Horoskop pro Váhy na rok 2014

Váhy 23. 9. - 23. 10.

 

 

Charakteristika Váhy

Toto vzdušné znamení reprezentuje rovnováhu duše a těla, jsou znamením spravedlnosti, ale ve skutečnosti je toto znamení  dosti rozporuplné. Tak jako kolísají misky na Vahách, tak nějak podobně se chovají i tito zrozenci. Jednou vyrovnaní a klidní, za chvíli nervózní a deprimovaní. Zčásti jemní, laskavý a mírumilovní, z druhé části hádaví, nevychovaní a nepříjemní. Jsou inteligentní a sečtělí, zároveň dokážou být naivní a nedomýšlet následky svých činů. U zrozenců tohoto znamení je pro jejich životní spokojenost důležité, aby si dokázali udržet rovnováhu ve všem, co dělají. Mají vyvinutý smysl pro spravedlnost a jsou schopni kompromisů. Jsou pravdomluvní a milují harmonii.

Láska je pro ně v životě velmi důležitá, milují svoji svobodu, ale jen neradi tito zrozenci žijí sami. Mají potřebu budovat teplo domácího krbu a pevné rodinné zázemí. Potřebují být s někým citově spojeni a nejraději by se k někomu pořád tulili. Bývají vynikajícími partnery. Rádi tráví čas se svojí rodinou a přáteli. Váhy rády pracují v týmu, je pro ně vhodnější klidné a pohodové zaměstnání. Dokážou zvážit své síly a nepřeceňují se zbytečně. Někdy se dlouze a namáhavě rozhodují, to způsobuje, že některé životní šance jim mohou proklouznout mezi prsty. Špatně snášejí stres a disharmonii, nesmí zapomínat na odpočinek a víc než jiná znamení by si měli dávat pozor na nadměrnou konzumaci alkoholu.     

Jsou ovládány živlem vzduchu a v životě touží po souladu a harmonii. Je pro ně typická nerozhodnost a dlouhé váhání, kvůli tomu jim někdy životní příležitosti proklouznou mezi prsty. Tito zrozenci bývají velmi tvořiví, baví je kultura a umění, v životě touží po klidu a harmonii, což se jim však občas pro jejich vnitřní rozkolísanost příliš nedaří. Nemají rádi stres a spěch, všeobecně nesnášejí komplikace jakéhokoliv druhu. Váhy bývají velmi taktními jedinci, raději se nechají sami zranit, než aby ranili druhého. Láska je pro ně stěžejní, samoty se obávají. Jsou skvělými týmovými hráči, umějí skvěle spolupracovat s ostatními, málokdy se však sami za sebe do něčeho vrhnou. Pro Váhy je velmi důležité partnerství a souznění v blízkých vztazích.

 

Váhy Žena

Ženy narozené ve znamení Vah bývají velmi činorodé, aktivní a impulzivní. Mají sklon k tvrdohlavosti a mají rády, když jim druzí projevují obdiv a přízeň. Žena Váha bývá racionální, ale zároveň i tvořivá.  Někdy mívá sklony k melancholiím a depresím. Jsou to dívky a dámy náročné a vybíravé, chtějí dobře vypadat, obklopovat se luxusem a mít vedle sebe reprezentativního partnera. Touží po dokonalosti a není-li po jejich, rády zveličují všechny nedostatky a chybičky, které se jim nezdají zas až tak dobré. Přes svoji vyrovnanost a klid vyzařují energii.

 

Váhy Muž

Muži Váhy působí příjemně a dobře se s nimi jedná. Působí vyrovnaně a stabilně, avšak skrývají své vnitřní nejistoty a rozporuplnost. V životě, zejména pak v mládí, se často mohou ocitat v extrémních situacích a nad propastí, dostanou-li však novou šanci, často se jí s vervou chytí a neopustí. Tito zrozenci vše racionalizují, včetně citů a lásky, avšak jsou přitažliví a v lásce rafinovaní.     

 

Váhy v roce 2014

Začátek roku zrozencům ve Vahách dopřeje dostatek klidu a harmonie. Hned první týdny nadcházejícího roku 2014 jsou přímo ideální pro vymýšlení nových plánů a zvážení razantních kroků, které by mohly Váš život obohatit a posunout na novou a lepší úroveň. Příjemný nástup nového roku může být však přerušen příchodem nemoci nebo neočekávané psychické zátěže. V těchto nelehkých chvílích Vahám budou oporou především jejich blízcí přátelé a blízké i vzdálenější příbuzenstvo. Váhy by se v takovémto případě neměly vůbec rozpakovat přijmout v nelehké době jejich podporu a nabízenou pomocnou ruku. Druhá polovina nadcházejícího roku bude především ve znamení rekapitulování dosavadního života, úspěchů, směrování životní cesty a všeobecně toho, čeho se jim podařilo v jejich životě dosáhnout. Ke konci roku se může objevit nová láska a se zamilovaností i spousta energie a nadšení do nových činností.

