Mandaly v mém životě

K mandalám jsem se vlastně dostala před mnoha lety díky mým dcerám, když už byly větší. Mám doma několik knih o mandalách a koupila jsem si i sešity s předlohami mandal, a tak jsme se společně pustily do jejich vymalovávání. Byla to zábava a bylo velmi zajímavé pozorovat, jak nás to všechny zklidnilo a jaká krása nakonec vznikla. Začala jsem se zajímat o význam barev a o to, co jsme vlastně do mandaly vykreslili. To byl začátek.

 

Když se u mě naplno projevila automatická kresba, napadlo mě, že právě tohle by mohl být způsob, jak vyzkoušet to, co mě už několik let tak lákalo – nakreslit svou mandalu, bez předlohy, prostě jen tak. Zkusila jsem to a první mandala byla na světě. Postupně vznikaly další a další, zkoušela jsem i různé techniky, než jsem objevila tu svou. Pak přišli kamarádi s prosbou, zda bych pro ně nakreslila mandalu a tak jsem začala malovat a kreslit i pro ostatní.

Dnes tvořím mandaly převážně akvarelovými a uměleckými pastelkami, používám i křídové pastely a gelové fixy. Někdy dopředu vidím, jak bude mandala vypadat, někdy znám i její název. Jindy naopak netuším, co se zrodí, jen vnímám energie, které samotnou tvorbu provází. Při malování jsou mými průvodci andělé, nanebevzatí mistři a světelné bytosti. Pokud vzniká mandala na přání, vedou mě tak, aby v ní bylo přesně to, co ten, který si ji objednal, potřebuje. Stačí k tomu datum narození a jméno. Stejně tak přichází i její název a někdy je doplněna i osobní modlitbou nebo poselstvím, mnohdy v krásných verších. 

 

Mandaly vytvářím jen tak pro radost, ukázky najdete ve fotogalerii zde. Na přání kreslím také Mandaly osobní, ukázky najdete ve fotogalerii zde. K některým mandalám přichází i poselství, které zapisuji, ukázky najdete zde. Pokud se vám některá z mandal líbí nebo si přejete mít vlastní osobní mandalu, mohu ji pro vás nakreslit nebo si můžete vybrat z mandal, které jsou k prodeji zde.

 

Malování mandal se pro mne stalo obřadem. Pokaždé když usednu nad prázdný papír a jemné tóny hudby rozezní mou duši, jsem obklopena příjemnou vůní a v záři svíček se nechám vést, mě naplňuje úžas nad tou krásou, která vzniká pod mýma rukama. Malování mandal je pro mě příjemnou cestou k rozmlouvání, zklidnění a naslouchání mé duši a také je cestou komunikace a spolupráce s jemnohmotným světem kolem nás. V některých mandalách je zakreslena i energie andělů a archandělů, nanebevzatých mistrů, esencí a bytostí kamenů a světla. Každá z mandal je jedinečná a tak jiná, má své kouzlo, hloubku a tajemství, které v ní můžete objevit, pokud se zastavíte a budete jí chtít naslouchat. Pomůže vám otevřít cestu do vašeho nitra k vašemu srdci, spojí vás s vaší duší. Můžete vnímat energie, kterými vás pohladí a využít její léčivé působení a načerpat energii. Jednoduše tak, že si sednete a zklidníte se a budete se do ní dívat. Před očima se vám mohou objevit další a další obrazy, které v sobě skrývá, můžete zažít tanec barev, symbolů, bude vám vyprávět svůj příběh. Stejně tak si ji třeba můžete přikládat na místa na vašem těle nebo si na ni postavit sklenici s vodou a za 30 minut máte vlastní léčivou esenci, kterou můžete pít, omývat se jí bolestivá místa či si ji použít přímo do koupele. Doporučuji si ji umístit někam, kde pobýváte nejčastěji a kde na ni budete vidět. Znám dokonce pána, který si mnou vytvořenou mandalu nosí prostě všude sebou, protože je neustále v pohybu.

 

Malování mandal je také součástí mých seminářů. Na každý seminář ke mně přichází mandala k tématu semináře a je doplněna poselstvím od andělů nebo nanebevzatých mistrů, kteří jsou průvodci semináře. Po vymalování mandaly se pak učíme přečíst to, co do ní jednotliví účastníci semináře zakreslili a porozumět tomu, co nám sděluje. Je zajímavé pozorovat, jak z jedné předlohy vznikne tolik krásných obrázků a také posun a zjemnění u účastníků, kteří jsou po několikáté na semináři. Jejich prvotní nespokojenost s tím jak mandalu vymalovali, je mnohdy vede k tomu, že začnou vnímat více sami sebe. Nad hotovou mandalou už říkají, co a jak by vymalovali jinak a proč by to změnili. Prostě to tam uvnitř sebe najednou ví a mají chuť vytvořit další mandalu, krásnější a harmoničtější. A tak vznikají opravdu nádherné obrazy našeho vnitřního světa, kouzelná zrcadla naší duše a čím jsme otevřenější k sobě, tím jsou krásnější. Některé z nich si najdete ve fotogalerii zde. 

