevázanosti a i obyčejnou schůzku proměníte na velmi vzrušující setkání. V roce 2014 chcete na milostném poli zářit a to bez nadsázky! Bohyně lásky, Venuše, vám po většinu roku díky své pozitivní kombinaci vyzařuje činnou energii a svítí na cestu milostným jiskřením. Čeká vás seznámení pravděpodobně za velmi neobvyklých okolností a zažíváte příjemný šok, jak náhle ze dne na den přichází vzplanutí. V protějšku nacházíte navíc i věrného přítele, který je ochoten následovat vás za vaším dobrodružstvím a dokáže pochopit a přijmout vaše myšlenky. Pozor ale, Střelci 1.dekády (23.11. - 2.12.), aby vám Neptun nezkomplikoval život a to hlavně manželským párům, měsíc září totiž naznačuje, že se dáte snadněji zvábit pokušením. Stabilní vztah tak může být narušen žárlivostí manželského partnera, pokud však pro to nezavdáte důvod, nic špatného se nestane. Naslouchejte svému srdci!
V roce 2014 zjistíte, jak tradiční rčení, ve dvou se to lépe táhne, je skutečně pravdivé. V partnerském vztahu to sice bude občas trochu skřípat, ale kdykoliv, kdy dojde k nějaké krizi nespojené s rodinou, to právě váš partner bude vaší nejsilnější oporou. A pokud jste single, budete mít v zimě a na jaře mnoho různých příležitostí, jak svůj stav změnit a zbytek roku už prožít společně s někým. Zkouškou trvalosti vztahu bude pro vás letní dovolená.
Šťastné měsíce - leden, srpen, říjen
Nepříznivé měsíce - červen, září

 

Práce a peníze

Rok 2014 je pro vás v profesní oblasti a kariéře obdobím zdokonalením se v manažerských a organizačních schopnostech, a to také proto, abyste dosáhli výdělku podle svých představ, který máte na dosah. Jste fantastičtí myslitelé, kteří chtějí úplně všechno - peníze, slávu, prestiž i uznání, ale vaší slabinou je, že nevydržíte ve svých projektech a jste schopni přeskakovat z jednoho na druhé. Co tak svůj vnitřní chaos malinko zharmonizovat? Kosmické energie vám chtějí být nápomocny, abyste sladili své myšlení a energii do přijatelné podoby.

Už od počátku roku budou pro Střelce důležitým tématem finance. Tito zrozenci by si měli udělat pořádek ve svých účtech a složenkách. Pozor na staré resty a nedoplatky, mohli by se vám nevyplatit. Tento rok se raději držte zpátky, nikomu nepůjčujte, ale ani si sami nepůjčujte vyšší částky, rozmach v této oblasti pro vás bude až v roce příštím. V tomto roce zapracujte na svém rozvoji, pokud přijde nabídka pracovní cesty do zahraničí, určitě neváhejte. Učte se, choďte na přednášky, dále se vzdělávejte, na věku nezáleží. K energii peněz se letos budete muset postavit velice zodpovědně. Dejte si do pořádku své platby a výdaje, bankovní účty a hlídejte si majetek. Při případných ztrátách hlavně zachovejte klid a rozvahu, protože nové možnosti a nabídky jsou již na cestě. Je vhodné období na to, dát o sobě vědět a rozšiřovat si obzory. Probíhá také období, kdy můžete potkávat nové partnery pro obchod a podnikání.

Rok 2014 bude pro vás v práci spíše klidnou plavbou, než rozbouřenými vlnami. V minulých letech platilo, že co si nevydřete, to nemáte. Letos budete mít, i když nebudete pracovat ani z poloviny tak těžce jako v minulých letech. Je to tím, že jste se poučili z minulých chyb a získali tolik zkušeností, že vám bude připadat všechno snazší. Pokud toužíte o postupu v kariéře, dejte se do toho, protože nikdy dřív jste na to nebyli lépe připraveni. Zvažte ale, jestli máte po tolika předchozích útrapách chuť hned dál bojovat o něco víc, anebo si dáte pro rok 2014 oddech, a budete si vychutnávat to, čeho se vám už podařilo dosáhnout.

Co se týče vašich financí, bdí nad nimi mocná planeta Pluto a tento kosmický detoxer chce doslova očistit váš finanční život, zlikvidovat nehospodárnost a vaše negativní finanční postoje. Svou energií má nesmírný vliv na vaše peníze, pokud jste rozmařilí a utrácíte, utáhne vaše finanční otěže, naopak pokud se ve vás zrodí nový přístup k hospodaření, přinese vám více peněz. Do července má s vaší materiální sférou co dočinění i Jupiter, díky jehož expanzi můžete mít výhody pocházející z prodeje majetku nebo dřívějších investic, které teď přinášejí plody. Tento velkorysý Guru také naznačuje, že můžete být konfrontováni s nečekaným dědictvím či daňovou úlevou, přičemž k náhlým zvratům přizvukuje i Uran.
Šťastné měsíce - březen, říjen
Nepříznivé měsíce - duben, září

 

