Voňavé roušky

 

Jak na voňavé roušky

 

Milí přátelé, kamarádi, klienti, všichni, kdo jste si oblíbili přírodní vůně Prameny života,

 

protože se ptáte na to, zda a jak se nyní dají využít moje vůně v ochraně proti koronaviru, rozhodla jsem se pro vás sestavit toto doporučení. Také vám chci nabídnou některé z katalogových vůní v jemnější koncentraci, než, jak je znáte, speciálně upravené tak, aby bylo vhodné je použít i do roušek.

 

Dovoluji si vás v této přelomové době oslovit a připomenout vám to, že mnozí z vás doma máte skvělé voňavé pomocníky v boji s viry a na podporu své imunity a možná o tom ani nevíte. Přírodní vůně Prameny života právě nyní můžete použít ke své osobní ochraně i jako skvělou podporu pro překonání napětí a stresu, který na nás pod vlivem probíhajících událostí a okolností dopadá. Do svých roušek či domácího prostředí si můžete vnést pozitivní účinky éterických olejů, ze kterých jsou namíchány katalogové vůně Prameny života nebo vaše osobní vůně. Z obecného hlediska je úplně jedno, jakou vůni použijete – dobrá je každá, kterou máte doma.

 

Všechny vaše osobní vůně, které jste si kdy u mě nechali připravit na míru, mají svůj základ tvořený z esenciálních éterických olejů s antivirovými a antibakteriálními účinky. Někteří z vás mají ve svých vůních navíc přimíchány také éterické oleje, které přirozeným způsobem podporují a zvyšují imunitu. Pokud jste na moje vůně zvyklí, můžete použít ty, které máte doma nebo se rozhodnout pro jejich jemnější variantu, kterou vám ráda zašlu. 

 

Z katalogu vůní jsem pro vás speciálně vybrala ty, které svým složením nevíce podporují ochranu před viry a bakteriemi a pomáhají udržovat imunitu. Základní informace k těmto vybraným vůním a jejich roztřídění na typ vůně bylinkové, květinovo bylinkové a citrusovo bylinkové najdete  zde.  Podrobné informace k nim si pak můžete najít v katalogu vůní zde.

 

Tady je stručný přehled rozdělený podle typu vůně pro vaši snazší orientaci. Najdete mezi nimi i většinu TOP vůní - vašich nejoblíběnějších vůniček:

 

Základní katalogové vůně:                              Archandělské vůně:    

10. Ochránce                                                      Archanděl Rafael

14. Mystická růže                                               Archanděl Chamuel

19. Zimní radovánky                                          Archanděl Michael

20. Kouzlo                                                          Archanděl Haniel

21. Květina lásky                                                Archanděl Zadkiel

24. Bylinková zahrádka                                      Diana Cesta světla

25. Hvězdné nebe                                                Panna Marie

26. Posel dobrých zpráv                                      Archanděl Anael 

27. Klidný přístav                                                Archanděl Raguel

28. Jasná mysl

38. Síla Vesmíru

 

Vůně Bohyní:                                                     Kalendářové vůně:  

Bohyně Ostara                                                     Příběhy lásky

Bohyně Bílá Tara                                                 Spojení lásky

Bohyně Sulis                                                        Zahrada srdce

Bohyně Pele

Bohyně Oonagh

Máří Magdaléna

Černá Madonna

Matka Marie

Bohyně Isis

 

Pokud budete mít zájem tyto vůně pro sebe nebo své blízké využít, nabízím je v tomto karanténním období i ve speciální jemnější koncentraci. Tato podoba vůní, se stejnými účinky, jako jejich původní koncentrace, se dá skvěle použít právě k přizpůsobení do roušky. Toto jemnější složení je tedy vhodné i pro lidi, kterým by normální koncentrace dané vůně a bylinkový závan některých vůní nemusel být v roušce příjemný, právě kvůli některým více aromatickým olejům.Velikou výhodou vůní Prameny života je to, že tyto vůně jsou již rozředěné a jsou tedy bezpečné pro užití - jak ty původní, tak i tyto jemnější. Neředěné éterické oleje se nesmí, kromě několika výjimek např. levandule, používat přímo na pokožku - již několikrát jsem se teď setkala s výzvou, abyste si do roušky kapali  přímo ze zakoupené lahvičky éterické oleje, např. eucalyptus, nedělejte to prosím, může dojít k poškození pokožky a sliznice v nose.

 

Tyto vybrané vůně v jemnější koncentraci nabízím za jednotné ceny po celé období boje s koronavirem v těchto baleních:

2ml vůně v lahvičce s kapacím uzávěrem za 40Kč

7 ml v lahvičce s kapacím uzávěrem za 110Kč 

Pokud byste si k nim chtěli objednat i třívrtstvé roušky s kapsičkou a drátkem na vytvarování kolem nosu - rouška krásně těsní a nemlží se vám brýle, ráda je pro vás ušiju. Nabízím dětské, dámské i pánské velikosti v ceně 50kč za roušku a jako dárek k nim přiložím tester s vůněmi na vyzkoušení. Roušky zasílám poštou při platbě předem s poštovným za doporučený dopis. V průhledné obálce bez poštovného jako obyčejná zásilka, by k vám nejpíš nedošly.

 

  

 

Objednávat můžete přes email: radkahubenakova@seznam.cz

 

Jak použít vůni do roušky 

Použití vůní je jednoduché – stačí pár kapek nakapat na papírový kapesníček, ubrousek, čtvereček z papírové utěrky, netkané textilie či na kosmetický tampon, a ten si pak vložit do roušky. Pokud máte bavlněnou roušku s kapsičkou ( takové roušky teď šiju pro druhé i já), tak si kapesníček s vůní vložíte do této kapsičky. Pokud máte roušku bez kapsičky, vložíte si kapesníček do této roušky jen tak, rouška ho udrží, máme vyzkoušené. Nezapomeňte přibližně pod dvou hodinách intenzivního nošení roušky kapesníček s vůní vyhodit a buď použít nový kapesníček nebo si můžete nechat jen samotnou roušku, která už bude krásně provoněná. Jakmile je rouška vlhká měli byste použít novou roušku. Použité bavlněné roušky vyperte půl hodiny na 90°C nebo je pět minut vyvařte ve vodě a po jejich usušení přežehlete. Takovou roušku pak můžete znovu použít.

 

A něco málo na závěr ...

Výhodou přírodních vůní je to, že naše tělo je přirozeně přijímá a jednoduše si vypne náš nos a čich, když se dostatečně vůní „nasytíte“, příznivý vliv olejů přitom účinkuje dál. Nestane se vám, že byste vůní byli přehlcení, tak jak se to stává u syntetických vůní. Vůně navíc působí i antidepresivně, což je jejich další příznivý účinek nejen v tomto období, tak proč tedy nevyužít sílu přírody k podpoře zdraví i dobré nálady.

 

Pokud tedy budete mít o vůně nebo roušky zájem, napište a ráda je pro vás připravím a ušiju.

 

Přeji hodně trpělivosti, optimismu a odpovědný přístup k sobě i k druhým. Jsme v tom všichni společně.

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.

 

Mám vás všechny moc ráda, držte se a hlavně buďte všichni zdraví :)

 

Vaše Světluška

 

Speciální mantra mé kamarádky Jitky Králíkové pro tento čas - pokud to cítíte, sdílejte prosím a předávejte dál. Děkujeme

 "Dej nám drahý Bože sílu Ducha k nápravě věcí obecných.Děkujeme.Staň se tak.Tak jest."