 

Malování mandal je velmi účinným způsobem jak naslouchat a porozumět sám sobě a mohu ho jen doporučit. Pokud nejste spokojeni s tím, co jste nakreslili, je to v pořádku. Projevuje se váš tvořivý potenciál a máte silnou motivaci pokračovat. Žádná mandala není špatná nebo nepovedená, je prostě taková, jaká je. Zachycuje a vypovídá o vašem rozpoložení a naladění ve chvíli, kdy jste ji malovali, odhaluje váš vnitřní svět. Malování mandal je i o trpělivosti a zklidnění, a pokud u něho vydržíte, budou vaše mandaly krásnější a krásnější, tak jak se budete otvírat a harmonizovat ve svém nitru.

 

Také je  jedno čím mandalu vymalujete, malujte tím, co je pro vás příjemné. Pokud si k tomu pustíte příjemnou hudbu, uvaříte dobrý čaj a zapálíte svíčku, bude se vám malovat ještě lépe. Dnes je na trhu velké množství různých sešitů a knih s předlohami mandal k vymalování s různými tématy. Pokud vás některé osloví a vy si je pořídíte, mám jeden tip. Nevymalovávejte si mandalu přímo v sešitě, ale překopírujte si ji na nový papír. Tak vám zůstane předloha, a když dostanete chuť si tu samou mandalu vymalovat třeba za půl roku, můžete je potom porovnat. Uvidíte ty rozdíly. A pokud máte odvahu pustit se do vytváření vlastní mandaly, tak se do toho pusťte a vložte do malování svoji tvořivou energii. Ať už se rozhodnete tak či tak užijte si při malování hodně radosti, harmonie, klidu a souznění. 

 

Nabídka pro vás:

Na přání kreslím na objednávku Mandaly osobní, cena za mandalu o velikosti A4 je 800Kč, po dohodě je možná i ve větší velikosti. Mandala je vytvořena na tvrdém papíru uměleckými a akvarelovými pastelkami, kontury jsou ještě zvýrazněné gelovými fixami se třpytkami. Součástí zakázky je i rozbor mandaly, abyste věděli co všechno je v ní nakreslené a jak vás to bude podporovat. Přidávám také návod k využití, pokud ji budete chtít využívat i jinak než jako "hezký obrázek na zdi". Na mandale je možné si velmi jednoduchým způsobem "vyrábět" léčivou esenci z vody.  Můžete si tak zvýšit její účinnost a přínos jejího působení pro vás a vaše otevření možných nových cest pro sebe i v sobě. Jako dárek dostanete k vaší mandale 7ml lahvičku některé z mých katalogových přírodních vůní Prameny života. Vůni vybírám tak, aby svou energií i vůní podporovala učinnost a působení mandaly. 

Ukázky osobních mandal najdete ve fotogaleriie zde. K vytvoření osobního léčivé mandaly potřebuji znát jméno, příjmení a datum narození budoucího majitele, případně pokud máte přání, co by měla podporovat nebo harmonizovat ( třeba i prostor doma, ve firmě), na co by měla být zaměřená, tak i tento záměr - př. zdraví, odvahu, sebevědomí, vztahy, komunikaci,  apod. Mandalu je možné věnovat pro někoho i jako dárek.  

 

Mandaly na prodej najdete ve zde, pokud se vám některá z mandal líbí můžete si ji emailem objednat. Cena těchto mandal je 600Kč. Zasílám je i poštou, cena poštovného je 60Kč.

 
 

Připravila jsem pro vás Předlohy mandal ke stažení zdarma, stačí si vybrat a můžete se pustit do kreslení, najdete je zde, pokud si budete chtít kreslit i s dětmi, předlohy dětské najdete zde

 

Pokud byste si chtěli vyzkoušet kreslení mandal s výkladem vaší mandaly, zvu vás na Semináře kreslení mandal s Anděly, které pravidelně pořádám. Více o seminářích se dozvíte zde, termíny seminářů najdete v Kalendáři akcí zde. Mohu po domluvě přijet při dostatečném počtu zájemnců se s eminářem i za vámi.

 
 

Přeji vám příjemné rozmlouvání s vaší duší a objevování sebe sama. 

Světluška

 

 

Pro www.cestakduze.webnode.cz napsala Světluška. Tento článek je možné šířit dál nekomerčním způsobem , pokud budepřipojena tato poznámka, včetně aktivního odkazu na výše uvedené webové stránky. Děkuji za respektování této podmínky.