Domov a rodina

Vztahy s dětmi, rodiči a příbuznými jsou v tomto roce díky vaší nekonfliktnosti velmi dobře laděny. Především vy, Střelci 2.dekády (3.12. - 12.12.), jste pro rodinu velkým přínosem. Milujete zábavu a to vás dělá mezi ostatními velmi populární, takže i sousedé jdou k vám rádi na návštěvu. Jste obrovsky bezprostřední, máte smysl pro humor a s dětmi se dokážete změnit v extrovertní klauny. Je jasné, že vás za to zbožňují. Na druhou stranu, protože se řídíte pravidly svého spravedlivého vládce Jupitera, dáváte dětem otevřeně najevo svou rozladěnost, když v něčem pochybí. V tomto roce máte tendence být zklamáni a popuzeni například z toho, že vaše děti volí jako únik z reality nebo povinností stále více vysedávání u počítačových her nebo on-line sítí. Neptun ukazuje, že dalším negativem pro domácí záležitosti může být skutečnost, že vlivem přehnaných nároků vašich miláčků obtížně vycházíte s penězi na rodinný rozpočet. I když máte rádi luxus a komfort, začnete v dubnu s přehodnocováním nákladů na domácnost. Trochu chaosu může přinést také případná péče o staršího příbuzného, což s vašimi dětmi a rušným chodem domácnosti znamená celkem záběr. S vaším velkým, optimistickým srdcem však všechno nakonec zvládnete!
Šťastné měsíce - leden, říjen
Nepříznivé měsíce - duben, prosinec

 

Zdraví

Na svém zdravotním stavu by měli Střelci v roce 2014 aktivně pracovat. Hlavními doporučeními pro tyto zrozence je nekouřit, nepít přesmíru alkoholu, sportovat a pokud možno se vyvarovat stresu. Hlavní pozornost věnujte svým končetinám a buďte opatrní na úrazy. Věnujte se prevenci obtíží se svaly, klouby a kyčlemi, vyplatí se Vám to nejen nyní, ale i do budoucna. Sportujte, ale nepřepínejte se, s pohybem to raději nepřehánějte. Pracujte rovněž na své imunitě a věnujte se tomu, čím se stravujete. Zachovávejte si svůj smysl pro humor, hodně se smějte, nezapomínejte si dělat radost drobnostmi, mějte se rádi a to vše Vám dodá dostatek energie, kterou budete potřebovat pro řešení každodenních starostí v roce 2014. V tomto roce z vás přímo prší svěžest a vitalita, ale přestože vaše vládnoucí planeta Jupiter hlásá bezmeznou energii, neznamená to přestat se věnovat preventivním opatřením. Vzduch a pohyb jsou pro vás prvotní známkou úspěchu. Venuše, která dohlíží na váš zdravotní stav, si bere na mušku hlavně boky a ledviny a žádá po vás, abyste je udržovali v tip-top stavu. Boky a hýždě pravidelně masírujte, nebude na škodu přidat i stehna, co se týče ledvin, můžete je posilovat přirozenými způsoby - akupresurou, akupunkturou nebo Reiki. Největší újmou se pro vaše ledviny v tomto roce jeví alkoholické nápoje, jejich zvýšený přísun může působit přímo toxicky, neosvojujte si proto tento špatný návyk a raději se zaměřte na vyváženou stravu. V zimních měsících zařaďte do jídla více zeleniny a obilovin, ale samozřejmě ani přes rok svůj organismus nešiďte. Rok 2014 je u vás charakteristický i tím, že se snažíte zvyšovat svou sebehodnotu, proto u mnohých z vás pozor na přehnané postupy ve zlepšování svého vzhledu například drastickými dietami. Každá násilnější metoda se totiž může následně na to projevit nežádanou, někdy až podivnou reakcí organismu. Zrozenci 3.dekády (13.12. - 21.12.), pro vás je tu ještě na jaře varování před přetěžováním zad.
Mělo by být podle horoskopu docela v pořádku. Nějaké menší nemoci spojené s ročním obdobím se vám nevyhnou, ale asi nikdo nedokáže být tři sta šedesát pět dní v roce v naprosto dokonalé formě. V tomto roce byste se hlavně měli věnovat svému vzhledu. Člověk, který je spokojený s tím jak vypadá, žije v mnohem menším stresu a tím pádem je i zdravější.  Střelci by si měli hlavně dát pozor na kruhy pod očima, na kráse jim moc nepřidávají.
Šťastné měsíce - srpen, říjen
Nepříznivé měsíce - březen, duben

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014: V tomto roce vás může oslovit nějaké hloubkové studium, které výrazně obohatí váš smysl života. U žen, které touží po rodině, přijde štěstí v podobě dlouho očekávaného těhotenství. Tento rok se snažte porozumět partnerovi a tomu, co je opravdu základem vašeho vztahu. Více s ním komunikujte a také mu naslouchejte. Během roku se několikrát dostanete do partnerské krize a je jen na vás, jak dlouho bude trvat.

 

Rada pro Střelce: V roce 2014 se na vás bude moci vaše okolí hodně spolehnout. Střelcům se podaří vyřešit hodně rodinných sporů či zbytečných třenic mezi přáteli. Občas také budete lidi kolem sebe trochu řídit a směrovat podle vlastní vůle, ale s malou dávkou diplomacie se vám to bude dařit výtečně. Podle horoskopu získáte hodně nových zkušeností a i když většinu z nich nevyužijete okamžitě, rozhodně se vám v budoucnu hodí. Pořádně se rozmyslete, co je pro vás v životě nejdůležitější, a toho se pak držte. Vzpomeňte si na hodiny fyziky: hmota se skládá z pohybujících se neviditelných částeček atomů. Proto se moderní fyzikové dostávají k výsledku: myšlenka je to jediné reálné a hmota je iluzí.

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, www.horoskop-2014.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.