 

Váhy představují několik věcí – dobrý úsudek, spravedlnost a vyrovnanost. Skutečnost je ale samozřejmě jiná. V praxi jsou Váhy jen zřídka kdy v rovnováze. V roce 2014 bude i malé zakolísání znamenat možnost narušení celé rovnováhy. V průběhu roku 2014 budete často cítit tlak, který na vás vaše okolí vyvíjí. Budete nuceni dělat věci, které vám nejsou vlastní, se sebezapřením provádět to, co byste nikdy nechtěli a to všechno při důrazu na rychlost a kvalitu – a to nejen v práci, ale i osobním životě. Mnohdy se vám bude zdát, jako by vás někdo trestal, jakoby to už nemohlo být ani horší, ale opak je pravdou. Je potřeba ve vysoké teplotě tavit surovou rudu, abyste dostali čistý kov, a tak je to i u vás. Je potřeba, abyste si sáhli na dno, abyste ze všeho dostali to nejlepší. Výsledek bude stát za to! Může se vám občas v roce 2014 zdát, že se vám dějí věci za trest, ale opak je pravdou. Všechno, co vás čeká, vás posune kupředu a pomůže dosáhnout stanovených cílů. Zkoušky ohněm budou nezbytné, protože některých psychických bloků se dokážeme zbavit pouze pod tlakem. I když to ze začátku nebude příliš patrné, na konci roku 2014 si všechny souvislosti uvědomíte.

 

Pro vaše estétské znamení pořádají v roce 2014 planetární mistři vernisáž velmi rozmanitých obrazů. Uran vykresluje situace, kde je na vás vyvíjen větší tlak, pokud nebudete dostatečně pružní a svou opozicí vytahuje na světlo touhu po změnách, která dřímá ve vašem nitru. Pluto přispívá svým hlubokým dílem, ve kterém se máte o sobě více dozvědět a už svým motivem má na vás obrovský vliv. Milé Váhy, těšte se také na nejžádanějšího umělce života Jupitera, který přichází s novinkou! V roce 2013 rozmaloval obraz kolísání a hledání smyslu, který sice ještě tento rok dokončuje, ale poté představuje svou vrcholnou tvorbu novým prvkem, jehož námětem je nadšení. Nacházíte nové perspektivy a je vám podána pomocná ruka, nejsou snad na této vernisáži 2014 cenná díla?

Jste mírotvorci zvěrokruhu a ve vaší nekonečné vesmírné výpravě za nalezením rovnováhy využíváte nadání své fascinující konverzace. Žádný disharmonický či agresivní podtón, vaše duše tíhne ke kráse a umění a tím je zabarven i váš dialekt. Jupiter ovlivňuje vaši kariéru a cíle, společně s Neptunem poukazují, že právě oblast umění, jakou je například hudba, divadlo, fotografování nebo literatura, mohou být pro vás v roce 2014 nesmírně důležité. Váš nenapodobitelný styl puncuje vaši tvorbu exkluzivitou, hlavně dlouho neváhejte a pusťte se do čeho můžete! Uran vám sice klade v různých obdobích roku nástrahy, přičemž jedním z těchto období je hned leden a únor, kdy svými vynalézavými triky přetahuje na svou stranu i vaši patronku Venuši. Události vás mohou překvapit a plány se bortit, ale jste schopni navzdory všemu tyto situace pružně zvládnout. Vám, zrozenci 2.dekády (3.10. - 12.10.), obzvláště prospěje, když se osvobodíte od okolností a lidí, jež vás ve vašich krocích svazují. Březnem se Venuše dostává z Uranovy hypnózy a vašemu znamení svítá na lepší časy. Váhy 3.dekády (13.10. - 23.10.) máte nyní největší protekci!

Další silnou vibrací je neharmonický aspekt Pluta, který je pro vás zkouškou síly a energie, s jakou dobýváte své místo pod sluncem a který vás učí nahlížet hluboko do svého nitra. Pravděpodobně jste konfrontováni s různými krizovými situacemi, které se mohou týkat nemovitostí, hypoték, různých domácích záležitostí nebo například podnikání z domova. Tady pozor, milé Váhy, můžete mít sklon udeřit železnou pěstí v sametové rukavičce a rozseknout věci ve svůj prospěch, i když samozřejmě velmi diplomaticky. Tak či onak, každá akce vyvolává reakci a rozhodně vám to neprospěje, co tak raději svou ctižádost trochu potlačit? Zvažte to pořádně, od toho jste přece Váhy!

 

Láska, vztahy

V roce 2014 dojde k prověření pevnosti stávajících vztahů. Ne každý vztah bude natolik silný, aby takovou zkoušku ustál. Láska je velmi nepředvídatelná. Všechno citové se dramaticky změní. Pokud váš vztah takové prověrky ustojí, pak už vás nic nerozdělí, pokud ne, věřte, že to tak mělo být a osud má s vámi jiné plány. Neztraťte kvůli ztracené lásce jiskru a chuť hledat. Pro všechny nezadané bude rok 2014 rokem experimentální fáze – tak se nebojte, dodejte si sebevědomí a vyrazte na průzkum okolí.

Váhy jsou velice citově založenými jedinci. Touží po radosti, souznění a nových zážitcích. Mínusem je jejich někdy přílišná bezstarostnost a lehkomyslnost. Příjemné je to v tomto ohledu to, že tento jejich nadhled ulehčí mysli nepodstatným problémů, nepříjemné ovšem na druhou stranu bývá, že často opomenou i ty podstatné věci a záležitosti. Počátek roku bude i v oblasti vztahů a lásky pro Váhy poklidný. Následné nepříjemnosti se stanou zatěžkávací zkouškou jak pro Váhy samotné, tak pro jejich okolí, nebudou-li se však zbytečně vzpírat nabízené pomoci, vše dobře dopadne. Druhá polovina roku bude ve znamení rekapitulace věcí minulých a také plná plánů do budoucích dnů. Pozor na žárlivost v partnerském vztahu. Váhy začnou mít zřejmě neblahý pocit, že svého současného partnera ztrácejí. Neřešte však situaci s horkou hlavou a nátlakem, raději se uklidněte a případné podezření řešte s rozmyslem, v klidu, racionálně a bez hysterických scén a výlevů. Konec roku může přinést v oblasti mezilidských vztahů nový elán, zamilovanost i lásku.  
Tento rok je u vás v oblasti lásky ve jménu velkého experimentování. Chcete si splnit své naděje a přání, ale nebude nouze ani o lásky platonické. Jste experti v umění svádění a vyzařujete neobvyklý sex-appeal, což vám zajišťuje zájem opačného pohlaví, nicméně neposedný Uran vás hodlá i trochu poškádlit. Od března máte chuť si co nejvíce užívat a nijak se nebrzdit, takže se nedivte, hlavně vy, zrozenci 3.dekády (13.10. - 23.10.), že vás zmíněný Uran, navíc ještě i s Jupiterem, může klepnout přes prsty. Toužíte po neustálé změně a svobodě, takže vaším základním programem v lásce je gigaflirt a nejraději byste vyrazili na rande s celým houfem krásných protějšků, raději přibrzděte! Hlavně v květnu se držte trochu zpátky, Venuše se z opozičního znamení Berana mračí a varuje, že můžete narazit. U mnohých z vás, kteří žijete v manželství, vzniká riziko ohrožení vztahu vlivem flirtování například na on-line seznamkách nebo kvůli neškodné známosti, ze které se časem vyklube citový vampýr schopný zajít hodně daleko. Jupiter radí, abyste vsadili na upřímnost a romantiku se svým skutečným partnerem. Navštěvujte spolu večírky, divadla, operu nebo jen tak obdivujte barvu oblohy při západu slunce a ze směsi slonoviny, růžové a světle modré spřádejte své společné sny!
Někdy rozchod není nutný. Pomůže i krátké odloučení. A nemusí být provedeno demonstrativně, můžete prostě vyjet na několik dní jen s přáteli a vyčistit si přitom hlavu. To se hodí všem Váhám, v jejichž vztahu to začíná skřípat, ale přitom většina je spíše pozitivní. Pokud hledáte partnera, pokuste se kombinovat upřímnost s malou dávkou vyzývavosti a odvahy. To bude to správné koření pro vznik nového vztahu.
Šťastné měsíce - červenec, říjen
Nepříznivé měsíce - leden, květen

 

Práce a peníze

Váhy jsou schopné a pracovité a tak se skvěle uplatňují v celé řadě oborů. Uplynulý rok 2013 byl pro Váhy hodně zaměřen na téma práce a vydělávání peněz a v tomto trendu budou i v  roce 2014 pokračovat a s velkou pravděpodobností i rok 2015 by měl být na toto téma. Pokud jste v roce minulém získali novou práci, pravděpodobně si nyní Vaši pracovní pozici upevníte nebo si i polepšíte ve smyslu povýšení nebo navýšení Vašeho platu. V případě, že hledáte nové uplatnění, tak i v těchto záležitostech by se Vám mělo dařit, ačkoliv budete muset vyvinout úsilí, abyste svých vytyčených cílů plně dosáhli. Vynaložená energie se Vám však vyplatí a vrátí. Důležité je zachovat klid a věnovat plnou pozornost svým úkolům.

Rok 2014 se zapíše do vašeho životního příběhu jako rok úspěchu. Vaše velké úsilí a vytrvalost bude odměněna růstem vaší kariéry. Blahodárný vliv Jupitera v první polovině roku vám přináší posun k dosažení vašich profesních cílů, energii a nové nápady do vaší práce a nadstandardně dobré materiální a životní podmínky. Držte se svých plánů a tvrdé práce a vaše úsilí o zvýšení platu, nebo získání nějakého nečekaného kapitálu, bude úspěšné. Pamatujte si – trpělivost přináší růže! Kariéra a úspěch zvýrazněny Jupiterem naznačují, že budete mít co dočinění se skupinovými aktivitami, organizacemi, vytvářením sítí a přáteli. Měli byste mít dobrý rok i pro finance, ačkoli v průběhu prvních měsíců ještě výrazné zlepšení necítíte, pokud jste totiž nedůslední ve splácení kreditní karty, žijete nad poměry a nebo nešetříte na horší časy, dá vám Saturn ponaučení. I když víc vyděláváte, máte stále hodně výdajů, od srpna je však velká šance na zlepšení. Váhy 1.dekády (23.9. - 2.10.), u vás je výsledek vidět nejdříve. Co se týče vaší profese, je zde velká tendence s propojením se zahraničními cestami, také mnoho kontaktů s lidmi, kteří mají vysoké postavení, důležitou roli sehrává váš šarmantní komunikativní um. Některé marketingové nebo komunikační projekty vás mohou katapultovat do výšek, takže jestli třeba teprve začínáte s obchodní kariérou, studujte atributy komunikace co nejvíce, je to cesta k výdělku na mnoho let dopředu! Také různé formy umění, ale i například obchodování se zlatem a elektrickými nástroji hrají prim. Velmi důležité pro vaši kariéru je, a to hlavně pro vás, zrozenci 2.dekády (3.10. - 12.10.), abyste pořádně zkoumali potencionální nabídky a záležitosti s vašimi obchodními partnery. Uran ukazuje, že věci nemusí být takové, jak se zdají, tak se nenechejte zmást pozlátkem.
Šťastné měsíce - září, říjen
Nepříznivé měsíce - únor, květen

 

Domov a rodina

Rodina je pro vás oázou klidu a nejšťastnější jste, když panuje jemná harmonická atmosféra, kdy se nemusí řešit žádné problémy. Ze všech vašich kolegů ve zvěrokruhu jste nejoslnivější diskutéři a i v tomto roce vyhledáváte na domácí půdě situace, abyste mohli se svými nejbližšími strávit co nejvíce času debatováním. Vaše hnízdečko musí být příjemně a atraktivně uspořádáno, víte jak použít barvy a zdekorovat prostor. Hned od ledna vám Jupiter dává velký rozmach a využíváte výhodných nákupů, oceňujete především nábytek a krásné oblečení pro členy rodiny, přičemž díky vašemu dokonalému vkusu nikdo z nich o výsledku nákupů nepochybuje. Rodinnou idylku může trochu narušovat vibrace Urana a Pluta, kteří určitá období okořeňují konfliktními situacemi a cloní tak té jemné, harmonické atmosféře, kterou tolik zbožňujete. Nejlépe jste na tom vy, Váhy 1.dekády (23.9.-2.10.), nemělo by se vás to pravděpodobně týkat. U ostatních jsou možné problémy skrze vzpurnost či dominanci některého z vašich nejbližších, například děti nebo rodiče mohou chtít přehnaně zdůrazňovat svou individualitu. Pokud bydlíte společně s rodiči, může dojít k nutnosti - odtrhnout se. Pluto naznačuje také možné starosti ohledně nemovitosti nebo záležitosti s hypotékou na dům. Naštěstí se vždy najde ten, kdo je ochoten pomoci.
Šťastné měsíce -leden, březen, říjen
Nepříznivé měsíce - duben, červenec

 

Zdraví

Napěťové planetární aspekty na vás působí v tomto roce určitým tlakem, což se může odrážet na vašem zdravotním stavu. Jste stvořeni pro soulad a harmonii, takže stres na vás působí silně destruktivně. Je známo, že atmosféra, která panuje ve vašem partnerském vztahu, má silnou spojitost s vaším zdravím. Zásah a oslabení v oblasti energetické a zdravotní se objeví v první polovině roku. Nepodléhejte stresu a depresím, ale situaci řádně a důsledně řešte, zdraví máte jen jedno a je koneckonců tou nejdůležitější hodnotou pro spokojený život partnerský i pracovní. Oporu a pomoc nabídnou příbuzní i přátelé, s jejichž pomocí nastalé těžkosti překonáte, abyste v druhé polovině roku a zejména pak jeho konci již nabrali plné síly a vyrovnanost pro všechny vaše plány. Konec roku by mělo být období, kdy si budete plnými doušky užívat energie a nového životního elánu, který vám dodají nové životní plány a možná i nový vztah. Energie pro další nadcházející rok byste tedy měli mít dostatek.     

Uran má co dočinění právě s vašimi vztahy a signalizuje, že při oslabení psychiky vlivem nepokojů může docházet k náhlým zdravotním problémům, jako je prudká bolest hlavy nebo hučení v uších. Jupiter přináší u žen v první polovině roku také časté problémy s menstruací. Dopřejte si relaxaci a procházky, po duševní činnosti volte aktivní odpočinek, například sport a po namáhavé fyzické činnosti samozřejmě zařaďte odpočinek pasivní, hezká hudba nebo čtení oblíbené knihy učiní zázraky. Pluto svým problematickým aspektem z Kozoroha dáván zvýšenou tendenci k revmatickým bolestem v bedrech, raději se na vycházky dobře oblékněte a bedra i stehna udržujte v teple, ochráníte tak další důležité orgány před nastydnutím. V případě problému vsaďte na zvýšené popíjení bylinných čajů a prostředky přírodní medicíny, váš organismus je velmi dobře vstřebá a vyhnete se polykání léků.
Celý rok byste si podle doporučení horoskopu měli hlídat jídelníček. Vašemu tělu přestává prospívat cukr, i když se vám může zdát, že je naprosto dokonalým zdrojem energie a nebo vás večer příjemně uklidní. Nejlepší by bylo vše konzultovat s odborníkem, který určí, co vaše tělo postrádá nejvíce. Na konci podzimu vám hrozí nějaký menší úraz, takže buďte opatrní, v tomto období se raději vyhýbejte extrémním sportům.
Šťastné měsíce - červen, září
Nepříznivé měsíce - únor, březen

 

Nejpříznivější oblast vašeho života pro rok 2014: Zaměřte se na svůj talent v oblasti umění, můžete vytvořit něco tak nenapodobitelného, že sklidíte obrovský úspěch. V roce 2014 se soustřeďte na vaše partnerství a komunikaci v něm. Vyhněte se oboustranné žárlivosti a snažte se vše si vzájemně vysvětlit.

 

Rada pro Váhy: V roce 2014 by Váhy měly přehodnotit, co je pro ně v životě opravdu důležité. Když se vám podaří uspořádat své záležitosti, rozdělit je podle závažnosti a pak se věnovat jen tomu opravdu významnému, uvidíte, že se vám žije mnohem příjemněji. Horoskop také doporučuje, abyste se nebáli někdy i trochu více riskovat. Pokud vám osud nabízí šanci, byla by škoda ji nevyužít hned ve chvíli, kdy se objeví. Charismatický člověk přímo magneticky přitahuje dobré příležitosti. A každý člověk může být charismatický. Láska, radost, vděčnost a schopnost dívat se na člověka a všechny věci pozitivně charisma zvyšuje.

 

Části textů převzaty z: www.astrohled.cz, www.vestirna.com, www.horoskopy-vestirna.com, www.horoskop-2014.cz

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz zpracovala Světluška. Tento článek nebo jeho části je možné šířit dál nekomerčním způsobem, pokud bude připojeno celé znění této poznámky a aktivní odkaz na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.